Nieuws uit Zeeland Vetwormpjes DÉBRAIINE LEZERS SCHRIJVEN DE VUSSINGSE ZWEMCLÜB Op 't Matje MAKEN OF VERMAKEN f'' l Jï L 1 Jm r fl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 7 FEBRUARI 1950 DINSDAG EEN JUBILEUM ZONDER ZWEMBAD. Op een koude winterdag: in 1925, om precies te zijn op 29 Januari, werd door een aantal zweniliefkebbers te Missingen de Vlissingse Zwemclub opgericht .'t Was wel 'n eigenaardige datum om 'n zwemclub op te rich ten en bovendien stond er 'n kleine sneeuwstorm, maar toch begonnen deze mensen enthousiast aan 't verbreiden van de zwemsportgcdachte te werken, 't Eerste bestuur, dat op de, maar matig bezochte oprichtings vergadering werd gekozen, bestond uit dr. Jens, voorz., J. Prins, secr., J. de Jonge, penningmeester en als bestuursleden de dames Lauwereins en van Bel. De vereniging stond voor een moei lijke taak want er was nog geen zweminrichting. Pas vier jaar na de oprichting kon men tot de bouw hier van overgaan. De eerste zwemmees ter was de heer Pantus, die, hoewel hij niet gediplomeerd was, in de loop der jaren toch heel wat mensen de zwemkunst heeft geleerd. Dat voordien aan een zweminrichting reeds groot gebrek was geweest, bleek wel uit het feit. dat na twee jaar de inrichting al te klein was. De zwemmeester kon alles niet meer overzien en tegelijk met de uitbreiding, waarbij het aantal kleedhokjes op 100 werd gebracht, werd mej. Prins tot instructrice be noemd. ZWEMBAD GESLOOPT. Nu heeft de V.Z.C. geen zwemin richting meer, want ze werd in 1943 door de Duitsers gesloopt. Na twintig jaar hard werken stond men toen weer aan het begin. Toch werd na de bevrijding, in 1946 het werk weer en thousiast ter hand genomen. Ter be schikking kwam het zwemschip van de Vlissingse Reddingsbrigade, maar dit gaf toch tenslotte te veel moei lijkheden. Het is noodzakelijk, dat de zilveren jubilaresse spoedig weer een eigen zweminrichting heeft. Er zijn plannen en begrotingen ingediend bij B. en W. Dit college is zich terdege bewust van het belang van een zwem inrichting, maar nog steeds ontbre ken voor dit werk. waarvan de kos ten op 100.000 gulden geraamd wor den, de nodige middelen. Veel heeft de V.Z.C. in het belang van de zwemsport gedaan. Meer dan 4300 mensen hebben zwemmen ge leerd, 6100 zwemmers hadden in de gooien Dat kon. Net zo hoog als hrj zelf maar wilde. Meester doctor Donner is tenslotte geen president van de Hoge Raad om edelhoogachtbare duimen te draaien. loop der jaren een abonnement op het zwembad en ruim 7500 losse baden zijn er genomen. De jaren 19421946, toen er geen zwembad was uitgezon derd, kwamen er gemiddeld per dag 547 personen in de zweminrichting. DE SCHELDEWEDSTRIJD. De meeste bekendheid heeft de V. Z.C. wel verworven met haar inter nationale Scheldebekerwedstrijden, waarvan de eerste in 1930 werd ge houden. Reeds na de eerste wedstrijd bleek echter, dat het niet mogelijk was dit sportevenement alleen te blij ven organiseren. Er werd daarvoor een comité opgericht, waarin een aan tal verenigingen en lichamen verte genwoordigd waren, dat de verdere organisatie van deze tocht ter hand nam. Na de oorlog waren de moeilijkhe den nog te groot om tot wederinstel ling van deze zo populaire tocht over te gaan. Ook binnen de dijken van het eiland Walcheren organiseerde de V.Z.C. grote zwemtochten. In 1932 startte de ZAND STROOIEN" BIJ GLADHEID. Menige inwoner van Middelburg zal zo stel ik mij voor verbaasd zijn ge weest over de maatregelen, die hier ge nomen of meer bijzonder niet zijn ge nomen ter bestrijding van de gladheid, om het de ingezetenen mogelijk te ma ken zich over de straat naar hun werk te begeven. Mag ik zo vrij ziin eens mede te delen, hoe men dat o.a. in Apeldoorn (mijn vroe gere woonplaats) pleeft aan te pakken? Nu