KOtHBr Sport en wedstrijden ONDERNEMINGSRADEN WORDEN ALGEMEEN TOEGEJUICHT PRINS BERNHARD WIL MEER LANDEN BEZOEKEN 'Tiloedafunoede staajraoujo Voelt U zich huiverig? KLANKEN UIT DE AETHER Scheepvaartherichten WOENSDAG 1 FEBRUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 TWEEDE KAMER. De medezeggenschap van de arbeiders. (Van onze parlementaire redacteur). De reorganisatie van het Nederlandse bedrijfsleven, die beoogt de gunstig- ste voorwaarden te scheppen voor een zo groot mogelijke productie die de samenwerking tussen de werknemers en de werkgevers vergroot en de be- drijfsvrede bevordert, nadert met rasse schreden haar voltooiing. Vorige week verenigde de Eerste Kamer zich met het wetsontwerp op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie (P.B.O.); vandaag. 31 Januari, is de Tweede Kamer begonnen met de behandeling van een ander gewichtig ont werp, de samenwerking in de ondernemingen rakende, namelijk dat "op dc- ondernemingsraden. Sinds jaren bestaan in sommige ondernemingen personeelskernen, die namens de werknemers het contact met de werkgevers onderhouden over allerlei zaken, die de belangen van de arbeiders raken. Dit stelsel, op de basis van vrijwilligheid, heeft zijn grote nut bewezen Het wetsontwerp op de ondernemingsraden, uitgaande van het beginsel, dat niet alleen de directie en de aandeelhouders belang hebben bij een goede gang van zaken, maar evenzeer de in de onderneming werkende arbeiders, schrijft aan bet hoofd of de bestuurder van een on derneming voor. een ondernemings raad in te stellen, die met verschil lende bevoegdheden wordt bekleed In het algemeen zullen onderne mingsraden worden ingesteld in on dernemingen met minstens 25 arbei ders. Het aantal leden van de raad varieert naar het aantal arbeiders, dat in een onderneming werkzaam is. maar is nooit minder dan 3 en nooit meer dan 25. Het hoofd van de on derneming is lid en voorzitter van de ondernemingsraad. De leden worden gekozen uit en door de werknemers bij de onderneming uit candidatenlijs- ten. die de vakorganisaties en de niet- georganiseerde arbeiders kunnen in dienen. Bij de beraadslaging over dit ont werp is tevens aan de orde gesteld de motie van de heer Stapelkamp (A R.) betreffende opneming van de wettelij ke regeling inzake de ondernemings raden in de wettelijke regeling van de bedrijfsorganisatie. De heer van Thiel (K.V.P.) consta teerde, dat er reeds 'n groeiende ver trouwen tussen ondernemer en werk nemer is gekomen door de kernen van personeels-vertegenwoordiging, welke zijn voortgevloeid uit de collectieve arbeidsovereenkomsten en uit het on dernemersinitiatief. Tussen deze ker nen en de ondernemingsraden bestaat een kenmerkend verschil. De onder nemingsraad moet z.i. de functionele en hiërarchische verhoudingen in het bedrijf eerbiedigen. Uitvoerig ging spr. in op de regeling j van candidaatstelling en verkiezing. Aan de voorgestelde regeling moet z.i. j zo weinig mogelijk gewijzigd worden; ze moet zeker niet worden beperkt in de riehtir>g-van zeggenschap der-vak organisaties. De heer Beernink (C H.) zeide zich er over te verheugen, dat de samen- werking tussen werkgever en werkne- i mer thans een wettelijke basis krijgt. Deze samenwerking zal vruchtbaar kunnen geschieden in de onderne mingsraden. Als de ondernemingsraden zijn op gericht. hebben naar het oordeel van de heer Beernink de fabriekscommis- sies. kernen en personeelscommissies geen reden van bestaan meer De heer Stapelkamp (A.R.) betoog