BI Nieuws uit Zeeland Kappte en de wonderlijke schelp OFFER OP LANGE TERMIJN AeZ" é&êê&te LETTY'S moeilijke 1 KEUZE met CHL0RGD0NT tandpasta 'n volle linnenkast! KLANKEN uit de AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 31 JANUARI 1950 DU Grootste Zeeuwse kippen fokkerij nadert in Schudde- beurs voltooiing. 1000 KUIKENS KUNNEN PER SEIZOEN VERZORGD WORDEN. Menigeen, die vanaf de provinciale .straatweg in Schuddebeurs het oog laaf gaan over het landgoed „Mon Plaisir" zal zich. mogelijk met enige bevreemding hebben afgevraagd, welk bouwwerk daar staat te verrij zen: een gebouw, ongeveer vijftig me ter lang, met in de lange frontmuur niet minder dan veertien grote, vier kante raamkozijnen van gelijke afme ting. Welnu, het is een opfokhuis-in- aanbouw voor kuikens, een onderne ming van de heer S. P. Moelijker. In 't klein begonnen, met twintig tot honderd kuikens, is de heer Moelij ker er thans in geslaagd, deze fokke rij grootscheeps aan te pakken. En zo bouwt hij daar een opfokhuis geheel naar de eisen, die voor een dergelijk bedrijf in deze tijd gelden. Het ter rein. circa 250 m2 groot, is onderver deeld in veertien boxen van gelijke grootte, dat met het oog op het fok ken van kuikens van verschillende kippenrassen. Het geheel is berekend op een verzorging van vier duizend kuikens tegelijk per seizoen, 't Is na melijk een seizoenbedrijf. Volgens de heer Moelijker zal dit opfokhuis het grootste en meest modern ingerichte worden in de provincie Zeeland. Hij verklaarde, dat het opfokken van kuikens hoe langer hoe meer een speciaal bedrijf wordt, vooral ook daai- de gewijzigde omstandigheden in andere bedrijven, voornamelijk de boerderijen, er toe leiden, dat men zich daar met het kleine gedoe van een kip te laten broeden en zelf de kuikens op te fokken, in 't algemeen niet meer kan bezighouden. Hiermee verliest volgens hem. het boerenerf echter iets van zijn charme, daar de kloek met haar zwerm kuikens een familietafereeltje is, sinds eeuwen zo eigen aan de sfeer van de boerderij. Het piepjonge goed wordt in net opfokhuis geplaatst als ééndaglcui- kens, om te worden verhandeld op een leeftijd variërend van zes weken tot de leeftijd van kippen, die aan de leg toe zijn. Volgens de exploitant, is er voor dit opgefokte pluimvee steeds zóveel vraag, dat hij het volste ver trouwen in de toekomst heeft. WALCHEREN Vlissingen GEMEENTEAVOND NED. HERV. KERK. De derde Gemeenteavond, die Vrij dagavond door de Bouwaetiecommis- sie van de Ned. Herv. Kerk te Vlis singen in het Concertgebouw was be legd. is evenals de vorige uitstekend geslaagd. Er was gezorgd voor een gevarieerd programma, waarin niet alleen aan het vermaak werd gedacht, maar waarin ook een plaats was inge ruimd aan het instructieve element. De sladsbeiaardier van Veere. de heer Jan Kwist demonstreerde namelijk aan zijn studie-beiaard de werking van een carillon. Verder was er gym nastiek van dames der' gymnastiek vereniging „Oranje Nassau", muziek en zang en vanzelfsprekend ook de populaire „Spraakwaterval". GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van politie te Vlis singen maakt bekend, dat aan zijn bu reau als gevonden is gedeponeerd: num merplaat (K-7G93); groen kinderwantje; meisjesfiets; bruin wollen handschoen; loodgieters gereedschap: portemonnaie; groene want; 1 paar lichtblauwe kinder wantjes; bruine met rood geborduurde want; geblokte sjaal: 1 paar blauwe wan ten; rood kinderwantje; grijs kinderwan tje; boodschappentas. Inlichtingen zijn aan het Bureau van Politie te bekomen betreffende de adres sen van hen, die de navolgende voorwer pen hebben gevonden en aan huis in be waring hebben genomen: dubbele fiets tas; steekpasser: wit hondje, trommelstok, witte want; glacé herenhandsch., lederen riem; huissleutel; 1 paar zeemleren he renhandschoenen; 1 paar donkerblauwe kinderwantje; kindeischoentje; scapulier; portefeuille; groene sjaal; 1 paar rode wanten; groene handschoen; vulpen; br. kinderwantje: rechter dameshandschoen. Nieuw- en St. Joosland MUZIEKVERENIGING ,,O.N.D.A." Dezer dagen hield de muziekvereni ging „O.N.D.A." te N. en St. Joosland haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer A. H. Baurdoux. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedgekeurd. Besloten werd een pro- paganda-avond te houden. Er was ge noeg animo onder de leden om aan 't concours deel te nemen. De aftredende bestuursleden waren de heer P. Me- liefste Sr., 2de voorzitter en P. C. Baas, secr.. die met grote meerderheid van stemmen herkozen, werden. Beide heren bleven in hun oude functies. Nadat nog enige interne zaken wer den afgewikkeld, werd de vergadering gesloten. VERKIEZING KERKVOOGDEN Tot kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk te Nieuw- en Sint Joosland wer den herkozen de heren J. Dingemanse en W. A. Klöet. terwijl wegens bedan ken van dhr. P. W. de Lange werd aangewezen A. de Jager. ZUID-BEVELAND Ellewoulsdijk OUDERAVOND OPENBARE LAGERE SCHOOL. In de openbare lagere school tc Elle- woutsdijk werd een ouderavond gegeven voor leerlingen op de lagere en de kleu terschool. In zijn openingswoord heette de heer P. Verhejjke in het bijzonder de heer C. W. Vervest uit Goes welkom, die deze avond 'n lezing met lichtbeelden gaf over de rijstbouw in Indonesië. Na de interessante causerie, beantwoordde de heer Vervest nog enkele vragen. Men be sloot om pogingen in het werk te stellen een vereniging op cultureel gebied te vor men ten einde meer van dergelijke avon den te organiseren. In de huishoudelijke vergadering werd de penningmeester, de heer A. de Reij- ger, herkozen. Goes BODEMKARTERING IN DE FRUITTEELT. Zaterdagmiddag sprak in hotel Cern traal te Goes ir. J. Butijn, voor de Ver. v. oud-leerlingen van de Fruit- teeltschool te Wilhelminadorp over de bodemkartering voor de fruitteelt. De structuurverslechtering van de bo dem is oorzaak dat steeds meer be langstelling voor bodemkartering ont staat. De voedingszouten bepalen niet alleen de productiegrond. Ook water en lucht zijn in bepaalde verhoudin gen nodig. Daarom is de waterhuis houding in diepere lagen van veel be lang. Het doel van bodemkartering is nu om die bodemtypen op kaart te brengen, die verschillen in productie geven by gebruikelijke landbouwge wassen. In het kort schetste spr. vervolgens hoe een bodemkartering tot stand komt. De opdrachten gaan hiertoe soms uit van het Rijk, voor vestiging van nieuwe tuinbouwcentra, van pro vincie, gemeenten, waterschappen en ook wel van de bodemgebruikers zelf. Voor deze laatste categorie komen de kosten ongeveer op 25 per ha. in oude polders en 15 per ha. in nieu we polders. De bodemkartering in Zeeland heeft als inzichten opgeleverd, dat men drie groepen moet onderscheiden, nl. oude polders, waarvan de gronden niet al te best zijn, de middellandpolders, d.z. oude polders die weer eens ingelopen zijn en jonge polders, die nog kalk- rijk zijn. Wat betreft het belang van bodem kartering voor de fruitteelt, gaf spr verschillende cijfers van opbrengsten, die op diverse soorten gronden wer den verkregen. Gebleken is o.m., dat kankergevoelige soorten niet in pro fielen met gestoorde waterhuishou ding moeten worden geplant. Appels doen het goed op lichte grond, terwijl peren weer wat zwaardere grond vra gen. Bij een bedrijfskartering wordt be halve een kaart, ook een rapport met een profielbeschrijving, advies voor bodemverbetering, drainage, bemes ting en beplanting verstrekt. 