PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Wisjinsky: Sowjet-Unie heeft Vandaag.. de H-bom reeds Zwaar verkeer stilgelegd in deel van Zeeland DE BILT Redevoering met vertraging Deze week „NATIONALE OPLOSSING" VAN SPAAK WERD VERWORPEN SMEDERIJ TE NIJMEGEN VLOOG DE LUCHT IN Vrees voor wegbeschadiging na de ingevallen dooi 192e Jaargang - No. 30 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer Adj VV de Pagter. Hoofdred. G Ballintyn. Pl.verv.s W. Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p kw.; fr p p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 4 Februari '50 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nf. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bui Vllsslngen walsti 58- «0 tel 2355 4 lijnen <b.g.g 2358); MTrarg Londense Kaal 29 tel. 2077 en 2924 Goes L. Vorststr. 63. tel. 2475 (t> g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr 12, tel. 102 - Temeuzcn: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr C IGO. tel. 26 Arrestatie in de V.S. van atoomdeskundige. „De Sovjet-Unie bezit niet alleen de atoombom maar ook de water stofbom. Dit is een groot succes voor een socialistische staat en brengt tevens een slag toe aan de oorlogsstokers, die nu genoopt z\jn hun toon te matigen en omzichtiger te zijn." Aldus heeft minister Wisjinsky verklaard in een redevoering ter ge- gelegenheid van de 70ste verjaardag van Stalin, op 19 December j.I. De rede werd c®rst Donderdag in een Russisch tijdschrift gepubliceerd. De minister verweet het Engels- Amerikaanse blok de voriiietiging van de Ver. Naties na te streven, haar betekenis in te perken en haar taak als vredsinstrument onmoge lijk te maken. Wisjinsky herinnerde aan de waarschuwing van Stalin in 1934: „Zij die willen trachten ons land aan te vallen, kunnen rekenen op een zodanige repliek, dat zij zich nooit meer zover zullen wagen." Tot zover een telegram van Reu ter. Uit de redevoering van Wisjins ky zou op te maken zijn, dat de Russen reeds in December vorig jaar in het bezit waren van een wa terstofbom (of meer). Conclusies zijn echter moeilijk te trekken. Vaak is de vertaling uit het Russisch in het Engels niet ge heel in orde. De vraag kan verder worden gesteld waarom de redevoe- Deze zouden allerminst een „na tionale oplossing" van de kwestie inhouden. Over de liberale ministers werd in het communiqué niet ge rept. Spaak verklaarde Vrijdagmiddag in de Kamer, dat de liberalen be reid waren aan een andere oplos sing dan een volksraadpleging mee te werken, doch dat de leden van de C. V. P. hadden geweigerd. Spaak stelde vast, dat de C.V.P. de ver antwoordelijkheid draagt voor het mislukken van de laatste poging om tot een nationale oplossing te ko men. Naar verluidt zou deze laatste poging een voorstel zijn geweest om koning Leopold naar België te doen terugkeren om gedurende een half jaar te regeren. Daarna zou hij moeten aftreden ten gunste van zijn zoon Boudewrjn. De koning zou daarmee volledig in zijn eer zijn her steld, aldus de mening van Spaak, doch niet die van de Katholieke mi nisters. Het debat van Vrijdag in de Ka mer ging voornamelijk over het hu welijk van de koning. Spaak zei hierbij in de loop van een uitvoerig betoog, bij deze onwettige daad kar dinaal van Roey betrokken te heb ben. „Niemand is op het ogenblik in staat te zeggen of de koning, als Trumans waterstofbom heeft de nodige ontsteltenis in de wereld te weeggebracht. Het kon ook niet an ders. Het lijkt er soms op, of de mensheid op zelfvernietiging uit is. De enige troost, die dit benauwende nieuws inhoudt, is, dat steeds meer leidende figuren gaan inzien, dat het op deze wijze niet verder kan gaan. Dat er, hoe dan ook, verandering moet komen. In Nederland trok de benoeming van onze minister van