HAMEI NIEUWS UIT ZEELAND Loonsverhoging personeel met moeite gedekt DE GRENSMOEILIJKHEDEN VOOR VERVOERDERS Chr. zangers trekken naar Zierikzee. Burgemeester Aernoudts nam afscheid van Sluis DE KLERK e ZN VLISSINGEN OVERGANGSTIJD Richtprijzen voor tarwe, suiker en aardappelmeel verhoogd |T-genda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 1 MAART 1950 Gevolg van meningsverschil tussen Belgische en Franse autoriteiten. Besprekingen in Den Haag. Er Is verschil van mening tussen de Belgische en Franse autoriteiten over bepaalde formaliteiten by vervoer over de grens en daardoor zyn de groentetransportcn opgehouden. Aldus heeft minister Spitzen geant woord op vragen van het Tweede Ka merlid v. d. Heuvel. Intussen is het vervoer van winter groente sterk afgenomen en loopt dit weldra geheel ten einde. Voor wat er nog wordt vervoerd, worden veelal Franse machtigingen afgegeven, ook tot Parijs. Het mosselenvervocr is in verband met de weersomstandigheden even eens belangrijk minder geworden. Ook voor dit vervoer worden Franse mach.* tigingen verstrekt, hetzy tot plaatsen in het Franse grensgebied de Bel gen verzetten zich hiertegen niet hetzij tot Parys. Slechts wanneer er sprake is van massaal vervoer, wor den machtigingen geweigerd. Aange zien de Franse opvatting van massaal vervoer niet steeds gelijk is, valt de houding der Franse autoriteiten niet steeds te voorzien. Ofschoon de toe stand op het ogenblik niet onbevredi gend is, zijn de Nederlandse vervoer ders afhankelijk van de welwillend heid der Franse en Belgische autori teiten. Dit is de reden, waarom door verdere besprekingen gestreefd wordt naar grotere zekerheid. BESPREKINGEN. Inmiddels vernemen wij, dat te s-Gravenhage op uitnodiging van het departement van Landbouw, Visserij èn Voedselvoorziening een conferentie is gehouden tussen vertegenwoordi gers van de departementen van Land bouw. Visserij en Voedselvoorziening en van Verkeer en Waterstaat en de vakgroepen groenten, fruit en visserij van de N.J.W.O. alsmede een aantal vervoerders, onder wie enkele Zeeu wen. Besproken werd de afzet van de producten en de vervoeramoeilykhe- den naar Frankrijk, welke zich de laatste tijd voordeden. De directeur van het Aan- en Verkoopkantoor voor mosselen, de heer J. C. Heime- rikx zette hierby o.m. de wenselijk heid uiteen, het mosselvervoer per auto te dpen geschieden. Uiteindelijk werd besloten, dat getracht zal wor den de moeilijkheden ten aanzien van het doorlaatvervoer door België op te lossen en en definitieve toelating voor Frankrijk te verkrijgen. Daar door zullen met name de Zeeuwse vervoerders ten zeerste gebaat zijn. Verder werd nog voorgesteld te trach ten voor de Zeeuwen een zo danige regeling te krijgen, dat ook andere landen kunnen worden bereden. Bondsdagen te Goes. Op Paasmaandag 10 en Dinsdag 11 April houden de Chr. Zangverenigin gen hun bondsdagen te Goes. De eer ste dag zal aan ontspanning gewijd zijn. Des middags zal na ontvangst van hoofdbestuur en afgevaardigden aan de kade te Goes, een boottocht met de „Minister Lely" naar Zierikzee worden gemaakt. Bij aankomst aldaar zullen de koren worden opgewacht door Burgemeester, Schepenen, Poor ters en Poorteressen. Na een wande ling door de stad, wordt de terugtocht naar Goes aanvaard. Na een gemeen schappelijke maaltijd, zal „Asaf" van Axel om half zeven in de Grote Kerk een Bachcantate uitvoeren. Met een gezellige avond in „de Prins van Oranje" wordt deze dag besloten. Dinsdags worden de bondszaken be handeld. Op Hemelvaartsdag. 