Daders van de roofoverval te Oud-Vossemeer berecht PREDIKBEURTEN Sport en wedstrijden GESTREMD LUCHT VERKEER Scheepvaartberichten Klanken uit de aether ZATERDAG 11 FEBRUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 RECHTBANK MIDDELBURG „Wat zc in Chicago kunnen, kunnen w\j ook" zullen die drie Rotter dammers gedacht hebben, toen zy hun boze plannen beraamden. Met een grote pet over de haren en een oude kous over het gelaat getrokken, drongen z\j op Donderdagavond 22 September 1949 met een revolver in de hand een eenzame boerderij in de Hollaerepolder op Tholen binnen om twee daar wonende broeders van een flinke som gelds te beroven. Van hun heldhaftigheid bleef echter maar een schijntje over, toen ze een revolverschot hoorden, dat notabene door één van hen was gelost! Toen Vrftdag voor de rechtbank te Middelburg de laatste acte van dit drama met Hollywood-allure werd op gevoerd, was het drietal zo schuch ter en gedwee als een bakvisje. Niet onvermakelijk onthulde de dagvaarding, dat de overval ge schiedde omstreeks 9 uur, „zijnde 'n ter plaatse voor de nachtrust be stemde tijd." De bewoners van de Hollaerepolder zullen die bewuste avond wel heel wat later dan nor maal onder de wol zijn gekropen... Trouwens, ook in het nabijgelegen Oud-Vossemeer verwekte de drieste, doch op kordate wijze afgeslagen roofoverval, de nodige sensatie. Het was die Donderdagavond hon denweer. Omstreeks 9 uur werd aan de deur van de boerderij „Middel hof" geklopt, en toen de heer J. A. v. Engelen, die zag, dat iemand blijk baar malheur had met zijn fietsband, open deed, drongen twee gemaskerde mannen binnen, die eèn revolver op hem richtten met de uitroep: „Han den omhoog, handen omhoog, de ka mer in!" De derde man bleef buiten op de uitkijk staan. Inmiddels kwam ook de heer C. v. Engelen naar beneden. Plotseling klonk een revolverschot waarna" de bandieten op de vlucht sloegen. Van Engelen greep zijn jachtge weer en zond de vluchtenden een schot achterna. De politie wist de heren in min der dan geen tijd te vatten en zo verschenen zij dan Vrijdagmiddag voor de groene tafel: de 38-jarige „exploitant" J. A. F., de 21-jarige ijscoventer T. H. en de 47-jarige Soentehandelaar M. J. N., drie Rot- rdamse jongens van de vlakte, die reeds eerder gevangenisstraffen heb ben uitgezeten. DE TOEDRACHT In geuren en kleuren vertelde de heer C. van Engelen als eerste ge tuige in de zaak tegen de verdach ten F. en H., hoe de overval zich had toegedragen. Pas nadat de Rotter dammers door hun eigen schot op de vlucht waren geslagen had hij ontdekt, dat hij gewond was. Een revolverkogeltje was in zijn arm ge drongen. De derde verdachte M. J. N. was neef van de Van Engelen's. Hij kwam wel eens bij hen op bezoek en ken de de situatie op zijn duimpje. Ook kon hij geweten hebben, volgens de getuige, dat er een niet onaanzien lijk geldsbedrag in huis was. „Wo zullen je wel krijgen, zwart handelaar", had één van de ver dachten tot getulge's jongere boer geroepen, toen zij de woning binnen drongen. Deze jongere broer J. A. van En gelen, vertelde aan de president, enkele bijzonderheden over dat eerste mysterieuze schot. Het werd door één van de aanvallers gelost, zo zei hij. Zijn broer had pas ge schoten toen de Rotterdammers hun biezen pakten. DE EERSTE VERDACHTE. De eerste verdachte F. vertelde bij zijn verhoor, dat hij door zaken in contact was gekomen met'N. Deze klaagde er geregeld over, dat hy slecht in zijn geld zat en hij verkondigde voortdurend de mening, dat er iets moest gebeuren. P. wist zeker, dat het plan om de van Engelen's te beroven van deze N was uitgegaan. Dit