buitenlandse zaken, mr. Stikker tot politiek di recteur van de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king, kortweg O.E.E.S. genoemd, de aandacht. Het is een onderscheiding voor de heer Stikker en voor ons land beide en niettemin is deze be noeming met gemengde gevoelens ontvangen. Het is namelijk de vraag, of de heer Stikker beide functies gelijktij dig kén vervullen en of het niet de voorkeur verdient, dat hij zich be paalt tot een van beide. In de eerste plaats bréngt de dubbele functie een sterke vermeerdering van zijn werk zaamheden mede, in de tweede plaats behoort het tot de taak van de Ne derlandse minister van buitenlandse zaken om invloed op de internationa le samenleving, die verloren is ge gaan in de jaren van het Indonesisch conflict, te herwinnen. En in de der de plaats zal de Nederlandse regering zich gebonden moeten achten aan alles, wat haar minister van buiten landse zaken in ztfn kwaliteit van di recteur der O.E.E.S. onderneemt of verklaart. Pleegt de heer Stikker voortdurend overleg met de Neder landse regering, dan zal hij onvol doende activiteit voor de O.E.E.S. kunnen ontwikkelen, pleegt hij dit overleg niet, dan houdt dit de moge lijkheid in, dat de Nederlandse be langen in botsing komen met stap pen, die de directeur der O.E.E.S. onderneemt of dat besluiten geno men worden zonder dat het parle ment erin gekend wordt. Het lijkt zaak, dat de heer Stikker zich van deze dingen ter dege reken schap geeft. Een nieuwe K.L.M. ramp. bracht rouw op Schiphol, de gladheid ont wrichtte het verkeer in verscheidene provincies ook in Zeeland, de onder nemingsraden blijken in brede kring instemming te vinden en het vracht autoverkeer tussen Nederland en België wordt bemoeilijkt op een wij ze, die kwalijk past bij de goede Be- neluxgeest. Ziedaar het Nederlandse nieuws in een notedop. In Indonesië blijkt de heer Wester ling, wiens moedér de hoop blijkt te koesteren, dat hij nog eens koning van Indonesië zal worden, op geheim zinnige wijze van wapens te worden voorzien. Dat hij nog niet gegrepen is en dat hij zelfs kans ziet nieuwe gebieden, buiten West Java gelegen, te infiltreren, het pleit niet voor de soliditeit van het gezag der R.I.S.- regering, welke voorlopig gemakke lijker het federalistische staatsbe stel in de grond blijkt te kunnen bo ren, dan kapitein Westerling in zijn kraag te pakken. Intussen hebben de Indonesiërs voor het eerst aanspraken laten ho ren op de Britse, Portugese en Australische gebieden van Indonesië. En nu doet zich het merkwaardige feit voor, dat terwijl, toen Nederland voor het behoud van zijn invloed ijverde, iedereen zich tegen Nederland keerde, niemand enig begrip blijkt te hebben voor de nieuwe Indonesische eisen. Terwijl de gehele Archipel stra tegisch onbelangrijk werd geacht, zo lang Nederland er leiding gaf, is plotseling Australisch Nieuw Guinea een strategisch gebied van de aller eerste rangAch ja, en Australië „heeft op Nieuw Guinea enkele goe de dingen tot stand gebracht". Vol- toll doende motief om dat gebied In han- blijft dan het prestige van de kroon? ring niet eerder werd gepubliceerd en zo onopvallend. UITLEKKEN ATOOMGEHEIMEN. In verband met een onderzoek in de Verenigde Staten naar het uitlekken van atoombomgeheimen is zekere Klaus Fuchs, die werkzaam was aan het Brits laboratorium te Harwell in Berkshire, gearresteerd. Fuchs heeft van 1943 tot 1946 aan een atoomproject in de V.S. ge werkt. De vader van Fuchs is professor in de Russische zóne van Duitsland. Fuchs is in 1942 Brits burger ge worden. In November 1943 ging hij naar de V.S. met een opdracht van de Britse regering terzake van atoomgeheimen. Hij werkte bij de atoomlaboratoria in Oakridge en Los Alamos. Voordat hij naar En geland terugkeerde, maakte hij rei