de dat het ontwerp niet is los te maken van de wet op de P.B.O. Hij wenste een nauw contact tussen be drijfschappen en ondernemingsraden en bepleitte Het brengen van P.B.O en ondernemingsraden in één wet De heer van den Born (Arb.) was het met de regering eens. dat instel ling van ondernemingsraden zonder wettelijke basis geen zin heeft. Hij wees op de gevaren, die z.i. verbon den zijn aan het onderbrengen van P.B.O. en ondernemingsraden in één wet. De candidaatstelling had hij lie ver toegewezen gezien aan de vakbe weging. De heer Korthals (V.V.D.) achtte de gedachte, dat de belangen van werkgever en werknemer parallel lo pen. sterker geworden. Er is een ver heugende groei in de inzichten over arbeider en arbeid Voor de maat schappelijke ontwikkeling in de naas te toekomst zullen goede onderne mingsraden van grote betekenis blij ken te zijn. Van opgedrongen raden verwachtte hij niet veel. Tegen de re geling der bevoegdheden van de ra den had hij bezwaren. KERKNIEUWS. Ds. G. H. J. Marsman naar Zuid-Afrika. Beroepen en aangenomen naar Volksrust in de Unie Van Zuid Afrika ds. G. H. J. Marsman te Bruinisse. Door de aanneming van dit beroep, maakt ds. Marsman zich dus officieel los van de Hervormde Kerk om over te gaan naar de Hervormde Kerk van Zuid Afrika, Op 16 October preekte ds. Marsman afscheid op Bruinisse, omdat hij met 3 maanden buitenge woon verlof ging, weliswaar met de bedoeling om er te blijven, maar offi cieel was hij nog gedurende 3 maan den predikant bij de Ned. Herv. Kerk. Ds. J. E. Visser, tot voor kort Geref. predikant te Domburg, thans te Scher merhom (N.H.ontving een beroep naar Oldeboörn-Akkrum. Advertentie Australië verwerpt elke Indonesische eis. De Australische minister van Bui tenlandse Zaken, Percy Claud Spen der, heeft verklaard, dat zijn land on middellijk iedere eis van de Ver. Sta ten van Indonesië op Australisch Nieuw-Guinea afwees. De V.S.I. hebben om ethnologische noch om andere redenen de geringste eis op Australisch Nieuw-Guinea, zo zeide hij. Hij voegde toe, dat een der gelijke eis geen ogenblik in overwe ging zou worden genomen. William Morris Hughes, die in de eerste wereldoorlog als premier vocht voor het verkrijgen van het Austra lisch mandaat voor het Oostelijk deel van Nieuw-Guinea noemde de eis on nozele praat van kleine kinderen". De Melbourne Herald verklaarde in een hoofdartikel, dat „de nieuwe In donesische republiek, die tegenover burgeroorlog in eigen land staat, lan ge tijd nodig zal hebben om haar ge zag uit te strekken over gebied en volk. dat reeds binnen haar grenzen valt. De - eis schijnt voornamelijk ge baseerd te zijn op nationale trots, doch Australië heeft enige goede re sultaten in Nieuw-Guinea bereikt en zal haar bestuur daar voortzetten". Inmiddels heeft de regering der R. I.S. zich reeds van de verklaring van mr. Moh. Jamin gedistancieerd door de mededeling, dat deze verklaring geheel voor diens eigen rekening komt. Bouwkosten worden lager. Reeds voor de devaluatie lag- het in het voornemen van de minister van Wederopbouw en Volkshuisves ting1 de toegestane prijs per kubieke meter bouwkosten van gesubsidieer de woningen te verlagen. De verlaging is sedertdien opge schort. doch thans acht de minister het tijdstip gekomen om haar in te voeren. Voor bouwplannen, welke op of na 1 Februari 1950 bij de pro vinciale directies van de Wederop bouw en Volkshuisvesting inkomen, wordt de kubieke meter prijs ver laagd met bedragen van 90 cent tot 