L Kappie en de wonderlijke schelp Scheepvaartberichten VERENIGDE VERGADERING VAN DE STATEN-GENERAAL MINISTER TEULINGS OVER DE „BEFAAMDE" B.V.D. KLANKEN AETHER De roebel in waarde verhoogd, de prijzen verlaagd WOENSDAG 1 MAART >950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Prins Bernhard als regent aangewezen. Zeldzame gebeurtenis. <Van onze parlementaire redacteur) Broederlijk en zusterlijk verenigd zaten de leden van de Tweede Kamer en van de Eerste Kamer Dinsdagmid dag in de vergaderzaal van het eerst genoemde hoge staatscollege door elk aar. De honderd Tweede Kamerleden zijn krap behnisd; de vijftig bankjes elk voor twee personen laten niet veel bewegingsvrijheid meer over. Zij konden hun gasten van de andere zij de van het Binnenhof dus geen ge makkelijke stoelen aanbieden. Dezen aanvaardden- dit goedmoedig en na men links en echts plaats naast hun collega's van de Tweede Kamer, waar door de zaal met op verscheidene plaatsen drie man dicht tegen elkaar aangedrukt op een te volle school klas geleek. De president van de Eer ste Kamer, prof. mr. R. Kranenburg, hanteerde de voorzittershamer. Deze enscenering was geenszins een toevalligheid, vant de Grondwet, die niets aan het toeval of de luimen van onze regerders en wetgevers overlaat, heeft nauwkeurig voorzien in de or ganisatie als de beide Kamers der Sta- ten-Generaal in een onder-onsje bij elkaar komen. Artikel 111 bepaalt na melijk zeer nadrukkelijk: „Bij een verenigde vergadering worden de beide Kamers als slechts één beschouwd en nemen haar leden, naar willekeur, door elkander plaats. De voorzitter der Eerste Kamer heeft de leiding der ver gadering" Deze vergadering was nodig, om dat twee wetsontwerpen aan de orde gesteld waren, waarvoor de Grondwet de behandeling in een verenigde ver gadering vereist. Het eerste betreft de benoeming van een Regent voor het geval van erfopvolging tijdens de min derjarigheid van de troonopvolger en het tweede de benoeming van een voogd en de regeling van de voogdij over de minderjarige Koning. Het komt in het Nederlandse staats leven niet vaak voor, dat Eerste en Tweede Kamer gemeenschappelijk bij eenkomen, wanneer wij althans de normale gevallen van de gewone zit ting der Staten-Generaal telkenjare op de derde Dinsdag in September de zogenaamde Prinsjesdag in de Rid derzaal in Den Haag en de sluiting van de gewone zitting op de Zaterdag, voorafgaande aan de openingsvergade ring, buiten beschouwing laten. VOOR KONING WILLEM III. De Grondwet verlangt o.m. een verenigde vergadering in enkele an dere artikelen. Artikel 39 verlangt van de ministers, dat zij, als de Koning naar hun oordeel buiten staat geraakt is om te regeren en zij, nadat de Raad van State binnen een zekere termijn advies heeft uitgebracht, nog menen, dat de Koning zijn gezag niet kan uitoefenen, hiervan aan de verenigde vergadering der Staten-Generaal ver slag doen. Dit geval "heeft zich inder daad voorgedaan. Tijdens de ziekte van Koning Willem III werd twee maal, op 2 April 1889 en op 28 Octo ber 1890, dit verslag uitgebracht en het besluit van artikel 40 der Grond wet genomen. Volgens artikel 40 van de Grondwet moet de verenigde ver gadering namelijk, wanneer zij van oordeel is, dat de Koning buiten staat is te regeren, dit by een besluit ver klaren. Men herinnert zich. dat Koningin Wilhelmina, omdat zij rust moest hpuden, op het einde van haar be wind het gezag enige maanden aan haar dochter, toen Prinses Juliana, heeft overgedragen. Dit moest bij de wet geschieden. Artikel 43 van de