PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Westerling in Singapore gegrepen DEBILT Met een Nederlandse vliegboot uit Indonesië gevlucht Auto reed in kanaal ATTLEE BLIJFT DOCH ZAL ZIJN KABINET GEHEEL WIJZIGEN Koningin en Prinsesjes leverden veldslag met serpentines IN KAPELLE WORDT GEWERKT Oost-Comoagn'e kostle ons 20 milioen gulden VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 49 Directie: F vaD de Velde en F. 8 den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred.: G. Baliintijn. Pl.verv.: W. Leertouwer en B. A Bossliardt ABüNNEiMEWTSPRIJS 32 cl per week: f 3.90 p. kw.; fr p. p. l 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 27 Febr. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie f 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tariel. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. CSro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur VUsslngen Walstr 6860 tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 Goes. L. Vorststr. 63, tel. 2475 eb g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 2b HIJ WILDE GELDEN EN WAPENS ZOEKEN. Kapitein Westerling, de leider van liet opstandelingen-leger op Java, ïs Zondagmorgen vroeg in de woning van een Chinees In Singapore ge arresteerd. Volgens vrienden zou hy met een Catalina van de Neder landse marine uit Indonesië zijn ontsnapt. Hy was in de avond bij Ma- lakka geland en had zich in een taxi met behulp van een vals paspoort, dat by zyn arrestatie ook op hem werd gevonden, naar Singapore bege ven. De vlucht met de Nederlandse Catalina zou z\jn georganiseerd door de piloot, die lid van Westerlings strijdkrachten was. De regering vpn de R.I.S. heeft inmiddels aan de Britse regering ge vraagd Westerling aan haar uit te leveren op grond van de door dezen in Indonesië begane misdaden. Westerling heeft na zijn arresta tie de verklaring van zijn vrouw, dat hij naar Singapore zou zijn gegaan orp fondsen en wapenen te vinden voor zijn organisatie op Java, be vestigd. Tegenover vrienden moet hij hebben verklaard, dat zijn bewe ging als guerilla-groep wel zeer machtig is, maar toch niet in staat de regering dei* R.I.S. omver te wer pen zolang er geen „werkelijke steun van buiten" komt. Volgens A.F.P. zou hg hebben gezegd: „Ik kan Ba tavia in een uur veroveren, maar ik moet wapens hebben. Ik heb een zeer zware taak te vervullen." Over het gezin van Westerling, dat zoals reeds gemeld Java eveneens zou hebben verlaten, is nog niets nader bekend geworden. Wel zeide Westerling te vrezen, dat men in Indonesië zijn vrouw en hun drie kinderen als gijzelaars zou wil len gebruiken. Het is nog de vraag of de Britse autoriteiten aan het verzoek om uitlevering van de R.I.S. zullen vol doen. Het is .mogelyk, dat hij als iedere illegale immigrant over de grens wordt gezet. Als Nederlander Loonsverhoging ook in de tuinbouw? In de tuinbouw wordt de 5% loons verhoging nog steeds niet toegepast. Thans heeft de hoofdafd. Tuinbouw t an de Stichting voor de Landbouw 'zich echter voor deze verhoging uit gesproken. Zij motiveert deze uit spraak met de „niet-ongunstige voor uitzichten in verband met de afgeslo ten handelsvredragen". Bovendien zal de afschaffing van de ondernemingsbclasting tot verlaging van de bedrijfslasten leiden. Februari-staking herdacht. De burgemeester van Amsterdam, mr. Am. J. d'Ailly. heeft vergezeld door het bijna voltallige college van wethou ders Zaterdagmorgen namens het ge meentebestuur een krans gelegd op het J. D. Meyerplein. aan de voet van een vlaggemast, waaraan de stadsvlag half stok was gehesen. Onder de vlag was een schild met zeven namen van gefusilleer- den aangebracht. De samenwerkende oud-verzetsorgani saties zijn echter voornemens voorberei dingen te treffen om de tiende herdenking volgend jaar, als het door het ge meentebestuur op te richten monument zal worden onthuld, op grootse wijze te doen geschieden. COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE. 