1,90, variërend met de grootte van de woningen. Opgemerkt zij, dat in de bestekken voortaan geen post voor onvoorzien meer mag worden opgenomen. Het volgend jaar weer naar de West. Tevreden over ds reis. ipeciale verslaggever boord van de (Van onze i aan „Jacob van Heemskerck.") „Ik ben zeer tevreden over het verloop van onze reis tot dusver", vertelde mij de Prins der Nederlan den, toen hij my tttdens de naweek ontving voor een kort onderhoud aan boord van Hr. Ms. „Jacob van Heemskerck" ergens in de Caraïbi- sche wateren. Beantwoordt zij aan haar doel? was onze vraag. Advertentie DAMES! VOORAL NU HAMEA-GELEI VOOR UW HANDEN. Prins Bernhard over Nederland en de West. Prins Bernhard heeft te Caracas op een persconferentie verklaard, dat het economisch herstel van Nederland be vredigend verloopt. Hij noemde de overbevolking en het gebrek aan Woonruimte de grootste problemen, waarmede Nederland te kampen heeft. Ten aanzien van de status van West- Indië verklaarde de Prins, dat de his torische evolutie van de betrokken volken een stadium had bereikt, dat nadere beschouwing vereiste. De kwes tie zal worden besproken op een con ferentie. die in Juli in Den Haag zal, worden gehouden. Ds Prins wilde geen commentaar geven op de huidige oliepositie van Ve nezuela. „Ik mis de nodige kennis van de achtergrond om een mening te uiten", aldus de Prins. „Waarschijn lijk zal ik later iets te zeggen heb ben". „Eigenlijk gaat alles veel te snel", aldus de Prins, „om alles te berei ken wat ons voor ogen heeft ge staan." „U zou dus nog eens moeten gaan." „Dat ben ik stellig voornemens. Men kan er op rekenen, dat ik deze reis het volgend jaar ga overdoen, maar dan moet ik zien voldoende tyd te vinden om al die landen, waarvoor nu geen gelegenheid be stond ze in ons programma in te voegen, ook te bezoeken." „En dan weer van Curasao uit?" „Vermoedeiyk wel". ,,Wat is Uw sterkste indruk van deAntilllen?" „De behoefte van de West aan 'n blijvend contact met Nederland, aan culturele bijstand, aan financiële hulp (wat Suriname betreft), aan stimulerende voorbeelden, zoals dat van boeren, die zich op St. Eusta- tius gevestigd hebben." „Hebt U tussen de officiële plich ten door nog tijd voor enige ont spanning?" „Niet veel, maar ik grgp alle ge legenheid aan. Het was m?_' noegen mij weer eens te kunnen wij den aan een geliefde tak van sport, die ik vroeger aan de kusten van de Middellandse Zee veel beoefend heb, het onder-water-zwemmen. Maar hier was het nog veel interes santer." (Nadruk verboden). Kamerlid Gortzak wil interpel'eren. In de vergadering der Tweede Kamer heeft de heer Gortzak (CPN) verlof ge vraagd tot het richten van vragen aan de minister van sociale zaken, betreffende het niet toekennen van de 5% loonsverho ging aan werknemers beneden 23 laai en in het bijzonder aan de gehuwden en kostwinners beneden die leeftijd. De voorzitter merkte op. dat de heer Andriessen daarover al schriftelijke vra gen heeft gesteld. Daarop zal de minister Donderdag antwoorden. Daarna zal over de interpellatie-aanvrage-Gortzak beslist kunnen worden. Marktberichten GRAANBEURS GRONINGEN. Rode tarwe 19.20—22.70, witte tarwe 19.2022.60, inlandse rogge 19.2023.80, wintergerst 24.20—28.70, zomergerst 24.20 —29.90, witte haver 21.40—24.30. groene erwten 30.2538.—, paardenbonen 28.25 31.25, koolzaad 50.30—65.30. karwijzaad 35.40—46.40, lijnzaad blauwbloei 35.40— 46.40. Handel traag. Het aanbod was minder ruim dan vo rige week. Over het geheel was de stem ming gedrukt en ging de verkoop lang zaam. EIERMARKT GOES. Gr. Kipeieren 10 ct., Vullschaligc 8 ct., Poelje eieren 8 cent. VEILING GOES. Van 31 Januari. Appels: Goudreinetten 21—51. Golden Dilic. 