PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Schotland redde Labour van de nederlaag Aan de „Jagersfontein" werd twaalf jaar gebouwd Sensationeelste verkiezingen uit geschiedenis van Engeland de BILT Socialisten kregen tenslotte een zeer krappe meerderheid in het Lagerhuis Deze week Het vergaan van de „Toornvliet" was een persoonlijk drama 192e Jaargang - No. 48 Dagblaa, uitgave van üe flrm» Provinciale Zeeuwse Courant, Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. few.; £r. p. p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 25 Febr. 1950 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels l 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. 8ur Vlissingen Walstr 58—60. tel 2355. 4 lijnen <b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 -Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, te). 28 Het mag als vry'wel zeker worden beschouwd, dat Clement Attlee een nieuwe Labour-regering voor Engeland zal vormen, ondanks de krappe meerderheid, waarover de socialisten thans in het Lagerhuis beschikken. Vanochtend zal het huidige kabinet byeenkomen om hierover een beslissing te nemen. Nog nooit zyn in de geschiedenis van Engeland de verkiezingen zo sensationeel verlopen als Donderdag en Vrydag. Met een haarbreedte verschil kwam Labour tenslotte als eerste over de eindstreep. In de loop van de nacht kon de volgende voorlopige zetelverdeling worden opgemaakt. Labour 314 zetels (390); Conservatieven 294 zetels (203) Liberalen 8 zetels (10); Communisten 0 zetels (2) Andere partyen 1 zetel (34) De uitslag van 6 districten moet nog binnenkomen. Het aantal stemmen, dat elk der partyen behaalde bedroeg: Labour 13.209.400; Conservatieven 12.408.808; Liberalen 2.610.276; Com munisten 91.746; Kleinere partijen 1.091.310. De nek-aan-nek race tussen de con servatieven en de socialisten verliep Vrijdag buitengewoon spannend. Of schoon Labour bij het aanbreken van de ochtend een voorsprong van 61 ze tels op de conservatieven had. liepen de laatsten in de middag hun achter stand snel in. Labour wist echter steeds een voorsprong te behouden, al waren er gedurende de middag ver scheidene momenten, dat deze voor sprong niet meer dan één zetel be droeg. Ten slotte redde Schotland de zaak voor Labour. De eerste uitslagen van Vrijdagoch- Er zijn nog altijd mensen, die me nen, dat de plaats van Nederland te midden der mogendheden afhankelijk is van de resultaten, die het Neder lands elftal op het voetbalveld weet te bereiken. Welnu: deze verdwaas den zullen ongetwijfeld na Newcastle de toekomst weer wat rooskleuriger inzien. Weliswaar was het maar tegen een Engels B-ploegje, dat we met 1—0 ten onder gingen, want ten onder gin gen we, maar meneer Lotsy, die he laas in Den Haag had moeten blij ven, belde na het einde van de radio reportage spontaan Engeland op en verklaarde, dat Nederland trilde van geestdrift over dit resultaatZo dat we veilig mogen aannemen, dat deze week voor Nederland 'n belang rijke, een historische, een gezegende week is geweest. Wellicht, dat de Sultan van Marok ko, zoals hij zich in de psychopathen- inrichtingen noemde, alias Meyer Schwencke, er anders over denkt. Hij was een man, die een merkwaardige dubbelrol speelde tijdens de oorlog. En normaal weer meedraaien in de Nederlandse maatschappij zal hij wel nooit meer. Mede als resultaat van de uitsluiting van 20 jaar, die deze week tegen hem gevraagd werd. Misdaad was troef in Nederland, deze week. En verder werden er weer nieuwe staatssecretarissen benoemd, wat velen maar matig naar de zin is. De A.R. verklaarden, dat nu „Indone sië achter de rug is" de strijdbijl wordt begraven en dat er wel eén na tionaal kabinet mogelijk zal zijn met medewerking van de A.R. Het Ko ninklijk