mm m Millioenenplan op Duiveland JIMMY BROWN, sportheld Nieuws uit Zeeland c De ruilverkaveling in de Vierbannenpolder STEMMEN UIT DE PERS ZUID-BEVELAND LETTY'S moeilijke KEUZE PROVINCIALE'ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 24 FEBRUARI K'O Wanneer de officiële toezegging: voor de Rijkssubsidie binnen is, hoopt men dit najaar met de „grote schoonmaak" in de Vier Bannen-polder van Duiveland te beginnen. Het ziet er nl. naar uit, dat thans eindelijk met de ruilverkaveling in dit ca. 2700 ha. grote gebied rond Ouwerkerk en Nleu- werkerk zal kunnen worden aangevangen. Eind 1950 zal dan worden begon nen met het graven van de hoofdwaterleidingen, terwijl in de winter 1950/ 1951 de hierbij vrijgekomen grond zal worden verwerkt. De grondgebruikers in dit gebied zullen zeker het ogenblik verbeiden waarop de eerste spade in de grond wordt gestoken, alhoewel de ruilver kavelingswerkzaamheden ook altijd wel wat ongerief voor de betrokke nen meebrengen. Doch zo moet het eerst gaan, wil het goed worden en de huidige toestand is toch ook al lerminst bevredigend. Reeds vele jaren sukkelt men er met de ontwatering, de te bewerken percelen grond liggen vaak her en der in de polder verspreid, zodat veel tijd verloren gaat en het dich ten van slootjes e.d. heeft zo lang zamerhand ook al aardige bedragen opgeslokt. Ruilverkaveling kan hier oplossing brengen. Reeds op 2 Juni 1942 besloten de be langhebbenden om tot ruilverkave ling over te gaan. Volgens de be groting zouden de eigenaren toen gemiddeld 625 per ha. moeten be talen. Door de oorlogsomstandighe den kon echter van uitvoering dei- plannen niets komen en na de oor log bleek door styging van dc kos ten van de oorspronkelijke begroting niet veel meer te kloppen. De uit voering van het plan zou een fantas tisch bedrag vergen, zodat de ge hele zaak vast kwam te zitten. De kosten werden nl. op 7% millioen begroot. In September 1949 werd daarop nagegaan of het niet mogelijk was een eenvoudiger plan te maken, met een zowel voor het Rijk als voor de betrokkenen aanvaardbare financië le basis. Dit plan zou ook een gerin gere bijdrage van de belanghebben den moeten inhouden, omdat de ont watering intussen wat beter gewor den was. Na de inundatie had Land- bouwherstel nl. vele sloten zodanig opgeknapt, dat niet alleen de inun- datieschade werd hersteld doch tege lijk een verbetering werd aange bracht. HET NIEUWE PLAN. Er is nu een eenvoudiger plan op gesteld, waarvan de kosten op 5'i millioen worden geraamd. Hiervan zal het Rijk ca. 80 voor zijn re kening nemen, zodat rond 1 mil lioen ten laste van het blok blyft. Bij het eerste plan bedroeg dit 1,4 mil lioen. Waaruit bestaan nu de bezuini gingen welke in dit plan werden ge vonden? In de eerste plaats door aan de bestaande, vry goed verhar de wegen slechts in de uiterste ge vallen iets te doen. De breedte van de wegen is wel onvoldoende, doch dit blyft zo. Ook zal het aantal nieuwe land wegen worden teruggebracht, terwyl EEN HALVE DAG VRIJ. Wij lazen in de Ned. Handel- en Transportcouranl „Een halve dag vrij! Wij zijn ten volle overtuigd, van de noodzaak, dat er hard moet worden gewerkt en wij weten heel goed. dat aan de arbeidsproductiviteit nog het nodige gedokterd zal moeten worden. Er zijn echter ogenblikken, waarop het ene belang voor een ander groter belang moet wijken. Zo hadden wij de Nationale Feestdag, de herdenking van de bevrij.