's Middags was van communistische zij de op het Waterloo-plein een herden kingsbijeenkomst georganiseerd, welke o.m. werd bijgewoond door een deputatie van de bemanning van het troepen- transportschip „Pasteur", die naar een der sprekers zeide geweigerd heeft een wapentransport naar Vietnam te brengen, maar met vreugde 4000 militairen van Indonesië naar Nederland terugbracht. Geprotesteerd werd tegen de afwezig heid van de burgemeester en de beper kingen. welke aan deze herdenkingsbij- eènkomst waren opgelegd. Tot de sprekers behoorde verder o.m. nog de C.P.N.-fractievoorzitter in de Am sterdamse raad, de heer H. Gortzak. Tot slot defileerde men langs een voor deze herdenking opgericht tijdelijk monument. Regering gaf geen visa voor gasten van de C.P.N. De Communistische Partij Nederland heeft in de Rivièrahal te Rotterdam haar derde na-oo'rlogse congres gehouden. Het congres nam een motie aan. waarin ge protesteerd wordt tegen de weigering van de regering om visa te verstrekken voor afgevaardigden uit Polen cn Duitsland en tegen het spreekverbod voor de afge vaardigden van andere landen, die geen visum nodig hadden. De heer J. Haken besprak het land bouwprogramma van de C.P.N. en de algemeen-secretaris, de heer Paul de Groot, hield een politieke inleiding, waar in hij betoogde, dat de positie van de staat steeds slechter wordt. De R.T.C.- overeenkomst noemde spr. „verraad aan het Indonesiche volk". Met vreugde maakte de C.P.N.-secretaris gewag van besluiten van haven- en transportarbei ders om geen Amerikaanse wapens te lossen. Ten slotte deelde de heer de Groot me de. dat in de afgelopen tijd ook in de C. P.N. strijd is gevoerd, welke strijd ge leid heefd tot „ontmaskering en verwij dering van een aantal vijanden van de partij." Willi Gerber, een 47-jarlge Zwitserse Jegermecanicien, is te Bern tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens spionnage voor Engeland, Frankrijk en de V. S. zou hij natuurlijk naar Nederland kunnen worden overgebracht, maar men meent, dat de Nederlandse re gering zeker niet met de Indonesi sche over Westerling zal willen twis ten. Voorlopig ligt de beslissing in handen van de Britse Hoge Commis saris van Malakka. TURKSE RADIO OVER WESTERLING. Radio-Ankara heeft Zaterdag avond in alle uitzendingen naar het buitenland verklaard, dat thans on omstotelijk is vastgesteld, dat het enige verband tussen Westerling en Turkije als men dit tenminste 'n verband kan noemen hierin be staat, dat Westerling in 1919 in lstanboel geboren werd. Westerlings vader was een Nederlander. Oost-Java bij de Republiek van Djocja ingelijfd. Te Soerabaja werd Zaterdagochtend een conferentie gehouden, die tot doel had te beslissen over de verder status van Djawa Timoer. Na een geheime vergadering werd een besluit genomen, waarbij in ver band met de ernstige toestand op Oost-Java en op grond van art. 44 en 139 van de grondwet der R.I.S,de negara Oost-Java wordt toegevoegd aan de Republiek van Djocja en aan de regering der R.I.S. wordt gevraagd hieraan haar goedkeuring te hechten. 2000 doden bij een bombardement in China. Volgens berichten uit China zijn 2000 personen om het leven gekomen bij 'n bombardement op de stad Kongmoen, in de provincie Kwantoeng. Het bom bardement werd uitgevoerd door de luchtmacht van Tsjang Kai Tsjek. Half Amsterdam zat zonder licht. In de nacht van Zaterdag op Zon dag is een zeer groot deel van Amster dam van electriciteit verstoken ge weest als gevolg van het breken van een van de drie kabels, welke de Centrale-Noord met een verdeelsta- station verbinden. Tegen de morgen was men er in geslaagd, allé gestoor de stadsgedeelten weer onder span ning te brengen, maar men was er toen nog niet in geslaagd nauwkeurig de plaats van de breuk vast te stellen. Dit was nl. zeer moeilijk, omdat de defecte kabel diverse kanalen (o.a. het Noord2eekanaal) passeert. 