PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oorzaak ramp met K.LM.-Dakota tot dusver onbekend BILT Toestel stortte als een brandende toorts in zee Vandaag FRANKRIJK ZEER ONTSTICHT OVER MOSKOU'S NIEUWE ZET „DE WERELD IN HAAR MORAAL 2000 JAAR TERUG" ZEEUWSE VEEHANDELAREN VOELDEN ZICH BELEDIGD 192e Jaargang - No. 29 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F. B den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PI verv.s W. Leertouwer en H A Bosshardt ABONNEMKNTSPR1JS 32 ct per week; t 3.90 p kw.; fr p p. I 4.15 per kw Losse nummers 10 cent Vrijdag 3 Februari 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Bureau van dit blad" 25 cent meer Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllsstngen Walsti 58- -CO tel 2355 4 lijnen «b.g.g. 2358); M burg Londense Kaal 29 tel. 2077 en 2924 Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b g g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. i Er werden weinig wrakstukken ontdekt. Zoals wy gisteren reeds meldden is een Dakota-vrachttoestel van de K.L.M. op weg van Schiphol naar Londen, ongeveer 40 km. uit de Ne derlandse kust brandend in zee gestort. Zo werd de Woensdag weer een zwarte dag voor de Nederlandse luchtvaart. Wat er precies gebeurd is, is nog niet bekend en 't is zelfs de vraag of dit ooit bekend zal worden, maar in elk geval hebben weer 7 personen, die hun arbeidskracht in dienst van de luchtvaart hadden gesteld, tijdens de uitoefening van hun plicht het leven verloren; vier van hen vormden de normale bemanning van het toestel, drie vlogen mede om op London-Airport geïnstrueerd te worden om het daar in ge bruik zijnde landingssysteem grondig te Ieren kennen. De namen der verongelukten, alle leden van het K.L.M.-personeel zijn: J. van der Heide, gezagvoerder, Ilpendam, geboren 14-4-1917, in dienst van de K.L.M. sedert l-9-'45, gehuwd, 3 kinderen. C. J. Mink, boordwerktuigkundige, Den Haag, geboren 28-2-1924, In dienst van de K.L.M. sedert ll-9-'46, ongehuwd. A. van Seumeren, telegrafist. Den Haag, geboren 4-5-1925, in dienst van de K.L.M. sedert 6-5-'47, ongehuwd. A. A. J. Legg (Engelsman), vliegtuigbestuurder, Amsterdam, gebo ren 8-11-1923, in dienst van de K.L.M. sedert 19-12-1948, gehuwd. B. Siosser, vliegtuigbestuurder, Amsterdam, geboren 1-6-1920, in dienst van de R.L.M. sedert 1-5-1947, ongehuwd. F. J. de Raadt, vliegtuigbestuurder, Amsterdam, geboren 8-8-1922, in dienst van de K.L.M. sedert 1-4-1948, ongehuwd. Mej. C. H. M. Lamers, stewardess, Venlo, geboren 18-4-1923, in dienst van de K.L.M. sedert 16-2-1948, ongehuwd. Van verschillende zijden werd ter stond na het binnenkomen van de eerste berichten over de ramp, hulp gezonden. De reddingsboot van Hoek van Holland voer uit en slaagde er in drie postzakken op te vissen. Van overlevenden was echter geen spoor te bekennen. Ook het Deense vracht schip „Rigmor", dat vrp spoedig op de plaats van de ramp aankwam, slaagde er niet in iets of iemand te ontdekken; het zicht was trouwens door sneeuwval zeer slecht. DE POST De verongelukte machine was Donderdagmorgen de eerste die van Schiphol vertrok. In het toestel be vond zich 188 kg post, die Dinsdag avond laat uit alle delen van ons land was binnengekomen en verder post uit Zwitserland. Het toestel uit Ko penhagen had vertraging, zodat de Triomfeert de waanzin Er is deze week een beslissing ge vallen, waarvan de huiveringwekken de draagwijdte door niemand kan worden gepeild; president Truman heeft besloten, dat Amerika zal over gaan tot het aanmaken van waterstof bommen. Met één zo'n bom zal het mogelijk zijn om in een gebied van 250 vierkante kilometer alle leven vol komen te vernietigen en als men over een redelijke voorraad beschikt, zal men dat zelfs kunnen