NIEUWS UIT ZEELAND to l li c LEZERS SCHRIJVEN WALCHEREN VAN SCHELTINGA SPEELT GOED TEGEN BUITENLANDERS LETTY'S moeilijke KEUZE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 14 FEBRUARI 1950 Zeeuwse vereniging in Den Bosch. Wij ontvingen van de Zeeuwse veren, te 's Hertogenbosch 'n uitvoerig jaar verslag over 1949. Hieruit blijkt hoe actief deze vereni ging is en welk een hechte band er bestaat tussen de Zeeuwen in Den Bosch. Het ledental bewoog zich in dalen de lgn. Een top van 120 werd bereikt, maar toen kwamen er vele bedank jes en nu zijn er 83 leden. De acht contactavonden waren allen geslaagd en ook de feestavond was een succes Sedert October j.l. verschijnt een me- delingenblaadje „De Zeeuwse Koerier" dat door een der leden gratis wordt gestencilld. Op initiatief van Den Bosch werd een landelijk contact-co mité gevormd voor de Zeeuwse ver enigingen. Helaas heeft de commissie nog niet aan de gestelde verwachtingen be antwoord. Wat de contact-avond te Den Bosch betreft, bleek een der meest succes volle avonden, die waarop door een vijftiental Zeeuwen het echt Zeeuwse gezelschapspel Slabbei-jan werd ge speeld. De heer Hegligers, die de leiding van de contactavonden had, heeft zich ook veel moeite gegeven om de feest avond in Mei te doen slagen. Het bestuur onder leiding van de heer L. Louwerse als voorzitter en P. C. J. Smith als secretaris onderging in het achterliggende jaar geen wij zigingen. Men hoopt er op, dat in 1950 tal van nieuwe leden zullen toetreden. Ook Zeeuwse militairen, die in Den Bosch of omgeving vertoeven zijn op de contactavond welkom. Zeeuwse athleten naar vijfkamp in Leeuwarden. JAARVERGADERING KNATJ— ZEELAND. Zaterdag heeft 't distr. Zeeland van de KNAU een nieuw bestur gekozen op de jaarvergadering in Goes. De heren J. Parent uit Middelburg en G. de Pagter uit Vlissingen stelden zich niet herkiesbaar. Als voorzitter werd nu gekozen de heer F. A. Kolgn en als bestuurslid de heer G. ter Meu- len jr. beiden uit Vlissingen. De heer H. J. P. Visser uit Goes werd hei-ko zen. In de District Technische Com missie werd herkozen de heer J. Boo ne, de benoeming van een voorzitter en een secretaris van deze commissie werd nog aangehouden. In principe werd besloten, dat Zeeland dit jaar aan de bekende Vijf-Districtenkamp, die ditmaal in Friesland wordt ge houden, zal deelnemen. Goed jaar voor „Kwee-klust" te Middelburg. De leden van „Kweeklust" vol uit de ver. tot exploitatie van volks tuinen voor land- en tuinbouw Kweek lust te M'burg hebben niet slecht „ge boerd" gedurende het afgelopen jaar. Over het algemeen werd moeder de vrouw met een rijke oogst verrast. De vrije-tijd-tuinders wachten dan ook al weer met spanning op de dag, dat zij hun perceeltjes weer kunnen bewer ken. Toch moeten zij zich niet blind sta ren op de goede resultaten van hun noeste arbeid in 1949. In de Zater dagmiddag in de Bogardzaal gehouden jaarvergadering van de vereniging waarschuwde de voorzitter, de heer M. Kleinepier, dat de structuur van de grond nog steeds niet best is. Hij raadde zijn mensen dan ook aan nog niet al te diep te spitten. De secretaris van de Grondcommis- sie ,de heer A. Everaars, die zijn jaar verslag voorlas, dankte de scheidende terreincommissaris, de heer A. A. Clement, voor het vele werk, dat deze voor de vereniging heeft gedaan. De terreinen aan de Nadorst gaven de commissie veel werk. Alle grond is thans uitgegeven en aan zowat alle verzoeken tot grondruil kon worden