12 Maart a.s. zal het Belgische volk zich kunnen uitspreken of het Koning Leopold III al dan niet als staatshoofd terug wenst. In de straten van Brussel wordt door zowel de voor- als tegenstanders grootscheepse re clame gemaakt. Soms gebeurt dit niet kleurige biljetten, vaak ook staat er met witkalk niets anders op de muren geschreven dan: „Non, non", zoals op deze foto het geval is. Beide inzittenden verdronken. In de nacht van Vrijdag op Zater dag is in het Oosterliamrikkanaal te Groningen een luxe personenwagen gereden. Belde inzittenden, de direc teur van de Groninger Apparaten, en Metaalwarenfabriek, de heer H. Tuinman en de coupeur R. Tempel, kwamen om het leven. Dit ongeluk geschiedde, zonder dat iemand hiervan iets heeft bemerkt. Zaterdagmiddag miste men deze beide personen die van een feestje niet wa ren teruggekeerd. Bewoners van de Oosterhamrikkade ontdekten Zaterdagmiddag olievlekken op het water, terwijl tevens autospo ren zichtbaar waren in de berm van het kanaal. Met behulp van 'n kraan wagen van de brandweer slaagde men er in de auto naar boven te halen, waarin zich de stoffelijke overschot ten var de beide slachtoffers bevon den Waarschijnlijk is de heer T., die chauffeerde, niet op de hoogte ge- geweest van de gevaarlijke bocht, die men op dit punt aantreft. In elk geval was het zicht door motregen zeer slecht. DEZE WEEK KOMT DE NIEUWE MINISTERLIJST. Het Britse kabinet heeft Zaterdagmorgen besloten aan te bleven zon der de steun te zoeken van andere partyen. „We zetten het werk voort", zei Clement Attlee in een verklaring. Men verwacht evenwel, dat het kabinet aanzienlijk gewijzigd zal wor den. Woensdag of Donder/dag zal de nieuwe ministeriijst worden bekend gemaakt. De grote vier" Attlee, Morrison, Bevin cn Cripps zullen onge twijfeld liun positie behouden. Het invloedrijke onafhankelijke Brit se Zondagsblad Observer is van me ning, dat Attlee terecht besloten heeft het Labourbewind voort te zetten. Het blad meent, dat een Britse pre mier niet genoodzaakt is af te treden als hij in het Lagerhuis wordt versla gen in een motie van vertrouwen. „Er is geen reden, waarom een nieu we Labourregering niet een aanzien lijke tijd kan blyven leven en de drin- fer.de wetsontwerpen, waaronder de egroting, door het parlement kan brengen". „De juiste houding van de opposi tie", zo schrijft het blad, „is naar onze mening de regering niet lastig te val len met onverwachte stemmingen, Verjaarsfeestje te Sankt Anton. Een speciale verslaggever van het A.N.P., die van Zwitserland naar Sankt Anton reed, waar op het ogen blik de Koningin met haar drie oud ste dochtertjes verblijft, seinde, dat hij bij zijn aankomst in Hotel Post bij na tegen de grond werd gelopen door Prinses Beatrix, die met een rood- hofd juist de eetzaal uit kwam ren nen. Wij deden behoedzaam een stap ver der, zo vertelt de A.N.P.-man, en wij keken om de hoek in de eetzaal. Het was of er een slag was geleverd. Links en rechts lagen er stoelen op de grond, holden grote mensen en kinde ren in volle pret in het rond en temid den van de luide vreugde onze Konin gin, niet zoals we haar kennen met rustige tred, maar hardlopend zich een weg banend door de omgevallen stoe len, vluchtend voor Prinses Irene. Mevrouw Pennink, de verzorgster van de prinsesjes, was de eèrste, die wij konden vragen wat dit allemaal betekende. Hijgend zei ze: „Er is een van de kinderen van de hotelgasten jarig en wij hebben een kinderpar tijtje georganiseerd". En wég was ze weer met achter haar aanjagend de kleine Margriet in haar Bordeaux rood jurkje. Prinses Beatrix was inmiddels ruggekomen met „ammunitie": armen vol serpentines, waarmede ze mevrouw Pennink en de Koningin belaagde tot Sowjet-Unie heeft thans een departement van marine. De Sow jet-regering heeft een Depar tement van Marine gesticht, zo heeft radio Moskou gemeld. Admiraal Joemasjef, de huidige op perbevelhebber van de Sowjetvloot, is tot minister van dit nieuwe depar tement benoemd. Officiële openingen van