Gezin vertoeft in Sankt An ton en minister Lieftinck heeft het Nederlandse volk wederom met diep zelfrespect vervuld. Onze minister van Financiën heeft namelijk in het par lement nog eens onderstreept, dat hij kans ziet om de Nederlanders 220 millioen gulden meer belasting te la ten betalen dan verleden jaar. We dóen het dan toch maar, zeggen we met gerechtvaardigde trots, ondanks 't feit, dat we meenden de uiterste grens reeds overschreden te hebben. En met belangstelling zien we uit naar des heren Lieftincks prestaties bij de in diening van de volgende begroting.... Gerekend naar de stand van de Engelse verkiezingen heeft de heer Attlee met zijn Labourpartij de strijd royaal van Churchill gewonnen. Mis schien, dat het bekend worden van de uitslagen uit de landelijke districten nog van invloed is op de omvang van de Labouroverwinning, maar dat La bour gezegevierd heeft, staat wel vast, Verder kwam het tot een breuk tus sen Amerika en Bulgarije: een van de onverkwikkelijkheden tussen de Rus sische satellietstaten en het vrije Westen. Het maakt de steinming in Europa niet prettiger. Maar de Ame rikanen hebben er niet al te veel last van. Europa is ver en wat een oorlog is weten alleen die Amerikanen, die in Europa of Azië gevochten hebben en dat is per slot van rekening slechts een zeer kleine minderheid van de Yankees. Zo gaat het. Als er in Amerika oor logsgeschiedenis was geschreven, zo als in Europa, zou men vermoedelijk omzichtiger met de vréde omspringen. Nu krijgt men wel eens de indruk, dat er te lichtvaardig met mogelijkhe den gespeeld wordt, die als zij wer kelijkheid worden in de eerste plaats voor niet-Amerikanen catastrofes zul len worden. tend luidden een conservatieve vloed golf in die van minuut tot minuut aanzwol toen de landelijke districten zich om het conservative vaandel schaarden. De verkiezing van Church ill werd bekend op het ogenblik, dat de kansen definitief ten gunste van zijn partij gekeerd schenen te zijn. Toen de middag reeds ver gevor derd was en de Labourleiders de mo gelijkheid van een nederlaag onder ogen begonnen te zien, keerde het getij met het binnenstromen van de uitslagen der grote industriegebieden van Schotland. Het Schotse volk is het socialisme, dat het in 1945 gekozen had, trouw gebleven. Labours voor sprong kroop toen weer omhoog, lang zaam en gestadig. Alle politieke waarnemers achten La bours meerderheid zo klein, dat er niet mee valt te werken. Ten tijde van een economische crisis bevindt Enge land zich dus in een politiek vacuum. Met de eliminatie van de kleinere partijen is het land thans in twee ge lijke kampen verdeeld. Aan de ene zijde staan de arbeiders, die hun ver trouwen in het socialisme en de wel vaartsstaat handhaven en aan de an dere kant staat de zwaar belaste mid denstand, die vastbesloten schijnt de Labourregering met haar zware be lastingen weg te vagen. COMMUNISTEN WEGGEVAAGD. De opvallendste feiten van de ver kiezingsuitslag zijn: 1. Het falen van I de grootse poging der liberale partij om met 475 candidaten haar oude glorie te hérwinnen. Honderden liberalen, die nog geen achtste van de in hun stemdistrict uitgebrachte stemmen konden behalen, verloren hierdoor hun borgsom van 1500; 2. De totale eclips van de communisten en de met hen sympathiserenden. De twee enige communisten in het oude Lagerhuis, Gallagher en Piratin, behaalden ieder minder stemmen dan hun tegencandi- daten. De vijf .rebellen" tegen Bevins buitenlandse politiek, die uit de partij waren geroyeerd, werden thans door de kiezers uit het parlement geban nen. ATTLEE'S KEUS Voor welke keus staat Attlee thans? Een nieuwe Labour-regering, een coa litie met een der andere partijen of nieuwe verkiezingen. Het eerste is het waarschijnlijkste. Als