zen naar Mexico en Canada. RUSSISCHE BLADEN ZWIJGEN. Drie dagen nadat ^resident Truman zijn verklaring heeft afgelegd, dat de Ver. Staten de waterstofbom zullen vervaardigen, heeft de Sowjet-Russi- sche pers nog steeds het stilzwijgen hierover bewaard. Amerika „binnen een uur gereed voor actie". „Het verdedigingsstelsel van de V. S. nadert thans een dergelijk peil, dat binnen een uur tot actie kan worden overgegaan", aldus heeft de Ameri kaanse minister van Defensie, Louis Johnson, tijdens een lezing voor de Universiteit van Virginia verklaard. Door de eenmaking der gewapende diensten is de defensie der V.S. in be ter vorm en sterker dan ooit sinds de demobilisatie, aldus Johnson. „In alles wat wij doen, zoeken wij de vrede. Er is slechts één land ter wereld dat een oorlog zou beginnen. Wij trachten een militaire uitrusting te verkrijgen, waarmee wij die aanvaller kunnen af schrikken en er danig van langs kun nen geven, indien hij zich niet laat af schrikken. Joe Stalin zal weten, dat, indien hij iets om 4 uur begint, de strijdkrachten der V.S. om 5 uur aan de slag zullen zijn". Geen terugkeer van Leopold voor half jaar. Het compromis in de Belgische koningskwestie, waarover door enige Icndende politici is gesproken, is weer van de baan. De regering heeft in een officieel communiqué doen weten, dat de Katholieke ministers zich niet met de voorstellen van Spaak konden verenigen. Verkiezingscampagne in Engeland begonnen. Koning George van Engeland heeft Vrijdag in zijn landhuis te Sandring- ham in Norfolk de proclamatie gete kend, waarbq het Britse parlement ontbonden wordt. Dit was het signaal voor de officiële aanvang van de Britse verkiezingscampagne tot 23 Februari, op welke dag het volk ter stembus zal gaan. Eerste spinazie is er weer Vrijdag werd op de veiling te Naald wijk de eerste spinazie aangevoerd. Deze bracht 1.701.80 per kilo op. Op dezelfde veiling werd ook aange voerd de eerste sterkers. Deze bracht 4047 cent per kilo op. den te houdenHebben de Neder landers in Indonesië nooit iets ge presteerd Een aantal West Europese staten heeft wapenleveringsverdragen met Amerika gesloten. We zijn nu een maal Amerikaanse voorpost tegen Rusland, of we zqn het niet. Zijn we het, dan zullen we die wapens wel licht nog eens hard nodig hebben. Scandinavië en Engeland hebben belangrijke economische verdragen afgesloten en het Kremlin gaat zo wel met Indonesië als Vietnam goede maatjes worden. Frankrijk is er woe dend over, dat de rebellen in Vietnam worden erkend. Maar als de andex-e mogendheden Chineesch Rusland als vrije natie erkennen, of moeten zeg gen communistisch China, waarom zou Moskou dan ook niet wat vrien delijkheid mogen betonen? En dan is daar deze week tenslot te België. Eerst hebben enkele socia listen in de Belgische kamer betoogd, dat zij Leopold zouden neerschieten als hij terugkeerde. De „nationale op lossing", die door Spaak is voorge steld, is thans ook van de baan, omdat de Katholieken zich hier niet mee konden verenigen. Als het koningschap een speelbal wordt van politieke partijen, waar it prestige van de hij naar België terugkomt, een ko ningin ^meebrengt of niet, en het parlement heeft de diingende taak vast te stellen wat nu eigenlijk de- status is van de echtgenote van de vorst." Vei-volgens wees Spaak er op, dat koning Albert reeds in 1921 ae Duitse titel Saksen-Coburg-Gotha niet meer gebruikte en de emble men ervan zelfs in 1930 uit het fa miliewapen waren verdwenen. Het feit, dat koning Leopold in 1941, terwijl België zich op grond van zijn aangegane verplichtingen in oorlog met Duitsland bevond, gemeend heeft een Duitse titel weer te moe ten invoeren, is, aldus Spaak, teke nend voor de geestesgesteldheid van de vorst in dit jaar. „Ik wil hier niet interpreteren