gemeentehuis, wijkgebouw, Franse begraafplaats en schoolgebouw te Schore. Op het Kerkplein van Kapelle, aan de voet van de eeuwen-oude toren klinkt het lied van de arbeid. Ruim dërtig ambachtslieden zyn er druk doende om dit Bevelandse fruitcentrum weer aan een gemeentehuis te helpen. Vooral aan de burgemeester en het secretariepersoneel klinkt het geklop van de troffels, waarmee de metselaars muur na muur optrekken, als muziek in de oren. Want straks is het tien jaar geleden dat men een noodgemccntehuis moest betrekkenEn hoe heeft men zich al die jaren moeten behelpen. Er is bijv. een werkkamer voor de burgemeester. Dit niet al te grote vertrek doet echter tevens dienst als trouwkamer, vergaderlokaal voor het college van B. en W. èn als raadszaal Is er voor de raads vergadering wat belangstelling, dan wordt de gang als publieke tribune ingericht en men kan de discussies via een geopende deur beluisteren. Het leed zal echter spoedig gele den zijn, want de bouw van het nieu we gemeentehuis vordert goed. Eind April zal het gebouw volledig onder de kap zyn. Hierna zal met de af werking worden begonnen, doch deze zal niet zo veel tijd vragen, daar het interieur vrij sober is. Onvoorziene omstandigheden voor behouden, hoopt men het gebouw in September officieel te openen. Bijzonder veel medewerking wordt ondervonden van de architect, prof. Berghoef, die zelfs tekeningen voor de meubilering vervaardigde, zodat het geheel bijzonder smaakvol zal worden. Teneinde een betere verkeersrege ling en een aantrekkelijker dorps beeld ter plaatse te scheppen, zal het hek rond de kerk vervangen worden door een laag stenen muur tje met een ezelsrug. Met Monu mentenzorg is hierover overeenstem ming bereikt. De benodigde oude steen is in Veere aangekocht, zodat men spoedig kan beginnen. Men wil hiermee vóór Mei gereed zijn, daar in die maand hoog bezoek verwacht wordt. OPENING FRANSE BEGRAAFPLAATS. Zoals bekend wordt in Kapelle nl. een begraafplaats ingericht voor de Franse militairen, die in 1940 bij de verdediging van ons land tegen de Duitse indringers, gesneuveld zijn. Momenteel liggen#240 Fransen be graven op een deel van de gemeen telijke begraafplaats, doch deze zul len worden overgebracht naar een speciaal voor hen aan te leggen rustplaats. Juist dezer dagen is de Ned. Heide Mij. met de aanleg hier van begonnen. By de opening zal een groot aantal Franse en Neder landse autoriteiten aanwezig zijn. Tevens zal dan liet monument wor den onthuld, dat „Le comité du Sou venir Frangais" wil oprichten. Het monument, waarin ruim 20 ton graniet is verwerkt, werd in Frankrijk vervaardigd en zal bin nenkort per schip naar Nederland worden vervoerd. Franse steenhou wers zullen het monument, waarop o.m. ruim 600 namen van in Neder land gevallen Franse militairen zyn gebeiteld, komen plaatsen. De be graafplaats, welke een oppervlakte van driekwart hectare krijgt, wordt op .kosten van het Departement van Oorlog aangelegd. NIEUW WIJKGEBOUW. Kapelle krijgt het dit jaar druk met officiële openingen, want in de tweede helft van April kan ook de ingebruikneming van het nieuwe wykgebouw van de vereniging „Wijkverpleging" aan de Stations singel tegemoet worden gezien. Deze vereniging, waarin alle plaatselijke corporaties op sociaal gebied verte genwoordigd zijn, zal straks de be schikking krijgen over 'n pracht ge bouw. waarin ook tien douchecellen zijn ondergebracht. De gemeente heeft hiermee in zoverre bemoeienis, dat zij de exploitatie van het bad huis garandeert. SCHOLENBOUW IN SCHORE. Enkele weken later in Mei zal 't feest zijn op Schore .Momen teel is men bezig met de afwerking van het nieuwe permanente school gebouw voor het openbaar onderwijs, terwijl de oude school tot vereni- gings- en gymnastieklokaal alsmede voor hulpsecretarie wordt verbouwd. Het geheel vormt één complex, dat niet alleen 'n sieraad, doch ook een rijkdom voor het dorp zal betekenen. Schore heeft een bloeiend vereni gingsleven. zodat