14—53. Jonathan 13—67, Cox Oran je Pippin 56, Present van Engeland 23—30, Zure Bellefleur 12—27, Kroet- en steltap pels 4—15, Peren Doyenne du Cómlse 87 St. Remy 1015, Gieser Wildeman 11—20, Winter Rietpeer 1020, Kleiperen 413^ alles per 100 kg. VEILING WALCHEREN. Van 31 Januari. Groenten: Andijvie 5663, Rode kool 6 16, Sav. kool 14—25, Boerekool 9—16, Witte kool 45, Bruinebonen 80, Koolraap 12. Spruiten 12—48, Breekpeen 5.50—14, Kroten 6—13, Witlof 36—51, Uien 828.g Sla. kg., 98—1.12. Fruit: Appels: Jonathan 11—36, Peren: Giezer Wildeman 19—21. Comtesse de Paris 18, Francois Borgea 16 -IT. SCHAATSEN Nederlandse rijders voor international wedstrijden. VOLGENDE WEES ES" AMSTERDAM? In het clubgebouw van de Haagse Ms club is onder leiding van de voor zitter van de K.N.S.B.. mr. Vliegen >en bijeenkomst gehouden van verte- .enwoordigers van verscheidene ijs- •lubs. teneinde het programma samen e stellen voor de internationale wed strijden, wélke, ijs en weder dienende. !e volgende week in ons land met nedewerking van enkele sterke Noor- ze en Amerikaanse rijders zullen wor- :en gehouden. De bedoeling is, dat in het Olym pisch stadion onder deskundige lei ding een ijsbaan wordt gelegd. Behalve Kees Broekman, Wim van der Voort. Anton Huiskes, Johnny Werkèt, Ken Henry, Sverre Farstad en Ivar Martinnen, zullen Langedijk, die waarschijnlijk voor de nationale kampioenschappen te Zutfen naar ons land terug zal komen en de nummers een en twee van deze wedstrijden om de Nederlandse titel, te Amster- |dam starten. Ook zullen zij in Gro- leerden. die het verzoek^ hadden ge- ningen. Bergen en Den Haag rijden. vërnieowfen verbeter! öw.blcyïd/ Britse geleerden uit Zuidpoolgebied gered. Op het Stonir.gton-eiland in het Zuict-Poolgebied bevonden zich gedu rende ruim drie jaar vijf Britse ge daan om van het eiland te worden weggehaald. Een Canadese vlieger heeft, vanaf een basis in Argentinië, de gewaagde vlucht naai' Stonington-eiland de meest Zuidelijk gelegen Britse basis volbracht en is met twee der ge leerden in de bewoonde wereld terug veer 15 kilometer geleerden op het gekeerd. De vlieger slaagde erin in bij de bokskampioenschappen in -- -- Rotterdam een eervolle tweede plaats weten te bereiken. In de finale werd hij door de Rotterdammer Schuurman verslagen. MQTORSPOR1 ORItNTERINGSRIT VAN SCHELDEGOUWEN 't Ligt in de bedoeling, dat de motor een fjord, op ongev< van het kamp der eiland, te landen. Later zal gepoogd worden ook de drie andere Britse geleerden te red den. Daarna is het de beurt van nog zes andere Britse geleerden, die ..slechts" twee jaar op Stonington- èiland hebben doorgebracht. Duitse kustvaarder bij Norderney vergaan. Bij Norderney is het stoomschip „Fi. damus", 'n Duitse kustvaarder, gezon ken. De „Rumania", die in de buurt voer wist acht van de overlevenden schreven gemiddelde bedraagt voor lichte motoren 33 km per uur, voor vuer .m van ne ovenevenncn i automobielen en zijspannen 36 kirt op te pikken Acht leden van de be- ST^erat? BILJARTEN BRUEL KAMPIOEN TWEEDE KLASSE. De uitslagen van de wedstrijden van Zaterdagavond voor het kampioenschap klein biljart tweede klasse, district Wal cherenZuid-Beveland. die gespeeld wer den in café v. d. Velde te Vlissingen zijn: Gunst, 78. Rijnhout, 148. Vermue, 145. Loenhout, 150. Vermue. 