heerschap had het voorgesteld alsof het karweitje ge makkelijk op te knappen zou zijn: Zijn ooms zouden vreselijk schrik ken prompt het geld overhandigen, kortom het was „een zacht eitje". N. wist ook aan een revolver te ko men en een medeplichtige te vinden. Dit was de ijsco-venter H. Bovendien zorgde de geestelijke vader van het plan voor handschoenen en petten en kwam hij aandragen met het advies om bij wijze van masker een kous over het hoofd te trekken. F. had enkele kousen uit het stop mandje van zijn vrouw gehaald en zo toegerust trok het drietal naar de Hollaerepolder. F. erkende de met scherp geladen revolver te hebben gehanteerd. Hij zeide, dat hij er zich niet bewust van was een schot ,te hebben gelost. Op aanwijzing van N. had hij later het schietwapen uit de auto gesmeten. DE TWEEDE VERDACHTE De tweede verdachte H. was door NAGEKOMEN ADVERTENTIE en Heden is, na een lang durig en smartelqk lij den, van ons heenge gaan onze geliefde Man, Vader, Behuwd- Grootvader, de Heer LOURUS BIMMEL, in de leeftijd van 65 jaar. Uit aller naam, Wed. L. BIMMEL DEN HOLLANDER. Middelburg, 10 Februari 1950. Lageweg 28. Begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 14 Febr. a.s. op de Alge mene Begraafplaats te Middelburg, te 12.30 uur. Geen bezoek. N. min of meer geronseld. Hij had aanvankelijk in het geheel niet be grepen waarvoor zijn diensten nodig waren. Het hele berovingsplan stond hem volgens zijn zeggen slecht aan, maar hij kon er zich niet meer aan onttrekken. De revolver weigerde hij evenwel aan te pakken. Nadat de verdachte F. nog enkele weinig geslaagde pogingen had onder nomen om op verzoek van de presi dent een dameskous over het hoofd te trekken, was het woord aan de officier van justitie mr. J. L. Andreae. REQUISITOIR Deze constateerde, dat zware mis drijven in Zeeland zeldzaam zijn en hij noemde het diep treurig, dat lie den van elders getracht hebben de veiligheid in de provincie te ver storen. De Officier richtte woorden van lof tot de rijkspolitie, die binnen enkele dagen het misdrijf had opgelost. Hij achtte het tenlaste gelegde bewezen. H. heeft al vele straffen ondergaan ondanks zijn jeugdige leeftijd. Hij is een onbetrouwbare figuur. F. die ook reeds de nodige veroor delingen achter de rug heeft is voor een belangrijk deel het slachtoffer geworden van de sluwe en gemene N. De officier had niet de overtuiging, dat F. met opzet had geschoten. Uit preventieve overwegingen eiste de officier tegen beide verdachten 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger van F. en H. als hoe danig resp. optraden mx\ A. J. v. d. Hoeven en mr. Vlaming drongen met grote druk aan op clementie. ALLES GELOGEN. De verklaringen van verdachte num mer drie, M. J. N., beter bekend on der de naam „Ome Jaap", waren lich telijk verbijsterend na het geen de an dere beschuldigingen te berde hadden gebracht. Hy noemde alles, wat zü beweerd hadden, gelogen en wierp alle schuld op F., die in samenwerking met H. het berovingsplan had beraamd, zon- der dat Itü er ook maar iets van wist. N. reed met .de beide anderen in de auto van F. naar Nieuw Vossemeer, waar een partij frou-frou-koekjes zou worden gekocht. Pas toen zij ter hoog te van Halsteren waren, onthulde het tweetal zijn ware plannen. N. had de ze sterk afgeraden, en waarschuwde herhaaldelijk, om de overval niet uit te voeren. De aankoop van de revol ver was zuiver een handeltje geweest en wat die handschoenen en petten betrof, wel, die waren uit voorzorg meegenomen. De auto verkeerde na melijk in slechte conditie en wanneer men er onder zou moeten kruipen, zonder pet en handschoenen, zou