PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dr. Fuchs veroordeeld tot 14 jaar Provinciaal directeur wordt ook directeur van V.V.V.-Vlissingen 8900 MAN VAN DE LICHTING 1949 MET GROOT VERLOF WAGENAAR ONDER HEVIG TUMULT UIT DE KAMER GEZET BILT Tijdens kort proces bekende atoomgeleerde schuldig te zijn V.V\V.-bestuur en middenstand kruisten opnieuw de degens Vandaag DE VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 52 Directie, b'. van de Velde en F. den Boer Adj W de Pagter. Haofdred.. G. BaUintyn. Pi.verv.: W. Leertouwer en ti A Bosshardt ABUNNBMKNISHKIJS 32 cl. per week: t 3.D0 p kw.; tr p p. i 4.13 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 2 Maart '50 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels l 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 23 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. But Vllssingen Walstr 58- -80 tel 2353. 4 UJnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaal 29 tel. 2077 en 2924 - Goes L. Vorststr. 83, tel. 2475 tb g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerljstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 1G0. tel. 28 „LES IN DE BETEKENIS VAN HET COMMUNISME". Tydens een proces, dat niet langer dan een goed uur duurde, is de atoom geleerde dr. Klaus Fuchs tot 14 jaar gevangenisstraf veroordeeld, de zwaarste straf die mogeiyk was. Fuchs leunde nonchelant op de rand van de beklaagdenbank, de rechter hand losjes in zyn broekzak, toen hy op een desbetreffende vraag mompel de: „schuldig". De openbare aanklager, sir Hart ley Shawcross, noemde Fuchs' han delwijze „een aanschouwelijke les over de betekenis van het moderne communisme." Hjj ging daarbij nader in op de geestesgesteldheid van „deze intel lectueel zeer begaafde man, die door zyn toewyding aan het communisme zo van zijn stuk gebracht werd, dat hy, zoals hij het zelf uitdrukte, een soort geleide schipzophreen werd. Gedurende zeven jaren heeft Fuchs met tussenpozen inlichtingen ver strekt over de atoomonderzoekingen. In de aanklacht worden vier geval len met name genoemd, namelijk in 1943 in Engeland, in 1944 en 1945 in de V.S. en in 1947 in Engeland. De openbare aanklager zei: „Dit is een Uitermate ernstig geval naar ik veronderstel een van de ernstigste ge vallen, die ooit op grond van de En gelse wet van 1889 op de staatsgehei men is behandeld. Dat de verstrekte inlichtingen waarschijnlijk van de hoogste waarde zouden zijn voor een vijand, noemde Shawcross een zaak, ..Waaraan ongelukkigerwijze niet ge twijfeld kan worden." Volgens de wet. die voor deze zaak in toepassing wordt gebracht, behoeft het land. die de inlichtingen verkreeg, niet in feite op het ogenblik van het proces een vijand te zijn. Voor het toepassen van deze wet is het voldoende, dat het betrokken land een potentiële vijand kan zijn een land, dat door een on- gelukkkige wijziging der omstandig heden een feitelijke vijand zou kunnen worden, al was het misschien een Oorlog geen zaak meer van mli'airen alleen Daarom dienen ook burgers over strategie ie beslissen. De commissie voor de strüdkrachten van het Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft de eis gesteld dat de plannen van Amerikaanse militaire leiders voor de in een oorlog te vol gen strategie door de hoogste rege ringsfunctionarissen opnieuw moeten worden beoordeeld. Het betreft hier speciaal de plannen voor de oorlogvoering met atoomwa pens. De commissie gaf als haar me ning te kennen dat het laatste woord in deze aangelegenheid door de hoog ste burgerlijke gezagsdragers en niet door dc Amerikaanse legerleiding dient te worden gesproken. In het verslag der commissie wordt gezegd dat de Amerikaanse marine- leidinë heeft verklaard, dat de bestaan de strategische plannen voorzien in oorlogsmaatregelen, die, indien toege past, de dood van millioenen burgers met zich zou