- ding. willen zien. Als een manifestatie, als een volksfeest van het gehele volk. Zo had het naar onze mening moeten zijn. De vijfde Mei had moeten worden tot een dag. waarnaar men maandenlang verlangt, tot een dag, waarop het Nederlandse volk weer eens. net als in de bezettingstijd, over alle tegenstellingen heen stapt en één is in gezond nationaal gevoel en in gezamenlijke feestvreugde. Er is waarlijk grote behoefte aan een werkelijk Nationale Feestdag. Maar op zulk een dag kén eenvoudig niet gedacht worden aan „een halve dag vry'. Een werkelijke Nationale Feestdag is nu juist de enige dag van het jaar dat we hele maal niet aan werken denken, ja. als het goed is. zal er dan zelfs geen gelegenheid zijn om aan werken te denken I Op die dag wordt de levenslust belangrijker dan de arbeidsproductiviteit. En dat is goed zo. want opvoering van de arbeids productiviteit mag per saldo geen levens doel zijn, doch slechts een middel om wel vaart en levensvreugde te bereiken. XXX Deze gedachtensfeer kennen wij niet in Nederland. Spontane volksfeesten zijn ons vreemd. Persoonlijk betreuren we dat. maar als anderen dit helemaal niet zo erg vinden, kunnen we daar begrip voor heb ben. Bepaald bezwaar hebben we echter tegen^de gang van zaken, die we nu elk jaar moeten vaststellen rond onze gedena tureerde nationale feestdag. Want dat is noch een nationale manifestatie, noch een feestdag. Het is een „halve dag vrij", meer niet. We zouden er vrede mee hebben, neen meer, we zouden het ten zeerste toe juichen, als er een halve dag vrij werd ge geven en als er werkelijk feest werd ge vierd. Maar die halve dag vrij. waarover dan meestal ook nog strijd ontstaat, is een 'onding. Hier gaat inderdaad alleen arbeid verloren, zonder dat daar ook maar iets tegenover staat. En als we nu weer lezen van die halve dag vrij, dan bekruipt ons alleen maar het onprettige gevoel, dat Nederland het vermogen mist om op wer kelijk goede wijze feest te vieren en dat we nu slechts een ermetlerige halfslach tigheid hebben, die zich in wezen niet verdraagt met het begrip feestvieren, die wordt gesymboliseerd in die „halve dag vrij" en die in wezen een bepaalde soort nationale armoede verraadt". voor het bereiken van verschillende percelen grond, een slechts zo kort mogelijke uitlopende weg wordt aan gelegd. Als nieuwe weggedeelten zijn gedacht, een gedeelte van het Loenswegje, een verlengde van de Groene weg en de Blindeweg. De Kapelledijk zal afgegraven worden om de beschikking te krijgen over grond voor dichting van sloten. Na tuurlijk zal men hier meer grond verzetten dan strikt nodig is. zodat deze dyk wel als een kleine verho ging zal blijven liggen. Ook zijn nieuwe tertiaire wegen van Dreischor naar Nieuwerkerk en van NieuwerkerkOuwerkerk naar Viane geprojecteerd. Het tracée van eerstgenoemde weg zou globaal de zg. Lijkeweg volgen met afsnijding van enkele bochten, vervolgens de Stoofweg en via een nieuw stuk weg. uitkomen naast de melkfabriek te Nieuwerkerk. Het tracée NieuwerkerkOuwer kerk zou in hoofdzaak komen te lo pen langs de Blijhoekseweg, aanslui tend op de Baalpaperweg naar de zeedijk. Daar deze tertiaire wegen normaal voor èen zeer groot deel door de Provincie worden gefinan cierd, zullen met het Prov. Bestuur hierover onderhandelingen worden geopend. Voor de Provincie betekent dit een Unieke gelegenheid om tot aanleg van deze wegen over te gaan, daar overwogen wordt de hiervoor nodige grond via ruilverka veling beschikbaar te stellen. Een tweede bezuiniging op het plan is gevonden door de bestaande waterleidingen zoveel mogelijk te handhaven, zowel de hoofdleidingen als de brede kavelsloten, indien zij althans passen in het plan. Voorts wordt aanmerkelijk op de egalisatie bezuinigd. De op ongelij ke hoogte liggende percelen zullen zacht glooiend met elkaar verbon den worden, zodanig dat de bewer ker hiervan in de practijk weinig bemerkt. De percelen worden dus niet een groot egaal „biljartlaken", want hiervoor zou oneindig veel meer grond verzet moeten worden endit kost veel geld. DE AFWATERING. In het afwateringssysteem als zo danig zal geen verandering worden gebracht. Wel zullen naast het be staande gemaal, de Stevensluis, twee nieuwe gemalen worden bijgeplaatst Voor het lage middengebied zal 'on derbemaling aan de Oude Sluisweg bij Nieuwerkerk plaats vinden, ter wijl in het Zuiden by de Schelde- sluis eveneens een nieuw gemaal komt. Men zal hierdoor verschillen de peilen in de polder krijgen. Bij 't lage middengebied zal bijv. een peilverlaging van ca. 40 a 50 c.m. ontstaan, terwyl in het Zuiden ook een verlaging van enkele decimeters zal worden verkregen. Daarentegen zullen hogere gebieden, in het alge meen ten Z. van Nieuwerkerk. op gestuwd worden door stuwtjes, zodat in de polder peilverschillen van plm. 1.40 m. zullen optreden. Vooral voor de resultaten van de onderbemaling in het Zuidelijk ge bied zal zeker ook van landbouw- wetenschappeiijke zijde veel belang stelling bestaan Er wordt daar nl. veel last van zoute kwel ondervon den, althans men meent dat dit kwel is. De Bodemkundige dienst uit Gro ningen trekt dit echter in twijfel en vraagt zich af of het hier geen zout water, is 't welk van jaren her is blij ven zitten. Zoals op andere plaatsen reeds met succes is beproefd, kan door een diepere afwatering en een intensieve drainage verhinderd wor den. dat dit zoute water tot een zodanige hoogte stygt, dat de plan tenwortel er last van ondervindt. In die richting wil men dan ook hier streven. Zo mogelijk zal dit jaar nog een proefveld worden aangelegd, om na te gaan wat hiermee te bereiken is. Een goed voorbeeld van wat met onderbemaliag te verkrijgen is, le vert intussen het Waterschap i Officiële publicaties. ONTHEFFING BOUWVERORDENING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door D. Greiner te A'dam ontheffing is verzocht van de be palingen van artikel 26, lid 1 van de ge meentelijke bouwverordening, betreffen de overschrijding van de achtergevel-rooi lijn ten aanzien van een te bouwen per ceel aan de Lange Delft (perceel Blok). Het verzoek ligt voor een ieder ter in zage ter gemeente-secretarie van 22 Fe bruari t.m. 9 Maart 1950. Middelburg. 21 Februari 1950. B. en W. van Middelburg, gelezen een mededeling van de Vrouwenvereniging „Zeeuwse Dorcas", besluiten: van de lijst van instellingen van weldadigheid in de gemeente Middelburg (rubriek III nr. 2) te schrappen de Vrouwenvereniging „Zeeuwse Dorcas". Middelburg, 21 Februari 1950. VLISSINGEN. INENTEN EN HERINENTEN TEGEN POKKEN. B. en W. van Vlissingen. brengen ter openbare kennis, dat voor personen be neden de 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloos inenten tegen pokken en vooi personen boven de leeftijd van 2 jaar tot' kosteloze HER-inenting tegen pokken op Woensdag 1 Maart, om half vier 's-mid- dags, in het gebouw van het Medisch Cen trum. Jullanalaan 4, en op Donderdag 2 Maart, om half vier, in het gebouw: Ha vendorp 609. Vlissingen, 20 Februari 1950, Schouwen, waar gunstige resultaten zijn geboekt. DE STAND VAN ZAKEN. Hoever zijn de voorbereidingen thans gevorderd? Zoals gezegd, is de officiële toezegging van de rijks subsidie nog niet verkregen. Ver wacht wordt dat deze echter wel binnen afzienbare tyd zal komen. De plaatselijke commissie voor de Ruilverkaveling is inmiddels in sa menwerking met de landmeter-des kundige van het Bureau Ruilverka- veiling en de Rijkscultuurconsulent voor Zeeland, Ir. A. Franke, bezig de tracees van de wegen en water lopen in het veld vast te leggen. In Juni zullen de zg. wenszittingen wor den gehouden, waar de eigenaars en de pachters hun wensen