men zo vuil worden! Enfin zo ratelde N. door en hoe meer hij zei, hoe sceptischer de Pre sident mr. Th. Portheine, gestemd werd. De beide andere verdachten moesten andermaal voor de kadi ver schijnen om te bezweren, dat zij als gètuigen-onder-ede de waarheid en niets dan de waarheid hadden gespro ken. MAXIMUM STRAF GEVRAAGD Het meest sceptisch was de Officier, die de verklaringen van N. volkomen met elkaar in strijd noemde. Hij ka rakteriseerde verdachte als een volko men onbetrouwbaar individu, dat zich in de oorlog met clandestine handel staande wist te houden en liever ging stelen dan werken. Hij is, aldus spre ker. de auctor intellectualis van het overval-plan. Nü verlochent hij zijn kameraden. De Officier vond hef, intens laf om het karwei geheel door anderen te laten opknappen en op het kritieke moment te zeggen van niets te weten en de handen in onschuld te wassen. N. werd door hem als de hoofdschul dige beschouwd. Hij vroeg de maxi- müm.straf, die geëist kon worden, namelijk 8 jaar met aftrek. Mr. F. W. Adriaanse, die als pleiter optrad, vroeg een lichtere straf. Uit spraak 24 Februari. Amsterdamse Beurs 9 Febr. 10 Febr. Nederland 1948 (3%) iooy8 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 98% 98% Investenlrgscert. 3 99% 99% Nederland 196264 100% 100% Nederland 1962—64 100% Nederland N.W.S. 2'/2 81% 81% Spaarc. a f 100 2% 100% 100% Indlë 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1946 3 98' 3 98% Ned. Ind. Hand. B 104% 105% Ned. Handelrnjj. 162 162% AKU 182% 182% I Wanneer verkoudheid I de ademhaling belcm- I men, maakt MENTHO-REX Verkoudheldixalf I de luchtwegen weer I vrij- Bergh's Jurgens 337% Calvé-Delft 143 142 Centrale Suiker 189% Kon. Ned. Hoogovens 193% 190 Unilever 223% 226% Ned. Kabelfabriek 295% Philips 229% 231% Wilton Feyenoord 152 152% Kon. PetroL Mij. 290% 292% Amsterdam Rubb. 150% 150% H.A. Lijn 159% 159 Kon. Paketvaart 148 147% Ned. Scheepv. Unie 152% 153 Rotterdamse Lloyd 144% 144% Stv. Mij. Nederland 151 151% Handelsver. A'dam 158% 158% Deli Batavia Mij. 131% 130% Deli Mij. 148% 148% Anaconda 31% 31% Bethlehem Steel 106% 106% General Motors 82% 82% Kennecot 57 ys 58 Shell Union 37% 38% Baltimore Spw. 11% 11% Miss K.T. Spw. 5% New York Centr. Spw. 13% Pennsylvania 18% 18Ya Er viel weinig verandering te constate ren in'het koerspeil. De handel was zeer kalm en de meeste hoeken boden een ver laten aanblik. Over het algemeen was de stemming niet ongunstig en sloot markt prijshoudend. Algemeen nieuws was niet voorhanden. De emissie van Wm. Muller, waarvan het prospectus inmiddels verschenen is, vormde voor de beurs geen nieuws. De aandelen golden 154. Raden Sjamsoeddin. voormalig mi nister van voorlichting, is benoemd tot eerste ambassadeur van Indonesië in Pa kistan. Vlissingen aangekomen: 9 Febr. Cap terdam. Salatiga Hadid van Hamburg. Freden van Esbjerg. Angeles. Salland William N. Page van Antwerpen. Rosalba van Antwerpen. Edenbank van Antwer pen. Vlissingen vertrokken: 9 Febr. Alceo n. Galveston, Cap Hadid naar Duinkerken. Rosalba naar Genua. Vigsnes na^r Ca lais. William N. Page naar Civitavecchia. Gepasseerd naar Antwerpen: 9 Febr. Marathon van Rotterdam. Blijdendijk van Livorno. Jaga van Aarhus. Thriantha v, zee naar Gent. 10 Febr. Coeta van Vlaar- dingen. Banka van Hull. Grootekerk van Amsterdam. Liberty van Amsterdam. Ur- majo vön zee naar Terneuzen. Gepasseerd van Antwerpen: 9 Febr. Ri ka naar Rostock. Heerengracht naar Lon den. Mulan naar Rotterdam. Waar zijn onze schepen Adinda 7 van Singap. naar Pladjoe. Aldcramin 9 150 m. N.Z.O. van St. Vine, naar Rotterdam. Aletta 9 van