brengen, gepaard aan de verwoesting van reusachtige gebieden en die in feite zouden eerkomen op de vernietiging van de gehele maat schappelijke orde van de vijand. „Dit", besluit de commissie, „is een beslissing welke niet zo maar op goed geluk af kan worden genomen of waarvan de beoordeling uitsluitend aan de militaire leiders kan worden overgelaten". McMahon: Ver. Naties moeten eens te Moskou vergaderen. De Amerikaanse senator McMahon heeft voorgesteld de eerstvolgende al gemene vergadering van de Ver. Na ties te Moskou te houden en dan de kwestie van de controle op atoomwa pens ter sprake te brengen. Als eis zou gesteld dienen te worden, dat het verloop der debatten over de gehelewereld zou moeten worden uit gezonden, waarbij speciaal het tussen Leningrad en Wladiwostok gelegen gedeelte van de aardbol zou moeten worden bestreken, „Indien de Russische heersers niet zouden aandurven de algemene ver gadering der Ver. Naties gastvrijheid te bieden, zou de gehele wereld be grijpen, wat een dergelijke weigering inhoudt. En zelfs bestaat de mogelijk heid. dat ook het Russische volk de betekenis van een dergelijk overtui gend bewijs niet zou ontgaan". Vandaag proces tegen Nederlander in Praag. De Nederlander J. Lauwes, hoofd vertegenwoordiger van de A.K.U. in Tsjecho Slowakije, die op 12 Decem ber werd gearresteerd, zal vandaag te Praag terechtstaan. De Nederlandse zaakgelastigde, de heer J. van der Gaag, zal als waarnemer aanwezig zijn. vriend ten tijde van de verstrekking der inlichtingen". In dit geval worden de inlichtin gen verstrekt aan agenten van de Sowjet-Unie. Onze betrekkingen met dat land laten veel te wensen over, zij zijn niet vriendschappelijk. Het moet de aangeklaagde duidelijk ge weest zijn, dat de aan deze agenten verstrekte inlichtingen van de hoog ste waarde zouden zijn, indien dat land ooit een feitelijke openlijke vy- and werd. Hieruit volgt, dat de in lichtingen werden verstrekt met een bedoeling, die de veiligheid en het belang van de staat schaadt. „De gevangene is communist en dit is tegelijkertijd de verklaring en de tragedie van deze zaak", aldus de openbare aanklager. Rechter Goddard vroeg Fuchs voor het uitspreken van het vonnis of hy nog iets te zeggen had. Fuchs antwoordde, dat hy nog meer mis daden begaan had. Dit waren ech ter geen misdaden in de zin der wet. Hy had zyn raadsman verzocht be paalde feiten aan het gerecht voor te leggen „teneinde te boeten voor deze misdaden." Toen Fuchs zeide: ,,Deze misdaden warenwerd zyn stem onverstaanbaar. Tenslotte hooi'de hij het vonnis aan zonder tekenen van emotie. „Ik werd eerlijk berecht" verklaarde hij. Ci'iminele verslaggevers van Lon dense bladen zeggen, dat in verband met de zaak-Fuchs een reorganisatie van de Britse veiligheidsdiensten te verwachten is. Er zouden meer arres taties voor de deur staan. Ten minste één van Fucl^s helpers ?ou te Londen geïdentificeerd zyn. 27 slachtoffers bij ramp met Britse tankboot. Bij de ramp van het Britse tankschip „Clam", dat Dinsdag aan de Westkust van IJsland aan de grond lieD. zijn 27 perso nen om het leven gekomen. Volgens kapitein Clayton van de ..Clam' brak onder de bemanning een paniek uit. toen het schip vlak bij#de kust vastliep. Hij kon niet verhoeden'dat de reddings sloepen werden uitgezet, terwijl de zee gevaarlijk was. Van de 29. die in de sloe pen gingen, bereikten slechts 2 de kust. De rest van de bemanning werd met het broekboei-apparaat gemakkelijk gered. Toen de IJslandse reddingsploeg de klip tegenover het gestrande schip bereikte, lag de ..Clam' op slechts 40 metei afstand van de kust „Geen lid van de beman ning. dat op deze wijze gered werd. kreeg zelfs natte voeten", aldus CJayton. Een van de geredden uit de reddingssloep werd in een grot gevonden, waarin de golven hem geworpen hadden. Dr. Harold TJrey, de natuurkundige, die een