een nieuwe regering wordt ge vormd op de resultaten van deze. verkiezingen zal het nieuwe Lager huis het vreemdsoortigste van de laat ste 600 jaar zijn. De whips fordebe waarders van de parlementsfracties) staan dan voor de wanhopige taak ervoor te zorgen dat de leden alle zit tingen geheel bijwonen om een neder laag bij verrassing te voorkomen. Een ijzeren discipline zal dan nodig zijn bij Labour. De oppositie kan dan immers ge bruik maken van iedere kleine ver gissing der regering en de regering zal zeer voorzichtig moeten zijn met het indienen van wetsontwerpen die niet de unanieme steun van haar Lager huisleden hebben. Daar niet te verwachten valt dat nieuwe verkiezingen een gunstiger re sultaat voor Labour zullen opleveren, zal Attlee het met de krappe meerder heid moeten klaarspelen. Prins Bernhard in Mexico. Prins Bernhard is Donderdagmid dag te Merida in Mexico aangeko men. Het officiële bezoek aan Mexico. waar president Miguel Aleman de Prins persoonlijk toe heeft uitgeno digd. zal drie dagen duren. Daarna zal de Prins met zijn gevolg zich naar Michoacan begeven, een der schilder achtigste gedeelten van Mexico. "V. Verkiezingsvaria. Een 45-jarige visser uit Huil is reeds Vrijdagmorgen tot liefst, drie maanden gevangenis straf veroordeeld wegens dub bel stemmen. De visser pro beerde de tweede keer zijn sten» uit te brengen voor zijn zoon die zich op zee bevond, maar hij werd door een politie-agent herkend. De Labour-afgevaardigde Alice Bacon, moest Vrijdagmor gen als getuige verschijnen voor de rechtbank in haar dis trict. Op een vraag naar haar beroep antwoordde zij bedacht zaam: „Werkeloos op 't ogenblik denk ik". Zij wist namelijk nog niet of zij herkozen was dan wel verslagen door de conserva tieve tegencandidaat. Later bleek het eerste het geval ie zijn. "Y Gevallen voor het vaderland. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende vei-liezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Ko ninklijke landmacht. Overleden 3 Febr. 1950 in het stad- en academisch ziekenhuis te Utrecht tengevolge van een in Indonesië bekomen verwon ding: soldaat H. de Graaf, afkomstig uit Haarlem. Overleden 22 Febr. 1950 in Centraal militair hospitaal te Utrecht tenge volge van een in Indonesië bekomen verwonding op 26 Maart 1949: le luit. P. Melse, afkomstig uit Zwolle. Overleden 13 Februari 1950 aan bij vuurgevecht bekomen verwonding: korporaal H. Driesmans. afkomstig uit Indonesië. Lijk van Amerikaans attaché gevonden. De Amerikaanse autoriteiten stel. len een onderzoek in naar de dood van de marine-kapitein Eugene Karp, een attaché aan de Amerikaanse am bassade te Boekarest. Het verminkte lijk van Karp is ge vonden in een tunnel bij Salzburg (Oostenrijk). Karp was een intieme vriend van Vogeler, de Amerikaanse zakenman, die te Boedapest tot 15 jaar veroordeeld is „wegens spionnage". Hijwas op reis van Boekarest naar Pa rijs. Het zag er naar uit. dat Karp uit zijn slaapcoupé was gevallen. Karp had Woensdag een bezoek aan Voge- lers echtgenote in Wenen gebracht. De Prinsesjes Beatrix en Irene studeren in de werkconpé van de Koninklij ke trein, die voor het station van Sankt Anton staat. De Prinsesjes worden hierbij geholpen door mevrouw Pennink. Dit jaar telling in de wereldiandbouw. Dit jaar zal een wereldlandbouwtelling worden gehouden, waaraan ook de Bene- tuxlanden zullen deelnemen. Het initiatief tot deze telling is geno men door de F A.O., de voedsel- en land bouworganisatie van de V.N. Kapitein liet het schip o nzeewaardig vertrekken. De Iïaad voor de Scheepvaart te Amsterdam heeft Vrijdagmorgen een onderzoek ingesteld naar 't. vergaan van het 338 ton metende m.s. „Toorn vliet" een kustvaarder van een Rotterdamse redery. De „Toornvliet", die geladen