PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Truman geeft instructie om de waterstofbom te vervaardigen Samenwerking van Belgisch en Nederlands Loodswezen D£ BILT Veiligheid van de V.S, eist het HOGE FUNCTIE VOOR MINISTER STIKKER BIJ DE O.E.E.S. HET HUWELIJK VAN KONING LEOPOLD THANS STRIJDPUNT Nieuwe Schelde-overeenkomst VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 27 Directie F vaD de Velde en F. B. den Boer Adj W de Pagter. Hoofdred. G Balüntqn. Pl.verv.: W Leertouwer en H A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per week: f 3.90 p kw fr p p. t 4.15 per kw Losse nucnmers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 1 Febr. 1950 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bui Vllsstngen wamt, 58 60 tel 2355 4 UJnen Ib gg 23581. MDu.g Londense Kaal 29 tel 2077 en 2927 Goes L. Vorslstr. 63. tel, 2473 IC g.g 2228] - Oostburg Pr Maurlüstr 12. lel 102 Terneuzen. Brouwerijs]!-. 2 Zlertkzee: N. Bogardslr. C 160. tel. Velerlei speculaties over de kracht van de bom. President Truman heeft de commissie voor atoom-energie irffetructle gegeven liet werk aan de waterstofbom te beginnen, aldus werd Dins dagavond uit Washington gemeld. De president had een korte verklaring uitgegeven, waarin liy zeide tot deze instructie genoopt te zijn, omdat hij er de verantwoordelijkheid voor droeg, dat het land in staat is zich tegen iedere eventuele aanval ler te verdedigen. Hij voegde ex* aan toe, dat het werk zou worden voortgezet op 'n grondslag, welke in overeenstem ming is met de Amerikaanse plan nen voor vrede en veiligheid. De ontwikkeling van de atoom wapens moest worden voortgezet, aldus bepaalde de president, totdat er een bevredigend plan voor inter nationale controle op de atoom energie is opgesteld. De kwestie, ol' de V.S. aan de productie van de bom moeten begin nen werd reeds sedert vier maan den achter de schermen besproken misschien langer. Thans is dus officieel instructie gegeven het werk aan de bom, die misschien duizend maal zo krachtig is als de atoom bom, te beginnen. De kosten van de «.•aterst'»" zouden volgens verschillende schat tingen 100 mililoen tot 4 milliard dollar bedragen. Het is mogelijk, dat de bom een gebied van 250 vierkante kilometer kan verwoesten Dr. Urey, de uitvinder van het zware water en één dei- deskundi gen die meewerkte aan de vervaar diging van de atoombom, citeerde vier dagen geleden een rapport van enkele natuurkundigen, die het mo- gel'ik achten dat de door een ont ploffing van de waterstofbom ver oorzaakte in een <*e- bied zo groot als de Ver. Staten alle soort leven zou vernietigen. Dr. Urev achtte het niet uitgesloten dat Rusland bij de productie van de waterstofbom ^en voorsprong had op de Ver. Staten. Een andere natuurkundige veron derstelde onlangs, dat geen vlieg tuig de waterstofbom zou kunnen afwerpen zonder zelf door de ont ploffing te worden vernield. STEEDS SNELLER De Amerikaanse commissie voor atoomenergie heeft in zijn halfjaar- lijk rapport aan het Congres ver- k'aard, dat de Ver. Staten „in steeds toenemend tempo atoomwa pens produceren, verbeteren in op slaan." In samenwerking met Engeland on Zuid-Afrika wordt thans o ader- zocht in hoeverre het mogelijk is uit Zuid-Afrikaanse goudertsen in aanzienlijke mate uranium te ver krijgen. Het rapport van de commissie zegt verder, dat atoomwapens thans „in dustrieel geproduceerd" worden, hetgeen sneller en doeltreffender gaat. De productie van splijtbare materialen „bereikte ilieuwe re cords" en er was begonnen met het onderzoek naar de mogelijkheid om atoomenergie voor het voortbewe gen van schepen, duikboten en vlieg machines te gebruiken. REACTIES. Senator Scott Lucas, één van de meest vooraanstaande leden van de Amerikaanse Senaat verklaarde Koningin organiseert het verjaarsfeest. VOOR PRINSES BEATRIX. Pas