belangryk aandeel heeft in de ontwikkeling van de atoomenergie. „Doodsbenauwd ben ik voor de wa terstofbom", zo bekende dr. Crey in een interview. „Soms denk ik, dat bidden de enige uitweg is. Een deel van de tweede ploeg blijft onder de wapens. In de lente drie-ministers bijeenkomst. Reuter verneemt te Londen, dat ln be ginsel overeenstemming is bereikt over het houden van een bijeenkomst van de Britse, Franse en Amerikaanse ministers van Buitenlandse zaken in Europa, welke dit voorjaar zou plaats vinden. Tijd en plaats zijn nog niet vastgesteld. Eind Maart of begin April in Londen wordt mo gelijk geacht. Ruim 8900 dienstplichtigen van de lichting 1949 zullen spoedig met groot verlof worden gezonden. De minister van oorlog denkt voor de uitvoering van dit besluit aan 'n datum liggende in de buurt van 15 Maart a.s. Het ligt in de bedoeling, dat van het leger met groot verlof zullen gaan de mensen van de lichting '49. eerste ploeg, met uitzondering van de L. S. K., degenen die in opleiding zyn voor reserve-officier en van het kader. Voorts zal ook een 'gedeelte van de lichting 1949, tweede ploeg, met groot verlof worden gezonden, ook hier met uitzondering van de L. S. K. Van de ploegen 1 en 2 van de lichting 1949 heeft zich een aantal vrijwilligers opgegeven om langer te dienen bij uitzending naar Suri name of de Nederlandse Antillen. Van de lichting 1949, tweede ploeg, moet een gedeelte onder de wape nen blijven omdat er troepen nodig zijn voor eventuele militaire bij stand: de dienst moet bljjven lopen, b.v. in verband met het demobilisa tiecentrum en de verbindingsdienst en verder moeten er militairen be schikbaar blyven als oefendetache ment en voor het verlichten van bewakingsdiensten. Voor hen. die behoren tot de twee de ploeg van de lichting 1949 is de thans genomen maatregel een mee valler, omdat zij hun diensttijd nog niet geheel hebben volbracht. Wie van deze ploeg met groot verlof gaat zal afhangen van de eisen van de dienst, van de functie dus welke zij vervullen en van de commandant. De beslissing betreft alléén men sen. die thans dienst doen in Nedei- land en niet degenen, die in Indo nesië vei'tóeven. De maatregel is genomen om tijd vrij te maken voor de nieuwe oplei ding, wélke noodzakelijk is gewox-- den. Men kan met deze nieuwe op leiding niet beginnen, als daarnaast nog aandacht besteed moet worden aan degenen van de lichting 1949 die nog onder de wapenen zyn. Een zesiing geboren. Het Belgische persbureau „Belga" meldt dat een inheemse vrouw, woonach tig in het Noordoostelijke gedeelte van de Belgische Congo, het leven heeft geschon ken aan een zesiing. namelijk vier jon gens en twee meisjes. Gemeld wordt, dat moeder en kinderen het goed maken. Amokmaker doodde 5 mensen. Een 39-jarige Duitse boer te Wit- tichenau maakte Woensdag plotseling amok en sloeg rijn vrouw, zijn zoon, zijn schoonzuster en haar twee kin deren de schedel in met een bijl. Na zijn vijf slachtoffers in stukken te hebben gehakt, pleegde hy zelfmoord. Bewogen vergadering moest wegens gevorderd uur worden afgebroken. In een bewogen ledenvergadering heeft de Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Vllssingen Woensdagavond besloten tot directeur aan te stellen de heer E. Smit, tot dusver directeur van de Provinciale V.V.V., die deze beide functies dus voortaan naast elkaar zal vervullen. Dit be sluit brengt tevens met zieh mede, dat het kantoor van de Provinciale V.V.V. binnenkort naar Vllssingen zal worden verplaatst. Over dit punt is felle stryd gevoerd en de benoeming geschiedde tenslotte met 31 te gen 29 stemmen. Nauweiyks minder fel was de stryd om de herkiezing van enige aftre dende bestuursleden. Van middenstandszyde was ook hiartegen geoppo neerd, maar het resultaat was toch, dat de beide periodiek aftredende leden, de heren M. A. van Hyfte en N. Priester, met grote meerderheid van stemmen werden herkozen. In de plaats van de heer W. M. van Al- Ier, die zich niet herkiesbaar had gesteld, kreeg de heer C. Timmerman zitting in het V.V.V.