PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Hoedekenskerke wenst zelfstandig te blijven Nek-aan-nek race verwacht in Britse verkiezingsstrijd BILT Drie partijen geloven in de overwinning Woestel'ng terroriseerde een Italiaans dorp. s-Heerenhoek heeft geen bezwaar tegen grenswijzigingen MEYER SCHWENCKE WILDE ZICH NIET VERWEREN Dader van moord te Loosdu'nen gearresteerd Aankomst „Pasteur". DE VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 46 Dagblad, uitgave van de t) rrna Provinciale Zeeuwse Courant. Directie. F van de Velde en F. B den Boer AdJ W d» Pagter. Hoofdred. G UalUniyn, Pl.verv.: W. Leertouwer en A Bosshardt ABON N EMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p kw.; £r p p. l 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 23 Febr. '50 mm. Minimum p. advertentie f Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven c£ adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlisstngen Walstr 58--60 tel 2355 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 Goes. L. Vorststr. 63. tel. 2475 tbg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - TerneuzenBrouwerijstr. 2 - Zlerikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 2tj Het zal vannacht spannend worden in Londen. (Van onze Londense correspondente). Vandaag trekt Engeland ter stembus. Gisteren heeft de verkiezings campagne zyn hoogtepunt bereikt over het gehele land werden grote massa-bijeenkomsten gehouden. Lord Woolton verklaarde, dat de conser vatieve party zyn verkiezingsfonds van een millioen pond-sterling tot op de laatste penny/gespendeerd heeft. Alles wijst op een sensationeel nek-aan-nek-eindduel tussen Labour en de Conservatieven. Op de Londense beurs staat La bour nog steeds als lichtelijk favo riet genoteerd, maar het koersver schil met de Tories is uiterst miniem en bookmakers over het gehele land boden de laatste dag vrijwel gelijke prijzen voor de kansen van beide partijen. Op de Londense hoofdkwartieren heerst een nerveuze spanning. Nog nooit heeft men in een dergelijke onzekerheid verkeerd, daar de her verdeling der kiesdistricten te ruggebracht van 640 tot 625 een grondige vergelijking met de uitsla- fen van 1945 vrijwel onmogelijk eeft gemaakt. Labour zowel als Conservatieve leiders spreken hun volledig vertrouwen uit in hun over winning. Beide doen him best het publiek op het laatste ogenblik te overtuigen, dat hun partij aan de winnende hand is. Beide partijen zeggen, dat zij aan de hand van hun huis aan huis gedane campagnes vastgesteld hebben, dat zij de be slissende meerderheid der weife laars endat zijn er 3 millioen, die het volkomen duizelt hebben overgehaald op hun partij te stem men. LIBERALE KANS. Hoewel alles wyst op een foto finish tussen Labour en Conserva tieven, is er nog een derde party, die men niet mag negeren, die der libe ralen. Indien één der beide grote partyen inderdaad met een zeer ge ringe meerderheid van byv. 15 of 20 zetels uit de stryd zou komen, zou den de liberalen vrywel zeker de doorslaggevende en dus controleren- do groep in het nieuwe parlement kunnen vormen. Het optimisme in het liberale hoofdkwartier is dan ook groot. Partijleider Clement Da- vies gaat zelfs een stap verder en heeft zijn vertrouwen uitgesproken in een liberale stembusoverwinning. Dit mag echter tot de onmogelijk heden gerekend worden. Eén der grootste vraagtekens is, hoe de 4 millioen nieuwe jonge kie zers, die vandaag voor het eerst stemmen, en de 7 millioen die in 1945 voor het eerst naai' de stembus togen, zullen stemmen. Deze twee groepen jongeren vormen in totaal een derde van de stemgerechtigden en zij zyn het voornamelijk, die op de eindeloze wachtlijsten voor huizen staan. Hoe zullen bij hen de Con servatieve beloften van volop huizen en verlaagde belastingen opwegen tegen Labour's belofte van werk voor iedereen en het huidige sociale verzekeringsstelsel „van wieg tot graf?" rloe klein de meerderheid van de winnende partij ook moge zijn en de voorstelling is, dat als Labour het zal halen, het met de hakken over de sloot zal zijn van een co alitie-regering zal geen sprake zyn. De gemiddelde schatting is, dat La- bours's meerderheid slechts tussen 23-jarige boer liep amok. Het dorp Fllottrano bij Ancona leek Dinsdagavond wel een slagveld als In de tweede wereldoorlog, toen daar hevig gevochten werd. Ambulances van het Rode Kruis vervoerden doden en gewonden naar de ziekenhuizen en troepen carabinieri trokken door de straten, waar de ramen geblindeerd waren. Zestien uur lang werden de be woners namelyk geterroriseerd door de 23-jarige boer Cetnllio Litlini. Eerst had hij in het huis van zijn verloofde, Maria Mammoli, op korte afstand zes schoten op haar gelost Naar buiten gerend, schoot hij twee buren dood, die hem tegen wilden hou den. Maria's moeder en haar 7-jarig broertje, die in paniek uit het huis vluchtten, werden onder vuur geno men en vielen ernstig gewond neer. De gehele nacht raasde Lillini als een wildeman door de straten en schoot hij op ieder, die zich buitenshuis waagde of door de luiken naar buiten durfde kijken. Drie carabiniers trachtten hem te arresteren. Stuk voor stuk re kende hij met hen af en zwaar gewond bleven zij in een sloot liggen. Totaal werden 23 personen gewond, van wie verscheidene'; waarschijnlijk dodelijk. In de vroege ochtend hing hij in de dorpsstraat het, volgende biljet op „Ik ben gedwongen dit te doen. Hét spyt my, indien onschuldïgen lijden Maar ik kan er niets aan doen" Sindsdien heeft men niets meer van de woesteling gemerkt. Gewapende po litie zoekt thans behoedzaam de om geving af. de 15 en 30 zetels zal bedragen, te gen hun meerderheid van 140 zetels in 1945. Labour leiders echter, o.w. premier Attlee zelf, rekenen op een meerderheid van 60 a 70 zetels, een halvering dus van hun vroegere meerderheid. GALA-NACHT. Londen maakt er vanavond een ware gala-nacht van. Hotels, clubs, restaurants en bioscopen hebben alle extra verguningen en blijven tot 's nachts 3 uur open om van minuut tot minuut de binnenkomende uitsla gen op borden en doeken te projec teren en door luidsprekers bekend te maken. Op verscheidene plaatsen in Londen, o.a. op Trafalgar Square, zullen enorme „toto"-borden worden opgesteld, zodat het publiek, dat bij duizenden de straten zal vullen, de uitslagen van kwartier tot kwartier overal zal kunnen volgen. Men ver wacht, dat tegen 2 of 3 uur 's nachts van de 625 uitslagen binnen zal 5ijn. De rest zal Vrijdagmorgen pas bekend worden en de officiële eind uitslag is Vrijdag omstreeks lunch tijd te verwachten. Adenauer daagt de geallieerden uit. Als gevolg van de scherpe critick op het economisch beleid is de ver houding tussen de Westduitse rege ring van Adenauer en de geallieerden aanzienlijk verslechterd. In Bonn wordt erop, gezinspeeld, dat de geallieerden de regering-Ade- nauer ten val willen bréngen om haar te vervangen door een coalitiebewind, waarvan de socialisten deel uit ma ken. Adenauer heeft het nog niet no dig geacht te antwoorden op de Ame rikaanse critiek. Hij vindt het drin gender om in dé Bondsdag zijn wets ontwerpen tot belastingverlaging le verdedigen. De verlaging bedraagt 16 voor de kleine en 27 voor de hoge inkomens. De voorstellen tot belastingherzie ning worden als een nieuwe uitdaging aan de geallieerden beschouwd, daar deze juist een vermindering van het verbruik en een einde van de zucht tot verspilling eisten. Engelse liberalen durven minderheidsregering aan. De Britse liberale partij heeft ver klaard, dat zij bereid is een socialis tische minderheidsregering te steunen (wanneer de socialisten na de verkie zingen niet in staat zouden zijn om zonder steun van de liberalen een re gering te vormen) op voorwaarde dat Labour de nationalisatie van de indus trie opgeeft. Zonodig