dan: Alles staat daar in November al gereed. Ie. Langs de wegen voorraden zand. opgehoopt op bepaalde afstanden. Wanneer het weer des nachts, of op de vooravond zodanig is. dat gladheid ver wacht wordt, staan wagens gereed met auto of paard als trekkracht, waarop elke wagen 2 personen gewapend met een schop, die bij gladheid des morgens om 5 uur uitrijden en zand over de wegen verspreiden, zodat om 7 uur of half acht de gladde wegen bereden of belopen kun nen worden en ieder naar zijn werk kan gaan. Verder is bij politieverordening bepaald, dat iedere ingezetene verplicht is bij glad heid het halve straatgedeelte voor zijn eerste Walcherse Kanaalbekerwed strijd. Jammer, dat er niet genoeg be langstelling voor dit zwemgebeuren bestond, zodat na drie jaar, toen de bekers verzwommen waren, met deze wedstrijden werd opgehouden. NOG EEN JUBILEUM. Tegelijk met de V.Z.C. jubileert in Vlissingen de Zwem- en Poloclub De Zeehond. Deze club organiseert de sportmani- festatie's op zwemgebied. Aangezien het aantal wedstrijdzwem mers te Vlissingen in verhouding tot het aantal zwemclubleden nog heel gering was, besloot men tot de stich ting van „De Zeehond", waarvan de leden zich in het bijzonder op het wedstrijdzwemmen zouden toeleggen, over te gaan. Op 23 Februari 1935, ook al een winterige datum, werd de Zwem- en Poloclub De Zeehond opgericht. Al leen wanneer men lid is van de V.Z.C. is het mogelijk lid van De Zeehond te worden. Juist tussen de beide oprichtings data in, namelijk op 11 Februari, zal de V.Z.C. met haar onderafdeling De Zeehond, de jubilea feestelijk vieren, 's Middags recipiëren de verenigingen in het Strandhotel en 's avonds wordt er in het Concertgebouw een feest avond gehouden. Advertentie PUP Niet uitdrukken. Ze verdwijnenJ ===-" spoedig en spoorloos wanneer fU ze een paar maal bet met het bekende huidgeneesmiddel woning te bestrooien met zand of as, wal een ieder in de winter wel heeft. In de hoop dat deze wenk ook hier ter harle zal worden genomen tekent, B. UBBINK. Doornlaan 13, Middelburg. DE WERKLOOSHEID. Met verbazing, om niet te zeggen ver ontwaardiging, las ik het stukje van Uw Haagse redacteur, betreffende de ook in ons land zo sterk toenemende werkloos heid, in Uw blad van 31 Januari. Deze wordt daarin niet verontrustend en niet somber genoemd, alleen maar ern stig. Voor diegenen die de werkloosheid voor de oorlog hebben meegemaakt, en in eigen omgeving kunnen zien, dat de gegeven cijfers van nu, zeker geen te op timistisch beeld geven, heeft dit toch wel erg veel weg van struisvogelpolitiek. Dat we nog (niej; eens zover) van de normale arbeidsreserve af zijn a 3% doet niets ter zake, niet voor betrokkenen en niet voor ons volk in het algemeen, daar geen van belden zich deze reservering kan veroorloven. Konden we dit immers wel. dan zou deze reserve in zijn geheel aanpassend tij delijk aan werk geholpen, of op wacht- Toneelavond van „Zeelandla" in Den Haag. De secretaris van de vereniging Zee- landia in Den Haag schrijft ons: De Zeeuwse Vereniging „Zeelandia" te 's Gravenhage heeft een toneelavond gegeven. Door de eigen Zeeuwse toneelgroep werd opgevoerd het blijspel in drie bedrijven „Inkwartierege" van de heer K. Koets. Voor een goed gevulde -zaal werd bovengenoemd blijspel opgevoerd. Ve le jaren was het geleden dat voor de Haagse Zeeuwen dit toneelspel op de planken was gebracht, zodat het voor de meeste onzer leden toch nieuw was, al speelde het stuk in de vorige mo bilisatie. Er is zeer goed gespeeld en vooral tijdens het eerste bedrijf was het een voortdurend gelach om de gebeurte nissen die zich in de woning van boer van den Berg afspeelden. Echt Zeeuws traden boerin tegen de soldaten op die zij een pvoet „durp" vond. Enkele „open doekjes" vielen