en wacht op een verklaring van de zijde der C.V.P." Deze opmerking werd op een langdurig applaus der liberalen, socialisten en communis ten onthaald. is het vijf jaar geleden. dat de befaamde conferentie te Jalta tussen Stalin, Roosevelt en Churchill begon. EN MORGEN is het de sterfdag van Joost van de Vondel (1679). .y Verkeer naar Berlijn tijdelijk stopgezet Wegens „ijsvorming op het wegdek". De Duitse grenspolitie van de Sow- jetzóne heeft Vrijdagavond officieel medegedeeld, dat het interzonale ver keer op de autoweg naar Berlijn was stopgezet wegens „ijsvorming op het wegdek in de Sowjet-zóne". De Duitse grenspolitie in de Britse zóne beweert, dat zij de reden van de stopzetting „niet helemaal begrijpt", daar het enkele uren daarvoor op de autoweg was begonnen te regenen. Men wacht thans af, of het om een zuiver tijdelijke maatregel gaat dan Wel om een echte blokkade. Op het ogenblik van de stopzetting stonden aan de Britse kant van de zönegrens 250 vi-aehtauto's die naar Berlijn moesten. Sommige wagens wachtten al 40 uur op doorlating. Verried dr. Fuchs vitale atoomgeheimen aan de Russen? „Toestand is ernstig". Senator Brien McMahon. voorzit ter van de Congerscommissie voor atoomenergie, heeft meegedeeld dat de commissie luitenant-generaal Les lie Groves, in de oorlog hoofd van het Amerikaanse atoomproject, heeft gedagvaard Zaterdag voor de commissie te verschijnen in verband met de arrestatie te Londen van de Britse atoomgeleerde dr. Klaus Fuchs op beschuldiging van het ver raden van geheimen over het atoom onderzoek. Groves zal zijn verkla ringen achter gesloten deuren afleg gen. Senator McMahon noemde gene- raal Groves \i,n eerste instantie verantwoordelijk voor de veilig heid." Senator Tom Conally. voorzitter van de Senaatscommissie, voor bui tenlandse zaken en lid van de Con grescommissie voor atoomenergie, heeft verklaard dat de toestand, ontstaan in verband met de arresta tie van Fuchs, „ernstig" is. Volgens na afloop door Senatoren die verzochten hun namen niet te noemen aan de pers verstrek te inlichtingen zou Hoover hebben verklaard, dat Fuchs van vitaal be lang zijnde inlichtingen over de wa terstofbom en geheime gegevens be treffende de vervaardiging van de atoombom aan de Sovjet-Unie heeft verstrekt. Het is al weer tien maanden geleden dat Nederland werd verrykt met een grondgebied aan de Oostelijke grens, waalvan Elten als de grootste plaats geldt. De jeugd went snel aan nieuwe situaties. Ook de Eitense jeugd. Zij verblijft in haar vrije tijd veelvuldig hij de marechaussee. En het is vooral wachtmeester Dubbeldam (links) die de kinderen met zijn verhalen aan het schateren maakt. Drie smeden kwamen om het leven. Vrijdagmorgen heeft een zware ontploffing in de smedery van J. P. Haerkcns te Nijmegen drie mensen levens gekost. De smeden waren op het aambeeld aan het werk, toen de smederij plotseling dc lucht invloog. Tot vér in de omgeving werd een knal gehoord als van een bominslag. De huizen wankelden even. Het bleek, dat, toen de smeden in de smederij bezig waren met smeden op 'n aam beeld, de smederij ineens de lucht in vloog. De smid en een 23-jaxige knecht uit Wijchen by Nijmegen, die dicht bij de uitgang stonden, werden op slag gedood, 'n 22-jarige knecht uit Malden bij Nijmegen, die vermoe delijk bjj het aambeeld heeft gestaan, werd onder het neervallende puin bedolven. Hij werd een uur later le venloos door brandweerlieden onder de stenen vandaan gehaald. Een 20- jaxige neef van de smid, die aan de poort stond, werd zwaar gewond. Hij; brak een arm en liep enigé zware vleeswonden op. Hij wex'd overge bracht naar het Canisiusziekenhuis te Nijmegen. Een gedeelte van het woonhuis ging mee de lucht in, terwijl de voor kant van de tamelijk kapitale woning