zouden de liberalen niet voor de verantwoordelijkheid terug schrikken zelf een minderheidsrege ring te vormen. Staatssecretaris Moorman terug uit Indonesië. TEVREDEN OVER DE SAMENWERKING. De minister van marine, mr. W. F. Schokking en talrijke hoge marine-of ficieren waren Woensdagmiddag op het platform van Schiphol verzameld ter verwelkoming van de staatssecre taris voor Marine, schout-bij-nacht H. C. W. Moorman, die uit Indonesië is teruggekeerd. De heer Moorman was zeer tevre den over de resultaten van zijn reis. „Wij zijn" zo zeide hij „tot over eenstemming gekomen over de gehele organisatie, het materiaal, het perso neel en de financiën. Ook de proble men. ontstaan door de verandering van de taken van de Koninklijke Ma rine in de nieuwe verhoudingen, zijn opgelost. De samenwerking tussen de Nederlandse marine-officieren en de officieren van de Alris. de marine van de V.S.I. is bijzonder goed. Staatsse cretaris Moorman prees de stemming bij de Nederlandse marinemensen, van wie er op het ogenblik nog ongeveer 5000 in de tropen zijn. H.M. Koningin Juliana dankt de 13-jarige Elizabeth Tschol, het dochtertje van de skileraar der prinsesjes, voor de bloemen die Elisabeth haar bij aan komst in Sankt Anton overhandigde en het gedicht, dat zij erbij opzegde V.l.n.r. Elizabeth Tschol, H.M. de Koningin, Prinses Irene en Prinses Margriet. Westerling niet in Singapore Naar aanleiding van het bericht, dat Westerling naar Singapore is gevlucht, heeft de regering der R.I.S. aan Groot Brittanië om hulp ver zocht. Functionarissen van dc Brit se ambassade te Djakarta deelden aan de R.I.S. mede, dat in Singapore geen spoor van Westerling of diens gezin is ontdekt. De cyclotron van het Palmer-labo- ratorium van de Amerikaanse marine te Princeton is door brand vernield. Nasporingen naar de verongelukte Dakota. Woensdagmorgen is de reddings boot „Pres. Jan Leis" uit Hoek van Holland uitgevaren om nasporingen te doen naar de onlangs in de.Noordzee verongelukte K.L.M.-Dakota. omdat vliegtuigen olievlekken op zee hadden gezien. Een vliegtuig steeg op van Schiphol om de reddingsboot behulp zaam te zijn. Een K L.M.-deskundige aan boord van de boot heeft de olievlekken als niet afkomstig van de Dakota gekwa lificeerd. Dinsdagavond hebben de twee eerste gemeenteraden in de Zak 'van Zuid- Beveland zich uitgesproken over het plan van Ged. Staten voor een nieuwe gemeentelijke indeling. De gemeenteraad van 's Heerenhoek ging voor de behandeling van het plan in geheime zitting en besloot uiteindelijk aan G.S. te berichten dat men er over het algemeen goedgunstig tegenover staat. Wel zullen nog en kele wensen voor kleine {{renscorrecties naar voren worden gebracht. Zo wil men nog 'n correctie in 't voordeel van 's Heerenhoek aan de N.-zyde, aan de grens van de gemeente 's Heer Arendskerke,' terwijl men de grens aan de kant van Borssele van de Jurjaneweg tot by de Monsterweg verlegd wil zien. In Hoedekenskerke stond de^meerderheld van de raad anders tegenover de voorgestelde plannen om Hoedekenskerke, Baarland en Oudelande tot één gemeente te voegen en het dorp Kwadendamme naar de gemeente Ovezande over te hevelen. B. en W. hadden hun mening in een schrijven aan de raad neergelegd. Hierin werd o.m. opgemerkt, dat men wars is van elke geforceerde samen voeging van gemeenten. De argumen ten vorming van gemeenten met gro tere bestuurskracht en bezuiniging op bestuursuitgaven worden allerminst steekhoudend genoemd. Door samenvoeging van gemeen ten in de Zak van Zuid-Beveland, voorzien B. en W. van Hoedekens kerke als uitkomst niet enkele grotere gemeenten, welke krachtige gemeen schappen zullen vPrmen, doch conglo meraties van kleine doypen, waarvan het bestuursapparaat door inwendige verdeeldheid, eerder machtelozer dan sterker zal zijn dan de vroegere plaatselijke besturen. De bestuurspos ten van afzonderlijke gemeenten zijn