-bestuur. De rustige wijze waarop de eerste agenda-punten werden afgewerkt, konden een buitenstaander op deze drukbezochte vergadering, die in hotel „Noordzeeboulevard" werd ge houden, niet hebben doen vermoe den, welke een feile spanningen daarna nog tot ontlading zouden ko men. De voorzitter, de heer J. L. Verhagen, drukte zyn vreugde uit over de grote belangstelling der le den en wees er verder in zijn uitvoe rig inleidend woord op, dat de ont wikkeling van de badplaats Vlissin- gen nauw verweven is met die van het nieuwe badceiïtrum, dat de bad plaats meer los zal maken. van de oude stad met haar haven en in dustrie en haar daardoor beter in staat zal stellen als badplaats tot ontwikkeling en bloei te komen. Spr. was in dit verband zeer vex-heugd, dat in de verbetering en hex'bebou- wing van de boulevards steeds meer tekening begint te komen en dat eerlang begonnen zal worden met de inplanting van het nieuwe Nol- lebos. Daarna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Dat van de secretaris, de heer Ad. Mets, gaf een overzicht van de toeristische bedrijvigheid in Vlissingen en van de activiteit van de V.V.V. O.m. bleek hieruit, dat de omzet (aan spooi-kaartjes e.d.) van het V.V.V.-bureau dit jaar niet min der dan 157.650,57 heeft bedx*agen. Dc penningmeester, de heer C. A. Bikker, kon melding maken van 'n winst-saldo van 1020,60 by een totaal van 7680,05. Van de 185 le den werd 940 aan contributie ont vangen. De provisie van de kaartjes verkoop bedroeg 4244,40, de ge meentesubsidie 2000. Het kapitaal der vereniging bedraagt thans 3397,88. Beide verslagen werden onder dankzegging goedgekeurd en aan penningmeester en bestuur werd dé charge verleend. DIRECTEURS-BENOEMING. Tot zover ging alles vlot, maar toen de voorzitter daarna de kwes tie van de benoeming van een di recteur aan de orde gesteld en toe gelicht had. kwamen de tongen pas goed los. De heer J. P. Ventevogel wilde weten of het budget der vere niging de lasten van een dergelijke l'unctionnaris wel toeliet en kreeg daarop van bestuurszijde een vrijwel bevredigend antwoord. De heer M. C. van der Maden be streed hierop het voorstel om de heer Smit tot directeur te benoemen. Hij achtte de combinatie van func ties niet gelukkig en meende voorts dat de heer Smit niet de juiste man voor deze functie is. Uit zyn betoog en dat van enkele leden van de Stu diecommissie, de heren H. A. Boss- hardt en Ad. Mets, bleek, dat er tenminste een misverstand moest bestaan over de toezeggingen, wel ke de heren v. d. Maden en P. Theu- ne destijds bij de bespreking van dit punt in een vergadering van de Stu diecommissie zouden hebben gedaan. De heer Theune gaf toe, dat beiden zich aanvankelyk wel voor de be noeming hadden uitgesproken, maar wees er op, dat vooral hun ervarin gen in Folkestone, waar zij het een en ander over de activiteit van de heer Smit in verband met de toe- ristendienst van de Mij. „Zeeland" zouden hebben vernomen, hen van opinie hebben doen veranderen. Het lang uitblyven van deze ledenverga dering had mede hier toe geleid. Mocht de heer Smit toch benoemd worden, dan zal ook spr. hem na tuurlijk welwillend tegemoet treden; Hierbij kwam tevens ter sprake de kwestie van de bespi-ekingen in Folkestone, waarbij het V.V.V.-be stuur zich op het standpunt stelde, dat er alle aanleiding was, dat naast de prijzenswaardige activiteit van de middenstands-vertegenwoor digers -= ook een afvaardiging van het V.V.V.