Huiduitslag Arnemuiden verspeelde een punt DÉBRALIIME Kappie en de wonderlifke schelp Haags politie-kapilein verried illegale werkers. DupSex-woningeii slechts tijdelijke oplossing. Scheepvaartberichten KLANKEN uit oe AETHER DINSDAG 14 FEBRUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 K.N.V.B., afd. ZtELAND. KORTGENE VERGROOTTE ZIJN VOORSPRONG. DE ZONDAGCOMPETITIE. Ie KLASSE. A. Kortgene spon garen bij het gelij ke spel dat Lewed. Boys aan Hans. Boys afdwong (1—1) waardoor de Kortgene-voorsprong tot twee volle punten is uitgegroeid. Veel concur rentie is er nu niet meer te duch ten. Kruiningen stuurde Domburg met een flink pak slaag terug (6 1) en de Noormannen deed hetzelf de met Walcheren (70). Aan de staart kali het nog wel eens gaan spannen nu Volharding '32 twee punten inpalmde tegen 's-Heer Arendskerke (21), waardoor de achterstand van de clubs tot drie punten werd teruggebracht. Ie KLASSE B. K< ewacht behield zijn kansje door de zege op Zuidzande (62) en ook Groeae bleef in de running door met 24 van Red Star te winnen. Sluis deed het minder goed en het gelijke spel tegen Rapenburg (11) bete kende een slechte beurt in dit sta dium van de strijd. Graauw kon het tegen Vogelwaarde niet bolwerken (25) en bleef daardoor op de voor laatste plaats. Ie KLASSE C. Zierikzee III kon niet verhinde- ren dat Burgh met de volle winst ging strijken (17), waardoor laatstgenoemde met slechts twee punten achterstand op kampioen Zonnemaire een punt achter de com petitie zette. VERDERE UITSLAGEN. Res. Ie klasse B. Clinge IISluis kil II 4—2; Hontenisse II—Hoofd plaat II 8—0. 2e Klasse A. Goes IHKwaden- damme I 1—0. 2e Klasse B. Graauw nVogel waarde n 32; Rapenburg IISluis n 1—1; Red Star n—Groede H 2—0. 2e Klasse C. Kruiningen IDom burg II 2r0. 2e Klasse E. Zierikzee IVBurgh II 1—8. Se Klasse A. Zeelandia IIIEMM ID, EMM n.o.g Walcheren II— Goes IV 1-9. 8e Klasse B. Zeeuwen IVAarden burg III 100; Middelburg VBres- kens IV 11—1. ZATERDAGCOMPETITIE. Ie KLASSE. Arnemuiden moest vrij onver wachts een veer laten tegen het vrij zwakke Wemeldinge, dat kon SCHAKEN Middelburg I stelde zich veilig. De voor de hoofdklasse van de K.N.S. B. (Zuid) gespeelde wedstrijd Middelburg Philips eindigde na onderlinge arbitra ge in een gelijk spel (5—5). Hiermede heeft Middelburg een kostbaar punt ver overd, waardoor zijn kansen, de degra datie te ontlopen, aanmerkelijk zijn ge stegen. De nog te spelen uitwedstrijden tegen Den Bosch kan de volle winst opleveren. De stand ziet er als volgt uit: 4 4 0 0 3 30*4— 8% 4 3 10 24 16 1714—UK 1714—14(4 4 2 115 5 1 1 3 3 19 5 10 4 2 4 0 0 4 0 1314—261 30 Eindhoven I Philips Eindhoven II Heerlen Middelburg T De Pion Den Bosch Voor de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond speelde Middelburg n tegen Zierikzee. De voorlopige uitslag is 5i in het voordcel van Zierikzee. liet ziet er naar uit dat de afgebroken partij ten gunste van de Schouwenaars zal worden beslist. Hiermede is de degradatie van Middelburg II een feit geworden. Ze zullen het in de komende degradatie wedstrijden niet gemakkelijk krijgen. De gedetailleerde uitslag luidt: J. J. v. d. Ende—S. Sanders 14—14; dr. Westendorp Boerma—I. Blokpoel 1—0; dr. J. BraberW. Flissebaalje 01; A. van WestenA. den Hollander