18 Mei. trekt men opnieuw naar Zierikzee, doch dan voor het jaarlijkse concours, dat dit maal daar wordt gehouden. Zaterdagmiddag a.s. komt de Ring Zeeland van Chr. Zangverenigingen in „de Prins van Oranje" te Goes in algemene vergadering bijeen om deze hoogtijdagen in het bondsleven nader te bespreken. De VARA heeft in Zeeland meer dan 4000 leden. Aan het jaarverslag over 1949 van het district Zeeland der V.A.RA. ont lenen wij, dat het aantal leden bo ven de 4000 kwam. Het district telt 21 afdelingen en 1 agentschap. Het be stuur bestaat uit de heren: A. J. Wij- nands, Hansweert, (voorz.); J. Reijn- hout. Middelburg Csecr.); J. Geleedst, Goes, (penn.) en als leden: L. J. Flo- russe. Vlissingen: C. Linders, Zierik zee; J. Hamelink te Terneuzen, terwijl er een vacature is voor Zeeuwscb Vlaanderen. Tenslotte wordt in het verslag geme moreerd het bezoek, dat de nieuwe V.A.R.A-voorzitter mr. A. W. Burger bracht aan een propaganda-feestavond te Middelburg en de tocht van 700 Zeeuwse V.A.R.A.-vrienden naar een uitzendavond in Hilversum. Bijzondere raadszitting. i een bijzondere zitting var. de ge meenteraad van Sluis is Dinsdagmiddag afscheid genomen van burgemeester A. F. C. Aernoudts. Hem werd ingevolge een raadsbesluit van 20 Februari j.L het ere burgerschap van de gemeente verleend. Hiermede is de heer Aernouts de eerste ereburger van Sluis. Ook van buifeti de gemeente bestond voor di' afscheid een grote belangstelling. Vele burgemeesters uit de omliggende gemeenten en het be stuur dr vereniging van burgemeesters en secretarissen in West-Zeeuwsch-VIaande- ren. het gemeentebestuur van Knocke. het actie-comité Knocke helpt Sluis, de dijk graaf van het Vrije van Sluis, de heer M. D. A. Glerum, directeur van het provin ciale bureau van de wederopbouw en volkshuisvesting, majoor G. H. van Hel den van de Rijkspolitie en vanzelfspre kend ook mevr. Aernoudts—Calon met dochter en zoon. Hierna werd door tal van sprekers het woord gevoerd o.a. door wethouder J. P. J. Wage, die de scheidende burgemeester een schilderij aanbood. Baard van twee jaar. Tussen de met de „Pasteur" gerepa trieerde militairen bevond zich een Zeeuwse jongen met een lange baard van maar liefst'.2 jaar. Hij is doorgereisd naar zijn dorpje op Noord Beveland, waar bij aan komst niemand hem op het eerste ge zicht herkende. PENSIOENRECHTEN VAN EEN ECHTGENOTE De minister van binnenlandse za ken heeft aan de voorzitter van de Tweede Kamer inlichtingen verstrekt over het adres, dat de heer D- Duurinck te Terneuzen, vroeger ka pitein bij de Prov. Stoombootdiensten in Zeeland, richtte aan de Kamer. De heer Duurinck, die gedurende enige tijd ontslagen is geweest, vroeg eer herstel en uitbetaling van het ver schil tussen wachtgeld en salaris voor de periode, waarin hem destijds wachtgeld is toegekend. De eommissise, die het adres be- nandelde kon zich niet onttrekken aan het denkbeeld, dat de heer Duurinck niet geheel billijk is be handeld. De minister heeft nu aan de Kamer gegevens overgelegd betreffende de zuivering van de heer Duurinck en hij blijft van oordeel, dat D. terecht uit de dienst is verwijderd. Zijn lier- plaatsing was een uiting van tege moetkomendheid om de pensioenrech ten van zijn echtgenote te kunnen handhaven. De minister acht geen enkele aan leiding aanwezig om hem verder te gemoet te komen. syzo/VDEKe KU/AL/TEiT voor óedde/atens U kunt overal in de stad flanel kopen, of in ieder geval iets, dat er voor door gaat, maar de echte voor oorlogse flanel, die U vroeger alleen in de spe ciaalzaken kocht, was tot nu toe nog niet te krijgen. Wij prijzen ons gelukkig de eerste beperkte import partij originele „ALPA" flanel voor beddelakens te hebben kunnen bemach tigen. Weliswaar iets duur der dan de gewone flanel, maar dan ook van een bijzondere kwaliteit. Niet grijs of grauw, maar HAGELWIT van kleur. 