kenbaar kunnen maken t.a.v. de nieuwe toe deling. Eerst daarna zal de toede ling op papier kunnen plaats vin den. Voordat dit gereed zal zijn. is men wel een jaartje verder. De fi nanciële lasten voor de belangheb benden worden by dit nieuwe, ver eenvoudigde plan op gemiddeld 400 per ha. geraamd, welk bedrag zo nodig in dertig jaar kan worden afbetaald, zodat dit geen grote fi nanciële zorgen met zich zal mee brengen. Om dan nog maar niet te spreken van de voordelen welke de betrokkenen, de een meer dan de an der, van deze ruilverkaveling zal gaan genieten. Doch zover is het nog niet. Het gehele project is opgezet als vrij werk. Het tempo van uitvoering zal echter sterk afhangen van het aan tal beschikbare arbeiders. Enkele jaren zullen er zeker mee gemoeid zijn. 15. Zij stonden met tientallen bijeengepakt voor de thermometer, die sommige winkeliers buiten hadden gehangen en een ieder vroeg zich af wat het de andere dag voor weer zou zijn. Jimmy begreep van al die drukte geen syllabe. Hij had nog nooit van een Elfstedentocht gehoord en hij was zich amper bewust dat hij nu met zijn schaatsen in de hand door het Mekka van de Friese schaatsen- sport liep te wandelen. Hij had trouwens maar één zorg: hoe aan een paar dikke boterhammen met een hete kop koffie te geraken. Hij liep te rammelen van de honger. OMZETBELASTING OP PETRO. LEUM Het Nederlands verbond van mid denstandsverenigingen heeft aan de leden van de Tweede Kamer een brief gericht met het verzoek petroleum vrij te stellen van omzetbelasting. De petroleumverkoper^ wier gemid deld inkomen niet boven 36.per week komt, hebben grote moeite met de betaling van deze belasting. NOORD-BEVELAND Kortgene OPENBARE VERKOPING Dezer dagen werd in hotel „De Korenbeurs" te Kortgene ten over staan van notaris J. J. W. Klop voor de erven van de heer L. W. van Halst publiek verkocht het woonhuis met erf, gelegen aan de Molenweg no. 103 te Kortgene, groot 3 a. 45 ca. 'Koper werd de heer P. Breure te Kortgene voor 7525. Kats VERGADERING A.N.L.B. In de zaal van D. A. Meulenberg hield.de afdeling Kats van de Alge mene Nederlandse Landarbeidersbond haar jaarvergadering. In zijn openings woord memoreerde de voorzitter wat tijdens het 50-jarig bestaan van de Bond tot stand is gekomen. Als be stuursleden werden herkozen de he ren G. Korteknie en C. de Touw. In zijn slotwoord nam de voorzitter af scheid van twee leden, die naar el ders vertrekken. Wissekerke V.Y'. „WISSEKERKE". De voetbalvereniging „Wissekerke" organiseerde in het hotel „De Kroon", een cabaret-avond. Pander's cabaret, met medewerking van Fientje Mees ter, John Pander Vaudeville en Wim Holten, brachten in een non-stop pro gramma, vrolijke liedjes, voordracht, revue-schetsen, één-acters, duo's en accordeon-soli. Een hartelijk applaus beloonde de succesvolle acteurs. WALCHEREN Vlissingen FAMILIEAVOND METAALBEWERKERSBOND De afdeling Vlissingen van de Alge mene Nederlandse Metaalbewerkers- bond hield in het Concertgebouw een geslaagde familieavond. Het gezel schap Alex Wins, dat deze avond ver zorgde, kwam met een beschaafd pro gramma. dat door de vele aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. Bijzonder veel succes oogstten Jan Lemaire en Alex Wins met Heijermans „De Brand in de Jongejan". Alex Wins kwam met bijzondere aardige goocheltoeren, waarbij zo als gebruikelijk het publiek ijverig medewerking verleende. Met deze avond bewees de Metaalbewerkers- bond de geestelijke belangen van zijn leden uitstekend te kunnen beharti gen. FEESTAVOND PAUL KRUGERSTRAAT De buurtvereniging Paul Kruger- straat en omstreken heeft in het Con certgebouw te Vlissingen haar jaar lijkse feestavond gegeven. Er was