Grondwet eist, dat deze wet door de verenigde vergadering wordt vastge steld. Artikel 52 tenslotte zegt, dat de Ko ning, die de regering heeft aanvaard, zodra mogelyk plechtig beëdigd en in gehuldigd wordt „binnen de stad Am sterdam" in een openbare en verenig de vergadering der Staten-Generaal PRINS BERNHARD VOOGD. De noodzaak om in verenigde ver gadering bijeen te komen heeft buiten de normale vergaderingen ter opening of tèr sluiting van de gewone zitting der Staten-Generaal dus niet vaak bestaan. Vandaar, dat de Dinsdag ge houden gemeenschappelijke bijeen komst als iets bijzonders beschouwd mag worden. Het thans in behandeling zijnde wetsontwerp betreffende het regent schap wijst Prins Bernhard als regent aan en het wetsontwerp aangaande de voogdij bestempeld hem als voogd Als voogd wordt hij terzijde gestaan door een Raad van Voogdij, die aan stonds na het inwerkingtreden van deze wet wordt samengesteld uit vier door de Koningin te benoemen Neder landers, benevens de vice-president en het eerst benoemde lid van de Raad van State, de voomtter van de Algemene Rekenkamer, de president van en de procureur-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. DE VERGADERING VAN DINSDAG. De gistermiddag gehouden verenigde vergadering heeft nog slechts formele zaken afgedaan, namelijk het trek ken van de afdelingen en het benoe men van de voorzitters daarvan. De 31. Signor Rivaldi liep zonder iets te zeggen met een afke rig gezicht weg, maar Kappie keek eens, en zag meteen, dat één der touwen van het net aan het anker was blijven vasthaken. „Stop dat schip!" schreeuwde hij naar de Maat, die op de brug aan het stuurad stond. „Stop!!!" ..Wat zal er nu weer voor ellende zijn!" dacht de Maat. „Waarvoor stop!" dacht Signor Rivaldi, die zich verbaasd om keerde. „Zal daar die zeeviskerel weerom zijn?" Nadat de Maat de telegraaf op „Stop" had* ge zet, holde hij naar het achterschip toe, om te zien, wat er aan de hand was. Ook Signor R% valdi was weer teruggekomen. Kappie wees naar het anker. „Het net hangt nog achteraan de „Kraak"!" zei hij. „Zo kunnen we niet ver- der varen! Of we moeten het er af trekken, of we moeten het ophalen!" „Er af trekrukken!" riep Signor Rivaldi. „Ik wil er niet meer naar zienkijken! Wegfoetsie met die zeeschepnet! Ik heb er genoeg tabak van!" Ah Sing was er ook bijgekomen. „Misschien wij vissie vang!" zei hij. „Lekkeh vissie bakken in panlekkeh smulleh!" ..Wat is dat allemaal voor drukte!" dacht de Maat. „Wat is er eigenlijk gebeurd?" beide wetsontwerpen worden nu in de afdelingen onderzocht; zij komen spoedig in openbare bespreking. Als voorzitters der afdelingen zijn gekozen de heren Romme (K.V.P.) Roosjen (A,R.) en Terpstra (A.R.); le den der Tweede Kamer en Kropman (K.V.P.); Anema (A.R.); Woltjér (A.R.) en Kolff (C.H.), leden der Eerste Kamer. Als leden van de commissie voor de verzoekschriften zijn gekozen de he ren Brongersma (P.v.d.A.) en Wende- laar (V.V.D.), leden der Eerste Ka mer en Tilanus (C.H.); Meijerink (A. R-Schilthuis (P.v.d.A.); mej. Tende- loo (P.v.d.A.) en de heer Beernink (C.H.). De vergadering is daarna gesloten, de leden gingen aanstonds in de afde lingen tot onderzoek der bovenge noemde wetsontwerpen. Advertentie Aubondende Hoest Reinig bij veelvuldig hoes- Uw Iu< luchtwegen grondig met de krachtig ingrijpende: EERSTE KAMER OoJ< de samenvoeging van kleine gemeenten kwam ter sprake. Voorzichtigheid moei worden betracht. Dc Eerste Kamer lieeft Dinsdag avond de begroting van binnenland se zaken behandeld en aan