99. Bruel, 150. Reynhout, 84. Korff, 150. v. d. Guchte, 150. Korff, 150. v. d. Guchte, 150. Gunst, 103. Koch, 150. Loenhout, 73. v. d. Guch te, 150. v. d. Guchte, 133. De hoogste serie werd gemaakt door de heer Bruel met 58. deze had ook het hoog ste gemiddelde met 681. Uitslagen van Zondag: v. d. Guchte. 150. Koch. 147. v. d. Guchte. 150. Korff. 150, Gunst. J44. Gunst. 95. Korff. 119. Guch'.e, 149. Koch. 99. Reij.nhout. 150. Bruel. 83. Loenhout. 150. Koch, lüu. Heijnhout. 150. Bruel. 150. Loenhout. 150. De hoogste serie maakte de heèr Koch met 40, terwijl het hoogste gemiddelde de heer v. d. Guchte behaalde met 7.89, Kampioen werd Bruel. De eindstand is: Bruel, ALM, Goes 12 933 207 4.65 58 Korff. VEG. Souburg 11 1C19 230 4.43 92 v. Loenhout. ALM, Middelburg 11 972 223 4.36 35 v.d. Guchte. OHGL. Ovezande 10 1037 205 5.05 38 Reijnhout. ALM. Middelburg 6 895 232 3.8G 36 Koch, ALM. Goes 4 913 232 3.93 40 Gunst, ALM, Goes 2 813 274 2.97 16 Vermue, OKK, Vliss. 0 803 261 3.C8 25 De heren Bruel en v. d. Guchte pro moveren door hun hoge gemiddelde naar de eerste klasse van deze afdeling. Na afloop werd de kampioen, de heer Bruel, door de voorzitter van de biljart vereniging ABV gehuldigd, waarna de prijzen werden uitgereikt. VOETBAL E.M.M. wint protest. Onlangs ;won Biervliet de thuis club Schsldegouwen Zaterdag haar wedstrijd tegen EMM met 1-0. Tegen lste rit in 1950 zal houden, 't Wordt het doelpunt werd door EMM protest een oriënteringsrit door Walcheren aangetekent, omdat het uit een ten en Zuid Beveland over een afstand onrechte aan Biervliet toegekende van'ruim SO km. De start is in Mid- corner zou zijn gescoord. De protest- delburg op de Dam, terwijl in Lewe- i commissie van de KNVB heeft .Het v BOKSEN Tweede plaats voor Vlissingse bokser. De Vlissingse weltergewicht Riteco dorp de finish zal zgn. óorge-het protest van EMM toegewezen, manning worden nog vermist. Later werd bericht, dat de „Soens- kund" de stoffelijke resten van vier verdronken personen aan boord had genomen. Botsing tussen K.N.l.L. en T.N.I. in Soerabaja. Zondagochtend ontstond te Soera baja een incident tussen Indonesi sche militairen van het K.N.l.L. en de T. N. I. Op Kaliasin werd een mi litair van het K.N.L.I. aangereden door een betjak, waarop hij de be stuurder van de betjak een klap gaf. rit voor het kampioenschap 1950. Krijgt Schevenlngen een roulette Mede in het kader van de bevorde ring van het vreemdelingenverkeer in onze badplaatsen, die van ernstige concurrentie van die in België te lij den hebben, wordt volgens „De Te legraaf" op hoog niveau de vraag on der het oog gezien, of het niet wen selijk is om na de zeer bevredigende gang van zaken by de wederinvoering van de totalisator bij de paardenren- dflarrfn f?* nen' eea wgziging der Loterijwet (die K^N.I.L. hazardspel verbiedt) te bevorderen, ten einde onder de nodige'waarbor- aerde, doch keerde terug _met 10 an-gen aiieen jn Scheveningen de gele dere militairen van het K.N.l.L., ge wapend met geweren en stenguns en voorzien van een weaponcarrier. Zy begonnen Kaliasan af te zetten. De militaire politie wist erger te voorkomen. Later gaf de plaatselg- ke commandant een communiqué uit, waarin «mzegd wordt, dat de situatie in de stad rustig is. Dr. P. C. Visser benoemd in de Balkancommissie. Dr. P. C. Visser, tot voor kort am bassadeur te Moskou, is benoemd tot Nederlands vertegenwoordiger in de speciale Balkancommissie van de Ver. Naties, als vervanger van kolonel