was met lijnzaad, zonk in de nacht van 10 op 11 December ten Oosten van Dover. Slechts drie van de negen opvarenden konden worden gered. De plv. inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer C. Moolen- burgh, kwam aan het slot van de zitting tot de conclusie, dat hiAr gespro ken mag worden van een drama en wel een zeer persoonlijk drama. Deze conclusie was mede opge bouwd uit het voorafgaand verhoor van een aantal getuigen, die belang rijke verklaringen aflegden. Het begon met de lading, aldus de heer Moolen- burgh. Uit alle verklaringen is komen vast te staan, dat in geen enkel op zicht aan de voorschriften voor schot ten en plankenvloeren op de lading- is voldaan. Hoe kon toch worden verklaard, dat de kapitein (Thomasse) bij de be lading van dit schip zo ernstig zou zyn tekort geschoten? Dit is toch vreemd voor een zeeman die zo goed is onderlegd, goed staat aangeschreven, en ook bij de ramp kordaat en kalm is opgetreden. Uit alles blijkt dat de kapitein rus tig is gebleven en daarom ben ik gaan „De Schelde" voltooide het schip Wel hebben de schepen, die na de oorlog door „Dc Schelde" worden afge leverd een dikwerf romantische geschiedenis. Daar is de „Willem Ruy3", die met kunst- en vliegwerk de oorlog werd doorgesleept, en op het aller laatste nippertje- door knap sabotagewerk van Scheldemannen, die de springladingen onschadelijk hadden gemaakt, voor vernietiging gespaard bleef. Daar zijn de ,,Zceland"-boten, die deelnamen aan de oorlog ter zee en als fcroepentransportschip in Y'lissingen arriveerden, om de Scheldestad als mailschepen weer te verlaten. Daar is de „W'ai-Ngapoe", die in Gorkum werd gemonteerd uit onderdelen, die in Vlissingen gefabriceerd waren. Daar was de „Indrapoera", die een volledige modernisering onderging. Daar was de „Stad Breda", die na elf jaa.r van voortdurende veranderingen eindelijk haar definitieve vorm kreeg. En daar is de „Jagersfontein", die eerstdaags nu eindelijk haar technische proefvaart begint! Op Zaterdag 9 Augustus 1947 arri veerde de „Jagersfontein" op de rede van Vlissingen. Dit simpele zinnetje verraadt reeds dat er aan die aankomst zo het een i ander vooraf moet zijn gegaan. Sterker: de .Jagersfonotein" heette toen geen „Jagersfontein" maar „Elandsfontein" en daarvoor was de naam „Rietfontein" geweest. Wat waren de lotgevallen van dit schip? EEN MERKWAARDIGE OPDRACHT. Voor de wereldoorlog leverde Ne derland waren aan Duitsland. On der meer tabak. De Duitsers hadden geen geld. Ze moesten dus in goederen betalen. En daar de bedragen, waar voor zij goederen moesten leveren, nog al in de papieren liepen, bestelde men op 'n gegeven moment een compleet schip, een majestueus vracht-passa giersschip bij onze Oosterburen. De werf Schichau in Danzig kreeg op dracht om voor de Verenigde Neder landse Scheepvaartmaatschappij een schip te bouwen, dat dienst zou moe ten doen op de HollandAfrika-lijn en de naam „Rietfontein" zou dragen. Later werd die naam veranderd in ..Elandsfontein". De Duitsers vonden het best en zij togen aan de arbeid. De opdracht werd verleend in 1938, het werk be gon in het voorjaar van 1939. In het najaar echter brak de twee de Wereldoorlog uit. En vanaf dat ogenblik was het huilen. De Duitsers veroverden Polen. De „Elandsfontein" liep geen schade op. Maar er was van opschieten geen sprake meer. In 't voorjaar van 1940 liep 't casco te wa ter en werd een begin gemaakt met de installatie van de motoren. Maar die installatie is nooit voltooid. De on derdelen van de machines bleven als stukken van een reusachtige mecano- doos onder in de ruimen liggen. BOMMEN EN GRANATEN. Duitsland veroverde West-Europa, Joego Slavië en Griekenland. Het viel Rusland aan en de „Elandsfontein" lag daar maar in de haven van