-bestuur tezamen met de burgemeester en de directeur der V.V.V. eens in Engeland ging pra- incident naar aanleiding van spreektijd over hulpverleningsverdrag met Amerika. By de behandeling van het wetsontwerp tot goedkeuring van het verdrag tot wederzydse hulpverlening inzake verdediging tussen de Ver. Staten eu Nederland is het Woensdagmiddag in de Tweede Kamer tot een hevig tu mult gekomen. Toen de voorzitter, dr. L. J. G. Kortenhorst, by dit ontwerp 'n regeling van de spreektyd voorstelde, verzette de communist, de heer G. Wagenaar zich hiertegen hevig. De voorzitter m aande hem aan te zwygen en toen 't communistische kamerlid liieraan niet voldeed, stelde de voorzitter voor hem uit de Kamer te verwydaen. Onmiddellijk daarop ontstond in de ban ken der communistische kamerleden en ook op de publieke tribune een he vig tumult, hetgeen de voorzitter aanleiding gaf de vergadering te schor sen. „Oorlogsmisdadigers Moordenaars van onze kinderen", klonk het van de tribune, waarop een van de kamerle den uitriep: „dat is de chauffeur van Wagenaar". De voorzitter gaf hierop bevel de tribune te ontruimen, hetgeen ge schiedde, maar natuui'lijk niet zonder veel rumoer. Ook in de vei-gaderzaal heei-ste grote bewogenheid. Toén de vergadering hei-opend was, kwam het voorstel om de heer Wage naar te verwijderen in stemming. Dit kamerlid maakt tijdens de stemming nog enige opmerkingen, welke de voorzitter aanleiding gaven hem te gelasten zich te verwijderen. Politie- De uitlevering van Westerling Nederland wil geen invloed uitoefenen. De Nederlandse regering zal geen invloed uitoefenen op het verzoek van Indonesia om uitlevering van kapi tein Westerling, aldus heeft de Hoge Commissaris van Nederland 4e Dja karta bekend gemaakt. Volgens dit communiqué berust de beslissing, gelyk voor de hand ligt, bij de Britse regering. Nederland zou zich niet tegen uitlevering velzetten. Door de Nederlandse regering is dr. ïILrsehfeld gemachtigd aan de rege ring der RIS mede te delen, dat zy een verder onderzoek heeft gelast teneinde na te gaan, wie dé schuldi gen zyn. De Nederlandse regering heeft besloten tegen de schuldigen maatregelen te nemen. ACHTER VIER DEUREN De cel waarin Westerling te Singa pore is ondergebracht, is een cel voor eenzame opsluiting in de befaamde Changi-gevangenis en is slechts bereikbaar na opening van vier deu ren. De enige die tegen hem mag praten is een Europese gevangenbe waarder van hogere rang. Als hij wordt gelucht mag hij geen contact hebben met de overige gevangenen. Dit luchten geschiedt in een speciaal voor hem bestemde omheinde ruimte. Hij krijgt per dag slechts drie siga retten, hoewel hij een stei'ke roker is. Het stond heden nog niet vast of de beschuldigingen van mishandeling en illegale binnenkomst in Singapo re zullen worden behandeld door de plaatselijke rechtbank. Naar verluidt betreft de mishandeling een jonge Indonesiër, die Westerling's celge noot was op het hoofdbureau van po litie te Singapore voordat hij naar de Changi-gevangenis werd overge bracht. Naar men zegt ligt deze jon ge Indonesiër thans in een hospitaal met een gebroken kaak. wordt de componist Kurt Weill, die o.a. de „Dreigroschen- oper" componeerde, vijftig jaar* is het negen jaar gele den, dat de Duitse troepen Bul garije binnentrokken. ten. De heren van de Middenstands- Centrale voelden zich door een brief, welke de V.V.V. hierover naar Fol kestone zond, gepasseerd en ge griefd en meenden, dat het zenden van een tweede afvaardiging eigen- lylc alleen maar verspilling van tyd en geld betekende. De heer J. Herming wees er nog op, dat de heer Smit blijkbaar toch het vertrouwen van het gehele be stuur heeft. En aangezien het be stuur het vertrouwen van de leden behoort te hebben, adviseerde spr. om toch met zyn benoeming accoord te gaan. Met algemene stemmen verenigde de vergadering zich daarna met het voorstel om de functie van V.V.V.