voldaan. Bij de Griffioen bleken op nieuw veranderingen in de ligging van de perceeltjes nodig te zijn. De voorzitter dankte vervolgens de com missie voor haar werk. Uit het jaarverslag van de secreta ris, tevens wnd. penningmeester, de heer J. Antheunisse, bleek, dat „Kweeklust" thans 203 leden telt (vo rig jaar 199)Het terrein aan de Grif fioen werd geheel geëgaliseerd. De ver eniging heeft over 1949 een batig saldo. van 2109,81. d.w.z. 208.48 méér dan het voorgaande jaar. Namens de kascommissie werd erklaard, dat de boeken in orde bevonden. De voorzitter, de heer M. Kleine- pier werd met grote meerderheid van stemmen, de bestuursleden de heren J. Torbijn en C. Meijers bij acclama tie herkozen. Voorts werden 2 nieuwe bestuursle den gekozen, waarvan één in ver band met het vertrek van de heer Cle ment. Benoemd werden de heren P. J. den Hollander en E. A. de Bour- graaf. De vergadering machtigde het be stuur een hoeveelheid gips aan te schaffen ten behoeve van percelen, die in slechte conditie verkeren. Nadat nog een aantal vragen van leden uit voerig was behandeld, dankte de scheidende heer Clement de bestuurs leden voor de prettige samenwerking en wenste hij de vereniging een goede toekomst toe. Officiële publicaties. HINDERWET MIDDELBURG. B. en W. van Middelburg maken be kend. dat het verzoek van Focus fa. A R. de Muynck om in perceel Nieuwe Burg 9 een fabriek van veiligheidsartikelen te mogen oprichten en exploiteren door hen is ingewilligd. SOUBURG. INENTEN EN HERINENTEN B, en W. van Oost- en West-Souburg brengen ter openbare kennis: 1 dat het, met het oog op het heersen van pokken in Indonesië en als gevolg van het intensieve verkeer tussen Indo nesië en Nederland bestaande besmet tingskansen. gewenst moet worden ge acht. dat personen behorende tot bepaal de leeftijdsgroepen zich tegen pokken la ten inenten of herinenten; 2 dat in verband hiermede op Woens dag 15 Februari 1950 des middags hall drie. ten huize van dr. J. S. Bloos, Ka naalstraat 70. gelegenheid bestaat tot het: a inenten tegen pokken van kinderen jonger dan twee jaar, die nog niet zijn ingeënt: b herinenten tegen pokken van alle an dere personen, die reeds eerder zijn in geënt. Aan de (her)inenting zijn geen kosten verbonden. Belanghebbenden worden verzocht het trouwboekje mede te brengen. Vlissingen VERENIGING VOOR BIJZ. L.O. OP GER, GRONDSLAG. In de bestuurskamer van de school werd een algemene vergadering ge houden door de Vereniging voor Bijz. Lager Onderwijs op Geref. Grond slag te Vlissingen onder voorzitter- hap van de heer F. D. G. Prins. Als enig punt stond op de agenda het aanvragen van de verlenging van de Kon. Goedkeuring op de statuten. Na een korte bespreking werd met algemene stemmen besloten deze voor de komende 29 jaar opnieuw aan ie vragen. FILMAVOND IN HET SCHELDEKWARTIER Zaterdagavond belegde de Perso neelsvereniging van de N.V. Koninklij ke Maatschappij „Di Schelde" te Vlissingen in het Scheldekwartier een filmavond. Er werden tal van interessante films vertoond, o.a. over de scheepsbouw in Engeland, de staalindustrie en het werk fabrieksin- spectie, eveneens in Engeland. Verder was er een komische film en optreden van de „Mauna Kauna Hawaia' Na afloop was er gezellig samen zijn met medewerking van de dames band onder leiding van de heer S. Visser. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: hoofd doekje; bruine herenhandschoen; horlo geketting; donkerblauwe handschoen; br. lederen ceintuur; dameshandschoen; 1 paar rose kinderwantjes; autowlel met band; glacé herenhandschoen; padvin- dersriem: dop van een wagenwiel; he- renrijwlel. Inlichtingen zijn .aan het politiebureau te bekomen betreffende de adressen van hen, die de navolgende voorwerpen heb ben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen1 paar rood-wollen meisjeshandschoenen; damesportemonnaie met inhoud; bruine bivakmuts; padvin- dersportemonnaie; wollen muts: grijze met blauw afgezette handschoen; bruin kinderwantje: gele sjaal; grijs jongens jasje; 1 paar donkerblauwe kinderhand schoentjes: zilverbon: kinderarmbandje; 1 paar groene en 1 paar blauwe kinder wantjes; gummi zeiltje; alpino muts: huissleutel; dasspeld; 1 pak spijkers; Vz H.L. vetkolen; zilveren ringetje; lederen dameshandschoen; wollen handschoen; lederen motorhandschoen. Domburg JAARVERGADERING VARKENSFONDS. Het varkensfonds „Domburg" hield in de zaal van de heer C. Schoonen- boom zijn jaarvergadering. Uit het verslag van de penningmees ter bleek, dat over 1949 het fonds met 225.58 vooruitgegaan was. Het to taal bezit is thans 1066.52. De aftredende bestuursleden, de he ren J. Brand en G. de Pagter werden herkozen. Tot lid van de kascommis sie werd de heer J. Patténier be noemd. In 1950 zullen alle door de dieren arts te maken kosten voor rekening van het fonds komen. Ook de kosten verbonden aan de verplichte inenting tegen vlekziekte komen voor rekening van het fonds en de helft van de ver zekeringskosten, die gemaakt moeten worden bij verkoop van varkens naar elders. O.- en W.-Souburg ZENDINGSAVOND. In de Gereformeerde kerk te Souburg werd een zendingsavond gegeven door de Zendingscommissie dezer kerk. De bij eenkomst werd geopend door ds. J. v. d. Berg. Hierna sprak dr. Dreckmeier over haar werk op Borneo. Het Evangalisatiezangkoor onder lei ding van de heer J. Feïj uit Vlissingen verleende medewerking. Voorts was er zang van een dubbelkwartet. Serooskerke DE SCHADELIJKE MUSSEN EN DUIVEN Zoals wij reeds meldden kwam de gemeenteraad van Serooskerke (W) Vrijdag bijeen. Behalve de behande ling van de grenswijzigingsplannen van Gedeputeerde Staten stonden ook nog enkele andere punten op de agenda. Zo werd accoord gegaan met het ontwerpwethouderssalarissen. Beslo ten werd op voorstel van de heer G. Christiaanse aan Ged. Staten te ver zoeken Serooskerke in klasse 4 van de regeling te plaatsen, waardoor het wethouderssalaris 400 per jaar zou worden. Aan de plaatselijke vereni ging van Brandweerlieden zal een jaarlijkse subsidie van 25 worden verleend. In principe werd besloten tot overdracht van de 5 woningwet woningen aan de Christelijke Woning stichting „Walcheren". De toewijzing zal geschieden door B. en W. in over leg met het C.N.V. Bij de rondvraag stelde de heer M. Izebouw voor om behoudens goed keuring van Ged. Staten het pre sentiegeld van de raadsleden te ver hogen tot 5. De heer G. Christiaanse wees op de schade, die door mussen en duiven wordt veroorzaakt o.a. aan landbouw gewassen. Spreker vroeg de voorzitter om deze mogelijkheid van een regiona le verordening eens in de vergadering van Burgemeesters en secretarissen te bespreken. Dit werd door de burgemeester toe- ONZE SCHAAKRUBRIEK. Tenslotte wees de heer H. Janse op de dringende noodzakelijkheid van de waterleiding in de z.g. niet renda bele gebieden. Zijn zege op Rossolimo. (door onze Schaak-medewerker). Hoewel de Amsterdamse schaakmeester Th. D. van Scheltinga. in het tournooi te Beverwijk niet erg goed op dreef was, boekte hij toch een groot sportief succes: hij won 11.]