onbeschadigd bleef. Alleen waren overal de ruiten uitgeslagen. Merk waardig was, dat van de omliggende woningen zo goed als geen ruit ge broken is. De brandweer, geneeskun dige dienst en geestelijke hulp wa ren onmiddellijk ter plaatse maar konden weinig hulp meer bieden. De oorzaak moet worden gezocht in het gebruik van buizen, waarin zich trotyl bevond. De Engelsen gebruikten deze buizen tijdens de oorlog, om ze In verband met de opdooi verbood de provinciale waterstaat in Zeeland Vrijdagmorgen Bet verkeer met auto's, die een zwaardere asbelastlng dan 600 kg. hadden op de wegen van Schouwen, Duiveland, Tholen, en op en kele trajecten in Zeeuwsch Vlaanderen namelijk de weg IJzendyke-Philip- pine-Driekwart en het weggedeelte van Walsoorden tot aan de ryksweg Perkpolder-Hulst. Het gevolg daarvan was, dat de autobusdiensten uitvielen, waarvoor van deze wegen gebruik wordt ge maakt en dat het vrachtautovervoer daar gestaakt moest wórden. In IJzen- dijke strandde een vrachtauto met 4000 liter melk, in Oost Zeeuwsch Vlaanderen werd het vlasvervoer ge dupeerd. Voor West Zeeuwsch Vlaanderen betekende dit bovendien, dat de ver binding met Oost Zeeuwsch Vlaande ren werd verbroken. De grote bus diensten, die in Zeeuwsch Vlaanderen op de rijkswegen gewoon voortgingen, hadden veel te weinig passagiers, want de reizigers uit de kleinere dor pen werden niet door de bussen uit deze dorpen aangevoex-d. In aansluiting op de maatregel van de provinciale waterstaat legde het waterschap Het Vrije van Sluis ver- voex-sbeperkingen op aan de gebrui kers van de grintwegen in dat water schap. OP ZUID-BEVELAND. Op Zuid-Beveland werden enkele polder- eix gemeentewegen reeds Don derdag afgesloten voor zwaarder ver keer. Het betrof hier voornamelijk as faltwegen. De busdienst naar Oude- lande, Baarland en Kwadendamme moest uitvallen. Ook het weggedeelte Luchtenburg— Waarde was gesloten voor zwaarder verkeer, maar men had voor deze weg ontheffing van het verbod verleend aan de autobusonderneming, die op dit traject rijdt, zodat de bus bleef rij' den. Afgesloten voor zwaar verkeer wa ren voorts een deel van de weg naar 's Heer Abtskerke, een deel 'van de weg bij Schore op het traject Goes— Hansweert, Zoute (Yerseke) en ten slotte was Oostdijk tussen Krabben- dijke en Kruiningen niet te bereiken. OP WALCHEREN. De toestand van de wegen op Wal cheren maant tot voorzichtigheid, maar het bestuur van de polder Wal cheren heeft gemeend niet tot beper kingen te moeten overgaan, omdat het verkeer daardoor ernstig gedesor ganiseerd zou worden. DE REDEN. Hoewel de meeste wegen, waarop Vrijdag verkeersbeperkingen werden gelegd, er op het oog gunstig bijlig gen en we bijvoorbeeld van deskundi gen op Schopwen vernamen, dat daar de wegen zonder enige schade de jongste vorstperiode en de dooi van Maandag af hebben doorstaan, deelde men ons van waterstaatszijde mede, dat vrees bestond voor beschadiging van da wegen. Deze vrees voor beschadiging be rust op de volgende overweging: Wan neer het dooit ontstaat onder het weg dek een vochtige enigszins papperige laag, maar dieper in de grond bevindt zich dan nog een bevroren en harde grondlaag. Door het zware verkeer begint de papperige tussenlaag te werken en ontstaat er beschadiging van het weg dek. Totzover deze overweging. Naar wij vernemen berust een- maatregel als de onderhavige op bestaande voorschrif. ten. Vandaag (Zaterdag) zal deze maat regel "in Zeeuwsch Vlaanderen zelfs worden uitgebreid tot zwaar vervoer met paardentractie. Ook daarin voor zien bestaande bepalingen. BEZWAREN. Uit de kringen van de weggebrui kers bereikten ons vrij veel protesten. Men zag de noodzaak van de maatre gel niet in, omdat het sedert Maandag al dooit eix men vond de overlast voor het verkeer heel