Wat gebeurt er met Uw brief aan de Koningin? JIMMY BROWN, sportheld no.1 Het werk van de Directeur van het Kabinet van H.M. Zeeuwse Almanak Positie der Staten-Generaal onaangetast DE ONDERNEMINGSBELASTING WORDT DIT JAAR AFGESCHAFT LETTY'S moeilijke KEUZE WOENSDAG 1 FEBRUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, Jan. Tussen de omvangrijke bundel post, bestemd voor Hare Majesteit de Koningin, bevinden zich dagelijks tientallen brie ven van Nederlanders, die slecht behuisd zijn en om bemiddeling ver zoeken ter verkrijging van een betere woning. Wie overal geweest is en alles geprobeerd heeft zonder resultaat, grijpt naar het laatst overge bleven middel: de brief aan de Koningin. Soms ligt in zo'n brief de ver wachting van een wonder besloten, soms geeft hij uitdrukking aan de hartekreet van een verontwaardigde, andermaal is het een smeekbede om rechtvaardigheid. post wordt gesorteerd op de particu liere secretarie van de Koningin, waar men alle brieven met betrekking tot particuliere aangelegenheden zelf behandelt. Alle politieke stukken wor den echter doorgegeven aan het Kabi net. Elk schriftelijk en telefonisch contact tussen Staatshoofd en Mini- ters gaat via de Directeur, die ten minste eenmaal per week naar Soest- dijk gaat om de lopende zaken mon deling te bespreken. De taak van de ze functionaris is voorlichtend en die nend, niet beïnvloedend. Zij kan in die zin ontaarden, maar alleen in het geval de voor te lichten Vorst (in) een figuur zou zijn van een weinig krach tige persoonlijkheid. En Nederland mag zich gelukkig prijzen op te kun nen zien tot een Koningin, die over het diepe inzicht beschikt, dat nood zakelijk is voor de juiste vervulling van haar ambt. (Nadruk verboden). Wat gebeurt er nu werkelijk met zo'n brief? Wordt hij met de over weging dat het Paleis Soestdijk geen huisvestingsbureau is, in de prulle- mand geworpen? Neen, zeker niet. Het is een recht van elke Nederlan der zich met een verzoek tot de Ko ningin te wenden en daaruit vloeit voort de plicht van het staatshoofd om elk verzoek te behandelen. Dat gebéurt ook, zij het dan ook, dat die behandeling veelal bestaat in het doorgeven van het verzoek aan de Minister, die ter zake de verant woordelijkheid draagt. En via de mi nisteriële schrijftafel komt die brief tenslotte dan daar terecht, waar men de bevoegdheid en de plicht heeft te doen wat juist is. In het geval van de woningzoekenden dus bij de plaatselijke huisvestingsamb tenaar. die zeker niet zal verzuimen zijn volle aandacht te besteden aan een brief, die hem van de top der pyramide wordt toegereikt. Ondertussen zijn deze en soortge lijke brieven de belangrijkste met voor het staatshoofd als zodanig. Die brieven zijn velerlei. Sommige komen per post, andere per koerier, zij zijn van de grootst mogelijke uit- lonendheid. Er gebeurt in ons land niet veel of H.M. wordt er, hoe dan ook. bij betrokken. Zij heeft met voor niets een stoet van hoge en lage dienaren om zich heen. Daar is allereerst het Civiele Huis, be staande uit zes groot-officieren, n hofmaarschalk, een eerste stalmees ter, een reeks van zes-en-dertig Ko ninklijke kamerhere.i (van wie er echter slechts één in gewone dienst is), een aantal hoofden van hofde- partementen o.w. de particuliere secretaresse en de particuliere se cretaris enige adviseurs, een ka mer- en een jachtionker. een of meer hofpredikers, een geneesheer, een grootmeesteres, enige dames-du- palais, enige hofdames en een direc trice voor de particuliere