Dan zig. Zij" diende de Duitsers als leger- magazijn. Trieste bestemming voor een schip, dat voorbestemd was om de oceanen te door kleven! Het tij keerde. De Duitsers werden uit Rusland verdreven. In 1944 dron gen de Russen öp hun beurt Duitsland binnen en op een gegeven moment kregen zij Danzig in zicht. Zuinig op hun granaten en bom men waren zijn niet bepaald. Bij hon derden kwamen zij op Danzig terecht en de „Elandsfontein" had minder geluk, dan de „214" in Vlissingen. Zij kwam niet ongedeerd uit de bombar dementen te voorschijn, maar werd op een bepaald ogenblik zodanig ge troffen, dat het casco naar de diepte van de Weichselmonding verdween. Met inhoud, dat wil zeggen: met ma chine-onderdelen TYVEE DINGEN. Toen gebeurden er ongeveer ter zelfder tijd twee totaal verschillende dingen. De onderdanen van Oom Joe wan delden Danzig binnen. Zij zagen de „Elandsfontein" op de bodem der zee liggen. Ha, dachten zij, een schip! Dat betekent oorlogsbuit. Een buitenkansje Er moet nog iets van te maken zijn! Zij begonnen het casco te lichten. In Nederland evenwel herinnerde men zich te rechter tijd dat er in Danzig een Nederlands schip op stapel had gestaan en het dus de moeite loonde om daarnaar eens een onderzoek in te stellen. De Russen pruilden. Er moest tot in het eindeloze geredeneerd worden, eer zij inzagen, dat het toch niet aanging om een bondgenoot een schuit te ontfutselen, die zijn onbe twistbaar eigendom was. Met bloedend hart stemden de Rus sen erin toe, dat de „Elandsfontein" aan Nederland terug zou worden ge geven. (vervolg op pagina 2) zoeken naar een andere oorzaak, waarom dit scheepje onzeewaardig is vertrokken. Het persoonlijke drama van de reis van de „Toornvliet' is zo zeide de heer Moolenburgh dat de kapitein bang was te grote kosten te maken. Het doet mij erg veel leed het te moeten uitspreken dat de omgekomen kapitein vrijwel alles hééft nagelaten om de veiligheid bij een lading lijn zaad te verzekeren. Hij bëmerkte dit laat en miste toen de moted om naar zijn reders te gaan en zijn fout te herstellen, bang als hy was voor ont slag. Hij begaf zich naar zee met een onzeewaardig schip, met niemand heeft hij over zijn angst durven spi'e- ken. De kapitein is en met hem vijf van zyn opva renden helaas slacht offer van zijn houding geworden. Hy heeft schuld aan het ongeluk. De vraag is: had de kapitein reden voor zyn angst? Een antwoord is hicu-op niet te geven. Het schip was aanzienlijk overladen en zeer rank geworden. Een ongeluk moest worden verwacht. Toen de zee ruwer werd is de lading overgegaan. Laat ons hopen, dat er lering uit dit drama zal worden getrokken. De scheepsinspectie heeft- voorge steld, dat de loodsen mede betrokken zullen woorden in het toezicht op het naleven van de diverse voorschriften van de schepenwet. Onnódige scheeps rampen zullen echter blijven voorko men zolang een kapitein bevreesd is zyn eigen goedgefundeerde mening ter bestemder plaatse te uiten, aldus de conclusie. De raad zal later uitspraak doen. Britse tanker in brand in Middellandse Zee. Het troepentransportschip „Grote Beer", dat leeg op weg is naar Indo nesië, kreeg in de Middellandse zee 't verzoek een Britse tankboot, die in brand stond te assisteren. De tanker, de „Benledi" voer ongeveer 126 mijl achter de „Grote Beer". De brandende „Benledi" werd 'npaar uur later opgemerkt door het Engelse s.s. „British Liberty", hoewel de Brit geen s.o.s.