minister Teulings gelegenheid gegeven om te repliceren. Een groot deel van de rede vnn minister Teulings was ge- wjjd aan de inmiddels befaamd ge worden Binnenlandse Veiligheids dienst. Na 16 maanden uitgezeten te hebben, vrijgesproken, Het Amsterdamse Gerechtshof sprak Dinsdagmiddag de gebroeders J. en C. J. van Hall vrij van hun ten laste gelegde te Rijswijk gepleeg de inbraken. De Haagse rechtbank had hen resp. tot Ui en 2 jaar veroordeeld. Het Haagse gerechtshof vonniste hen met resp. en 2%. jaar. De Hoge Raad had deze zaak naar 't Amsterdamse Hof verwezen, dat na behandeling vaif de zaak terstond uitspraak deed. Zakkenroller tegen wil en dank. Een Hagenaar, die zich uit een volle tram WTong. heeft zich tegen wil en dank als een handig zakkenroller ontpopt. Toen hjj zich na vele ..pardons" en „mag ik eens" uit het eivolle vehikel had ge worsteld zuchtte hij eens. haalde de fris se buitenlucht diep in zijn longen en be gon zijn jas dicht te knopen om er weer als Hagenaar uit te zien. Zijn bezige handen hielden als bij to- erslag stil. Zijn adem stokte. Voorzich tig tastte hij nogmaals naar zijn knopen. keek tenslotte Aan eer. van die knopen bungelde een gouden horloge met ketting. Met geagiteerde vingers maakte hij het kostbare voorwerp los, keek er nog eens weifelend naar en nam toen een kloek be sluit. De jas werd dichtgeknoopt en de zakkenroller tegen wil en dank richtte zijn schreden naar een politiebureau om het kostbare voorwerp af te leveren. Waar het met tikkend hart op zijn eigenaar ligt te wachten. Deze organisatie heeft een dienen de, doch geen enkele executieve taak, aldus de minister. Dit werk is even noodzakelijk en belangrijk als moeilik en ondankbaar. Het Koninklyk besluit over de B. V. D. kan niet gepubliceerd worden, doch niet om de daarin vervatte stichting van dit lichaam. Er staan Voor de Dames: Nieuwsta modellen, zuiver wollen VOORMARSMANTELS vanal 58.75 KAMGAREN MANTELCOSTUUMS prima Ideermakerswerk ,ana( 84.25 JAPONNEN In wol. unl-zijde en Dupion, grote verscheidenheid van dessins vanal 19.75 Voor de Heren: Grote sortering KAMGAREN COSTUUMS vanal 99.75 CHEVIOT COSTUUMS prachtige kwaliteit yana{ 78.25 REGENKLEDING voor Dames en Heren, Jongens en Meisjes Voor JONGENS-, MEISJES- en KINDERKLEDING op alle afdelingen iets aparls Amsterdamse Beurs 27 Febr. 28 Febr. Nederland 1948 (3%) 100% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% 98% dito 1937 3 98% Dollar-lepjng 1947 3% 98!4 98% Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 1962—64 100 99% Nederland N.W.S. 2% 81% 81 Spaarc. a f 100 2 100% 100% 96% Indië 1937 A 3 96% Grootboek 1946 3 98% 93% Ned. Ind. Hand. B 100 100 Ned. Handelmij. 160% 160 AKU 179% 180 Bergh's Jurgens 324 326 Calvé-Delft 144 144% Centrale Suiker 188 192% Kon. Ned. Hoogovens 183% 183% Unilever 226% 226 Ned. Kabelfabriek 300 300 Philips 230% 229% Wilton Feyenoord 150 150 Biliton 374% Kon. Petrol. Mij. 292% 293% Amsterdam Rubb. 148% 145% H.A. Lijn 158 158% Kon. Paketvaart 141 142 Ned. Scneepvaart Unie 148% 150 Rotterdamse Lloyd 144 144 Stv. Mij. Nederland 150% 152 Handelsver. A'dam 154% 151% Deli Batavia Mij. 126 125 Deli Mij. 144% 143% Anaconda 32 32 General Motors 84% 83% Bethlehem Steel 106% 106% Kennecot 57% 57% Shell Union 37% 37 Baltimore Spw. 11% 11% Miss K.T. Spw. 5% 5% New York Centr. Spw. 13% 13% Pennsylvania 18% 18% Indien niet de grote lijst van ter beur- LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG ze genoteerde binnenlandse ipdustriefond- sen nu en dan aanleiding tot opmerkingen