Telok An son te Singap. Alkaid 9 van Rotterdam te Porto Alegre. Alnati 9 90 m. Z. v. Praia naar Rotterdam. Amstelland 9 v. Santos naar B. Aires. Amstelkerk 10 van Pt. Hare. naar Duala. Andijk 9 van Coatza- coalcos naar Tampico. Annenkerk 9 van Port Said naar Sydney. Boissevain 9 van Pt. Elisab. naar Durban. Boschfontein p. 9 K. Guarda Fui naar Mombassa. Castor 9 van La Guaira naar Guanta. Duiven- drecht 9 van New OrL naar Birkenh. Edam 9 van New York te Baltin. Eem- land 9 60 m. Z. van Recife naar Amster dam. Grootekerk 10 te Antw. naar Beira. Hera 9 van Aruba naar Pta Cardqn. Hoog kerk p. 9 Napels naar Japan. Helicon 10 van Pto Cabelic naar L. Guiaira. Leer dam 8 van N. York naar Baltim. Linde- kerk 10 van Bushire te Koweit. Leersum 10 van Amsterdam te Conakry verw. Lem- sterkerk 9 van Calc. te Boulogne. Leuve- kerk 9 te Karachi naar Rotterdam. Maas land p. 9 Finist. naar Amsterdam. Ma- riekerk 9 van Lour, Marq. te Beira. Mar- pessa p. 9 Ouess. naar Rotterdam. Melis- kerk 9 van Rotterdam te Sydney. Men tor p. 9 Dungeness naar Malta. Nieuw Amsterdam 11 v. N. York te Havana ver wacht. Ridderkerk 9 van Aden naar Rot- SCHAATSEN Nederlanders naar Oslo. Dinsdag zijn dr. A. F. van der Scheer en Klaas Schenk met de vier rijders Kees Broekman, Wim van der Voort. Anton Huiskes en Cor Heus per vliegtuig van Helsinki naar Oslo gegaan, waar zij de trein naar Hamar hebben genomen. Vrij dagavond zijn Broekman. Van der Voort en Huiskes onder leidingvan Van der Scheer naar Oslo terug gekeerd om daar tijdens het weekeinde deel te nemen aan de zeer sterk bezette internationale wed strijden, die in het Bisletstadion worden gehouden. Behalve de drie Nederlanders nemen alle sterke Noren, zoals Andersen, Liaklev en Hauglie deel. Verder komen uit de Amerikanen Johnny Werket en Ken Henry en de Finnen Parkkinen en Laitinen. Het merkwaardige feit doet zich voor, dat de organisatoren aan enke le Noren en Amerikanen hebben toege staan uitsluitend te starten op de 500 meter (eerste dag) en de 1500 meter (tweede dag). De loting op de 500 meter had als resultaat dat Huiskes tegen Saef- télund als eerste paar rijdt. Broekman komt in de 5e rit tegen Martinsen en Van der Voort in de 14e rit tegen Laitinen. Op de 5000 meter start Van der Voort in de 2e serie tegen de Fin Parkkinen, Broekman rijdt in de derde rit tegen Pet- tersen en Huiskes komt in de 8e rit tegen Martinsen. In de 7de rit heeft Ander sen tegen Liaklev geloot. Van der Voort heeft een lichte ver koudheid opgelopen, maar waarschijnlijk zal hem dat bij het rijden niet hinderen. Broekman is vol goede moed om zich te Oslo te revancheren en Huiskes zal zijn uiterste best doen om tenminste dezelf de goede vorm te tonen, welke hij te Helsinki bezat. WIELERSPOR1 Deze zomer kermiskoers in Philippine In het café Wiskerke te Philippine is. door een 20-tal sportliefhebbers een comité gesticht tot 't organiseren van wielerwedstrijden in deze gemeente. De eerste wedstrijd zal vermoedelijk worden gehouden op de kermis in de maand Juli. Het comité besloot uit zijn midden een werkcommissie te benoemen, die de voorbereiding van de wielerkoers op zich zal nemen. Deze commissie bestaat uit de heren R. Barbé, voor zitter en E. M. van Voren, O. van den Hemel, F. Rammeloo, G. Wiskerke, C. de Mul, C. IJsebaert, en R. Everaerd, leden. BOKSEN HARRY BOS WINT. In het Concertgebouw te Amsterdam behaalde de Nederlandse weltergewicht- kampioen Harry.Bos gisteravond 'n klei- maar verdiende puntenoverwinning op de Parijsc middengewicht Jean Wa nes. Jan Schoen kreeg de gelegenheid om revanche te nemen voor de smadelijke nederlaag die de