een aardig program opgesteld, dat orgel muziek van de heer J. P. Cijvat, twee blijspelletjes, en enkele liederen ver meldde. Het blijspel „Het Slippertje" werd vlot voor het voetlicht gebracht en ook met ..De gefopte schoonpapa" hadden speelsters en spelers veel succes. Mevr. J. Bos, die de liederen zong en de organist Cijvat werden warm toegejuicht. Tot slot was er een ge zellig dansje. Gapinge MELKCONTROLE- EN FOKVERENIGING. De Melkcontróle- en fokvereni- ging te Gapinge heeft haar jaarver gadering gehouden. De voorz., de heer M. Arendse, deelde mede, dat 1949 een gunstig jaar is geweest en dat er geen mond- en klauwzeer is voorge komen. De vereniging heeft thans 22 leden; ere-lid is de heer J. Looise met 142 koeien. De vereniging heeft over 1949 een batig saldo. De heer J. Stroo. hoofdcontroleur van de Melkcontróledienst voor Zee land en de heer C. den Engelsen, hoofd-assistent Rijksveeteeltconsulent- schap, voerden het woord. De heer, Arendse werd als voorzitter herkozen. Het vertrekkende lid. de heer C. Lan- gebeke. die tal van jaren boekhouder der fokvereniging is geweest, dankte voor de aangename samenwerking. O.- en W.-Souburg JAARVERGADERING SCHOOL MET DE BIJBEL" De vereniging „Een school met de Bijbel" te Souburg hield in één der leslokalen haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer A. Arend se. Na een inleidend woord van de voorzitter bracht de secretaris, de heer J. Suurmond zijn jaarverslag uit en vermeldde daarin met blijdschap dat de nieuwe speelplaats met fietsen bergplaats enige weken terug in ge bruik is genomen. De schooltandartsendienst wordt ter hand genomen, maar de ouders zul len vrij blijven hun kinderen aan het tandonderzoek te doen deelnemen. Ook is thans de schoolfilm op het les rooster peplaatst. Bij de bestuursverkiezing werden, de heren P. van de Putte en S. van Soelen herkozen. De heer J. Suur mond stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd gekozen de heer P. Huson. Zowel door de voorzitter als het hoofd der school, de heer A. A. Los werd de scheidende secretaris dank gebracht voor het vele werk dat door hem gedurende ruim 20 jaar is verricht. De heer Los eindigde met dankge bed. Arnemuiden VERGADERIN G ARNEMUIDEN Onder leiding van de voorzitter de heer A. Poortvliet vergaderde de damclub „De Arne Schijf" te Arne muiden. In deze jaarvergadering be sprak de voorzitter de moeilijkheden in het verlopen verenigingsjaar. Op een voorstel van de heer P. Brasser werd besloten een sterke afdeling te vormen mét Arnemuiden en Klevers- kerke. De clubavonden zullen om de beurt in Arnemuiden en in Klevers- kerke worden gehouden. De heer P. Brasser werd als secretaris gekozen. Biggekerke Z. L. M. VERGADERDE. De afdeling „Biggekerke" der Z.L. M. kwam in vergadering bijèen onder leiding van haar nieuwe voorzitter, de heer P. Lampert Pzn. In de be- stuursvacature. ontstaan door het be danken van de heer W. Janse werd gekozen de heer A. Wijkhuijs Lzn. Het bestuursvoorstel om 10.- aan de veekeuring en 2.50 aan de gei tenkeuring bij te dragen werd aan genomen. Hierna verkreeg de alge meen secretaris der Z.L.M. mr. Schlin- gemann gelegenheid tot het houden van zijn lezing over het onderwerp „Hedendaagse Landbouwpolitiek en problemen". De voorzitter richtte zich tot die leden, die naar de N.O. Polder gaan en 'bracht dank aan de bestuurs leden voor hun werk. Hoedekenskerke V. V. KWADENDAMME KRIJGT GEM. SUBSIDIE. Woensdagavond vergaderde de ge meenteraad van Hoedekenskerke vol tallig onder voorzitterschap van de wnd. burgemeester, wethouder M. Steijn. Alvorens de plannen van G.S. tot samenvoeging van gemeenten wer den besproken, werden eerst nog en kele andere