enigszins hoger, doch een efficiënte en economische verzorging van de ge meentebelangen is daardoor ten zeer ste gediend. Wel wordt intercommu nale samenwerking toegejuicht. Gezien de voorgestelde combinatie van Ellewoutsdyk en Driewegen tot een gemeente van 1112 inwoners, wordt de vraag gesteld, waarom dan Hoedekenskerke met 1525 inwoners, niet eveneens gehandhaafd kan wor den. Borssy'e met 1575 inwoners be houdt ook haar zelfstandigheid. T.a.v. de combinatie met Oudelande en Baarland, merken B. en W. op, dat het drie dorpen zijn, met drie verschil lende volksaarden en levenswijzen. Bij een g'elyke vertegenwoordiging in de nieuwe raad, vraagt men zich af of bijv. de belangen van Wijle C ook beter behartigd zuüen worden. Ditzelfde geldt voor het woningprobleem e.d. Voorgesteld werd Ged. Staten in die geest te berichten. VOORSTANDERS AAN HET WOORD. Het raadslid Bcone CS.G.P.) zag in een samenvoeging wel financiële voor delen en berekende dat door de nood zaak van minder ambtenaren e.d. wel 13.000 14.000 bezuinigd kon worden. Wat betreft de verzorging van wijk C, vond deze spreker, dat de belangen van deze wijk thans toch ook niet zo behartigd worden, als wel mo gelijk zou zijn. De bevolking van Baar land, Oudelande en Hoedekenskerke, achtte hij ruim zo goed bij elkaar pas sen als thans Hoedekenskerke en Kwadendamme. Hoewel spr. ook wel vond dat Hoedekenskerke zelfstarN v kon blijven, achtte hij, wanneer er toch iets moest gebeuren, de keuze van G. S. goed. Hij kon zich dan ook met dit voorstel verenigen. De heer Boogaard, (c.h.) was het met de heer Boone eens en maakte, nog de opmerking, dat hij het niet netjes vond, dat de wethouders met de col lega's van de beide andere gemeenten hadden vergaderd, zonder het protes tantse deel van de raad hierin te heb ben gekend. De heer Boone maakte voorts nog een opmerking over de voorvergade ring, waarin de plannen waren be sproken. Hij kwalificeerde deze bijeen komst als een „onderonsje", waarin zich met" de heer Menheere (K.V.P.) een korte gedachtenwisseling ontspon over de betekenis van het woord „onderonsje". De heer Menheere gaf de mening van vele burgers weer, die niets liever zouden zien, dan dat de toestand bleef, zoals hij thans is. De heer Franse (K.V.P.) merkte op, dat bij de nieuwe combinatie nooit die samenwerking zal worden verkre gen. als thans tussen Hoedekenskerke en Kwadendamme. Evenals de voor zitter, wnd. burgemeester M. Steijn, zei h\i niet te kunnen beoordelen of een samenvoeging financiële voorde len zou opleveren. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. iu stemming gebracht en aangepbmert met 42 stemmen (te gen de heren Boogaard en Boone). De heer Lous (V.V.D,) onthield zich van stemming. Hy wilde het aan de com missie overlaten, omdat hij, gezien zijn ervaringen in het verleden by andere zaken, van mening was, dat er toch weinig aan te cloen is. Een uitla- ting, die de heer Menheere de opmer- [king ontlokte dat „niet geschoten, he lemaal mis is". Hoedekenskerke zal dus aan G.S. J berichten tegen samenvoeging en af scheiding van Kwadendamme te zijn. Kreeg hij geld van Sir Henry Deterding en het Duitse Propaganda-Ministerium De voormalige directeur van de „Ver. Ned. Persbureaux", leider van de afd. Pers en Propaganda van de staf der Nederlandse S.S. en uit gever van het blad „Het Nieuwe Europa", die Woensdag, zoals men ook elders in dit nummer kan lezen, voor de Commissie voor de Pers zuivering moest verschijnen, had verstek laten gaan: er was een simpel briefje, hetwelk vermeldde, dat hij zich niet wenste te verweren. Meer niet Dat kon overigens natuurlijk niet verhinderen, dat de president, mr. E. J. E. G. Vonkenberg, besloot twin tig getuigen tóch te horen, buiten de aanwezigheid van Meyer Schwen- cke. Zo vertelde bijv. de eerste leider van de N.S.N.A.P., A. Smit, dat hij reeds in 1932 Meyer Schwencke als lid van zijn