afg.; M. C, v. d. HoekL. J. Woudstra 10; C. J. Cou- mouH. P. Swets 1414; Vleeshouwer J. Joosse 0—1; N. N. de Raat—J. M. de Koning 01; Klaassen—J. Goedbloed 1—0; A. Stoiitjesdijk—Gabe Woudstra 1—0, ZWEMMEN RAYMOND VERGAUWEN NAAR WENEN De bekende Belgische schoolslag zwemster Raymonde Vergauwen is door de Belgische Zwembond aange zocht als enige zwemster voor dit land uit komen in de Europese kam pioenschappen, die in Augustus van dit jaar in Weenen worden gehouden. HANDBAL HELLAS II—MARATHON 2—5. Marathon heeft het in Goes lang niet zo gemakkelijk gehad als menigeen ge dacht had. De Hellas-reserves gaven goed partij en het zag er met de rust, die met een 2—1 voorsprong voor Marathon in ging. dan ook niet naar uit dat de Vlis- singers de overwinning cadeau zouden krijgen. Na de rust werd \üt een ander vaatje getapt en dank zij enige veldmeer- derheld golfde aanval na aanval op het Hellas-doel aan. Marathon was steeds in de meerderheid en pas na een kwartier «pelen kreeg de Marathon-doelman Nae- rebput het eerste schot te verwerken. Kort daarop scoorde Meyer uit een voor zet het eerste doelpunt 0—1. Lang duurde dit echter niet, want reeds vijf minuten hierna had Hellas de stand op 1—1 gebracht. Enkele minuten voor de scheidsrechter het rustsignaal gaf maak te Marathon er nog 1—2 van. Na de rust was het eerst voornamelijk Marathon die de hoofdrol speelde en dan ook geleidelijk de stand op 15 wist te brengen en Hellas scoorde nog éénmaal een buitenspeldoelpunt. Voor het einde zette Hellas II zich nog even volledig in en dat in deze minuten doelpunten voor komen zijn, is te danken an goed verde digend werk van de Marathon-achterhoe de. Door de harde wind was het geen mooie wedstrijd. wel eens een streep door de kam pioensrekening worden (11)., Krab- bendtjke profiteerde er van zon der zelf te spelen nog wel en heeft nu een punt voorsprong. Co- lijnsplaatse Boys kon het niet tot winst brengen, want met 1—3 ble ven de punten bij het bezoekende Wolfaartsdijk, dat nu veilig is komen te staan. VCK zette Nieuwdorp de voet dwars en dat kwam de Beve landers op een verliespunt te staan (1-1). JUNIOREN-COMPETITIE. Junioren A. Goes IRCS I 02 Vlissingen IZeeuwen I 0—2. Groep II. Goes IIRobur I 07. Groep n, Jun. B. VCK II—Middel burg III 5—0; Veere IZeeuwen III 2—2. Agenda 1950 '51 voor hel Nederlands elftal. Volgens de notulen van de bestuurs vergadering van de K.N.V.B., opge nomen in het officieel orgaan, zijn voor het seizoen.1950-'51 de volgende interlandwedstrijden vastgesteld 13 October Zwitserland, uit; 12 Novem ber België, uit; vooriaar 1951 Frank rijk, uit; vooriaar 1*951 Noorwegen, thuis; April 1951, België, thuis. Verzoeken van Denemarken en Ier land, om tegen het Nederlands Elftal te spelen, moesten wegens gebrek aan tyd. worden afgewezen. Onsportieve speler gaf zichzelf aan Tijdens de tweede klasse voetbalwed strijd Esca—Éde, die te Arnhem werd ge speeld. heeft zich een incident voorge daan. Een speler van Ede viel plotseling een tegenstander aan en gaf hem zo'n trap. dat deze gewond raakte. Onmiddel lijk stormde het publiek het veld op, doch de politie en de bestuursleden slaagden erin, het veld vrij te maken. De scheids rechter. die van de Ede-aanvoerder de verklaring had gekregen, dat er