180 cm. breed, p. meter 4.25 BELLAMY PARK Speciale uitkering aan Zeeland verlengd. VOOR DE CALAMITEUZE POLDERS i Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de wet van 25 November 1948, houdende herziening van de regeling der pro vinciale fin. Genoemde wet bevat een overgangsbepaling, waarbij aan de provincie Zeeland over de jaren 1948 on 1949 een speciale uitkering uit s Rijks kas wordt verleend in a£r wachting van een principiële herzie ning van de wet van 19 Juli 1870. houdende vaststelling van de voor waarden, waarop aan calamiteuze pol ders in de provincie Zeeland tege moetkoming uit 's Rijks schatkist kan worden verleend. Het te dier zake vanwege de minis ter van verkeer en waterstaat met de provincie Zeeland gevoerde overleg zal echter niet tijdig tot de beoogde her ziening kunnen leiden. Uit dezen hoofde wordt voorgesteld de bijzonde- re uitkering aan de provincie Zeeland I asnog mede voor het jaar 1950 te ver- j lenen. Weekend leidsters padvinderij in „Hedenesse". i In het jeugdcentrum „Hedenesse" te j Cadzand werd voor de leidsters van 1 de padvinderij uit geheel Zeeland een i weekend gehouden. Er werd een ge varieerd programma 'afgewerkt, o.a. volksdans, handenarbeid, enz. Zondag morgen was er een morgenwijding en. 's middags waren er discussies. Een polderkwestie. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dezer dagen uitspraak gedaan, in een reeds geruime tijd bestaand geschil tussen de Polder Walcheren en de op die polder lozende polders in -liet Zuid-Oostelijk deel van Walcheren bezuiden het Arnekanaal en beoosten het kanaal door Walcheren omtrent een door de polder Walcheren ver langde extra-suatievergoeding in ver band met de stichting van het gemaal te Ritthem. Het College heeft daarbij beslist, dat de betrokken suerende polders naar billijkheid, te beginnen met het jaar 1950. als extra-bijdrage in de kosten van bemaling van het deel van de polder Walcheren, waarop deze polders uitwateren, 1.50 "per schotbare ha pér jaar aan de Polder Walcheren behoren te betalen. Bij hun beslissing hebben Gedepu teerde Staten zich vooral laten leiden door de overweging, dat de moderne landbouw hogere eisen aan de water standen stelt dan voorheen en dat, in de polder Walcheren zonder bemaling, daaraan niet kan worden voldaan. EMMER MET WASBENZINE IN BRAND. Dinsdagmiddag vloog een emmer met wasbenzine, die wellicht te dicht bij een kachel was geplaatst, in brand in een perceel aan de St. Jorisstraat te Middelburg, bewoond door J. J. W. Het vuur liet zich ernstig aanzien en de brandweer kreeg dan ook het alarm „uitslaande brand", doch de bewoners en enige hulpvaardige lieden wisten zelf de vlammen te doven. Daarbij werd een vrouw aan de hand gekwetst. GEMEENTERAAD MIDDELBURG Meerderheid wenste geen inkrimping van het aantal drankverg unningen. Verhoging wethouderswedden noodzakelijk geacht. Zware bom te Oostburg Toen een bewoner van de Noord- wal te Oostburg een stukje grond achter zijn woning wilde bewerken en daarvoor een betonnen vloertje weg kapte, kwam hij plotseling tot de ontdekking dat zich onder het beton een zware bom bevond. De mijnopruimingsdienst werd ge waarschuwd, waarbij bleek dat het hier een gevaarlijk projectiel betrof van ongeveer 300 kg. Dinsdagmorgen is de bom gedemonteerd en wegge haald. Tevoren waren alle omwonen den gewaarschuwd en werd het ver keer enige tijd stop gezet. De overgangstijd gaat voor de meeste vrouwen met pijnen gepaard. Deze kunt U stillen met