Zaterdag zal Prinses Beatrix haar verjaardagsfeestje hebben. Dan komen tientallen vriendjes en vrien dinnetjes naar Paleis Soestdijk om het feest mee te vieren. Er worden dan weer kinderfilms vertoond en op een feestelijk versierde tafel zullen de lekkernijen prijken rond een ver licht aquarium, waarin celluloid vis jes ronddobberen. Lag de organisatie van het verjaar dagsfeestje voor prinses Margriet in handen van H. M. de Koningin en Prinses Irene, Zaterdag aanstaande is het uitsluitend de Koningin, die de leiding heeft van de feestelijkheden. Dinsdagmiddag waren de Prinses jes vrij van school. Met een paar vriendinnetjes woonden zij in het Flora-theater te Baarn een voorstel ling van het Amsterdams Jeugdto neel bij. In een telegram had Prins Bern- hard de gelukwensen voor zijn oudste dochter naar Soestdijk gestuurd. Prinses Wilhelmina kwam kort na de middag op paleis Soestdijk. Zij zal daar enige dagen vertoeven. Materiële oorlogsschade. VOLGENDE WEEK IN DE EERSTE KAMER. De Eerste Kamer kwam Dinsdag in openbare vergadering bijeen ter be handeling van het- wetsontwerp, hou dende tijdelijke voorzieningen in het belang van het behoud van onroeren de monumenten van geschiedenis en kunst. Het wetsontwerp werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De voorzitter deelde daarop mede, daf, het in zijn voornemen ligt de Ka mer bijeen te roepen op Dinsdag 7 Februari a.s„ 18 30 uur. ter behande ling van het wetsontwerp „materiële oorlogsschade". voor de radio: „Ik bid God, dat wij nimmer van de waterstofbom ge bruik zullen behoeven te maken. De vrije volken der wereld weten dat de Ver. Staten nimmer een derge lijke bom of welke andere bom ook zullen gebruiken indien zij niet worden aangevallen. Ik vertrouw er op, dat de ontzettende verwoes- tings-mogelijkheden, welke het ge bruik van de waterstofbom inhoudt, uiteindelijk het mensdom weer by zinnen zullen brengen." De verklaring van Senator Lucas kan als een samenvatting worden beschouwd van de mening der Con gresleden over Truman's besluit. De leiders van de Amerikaanse Communistische party hebben pre sident Truman een telegram gezon den, waarin zjj er op aandringen dat hij zal terug komen op zijn besluit, opdracht zal geven het vraagstuk van de waterstofbom uitputtend in het Congres in openbare zitting te doen behandelen en onmiddellijk on derhandelingen met de Sovjet-Unie zal laten openen om tot controle op een verbod van atoomwapens te ko men. Frar roering c:.:napte aan r.cr?"!"-. De Franse regering heeft Dinsdag in de Nationale Vergadering op kantje af een meerderheid kunnen behalen. Vyf keer stelde Bidault de kwestie van vertrouwen, telkens naar aanleiding van punten uit de begro ting. De vierde keer staakten de stem men, 293 tot 293. Er moest toen nog over de begro ting in haar geheel worden gestemd. Deze werd met 16 stemmen meerder heid aangenomen. Voor de Nationale Vergadering tot de vijfde stemming overging, deed Bi dault een beroep op de afgevaardigden om de regering niet in gevaar te brengen. „In een tijd, dat er roule rende stakingen zijn, is het niet wen selijk, dat de regeringen ook rouleren", zo zeide hij. Hij wees er op. dat de val van de regering geen oplossing zou betekenen, daar haar opvolgers voor de zelfde problemen zouden ko men te staan. De regering zal haar uiterste best doen om zo veel moge lijk te bezuinigen, zo beloofde hij. Dronken autobestuurder reed op politie-patrouille in. Maandagavond reed een dronken autobestuurder tussen Maastricht en Valkenburg op een patrouille van de Rijkspolitie in. De patrouille-comman dant, die hem met een rood licht tot stoppen sommeerde, kon nog juist op tijd op zij springen. De auto werd echter spoedig achter haald en de dronken bestuurder kwam in de cel terecht. Benoeming met algemene stemmen. De raad