geen op zet in spel was. had de speler niet uit 't veld kunnen sturen, maar deze deelde even latèr de arbiter mee, opzettelijk te hebben getrapt, waarbij de scheidsrechter hem prompt uit het veld stuurde. De politie maakte tegen de aanvaller proces-verbaal op. Zeelandia versloeg Yerseke in eenzij'dige wedstrijd. Zoals uit de uitslag (60) reeds is af te leiden, was het een eenzijdige wedstrijd. Het klasseverschil viel over alle linies op, en hoe enthousiast Yer seke ook speelde, het kon niet het hoofd bieden aan de talloze aanvallen der gastheren. Steeds kwamen de groenzwarten terug in het Yerseke-doelgebied en was de Bevelandse doelman van min der klasse geweest, zeer zeker was de uitslag groter geweest. Reeds vrij spoedig na de aanvang nam Zeelandia door Mbnheer, die linksbinnen speelde, de leiding (10). Yerseke kreeg hierna ook enkele kan sen, maar alleen voor doel miste de Yerseke-midvoor Sanderse. Adriaan- sen deed het aan de andere kant beter en maakte er 20 van, waarna de Ruijter de stand op 30 bracht. Na de rust voerde een overmachtig Zee landia de stand tot 60 op door doel punten van Adriaansen (2) en -de Rooy. HHpF vergalt Uw leven. Gij zult j verbaasd zijn over de snelle en afdoende werking van het -== beroemde huidgeneesmiddel 18. Signor Rivaldi bleef een poosje als aan de grond vastge nageld naar het water staan kijken, terwijl er allerlei gedachten door zijn hoofd heen schoten. Toen rende hij gillend naar Kap- pie's hut toe. Kappie stond nog met de maat te praten. „Ik heb zélf gezien, dat die deur knop bewoog!" zei de maat juist voor de vierde keer. ,,En ik hèb niet met water gemorst!" „Water.... nat water!" schreeuw de Signor Rivaldi, toen hij Kappie's hut binnenstormde. „Mijn hutkamervloergrond vol met nat water!" De maat keek Sig nor Rivaldi met uitpuilende ogen van aan. „Water.mompelde hij, de!" „Wat is dat voor onzin!" riep Kappie. „Er moet hier ergens lekkage zijnhoewel schrik „Wat een ellen dat kan niet van boven af! Waar maken jullie je zo angstig om! Het is net of jullie nog nooit water gezien hebt! Wat een stel klonten! Jullie moeten je schamen!" ,,Ik vertrouw het niet!" zei de maat.' „Er zit iets achter! Het betekent narigheid en eliendel Ik voel hetik weet het!" „Narigheid ellende!" herhaalde Signor Rival di. „Ik voelweet het!" „Hou op met dat gesak ker en gemekker!" riep Kappie boos. ,Js dat mannentaal!" WIELRENNEN TRA1NINGSRIT VOOR AMATEURS. De Z.W.C. „Scheldemond" te Vlissingen organiseerde Zondagmiddag een trainings- rit voor amateurs, nieuwelingen en ju nioren. De wedstrijd werd verreden over het traject Vlissingen's Heerenhoek v.v. (pl.m. 45 km.) Aan deze rit werd door 32 renners deelgenomen. Reeds te Middel burg waren er twee peletons gevormd. Van Schaik maakte zich te Nieuwland los van het peleton, gevolgd door Huizen. Te 's Heerenhoek bestond de kopgroep uit v. Schaik, Mouthaan ën van 't West- ende. Huizen had enigè achterstand om dat hij een verkeerde weg insloeg. Te Nieuwland hadden Huizen, Mouthaan en v. 't Westeinde de leiding, op 500 m. ge volgd door de Jager en Dam en. De eind sprint van het peleton werd gewonnen door Huizen uit Ovezande, die de afstand aflegde In 1 uur 35 minuten. De uitslag luidde: 1 Huizen, Ovezande; 2 v. 