toen 300 leden tellende organisatie beschouwde. Deze getui ge wist ook mede te delen, dat Mey er Schwencke reeds in 1933 contact had met de Gestapo in Berlijn. Hij getuige had dit persoonlyk ver nomen van de Reiehspressechef Jan- cke. Een andere getuige had ambtelijk een voormalige medewerkster van Meyer Schwencke verhoord en van deze vernomen, dat M. S. reeds vóór de oorlog eerst van wijlen Sir Henry Deterding en later van het Duitse „Propagandaministerium" en de Duitse Spoorwegen geld kreeg. Zelfs op de vrouwen- en kinderpagina's welke de Ver. Persbureaux ver spreiden, moest Duitsland genoemd worden. De medewerkster zelf ver klaarde nu echter ter zitting, dat zy tegenover de vorige getuige nooit dergelijke pertinente verklaringen had afgelegd. Een belasting-ambtenaar die eveneens als getuige gehoord werd, verklaarde, dat verdachte in 1939 'n belasting-bezwaarschrift had inge trokken toen hij ter staving van zijn bezwaren de bronnen van bepaalde inkomsten zou moeten bekend ma ken. De meesten getuigen hadden de indruk, dat M. S. veel meer om za kelijke. dan om andere redenen pro- Duits. SS-er en NSB-er was. Niet Na poging tot zelfmoord. De Haagse verkeerspolitie werd Woens dagmorgen gewaarschuwd, dat er op het Schenkviaduct iemand was aangereden door een vrachtauto. Toen de politiemen sen ter plaatse aankwamen, hoorden zij van verschillende omstanders, dat het slachtoffer van der A uit Loosduinen zou zijn, die, wegens moord op zijn vrouw werd gezocht. Het publiek had hem van foto's uit de kranten herkend. De poli tiemannen herkenden hem ook. De chauffeur van de vrachtauto ver klaarde. dat. toen hij met zijn auto over het Schenkviaduct reed. plotseling een man. die op de ijzeren balustrade langs de weg zat. een snoeksprong nam naar de voorwielen van zijn vrachtwagen. Op het allerlaatste moment had de chauffeur het stuur van zijn wagen nog naar links kun nen omgooien. Het rechterspatbord raak te echter nog de man. die tegen de-grond werd gesmakt en bleef liggen. Er waren geen uitwendige verwondingen te bespeu ren. Van der A. werd onder politiebewa king naar het ziekenhuis Zuldwal ver voerd, waar hij bij een voorlopig verhoor bekende de moord gepleegd te hebben. Volgens zijn verklaring is hij 's avonds tussen elf en twaalf uur heimelijk via de keukendeur zijn huis binnengekomen. Hij is toen naar de slaapkamer van zijn vrouw gegaan met wie hij urenlang gepraat heeft. Over en weer werden verwijten ge maakt. Daardoor heeft hij zich zo opge wonden dat hij zijn vrouw met een bijl en een dolkmes van het leven heeft be roofd. Vermoedelijk Vrijdagochtend bij daglicht in IJmuiden. Ook voor de haven van Amsterdam is de aankomst van de „Pasteur" een bijzondere gebeurtenis. Dit ruim 30.000 ton metende schip is 't grootste troepenschip der wereld, maar te vens het grootste schip, dat tot nu toe aan de Amsterdamse kade werd gemeerd Verwacht wordt, dat het schip Vrijdag a.s. by het aanbreken van de dag in IJmuiden zal binnen, lopen, en omstreeks 13.00 uur bi) de „Nederland" aan de wal zal liggen. Het is onmogelijk gebleken alle 4000 opvarende militairen nog in de loop van Vrijdagmiddag te debarkeren. Indien het schip tijdig aankomt, zul len echter wel reeds op Vrijdag zo veel mogelijk mil. debarkeren. Men zal daarvoor moeten kiezen militairen, die in Amsterdam, 's Gravenhage en Rotterdam wonen. De debarkatie van de overigen, wordt Zaterdagmorgen vroeg begonnen. De militairen die dus de nacht van Vrijdag op Zaterdag nog aan boord moeten doorbrengen, zul len 's avonds op aangename wijze be zig gehouden worden Eventuele na dere bijzonderheden omtrent hen. die nog Vrijdag thuiskomen zullen zo mo gelijk Donderdag in het Strijdkrach- ten-programmavan 18.30-19.00 uur via Hilversum I bekend worden gemaakt duidelijk werd of één der persbureau medewerkers ooit heeft geweten, dat M. S. zich reeds in 1943 met het drukken van