Marokkaan Mohamed Ben Alem hem bijna één jaar geleden in Amsterdam toebracht- Schoen begon goed en zorgde er wel voor bij deze tegenstander op afstand te blijven. De eerste drie ronden bracht hij dan ook met ruim verschil op zijn naam. De Marokkaan had nog niet veel in te brengen gehad. In de vierde ronde begon hij echter verwoed aan te vallen, joeg Schoen door de ring totdat deze van.... uitputting neerviel en uitgeteld werd. Ben Alem werd winnaar door k. o. in de vierde ronde. i. 8 Pagan, naar Los te Rio Jan. naar Am sterdam. Schiedijk 9 van New York te Philad. Slamat 8 van New OrL te Gal veston. Sloterdijk 9 van Baltini. te New York. Veendam 9 van New York naar Rotterdam. Westerdam 13 1 u. v.m. van New York te Hoek van Holland verw. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Naar en van Indonesië). Alcinous 7 te Pt. Swettenh. naar Ma- casser. Atlantis 9 650 m. Z.O. van Ceylon naar Amsterdam. Bali 10 te Cheribon n. Semarang. Garoet p. 9 Gibraltar naar Londen-Rotterdam. Joh. van Oldenbarne- velt 10 te Suez naar Amsterdam. Laertes 8 van Macasser naar Probolingo. Lang- koeas 9 te Tandj. Pandang naar Djakar ta. Modjokerto 9 van Rotterdam te Dja karta. Oranje 9 te Singap. 1 Maart te Amsterdam verw. Poelau Laut p. 18 Gi braltar naar Djakarta. Rempang 9 te Suez naar Amsterdam. Sarangan 9 van Genua naar Djakarta. Sibajak 13 van Rot terdam te Djakarta verw. Sumatra p. 9 K. Guardafui naar Djakarta. Tabinta 18 van Djakarta te Amsterdam verw. Talis- se p. 9 Landsend naar Amsterdam. Wa terman p. 9 te Bon naar Djakarta. Wil lem Ruys p. 9 Minicoy naar Rotterdam. WALCHEREN Ned. Herv. Kerk. Arnemuiden 10 Js. v. Woerden, 2 en 6 de heer Smit; Biggekerke 10 dB. Hartjes, 2 ds Wagener; Gapinge 10 ds Boer; Gröpskerke 10 en 2.30 ds v. Winterswijk; Kleverskerke 2.30 ds. Otte; Middelburg Oostkerk 10 ds. de Vries, 7 ds v. Giethuysen; Con certzaal 10 ds. Smits; Engelse kerk 9.45 ds. Don (eugdk.); Nieuw- en St. Joosland 10 en 2.30 ds. Pynacker; Oost- en eWts Souburg 1 ds. Spij kerboer, 7 ds. Muller; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. v. d. Wind; Ritthem 10 ds. Sickesz, 2.30 ds. Spijkerboer; Serooskerke 10 ds. v. d. Wind, 2.3ö ds. Richard; St. Laurens 2.30 ds. de Boer; Veere 11.15 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerk 10 ds. Muller, 5 ds. Hartjes; Engelse kerk 9.30 voor jongeren; Havendorp 10 ds. Kloosterman; Vrouwepolder 2 ds. Keijzer; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhuijzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 ds. Scheele; Ga pinge 9.30 en 2 ds. de Mildt; Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. Dorst; Koude- kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me- liskerke 9.30 en 2.30 ds. Gilhuis; Middelburg (Hofpl.) 9,30 'ds. v. Til, 2.30 dr. Oussoren: Noorderkerk 9.30 dl'. Oussoren, 5.30 ds. Veldkamp: Oost- en West Souburg 9.30 en 2.30 ds. v. d. Berg; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Deenik; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 9.30 en 2 ds Tie- mersma; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Verschoor; Vrouwenpolder 9.30 lees- dienst. 2 ds .v. Til: Westkapelle 9.30 ds. Scheele, 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 stud. Haitsma; Vlissin gen 4.30 stud. Haitsma. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 11 Febr. 7 ds. de Wit, 12 Febr. 9 leesd.; Melisker- ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds .de Wit; Oostka pelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 cn 6.30 leesd.; Westkapel le 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Heerma; Vlissingen 9.30 leesd., 5.30 ds. Heerma. Ver. Vryz. Hcrv. Middelburg 10.15 ds. Metz; Vlissingen 7 ds. Metz. Doopsgez. Gcm. Vlissingen 10 ds. de Eoer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen Bakkersgang 10 en 4.30 dienst. Herv. Evang. Vlissingen 10 en 3 ds. Hoogkaas. Marktberichten Van 10- Februari. VEILING „WALCHEREN". Fruit. Appels: Jonathan 10—59; Goud- reinet 957; Peren: Francois Borgia 20— 21; St. Remy 20—22; Comt. de Paris 5— 40, alles per kg. Groenten: Andijvie 881,02; Rode kool 620; Savoijekool 1144; Boerekool 18— 38; Spruiten 12—93; Witlof 33—70; Peen 5,518; Uien 1039; Prei 2279; Bruine Bonen 71; Koolrapen 313; Kroten 6— 11. VEILING GOES. Groenten; Spruiten I 48—59; idem n 25—46; Witlof I 54—58; idem II 31—46; id. stek 1220; Uien stek en afw. 1221; Prei 6064; Knolselderij 1011; Rode kool 11; Boerekool 2430; Sjalotten 11; ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Voor spoedgevallen zal te Middel burg te bereiken zijn; de heer Pel, arts Rouaansé Kaai 11, telefoon 2585; te Vlissingen de heer R. Grippeling, arts, Badhuisstraat 121, tel. 2190; te Veere, Serooskerke en Oostka pelle de heer P. J. Bom, arts te Oost kapelle, tel. K 1188-276; te Koudekerke, Westkapelle en Zou- telande: de heer H. Frima, arts, Lan- gedamsestraat 30, Zoutelande tel K 1186—282. APOTHEKEN. Middelburg: Apotheek Nonhebei, Lange Delft 133. tel. 2538. Vlissingen: Apotheek van Ocken- burg. Singel 5, tel. 2730. FILMS VAN DE WEEK. Toen walvisvangst nog een sport was. Een rondborstig verhaal, dat iedere man en iedere jongen zal aanspreken, een verhaal van de zee en van onverschrok ken zeevaarders, gaat onder de titel Cap tain Joy, schipper naast God deze week in het Luxor te Vlissingen, Deze film heeft de walvisvaart tot onderwerp c-n speelt in de tijd, dat niemand nog durfde dromen van drijvende traanfabrieken zo als de „Willem Barendsz". Een trots zeil schip vaart uit en de camera concentreert zich op drie figuren de kapitein, een 80-jarige baas (een prachtige rol van Lio nel Barrymore), zijn kleinzoon Jed. die voor de eerste maal meevaart (Dean Stockwell) en de eerste stuurman Dan (Richard Widmark), Jed vat een grote genegenheid op voor de stuurman, die hem en enkele opvarenden redt. wanneer hun roeiboot bij de walvisjacht vergaat. De jongen gaat dan ook zijn grootvader haten, wanneer deze Dan van zijn dienst ontheft, maar het einde brengt een grote verzoening. De film is een knap stuk werk met zeer spannende momenten, zoals de walvis vangst en de botsing met een ijsberg. Ons enige bezwaar was, dat hij te lang duurt. In dit product had men nu eens zonder gewetensbezwaren de schaar kunnen zet ten: het zou er alleen maar door gewon nen hebben. De Middelburgse Schouwburg vertoont een onderhoudende film met een ver trouwd gegeven, een lach en een traantje en de spanning van paardenraces. Ge broken belofte (That's iny man) handelt over een man, die zo'n verwoed wedder is, dat zijn huwelijk er schipbreuk door dreigt te lijden. De laatste wedren, die hij .speelt" brengt het paar echter weer bijeen. Don Ameche en Catherine Mc. Leod vertolken de hoofdrollen in deze, door Frank Borzage geregisseerde film, waarvan de fotografie opvallend goed is. De junglefilm De menseneter van Kumaon (Electro, Middelburg) verhaalt, hoe een geduchte tijger tot de schrik van de inboorlingen wordt. Het dier verstoort bijna het geluk van een Jong paartje, ge speeld door Sabu en Jeanne Page, matr dank zij het ingrijpen van een Ameri kaanse Jager, die veel heeft goed te ma ken, komt alles tot een bevredigend slot. De jager verliest echter het leven bij een worsteling met.de tijger. Een film met vele