gemeentezaken afgehan deld. Bij de opening sprak de voorzitter een Nieuwjaarswens uit, stelde vast dat de vooruitzichten enerzijds gun stig zijn, doordat de woningnood niet ernstig meer is en de wegen e.d. her steld, doch anderzijds zijn er reden tot pessimisme nu de zelfstandigheid van de gemeente in gevaar is. Ten slotte deed hij nogmaals een beroep op de raad om medewerking bij het vervullen van het wnd. burgemees terschap. Een subsidieaanvrage van de voetbalvereniging Kwadendamme ontmoette enige bezwaren. De heren Boogaard (C.H.) en Lous (V.V.D.) vonden dat nu alle verenigingen wel om subsidie kunnen komen, terwijl de heer Boone (S.G.P.) principiële bezwaren had. Het voorstel van B. en Oe sigaret van vooroorlogse kwaliteit.' 60 cent de 20 feuilleton door mary burchell 43 Letty kwam in verzoeking, hem te vertellen, dat zijn voorstelling van zaken te idealistisch was om waar te zijn. Alles theorie zonder rekening te houden met de storende elementen van 't practische leven. „Een vrouw is nu niet precies voor bestemd om geduldig en elegant te wachten tot je thuiskomt en zegt: „Dag, lieveling, zou je niet iets van mijn reisavonturen willen horen?" merkte ze op. „Neen, dat begrijp ik". Wéér was er vrolijkheid in zijn blik. „Waarom koos je dan mij.... juist mij?" „Omdat jij mij beter bevalt dan eni ge andere vrouw die ik ken", ant woordde hij zonder aarzeling. „En bo vendien heb je voor mij dezelfde at tractie die ik voor jou hebEden- field is, om zo te zeggen, één met jou". Letty gaf er zich rekenschap van dat hij niets over liefde had gezegd en ze wist niet zeker, of dit feit haar ver heugde dan wel enigszins kwetste. Geen enkel meisje vindt het prettig als een huwelijksaanzoek is vervat in woorden, die aan een verzekeringspo lis doen denken. Anderzijds gaf opper vlakkige vriendschap een zeker ge voel van veiligheid, terwijl een niet beantwoorde hartstochtelijke liefde tot verwikkelingen zou kunnen leiden, 't Was misschien beter, de zaak nog onbeslist te laten, dacht Letty. Maar toen lijnrecht in tegenspraak met deze wijze overweging, vroeg ze op de man af: „Beval ik je heus beter dan enige andere vrouw, die je kent?" Hij lachte even. „Natuurlijk. Weet je zelf niet, dat je erg aantrekkelijk bent?" „Daaraan heb ik nooit gedacht", be kende Letty naar waarheid. „Aantrekkelijk en prettig in de om gang", bevestigde hij. „Ongetwijfeld zou je vader hetzelfde hebben gezegd en hij heeft vele jaren met je samen gewoond". .Ja, maar vader had mij lief", con stateerde Letty eenvoudig. „Dat is waar", gaf hij toe, maar hij ging er niet op in en zei ook nu niets wat op een liefdesverklaring leek. Eensklaps herinnerde Letty zich het verhaal over Christine Endelen het scheen, dat nu een aantal stukken van de puzzle op hun juiste plaats te recht kwamen. Natuurlijk! Zij was de vrouw, die hij waarlijk liefhad, maar nooit de zijne zftu kunnen noemen. Het was geen la kenswaardig avontuur geweest, zoals men 't had voorgesteld. Hij had Christine werkelijk lief gehad en daar om ging zijn belangstelling in vrou wen nu nooit verdei- dan dat sommi gen hem wel bevielen. Evenals met Letty zelf 't geval was, had de „eerste heerlijke liefdesverrukking" zoals een dichter 't uitdrukte afgedaan en moest hij zich vergenoegen met min der hevige gevoelens en aandoeningen. „Je hebt eens heel veel van iemand anders gehouden, nietwaar?" vroeg ze plotseling. En voor het eerst sinds zij hem kende, zag ze aan de uitdrukking van zijn gelaat, dat hij als 't ware overrompeld was. Zich snel herstal lend, antwoordde hij koeltjes: „Dat heb je goed geraden. Letty. Ja, ik heb inderdaad veel van iemand gehouden". Ze hield haar adem in ten dele voldaan