J. J. A. Keuchenius. genheid tot roulettespel open te stel len. F. r.'s onder Hitier. De vroegere Beierse premier dr. Hoegner heeft in een parlementaire commissie verklaard, dat een aantal Beierse industriëlen opnieuw de neo nazi-groepen actief steunt. „Precies als onder Hitier, distribu eren neo-fascistische groepen thans donateurslijsten onder de zakenlieden. Aanzienlijke bedragen zijn op deze lijsten ingetekend". De „Vaderlandse Unie", een der ex treem-nationalistische partij, is een der groeperingen, die geld ontvangen, zo zei hjj. zodat de uitslag 0-0 wordt. „Eemdijk" kreeg lading op schroefas. Tweehonderd mijl ten Westen van de Azoren is de Eemdijk van de Hol- land-Amerika Lijn gisteren bij slecht weer in moeilijkheden geraakt. De sleepboot Thames van L. Smit en Co's internationale sleepdienst is terstond vertrokken van haar station op de Azoren om hulp te verlenen. In de loop van de afgelopen nacht kon zij het schip hebben bereikt. Waarschijnlijk is een deel van de lading door de vloer van het ruim gezakt en terecht gekomen op de waardoor de Eemdijk onbe stuurbaar werd. Agent kwam juist op tijd. MAN WILDE ZIJN EX.ECHTGE. NOTE VERMOORDEN Maandagavond beeft een agent van politie in Hilversum de 52-jarige L. N. gearresteerd. Deze zou zich weder rechtelijk toegang hebben verschaft tot de woning van zijn gewezen echt genote en haar leven hebben bedreigd. De agent, die de woning passeerde, hoorde de vrouw om hulp roepen. Hij slaagde er in de dèur te forceren. De vrouw lag op de grond en de man trachtte Haaf te wurgen. Nieuwe pe'roleum-prijs. De Staatscourant bevat een prijzen- beschikking voor lichtpetroleum, in gaande 1 Februari. De prijs waarvoor lichtpetroleum, afgehaald bij winke liers of thuis bezorgd door venters, ten hoogste mag worden te koop aan geboden of verkocht, bedraagt voor Zeeland 0.37 per 2 liter. Advertentie Waarschijniyic hebt U dan kou gevat. Die kou kunt U niet gauw genoeg verdrijven, vóór ze zich op de een of andere manier vastgezet heeft In de vorm van griep, verkoudheid e.d. Met Togal zweet U de kou uit Uw lichaam. Togal is onschadeüjk voor hart. nieren en maag. Bg apotheek en drogist 0.83, 2.08 en 7.94. DONDERDAG. Het Radio Philharmonisch Orkest speelt onder leiding van Paul van Kempen de Syphonie in D van Haydn, de z.g. Londense of Doedelzaksymph. en de Symphonie in Es van Mozart (H. II 20.15). Andere Mozart muziek kan men horen over Hilversum I: Laudate Dominum en het Ave Verum (H. I 22,35). Hilversum I: 7. 8. 13. 19, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymn. 7.30 Maria ter ere. 7.45 Morgengebed. 8.15 Plechtigheid der kaarsenwijding, 9.40 Schoolradio. 10 Ma dame Roesgen-Champion. clavecimbeL 10.15 Morgendienst. 10.45 OrgelsneL 11 De zonnebloem. 11.45 Schoolradio. 12,03 Licht een ge-^ jprgelspel. 12.30 Mededelingen ten behoe- r>f»T< um-Tye van land- en tuinbouw. 12,33 Amusem.- ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.20 Werken van Scandinavische compon. 14 Cincinnati Symph. Ork. 14.25 Omroep a Cappellak. 14.45 Tussen de bedrijven door, 15.30 Slaapwandelscène uit .Macbeth", VcrdL 15.45 Hallé Orchestra. 10 Bijbellezing. 16.45 Albert Ferber. plano. 17 Radio Jeugdjour naal. 17.30 Sans souci. 18 Leger des Heils- kwartier. 18.15 Land- en tuinbouw. 18,30 Regeringsuitzending. 19.15 De muziek bij nader inzien. 19.40 Vandaag. 20.05 Da klant is Koning. 21 Familiecompetitl». 21.45 Weer terug in de studiozaal. 22.15 De vaart der volken. 22,35 Gramf. muziek 22,45 Avondoverdenking. 