spannende momenten en fraaie opnamen van dieren in het wild. De eerste Danny Kaye-film De roem rijke daden van Danny, die ook een van zijn beste producten is, bespraken wij reeds. Men kan er deze week in Alham- bra te Vlissingen een amusante avond aan beleven. ZONDAG. Twee sonates van Mozart voor orgel en strijkorkest worden besproken door Rutger Schoute (H. II 9.15),. Het Omroeporkest speelt onder lei ding van Henk Spruit de Symphonie in D van Mozart en de Ouverture „Die Weihe des Hauses" (H. II 22.15). Hilversum I: 8, 9,30 13 19,30 en 23 Nieuws. 8.15 Boyd Neel-strijdorkest. 8,30 Morgenwijding. 9.15 Kralings Kerkkoor. 9.45 Kamermuziek. 10.40 Hoogmis. 12,03 Telmanyi's* kamerorkest. 12,15 Apologie. 12,40 Orkest zonder naam. 12,55 Zonne wijzer. 13,20 Zondagmiddag Volksconcert, 14.30 Divertimenti van Mozart, 14.45 De kleine en de grote Oliver Gray. 15.25 Philh. Orkest. 15.45 Schatten der wereld litteratuur. 16.15 Voetbalreportage. 16.30 Vespers. 17 De Jonge Kerk hoort het Oude Woord. 18 De kerk zingt. 18,30 Re geringsuitzending. 19 St. Nicolas College Choir. 19.15 Kent gij Uw Bijbel? 19.45 Ac tualiteiten. 19.55 In 't boeckhuys. 20.05 De gewone man. 20.12 Uit en thuis. 22,45 Avondgebed. 23.1524 A la datise. Hilversum II: 8, 13. 18,15, 20 en 23 Nws. 8.18 Dresdens Philh. Ork. 8,30 Voor de tuin. 8.45 Barcarole. 9.10 Sport! 9.15 Men vraagt.... en wij draaien. 10 Geef het door. 10.05 Zondagshalfuur. 10.30 Kerkdienst uit Leeuwenburgkerk te Utrecht. 11.45 Tus sen kerk en wereld. 12 Fanfare. 12,30 De Zondagclub. 12,40 Uit Pierre Palla's brie venbus. 13.15 Mededelingen. 13,20 Tom's Prairie Pioneers. 13.50 Boekenhalfuur. 14.15 Sweet serenade. 15 Filmpraatje. 15.15 Het Loewenguth-kwartet. 16.05 De venter Klein a Cappella Koor. 16,25 Sportrevue. 17 Gesprekken m. luisteraars. 17,20 Een kerklied. 17,30 De avonturen van Ome Keesje. 17,50 ,De Krekels". 18.05 Voetballen. 18,30 „De Camera Obscura". 19 Radiolympus, 19,30 Paul Godwin en Benedict Silberman. 20.05 Reportage- dienst. 20.15 Drie kwartier met Leo Fall. 21 De belevenissen van commissaris Mai- gret, hoorspel. 21.20 Metrostring serenade. 21.50 Kijk je 's avonds even naar de ster ren. 22.15 Het Omroeporkest. 23.15—24 Philharmonia Orkest. PROGRAMMA RADIOCENTRALE 3 8 (Brussel VI.) Nws. 8.05 Gr. muz, 8,30 Dagklapper. 8,45 Gr. muz. 9 Nws. 9.15 Walsen, gr. 9,20 (Eng. HS) „The Queen's Hall Light Orchestra". 10.20 (Brussel Fr.) Casinoprogr.. gr. 11 (Brussel VI.) Caril- lonspel. gr. 11,05 Vrolijke gr. muz. 11.45 Brussel Fr.) De Hot Club. 12 (Brussel VI.) Liederen. 12.15 Accordeon-ork. 12.30 Weerber. 12.32 Liederen (verv.) 12.45 Ac- cordeonork., verv.) 13 Nws. 13,15 Leuke liedjes, gr. 13.30 Voor de soldaten. 14 Opera- en Belcanto platen. 15.30 (Eng. LP) Verzoekprogr. 16.30 ..Take it from here". 17 (Kootwijk) Djakarta. 18 (NW DR) Omroepsymph.-ork. 18.45 (Luxemb.) The Sam Costa Show. 19 (Brussel VI.) Nws en sportber. 19.30 Muz. voor verlief den. 20 Actualiteiten. 20.15 Gevar. pro gramma. 22 Nws. 22.15 Instrumentaal ensemble. 23 Nws. 23.05 Orkest Russ Mor gan, gr. 23.30 Orkest Henri King. gr. MAANDAG. Vanavond kan men luisteren naar de Cantate 169 van Bach „Gott soil al- - lein mein Herze haben" (H. I 20.05). Het pianoconcert in a van Schumann wordt gespeeld door Dinu Lipatti met een Philharmonisch Orkest onder lei ding van Herbert von Karajan (H. I 8.45). Hilversum I: 7, 8. 13. 19, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7,30 Albert Sandler en zijn ork. 7.45 Een woord voor de dag. 8,10 Sport. 8,20 Te Deum Laudamus. 8.45 Phil- harm. Ork. 9.15 Ochtendbez. bij onze jonge zieken. 9.30 Familiecompetitie. 