groot. Ook meerde men. dat gebruik wordt gemaakt van verouderde bepalingen. Tenslotte meende men, dat zulke ingrijpexxde maatregelen tevoren aangekondigd dienen te worden. TOT ZONDAG? Het bleek ons tenslotte, dat ver scheidene waterschappen in Zeeland voor het gebruik van haar polderwe gen zich aansloten bij de beperkingen, welke de provinciale waterstaat voor de reeds genoemde groep provinciale wegen afkondigde. Verwacht wordt, dat de beperkin gen Zondag of Maandag a.s. opgehe ven zullen worden. ELDERS IN HET LAND. Naar wij van de provinciale water staat in Zuid Holland vernamen is in deze provincie geen enkele verkeers- beperking ingevoerd. Men verklaarde ons evenwel de maatregel van de wa terstaat in Zeeland zeer goed te kun nen begrijpen. De mogelijkheid van beschadiging der wegen bij langzame dooi is zeker aanwezig. Ook de provinciale waterstaat in Noord-Brabant deelde ons mede, dat daar geen bijzondere maatregelen ge nomen zijn. langs de" weg te leggen. De trotyl kwam dikwijls vanzelf tot ontploffing. In de smederij was een partij van deze buizen gebracht, waarvan er enige recht getrokken moesten worden Toen men een van de buizen in het vuur stak, ontstond een hevige explo sie. Dr. Seitz overleden. Dr. Karl Seitz. de eerste president van de Oostenrijkse republiek na de eerste wereldoorlog, burgemeester van Wenen gedurende een periode van ja ren en stichter van de Oostenrijkse sociaal-democratische partij, is op 81- jarige leeftijd te Wenen overleden. KORTE PRED1CATIE Maar wie naar Mij hoort, zal onbezorgd wonen, veilig voor verschrikking. Spreuken 1 33. Zou dat waar zijn? Het leven zegt ons toch wel iets anders? Voorbeelden genoeg kunnen we aanhalen van men sen die naar God luisteren, trouw „onder het gehoorzitten en die het maar niet voor de wind gaat Tron ic ens: wie voelt zich wel veilig in deze wereld? Is dan het woord uit de Bijbel niet waar? Dan dunkt het ons beter onze maatregelen te treffen. Want we zijn beu van het horen, daden worden gevraagd. En welbe schouwd is ons leven één grote poging ons te vrijwaren voor wat komen gaat. We bewapenen ons, nemen voorzorgen tegen agressie, confereren om ons en onze kinderen onbezorgd te doen wo nen, nu en in de toekomst. Maar we blijven met bezorgdheid alles gade slaan. Want het is maar al te vaak gebleken dat onze „voorzorgen" niets anders uithalen dan wantrouwen en verschrikking. En de puinhopen in de wereld getuigen allerminst van een „goed wonen". Hoe dan? Spreuken zegt: Luister naar God! Daar komt het op aan. Merkwaardig. Want wij, geboren materialisten die we zijn, willen eerst zien. Wij wensen geen kat in de zak te kopen. En nu zou het heil afhan gen van: hóren? Hebt u wel eens intens naar iemand geluisterd? Dan kon u uit de meest gewone woorden soms afleiden, wat er in heni omging. Al zei hij alleen maar: „Het regent", u kon horen of hij blij was dat zijn tuintje wat voch tigheid kreeg, dan wel boos, omdat hij gedwongen was thuis te blijven. In zijn spreken openbaart de mens iets van zichzelf. Zo openbaart God zich in zijn spre ken, zegt wie Hij is, wat Hij wil van en met de wereld. Luisteren wij, als individu, als volk? Want door naar Hem te luisteren komt de ware rust over ons leven, hoe wij er ook voorstaan. Anders niet! Dat moeten wij heel goed weten. God heeft gesproken. ïn Jezus Christus heeft Hij het Woord tot ons gericht. En van Hem weten wij, dat wie naar Hem luistert, die vrede kent, die bouen alle verstand gaat. Vlissiygen H. Johannes. VOOR SPILT: WEINIG VERANDERING. Matige tot krachtige en in het Wes ten van het land tijdelijk harde wind tussen Zuid en Zuidwest. Meest zwaar bewolkt met nu en dan enige regen en enkele verspreide opklaringen. Wei nig verandering in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1