. van alle vier buitenlandse deelnemers. Dat is zeer opmerkelijk omdat van Scheltinga reeds eerder de aandacht op zich vestigde, door zijn opvallend hoge score in de landenwedstrijden tegen de Engelsen. Blijkbaar speelt hij het best, Wanneer hij de vaderlandse kleuren moet verdedigen. Hieronder zijn opzienbarende over winning tegen Rossolimo te Beverwijk. Wit: Th. D. van Scheltinga. Zwart: N. Rossolimo. Hollandse verdediging. 1 d2d4, e7e6; 2 c2—c4, f7—f5; 3 g2— g3, Pg8—f6; 4 Lfl—g2, Lf8—e7; 5 Pgl—f3, 0—0; 6 0—0, d7d6. De Hollandse verdediging in zijn oude vorm. Botwinnik heeft met veel succes 6 d5. de z.g. Stonewall weer in de practïjk gebracht. 7 Pbl—c3. Een ander goed systeem is 7 b3 gevolgd door 8 La3. 7 Dd8—e8; 8 Ddl—c2, De8—h5; 9 e2e4. e6e5! Een belangrijk nieuwtje: op 10 dxe5. dxe5; 11 Pxe5 volgt zeer sterk 11 fxe4t; 12 Lf4. Ld6 enz. 10 d4xe5, d6xe5; 11 Pc3—d5. Pb8—c6?. Een ernstige fout die direct weerlegd wordt. Aangewezen is 11 Pxd5- 12 cxd5, Ld6 of 12 exd5. e4; 13 Pd4, Pd7', in beide gevallen met goed spel voor zwart. 12 Pf3xe5Pf6xd5. Na 12Pxe5; 13 Pxe7t, Kh8: 14 exf5 verliest zwart twee pionnen. Vandaar dat hij met de tekstzet alles oo haren en sna ren zet. 13 PeöxcG. b7xc6; 14 e4xd5, f5—f4; 15 Lclxf4, Tf8xf4; 16 g3xf4, Le7—d6. Nu ziet het er naar uit, dat zwart voor het geofferde materiaal uitstekende aan- valskansen krijgt. 17 d5xc6 Voortreffelijk en koelbloedig gespeeld; op 17 Lxf4 volgt 18 Ldó'i", 17 Kg8h8. Maakt het zo moeilijk mogelijk, want na 18 Ld5 heeft zwart de tussenzet 18 Lf5; 19 Dd2, Dg4f met kans om in troebel water te vissen. 18 Tal—dl!. Lc8—f5; 19 Dc2—cl!, Ld6— e7; 20 Tdl—d5, Dh5—g6; 21 Del—e3, Lc7— f6; 22 b2—b3l Wit speelt met een kwaliteit en drie pionnen meer, terwijl er van de zwarte aanval zo goed als niets is overgebleven. 22 h7—h5; 23 De3—g3, Dg6—h7; 24 Tfl—el. h5h4; 25 Dg3—e3. Dreigt door 26 De8f, Txe8; 27 Txe8i, Dg8; 28 Txg8t benevens 29 Txf5 aan alles een eind te maken. 25 Dh7g6; 26 Kgl—hl. Lf5—g4; 27 h2h3. Lg4hó; 28 De3—c5!. Zwart geeft op. De sigaret van vooroorlogse kwaliteit! 60 cent de 20 Veere CABARETAVOND. Op enthousiaste wijze werd in de Campv. se Toren te Veere voor de leden en ge nodigden van de Sociëteit „Belvedere", door de Middelburgse Cabaretclub „De Zuidwesters" een cabaretavond gegeven, die als goed geslaagd mag worden be schouwd. Wordt slank - door SINGERS Indische ontvettingspillen - in alle opzichten onschadelijk! 120 stuks f. 3.-. 40 stuks f. 1.10 TEMOE LAWAK geeft overvloedige galafscheiding. Kruiden per bus f. 2.65. In tabletten: 20 stuks f. 1.-. 100 stuks f. 4.10. KOEMIS KOETJING, DAOEN REMOEKDJOENG - werking diuretisch (urineafdrijvend). Kruiden per bus f. 2.31. ta bletten 20st. f.1.-, lOOst. f. 4.50. THE SINGER IMPORT N.V. Naarden. Indische Geneesm. Ao 1908. Tel. 6S56 {K 2959). OCHTENDVERKEER. Wat mij opvalt te Vlissingen nu ik hier enkele weken ben, is dat 's morgens te half acht zo n goot deel van het politie corps op de been is en liefst nog zonder licht op de fiets. Nu zie ik zeer wel de goede zijde van de politiemacht, maar ik vraag mij af of het juist is. dat ze het in hoofdzaak heb ben voorzien op arbeiders, die naar De Schelde gaan en een niet-brandend, ach terlichtje op hun fiets hebben. Zou het niet beter zijn wanneer ze het verkeer bij de fietsenstalling regelden? Intussen hoop ik gespaard te blijven voor een storing of een kapot achter lichtje. Vlissingen. K. Noot