som migen ten deel. Onbedaarlijk is er gelachen toen het „bèdetied" was en de boerenfamilie zich van de nodige- en overtollige kleding ontdeed en in de bedsteê stap te. (Denkt U hierbij s.v.p. aan een to- neelbedstêe). In het derde bedrijf kwam het to neelgezelschap op bezoek bij het in feestvergadering bijeenzijnde Zeelan dia. Dit was eveneens een groot suc ces. Een echte mooie Zeeuwse avond! J. M. Risseeuw f Te Schoondijke is op 76-jarige leef tijd overleden de heer J. M. Risseeuw, die tot de bevrijding gedurende een lange reeks van jaren raadslid en wethouder der gemeente Schoondijke was. Ministers Drees en Schokking BEZOEK AAN KAMPEN WAS NIET TEVOREN AANGEKONDIGD. Zeeuwse vereniging te Dordrecht. Donderdag, 2 Februari 1.1. hield de Zeeuwse vereniging „Luctor et Emer- go" te Dordrecht een drukbezochte feestavond in het gebouw „Ameri- cain". Na een kort welkomstwoord door de vice-voorzitter, de heer P. A. Ver sprille, werd door alle leden het Zeeuwse- en het Zeeuwsch Vlaamse Volkslied, staande gezongen. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.a. afgevaardigde op van de Friese Vereniging „Us Memme- tael" en van de Groningse Vereni ging „Gruno". Door de leden van de eigen toneel club word onder leiding van de heer L. Rosseel de klucht in drie bedrijven „Amor in de Mosterd" opgevoerd. De medewerkenden mochten een hartelijk applaus in ontvangst nemen. In de pauze werd een verloting ge houden, waarvoor door verschillende firma's, mooie prijzen waren beschik- •baax gesteld. De voorzitter dankte de leden, die aan het slagen van deze prachtige avond hadden medegewerkt. Hierna werd nog enkele uurtjes gezellig gedanst. De K.V.P. en de Staten verkiezingen. Zaterdagmiddag kwam in „De Korenbeurs" te Goes het bestuur en de verkiezingsraad van de kring Mid delburg der K.V.P. bijeen in verband met de voorbereiding der aanstaande Statenverkiezingen. Deze vergadering had ten doel de samenstelling van het advies, hetwelk uitgebracht wordt voor de groslijststemming ter bepa ling van de volgorde der K.V.P.-can- didaten. Naar wij vernemen droegen de be sprekingen uiteraard een vertrouwe lijk karakter, maar ook omtrent het resultaat daarna werden geen inlich tingen verschaft. WALCHEREN JACHTCLUB BESPRAK JACHTHAVEN PROBLEEM. wantjes: vulpen, lederen want: schaats: bruin zadeldekje; groen kinderwantje; loper; vulpotlood: blauwe want; groene want; sierkleedje; portemonnaie met in houd; grijs ceintuur: wollen sjaal; lede ren broekriem; bruine want; glacé hand schoen; 1 paar schaatsen: nijptang; schoolétui; rode alpinomuts; kinderwantje (schapenwol); portemonnaie met inhoud; oranje kinderwantje; groen kinderwantje; kindertasje; geel kinderwantje: passer; 1 paar blauwe handschoenen; donker blau we herenhandschoen. Gapinge JAARVERGADERING ONDERLINGE HULP. Het varkensfonds „Onderlinge Hulp" te Gapinge, hield zijn 44e jaarvergade ring onder leiding van de voorzitter, de heer C. Langebeke Czn. Uit het ver slag van de secretaris bleek, dat 1949 een gunstig jaar voor de vereniging is geweest: slechts één krulstaart stierf een natuurlijke dood. De penningmees ter deelde mede, dat de vereniging een batig saldo bezit van 50. Hierna volgde verkiezing van een nieuwe voorzitter, daar de heer Lan gebeke zich door vertrek naar elders genoodzaakt zag zijn functie neer te leggen. Sis zijn opvolger werd geko zen de heer C. Wattel. die de benoe ming aanvaardde. Na Sloop der rond vraag richtte de scheidende voorzitter zich nog met enige welgekozen woor den tot de leden en wenste de vereni ging onder leiding van haar nieuwe voorzitter veel goeds toe. De heer J. Louwerse dankte de voorzitter voor alles wat hij in de afgelopen tien jaar voor de vereniging heeft gedaan. Serooskerke GEREF. JONGELINGSVER. De