zaken. Het Militaire Huis bestaat uit een eerste adjudant (een vlagofficier), enige adjudanten in vaste en een groot aantal in buitengewone dienst. Dan is er nog het zg. Kabinet der Koningin, dat nog steeds in Den Haag zetelt. Het is een ambtelyk bureau met aan het hoofd een di recteur voor het eerst sedert Willem is dat een vrouw, te weten mej. mr. M. A. TeUegen die veer tien ambtenaren onder zich heeft. WELKE ROL? Welke rol speelt zij in het staats bestel? Of speelt zij helemaal geen rol? Dergelijke vragen hoort men thans, sedert enige weken stellen. Als men het haar persoonlijk zou vragen zou zij vermoedelijk in alle bescheidenheid antwoorden: een rol spelen? helemaal niet, ik ben alleen maar 't boodschaonenio^ientie tussen de Koningin en Haar Ministers. Be scheidenheid siert ook, neen sisrt vooral, de hoogsten in den lande, maar men behoeft waarlijk niet over veel inzicht te beschikken om te be grijpen, dat dit boodschappenjonge- tje ietwat meer betekent dan die van uw Imiidenier. Een Engelse geschiedschrijver heeft het zó omschreven, dat de invloed van een grondwettelijke vorst in een democratische parlementair geregeerde staat berust op het recht op de hoogte te worden gebracht, te waarschuwen en aan te sporen. Van dat recht maakt H. M. Koningin Juliana op ge paste wijze gebruik. En het instru ment, dat zij daarbij hanteert, is het Kabinet der Koningin, welks Direc teur de schakel is tussen Haar en de Ministerraad. Men versta dit wel. de ze Directeur heeft een eigen instructie en die instructie sluit het geven van raad bepaaldelijk uit. Het Kabinet der Koningin is. zoals ik het dezer dagen van bevoegde zijde hoorde formuleren, de vinger op de pols van het Nederlandse volk. H. M. wil op de hoogte worden gehouden DOOI Juist nu de Friezen de plannen voor hun Elfstedentocht in elkaar hadden getimmerd en juist nu de schaatslief- hebbers-in-hart-en-nieren ook in Zee land begonnen te broeden over de vraag, of zij het zouden wagen de grote reis naar Leeuwarden te maken en de gladde ijzers daaronder te bin den om de lange, lange tocht van dik 200 km te beginnen, juist nu klettert de regen uit een asgrauwe hemel naar beneden en boort alle ijsillusies zon der meer in de grond. Prettig voor de mensen, die de bo dem van de kolenkist reeds aan schouwden en voor allen, die met win tertenen of winterhanden zijn geze gend. Rouw echter floerst om het hart des ijsminnaars. Zij halen de pot met schaatsenvet weer te voorschijn en geven het leerwerk een extra laagje, om van het staal maar niet te spreken. Helaas! helaas! De vreugde was van korte duur Maar we hebben tenminste op de schaatsen gestaan. van alles wat er leeft en omgaat in het volk, zij heeft het recht èn de plicht daartoe. Vandaar, dat de Di recteur van hei Kabinet o.m. tot taak heeft dagelijks daarover rapport uit te brengen. Dat gebeurt door middel van uittreksels uit de dag- en week bladen onbevangen overzichten van meningen, neergeschreven door erva ren journalisten, die de stem des volks verkondigen. Die overzichten moeten onpartijdig zijn samengesteld teneinde een tegenwicht te vormen voor de uiteraard partijdige inlichtingen van de Minister-President. Vandaar dan ook. dat de Directeur van het Kabi net der Koningin iemand moet zijn, die buiten de partijstrijd staat, maar er een levendipe, zij het ietwat acade mische, belangstelling voor heeft. KLANKBORD. De Directeur heeft nog een andere belangrijke taak, nl. die van klank bord. Heeft H.M. in een gewichtige