van de redactie. De politie heeft d zorg voor de naleving van de verkeers regels. Daartoe behoort ook de contrftle op het achterlicht. De inzender zal zich wellicht herinneren hoeveel ongelukken aan de wielrijders overkwamen toen dat achterlicht nog niet was voorgeschreven. .Tuist in het belang van de vele arbeiders, die des morgens naar De Scheld* leen, ie een zo groot aantal politiemannen op de been. Zij beijveren zich voor een vlot verloop van het verkeer. VOOR ONZE HELDEN. Nu er zoveel lintjes worden uitgereikt en gedenktekenen worden opgericht, vraag ik: Waar blijft het gedenkteken of wat dan ook voor onze 800 dappere marinemannen, die gevallen zijn in de Slag op de Java Zee. Zelf heb ik ook een broer hierbij ver loren en vele van deze jongens waren uit Zeeland afkomstig. De frisse matroosjes, die wij zo dikwijls in de stad zagen, wij zullen hen toch niet vergeten? Ook zij hebben recht om geëerd en her dacht te worden en ook aan hen komt een plaatsje toe in ons Zeeland, het land waarvan ze zoveel hielden en dat ze nimmer hebben teruggezien. Zij waren misschien kleine mensen, maar groot in daden. Gaarne zou ik zien, dat ook voor hen een plek op de Zeeuw se bodem werd bestemd om hen te ge denken. Middelburg. 'E. P. A. Dauvillier—van Leersum Hajen Middelburg GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende gevonden voorwerpen zijn gedeponeerd en terug te bekomen Za terdagavond tussen 19 en 20 uur. Diverse huissleutels, handschoenen, wanten, kin derwanten en kinderhandschoentjes, tan denborstel. haarbandje, wit ceintuur, sjaal (donkergrijs), ontstekensbobiene. blauwe mantelband. Bij particulieren wordt voorts een aan tal gevonden voorwerpen in bewaring ge houden. De adressen zijn «te verkrijgen op het bureau van politie. Vrouwenpolder JAARVERGADERING VERENIGING VAN GE1TENFOKKERS De Vereniging- van geitenfokkers te Vrouwenpolder kwam in jaarver gadering bijeen onder voorzitter schap van de heer P. Schout. Secre taris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit. De kas sloot met een batig slot. De heer P. Boone werd als secreta ris herkozen, evenals de heer C. Pol derman. Het dekgeld van de geiten werd vastgesteld op 3,50 per geit voor de leden en 10 per geit voor 1 niet leden. Besloten werd dit jaar weer een keuring te houden, verder om in Juli voortaan de contributie op te halen. NIEUWJAARSREDE IN DE RAAD. Zaterdagmorgen vergaderde' de raad van Vrouwenpolder. De voorzit ter, burgemeester W. N. van Liere, sprak een korte Nieuwjaarsrede uit, waarin hij de raadsleden veel goeds voor 1950 toewenste. Hij herinnerde er aan, dat in het afgelopen jaar nieuwe woningen konden worden uitgegeven, dat besloten werd tot bouw van een derde schoollokaal en dat het uitbrei dingsplan kon worden vastgesteld. De financiële toestand van de gemeente maant tot het betrachten van grote zuinigheid. Het oudste raadslid, de heer J. Geertse jr., wenste het college van B. en W. Gods zegen toe, opdat het ook in 1950 weer in het belang van de ge meente en haar inwoners werkzaam kan zijn. Spreker releveerde de aan gename samenwerking tussen de raad en het college en zeide te hopen, dat deze ook in 1950 bestendigd kan blij ven. Arnemuiden Gunstige en ongunstige perspectieven voor de gemeente. Het jaar 1949 is voor Arnemuiden een voorspoedig jaar geweest, zo deelde de burgemeester, de heer J. Langebeeke, mede in zijn Nieuwjaarsrede, welke hij uitsprak in de Maandagmorgen gehouden raadsvergadering. t