van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking heeft Dinsdag met algemene stemmen de benoeming van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, D. U. Stikker, tot politiek directeur van de organisatie goedgekeurd. De ministers van de adviserende groep hadden daarvoor met algemene stemmen besloten deze benoeming voor te stellen. Minister Stikker zal worden belast met de verbinding, de coördinatie en de vertegenwoordiging van de O.E. E.S. naar buiten. Naar aanleiding van deze benoe ming wordt te meest bevoegder plaat- verzekerd. dat de heer Stikker het ministerschap van Buitenlandse Za ken in ieder geval zal blijven uitoefe nen. In vérband met zijn benoeming had minister Stikker gelegenheid tot be raad verzocht. Dit heeft in de afgelo- Verkeer lamgelegd in de Noordelijke provincies. Nadat 's morgens reeds meldingen waren binnengekomen over zeer glad de wegen, vooral in het gebied tussen de grote rivieren, bleek tegen de avond alle wegverkeer in de N.W.- hoek van Overijsel, in Drenthe, Fries land erf Groningen totaal onmogelijk. Strooide men van Rijks- en Gemeen tewege overal zand, enige minuten daarna was het wederom met een ijs laag bedekt. Verkeerswegen als Zwol leLeeuwarden, Steenwijk en Mep- pel—Groningen waren wegens de gladheid onberijdbaar. De grote bus ondernemingen in de drie Noordelijke provincies hebben de diensten ge staakt. Overal strandden reizigers en in Heerenveen waren bijv. de hotels overbezet. Grote reizigersscharen die met de bussen zijn blijven steken, werden door de spoorwegen vervoerd naar de grotere plaatsen in Friesland en Gro ningen, alwaar men moest proberen een plaatsje te verkrijgen om te over nachten. Noorse kustvaarder liep aan de grond. De 631 ton metende Noorse kust vaarder „Rask" met een 18-koppige bemanning is in zware zee op korte afstand van Berwick, aan de Noord- Oostkust van Engeland, aan de grond gelopen. De bemanning schoot een vuurpijl af, toen het schip aan de grond liep, doch het duurde lange tijd, voordat de aandacht getrokken was van een reddingsboot. Na enkele vergeefse pogingen lukte het de reddingsboot een lijn af te schieten en een jongen met een „broekapparaat" te redden. Daar de lijn brak, moest eerst een nieuwe lijn gehaald worden. Zware zeeën sloegen over het schip en alleen het dak van de stuurhut, waar de bemanning opgeklommen was, was nog zichtbaar. Later, nadat het getij gekeerd was, gelukte het de bemanning naar de kust te waden. pen dagen plaats gehad, waarbij ge bleken is. dat de ministerraad combi natie van beide functies goedkeurde. Tevens heeft mr. Stikker zich ervan verzekerd, dat men ook van Belgische zijde instemde met zijn benoeming. Deze instemming was voor hem ab solute voorwaarde. Door de nieuwe functie, welke mi nister Stikker er bij krijgt, zal hij in de toekomst veel afwezig moeten zijn. Wie dan zijn werkzaamheden zai overnemen is nog niet zeker. Er zijn hier verscheidene mogelijkheden. Er kan bijvoorbeeld een andere minister aangewezen worden. Er kan ook een minister zonder portefeuille benoemd worden en tenslotte kan een staats secretaris optreden. Piloot waadde 6 uur door de sneeuw omjiulp te hafen. Een C 47-transportvliegtuig van de Amerikaanse luchtmacht, dat op zoek was naar een sinds Donderdag jL vermiste Skymaster der Amerikaanse luchtstrijd krachten, is 30 K.M. ten Zuiden van Whi- tehorse, in het gebied van deY ukon, in Canada, neergestort. De bestuurder van het toestel waadde zes uur lang tot zijn middel door de sneeuw, en wist vervolgens 8 K.M. af te leggen, waarna hij eindelijk zijn doel: hulp voor zijn bemanning, had bereikt. Een onmiddellijk uitgezonden reddings ploeg slaagde er in. drie gewonde leden der vliegtuigbemanning te redden, twee anderen, die slechts licht waren gewond, hielpen de redders bij het in veiligheid brengen van de gewonden. Tot