Togat en de over gangstijd pijnloos en daardoor zoveel gemakkelijker voor U maken. Togal is onschadelijk voor hart, nieren en maag. Bij apoth. en drog. 0.83. Amerikaanse duikbootjagers voor Koninklijke Marine. Naar de „Telegraaf" meldt, zullen nog vóór de zomer zes Amerikaanse onderzeebootjagers onder Nederland se bemanningen naar ons land worden gevaren, om deel uit te gaan maken van de Koninklijke Marine. Het is nog niet bekend, tot welke klasse de ze onderzeebootjagers behoren. De Ne derlandse officieren en matrozen, die de schepen uit de Amerikaanse vloot- basis San Diego zullen halen, zijn reeds aangewezen. De zes onderzee bootjagers zullen hier volledig bewa pend arriveren. 'Tweehonderd manschappen van de Marine Luchtvaartdienst zullen half Maart met de „Johan van Oldenbarne- velt" naar Nieuw Guinea vertrekken, waar zij op het eiland Biak een mili tair vliegveld zullen aanleggen. Rekening gehouden met verhoogde kosten. De minister v.ln Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft, na over leg met de Stichting voor de Land bouw, de pryzen voor tarwe, aardap pelmeel en suiker voor de oogst 1950 vastgesteld. By de berekening van deze pryzen is rekening gehou den met de voorgenomen afschaffing van do ondernemersbelasting. De kostenvermindering, die hiervan het gevolg zal zyn, weegt globaal geno men op tegen de kostenstyging, wel ke voortvloeit uit de loonsverhoging van 5%. De richtprys voor tarwe is thans op 22.85 per 100 kg. hetgeen dus neerkomt op een verhoging van 0.35 per 100 kg. In deze prys zyn de ver hoogde kosten opgenomen, die als gevolg van de devaluatie zyn inge treden. De prys van fabrieksaardappelen is evenals het vorige jaar afhankelyk gesteld van een gegarandeerde over- nameprys voor de hoeveelheid aard appelmeel, welke niet op normale wijze zou kunnen worden afgezet. Deze overnameprijs is als gevolg van Jde stijging van de verwerkingskosten voor het seizoen 1950 met 0.50 per 100 kg verhoogd en bedraagt derhalve thans 31. De. nieuwe overnameprys geldt evenwel slechts tot een productie van 200.000 ton aardappelmeel. Mocht deze hoeveelheid worden overschre den, dan zal dit teveel tegen een prys van 20 per 100 kg aan de overheid ter beschikking moeten worden ge steld. De suikerprys is verhoogd van 39.50 (naderhand vermeerderd met 1.per 1000 kg bieten) tot 42.50 per 100 kg. In de nieuwe prys is de sty'ging van de verwerkingskosten van suikerbieten opgenomen, terwijl voorts in aanmerking is genomen, dat de opbrengst van de bijproducten me lasse en pulp aanmerkelijk lager zal zy'n tengevolge van de reeds ingetre den prysdaling van deze producten. Voor voergranen zyn gezien het prijsverloop over het afgelopen oogst jaar geen richtpryzen vastgesteld. De pryzen houden nauw verband met die, waai-voor de geïmporteerde gra nen als veevoeder worden gedistribu eerd. Wel blijft de mogelijkheid ge opend eventueel door aankopen door middel van het A.V.A. steun aan de markt te verlenen." Maarschalk Tsjang Kai Sjek zal van daag het presidentschap van de nationa listische Chinese regering aanvaarden. Ook het gemeentepersoneel van Middelburg krygt een uitkering over het eerste kwartaal, gelyk staande met een 5%-loonsverhoging. Zoals •eeds in onze vorige editie bericht, slaagden B. en W. er in, zy het. met de grootste moeite, om het daarvoor benodigde bedrag te dekken, dook als nog bezuinigingen in de begroting voor 1950 aan te brengen. De Commissie van Financiën advi seerde het college een suppletie aan te vragen op de bijz. Rnksbydrage, gelijk aan de kosten van ae loonsver- hogng, indien zonder deze suppletie de begroting niet