Het zakenleven kan op goede resultaten terugzien en ook met de woningbouw ging het in de goede richting. Het aantal, wo ningen is evenwel nog steeds te gering. De gemeente hoopt echter spoedig over te kunnen gaan tot bouw van 15 wonin gen. Ook hoopt men nog dit jaar de ri olering aan te besteden. Men wacht echter nog steeds op de noodzakelijke vergun ning van de Polder Walcheren. Na aan leg van de riolering kan eindelijk ook met de verbetering van de straten worden be gonnen. Verheugend is 't ook. dat deze zomer de Arnebrug gereed zal komen. Het is echter zorgelijk, dat de vissers vloot van Arnemuiden weer met twee schepen is verminderd. De perspectieven r de visserij zijn niet rooskleurig. De burgemeester zou het toejuichen, wanneer I) HILVERSUM 1 Jj Vraagt ons prospectus ONDERWIJZERSAKTE H.B.S .Staatsexamen A en B.Mulo-dlpi. de vissers een sterke organisatie zouden opbouwen, waarin zij zelf de leiding heb- be" Het oudste raadslid, de heer J. Polder dijk. beantwoordde de goede wensen van de burgemeester voor 1950. De Raad ging accoord met een voor stel tot toekenning van een toeslag van 5 pet. op de salarissen van het gemeen- tepersoneel. Enige begrotingswijzigingen werden goedgekeurd, evenals een wijzi ging van het besluit geldlening aan het Groene Kruis. Men stemde tevens in met het ontwerp-jaarwedderegeling voor wet houders. dat door G. S. voor advies was gezonden en dat een verhoging van de wedden voor de Arnemuidense wethou ders van f 50inhoudt. Men besloot tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling tot toela ting van leerlingen op de openbare ulo scholen te Middelburg, tot aankoop van bouwgrond van de heer A. C, Polderdijk (de heer Jac. Seheele stemde tegen, daar hij de prijs te hoog achtte), tot vaststel ling van eea regeling inzake het leggen van rioolbuizen in particuliere eigendom men en tot definitieve toetreding tot de gemeenschappelijke regeling Maatschap pelijke zorg op het Walchcrse platteland. Ook werd ingegaan op een verzoek van de heren A. W. de Klerk en C. v. Dalen tot het verkrijgen in eigendom van ge meentegrond aan de Molenweg. Eerstge noemde wil daar een klompenmakerij vestigen. Uitvoerig werd gediscussieerd over een verzoek van de Chr. Woningbouwvereni ging „Walcheren" tot overdracht var. reeds gebouwde en nog in aanbouw zijnde woningen aan deze vereniging. B. en W. waren er op tegen, dat de in aanbouw zijnde woningen worden overgedragen. VOETBAL IJZEXDIJKE-MIDDELBURG 1-4 Voor de 2e Bekerronde speelde IJzendijke I tegen Middelburg L Mid delburg speelde eerst tegen de harde wind in. Al spoedig was het 1-0 door Carol. Na 30 minuten spelen maakte spil Outermans een pracht doelpunt 2-0 met welke stand de rust inging. Na 15 minuten spelen was het IJzen dijke, die er 2-1 van maakte, doch even later was het alweer Outermans die doelpuntte (3-1). Tien minuten voor het einde maakte Koster er 4-1 van. Middelburg was overwegend s.terker en verdiende de overwinning volkomen. TERNEUZEN—E.M.M. 1—1. EMM won de toss en verkoos met de storm in de rug te spelen. Ondanks dit windvoordeel was Terneuzen duidelijk de meerdere, maar de uitstekende achter hoede van EMM wist alle aanvallen af te slaan. Uit een scherp genomen corner wist de rechtsbuiten van EMM na 20 mi nuten spelen het eerste doelpunt voor EMM te scoren. Deze voorsprong wist zij tot de rust te behouden Men was algemeen van gedachte dat Terneuzen na de rust de achterstand ge makkelijk zou kunnen omzetten in een