10.05 Viool en piano. 10.30 Morgendienst. 11 BBC Theaterork. 11,20 Van oude en nieu we schrijvers. 11,40 Zangrecital door Ro se Mary Le Gras-Pierson. 12.10 Pianoduo. 12,30 Mededelingen ten behoeve van land en tuihbouw. 12,33 NCRV-koor. 13,15 Man- dolinata. 13,45 Glasgow Orpheus Choir. 14 Schoolradio. 14.35 Sweelinck-kwartet. 15 Walsen. 15.30 Liederen van Hugo Wolf. 16 Bijbellezing. 16.45 National Symph. Or chestra. 17 Het kleuterklokje klingelt. 17.15 Populaire orgelbespeling. 17.45 Re geringsuitzending. 18 Progr. voor bewer kingen van geestelijke liederen voor piano. 18.15 Sport. 18,30 Regerlrtgsuitzen- ding. 19.15 Engelse les voor gevorderden. 19.40 Vandaag. 20.05 Bach-programma. 20.30 Djoeke Hilberts, luisterspel. 21.45 Nederl. Vocaal kwartet. 22,10 Sans Souci. 22,45 Avondoverdenking. 23.15—24 Mo derne Amerik. Componisten. Hilversum H: 7. 8, 13, 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendvaria. 8.15 Ochtendblad. 8.40 De ster van de dag. 8.55 Van- vrouw tot vrouw. 9 Viool, violoncel en piano. 9.30 Waterstanden. 9.35 Een dansliedje deint. 10 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitami nen, 11 Op de uitkijk. 11.15 Kerk- en to renklanken. 12 Gramof. muz. 12.30 Me dedelingen ten behoeve van land- c-n tuinbouw. 12.33 In 't spionnetje. 12.30 Dick WiUebrandts. piano. 13.15 Les gars de Paris. 14 Wat gaat er om in de wereld? 14,20 Madeleine Martinetti. alt en Willy Meeuwisse, piano. 14.45 Harp der Minne. 15 Jan de Peinder. piano. 15.30 Bonbon- niére. 16.15 Sylvestertjes bij de thee, 16.35 Lily Petersen vertelt. 16.45 Musikalender. 17,30 Hoort, zegt het voort. 17.45 Ivonne Blanc. piano. 18.15 Melo Canta. 18,30 Ra dio Filmkrant. 19 Het klokje van zeven uur. 19.05 Maria Zamora en haar orkest. 19.30 Inleiding tot muziekbegrip. 19.45 Regeringsuitzending. 20.05 Radioscoop. 22,45 Sidney Torch en zijn ork. 23.15—24 Swing Corner. PROGRAMMA RADIOCENTRALE 3 7 (Brussel VI.) Nws. 7.05 Gr. muziek. 7,30 Kroniek van de dag. 7.40 Ochtend gymn. 7.50 Intermezzo, gr. 8 Nws. 8.05 Marsen en walsen, gr. 9 Nws in het kort. 9.05 „Deuntjes in de morgen", gr. 10 (Eng. L.P.) Nws. 10,10 Verzoekprogr. v. d. huis- vr.. gr. 11 Stanley Tudor, orgel. 11.30 (Eng. HS) ..Music while you work". 12 (Brussel VI.) Philh. ork. van Londen, gr. 12.15 Hans Flower en Gina Madson. 12,30 Weer- en landb.ber. 12,40 Verv. Hans Flo wer en Gina Madson. 13 Nws. 13,15 Peter Yorke en ork.. gr. 13.40 Russell Bennetten ork., gr. 14 (Eng. HS) Nws. 14,10 „Those were the days". 15 (Luxemburg) Le mé nage en musique. 15,30 (Kalundb.) Stede lijk ork. van Aarhus. 16 (Eng. LP) Fr. Cooper en Tipica-ork. 16,30 Harry Leader en ork. 17 (Kootwijk) Djakarta. 18 (Brus sel VL Altviool en piano. 18.25 Boekbe spreking. 18.30 Voor de soldaten. 19 Nws. 19,30 Lichte gram. muz. 19.50 Radiofeuil leton. 20 „Floris en Blancefloor", zang- speL 21 Actualiteiten. 21.15 ..Volksbal". 22 Nws. 22.15 Verzoekprogr., gr .23 Nieuws. 23.05 Gram. muziek. ZON EN MAAN. 12 Februari. Zon: op 8.02 Maan: op 5.44 13 Februari. Zon: op 8.00 Maan: op 6.44 onder 17.48 onder 12,06 onder 17.49 onder 13,12 HOOG WATER LAAG WATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee 13 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee U.+NAP U.+NAP u.— -NAP u.—NAP 9.39 1.42 22.32 1.43 3.13 1.52 16.03 1.69 10.04 1.63 23.01 1.65 3.45 1.74 16.36 1.91 10.31 1.77 23.28 1.79 4.18 1.88 17.12 2.05 10.50 1.05 23.48 1.05 4.14 1.24 16.53 1.42 11.17 1.50 23.55 1.54 4.48 1.68 17.29 1.79 11.43 1.68 5.21 1.91 18.03 2.01 12.13 1.83 5.57 2.05 18.42 2.16 12.35 1.08 5.50 1.39 18.25 1.48

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5