een goed geoutil leerd verenigingsgebouw daar wel van pas komt. De elf plaatselijke verenigingen hebben reeds toege zegd,., tezamen 500 per jaar voor de exploitatie bij elkaar te brengen. Van de Stichting „Scheldemon- den" werd nog een gift van 2000 ontvangen voor de jeugd van Scho re. In overleg met de verenigingen heeft men nagegaan hoe deze gel den zo nuttig mogelyk kon worden besteed en hierbij is men wel tot een zeer aantrekkelijke oplossing geko men. In het verenigingslokaal wordt een podium gebouwd, waarop met uitneembare schotten een lokaal voor de kleuterschool kan worden ge maakt, plaats biedend aan 30 kin deren, terwijl bij een uitvoering de zelfde schotten dienst kunnen doen voor coulissen! HET WONINGTEKORT. In ons gesprek met burgemeester Van Suijlekom kwam na de hierbo ven genoemde objecten natuurlijk tenslotte ook het woningprobleem ter sprake. Zoals vrijwel overal, nog steeds 'n tekort aan huizen. De wacht lijst bevat 126 aanvragen, waarvan 80 zeker gehonoreerd dienen te wor den. Er is veel animo voor particu- liere bouw, doch met de ruim 1900 gaan. alles omstrengeld was tot één onuit- warbare kluwen, waarin hoofden noch armen te onderscheiden waren. Prin ses Irene blies midden in de zaal ver zamelen op haór padvindersfluit, waarop een aanval van nog groter om vang begon. Iedereen was volkomen in het spel: géén conventies meer, die het dagelijks leven, vooral van een Koningin vaak niet makkelijk maken. Geen pr insesjes meer en „andere" kin deren, maar allemaal heel gewone kinderen. Zij rennen, roepen, entrekken elk aar aan de benen, ze blazen op fluit jes en gooien serpentines naar het hoofd. Prinses Beatrix bleek een on uitblusbaar uithoudingsvermogen bezitten en was de laatste, die naast haar kameraadjes op een stoel neer viel om uit te blazen van het gevecht. Margriet bleef tot het spel bereid en mevrouw Pennink kon haar nauwe lijks overtuigen van het feit, dat de slag heus voorbij was en de tijd daar voor verkleden en avondeten. Tóen gingen ze stukvóór stuk naar hum kamer, het slagveld met een centime ters dikke laag serpentines overdekt achterlatend. Directeur en commissaris stonden opnieuw terecht. De Hagenaar K.. ex-directeur van de Nederlandse Oost-Compagnie en ir. B„ commissaris en directeur van de dochtermaatschappij, de N.Y. Ned. Oost-Bouw-, verschenen Zater dag voor de Bijz. Raad van Cassa tie. De president, mr. van Berokel, herinnerde er aan dat het gehele fan tastische plan van de. Oost-Cornpag- nie, dat op een fiasco is uitgelopen, de Nederlandse staat ruim twintig millioen gulden heeft gekost. Tegen heide verdachten requireer- de de procureur-fiscaal, mr. Bakho ven, een verhoging van straf, ni. van K. tot 8 jaar en voor Br. tot 9 jaar. Laatstgenoemde gaf toe in het be gin van zijn loopbaan 30 tot 50 dui zend gulden per jaar te hebben ver diend" o.m. door medewerking aan werkzaamheden voor de Duitsers in Oost-Europa, in Frankrijk en op Walcheren. Ook tegen twee andere verdach ten, die in de Oost-Compagnie een rol hebben gespeeld, nl. P. H. en B. H., eiste de procureur-fiscaal een zwaardere straf, dan hun in eerste instantie was opgelegd. Het ontwerp voor het monument op de Franse begraafplaats te Kapelle. m3 welke voor dit'jaar werden toe gewezen, kan nog niet voor de helft aan de aanvragen van particulieren worden voldaan. Wanneer het plan- Kruiningen voor bouw buiten het bouwvolume om wordt goedgekeurd, zou Kapelle hiervan 40 woningen willen hebbèn. Men wil deze dan zo veel mogelyk in koop of huurkoop afgeven. Reeds 12 liefhebbers heb ben zich hiervoor aangemeld. Aan initiatief ontbreekt het dus niet in Kapelle. Intussen belooft 1950 voor de ge- meente Kapelle zoals uit boven- i staande wel blijkt een bijzonder I jaar te worden, waarin lang gekoes- terdc wenseit in vervulling zullen ke doch de regering slechts dan oppositie te bieden als zij handelt in strijd met de wensen der kiezers van de midden klassen". De meeste kranten