- directeur voor Vlissingen in te stel len. Het voorstel van het bestuur, dat hierbij naar aanleiding van een nadrukkelijke vraag uit de vergade- ring, de vertrouwenskwestie stelde om de heer Smit als zodanig te be noemen, werd aangenomen met 31 tegen 29 stemmen en 3 stemmen blanco. De heer Smit kwam hierna ter vergadering en werd door de voor zitter met "enkele woorden geïnstal leerd. (vervolg op pagina 2) mannen kwamen in de zaal om de communistische fractie-leider buiten het gebouw te brengen, hy moest er zelfs min of meer uit gedragen wor den. Terwijl de stemming voortduur de, werden de tribunes andermaal ontruimd. Een voorstel van de voorzitter om de beraadslaging over de rantsoene ring van de spreektyd te sluiten werd na de tweede heropening met alléén vier communistische stemmen tegpn aangenomen, evenals het voorstel in zake deze rantsoenering zelf. DREES CONTRA GORTZAK Na de incidenten kon pas de eigen lijke bespreking van het wetsontwerp beginnen. Uiteraard konden alle afgevaardig den met uitzondering van de com munisten zich ten volle met het ont werp verenigen. De heer Vorrink (Arb.) werd tijdens rijn rede een keer onderbroken door een vrouw op de gereserveerde tribu ne, die „Montgomery" riep. De vrouw werd direct verwijderd. Toen Vorrink een ogenblik later over een Russische maarschalk sprak, riep een man van de publieke tribune, ..hij is al onder weg". Hij verliet zelf de tribune. De communist Gortzak kantte rich scherp tegen het ontwerp. Hij merkte op, dat de regering en de Kamervoor zitter Dinsdag weigerden 'n internati onale vredesdelegatie te ontvangen. De delegatieleden werden gearres teerd en buiten het land gezet. De Duitse vliegtuigbouwer Heinkel mag echter vrij in ons land komen confe reren. „Het volk zal zich niet laten be driegen, het zal geen Amerikaanse wapens lossen", zo besloot de heer Gortzak zijn betoog. De minister-president, dr. Drees, zeide de wapenleveranties als een lo gisch gevolg te zien van het Atlantisch Pact. Hoe kan men het in zijn hoofd halen te zeggen dat ons land 'n oorlog zou willen ontketenen tegen Rusland en zijn satellietstaten? De strekking van het verdrag is te verhinderen, dat opnieuw landen een voor een „af geslacht" kunnen worden. Wat de vredesdelegatie betreft, „we hebben dienaren van Rusland genoeg in ons land. zodat er geen reden is om ook deze binnen te laten", aldus de heer Drees. Ook hij was er van overtuigd, dat ons volk zich niet laat bedriegen. Het wetsontwerp werd tenslotte aan genomen met 24 tegen 6 stemmen. Tijdens de vergadering van de Tweede Kamer had zich een aantal personen op het Binnenhof verzameld, dat zich enigszins rumoerig gedroeg. Er waren vele vrouwen bij. Enige hunner zon gen de Internationale en uitten leu zen tegen de wapenleveranties. Teneinde ordeverstoringen te voor komen ontruimde de politie het Bin nenhof. „Labour zal regeren en de Tories bestrijden". Premier Clement Attlee heeft op de besloten vergadering van de parle- mentsfraetie der Labour-party ver klaard: „Labour zal regeren en de Tories bestrijden". Dit werd opgevat als een duidelijke aanwijzing, dat de nieuwe Labourre- gering vastbesloten is zich van geen partijbeginselen los te maken om zich te handhaven. Tevens meent men, dat Attlee's ver klaring betekent, dat er binnenkort nieuwe verkiezingen zullen worden gehouden. De leider der Britse conservatieve partij, Winston Churchill, heeft Woensdagavond onverwachts een „par ticulier" bezoek gebracht aan koning George. Er waren speciale voorzorgs maatregelen genomen om Churchill's bezoek geheim te houden. Men meent, dat de Koning met hem de labiele parlementaire situatie wjlde bespreken. Maandagmorgen is het Tsjechoslo- waakse lijnvliegtuig op het traject Ostra- va—Praag in het Jesenikigebergte in Mo- ravië in dichte mist en een zware storm verongelukt. Vijf personen kwamen om het leven, 26 werden gewond. AANHOUDEND RUSTIG WEER Geldig tot Donderdagavond. Droog weer met over het algemeen weinig bewolking en zwakke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1