over eigen juist inzicht, ten dele onthutst over haar vermetelheid, om de ontdekking onder woorden te brengen. Toen ging hij kalm voort: „Maar dat behoeft het voor jou niet moeilijker te maken, nu een beslis sing te nemen". „O, neen. dat doet het ook niet". Tot zekere hoogte klonk er een ge voel van opluchting in Letty's stem. „Eigenlijk maakt het de zaak gemak kelijker, geloof ik". Hij glimlachte. „Ik weet niet, of ik die redenering kan volgen". „En ik weet niet, of ik het kan uit leggen", ei-kende Letty openhartig. „Maar „Ja, ga door en noem mij alsjeblieft „Rufus". (Wordt vervolgd). W. om 150 subsidie te verlenen werd tenslotte met 4—3 stemmen (te gen genoemde heren) aangenomen. Met dezelfde stemmenverhouding werd het voorstel aangenomen om accoord te gaan met de door G.S. voorgestelde regeling van de wethouderssalarissen, waarbij voor Hoedekenskerke het sa laris van 250 op 300 zou. .wordon gebracht. Voor het gem. personeel werd de 5 cc loontoeslag goedgekeurd. Tot ambtenaar van de Burg. stand werd benoemd de heer P. Leenman. Voor de verzekering van toren en uurwerk zal nog een voordeliger of ferte worden gevraagd. Besloten werd een rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ned. gemeenten aan te gaan, om zodoende van deze bank vaste leningen te kunnen ver krijgen.- Een wijziging van de haven- verordening, inhoudende een tariefs verhoging, werd goedgekeurd. Aan G.S. zal worden verzocht een derde wethouder te mogen benoemen. Bij de rondvraag kwamen nog en kele punten naar voren, terwijl B. en W. gemachtigd werden onderhande lingen aan te knopen voor de overna me van een lijkwagen. 's Heerenhoek RAADSVERSLAG De raad van 's-Heerenhoek kwam in openbare vergadering bijeen. De vergadering stond onder voorzitter schap van wethouder E. J. M. Spelier, wegens ziekte van burgemeester C. F. A. M. Horsigh. Een bezwaarschrift van de heer T. Martens tegen de vastgestelde prijs voor onteigening van bouwgrond werd voor kennisgeving aangenomen. Het voorstel van Ged. Staten van Zeeland tot vaststelling van een nieu we jaarwedde-regeling wethouders ad 250 perv jaar werd z.li.s. aangeno men. Eveneens werd z.h.s. besloten om voor 1950 een kasgeldlening op te ne men van maximaal 40.000. Ged. Staten hebber, medegedeeld dat de vermelding van de ontsmettings- dienst in art. 4 van de op 14 Decem ber 1949 vastgestelde verordening hef-, fing besmettelijke ziektegelden wijzi ging behoeft, eveneens dat in de op 14 Dec. 1949 vastgestelde verordening begraafrechten het tarief voor in schrijven en overschrijven van een eigen graf (ad 5.-) verlaagd moet worden tot op 3-, zulks in overeen stemming met de begraafwet. Beslo ten werd hieraan te voldoen. Een voorstel om overeenkomstig het ingediend verzoek aan het schoolbe stuur der R K. Par. Jongens- en Meis jesscholen een voorschot op de ge meentelijke vergoeding der jaarlijkse exploitatiekosten voor 1950 te verle nen groot 7049 werd aangenomen. Aangehouden tot nader onderzoek werd een voorstel om aan het school bestuur uit de gemeentekas de beno digde gelden beschikbaar te stellen, overeenkomstig art. 72 der L.O.-wet 1920 voor: Keukeninstallatie 7e en 8ste leergang meisjesschool ad 811.34. leermiddelen jongensschool ad 2743.- en uitgesteld onderhoud gebouwen en molestverzekering ad 6000 te sa men 9554.34. Voorts werd nog besloten om aan het personeel der gemeente met in gang van 1 Januari 1950 de 5 loonsverhoging toe te kennen. 's Heer Abtskerke Overleden: W. van Llere, 76 j., echtg. van P. Chr, v. Ivvaarden; P. C. van Iwaar- den, wede. van W. van Lierc, 81 j. Op de kiezerslijst van 's Heer Abtsker ke staan 249 kiezers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4