sluitend is te kry- gen. De voorzitter, wnd. burgemees ter J. W. Kögeler, deelde echter mede, dat op bepaalde posten bezüinigd kan worden. Ondermeer zullen enige werklieden van de Plantsoendienst, die op arbeidscontract staan, worden ontslagen. Vermoedelijk zullen voorts een tech. ambtenaar 3e k!., en een bouwkundig opzichter dit jaar de dienst verlaten. Niettemin betekent deze verhoging, waartoe men moreel verplicht is, een ernstige tegenvaller en het college is dan ook voornemens liet feit dat de minister van Binnen landse Zaken de gemeente min of meer in een dwangpositie heeft ge plaatst, in bespreking te brengen in de Ver. van Ned. Gemeenten. Voor onvoorzien rest Middelburg in 1950 thans nog slechts een som van 10.000, d.w.z. 1000 per maand, al dus de heer KÖgelflr. Tot onderwijzeres aan de o. 1. school J werd benoemd mej. S. C. Dronkers te Kapelle. De raad ver leende credieten voor inrichting van een derde lokaal in de o.l. school 't Zand, voor voorzieningen aan de te lexkamer van het politiebureau en voor leermiddelen ten behoeve van de openbare v.g.l.o.-school. Het „ver- plaatsingskostenbesluit'onderwijzend personeel o.l. scholen werd aanvaard. De Commisie wilde hier de voorwaar de aan verbinden, dat de betrokkenen een dienstverband van minstens 2 jaar aangaan, doch de voorzitter vond dit te rigoreus. DRANK VERGUNNINGEN De heer A. Flipse (C.H.) kon zich niet verenigen met het praeadvies van de meerderheid van B. en W. om een verzoek van de Nat. Comm. te gen het alcoholisme tot verlaging van het aantal vergunningen van 50 tot 45 af te wijzen. De heer J. S. Hoek lA.R.) betwijfelde, of door inkrim ping van het aantal het drankmis bruik wordt bestreden. Het is trou wens gewenst, dat een stad als Mid delburg de nodige café's bezit. De heer A. J. Schuitema (Arb.) onder steunde het verzoek van de N.C.A., hij vond 4o vergunningen ruim vol doende. Wethouder A. J. Berenpas wees er op, dat het alcohol verbruik sedert 1935 met 110% is gestegen. Dit vormt de bedreiging van de jeugd, die beschermd moet worden. Eén ver guning op elke 450 inwoners vond hi rijkelijk veel. Ook de heer A. J. Schol (SGP) meende, dat de overheid alle gelegenheden moet aangrijpen om de drankbestryding te steunen. Mr. P. v. Empel (C.H.) vond het echter be zwaarlijk, dat door inkrimping van het vergunningenaantal inwoners in hun privérechten worden beknot. De voorzitter zeide, dat de meerderheid Van B. en W. wel sympathiseert met de drankbestryding, doch dit middel ondoeltreffend acht. Veel meer zal bereikt worden door de z.g. zwarte ïyst. Het voorstel van B. en W. werd hierna met 9 tegen 7 stemmen aangenomen. Besloten werd tot verkoop van het gebouw der oude H.B.S. en bybeho- rende grond en tot aankoop van grond voor bouw van montagewoningen. De heer M. Wattel (AR) klaagde er over, dat Middelburg zo'n groot aan tal van de lelijke montagewóningen krygt, terwijl steden eledrs in net land daarvoor bespaard blijven. „Maar die hebben ook geen fabriek van deze woningen in hun provincie", antwoordde wethouder L. J. van 't Westende. Op een vraag van mevrcuw A. de Vlieger (Arb.) antwoordde de voorzitter, dat door de 42 niéuwe montagewoningen naar een betere raamoplossing wordt gestreefd. Bij de behandeling van.de begroting Waterleidingbedrijf .vroeg de heer \Yatte! of geen tariefverhogingr vait te overwegen. De voorzitter ant woordde dat wellicht eën kleine ver hoging zal worden voorgesteld. Weth. Berenpas waarschuwde daar tegen uit een oogpunt van volksgezondheid. Bij de begroting Maatschappelijk Hulpbetoon informèérde de heer Schuitema naar dc mogelijkheid van een „sociëteit" voor