-signalen had opgevangen. De „British Liberty" pikte twee red dingsboten op, waarin zich de gehele bemanning van de tanker bevond. Daarop kon aan de assisterende sche pen geseind worden dat verdere hulp niet meer nodig was. Dit jaar landelijke bedrijfstelling. Naar liet A.N.P. verneemt ligt het in de bedoeling van het Centraal Bureau voor de statistiek dit jaar, en wel in de maand October, in het gehele land een be drijfstelling te .organiseren, die betrekking zal hebben on alle industrie-, ambachts-, winkel-, handels- en verkeersondernemin gen. welke goederen vervaardigen, be- of verwerken, vervoeren of diensten verle nen. De vorige (eerste) bedrijfstelling werd gehouden in 1930, tegelijk met de volkstelling. KORTE PREDICATIE „Buiten de poort". Hebr. 13 12. Het tvoord „buitenstaander", over drachtelijk gebruikt, heeft vaak geen mooie klank. Aan het oordeel van een buitenstaander hechten we immers geen waarde, en we vatten het niet bepaald als een compliment op, wan neer „men" van ons zegtHij of zij staat buiten het leven In de Bijbel vinden we dezelfde woorden als in het dagelijkse leven, maar omdat ze in Goddelijke dienst staan, straalt er ook een Goddelijke glans van hun af. In de Bijbel wordt het buiten zijn tot iets heel ergs. Denkt u maar aan de dwaze maagden, die te weinig olie in de lampen hadden genomen en die tiaar de stad terug moesten om te ko pen, en toen te laat kwamen voor het feest, ze moesten buiten blijven. Ergens elders heeft de Here Jezus het over de buitenste duisternis en heel simpel, maar toch betekenisvol schrijft Johannis: „Buiten zijn de hon den en dg tovenaars, de moordenaars en die de leugen liefhebben en doen'. Nu is echter ook de Here Jezus Christus buiten geweest. Hij heeft buiten de poort, bedoeld zijn de poor ten van Jeruzalem, geleden. Buiten de wereld 'van de godsdienst en bui ten de wereld van de moraal of de wet. Buiten ook de veilige besloten heid van enige gemeenschap, alleen binnen die gemeenschap, die die naam foch niet verdraagt, de gemeenschap van de buitenstaanders, de gemeen schap van de zonde, zie jnuar bij wij ze van voorbeeld naar de moorde naars, die aan zijn linker zijde en rechter zijde gekruisigd werden. Zo is de werkwijze van de Here, dat Hij het binnensfg naar buiten uil- drijft en het buitenste in Zijn schu ren verzamelt. Zo is hij tegelijk radi caal-progressief omdat hij de buiten wacht betrekt en oer-conservatief omdat Hij Zijn volk in het Vaderhuis terug brengt. Wie wij dan ook mogen zijn, buiten staanders of binnenvetters, laten wij het onze verloochenen en het Zijne aanvaarden: Buiten U is niets dan strijd niets dan moeiten, niets dan zorgen, laat m\j in Uw vreugd geborgen, blijven tot in eeuwigheid. Kats D. Morreait Jaarlijks duizenden ongevallen in het bouw bedrijf. Op hel nationale veiligheidscongres dat Donderdag en Vrijdag in de hoofd stad is gehouden, heeft ook minister J. in 't Veld het woord gevoerd over de veiligheid in het bouwbedrijf. De minister zeide: „Ik heb cijfers laten verzamelen over de ongevallen in het bouwbedrijf en ben daarbij tot ontstellende conclusies gekomen. In 1938 waren er ruim 12.000 ongevallen, waarvan 17 met dodelijke afloop. Na de oorlog waren de cijfers: 1946 ruim 23.000 ongevallen. 1947 ruim 24.000 on gevallen en 1948 ruim 31.000 onge vallen. Als men nu weet dat de acti viteit in het bouwbedrijf in 1948 op het zelfde peil stond als in 1938 dan moet men tot de conclusie komen dat een zekere zorgeloosheid debet is aan de stijging van het ongevallencijfer". Van de belangrijkste oorzaken van ongevallen staan die, veroorzaakt door vallende voorwerpen op de eerste plaats. Dan komen het vallen van een steiger, het breken van onderdelen van een steiger, het vallen van het dak of uit de dakgoot en de ongeval len. veroorzaakt door uitstekende spij kers. DE VOORSPELT: YTtIJ SOMBER WEER Meest zwaar bewolkt met plaatse nevel of mist en af en toe enige regen of motregen. Zwakke tot matige wind hoofdzakelijk uit Zuidelijke richtin gen. Weinig verandering in tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1