't Westeinde. Nieuwdorp; 3 Mouthaan. Vlissingen; 4 de Jager, Zuiddorpe; 5 Oosthoek, 's Heeren hoek; 6 H. Jassen. Axel; 7 C. Jansen. Vlissingen; 8 L. Damen, Vlissingen; 9 C. Hoornick, Vlissingen; 10 Opbergen. Vlis singen. Twee mannen uit vliegtuig gevallen. MERKWAARDIGE ONGELUKKEN Een lid van de bemanning van een DC-3 van de Amerikaanse „Eastern Airlines" heeft Zaterdag een angstig half uurtje be leefd. Toen de machine op 600 meter hoogte over de Tampa-baai vloog ging de deur plotseling open. Een 28-jarige steward werd door de kracht van de wind naar buiten gezogen, maar kon zich op het laatste moment aan de machine vastgrij pen. De enige passagier alarmeerde de twee de piloot, die kans zag een been van de zich vastklemmende steward een oud parachutist te grijpen. De eerste piloot trachtte op het eerst volgende vliegveld te landen, maar van- - wege de mist moest hij gebruik maken van het gemeentelijke vliegveld van St. Petersburg (Florida), waar hij acht mi nuten na het ongeval landde. De steward kreeg ih het ziekenhuis een kalmerend middel. Na een kwartier stapte hij weer in en hervatte de reis naar Chicago. Bij New York deed zich een soortgelijk werkwaardig ongeluk voor. Toen een reusachtige T.W.A. Trans- oceanische Stratocruiser uit Londen gis teren het internationale vliegveld van New York naderde om te landen, vloog plotseling een deur open en de purser van het toestel, John Harris, stortte in de ruimte. Twee Maastrichtenaren D. en G.. hebben in een café te Kanne in België ingebroken en fr. 80.000 ontvreemd, toen de caféhouder in een ziekenhuis was op genomen als gevolg van een auto-ongevaL Moest na de bevrijding graven ruimen. De officier van justitie bij de bij zondere strafkamer van de Amster damse rechtbank, mr. G. R. Nube, eiste Maandag tijdens de eerste zitting van deze kamer, juist zoals bij de eer ste behandeling van de zaak de pro cureur-fiscaal bij het voormalig Haags Bijzonder Gerechtshof had gerequi- reerd, 7 jaar gevangenisstraf met af trek tegen de 65-jarige ex-kapitein van politie B. M, Bergefürth uit Den Haag, die tijdens de bezetting belast was met de huishoudelijke dienst op het Haagse hoofdbureau van politie. In zijn requisitoir memoreerde de officier, dat de verdachte destijds door het Haags Bijzonder Gerechtshof was vrijgesproken. Hem was toen en ook nu weer ten laste gelegd, dat hij op 19December 1944 enige illegale wer kers in een val had laten lopen, door dat hij aan rechercheurs van de S.D had medegedeeld, dat deze een plan hadden beraamd tot een overal op de arrestantenbewaarplaats van net hoofdbureau. De verdediger, mr. J. M. A. Vol- laers. voerde aan, dat verdachte ge tracht heeft de gearresteerde illegale werkers vrij te krijgen en dat hij ze ker geen fanatiek NSB-er was. Na de bevrijding werd hij terecht gearresteerd. Hij werd gedwongen te werk 'gesteld bij het opruimen van stoffelijke overschotten der gefusilieer- den, die teruggevonden waren in een masagraf in de Waalsdorperduinen. Dit werd hem psychisch een dermate grote kwelling, dat hij het werk niet meer kon voortzetten. Zijn bewakers hebben hem daarop zwaar mishandeld. Zy brachten hem bajonetsteken toe en duwden hem tenslotte bloedend op een van de lijken. Had niet een sur veillerend marechausee hem midden in de nacht gevonden, hij