ouden van da gen. Dit zal met de U.V.V. worden besproken. De heer Hoek wees erop, dat tegenover de bijdrage van 1050 aan de Ver. tot Eesch. v. Zuigelingen geen baten staan. Hy vond het ge wenst. dat de gemeente een oproep laat uitgaan naar degenen, die van deze instelling gebruik maken om een bydrage te verlenen. JAARWEDDEN WETHOUDERS Vervolgens kwam de gemeentebe groting in behandeling. De heer II. J. Flierman (Arb.) kwam met een voor stel om de post jaarwedden wethou ders met 4 x 800 te verhogen. De heer Hoek meende, dat de raad niet vooruit lean lopen op de beslissing van G.S.; dat is weinig elegant. Met algemene stemmen werd hier na besloten aan G.S. te schrijven, dat de raad het gewenst acht, dat de wedden ve/rhoogd worden van 2700 tot 3500. Een voorstel van de heer P. Melief- ste (AR) om de leden van de stem- bureaux presentiegeld te geven, verd niet gesteund. Een voorstel-Fliérman om hen een verletvergoeding te ver strekken zonder dat een werkgerers- verklaring behoeft te worden overge legd, werd met 11 tegen 4 stemmen aangenomen. VOLKSHUISVESTING. De heer Schuitema uitte de wen- selykheid van meer speciale wonin gen voor ouden van dagen en de heer Hoek vroeg of het nog wel zin heeft de Woningdienst op de Zuid singel te laten voortbestaan. Het werk kan wellicht thans beter naar Maatsch. Zorg of een andere dienst worden overgeheveld. Weth. L. J. Geers antwoordde, dat dit onmoge lijk is. Daarvoor zal het bureau ze ker het eerste jaar nog veel te veel werk hebben te verzetten. ONDERWIJS. De heer Schuitema wees op het belang van een psychotechnisch on derzoek van alle leerlingen bij het verlaten der lagere school en het aanleggen van conduitestate gedu rende de leerjaren. B. en W. toon den zich bereid te bevorderen, dat deze staten voor zover nodig weer worden ingesteld, zodat zjj by een beroepskeuze-onderzoek overgelegd kunnen worden. Wethouder Berenpas kwam met een voorstel om de post Culturele doeleinden op 2500 te handhaven. De heer Kögeler antwoordde, dat de culturele zorg van het gemeentebe stuur ook uit andere posten is af te lezen en dat het Voorgestelde bedrag van 2000 niet eens geheel wordt aangesproken door verenigingen enz. Bij een stemming over het voorstel werd dit metr 9 tegen 5 stemmen verworpen. De begrotingen weiden hierna aangenomen, v.aarby de heren Schot, Wattel, Hoek en Meliefste zich tegen de post opbrengst stand plaatsen kermis verklaarden. Jhr. S. O. de Casembroot nam afscheid. Dinsdagmiddag hebben de ambte naren van de Prov. Griffie te Mid delburg afscheid genomen van hun collega, jhr. S. O. de Casembroot, commies, die meer dan 42 jaar op de Griffie werkzaam is geweest. Voordien werkte hij ter secretarie van Souburg' en aan het gemeente archief van Middelburg. De heer De Casembroot is secretaris van de ad viescommissie voor schatting der pachtwaarde van gronden der cala miteuze polders en waterschappen en was geruime tyd bestuurslid van het weduwen- en wezenfonds voor de prov. ambtenaren. De ambtenaren van zijn afdeling kwamen tezamen op zyn kamer, waar de chef, mr. J. M. Pilaar, de arbeid van jhr. De Casembroot schetste en wees op de aangename verstandhouding tussen deze en zyn superieuren en minderen. Hy stelde de verdiensten van het geslacht De Casembroot sedert de vijftiger jaren van de vorige eeuw voor het be stuur van de provincie in het licht en bood de scheidende namens de ambtenaren der afdeling een souve nir aan. Mr. J. K. Munters dankte voor de steun, die hy in de loop der jaren van de heer De Casembroot mocht ontvangen by de samenstelling van de Zeeuwse Almanak. De heer W. A. Dormaar, die 