doen in gebie den als West Europa en de Ver. Sta ten van Amerika.. Het zal duur zijn. Maar in tijd van oorlog spelen de kos ten geen rol. Toen in 1811 een Engelse admiraal een geheim wapen uitvond, dat de strijd tegen Napoleon zou beslissen, weigerde de Engelse regering van de vinding notitie te nemen. Het wapen was onmenselijk, verklaarde men. Tijdens de Krimoorlog in 1854. toen de Britten tegen de Russen vochten, dook het wapen opnieuw op. Te af schuwelijk, luidde het eenstemmige oordeel van het Engelse kabinet. Een afstammeling van de admiraal uit 1811 bood het in 1914 aan Chur chill aan. Churchill voelde er niets voor om giftige zwaveldampen tegen de Duitsers te gebruiken. Want daar om ging het De Duitsers waren minder scrupu leus. In 1915 gebruikten zij de eerste gifgassen. Bovenstaande geschiedenis demon streert het verschil tussen twee tijd perken. Onze voorvaderen deinsden terug voor het gebruik van zwavel dampen tegen hun vijanden. Zij von den, dat een oorlog menselijk moest zijn. Ons geslacht besluit om hydro- geen-bommen te gaan maken en de wereld draait verder. Een oorlog be hoeft niet meer menselijk te zijn, men zoekt naar „doeltreffende" wapens, onverschillig of die onmenselijk zijn of niet. Met dat al ziet de toekomst er hui veringwekkend uit en het heden is reeds huiveringwekkend. De oorlog is tegenwoordig een ver delgingsoorlog en de knapste hfersens ter wereld houden een wedstrijd, wie de afschuwelijkste, maar doeltreffend ste wapens kan uitdenken. In de toekomst zal het mogelijk zijn halve werelddelen tot woestijnen zon der levend wezen te maken. Europa. Amerika, een deel van AziëIn Afrika zullen dan nog negers overblij ven, op Nieuw Guinea, Papoea's. Zij zullen dan de wereld voor zich alleen hebben. Dank zij de moderne weten schap, de moderne oorlogstechniek. De vraag is natuurlijk wat daarte gen te doen valt, als wij onze kinde ren deze toekomst willen besparen. Helaas bitter weinig. Want Amerika en Rusland kunnen het maar niet eens worden over de Deense post niet meer kon worden meegenomen. Om 7 uur in de morgen wisten de meeste employé's van de KLM op Schiphol, dat er naar alle waarschijn lijkheid een toestel was verongelukt. De passagiers, die met de eerste toe stellen van de luchthaven vertrokken waren echter geheel onkundig van dit feit. TRAGISCHE OMSTANDIGHEDEN. De by het ongeval omgekomen stewardess, mej. Lamers uit Venlo, zou 2 Maart a.s. de K. L. M. ver laten. Zy had nameiyk per die da tum haar ontslag gevraagd in ver band met haar voorgenomen hmve- iyk met een Australische piloot. Het zou 2 April a.s. gesloten worden. Wel zeer tragisch is het, dat mevr. N. v. d. HeideGillissen, de echt genote van de by de ramp om het leven gekomen gezagvoerder en af komstig uit Vlissingen, voor de tweede maal door een vliegtuigonge val weduwe is geworden. Haar eer ste echtgenoot, de heer A. de Visser, kwam nameiyk in 1939 om het le ven by een ongeluk met een sport- vliegtulg op het strand te Vlissin gen. OP DE PLAATS VAN DE RAMP. De schipper van de reddingboot „Ai-end Brinkman" vertelde aan 'n A. N. P.-redacteur dat hij om half twaalf op de plaats van het onge luk was aangekomen. Eenmaal bij de „Rigmor" gekomen kon hij een onderhoud hebben met de Deense kapitein. Deze vertelde, dat zijn eerste stuurman vanochtend vroeg tijdens de duisternis nog een vlieg tuigmotor had gehoord en daarbij had opgemerkt, dat deze vreselijk aan het sputteren was. Hg bleef de machine nakijken en zag toen plot seling een vlam uit het toestel schie ten, waarna het vliegtuig als een toorts in zee schoot. De bemanning van de „Rigmor" had geen wrak stukken kunnen ontdekken. De red dingboot heeft ongeveer vijf uur lang ter plaatse rondgevaren. Een Belgische kotter, de „Zee- brugge" 418, had drie postzakker! aan boord, die werden overgeno men. Voorts een bruin geruite over jas, wat navigatiekaarten en een tas. De heer Sillevis van de technische dienst van Schiphol achtte het on waarschijnlijk, het wrak te kunnen lichten, ten eerste in verband met de diepte, die ter plaatse ongeveer dertig meter bedraagt en ten twee de door de sterke stroming. wordt de beroemde violist Fritz Kreisler 75 jaar. wordt in Israël gen „boom- olantdag" gehouden. Nog steeds overstromingen in de Ver. Staten. Vele steden in het midden van de Ver. Staten worden bedreigd door ri vieroverstromingen, die zijn ontstaan door zware regenval en natte sneeuw. In Oost-Arkansas zijn ongeveer 20.000 mensen door het vloedwater uit hun huizen verdreven, terwijl in Kentucky West-Virginia, Ohio, Tenessee en ande re staten het overstromingsgevaar ernstig toeneemt. Duitse opwekking tot desertie in Indo-China. De Oostduitse regering heeft Don derdag een beroep gedaan op alle Duitsers in het Franse vreemdelingen legioen, die in Vietnam strijden, om hun strijd tegen de volksrepubliek Vietnam te staken. Zij heeft daarbij „alle Duitse legionnaires, die overlo pen naar het Vietnamese volksleger" kosteloze terugreis en geschikte be trekkingen in het vaderland toege zegd. Ook Amerikanen wordenboos over speldeprikken in Berlijn. In verscheidene regeringscentra in het Westen bestaat thans de nei ging een krachtiger houding aan te nemen tegenover de Sovjet-diploma- tie. Dit geldt vooral voor Washington, Ottawa en Canada. De Amerikaanse regering is ontsticht over de voortdurende Russi sche speldeprikken in Bcriyn, de Canadese over de uitwijzing van Cana dezen uit Praag en de Franse over de erkenning door Moskou van Ho Tsji Minh, met wie in Indo-China een guerilla wordt gevoerd. In diplomatieke kringen te Londen wordt thans vrijelijk gesproken over de mogelijkheid van een algeheel af breken der diplomatieke betrekkin gen tussen Frankrijk en de Sowjet- Unie als gevolg van het feit. dat Rus land een Franse nota van protest tegen de Russische erkenning van Ho Tsji Minh in Indo-China heeft verworpen De Franse ambassadeur in de Britse hoofdstad, René Massigli. heeft Don derdag voor de tweede maal in drie dagen een bezoek gebracht aan sir William Strang, hoofd van het Fo reign Office. Uit welingelichte krin gen' wordt vernomen, dat Massigli Strang wenste te spreken over even tueel door Frankrijk te nemen maat regelen. Londense waarnemers me nen, dat Engeland tegen een volko men afbreken der diplomatieke be trekkingen zal adviseren. Engeland is steeds voorstander geweest van hand- Commentaar van het Vaticaan op de H.-bom. Het officieuze Vaticaanse blad Os- servatore Romano schreef in een com mentaar op TTumans besluit om tot de fabricage van de waterstofbom over'te gaan, dat „de wereld in haar moraal 2000 jaar terug" is gegaan. De morele kant van de zaak acht het blad echter zeer ernstig en verder reikend dan de politieke. Na twee oorlogen te hebben gevoch ten „om aan alle oorlogen een einde te maken" tracht de wereld op dezelf de wijze als te voren zich een garantie tegen een derde oorlog te verschaffen door wapens en „vóór-christelyke" middelen. „De verschrikkelijke afgrond, waar heen wy ons thans spoeden, moet een tijdige waarschuwing zgn tot zelfbe heersing en tot internationale con trole in plaats van een bewapenings wedloop", zo schrijft de Osservatore. DE H-BOM EN DE V.N. President Truman lxeeft Donderdag verklaard, dat het niet nodig was de organisatie der Ver. Naties kennis te geven van het besluit van de Ver. Sta ten om voort te gaan met de productie van de waterstofbom. atoomcontröle. Wat de een voldoencfe vindt, acht de andere onvoldoende. Daarom gaan beiden voort met het