zou zeker zyn overleden. „Strenge straffen" geëist tegen Robineau cfs. In het te Stettin gevoerde proces heeft de Poolse militaire aanklager „strenge gevangenisstraffen" geëist Koopt nooit een bril aan de deur. Wendt U steeds tot een erkende vak-opticien; dit waar borgt U levering van de juiste bril tegen de vastgestelde prij- Eenvoudiger loonregeling bij de D.U.W. dringend nodig. Blijkens het afdelings verslag van de Esrste Kamer over de begroting van Wederopbouw en Volkshuisves ting menen enige leden, dat de minis ter de bouw van duplexwoningen wel wat heel sterk accentueert. Er ligt in dit huizentype slechts een tijdelijke oplossing voor hen, die in het huwe lijk treden. Bij verdere gezinsvorming brengt het geen uitkomst. Andere leden zouden gaarne zien, dat de minister, bij gebleken particu liere en.gemeentelijke deelneming aan bouw buiten de financieringsregeling om, een bijdrage in de bouwkosten geeft. Voor een hogere arbeidsproductivi teit in de bouwvakken zou een gewij zigde tariefregeling van groot belang zijn, zo werd gemeend. De bestaande regeling is onvoldoende, zij heeft al leen geleid tot een loonsverhoging van 25 procent. LANDARBEIDERS Byzondere aandacht werd gevraagd voor het vraagstuk van de woningen voor landarbeiders. Hier heerst een zo ernstige woningnood, dat hy de volksgezondheid aantast en'het ge vaar meebrengt, dat landarbeiders zich richten op arbeid in de industrie. Enige leden wezen op de ongunstige positie, waarin kleine plattelandsge meenten komen te verkeren door de geringe toewijzingen uit het woning bouwvolume. Tenslotte gaven sommigen uiting aan hun bezorgdheid over de ontwik keling bij de DUW in verband met het Scheepvaartbeweging door het Aalsum 11 van Colombo naar Madras. Antilope 10 te Antwerpen. Bali 13 te Soe- rabaja. Boschfontein 13 te Mombassa. Ce- ram p. 12 Gibraltar naar Genua. Congo- stroom 12 te Amsterdam van W. Afrika. Dulvendijk 13 te Vancouver van S, Fran cisco. Eemstroom 13 te Amsterdam van Fowey. Empire Brent 12 bij Alexandrië naar Amsterdam. Frisia 12 te Reykjavik van Heynaey. Garoet p. 12 10 uur Oues- sant naar Londen. Grootekerk p. 12 East Goodwin naar Marseille. Hercules 12 te Istanbul van Bourgas. Hoogkerk 13 van Suez naar Aden. Jobshaven 11 van Ta- bou naar Point Noire. Keizersgracht 11 v. Abo naar Amsterdam. Larenberg 12 van Bordeaux naar Dakar. Leuvehaven schuilend te Cuxhaven naar Rotterdam. Lekkerkerk 12 van Calcutta naar Madras. Maetsuycker 12 te Djakarta van Singa pore. Nieuw Amsterdam 11 van Havanna naar Colon. Nieuw Holland 13 te Djakar ta van Brisbane. Nijenburgh 10 te Stock holm. Oranjefontein 12 te Antwemen v. Southampton. Salland 13 te Bahia. Slo- terdijk van New York 13 te Boston. Soest- dljk naar N. York 11 ten anker te Kan tang. Spaarnestroom 11 van Amsterdam naar Leith. Stad Breda 13 van Kaapstad naar Pt. Elizabeth. Streefkerk 10 te Wal visbaai van Kaapstad Tosari 12 8 uur te Fremantle van Rotterdam. Volendam 12 450 mijl West van Thursday eil. Zeeland (SSM) van Huil 12 te Amsterdam. Zeeland (Lloyd) 12 te Makassar van B Papan. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Naar en van Indonesië.) Atlantis 12 van Colombo naar Amster dam. Dorsetshire 11 van Port Said naar Amsterdam. Empire Brent 12 bij Alexan drië naar Amsterdam. Friesland 13.6.30 uur van Southampton naar Djakarta. J. van Oldenbarnevelt 11 van Pórt Said n. Amsterdam. Kota Inten 13 te Djakarta. Oranje 11 van Belawan naar Amsterdam. Pasteur Amsterdam, 12 830 mijl OZO van Kaap Guardafui. Tabinta p. 12 Algiers naar Amsterdam. Waterman 13 3 uur van Süèz naar Djakarta. Willem Ruys p. 11 24 uur Kaap Guardafui naar Rotterdam. Zuiderkruis p. 13 5 uur Kaap Bon naar Rotterdam. Kanaal van Zuid-Beveland. In de maand Januari passeerden door het kanaal van Zuid Beveland in totaal 3459 schepen - met een tonnage van 1383452 ton. Hieronder waren 2272 schepen geladen met een tonnage van 1062272 ton en 1287 ledige schepen met een tonnage van 321180 ton. In December passeerden in totaal 5265 schepen met een tonnage van 1958371 ton. Toen waren er 3393 gela den schepen met een tonnage van 1446456 ton en 1872 ledige schepen met een tonnage van 511915 ton. Het aandeel in de Rijnvaart be droeg in de richting Wemeldinge— Hansweert 372 geladen schepen 292362 ton en 32 ledige schepen 33834 ton. In de richting Hansweert—Wemeldinge waren dit 297 geladen schepen met 'n tonnage van 249205 ton en 39 ledige schepen 35941 ton. In December waren dit in de richting WemeldingeHans weert 360 geladen schepen met een tonnage van 358084 ton en 51 ledige schepen 45468 ton. In de richting Hansweert—Wemeldinge waren dit toen 340 geladen schepen met een tonnage van 296299 ton ën 77 ledige schepén 69032 ton. Bij het aantal gepasseerde schepen waren in totaal 21 coasters n.l. 8 gela den en 1 ledig in de richting Wemel dinge—Hansweert en 2 geladen en 10 ledige richting Hansweert—Wemel dinge. In December waren dit in to taal 41 coasters waarvan er toen 16 geladen en 8 ledige voeren in de rich ting WemeldingeHansweert en 2 ge laden en 15 ledige in de richting Hansweert—Wemeldinge. In nationali teiten waren de schepen verdeeld als volgt: 2468 Nederlandse, 690 Belgi sche, 114 Franse, 199 Zwitserse, 3 En gelse, 83 Duitse en 2 Luxemburgse. In December waren dit 3937 Neder landse, 1000 Belgische, 60 Franse. 221 Zwitserse, 3 Engelse en 44 Duitse. voor de beide van spionnage beschul- steeds stijgende aantal te werkgestel- -• - 'den en de uitvoering van werken in regie. Invoering van een vereenvou digde loonregeling is dringend nodig. Nationale inkomen bedroeg in 1949 14.2 milliard, Volgens recente berekeningen van het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt het nationale inkomen van Nederland voor 1949 geraamd op 14.2 milliard gul den. Dit betekent een stijging van 1% milliard gulden of 12 pet. ten opzichte van 1948. Van deze stijging is rond één half milliard gulden toe te schrijven aan prijsstijgingen, de rest één milliard gulden is veroozaakt door de hogere productie in 1949. digde Fransen André Robineau en Gaston Druet; de doodstraf voor twee Polen, levenslang voor een derde Pool en een strenge gevangenisstraf voor een vierde. De aanklager zeide, dat de Franse inlichtingendienst, opererend door middel van de Franse-ambassade te Warschau en de consulaten, de vrede en de veiligheid van de Sowjet-Unie van Polen en andere volksdemocra tieën in gevaar had gebracht. Britse geleerden uit hun isolement verlost. Zes geleerden, die twee jaar op het eiland Stonington bij de Zuidpool