4ö jaren met de heer De Casembroot samenwerkte, haal de oude herinneringen op. Vervolgens nam jhr. De Casem broot afscheid van de ambtenaren der overige Afdelingen, waarby hem door mr. J. de Vries een aandenken werd overhandigd. Tot slot werd nog een foto gemaakt. Ontstemming over opheffing O.L.S. te Burg. In een der lokalen van de openbare lagere school t^,Burg werd een ouder avond gehouden, welke door nage noeg alle ouders van de schoolkinde ren werd bijgewoond. Na afwerking van het gebruikelijke ouderavondpro gramma, werd het besluit van het ge meentebestuur besproken om de school op te heffen. De ouders waren over dat besluit verontwaardigd. Be sloten werd, dat de oudercommissie zich met B. en W. in verbinding zou stellen om vóór 3 Maart de motieven te vernemen, die tot opheffing van. de school hebben geleid Op 3 Maart zal opnieuw een ouderavond belegd wor den, waar de kwestie van de ophef fing zal worden besproken. Vlissingen Meer licht in plan-West. Aan de agenda van de raadsverga dering te Vlissingen van a.s. Vrijdag, is nog toegevoegd een voorstel tot het verlenen van een crediet aan B. en W. van f 1680 voor de aankoop en de plaatsing van 10 lichtmasten jn plan- west CYredehoflaan en omgeving). Oostkapelle EIN'DLES MOTORENCURSUS De motorencursus, die te Oostkapelle iverd georganiseerd door de Zeeuwse Grocntetelersvereniging is afgelopen. De eindles werd onder meer byge- woond door burgemeester Sprengd en de tuinbouwconsulent ir. W. van Soest. De heer M. Ton, wnd. voorzit ter van de Groententelersorganisatie, sprak een openingswoord, waarna de leerlingen aan de tand werden ge voeld door de heer Flipse. De diplo ma's werden uitgereikt door ir. van Soest. Burgemeester Sprenger hield een hartelijk speechje, waarin hij de ge slaagden complimenteerde. Namens het bestuur der Z.G.V. werd dank gezegd voor de ondervonden medewerking. Aan 15 van de 21 cur sisten kon een diploma worden uitge reikt. FILMS VAN DE WEEK „Hollandse spoken heersen over de Hudson", zo luidde (herinneren'wij ons) de slagzin, waarmede de Amerikanen in 1943 de lijvige roman van Anja Seton „Dragonwyck" introduceerden. Het boek over de heerser Nicholas van Ryn, die van Nederlandse afkomst was en die aan zijn eigen machtswellust ten gronde ging, werd prompt 'n best-seller" en ontsnap te natuurlijk niet aan de camera. Er werd een lange, maar boeiende film van ge maakt, waarin Vincent Price, een fascine rende uitbeelding geeft van Van Rijn. Een bezoek aan Luxor (Vlissingen) waard. Remember Pearl Harbor (Eelctro, Mid delburg) is een goed geslaagde oorlogs film over een groepje Amerikaanse sol daten op een eiland in de Philipijnen. Het accent is geheel gelegd op de actie en spanning; de makers hebben zich niet bekommerd om de volkomen ontredde ring,, ook geestelijk, die meer dan iets anders de oorlog in de Stille Oceaan ken merkte. Een kleurige, muzikale showfilm van groot kaliber, met vele songs en nog meer bekende sterren, gaat ln Alhambra (Vlis singen). Het verhaaltje van Till the clauds roll by is zo schriel alsg en zijden draadje, maar de film bevat voldoende amusement om een zorgeloze avond te garanderen. VLISSINGEN. Vandaag, Alhambra: „Na regen komt zonneschijn". 7 en 9 uur; Luxor: „Draeckenwijck". S uur; Scheldekwar- tier: Bonte avond Niwin-jeugdactic, 8 uur. Morgen, Alhambra: als vandaag; Luxor: als vandaag. MIDDELBURG. Vandaag Schouwburg: Dansavond Ju- ana, 8 uur; Electro: ..Remember Pearl Harbour. (18 j.). 7 en 9.15 uur. Morgen Schuttershof: Avro-bridgedri- ve; Electro: „Remember Pearl Har bour, (18 J.); 7 en 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2