het illegale „Parool" zou hebben bezig gehouden. Getuige drs. G. Goedhuys, thans gedetineerd, had van drukken van het illegale „Parool" nooit iets ge merkt, noch van ander illegaal werk. De „onbeteügelbare stroom van vui ligheid, die er gedrukt werd" zo- I als mr. Vonkenberg het kenschetste zou volgens getuige niet zo erg geweest zijn. Getuige Noordam haa eind 1941 en begin 1942 reeds ille gaal werk gedaan, waarvan M. S., I bij wien hij in dienst stond, geweten zou hebben. Voor rekening van de zaak van M. S. heeft getuige ten behoeve van het verzetswerk zelfs buitenlandse reizen gemaakt. Dit ging zonder vragen en met stilzwij gende toestemming. 95% ZAKENMAN Uit het getuigenverhoor werd niet voldoende duidelijk, of verdachte lid van N.S.B. en S.S. is geweest. In Mei 1940 was hij in Berlijn Op grond van zyn „verdiensten" voor 't Derde Rijk vóór de oorlog eiste hij alle officiële Duitse publicaties op. De Duitsers be heersten echter het A.N.P. en achtten dit hun officiële instelling. Achter de rug van de Duitse instanties, sloot M. S. toen een overeenkomst met het A. N.P. over taakkverdeling en zendtijd over het telexnet. Ondanks zijn goede Duitse relaties werd hij eerst uit zijn vertegenwoordiging voor de „Dienst aus Deutschland", later ook als direc teur van zijn persbureau gewipt. De getuige Goedewaage, voormalig hoofd van het departement voor volksvoorlichting, zag M.S. als 95% zakenman. Toen niet hij, doch Blok zijl leider van het perswezen werd, or ganiseerde hij het journalistenkamp „Cannenburgh". Getuige Oosterbaan verklaarde over de vreemde manipu laties van verd.: „Hij verdiende lie ver een dubbeltje langs slinkse en in gewikkelde wegen dan een guiclen langs de rechte weg". Deze getuige eens hoofd van de departementsafd. Propaganda meende, dat M. S. ook tentoonstellingen als „Tien jaar N.S. B." organiseei'de. BOEKVERKOOP PER METER. Personeel van M. S. boekhandel en uitgevery vertelde, dat tal van wer. ken van Nat Soc. strekking bij zijn stichting „De Schouw" verschenen. De boekhandel liep enorm goed, voor- al met neutrale werken. Politieke boe. ken werden „per meter" verkocht aan lieden, die hun boekenkasten wilden vullen en derhalve de maat van de planken opgaven. M, S. was overal: in Berlijn, waar hij zich bemoeide met Nederlandse uitzendingen voor radio Bremen, in alle mogelijke politieke „sferfen", in de uitgeverij, journalistenorganisatie, persbureauwezen, „Kultur'-organisa- ties, het reclamevak en het drukkers- bedrijf. Op een gegeven moment kon hij echter nergens meer goed doen omdat hij van oplichterij werd verdacht; hij zou alle mogelijke in stanties veel te hoge prijzen hebben berekend. Derhalve werden zijn be drijven onder „Verwaltung" gesteld, maar ondanks dat kwam hij nog gere geld de kassen ledigen Vandaag wordt de zaak voortgezet. Twee meisjes verdronken. In de nabijheid van Heerenveen zijn Woensdagmiddag twee meisjes, doch ters van de veenarbeiders S. Bloem, verdronken. Een nichtje van deze meisjes, de 12-jarige J-eltje Piek uit "t naburige Nieuwebrug, had met de eveneens 12-jarige Jeltje Bloem per fiets een boodschap gedaan in 't dorp Luinjeberd. Na haar terugkomst zou den zij door de 17-jarige Aaltje Bloem met een boot over de vaart worden gehaald. De drie meisjes gingen met de beide fietsen in het ranke bootje. Doordat onder het varen een der meis jes viel, sloeg het bootje om en ge raakten alle drie te water. Jeltje Piek wist de wal te bereiken en waar schuwde haar ouders en buren, die te hulp snelden, maar wegens de vrij grote afstand kwam deze hulp te laat, zodat de beide zusters Bloem ver dronken. ZONNIG WEER Geldig tot Donderdagavond. Over het algemeen weinig bewol king en droog weer. In de ochtend koud, met hier en daar mist. Des mid dags iets zachter dan gistermiddag. Zwakke tot matige wind tusssen West en Zuid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1