J.V. op Geref. grondslag „Pred. 12 la" te Serooskerke (W.) hield in het verenigingslokaal onder leiding van de heren S. v. d. Broeke en P. Vogel haar jaarvergadering. Door de heer W. Malj aars werd een inleiding gehouden over „De taak der Jongeren". Voorts werden de jaar verslagen in de vorm van een samen spraak uitgebracht, ook waren er voordrachten en samenspraken. Ds. van Wouwe sloot de bijeenkomst met dankgebed. Voor het examen kantoortypist slaag de te Goes de heer W. den Hollander te Middelburg. Advertentie 'n Steek of 'n scheut hier en daar komt ge nog wel te boven. Maar wee als Rheumatiek zlcb vastzet Welk mens bij zijn volle verstand, zal het zo ver laten komen? Zulke aanwijzingen zijn een reden te meer om van vandaag-op-morgen met de weldadige Kruschen-kuur te begin nen. De zes minerale zouten van Kruschen stimuleren van de eerste dag af met de jaren verslapte bloed zuiverende organen en brengen die al gauw weer helemaal op gang. Als 'lever, nieren en ingewanden op na tuurlijke wijze hun werk doen, kun nen onzuiverheden in het bloed zich niet vastzetten Die worden dan ra dicaal afgevoerd langs natuurlijke weg en zijn nooit cneer oorzaak van pijnen, die U nu in Uw bewegingen belemmeren en U het leven vergallen. Weifel niet langer, begin vandaag met Kruschen. In Uw eigen belang, Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. Voor bridge-spelers DE KANS GEMIST (door onze Bridgc-medewerker). „Met mijn eigen partner was dat stel lig niet gebeurd", zei meneer X mistroos tig tegen zijn invaller-partner, toen hij (X dan) een kwetsbaar 4 Ha-bod van de tegenpartij dubbelde en de tevreden lachende tegenstanders tien slagen zag incasseren. Ik stond toevallig bij het ta feltje. waaraan zich dit drama afspeelde en luisterde naar het „nakaarten". Hier is dit spel: N Sch. A, V. 10 Ha. V. B. 9, 7. 2 Ru. A. V, 3 KI. 6. 3 W O Sch. 3. 2 Sch. H, 9, 5 Ha. Ha. A, 5. 4 Ru. H. 8, 7, 6. 5, 4 Ru. B. 9 KI. B, 9, 8. 7. 2 KI. A. H. 10. 5. 4 Z Sch. B. 8. 7. 6. 4 Ha. H. 10. 8. 6. 3 Ru. 10. 2 KL V. Het biedverloop (N gever) was als volgt (Z-N kwetsbaar, O-W niet). N. 1 Ha: 0.2 KI; Z. 2 Ha (3 Ha was iets beter); W. 3 KI; N. pas; O. pas: Z. 3 Ha (de kans genomen); W. pas; N. 4 Ha; O. dubbel. Met 3'/a H.T. in handen en W. na zijn 3 KI.bod op minstens 1 H.T. taxerend aarzelde O. geen moment met doubleren. Terecht! Toch maakte hij slechts KL A, Ha. Aas en Sch. H. zodat N niet zon der genoegdoening zün contract maak te. W (de invaller) verzuimde hier de ge legenheid tot het plaatsen van een uniek redbod: 5 KL. dat één down was gegaan. Terecht vestigde Z. tijdens het „na kaarten" de aandacht hierop. W. had moeten begrijpen, dat O. durfde te dou bleren door de steun aan het Klaverbod verleend. Daar hij op zijn hoogst >/3 H.T. meebracht, had hij stellig met 5 KL de catastrophe dubbel van zijn partner moe ten overnemen. O-W waren in dat geval één down (niet-kwetsbaar gedubbeld) ge gaan, hetgeen 100 punten had gekost, heel wat minder dan de nu verspeelde 790 p. (4 Ha gedubbeld 240. plus 50 p. als be loning voor het gemaakte contract en 500 voor de robber). Ik zei het een vorige maal reeds: het is uiterst moeilijk te bepalen of een redbod al dan niet geoorloofd is. In dit geval lag het 5 KL bod echter wel zeer voor de „tong". W. had deze gelegenheid dan ook niet mogen verzuimen, ondanks zijn ver dediging. dat hij het dubbelen van zijn partner als een straf-doublet had opge vat. In werkelijkheid kon hiervan geen sprake zijn. en dat had W. moeten be grijpen. VOORWAARDELIJK. In het holle van de nacht had de heer Blauw, die we thans als een ordentelijk mens voor de groene tafel zagen wippen, het halve dorp uit de rechtvaardige slaap gehaald door voor zijns vijands huis met lui der stem te annonceren dat