aangelegenheid, bijvoorbeeld de sa menstelling van een nieuwe Minister raad, alle gebruikelijke adviseurs ge hoord Kamer- en fractievoorzit ters. vice-voorzitter van de Raad van State. enz. dan zal zij gaarne alle kanten van de zaak nog eens willen bepraten met een onpartijdige ge sprekspartner. In dat geval ontbiedt Zij de Directeur van haar Kabinet. Het is duidelijk, dat zulk een gesprek van de zijde van die Directeur een di plomatiek inzicht verst, dat schier-bo venmenselijk is; het mag nl. nooit uitlopen op een beïnvloeding van de beslissing van de Koningin. Het is duidelijk, dat alle geschreven stukkken betreffende regeringsaange legenheden. uitgaande van of bestemd voor H.M., door de handen van de Directeur van het Kabinet gaan. De Wijziging van enkele sociale wetten. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van wet tot wijziging der invaliditeitswet, der ongevallenwet 1921, der land- en tuinbouwongeval- lenwet 1922, eer zeeongevallenwet 1919. der ziektewet en der kinderbij slagwet. De bedoeling is de loongrens wederom aan te passen aan die van de ziektewet en het ziekenfondsenbe- sluit. Tjjdens een conferentie van de Nationale Luchtvaart Verbindingen te Cleveland werd een machine voor luchtvaart-verbindingen gedemon streerd, waarbij het mogelijk is 28 stemmen op een magnetische papie ren band van nog geen 2 cm. breed, op te nemen. De ingenieur Al Denk en z\jn assistente Laverne Popa demonstreerden het toestel, dat het mo gelijk maakt alle gesprekken tussen piloten en eontröle-torens op te ne men. Zo kunnen de onmiddellijke oorzaken van luchtrampen worden op gespoord, wat tot veiliger luchtverkeer zal leiden. De redering antwoordt de Eerste Kamer. Nogmaals de representatie kosten. De regering heeft de Eerste Kamer haar Memorie van Antwoord toegezonden op de algemene DOlitieke beschouwingen over de Rijksbegroting voor het dienst jaar 1950. In deze memorie betoogt de regering, dat zij grote waarde hecht aan een zo breed mogelijk overleg met de Staten-Generaal. Er is geen grond voor ongerustheid over de positie der Staten- Generaal. Wel kan uitbreiding van hetgeen wordt behandeld en het tempo, waarin dit soms moet geschieden, nu en dan tot bezwaren aanleiding geven, maai' een wezenlijke verandering is niet ingetreden en de po sitie der Staten-Generaal is ten deze vol- Belastingvermindering van 92.000.000. De memorie van antwoord op bet voorlopig verslag van de Tweede Ka mer inzake de wetsontwerpen belas, tingherziening 1949 en wijziging van de ondernemingsbelasting brengt in grijpende wijzigingen in beide wets ontwerpen. In hoofdzaak komen deze hierop neer, dat van aanvankelijk voorgestelde verlichtingen over reeds verstreken jaren wordt afgezien, waar tegenover de druk in komende jaren verder wordt verminderd. Voorts komt minder dan aanvankelijk het geval was het verlenen van uitstel van belasting op de voorgrond, daar tegenover wordt meer definitieve ver lichting van lasten voorgesteld. Vertraging in aflevering van postpakketten voor Indonesië. De laatste tijd worden veel klachten gehoord over de lange overkomstduur van postpakketten, bestemd voor Nederlandse militairen in Indonesië. Hierover kan het volgende worden medegedeeld: Het is het afgelopen jaar herhaaldelijk voorgeko men. wanneer de Indonesische douane pakketten controleerde, dat daaruit an dere artikelen te voorschijn kwamen, dan door de afzender op de aangifte-formu lieren was vermeld. Op deze wijze pro beerde men nl. Nederlandse betaalmidde