de dood ons scheiden zal De 85-jarige Italiaan Alessan- dro Urbani trad Maandag, ziek en zwak in een ziekenhuisbed liggend, in het huwelijk met de 82-jarige Tommasian Sela ver. De grijze bruid zat in een stoel naast het ziekbed van haar bruidegom. De geestelijke sprak de woor den: „Tot de dood U zal schei den". waarop Urbani fluiste rend ten antwoord gaf „dat be loof ik". Het waren de laatste woor den, die hij op deze aarde sprak, want onmiddellijk daar na overleed hij. De bruid stortte bewusteloos neer en moest naar huis wor den vervoerd. DE STATUS VAN PRINSES DE RETHY. Tijdens de eerstvolgende vergadering van de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers zal men zich ln hoofdzaak bezig houden met de problemen, die geschapen z|jn door het huwelijk van Koning Leopold met mejuffrouw Liliane Baels, de Prinses de Rethy. Voor het vaderland gevallen. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen het volgende verlies in Indonesië is gerapporteerd: Kon. Landmacht: Overleden 14 Jan. 1950 in het mili- tair hospitaal te Utrecht tengevolge ven van kardinaal van Roey voorge varen op 4 Augustus 1949 in Indone- i lezen, waarbij de gelovigen met het sië Tiekomen verwonding: korporaal I huwelijk van de koning met mej J. P. Keijzers, afkomstig uit Chaam j Baels werd kond gedaan. De kardi- (N.-Br) inaal zeide hierin o.a.: „de uitverko- Tydc-ns de jongste debatten over de koningskwestie heeft de liberaal Van de Wiele namelijk vragen ge steld over de grondwettige status van de Prinses de Rethy en over die van het kind, dat uit het huwelijk is ontsproten. In de boezem van de regering schijnt hierover verschil van mening te zijn. Het kerkelijke huwelijk tussen Koning Leopold en de Prinses de Re thy werd op 11 September 1941 inge zegend. door kardinaal van Roey, het burgerlijk huwelijk werd voltrokken op 6 December 1941. Op Zondag 7 December werd in alle kerken van het aartsbisdom een herderlijk schrij- Tegelijk met de vorst hebben de moeilijkheden te Giethoornhun Intrede gedaan. De waterwegen raakten toegevroren, en het punterverkeer lag stop. Maar de melkboer, de bakker, de groenteman en de kolenbaas wisten wel raad. Zij laadden respectievelijk hun bussen melk, broden; aardappelen en 'groenten en kolen op sleden, en gingen over het ijs de klanten af. Barre koude in N.W. deel van de Ver. Staten. In het N.W. deel van de Ver. Staten is het kouder dan het in ruim vijftig jaar ooit is geweest. Gedeelten van de bijna 1300 kilometer Oostelijker ge legen Dakota-bergen zijn onder een sneeuwlaag ter dikte van bijna een meter bedekt. In dit gebied zijn dui zenden personen volkomen van de buitenwereld afgesneden. Sommige boerenfamilies zijn sinds midden De cember van het afgelopen jaar niet meer met de bewoonde wereld in ver binding geweest en een aantal hier van is dringed om brandstof verlegen. Het Rode Kruis heeft de vier be trokken districten van Zuid-Dakota „door rampen geteisterd gebied" gekwalificeerd. Op het leger is een be roep gedaan om sneeuwploegen be schikbaar te stellen, waarmede men de geïsoleerden hoopt te kunnen berei ken. Kleiaardappelen bijna op. Ir. D. S. Tuinman, secretaris van de Hollandse Maatschappij van Land bouw, heeft Dinsdagmiddag op een vergadering te Hoorn mededelingen gedaan over de positie van de con sumptieaardappelen-voorraad. Volgens de heer Tuinman is in Zuid-Holland nog- slechts één procent en in Noord- Holland 15 procent van de oogst aan wezig, wat hierop neerkomt, dat bin nen enkele weken voor de bewoners van de grote steden geen kleiaard appelen meer te koop zullen zijn of slechts tegen exorbitante prijzen. Aanvulling uit de voorraad zandaard- appelen is dit jaar niet mogelijk, om dat deze grotendeels als veevoer zijn verkocht. Men zal dus gedwongen zijn om evenals in de oorlogsjaren in dustrieaardappelen uit de veenstreken voor directe consumptie te gebruiken. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat hiervoor ook het surpltis aan po ters zal worden toegevoegd. Naar wjj vernemen zal over enkele maanden een belangrijke wijziging komen in de samenwerking tussen het Nederlandse en 't Belgische loods wezen op de Wester Schelde. Door do Nederlands-Belgische commissie, die ingevolge het Schelde- tractaat de scheepvaartaangelcgenheden op deze rivier regelt, is reeds in principe overeenstemming bereikt over de nieuwe regeling. Wanneer de betreffende overeenkomsten getekend zijn, dan zal de nieuwe regeling wellicht nog in de eerste helft van dit jaar van kracht worden. Wy vernamen daarover van Belgi sche zijde, dat de afspraak, die na de jongste wereldoorlog werd ge maakt voor het beloodsen van de schepen op de Westerschelde niet in het voordeel van België was. Onder sterke druk van Engeland werden de Nederlandse en de Belgi sche loodsdiensten in een „pool" ver enigd en by het het binnenkomen van de Schelde zouden beurt om beurt de schepen door het Belgische of Nederlandse loodswezen van een loods worden voorzien. In principe zou dat dus neerkomen op 50% beloodsing door Belgen en 50% door Nederlanders. Aanvankelijk beschikte het Belgi sche loodswezen over te weinig zee- loodsen, waardoor het aantal Belgi sche zeeloodsen dat vóór de oor log aanmerkelijk groter was dan het aantal Nederlandse zeeloodsen on geveer gelijk was met dat der Ne derlandse zeeloodsen. Er was dus di rect, na de oorlog wel enige grond om üe 50% afspraak te maken, ook al was het aantal Belgische rivier- loodsen nog altijd groter dan het aan tal Nederlandse rivierloodsen. Geleidelik heeft de Belgische loodsdienst het aantal zeeloodsen opgevoerd en in de prnetyk kreeg de Belgische loodsdienst al spoe dig een groter deel van het loods- werk toegewezen dan de 'overeen gekomen 50%. NIEUW ACCOORD De reeds genoemde Schelde-commis- sie, die drie maandelijks vergadert, heeft het probleem van een nieuwe verdeling bestudeerd. Zij is zo deelt men ons van Belgische zijde mede tot de conclusie geko men. dat het weder instellen van de vrije concurrentie zoals die vóór 1940 tussen de Belgische en Nederlandse loodsdiensten bestond, weinig aan lokkelijks heeft. Ook nam men het standpunt in dat de 1:1 verhouding voor de ver deling van de te beloodsen schepen herzien moest worden. Men heeft daarom een nieuwe ver deling vastgesteld, die neerkomt op toewijzing van circa 1/3 der te be loodsen schepen aan de Nederlandse loodsdienst en 2/3 aan de Belgische loodsdienst. Daarmee zal dan tevens een einde komen aan de wel zeer nauwe samen werking er werd ook op enkele punten van ondergeschikt belang nog samengewerkt die na de ooi'- log tussen het Belgische en het Ne derlandse loodswezen heeft bestaan en hernemen de beide diensten, be houdens de 2:1 verhouding, ieder hun volle vrijheid. rene van de Koning is een landgeno te en behoort tot een zeer achtbare familie uit West-Vlaanderen. Zij is de dochter van Hendrik Baels, gewe zen minister. Wij zijn gemachtigd te verklaren, dat dit huwelyk uitslui tend het particuliere leven van de Koning betreft en gedn consequenties heeft op publiekrechtelijk gebied. De authentieke akte van de vorst be paalt, dat de koninklijke echtgenote afstand doet van de titel en rang van koningin. Zij zal de titel voeren van „Prinses de Rethy". Van socialistische zijde verwijt men kardinaal van Roey, in strijd met de grondwet, het kerkelijke huwelijk te hebben ingezegend, voordat het bur gerlijk huwelyk was gesloten, een verwijt waarbij vele liberalen zich aansluiten. De liberale volksvertegen woordiger van de Wiele gaat zelfs zover de regering te verzoeken tegen de kardinaal een vervolging in te stellen. De echtgenote van de Koning zal de titel mogen voeren van „Prinses