in Oost-Europa hebben slechts terloops melding ge maakt van de uitslag der Britse ver kiezingen. Het blad van de Russische bezettings-autoriteiten in Duitsland „Tagliche Rundschau" schreef in een' hoofdartikel, dat de Britse kiezers we derom bedrogen zijn door het kapita lisme, dat beide grote partijen be heerst. Volgens hetzelfde blad waren de verkiezingen geenszins democratisch. Ieder stembiljet was voorzien van een nummer, zodat de Britse geheime dienst kon zien, voor wie iedere kiezer gestemd had De West-Duitse bladen hebben veel ruimte besteed aan de verkiezingen. De eerlijkheid van de kiescampagne werd zeer geprezen. De Britse liberale partij, die ih haar verwachtingen sterk bedrogen is uit gekomen, heeft een verklaring uitge geven. Daarin heet het: „De liberale partij werkt voort. Laat daaromtrent geen twijfel bestaan. Nu de partij-ma chines de onafhankelijkheid vergrui- geld hebben, berust de bescherming van de rechten der minderheden nog slechts in de handen der liberale leden van het parlement, en alle liberalen zullen deze parlementsleden steunen". De meeste liberale verenigingen zul len in de komende dagen bijeenkomen en „van liet hoofdbureau duidelijke richtlijnen krijgen voor de verder t.e voeren actie, alsmede voor de eerst volgende verkiezingen". Prins Bernhard winkelde in Mexico-City. President Miguel Aleman van Mexico heeft Prins Bernhard het Grootlint van de Orde van Aztekische Adelaar over handigd. De Prins overhandigde op zijn beurt de president de versierselen van het Grootkruis- van de Orde van de Ne derlandse Leeuw. Deze dubbele plechtig heid vond plaats'tijdens een groot ban ket dat door de Mexicaanse president ter ere van zijn Nederlandse gast werd ge geven. President Aleman en Prins Bern- hard hielden toespraken. Vóór het banket heeft de Prins een re ceptie op de Nederlandse legatie bijge woond. waai na hij eregast was op een gala-receptie op het ministerie van bui tenlandse zaken. In de ochtend heeft Prins Bernhard een krans gelegd op het gedenkteken voor de Mexicaanse strij ders voor de onafhankelijkheid en bijna twee uur doorgebracht in het museum voor nationale historie op Chapultepec Castle, het verblijf van Keizer Maximi- liaan in 1864. Voorts bezocht de Prins aartsbisschop Luis Maria Martinex en dc kathedraal, waarna hij nog tijd vond om in de stad te winkelen. Hoofd van gesticht bleek zelf geestesziek te zijn. Het is gebleken, dat het hoofd van een krankzinnigengesticht te Tsjiba nabij Tokio, zelf 'n gevaarlijke krank zinnige is. Deskundigen, die tot deze conclusie zijn gekomen, hebben tot zijn opsluiting geadviseerd. Er waren berichten binnengekomen, dat verpleegden na foltering en mis handeling waren gestorven. 71-jarige vader van een drieling geworden. Ergar Masson Torres uit Lamesa, in Texas, is op 71-jarige leeftijd vader geworden van een drieling. Een der kinderen is overleden, doch de andere twee stellen het zeer goed. De 71-jarige had reeds 36 in leven zijnde kinderen uit zijn .vorige zes hu welijken. De vader zeide verheugd te zijn. dat hij voor de eerste maal in zijn leven vader van een drieling was. Rijkseenheid in liquidatie. HET HEEFT GEEN ZIN MEER Door het Nationaal Comité Handha ving Rijkseenbeid is een verklaring uitgegeven, ondertekend door prof. P. S. Gerbrandy, voorzitter en ae heer L. V. M. Vermeulen, secretaris, welke het volgende inl&udt: Het Nationaal Comité Handhaving Rijkseenheid heeft besloten, nu. dooi de souvereiniteitspverdracht van 27 December 1949 het doel, dat het comi- t' zich gesteld had, niet meer verwe zenlijkt kan worden, tot liquidatie over te gaan. Aan het dagelijks be stuur van het comité is opgedragen, deze liquidatie uit te voeren. AANHOUDEND KOUD. Geldig tot Maandagavond. Wisselend bewolkt met. voornamelijk i de kustgebieden nog enkele versoreï- so eeuwbuiën. Meest recti pc Nocrdeli.i - net ongeveer nriuui' ais Zondag. ze'fde tempe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1