len of andere geldswaardige papieren, dan wel waardevolle voorwerpen Indonesië binnen te smokkelen. De douane nam ver scheidene pakketten in beslag en ver scherpte de contróle. Intussen zal. volgens van de veldpost- dienst in Indonesië ontvangen berichten, de achterstand binnen 14 dagen kunnen worden igehaald. zodat spoedig weer met de normale overkomstduur van gemiddeld twee maanden rekening kan worden ge houden. Het ligt in de bedoeling om tot ge leidelijke afschaffing van de onderne mingsbelasting te komen in dier voe ge, dat de belasting over het boek jaar 1947 (belastingjaar 1948) voor het laatst op de gewone wijze zal worden gehe\en naar de beide thans geldende grondslagen. Over volgende jaren zal de heffing als volgt geschieden: boek jaar 1948 (belastingjaar 1949): uitslui tend heffing naai* de bedrijfsopbrengst (gewoonlijk 12 pet.).; boekjaar 1949 (belastingjaar 1950): eveneens uit sluitend heffing naar de bedrijfsop brengst, doch naar een verlaagd ta rief (gewoonlijk 7 pet.) Met ingang van het boekjaar 1950 zal, indien de voorstellen wet worden, geen ondernemingsbelasting meer wor den geheven. Valt het boekjaar van een onderneming niet samen met een kalenderjaar, dan geldt voor dat boek jaar de regeling, welke geldt voor het jaar waarin het boekjaar eindigt. Over de winst van een boekjaar 1949- 1950 wordt dus geen ondernemingsbe lasting meer geheven. Ter compensatie, alleen voor zoveel lichamen betreft, van hetgeen de schatkist aan inkomsten derft tenge volge van het verlaagde tarief van de ondernemingsbelasting voor 1949 wordt over dat boekjaar de vennoot schapsbelasting naar een hoger tarief geheven dan thans het geval is. nl. 36 pet. Over de volgende jaren zal het tarief van de vennootschapsbelasting 40 pet. bedragen. VERMINDERING. Er ontstaat een netto-vermindering van belasting van 92.000.000. Deze netto-vermindering komt grotendeels aan de ondernemingen van natuurlij ke personen ten goede. De afschaffing van de grondslag bedrijfskapitaal komt evenwel ook aan de belasting plichtige lichamen ten goede. komen onaangetast. Voor zover verande ring van omstandigheden een andere werkwijze wenselijk maakt; kan verwe zenlijking daarvan in belangrijke mate door de Staten-Generaal zelf worden be- vorderd.terwijl bij de grondwetsherziening kan worden overwogen in hoeverre zij aan dit doel dienstbaar kan worden ge maakt. Zoals zowel in het onderhavige voor lopige verslag als in de Tweede Kamer tot uiting is gekomen, liggen de moeilijk heden echter in hoofdzaak op het gebied, waar beslissingen moeten worden geno men in overleg met andere staten. Dit gebied heeft zich na de oorlog zeer sterk uitgebreid. GRONDWETSHERZIENING. Toen zij haar in het voorlopig verslag genoemde memorie van antwoord van 6 Mei jl. deed uitgaan stond aan de rege ring het spoedig instellen ener grond wetscommissie voor ogen. Bij nader in zien heeft zij gemeend daarmede te moe ten wachten totdat de regeling roet Indo nesië haar beslag zou hebben gekregen en dus op de vaste grondslag daarvan zou kunnen worden voortgebouwd. De commissie zal veelzijdig worden sa mengesteld, die samenstelling vormt nog een onderwerp van beraad. Met voldoening heeft de regering mo gen vaststellen, dat, met uitzondering van enkele leden, de Kamer in het algemeen instemt met de buitenlandse politiek, die door de regering is gevolgd. REPRESENTATIE. Ten aanzien van de door enige leden over representatie gemaakte opmerkingen, meent de regering na hetgeen dienaan- maande in