aldaar woonachtig was een man, die op lichter, schurk en schooier mocht worden geheten. Ge zoudt kunnen veronderstellen, dat de nachtelijke roeper met te grote getrouwheid de verslagen over de Uno las, dan wel dat hij gepokt en gemazeld mocht heten in de fris- sigheden van mislukkerige dorpspo litiek. of zelfs dat hij „te seer ge- parst" was vanwege een ingedeukte liefde of zo iets. maar in al deze opzichten was zijn ziel als een on beschreven blad. Hij had een dood gewone mot met de beschreeuwde, nademaal deze hem zoals Blauw tot de rechter sprak had opge licht op een merakelse manier. Me maat was goed vol Dat kan wel zijn, onderwees het Recht, maar u mag niet zeggen schooier enzo. En schreeuwen mag 't helemaal niet. Nou was deze verdachte een man van het volbloedige soort, die nochtans verstand van peinzen had. Want het gebefte vermaan verwerk te hij zó langzaam, als hadde de Justitie hem een verbeterde formule voor uranium-splijting verstrekt. Nochtans: iedere Kerstgedachte bleef hem verre, dewijl hij drenzend beweerde: Hjj zal d'r nog goeie spijt van hebbe! Wees maar yoorzichtig, zei de rechter. U is reeds eerder veroor deeld wegens belediging. De officier deed een romantische onthulling. De dag. die met een zo lawaaivolle nacht besloot, was de dag geweest, waarop Blauw tot de ambtenaar van de burgerlijke stand was gegaan om beschrijving te doen van zijn voorgenomen huwelijk. Het is niet ongefundeerd, dat hij wellicht had overwogen, nog één van zijn laatste kansen te hebben om een grote mond op te zetten. Bovendien had hij tevoren zijn vrien den belaafd en voor de gezelligheid een tettertje méé gedronken. Och. zei Blauw, bij de gezel ligheid kan het wel's een beetje aan lopen. nietwaar Wees nou maar stil, vroeg de rechter en de officier vroeg twintig gulden boete of twaalf dagen schuurtje. Da's evengoed een merakelse hoop, zei Blauw. Die oplichter heb me zogezegd een klap op m'n aan gezicht gegeven. De politierechter wilde weten wat verdachte verdiende, maar die zei, dat het sinds hij getrouwd was een onbestemd bedrag moest worden ge noemd en dat was eigenlijk een woord van weergaloze diepte. Ge trouwde mannen zullen zulks ver- Enfin, het werd een tientje en 'n week voorwaardelijk met een proef tijd van een jaar „om u kalm te houden." t De rechter moest compleet colle ge gebruiken, om beklaagde de hachelijkheid van zijn toestand in de komende twaalf maanden klaarlijk te schetsen. Mooie boel. zei de Peinzer ter conclusie, nou zou ik dus een jaar m'n mond niet mogen opendoen, omdat ik alsmaar aan die ene week moet denken Kan ik het hogerop o-nnipn 9 (door onze mode-medewerkster) Ze groeien als kool,die schoolgaan de dochters! En Mams moet maar zorgen, dat de jurkjes meegroeien. Voor haar dus een prettig patroontje om te maken- of te vermaken. Het lijfje is vestvormig en daardoor zeer geschikt voor afstekende stof. U kunt het patroon ook gebruiken voor een los vestje. Eerst het middelste jurkje. U stikt in voor- en rugpandje de figuurnaadjes, vouwt het beleg naar binnen en breng de sluiting aan. Zij- en schoudernaden slui ten, waarbij de rug schouders iets inhou den. Het rokje van boven inrimpelen en aan 't lyfje zetten. De onder kant van de lange mouw voorziet U van een splitje en naait hem dan ingerimpeld tussen een dubbel manchetje van 20 bij 3 cm. (Het manchetje voor de korte mouw wordt op armwijdte gemaakt.) De kop. waar aangegeven, in rimpelen en met de naad op het tekentje in het armsgat zetten. Het kraagje van dub bele stof naait U on- /up- der een schuin biesje in de halsopening. Bij het derde jurkje is een klein vestje ingezet van de rokstof, maar U zoudt dit ook van wit piqué kun- "75 JAAR B-W. y6 "k nen maken. Ook geheel van dezelfde stof is het een leuk