23.15—24 Avond concert. Hilversum II: 7, 8. 13. 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendvaria. 7.50 Dagopening. 8.15 P.adio cchtendbl. 8.40 The Dinning Sisters. 9.55 Van vrouw tot vrouw. 9 Gram. muz. 9 30 Waterstanden. 9.25 Soft and sweet. 10 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitami nen. 10.50 Kleutertje luister. 11 Opera- conc. 11,45 Potloden groeien aan de Zaan. 12 Pianoduo Beers en Van LanschoL 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.35 In 't spionnetje. 12.38 Trio Melodia en Pierre Palla, orgel. 13.15 John Renova and his. music. 13.50 Enige oude bekenden van Pur.a Ketty. 14 Met naald en schaar. 14.39 Henk Bijvanck. plano. 15 Klimop. !6 Van vier tot vijf. 17 Kaleidoscoop. 17.50 Regeringsuitzending. 18.15 Sportpraatje. 18.30 Hugo de Groot en zijn orkest. 19 Het klokje van zeven uur. 19.C5 Harmonetto. 19,30 Radio volks- muziekschooL 20.05 Radio zoeklicht. 20.15 Radio Philh. Orkest. 21.10 De bewege lijke wereld. 21.45 Alexandre Tansman als componist en pianist. 22.20 Wij vlogen naar Java. 22.35 Exquise muziek. 23.15 Sportactualiteiten. 23,3024 Gramofoon- muziek. LLt'fl "KLIK Maak dadelijk een einde aan die voort durende hoestbuien, die U nodeloos uit putten en Uw gehele geste! ondermijnen. Geef Uw verzwakte luchtpijpen hun zo no dige veerkracht terug. Veem vandaag nog akker s abdijsiroop. iel geneesmiddel bij uitstek, dat zeer ■poedig Uw hardnekkige hoest zal stil len en Uw ademhalingsorganen grondig zal zuiveren van slijm en ziektekiemen. ;AKKERS Waar zijn onze schepen Aardijk 23 van C. Christi te Houston. Abbedijk 30 te Santos naar New York. A dm. Fraser 30 van Barranq. naar Cura cao. Alamak 30 van Suez naar Busreh. Bacchus 31 van Curagao naar Mobile. Berlage 27 van Yokohama naar Djakar ta. Blijdendijk 30 van Livomo naar Ant werpen. Boskoop 31 te Antwerpen naar W.-Indië. Britsum 30 van Panama C. te Houston. Carmelfjell 29 van Genua naar Napels. Ceram 30 van Bremen te Ant werpen. Congostroom p. 30 K. Blanco n. Amsterdam. Cottica 31 van Paramaribo te Demerara. Kernland 30 te Rio Janeiro naar Amsterdam. Enggano (ex-v.d.Waals) p. 31 Vlissingen naar Antwerpen. Esso den Haag 30 van Rotterdam naar Aruba. Farmsum 30 van Savona naar Bona. Haarlem 29 van La Guaira te Pto Cab. Heelsum p. 30 Lissabon naar Melilla. Hel der 31 van Balboa te Buenaventura. He licon 30 van Marac. te New York. Her mes 29 van Pto Montt. naar Montevideo. Hoogkerk p. 30 Ouessant naar Japan. Hos 30 van Hamburg te Gothenburg. Klip fontein vertr. 3 Febr. van Durban naar Lourenzo Marquez. Kongsborg 30 van Marseille naar Rotterdam. Langleescot 30 van Hongk. naar Kobe. Laurenskerk 31 van Busreh te Antwerpen. Lekkerkerk 30 van Rotterdam te Vizagapat. Leopolds- kerk 30 van Aden naar Rotterdam Lem- sterkerk 31 van Genua n. Antw. Leu- vekerk 29 te B. Bundur naar Karachi. Loenerkerk 31 van Karachi te Verawa. Ridderkerk 30 van Penang naar Rotter dam. Rotti p. 30 Azoren naar Curagao. Salland 31 van Montevideo naar Amster dam. Saparoea 31 te Aden verw. naar Djakarta. Slamat 1 Febr. van New York te Mobile verw.. PASSAGIERS- EN TROEPENSCHEPEN. (Naar en van Indonesië). Alcinous 26 van Aden naar Djakarta. Atlantis vertr. 