gaf, zou het met het beursverloop dezer dagen wel bijzonder treurig gesteld zijn. Onze eigen industrie werkt, zoals de sta tistische gegevens uitwijzen, behoorlijk boven het vooroorlogse productiepeiL De jaarverslagen schenken over het alge meen bevrediging. Zo heeft van der Heem pas een dividend van 9 pet. aan- Igekondigd, hetgeen een goede indruk maakte en de vaste tendens voor dit fonds van de laatste dagen verklaart. eveneens andere maatregelen in. Er waren over de werkzaamhe den van de B. V. D. door de Kamer leden verschillende vragen gesteld, waarop de minister nader inging. Zo zeide de bewindsman o.a., dat het moeilijk is na te gaan of de le zers van „De Vlam", „De Groene" en ,,Vry Nederland" van B. V. D. zijde als staatsgevaarlijk geken schetst zijn. Minister Teulings kantte zich scherp tegen deze en andere „hor ribele verhalen", die wellicht door particuliere inlichtingen-diensten veroorzaakt zjjn. De minister beloofde tenslotte de leden van de Kamer zoveel moge lyk over het B. V. D.-werk in te lichten. Inderdaad, zo zeide hij, bestaat in deze sfeer gevaar, omdat dit is de moeilijkheid de rechtszeker heid kan worden aangetast door aanleg van dossiers, waartegen men zich niet kan verweren. Bij re- en dupliek werd de minis ter herhaaldelijk en fel aangevallen en in de rede gevallen door de com munistische afgevaardigde Van Zan ten. DE KLEINE GEMEENTEN. Ten aanzien van samenvoeging van kleine gemeenten in grotere eenheden zeide de minister, dat hier mede inderdaad voorzichtigheid moet worden betracht. Anderzijds moet verzet hiertegen scherp op de korrel worden genomen alvorens dit au serieux te nemen. De begroting van binnenlandse zaken werd daarna zonder hoofde lijke stemming aangenomen, met aantekening, dat de communisten tegen waren. Daarna werd begonnen met de behandeling van de begroting van Economische Zaken. Autorijders kent Utv plichten: Dimt op de weg bijtijds Uw lichten! In Tholen. de stad van de oester. Daar trouwde Marijn en toen moest 'n Feestborrel zijn. 3n wat riep toen Marijn? „Geef 'n TIP, 't is de wens. die ik koester.' 'n TIP VAN BÓOTZ lnz. Hr. T. W.. Tholen. ontv. l fl. TIP. UIT OE DONDERDAG. Paul van Kempen dirigeert het Ra dio Philharmonisch Orkest, dat met medewerking van George van Rer.es- se 'n uitvoering geeft van Saint Saëns pianoconcert no. 4 (H. II 20.15). Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 ei, 23 Nws. 7.15 OchtencJgymn. 7.30 Stringopation. 7.45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet 9.40 Schoolradio. 10 Lucien Lavaillotte, fluit. 10.15 Morgen dienst. 10.45 Virgil Fox. orgel. 11 De zon nebloem. 11.45 Schoolradio. 12.03 Lunch- conc. 13,20 Pianorecital. 14 Promenadeork. 14 45 Tussen de bedrijven door. 15.30 Pianoduo. IS Bijbellezing. 16.45 Concert- gebouwork. 17 Radio Jeugdjournaal. 17,30 ComposiUes van de Ned. componist Dolf Herckenrath. 18 Leger des Heils-kwarlier. 18.15 Land- en tuinbouw. 18.30 Regerings uitzending. 19.15 De muziek bij nader in zien. 20.05 „Idealen" 21 Familiecompeti tie. 21.35 Weer terug in de studiozaal. 22.15 De vaart der volken. 22.45 Avondoverden king. 23.15—24 Concertgebouworkest. Hilversum II: 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendprogr. 3.15 Ochtendblad. 8.40 De ster van de dag. 9 Gramofoonmuz. 9.30 Waterstanden. 9.35 Soft and sweet. Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 11 Ary Roodenburg, tenor en Jan Neder- pelt. piano. 11.30 Mantovani en zijn ork. 11.45 Eva Janssen draaft voor. 12 Langs de Wolga. 12.30 Mededelingen ten behoe- an land- eri tuinbouw. 