produceren van onmenselijke wapens net zo lang, totdat het tot een conflict komt en Ameri kaanse en Russische vliegtuigen een wedvlucht over de oceanen beginnen, wie het eerst het gebied van de ander zal hebben bereikt. Wie daarin slaagt heeft de oorlog gewonnen. Ten koste echter van wat? Deze wereld wordt beheerst door 'n afschuwelijk misverstand. Men gelooft namelijk, dat Amerika en Rusland wel de oorlog tegen Duitsland en Ja pan konden winnen, maar niet de vi*e- de kunnen opbouwen. Daarom breidt Moskou zijn macht uit over het ene volk na het andere, nu eens in Euro pa, dan weer in Azië. Daarom maakt Amerik: van de bakermat der huidi ge beschaving, Europa, een vesting, die paraat zal zijn als de vulkaan uitbarst: de wapens stromen West- Europa binnen Maar er moet toch een oplossing mo gelijk zijn. Er moet een accoord be reikt kunnen worden. Het gezond ver stand, 't betere in de mens moet toch kunnen zegeviei'en over de waanzin, die vijf jaar na de tweede wereldoor log, de baas gaat worden. Wij leven toch in democratische staatsbestellen. Dat wil zeggen, dat het gehele volk invloed heeft op de rege ring, dat de regering jegens het volk verantwoording is verschuldigd. Laterx deze volkeren dan hun stem verhef fen, hier en in Amerika en zo moge lijk ook in Rusland. En het hun re geerders duidelijk maken, dat het zo niet langer kan, dat de weg, die zij bewandelen op vernietiging der be schaving uit moet lopen. Laten de vol keren, als hun regeringen geen uitweg kunnen vinden, dan andere regeerders kiezen. De waanzin mag niet triomferen. De president verwees de vragenstel lers op zijn wekelijkse pei'sconferentie naar de verklaring van Dinsdag over de H-bom. De verslaggevers hadden nog veel meer te vragen, maar Truman zeide dat zij niet meer inlichtingen konden verwachten. VOORSTELLEN VAN SENATOR MCMAHON. „Rusland nxoet worden uitgedaagd om een vergadering van de V.N. in Moskou toe te staan ter bespreking van de „atoomvrede", zo verklaarde Senator Brien Memahon, voorzitter van de congrescommissie voor atoom energie, Donderdag in de Amerikaan se Senaat. Hij stelde voor. dat de V.S. door middel van radio-uitzendir«ren en mil- lioenen vlugschriften, Rusland en de wereld een nieuw voorstel op controle op atoomwapens zouden doen. De bemanning van de verongelukte Dakota. Bovenste rij v.l.n.r.: J. v. d. Heide, vlieger eerste klasse, B. Siosser, vlieger derde klasse, F. J. de Raadt, vlieger derde klasse en Alexander Legg, vlieger derde klasse. On derste rij v.l.n.r.: A. van Seumeren, telegrafist vierde klasse, C. J. de Slink, boordwerktuigkundige vierde klasse en de stewardess C'ath. Lamers. Uitgebreide uranium-lagen in Canada ontdekt. In de Canadese provincie van Char- levois, die 190 kilometer ten Noorden van Quebec is gelegen, zijn uitgebrei de uraniumlagen aangetroffen. Een gebied ter oppervlakte van 15.000 acres is afgepaald. „Samenwerking is schitterend". „Ik zal maar één zin zeggen: de sa menwerking tussen Indonesië en In dia, Pakistan en Birma is schitterend", aldus verklaarde president Soekarno bij zijn aankomst te Djakarta, na een afwezigheid van elf dagen. Protestvergadering in Middelburg tegen beschuldiging, dat zij onvoldoende aan t.b.c.-bestrijding meewerken. In een vergadering der afdeling Zuid-Beveland van de C. B .T. B., op 17 Januari gehouden, verklaarde de adj.-directeur van de Gezondheids dienst voor Dieren in Zeeland, dr. G. Grotenhuis, volgens het orgaan van die Bond, dat liet merendeel van de veehandelaren de t.b.e.