4 Febr. van Djakarta 28 Febr. te Amsterdam verw. Dorsetshire p. 29 Minicov 25 Febr. te Amsterdam verw. Empire Brent 23 Febr. van Djakarta te Amsterdam verw. Garoet 30 van Djibouti naar Rotterdam. Indrayoera 30 van Djar karta naar Semsr. Joh. van Oldenbame- velt 30 660 m. Z.O. van Dondra Hd. 21 Febr. te Amsterdam verw. Kedoe 30 780 m. N.N.W. van Perlm naar Djakarta. Kota Inten p. 30 C. Elba naar Djakarta. Laertes 30 van Balek Papan naar Macass. Langkoeas 31 te Belawan naar Djakarta. Madoera 26 van Djakarta naar Cherlbon. Mapia p. 30 Minlcoy naar Djakarta. Mod- jokerto 31 van Colombo naar Djakarta. Oranje 30 van Belawan naar Djakarta. Pasteur 27 van Marseille te Singapore. Phrontis p. 30 Gibraltar naar Londen-Am- sterdam. Polyphemus p. 29 K. Guardafui naar Djakarta. Sarangan p. 30 Finisterre naar Djakarta. Sibajak p. 30 The Brothers naar Djakarta. Sumatra p. 30 Ischia Eil. naar Djakarta. Tabinta 30 390 m. W. v. Minicoy naar Amsterdam. Talisse p. 30 Malta naar Liverp.-Amsterdam. Zuider kruis 30 280 m. W. van Siberoet, 19 Febr. van Djakarta te Rotterdam verwacht. PROGR. RADIOCENTRALE 3 7 (Er. VL) Nws. 7.05 Gram. muziek. 7,30 Kroniek van de dag. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Gram. muziek. 8 Nws. 8.05 Radio Rhythrn. Revue, gr. 9 Nws. 9.05 Ie" en 2e bedr. van „Louise", gr. 10 (Eng. LP) Nws. 10.10 Verzoekprogr. v. d. huisvr., gr. 11 Cubaans Rhythm, ork. 11.30 (Eng. H.S.) „The Regent Orchestra". 12 (Br. VL) Ed- mundo Ros en Rumba-ork., gr. 12.15 Trio Schampaert. 12.30 Weerber. 12.32 Verv. Trio Schampaert. 13 Nws. 13.15 Orgel m. zang-intermezzi. gr. 14 Muziekgesch. v. d. jeugd. 15 (Kalundb.) Gram. muz. 15 (Eng. L.P.) Jack Salisbury en ork. 16.30 Carroll Gibbons en ork. 17 (Kootw.) Djakarta. 18 (Br. Fr.) Voor de soldaten. 13.30 (Br. VI.) Voor de soldaten. 19 Nws. 19,30 Jan Rai- cich, zang. 19.50 Voordracht. 20.05 Verz. progr., gr. 21 „Roer, roer, romme-de-pit" 21,30 Lichte gram. ,muz. 22 Nws. 22,15 (Br. Fr.) Operamuz. van Rich. Strauss, gr. 22.55 Nieuws. 23 (Br. VL) Nws. 23.05 Dansm., gr. 23.35 Operette- en fllmmuz., Amsterdamse Beurs 30 Jan. 31 Jan. Nederland 1948 (3%) 101 101 - dito 1947 (3(é) 3 98 y2 98% dito 1937 3 98% 98% Dollar-lening 1947 3gc 98% 98% Investeringscert. 3 99 99% Nederland 1952—64 100 100% Nederland 1962—64. 100 100% Nederland N.W.S. 2li 81% 81% Spaarc. a f 100 2)&Sï> 100% 100% Indië 1937 A 3 97% 97% Grootboek 1943 3 98% 98% Ned. Ind. Hand. B 104% 105% Ned. Handelmij. 164% 164% AKU 183% 183% Bergh's Jurgens 318% Calvé-Delft 138% 139 Centrale Suiker 189?.'* Kon. Ned. Hoogovens S 195: 195% Unilever 227% 225% Ned. Kabelfabriek 298% 295% Philips 228% 228% Wilton Feyenoord 151% 150 Kon. PetroL Mij. 292% 293% Amsterdam Rubber 149 152 H.A. Lijn 159 160% Kon. Paketvaart 148% 150 Ned. Scheepv. Unie 152% 154% Rotterdamse Lloyd 144 144 Sty. Mij. Nederland 149% 150 Handelsver. A'dam 158% 161% Deli Batavia Mij. 129% 132 Deli Mij. 145% 148% Anaconda 30% 31% Bethlehem Steel 104 106% General Motors 79% 79% Kennecot 58% 58% Shell Union 37% 38% Baltimore Spw. 11% 11% Miss K.T. Spw. 5% New York Centr. Spw. 13% 13% Pennsylvania 17% 18% verscheidene berichten, die van belang war an voor de Amsterdamse effectenbeurs. De aangekondigde verdwij ning van de dividendstop, de wijziging in de vennootschapsbelasting en de daar mee gepaard gaande opheffing van de on dernemingsbelasting. vormden wel geen onderwerp van drukke gesprekken, maar droegen er toch ook toe bij dat de onder toon in zo goed als alle sectoren gunstig was. Veel aandacht werd geschonken aan certificate» "Unilever, die de laatste dagen in verbartj .net de zaken in Amerika, in de bel^n gelling staan en met een b«- i hoorlJJl» -'•tsval hebben gereageerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5