de Tweede Kamer der Staten- Generaal is besproken kort te kunnen zijn. Gesproken wordt over een „wedloop welke zou worden gehouden op het stuk van recreaties, cocktail-parties e.a. zon der deze qualificatie tot de hare te ma ken. moge de regering er op wijzen, dat in de laatste jaren het internationaal con tact op velerlei gebied ten zeerste is toe genomen. waardoor veel meer dan voor heen delegaties of missies uit vreemde landen zich naar Nederland begeven en omgekeerd. Deze buitenlanders moeten in Neder land op waardige wijze worden ontvan gen. Dit is niet slechts een eis van de oud-vaderlandse opvattingen inzake gast vrijheid, maar biedt bovendien de gele genheid de door Nederlands delegaties ln het buitenland genoten gastvrijheid le re ciproceren. Ten onrechte wordt het vraagstuk der hier in bespreking gebrachte representa tiekosten in het voorlopig verslag uitslui tend en met name geplaatst in het teken van recreaties en cocktailpartles. Het deelnemen aan onderhandelingen op dit niveau stelt nu eenmaal verschillende ei sen. die niet zonder schade voor het landsbelang door de daarmede belaste ho gere ambtenaren kunnen worden ver waarloosd. Wel dient ook naar het oordeel der re gering rekening te worden gehouden met de eisen van redelijke soberheid in i band met de tijdsomstandigheden Minister van Maarseveen met de „Ruys" naar huis. Aneta verneemt, dat het in de be doeling ligt, dat minister van Maar seveen Vrijdag met de „Willem Ruys" naar Nederland vertrekt. Mi nister van Maarseveen heeft een be zoek gebracht aan Bali, de verwach te bezoeken een Medan en Djocja zijn niet doorgegaan. Mohammed Roem zal reeds Don derdag naar Nederland vertrekken. FEUILLETON door MARY BURCHELL 23 ,Wat zouden we dan oliedom ge weest zijn, als we deze gelegenheid hadden gemist", zei hij bedachtzaam glimlachend. Waarop Letty, moreel gerugsteund door de gedachte aan haar op handen zijnde verschijning in de balzaal even eens glimlachend antwoordde: „Ja, nietwaar?" Het Dorpshuis dat uit de eerste ja ren van de vorige eeuw dateerde, leek meer op een vergaderlokaal aan op de lees-, dans- en gymnastiekzaal die er gewoonlijk mee wordt aangeduid. De eigénlijke zaal was op de eerste ver dieping en langs elke zijde van het grote vertrek zag men 'n reeks prach tig verdeelde vensters in de stijl van het Regentschap, die tot de grond reikten. Deze vensters gecombineerd met de afmetingen van de lokaliteit, ruimte, terwijl de gladgewreven vloer 88. Zij zagen met angst en vreze hoe de aap 'n ontzaglijke aanloop nam en zij keken elkaar on gerust aan. Ook de reserve-doelman knipperde al bjj voorbaat met zijn ogen, en voelde zich verre van gelukkig. Toen zette Jimmy zich In beweging, en hij sprong met de snelheid van een woedende stier op de bal af. De levende muur van Albion- spelers begon te beven, en iemand riep met sidde rende stem: Vlucht, In 's hemelsnaam vlucht!! zelfs by de meest verwende danslief hebber in de smaak zou vallen. Beneden waren de kleedkamers, aan weerszijden van de prachtige trap, die recht naar de deur van de balzaal leidde en temidden van het gebabbel en de opwinding in de dames-kleed kamer ontving Letty de eerste hulde voor haar nu wel zeer veranderd ui terlijk. Gabrielle was niet bij de schare van neus-poederende, haar-kammende en kwetterende dametjes en Letty was daar heimelijk blij om. Maar wèl ont moette ze Dolly Odmer, de dochter van de dominee en toen deze jonge scho ne zich van de spiegel af omdraaide, staarde zij Letty