modelletje, zoals het eerste meiske laat zien. Het vraagt dan 2,75 m. stof van 90 breed. De garnering van geplooide strook jes geeft er iets fleurigs aan. Het sluit met knoopjes en lusjes. Daartoe knipt U het linkervoorpand als hier getekend, waarbij de kleine knoopjes op de middenvoorlijn komen. Bij het rechter is de middenvoorlijn de voor kant, die met een smal belegje afge werkt wordt, waarbij U gelijk de lus jes meenaait. gj*. gingen op inspectie. De minister-president, dr. W. Drees en de minister van oorlog, mr, F. W. Schokking zijn een gehele dag „op nspectie" geweest. Zij bezochten het Demobilisatiecentrum in Amersfoort, het Vrijwilligerscentrum in Wezep en het Artillerie-schietkamp Oldenbroek. Minister Schokking heeft medege deeld dat niemand speciaal was ge waarschuwd. omdat de ministers geen zin hadden „aangeharkte tuintjes" te zien. De ministers waren vol lof over de prestaties in het Demobilisatiecentrum. De beide bewindsmannen hebben de lotgevallen van de jongens daar ge durende de morgenuren op de voet gevolgd en met verscheidene van hen gesprekken gevoerd. Minister Schokking sprak zijn grote waardering uit over het feit ,dat dr. Drees, die toch reeds overladen is met werk. een gehele dag beschikbaar had gesteld om zich persoonlijk op de hoog te te stellen van deze belangrijke za ken op defensiegebied. Weer ministers naar Indonesië Onlangs is gemeld ,dat de ministers Götzen en Van der. Brink waarschijn lijk deze maand naar Indonesië zou den gaan voor het voeren van oriën terende economische besprekingen. Thans vernemen wij, dat deze reis in nadere overweging is genomen in verband met het feit, dat in Maart te Djakarta de eerste conferentie van ministers der Unie zal worden gehou den. Deviezensmokkelaar op de valreep gearresteerd. Vorige week is op Schiphol gearresteerd de heer T.. die op het moment, dat hij in het vliegtuig voor Djakarta wilde stap pen. in het bezit bleek van een vrij aan zienlijk bedrag vreemde valuta. Hij zal voor de Officier van Justitie worden ge leid. De gearresteerde was voor de oorlog fotograaf te Bandoeng en o.m. verbonden aan de Legervoorlichtingsdienst tijdens de oorlog tegen Japan. Tijdens de bezet ting door de Japanners zou hij zich als wit Rus hebben uitgegeven en daardoor niet geïnterneerd zijn geweest. Picnic met droeve afloop. Een autobus, waarin 42 mannen, vrouwen en kinderen zaten, die terug keerden van een picnic in de omge ving van Melbourne (Australië), slip te op een eenzame landweg nabij Broadford, op ongeveer tachtig kilo meter van eerstgenoemde stad. De bus viel van de weg op een lager gelegen dijkje en kwam tenslotte tot staan te gen een boom. Door de laatste bot sing werd de wand van de bus inge drukt. Zes mensen, onder wie een zuige ling van 19 maanden, zijn gedood, ter wijl 23 anderen werden gewond. geld gezet moeten worden, en niet zoals nu na verpaupering aangewezen zijn op de stedelijke armendiensten, welke mooie namen men dan ook in de laatste jaren voor deze diensten bedacht moge hebben. Het is dan ook te hopen, dat er bij de verantwoordelijke instanties een beter, en van meer werkelijkheidszin getuigende opvatting moge heersen, en dat ons volk in zijn geheel door juiste voorlichting met ogen en oren open in de werkelijkheid zal durven leven, zonder zich door niet verontrustend en niet somber in slaap te laten wiegen, waaruit het weieens als in 1940 zeer onaangenaam ontwaken zou kunnen worden. „EEN UIT DE RESERVE". Naschrift. Een werkloosheid van enige procenten is normaal, en zal nooit kun nen verdwijnen, omdat er nu eenmaal in validen. niet-validen, debielen en a-socia le elementen zijn, die nimmer tot de ge wone arbeidsprestaties komen. Zolang de werkloosheid, welker ontstaan samenhangt met internationale