12.38 Maria Za- mora en haar ork. 13.15 The Romancers. 14 Met naald en schaar. 14.30 Pianomuz. 15 Klimop. 16 Van vier tot vijf. 17 Ka- leidoscoop. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Gra mofoonmuz. 18.45 Zwerftochten. 19.05 Hu- go de Groot en zijn ork. 19.30 Radio Volks muziekschool. 20.15 Radio Phllh. Orkest. 21.05 De Kribbebijter. 22.20 Claude De bussy en Maurice RavaL 23.15 Sportac- tualiteiten. 23.30—24 André Kostelanetz. VCJElBAl W ereldkampioenschappen in gevaar Volgens een medewerker var. de Daily Graphic is het nog niet geheel zeker dat de eindronden van het tournooi om de Jules Rimet-beker dit jaar inderdaad le Rio de Janeiro zullen worden gespeeld. Er zouden namelijk moelijkheden zijn ontstaan met betrekking tot de ©ver dracht van deviezen en de huur var. het nieuwe stadion in de Braziliaanse hoofd stad. De heer K. J. J. Lotsy gaf ons een be vestiging van dit bericht. Aan Brazilië is gevraagd vóór 1 Maart een verklaring van zekerheidstelling aan de F.I.F.A. te vér* Strekken, waarbij de bedragen, die uit de recette worden betaald, ook werkelijk zul len kunnen worden overgemaakt. Mocht, aldus de heer Lotsy, die voorzitter van de commissie voor de organisatie der we reldkampioenschappen is. Brazilië deze verklaring niet verstrekken, dan zullen ongetwijfeld op de bijeenkomst van het bestuur der F.LF.A. en van de speciale commissie, welke oo 18 en 19 Maart te Zürich bijeenkomen, harde noten worden gekraakt. Maar heeft deze maatregel van Moskou veel betekenis Radio Moskou heeft aangekondigd, dat de roebel op goudbasis zal wor den geplaatst. De waarde zal zijn 0.222168 gram goud of 4 roebel per Amerikaanse dollar en 11.20 roebels per pond sterling. Tevens werd een besluit omgeroepen, waarbij de prijzen van voedsel en In dustriegoederen met 10 tot 49 procent verlaagd worden. De prijsverlagingen voor een groot aantal producten zijn per 1 Maart inge gaan en betekenen een totale vermin dering van de kosten van levensonder houd van 110 milliard roebel. Waar zijn onze schepen Abbedljk 27 van Norfolk naar Baltimo re. Abbekerk p. 27 Lissabon naar Rotter dam. Algorab p. 26 Las Palm. naar B. Aires. Alhena 28 van Rotterdam te Rio Jan. Almdijk 25 van Tampico te Houston. Arendskerk p. 28 Stromboli naar BrlSb. Arkëldijk 27 van New York naar Rotter dam. Armilla 28 van Pladjoe te Soerab. Arnedijk 28 van Bremen naar Rotterdam. Enggano p. 28 Gibraltar naar Basra. Ga- dila p. 27 Ouess. naar Perz. Golf. Hoog kerk 27 te Singap. naar Kobe. Klipfontein 27 te Kaapstad naar Amsterdam. Kota Ba- roe 27 van Rotterdam te Duinkerken. Lis- sekerk 28 te Aden naar Basra. Luna 27 v. Opheffing prijsvoorschriften. In de Staatscourant zijn twee be schikkingen van de minister van Eco nomische Zaken gepubliceerd volgens welke met ingang van 1 Maart 1950 de prjjsvoorschriften, met inbegrip van de prtfsstop, ten aanzien van schoenen, pantoffels, sigaren, kerfta bak, alsmede ten aanzien van de han delsmarges voor kunstmeststoffen bui tea werking z«a gesteld. Gibraltar naar Lissabon. Nigerstroom p. 28 Ouess. naar Amsterdam. Ruys 27 te Ce- bu naar Rio de Janeiro. Rijnkerk p. 27 Gibraltar naar Amsterdam. Salawati p. 27 Ceylon naar New York. Ternate 28 te Kantang naar New York. Tibia 27 van Rotterdam te Curasao. Titus 27 van Ant werpen naar Bremen. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Naar en van Indonesië.) Celebes 27 van Colombo naar Amster dam. Groote Beer 27 van Suez naar Dja karta. Indrapoera 28 te Belawan naar Rotterdam. Java p. 28 Gibraltar naar Dja karta. Kamerl. Onne^ 28 van Aden naar Rotterdam. Kota Inten 28 te Aden naar Rotterdam. Laertes 24 te Belawan naar Amsterdam. Langkoeas 25 van Macasser te Soerab. Madoera 28 te Djakarta na ai- Amsterdam. Matavam p. 28 K. St. Vine, naar Djakarta. Modjokerto 27 van Sema- rang naar Soerab. Oranje 28 1 u. n.m. van Djakarta te Amsterdam. Riouw p. 27 K. Guiardafui naar Amsterdam. Saran- gan 28 van Aden naar Rotterdam. Siba- Jak 28 van Aden naar Rotterdam. Sibigo p. 27 Kreta naar Djakarta. Somersethlre i 23 van Adelaide naar Djakarta. Sumatra 27 van Amsterdam te Djakarta. Tarakan 28 van Soerabaja te Macasser. 1 De Russische staatsbank zal de wis. selkoersen met andere landen herzien op basis van de nieuwe waardering van de roebel. In het besluit van de ministerraad wordt gezegd: „In geval van nieuwe wijzigingen in het goud gehalte van buitenlandse munten of veranderingen in de wisselkoersen dier landen moet de staatsbank der Sow jet-Unie de wisselkoers van de roe bel ten opzichte der buitenlandse munten vaststellen, daarbij rekening houdende met deze wijzigingen". De waarde van de roebel was tot dusverre 5.30 roebels per Amerikaan se dollar en 14.84 roebel per pond sterling. De financiële redacteur van Reuter meent, dat de_wijziging in de koersen van de roebéi een eenzijdige verho ging van de roebelwaarde betekent ten opzichte van dollar en pond ster ling. Men hecht daaraan te Londen geen waarde. De buitenlandse wissel koersen voor de roebel zijn zeer theoretisch. De gehele handel van de Sowjet-Unie met de West-Europese landen en een deel van de handel met de „Satellietstaten" geschiedt tegen buitenlandse valuta, in het byzonder tegen dollars en ponden, en niet tegen roebels. Het uitdrukken van de waar de van een munt in goud, maakt nog niet, dat deze ook tegen goud kan worden omgewisseld. Wanneer de Rus sen de diplomatieke wisselkoersen overeenkomstig wijzigen zal dit onaan genaam voor de diplomaten te Mos kou zijn. Overigens schijnen de wijzi gingen van zuiver academische bete kenis te zijn. ZON EN MAAN. Maart. Zon op: 7,25 onder 18,21 Maan: op 15.39 onder 7.05 KERKNIEUWS. NED HERV. KERK. Aangenomen naar 's Heer Abtskerka. D. v. d. Werf, cand.-hulppred. te Wanne- perveen, die bedankte voor Oosterhout (Gld. Marktberichten Van 28 Februari. VEILING GOES. Appels: Goudreinetten 2656; Jonathan 20—73; Golden Dele. 24—72: Zure Belle fleurs 2034; Bramly Seeling 17—25: Court Pendu 920: Keulemans 1923; Zoete Ermgaard 938; Zoete Bellefleur 8 —24: Appels (kroet en stek) 4—25; Peren: Conference 80; St. Remy 916; Giezer Wildeman 6—25; Kleiperen 418; Pondi- peren 10—14; Comtesse de Paris 10—51. al les per 100 kg. EIERMARKT. GOES. Gr. kipeieren 10 cent; vuilschalige 8 ct.; poelje eieren 8 cent. VEILING WALCHEREN. Fruit. Appels: Goudreinet 35«5; Jona than 40—60; Golden Delicious 3855: Pe ren: St. Remy 1722; Comtesse de Paris 10—14. alles per kg. Groenten: Rode kool 618; Savoijekool 17—35; Boerekool 1042; Spruiten li—74; Prei 36—62; Uien 15—36; Kroten 6—12: Veldsla 53—60; Andijvie 99—1.20; Snijsla 91—1.57; Spinazie 1.07—1.14; Witlof 22— 51. Schorseneren 43—45; Peen 6—12; Ra pen 916. VISMIJN TE VEERE. Handelsgarnalen 162 kg.: 51; Pellerij garnalen 504 kg.45; Schar 214 kg.31—38; Bot 118 kg.: 28—36; Rog 18 kg.: 28—38; On gesorteerde vis 89 kg.: 1737. Advertentie HÜOG WATER u +NAP u.J-NAP Vlissingen 0.31 1.57 13.02 1.78 Hansweert 1.28 1.92 14.01 2.11 LAAG WATER u.—NAP u.-NAP 8.45 1.88 19.06 1.79 7.54 2.25 20.16 2.VI

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5