zó kennelijk verbaasd aan, dat de betrokkene er verlegen onder werd. „Maar Letty Ormford. wat heb jij met je zelf uitgevoerd?" riep Dolly, die meer door oprechtheid dan door tactvol optreden uitblonk. „Je ziet er heel andersdan anders uit, Maar je bent heel mooi" voegde ze er haastig bij, want ze was een braaf meisje en totaal niet jaloers. „Dank je", glimlachte Lettyho pend, dat haar houding zou passen bij haar nieuwe gewaad. „Je ziet er zelf óOk erg lief uit, Dolly". ,,'t Zit hem natuurlijk in je japon", ging Dolly voort. En daarmee beant woordde zij haai eigen vraag, iets wat haar heel goed afging. Haar vader was zulk een in zijn studiën verdiept en stilzwijgend man, dat zij wel genood zaakt was, met zichzelf te converse ren, want anders zou zij niet geweten hebben hoe een gesprek te voeren. „Waar heb je die van daan, Letty? Ik heb nooit iets gezien, dat er ook maar op leek. Behalve natuurlijk in „Vo gue", voegde Dolly er bij, die altijd hartstochtelijk dat modeblad bestu deerde, hoewel zij voortdurend be treurde, dat er nooit iets scheen in te staan, geschikt voor haar eigen alle daagse en vrij mollige gestalte. „Iemand in Medway heeft haar voor me gemaakt", antwoordde Letty, die haar best deed, zo gewoon mogelijk te praten, om er zeker van te zijn, J dat zij er nog precies zo buitengewoon Het Wereldgebeuren Boycot in de V.N. Maandag is opnieuw een Russische afgevaardigde uit een van de commis sies der Ver. Naties weggelopen, het elfde geval sinds de boycot begon. Gaandeweg is de bedoeling van de Russen duidelijker geworden; zij trek ken zich terug uit elke V.N.-vergader- zaal, waarin een afgevaardigde van Tsjang Kai Tsjek verschijnt, niet al leen bij wjjze van protest, maar ook om elke besluitvorming onmogelijk te maken, dusdoende zand werpend in de tere machinerie der Ver. Naties. Ui teraard kunnen behalve in de Veilig heidsraad ook besluiten genomen wor den zonder de Russen. Zij, die niet aanwezig zijn, tellen eenvoudig niet mee bij de stemming. De Russen heb ben echter bij voorbaat aangekondigd elk besluit als „onwettig" te zullen be schouwen zolang het rode China niet tot de V.N. is toegelaten, zich daarmee buiten de normale procedure stellend. In feite hebben zij tijdelijk de Ver. Naties verlaten en daarmee een toe stand geschapen, die Trygve Lie als 'n „ernstige crisis" beschreef. De tactiek van de Sowjet-Unie is niet nieuw, heeft zelfs illustere voor beelden. Het was de Japanse staats man Matsuoka. die in 1933 uit protest de vergadering van de Volkenbond verliet, naar correspondenten schre ven, „langzaam en waardig". Het was Mussolini's afgevaardigde baron Alosi, die het voorbeeld enige jaren later volgde, echter op luidruchtige en the atrale wijze. Het was Gromyko, die in 1946 dit fijne trekje van fascistische Volkenbondsdiplomatie voor het eerst in de V.N. introduceerde. Hij weigerde de discussies over een klacht van Iran tegen Moskou bij te wonen en verliet de Veiligheidsraad. Wisjinsky paste twee jaar later dezelfde manoeuvre toe bij de behandeling van de Berlijn- se kwestie. Het wegloop-grapje werd trouwens ook uitgehaald in de gealli eerde contröle-raad voor Duitsland en in de> Berlijnse konmmandantura. Met als resultaat, dat beide organen niet langer werkten. De jongste boycot-actie is ingrijpen der dan de vorige gevallen, omdat het hier geen op zichzelf staand incident betreft, maar een algemene instructie aan alle Sovjet-diplomaten. Die in structie doet ernstig twijfel rijzen aan de loyaliteit van