van België" en haar kinderen zullen prinsen en prinsessen van België zijn, waaraan echter geen politieke ge volgen of grondwettelijke rechten verbonden zijn. Van socialistische zijde betoogt men evenwel, dat de Prinses de Rethy zelfs geen recht op deze titel zou hebben, aangezien het hier een zuiver morganatisch huwe lijk betreft. KAMERDEBAT VOORTGEZET. De Belgische Kamer van Volksverte genwoordigers heeft Inmiddels het debat ovèr het voorstel tot het houden van een volksraadpleging over de terugkeer van de koning voortgezet. De eerste spreker, de socialist Baccus, memoreerde de verontwaardiging, die onder de krijgsgevangen Belgische officie ren heerste, toen zij vernamerf, dat de Koning in het huwelijk was getreden. De heer Parisis (CVP), die in hetzelfde kamp krijgsgevangene was, deelde echter de mening van de vorige spreker niet en ver klaarde, dat de officieren wel degelijk trouw bleven aan de Koning. De volgende spreker, ae heer van Acker (Soc.), die onmiddellijk na de bevrijding eerste-minister was. haalde een incident aan, dat zich oo 10 Mei 1945 voordeed. Hij had de gehele dag bii de Koning doorge bracht. De vorst had een onderhoud rnet zijn broer. Prins Karei. Deze arriveerde toen van Acker er nog was. Het onder houd tussen de Koning en zijn broer had niet alleen niet plaats, doch de Koning liet deze zelfs niet zijn huis betreden. Hij zond een ordonnansofficier om de Prins mede te delen, dat hij te moe was om hem te ontvangen. Een half uur na de terug keer van Prins Karei naar Sankt Wolf gang was de Koning, aldus van Acker, aan het spelevaren, onder onze ogen, in ge zelschap van zijn vrouw en een officier. Volgens van Acker wordt het drama van de koningskwestie het best weerge geven door het zgn. Dolitieke testament van de vorst. Hieruit blijkt, aldus spre ker. dat de Koning nooit geloofd heeft in een overwinning der geallieerden. De vorst, zo zeide spr.. heeft geen ver raad gepleegd, doch hij heeft zulke ver gissingen begaan, dat hij sinds lang had moeten begrijpen dat de enige oplossing troonsafstand is. Aan het slot van zijn betoog verklaarde van Acker: „Indien de Koning de stem men van de hoogmoed en koppigheid deed zwijgen, en zich terugtrok, ten behoeve van zijn zoon, zouden wij alles doen om de moeilijke taak van de jonge Prins te vergemakkelijken. Indien hy echter mocht volharden, dan zou dit des te er ger zijn voor de monarchie en voor hem zelf". De heer Spaak betoogde, dat van het ogenblik af dat de Koning zelf wil re geren en niet langer de verantwoorde lijkheid van ziln ministers erkent, hebben wij niet alleen het recht, maar ook de plicht hem aan te vallen, de strijd gaat niet tegen de monarchie, doch tegen de absolute vorst. „Wij hadden altijd gehoopt, dat het „tragische misverstand", zoals kardinaal van Roey het noemde, nog zou kunnen worden opgelost en de vorst in triomf naar België had kunnen terugkeren, doch dit is geen werkelijkheid geworden. Truculent-ramp niet aan plichtsverzuim te wijten. De lijkschouwer, die een officieel onderzoek naar de ramp van de Brit se duikboot „Truculent" heeft inge steld, is tot de conclusie gekomen, dat er geen sprake is van grove onacht zaamheid „nabijkomend aan misdadig plichtsverzuim." bij deze ramp, die aan 64 mensen het leven heeft gekost. De lijkschouwer verklaarde, dat het niet zijn taak was te verklaren, welke van beide schepen volgens het burger lijk recht de schuld draagt. DE DOOI ZET DOOR. Zwaar bewolkt met plaatselijk enige re gen. Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen, maar in Groningen aanvan kelijk nog krachtige Zuid-Oostelijke wind met lichte vorst. Temperatuur in het ge hele Noorden van het land geleidelijk oplopend tot 1 a 4 graden boven nul, in het Zuiden temperatuuren tuss -f4 en -{-7

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1