conjunctuurbewegin gen, minder dan 3% bedraagt, wordt :j niet verontrustend genoemd, omdat de gevolgen door de Overheid kunnen wor den opgevangen. Red. P.Z.C. Vlissingen In een ledenvergadering van de Vlis singse vereniging voor watertoerisme „Schelde", die Zaterdag in café „Kiviet" werd gehouden, kwam het jachthavenpro bleem ter sprake. Bij de ingekomen stuk ken waren ook enkele brieven van bin nen- en buitenlandse watersportvereni gingen. In deze brieven kwam de wense lijkheid van een jachthaven in Vlissingen naar voren. Van de V.V.V. was een brief ingekomen waarin gevraagd werd naar de mogelijk heid van een jachthaven in de vissers haven. Men was unaniem van mening, dat dit voorstel onaanvaardbaar is. Het vuile water, geen behoorlijke aanlegstei gers en het feit, dat er geen afsluiting zou zijn van de publieke weg, achtte men bezwarend. De vereniging zal daarom actie blijven voeren voor de aanleg van een jachthaven ten Oosten van de Keer sluis. Op deze vergadering werd tevens het erelidmaatschap van de vereniging aan geboden aan de dames A. v. Oppen en R. Berting voor de vele diensten aan de vereniging bewezen. Voor de organisatie van de feestvergadering. die eind Maart gehouden zal worden werd een commissie benoemd. Bij de rondvraag deelde de voorzitter, de heer J. H. de Koning, op desbetreffen de vragen mee. dat men nog enkele kleine verbeteringen aan zal brengen aan de huidige ligplaats van de botep der jacht club. In zijn openingswoord had de voor zitter reeds welkom geheten de vertegen woordiger van de Vlissingse roeivereni ging „Luctor et Emergo", de heer E. Schil- leman, met wie „Schelde" nauw samen werkt. FILM-AVOND ALG. BOND VAN AMBTENAREN. „Het gebruik van rubber in vele vor men" was het onderwerp van de avond, welke de Alg. Bond van Ambtenaren Vrij dagavond in het Concertgebouw te Vlis singen zijn leden aanbood. De heer M. S. de Wijs. propagandist in de Rubber-Stichting te Delft, ver- 1 toonde, na een deskundige inleiding over het winnen en vervaardigen van rubber, enige zeer interessante films over de rub bercultuur, benevens een Good Year kleu- ren-film over het gebruik van rubber in de grote Amerikaanse landbouw- en vee teeltbedrijven. De heer M. Stroo, voorzitter, was de tolk van de vele aanwezigen, toen hij de heer De Wijs dankte voor de vertoning en de explicatie. Hij deelde voorts mede, dat de afd. Vlissingen bijna 700 leden telt. Door de lange duur der films moest de rede van de bondsvoorzitter, de heer J. Blom. vervallen. Een collecte werd gehouden voor het Niwin-werk. VERENIGING VOLKSONDERWIJS" Te Vlissingen kwam de vereniging ..Volksonderwijs" in vergadering bij een onder voorzitterschap van de heer J. Oosterling. Bij de bestuursverkie zing werden de heren J. Oosterling en J. W. G. Leeflang (schoolhoofden) herkozen. Gekozen tot bestuurslid werd mevrouw W. K. M. Ossel en de heer C. H. Bouma. Besloten werd dit jaar weer een propaganda-avond te beleggen en wel op Donderdag 23 Februari a.s. Door de toneelgroep van de onder wijzers-vereniging zal het toneelstuk „Trouwen is niet gemakkelijk" worden opgevoerd. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden is gedeponeerd: blauw kinderwantje; huissleutel; grijs met rood gestreept kinderwantje; melk- maat; 1 paar dameswanten; blauw kin derwantje met geel geborduurd; 1 paar rode kinderwantjes; polshorloge: ring; glacé herenhandschoen: windjack; lange zwarte broek; bruine riem; zwarte baret; damesrijwiel; dop van een wiel van kin derwagen. Inlichtingen zijn aan het Politiebureau te bekomen betreffende de adressen van hen. die de navolgende voorwerpen heb ben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen: Medaillon; 1 paar lichtbruine kinder-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4