de Sovjet-Unie ten opzichte van de V.N. Indien de Sov jets werkelijk uitsluitend diplomatieke steun aan Mao's regiem willen verle nen is de gekozen methode wel zeer ongelukkig. Want 't wegblijven maakt het juist moeilijker een meerderheid voor Mao te vinden, terwijl bovendien bij de andere delegaties de tegenzin groeit om zich aan chantage le onder werpen. Resteert dus slechts de con clusie, dat de Sovjet-groep opzettelijk opstructie voert in de V.N., waarbij de kwestie-Mao als voorwendsel wordt gebruikt. Afgezien van de methode, waarop ze tot uiting worden gebracht, zijn juri disch gezien de Russische bezwaren tegen Tsjang Kai Tsjeks gedelegeer den zeker steekhoudend. Het is een ei genaardige vertoning, dat een volk van 450 millioen zielen in de V.N. wordt vertegenwoordigd door een groep lieden, die over geen feitelijke macht meer beschikken en van hun land zijn afgesneden. De huidige Chi nese delegatie kan alleen nog maar spreken namens de Nationalistische kopstukken, die naar Formosa zijn ge vlucht. Het vasteland van China wordt geheel door Mao's regiem ge controleerd. Er is geen sprake van 'n bezetting van China door een vreemde mogendheid, maar uitsluitend van een regiem-wisseling. Tsjang nog langer laten spreken uit naam van China is even ongerijmd als Spanje laten ver tegenwoordigen door de Spaanse rege ring in ballingschap. Waar moet het heen indien elk verjaagd régiem in in ternationale lichamen de oude posten blijft behouden? Het tijdstip, waarop een delegatie van Mao haar entree maakt in Lake Suc ces, kan niet ver meer af liggen. Het zou voor de V.N. het beste zijn als de meerderheid de zaak niet langer ver traagde, het voorbeeld van Engeland volgde en Mao erkende. De verwarde situatie, zoals die nu bestaat, komt het gezag van de U.N.O. niet ten goede. In Zuid-Afrika is een motie van wantrouwen in de nationalistische rege ring van dr. Malan, ingediend door de leider van de oppositie, generaal Smuts, met 78 tegen 71 stemmen verworpen. lief uitzag als in haar eigen spiegel thuis. „Ga je gang.Dolly maakte vrien delijk plaats voor haar. „Je hebt an ders heus geen poeder of wat dan ook nodig. Je neus glimt niet, zoals de mijne. Wie heeft die japon gemaakt, Letty?" ging ze voort, haar stem ver trouwelijk latend dalen. „Toch niet Madame Carreau?" „Neen, neen", zei Letty, haar hoofd schuddend. „Ik vertel het je later wel eens. 't Is een heel verhaal". Toen ging ze glimlachend de kamer uit en naar Rufus Arling terug met het prettige gevoel van iets „aparts" te zijn een gevoel uitsluitend bestaanbaar bij de vrouw of de man, die weet dat zij of by over een zeer speciaal adres voor exclusieve kleding beschikt „Dat wordt een prachtige reclame voor die beste Coralie", dacht Letty opgetogen. Toen ging ze met Rufus Arilng de trap op en werd heel vrien delijk door de oude lady Meldrish verwelkomd. „Je nicht is al aan het dansen, lieve", zei de grijze dame. „Ze danst met die aardige jonge artist, die met iedereen zo goed opschiet". Letty, die wel wist, dat lady Mel drish absoluut niet in staat was, pre cies de juiste feiten te onthouden, leidde uit deze mededeling af, dat haar stiefmoeder er al was en met Alec danste. Glimlachend stelde ze Rufus Arling voor en trad toen naast hem de bal zaal binnen. Bijna dadelijk zag ze daar Gabrielle en Alec, die zo volmaakt en kunstig samen aan 't foxtrotten waren, dat het mijlen ver boven het gemiddelde peil van Farrow's Eden uitstak. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3