-bestryding onder het rundvee tegenwerkt. Do handelaren namen dze uitlating zeer ernstig op en belegden Donderdagmiddag in de „Vergenoeging" te Mid delburg een vergadering om er tegen te protesteren. Ontevredenheid over aankoop van ,.open lijders" op Schouwen. Nadat de voorzitter van de Zeeuwse Bond van Veehandelaren, de heer C. Noordhoek, deze dxoxk- bezochte vergadering had geopend, nam de secretaris, de lxeer A. M. Zuidweg Burger, het woord. „Eer is teer, ook voor de veehandelaar", al dus deze spreker, „en dat had ook dr. Grotenhuis moeten bedenken. Hij heeft echter zijn vex-ontschuldi- gingen aangeboden en wij mogen aannemen, dat hg het niet zo kwaad heeft bedoeld. Niettemin was zijn uitlating beledigend voor de hande- laren, die allen beseffen, dat de t.b.c.-bestryding bróódnodig is en dat niemand zich daar tegen mag verzetten." De secretaris van de landelijke bond borduurde op hetzelfde stra mien. Het was deze functionaris, de heer Westerveld, gebleken, dat dr. G. Wagenaar, directeur van de Gezondheidsdienst, misschien nog meer dan zgn collega's elders in 't land, begrip heeft voor de positie waarin de handelaren verkeren. Hij geloofde, dat ook in de toekomst goede samenwerking mogelijk is. T. B. C.-vrg vee is een belang voor de Nederlandse veehouderij en dus ook voor de handel. „Natuurlek komen ook in onze geledingen mensen voor, die het minder nauw nemen", aldus spreker, „dat komt in alle beroepen voor. Er zijn óók veeartsen, die on juist handelen, maar daarom zeggen wij nog niet, dat het merendeel der veeartsen niet deugt." Het bestuux-s- lid, de heer H. J. CQlsen, betoogde dat ook de te verwachten export van vee naar België bestrijding voor de handel gewenst maakt. VERPLICHTE BESTRIJDING Eén van de aanwezigen bracht de wenseiykheid naar voren, dat alle veehandelaren lid worden van de Gezondheidsdienst en zich laten ver plichten actief aan de t.b.e.-bestry ding deel te nemen. Thans bestaat die verplichting niet. Een ander vestigde de aandacht op het feit, dat hij voor zijn t.b.c.- vrije stal geen z.g. wit papier, een verklaring, dat er geen xeageei-ders zijn, kan krijgen. Dat is een onge zonde toestand, die er toe kan lei den, dat van de bestrijding op Wal cheren niets terecht komt. zo zeide hij. Weer een ander wenste dc ou de slachtverzekering terug, waar door naar zijn mening meer vee, dat aan t.b.c. lüdt. zou worden vernie tigd dan thans geschiedt. De vergadering ging er meer ac coord, dat door het bestuur van de Zeeuwse Bond contact wordt opge nomen met de Gezondheidsdienst om de diverse problemen van de vee houders en eventuele onrechtvaardi ge behandelingen te bespreken, even als de mogelijkheid tot verplichte deelname aan de bestrijding. MISBRUIK VAN VER TROUWEN? Ernstige bezwaren werden voorts gemaakt tegen het feit, dat de Ge zondheidsdienst op Schouwen z.g. open lijders had laten kopen door een vertrouwensman, die van dit vertrouwen misbruik zou hebben ge maakt. Deze open lijders moeten binnen acht dagen worden geslacht en mo gen uiteraard niet in de vrge han del komen. Boeren op Schouwen met open lijders kregen bezoek van een man uit Goes, die een briefje van de Gezondheidsdienst toonde, waarin zij werden aangeraden het zieke dier in handen te geven van deze (vertx-ouwens) man. Deze, al dus het briefje, zou de koeien onder toezicht slachten en zou de hoogst mogelijke slachtwaarde geven. De grief van de Bond van Vee handelaren is, dat dit laatste niet gebetird is. Terwijl de handelaren, die betere prijzen zouden hebben willen betalen, werden uitgesloten, kocht de vertrouwensman de koelen voor een appel en een ei, daarbij aanvoerend, dat er een groot risico van afkeuring bestond. Zo betaalde deze man een boer 250 voor een open lijder, waarbij hg. aldus spreker, hem verzocht, deze prijs niet verder te noemen. Dit mocht hij échter wel doen bg de verzekering, wanneer het dier zou worden afgekeurd. Maar als er een verzekering liep, waar bleef dan dat risico?, vroeg de secretaris zich af. De voorzitter wekte de leden op zelf open lijders te konen waanneer zij daartoe de gelegenheid hebben en deze onmiddellijk naar het abattoir te brengen, waar zii ook onder toe zicht worden «eslachL having van zulke betrekkingen, waar dat maar enigszins mogelijk is. Ook Tsjecho-Slowakije heeft inmid dels Ho Tsji Minh erkend. REPRESAILLE OVERWOGEN. Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft bekend ge maakt, dat het eon tegenblokkade van de Sowjet-zóne ais represaille voor de Russische verkeersbelemmeringen op de wegen naar Berlijn, „in overweging" heeft. De perschef van het departement zei: „Wij geloven niet. dat wij wer keloos kunnen toezien, wanneer de Sowjets internationale overeen komsten schenden. Wij geloven, dat wij moeten nagaan of er geen te genmaatregelen dienen te worden ge troffen". De internationale overeenkomst, waarnaar hij verwees, is de overeen komst tot beëindiging van de Berlijnse blokkade in Juni vorig jaar. Er bestaat nog geen gevaar voor de voorziening van Berlijn, daar de re serve-voorraden daar groot genoeg zijn. zo zeide de perschef. Een weder instelling van de luchtbrug op dit ogenblik is waarschijnlijk nog niet no dig, doch „wij blijven bereid hiertoe over te gaan. als dit nodig mocht blij ken". De Canadese regering heeft de uit wijzing gelast van twee leden van de staf van de Tsjecho-Slowaakse legatie in Ottawa als represaille voor de uit wijzing verleden week van twee leden van de Canadese legatie in Praag, zo werd Donderdag officieel te Ottawa bekend gemaakt. De betrokkenen zijn een klerk van het bureau van de han delsattaché en een boekhouder. De twee uit Tsjecho-Slowakije uitgewe zen Canadezen waren een sergeant en een korperaal van de Canadese luchtmacht. Uitgifte van nieuwe Conso'iilatielemng Nominaal groot f 200.000.000. De minister van financiën zal over gaan tot uitgifte per 15 Maart a.s. van een 314 consolidatielening nomi naal groot 200.060.000 tegen de koers van 100 %.vDe aflossing van deze schuld zal in 40 jaarlijkse termijnen geschieden, te beginnen één jaar na uitgifte, en wel gedurende de jaren J95I t.nx. 1965 1 gedurende de ja ren 1966 t.m. 1975 V/2 gedurende de jaren 1976 t.m. 1980 3 en gedu rende de jaren 19S1 t.m. 1990 Sy2 per jaar. De rentebetaling zal jaarlyks geschieden per 15 Maart. De gelegenheid tot inschrijving op deze lening zal worden opengesteld bij het agentschap van het ministerie van financiën te Amsterdam op Dinsdag 21 Februari 1950. Op verzoek van de inschrijvers zul len inschrijvingen van tenminste 100.000 kunnen worden oogenomen in een schuldregister 3'4 yc Neder landse staatslening 1950. Voor in schrijvingen in dit register, dat zal worden gehouden ten gerieve van de grote beleggers, zullen dezelfde bepa lingen gelden als voor de schuldbewij zen. Als de H-bom Washington zou wegvagen Het democratische lid van het Amexikaanse Congres, Arthur Winstaed, heeft voorge steld de grondwet der Ver. Sta ten zodanig te wijzigen, dat het mogelijk wordt plaatsvervangen de Congresleden te benoemen, lie in staat zijn onmiddellijk de plaatsen van Amerikaanse volks vertegenwoordigers in te nemen, die eventueel, indien Washing ton door een waterstofbom zou worden getroffen, om het leven zouden komen. Radio-Moskou heeft de inhoud, van de nota aan de V. S. omgeroepen, waarin keizer Hirohito van Japan er van be schuldigd wordt in het geheim een bac teriologische oorlog te hebben voorbe reid. DE VOORSPELT: NU EN DAN REGEN Geldig tot Vrijdagavond. Aanvankelijk krachtige tot harde, in de kustprovincies stormachtige. Zui delijke wind, in de loop van de dag ruimend naar Zuid-West en weer af nemend. Meest zwaar bewolkt met nu en dan regen. Iets zachter,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1