ge ïsoleerd gezeten hebben, hebben hun eenzame, door ijs van de buitenwereld afgesloten verblijfplaats, Zondag ver laten en zich aan boord begeven van het Britse schip „John Biscoe", dat zich door een ijsveld een weg moest banen ctm de geleerden te bereiken. Enkele dagen geleden werden vijf ge leerden per vliegtuig van 't eiland ge haald. Deze laatsten hebben ongeveer drie jaar op Stonington doorgebracht. De „John Biscoe" heeft moeten optor nen tegen ijsbergen, groter dan het schip zelf. Vorig jaar kon hij niet ver der komen dan de Argentijnse eilan den, 700 km. Noordelijker gelegen. Voorwaardelijke straf yoor directeuren Droogdokmij. De Bijz. Raad van Cassatie deed uit spraak in de zaak tegen de 61jarige A M. V. en de 70-jarige P. R. F., wie ten laste was gelegd, dat zjj als directeuren van de N.V. Amsterdamse Droogdokmij. tussen Mei 1940 en October 1944 werk zaamheden hebben laten verrichten voor de Duitse bezetter. V. werd veroordeeld tot een voorwaar delijke gevangenisstraf van 8 maanden. F. tot 1 jaar voorwaardelijk, beiden met m proeftijd van drie jaar. Het Amsterdamse Bijz. Hof had hem veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. bene vens tot een geldboete van f 15.000, subs, zes maanden. Oproer in gevangenis kost 22 levens. Tijdens een opstand van gevange nen in de centrale gevangenis te Sa lem (Madras) zijn negentien commu nistische gevangenen gedood en 90 ge wond. De gevangenen vielen de ci piers aan en vermoordden er drie. De gealarmeerde politie vreesde de situ atie niet meester te kunnen blijven en schoot op de opstandelingen. KERKNIEUWS. CHR. GEREF. KERK. tweetal te Middelburg: ds. M. Nieu- wenhuijze te 's Gravenhage en ds. J. H. Velema te Bunschoten. NED. HERV. KERK. Bedankt voor St. Annaland, Joh. Ver- welius te Hei en Boelcop. 15 Februari. Zon: op 7.56 Maan: op 7.54 ZON EN MAAN. onder 17.53 onder 15,53 NAGEKOMEN ADVERTENTIE Enige en algemene kennisgeving. Heden ging van ons heen on ze besté Man, Vader en Broeder Mr. FOCCO BERNARDUS EVERS, oud-advocaat en procureur, in de ouderdom van 75 jaar. M. EVERS—KEG. ADDI EVERS. M. MOOLENBURGH EVERS. Middelburg. 13 Februari 1950. De teraardebestelling zal plaats hebben te Middelburg Donder dag 16 Febr. Van huis 2 uur. Liever geen bezoek. WOENSDAG. Onlangs werd in Amsterdam de eer ste uitvoering gegeven van het Orato rium „Apocalyps" van Henk Badings. Dit werk wordt thans ook door de ra dio uitgezonden. De uitvoerenden zijn: de afdeling Rotterdam van de Maat schappij tot Bevordering der Toon kunst. Rotterdams Philharmonisch Orkest, Corry Bijster, sopraan, Annie Hermes. alt, Louis van Tulder, tenor. Herman Schey, bas en Henk Schaer. declamatie. Het geheel staat onder leiding van Otto Glastra van Loon (H. I 20.15). Het tweede gedeelte wordt uitgezonden op 27 Februari. Hilversum I: 7. 8, 13. 19. 20 en 23 Nws, 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Dresdens Philh. Ork. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 New Italian Quar tet. 9 Ochtendbezoek bij onze jonge zie ken. 9.30 New York Philh. Ork. 10.30 Morgend. 11 Gevar. non-stop progr. 11.30 Pianorecital. 12 Dat wil ik nog eens ho ren. 12,30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinb. 12.33 Metrop. Ork. 13.15 Psalmen Davids. 