voorsprong. De EMM'ers dachten er ech ter anders over en met man en macht wisten zij veel Terneuzen-aanvallen on schadelijk te maken. Vooral de doelman speelde met veel bravour en ranselde al les uit het doel. Een doelpunt van Op- peneer was hem echter te machtig. In de stand 1—1 kwam geen verandering meer. Voorlopig wil het college een afwijzend standpunt innemen tegenover het ver zoek. Te zijner tijd komt de vereniging aan bod. De Raad besloot echter het ver zoek nog even aan te houden teneinde de materie, die vele aspecten heft, nader te kunnen bestuderen. Om financiële redenen werd besloten een verzoek van Centrale ver. van rei zende bibliotheken om een jaarlijkse bij drage af te wijzen. Ook meendo men niet in tc moeten gaan op eeii adres van de Nat. Commissie tegen alcoholisme inza ke het maximaal aantal vergunningen en verloven A. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werd in plaats van de heer W. M. Hageman. die vertrekt, be noemd de heer De Jong. Koudekerke NIEUW RAADSLID. De gemeenteraad van Koudeker ke besloot Maandag tot het verle nen van voorschotten overeenkom stig artikel 103 der L.O.-wet 1920 van 2093 aan de School op Gere formeerde grondslag en van 1592,50 aan de Herv. Chr. School. Besloten werd voorts tot het slui ten van een rekeningcourant-over- cenkomst met de Stichting School- tandverzorging op Walcheren. Aan Ged. Staten zal worden be richt, dat accoord wordt gegaan met de nieuwe jaarwedderegeling voor wethouders. Tenslotte werd de geloofsbrief van de heer K. van Sparrentak als lid van de gemeenteraad onderzocht en werd de heer van Sparrentak als raadslid toegelaten. peuilletoÏT| door MARY BURCHELL 34 JAARVERGADERING MELKCONTR6LE VERENIGING. De Melkcontrölevereniging te Vrouwen polder kwam in jaarvergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer A. Mesu Cz. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat de vereniging thans 19 leden telt met 79 koeien. De penning meester sloot zijn rekening met een ba tig saldo. Besloten werd ook dit jaar weer een gift te geven voor de veekeuring. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. J. de Vlieger als secretaris herkozen. Het bestuur werd verder niet de heren P. Polderman Cz. en S. de Bruijn uitge breid. Westkapelle BRANDJE IN EEN KRAAM. Vermoedelijk door kortsluiting ontstond Zaterdagmiddag brand in de patates-fri- tes-kraam van de heer H. Slabber te Westkapelle. Aangezien de kraam vlak bij de noodwoningen stond, werd de brandweer gewaarschuwd, maar zij be hoefde geen "dienst meer te doen. Enke le personen trokken namelijk de kraam een eind van de noodwoningen weg, waarna het vuur met zand kon worden geblust. De schade, die niet zo groot is, wordt door verzekering gedekt. Letty wenste vurig, dat ds. Polmer zijn onderwerp niet zo lang zou uit spinnen. Nooit in haar leven was ze o blij geweest, als toen miss Dolby een beetje onzeker de eerste noten van het slotgezang aansloeg, terwijl de goede Bobby Caiman uit alle macht de orgelpijpen met lucht vulde. „Ik ben vanavond niet in een be paald vrome stemming geweest", over dacht Letty, die zich schuldig gevoel de en zich afvroeg, of het niet onbe hoorlijk was, dat zij haar collectegift verdubbelde, om daarmee haar onop lettendheid weer enigszins goed te maken. Na de kerkdienst kon ze niet zo ge makkelijk ontsnappen. Doliy wachtte haar bij het hek en drong erop aan, alles over de prachtige avondjapon te mogen vernemen.' Letty voelde zich bovendien jegens Coralie verplicht, haar creatie zo goed mogelijk te doen uitkomen. „Bedoel je, dat ze het hele ding in pl.m. 24 uur gemaakt heeft?" vroeg Dolly. „Ongeveer dertig", verbeterde Let ty, met prijzenswaardige nauwgezet heid. „Ja, maar ze moet toch een beetje hebben geslapen", wierp Dolly heel verstandig tegen. En Letty moest toe geven. dat dit juist was. 