13.20 Radio Cembalo Ge- zelsch. 14 Djoeke Hilberts, luisterspel. 15.15 Kamerork. 16 Voor onze jeugdige schakers. 16.15 Voor onze meisjes en jongens. 17.30 Maurice Alexander en zijn ork. 17.45 In de soete suykerbol. 18 Onze NederL koren en korpsen. 18,30 Rege ringsuitzending. 19.15 Onder de N.C.R.V.- leeslamp. 19.30 Sportcommentaar. 19.40 Vandaag. 20.05 Commentaar familiecom petitie. 20.15 Oratorium „Apocalyps" 21 Amerik. reisindrukken. 21.20 Zingende wereld. 21.50 Gramofoonmuz. 22.05 Am sterdams strijkkwartet. 22,45 Avondover denking. 23.15—24 Populair avondcohc. Hilversum II: 7. 8, 13. 18. 20 en 23 Nws. 7,18 Gev. ochtendconc. 8.17 Johan Jong, orgeL 8.50 Voor de huisvr. 9 Philadelphia Ork. 10 Kinderen en mensen. 10.05 Mor genwijding. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11 Populair non stop. 12 Vincentino. 12,30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinb, 12,33 Voor het platteland. 12.38 Johan Jong en zijn Banjoliers. 12.55 Kalender. 13.15 De Ramblers. 13.45 Pianosoli. 14 Gespr. por tret. 14.15 Jeugdconc. 15 De Roodborstjes. 15.20 Jelle van Sipke Froukjes. 15.50 Speel jij dit ook? 16 Vragen staat vrij. 16.30 De Regenboog. 17 Het stond in de krant. 17,30 Pianoduo. 17.45 Regeringsuit zending. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Trio X IJ Z. 18.35 Promenade Ork. 19 Hebben wij recht op sociale zekerheid? 19.13 Kwartet Jan Corduwener. 19.30 Wees je zelf. 19.45 Van alle dag. 20.05 Dingen van de dag. 20.15 Socialistisch nieuws. 20.20 Faust. opera. 21.40 De blauwe zeeridders van Den Helder. 22.25 Cor Steijn, orgel. 22.45 Tussen mens en nevelvlek. 23.15— 24 De nachtschuit. Amsterdamse Beurs 10 Febr. 13 Febr. Nederland 1948 (3%) 100% 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 98% - 99 Investeringscert. 3 99% 99% Nederland 1962—64 100% 100% Nederland 196264 100% 100% Nederland N.W.S. 21. 81% 81% Spaarc a f 100 2JA% 100% 100% Indië 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1946 3 98% 98% Ned. Ind. Hand. B. 105% 104% Ned. HandelmU. 162% 161% AKU 182% 182 Bergh's Jurgens 337% 335 Calvé-Delft 142 Centrale Suiker 188% Kon. Ned. Hoogovens 190 184 Unilever 226% 226% Ned. Kabelfabriek 295% 292% Philips 231% 231% Wilton Feyenoord 152% 151% Kon. Petrol. Mij. 292% 294% Amsterdam Rubb. 150% 150% HA Lijn 159 160 Kon. Paketvaart 147% 149% Ned. Scheepv. Unie 153 154% Rotterdamse Lloyd 144% 145 5tv. Mij. Nederland 151% 153% Handelsver. A'dam 158% 157% Deli Batavia Mij. 130% 130 Deli Mij. 148 Va 148% Anaconda 31% 32 Bethlehem Steel 106%. 107% General Motors 82% 82% Kennecot 58 58% shell Union 38% 38 Baltimore Spw. 11% 11% Miss K.T. Spw. 5% 5% Vew York Centr. Spw. 13% Pennsylvania 18% 19 De berichten, die dit weekend van be lang waren voor de beurs, betroffen voor al Indonesië. De toegestane lening van 100 millioen dollar had geen grote in vloed. De beurs en het publiek wachten af, hetgeen duidelijk tot uiting kwam in de koersen, vooral in die der Indonesische fondsen, die zich vrijwel rond het niveau van Vrijdag bewogen. februari HOOG WATER u.+NAP U.+NAP Vlissingen 0.57 1.67 13.28 1.79 Hansweert 1.56 1.99 14^1 2.10 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 7.09 1.93 19.31 1.90 8.24 2.35 20.47 2^8

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5