't Is haast een wonder", verklaarde Dolly nogal dramatisch. Ja, Letty vond het ook zoiets als I I een wonder, 't Was niet Coralie's schuld, dat het wonder, om 't zo eens uit te drukken, het doel gemist had en Letty deelde Dolly heel gewillig alle bijzonderheden mee over de nieu we ster, die in de kledingwereld van Medway en Farrow's Eden was op gegaan. Toen voegde ds. Polmer zich bij hen en Letty moest zich enig geweld aandoen, om hem te vertellen, hoe zeer ze van zijn preek had genoten en van hem te horen, wat hij bedoeld had te zeggen en er niet aan had kunnen toevoegen, een en ander, zo als hij het ietwat naïvelijk uitdrukte, wegens ..gebrek aan tijd". Letty kwam tot de ontdekking dat het al „gevaarlijk" laat was, toen ze de Polmers goedenavond wenste en naar Edenfield terugliep in een zo snel tempo als het Zondagsdecorum van 't dorp toeliet. De oprijlaan afkomende, zag ze de jadegroene auto van Gabrielle staan haar stiefmoeder was dus tenmin ste terug. Letty's hart begon wat vlug ger te kloppen, 't Was meer dan waar schijnlijk, dat Alec Gabrielle thuis had gebracht en dat hij nu op Letty wachtte, om haar te vertellen, hoezeer 't gebeurde van de vorige avond hem speet. Natuurlijk zou het in 't bijzijn der anderen moeilijk zijn. veel te zeg gen, maar ze zou toch aan de uitdruk king van zijn gezicht kunnen zien, hoe hij wenste, dat zijn woorden wer den opgevat. Tenminste, dat hoopte ze. Intussen werden haarcapaciteiten op het gebied van gelaatsbestudering niet op de proef gesteld. Toen zij de hal betrad, verscheen Gabrielle 'aan de deur van de ontvangkamer. „Zo, ben jij daar, Letty? Je bent Alec juist misgelopen. Tien minuten geleden is hij weggegaan, omdat hij bij de Merediths moest dineren, maar ik moest je vooral uit zijn naam ver tellen, hoeveel spijt hij had over gis teravond". „O, 't hindert niet", zei Letty heel koeltjes, omdat ze zo diep teleur gesteld was en zich veronachtzaamd voelde. Tenslotte kon ze niet verwach ten, dat Alecs berouw (al dan niet uitgesproken, echt of voorgewend) eeuwig zou duren. Waarschijnlijk was de verontschuldiging-bij-volmacht het laatste wat zij er ooit van horen zou en nu zou ze nimmer weten, wat hij werkelijk had gevoeld. Daar ze zich niet in staat gevoelde, nog iets tot Gabrielle te zeggen, ging ze haar voorbij en de trap op naar haai- eigen kamer. „Zal ik hem morgen zeggen, dat hij vergiffenis heeft gekregen?" riep Ga brielle haar na. „Goed", zei Letty toen, zich om draaiend. „Of ik kan het kern ook zelf vertellen, als je denkt, "Sat hij hier komt", voegde zy er bij, zorgvuldig oppassend, dat ze niets van haar op nieuw ontwaakte verwachtingen deed blyken. „Nee, hij komt hier niet", antword- de Gabrielle achteloos. „We gaan sa men naar de stad om zgn stuk te zien. Ik heb het niet gezien toen ik te Lon den was, zoals je weet. We zullen de trein van half negen nemen, zodat we een lar^e dag hebben en ik blijf loge ren bij Dulcie Rayner. Hij slaapt dan in zjjn club of zo. Dinsdag komen we, denk ik, terug". „O, ja", zei Letty en ging langzaam de trap verder op (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4