6. De maat had scho ne, droge kleren aan getrokken, en de natte op de waslijn gehan gen, en toen hij daar mee klaar was, ging hij alle ellende en na righeid van de dag overdenken, leunend op de verschansing. Kappie had hen over de reis verteld, die ze met Signor Rivaldi zouden gaan maken, en dit had de maat allesbehalve prettig gestemd. „Wat is het leven soms toch somber!" dacht hij. „Inplaats. dat wij nu eens een prettige, eenvoudige reis gaan maken met één of ander gewoon sleepjewat komt daar aan! Die signor Hoe-heet-ie en een paal mannen met een netdaar heb je de ellende al!" „Daar zijn ben ik!" zei Signor Rivaldi. „Nu stuurmaat moeten sleepe-schepnet netjes keu rig vastbindt op achterdekschip. Mag niet weg weai-vliegen door windstorm! Densa com pres- Kappie was er ook bij gekomen om aanwijzin gen te geven, wanneer de maat zichzelf bijna in het net verstrikte, maar na een poosje zat het goed rnet touwen vast. „Wij vertrekken morgenochtend vroeg!" zei Kappie toen. „Wij vertrekken deze momento!" riep Signoi, Rivaldi. „Wie is hier de kapitein!" zei Kappie. „We ver trekken morgen!" „Ik wou maar, dat we hele maal niet vertrokken!" zei de maat. „Dit wordt een vreselijke reis!" HET ZANGONDERWIJS OP DE LAGERE SCHOOL. Dezer dagen sprak te Middelburg de heer Aug. Weiss, inspecteur van het lager onderwijs te Rotterdam, voor leerkrachten, werkzaam bij het protestants lager onderwijs, over het zangonderwijs. Deze lezing werd ge geven in het kader vdn de Vernieu wingscursussen, georganiseerd door het Chr. Paed. Studiecentrum. Spr. wees er op, dat het bakzingen stiefmoederlijk op de scholen bedeeld wordt. Aan deze achterstelling mag zeer zeker de leerkracht in de Chr. School niet mee doen. De heer Weiss stelde het bakzingen op één lijn met het gebed en de Bijbelse vertelling. Voor de praktijk gaf inspecteur Weiss zeer nuttige wenken. Bij de ge- dachtenwisseling kwam de moeilijk heid naar voren van de juiste lied keuze. Binnenkort kan een liederen- lijst tegemoet gezien worden. ONZE SCHAAKRUBRIEK Fraaie combinatie van de Zweed Stahlberg. De Zweedse grootmeester Gideon Stahlberg heeft onlangs een fraaie prestatie verricht door het sterk be zette tournooi te Trencianske Teplice te winnen, voor meesters als Szabo, Pachman, Rossolino, e.a. De Zweed speelde een aantal zeer goede partijen en bleek meester op alle wapens te zijn. Naast een diepgaande kennis van de openingen, bezit hij een fijn ontwikkeld positie-gevoel, en heeft hij een scherp oog voor plotseling opdui kende combinaties. In de volgende partij die hij in het bovengenoemde tournooi speelde, zien we hem een stuk offeren, waarbij het niet te zien is hoe de zaak zal aflo pen. In een dergelijk geval moet het gevoel de doorslag geven. Wit: STAHLBERG Zwart: OJANEN. Dame.Indische verdediging. 1. _c2-c4,e7-e6;_ 2. Pgl-f3,Pg8-f6; 3. g2-g3,b7-b6; 4. Lfl-g2,Lc8-b7; 5. d4,Lf8-e7; 6. 0-0,0-0; 7. Ddl-c2. LEZERS SCHRIJVEN... NEPTUNUS EN HET LICHT. De sfeer in oude gebouwen is dikwijls geheimzinnig, niet alleen in vroeger tijd. toen men nog in spoken geloofde, maar ook thans nog. Zo kan er ook van het stadhuis in Zierikzee iets „geheimzinnigs" uitgaan. Reeds enkele avonden achter elkaar zagen we lopende in de Meel- straat in de toren van het oude stad huis een licht flikkeren. De eerste maal schonken we er weinig aandacht aan. maar toen het ons bleek dat het verschijn sel herhaaldelijk was waar te nemen, heb ben we Neptunus om uitleg gevraagd. De ze scheepte ons af en beweerde dat de toren thans als vuurtoren wordt gebruikt. Wij geloven Neptunus echter niet. Wie kan het raadsel verklaren? Zierikzeeënaar. VEEHANDELAREN EN BOEREN. Naar aanleiding van het verslag van mjjn lezing over de t.b.c.-bestrijding voor de C.B.T.B. op Dinsdag 17 Januari, deel ik U mede. dat er een passage in voor kwam, waaruit op te maken zou zijn, dat alleen de veehandelaren een nagetieve rol spelen bij de t.b.c.-bestrijding. Ik heb uitdrukkelijk de volkomen onvoldoende medewerking van de veehaudelaren èn boeren gehekeld als belangrijk remmende factoren. Goes, 21 Januari. G. GROOTENHUIS. MOERASSCHILDPADDEN IN ZEELAND? Reeds enige malen verscheen in uw blad een mededeling omtrent de aanwe zigheid van zeldzame vogels in Zeeland. Mag ik plaats vragen voor het volgen de? Het is mij nl. tot mijn verrassing ge bleken, dat in vroeger jaren in Zeeland moerasschildpadden werden gevangen in drassige wellanden en „pitten". Vier maal ving men een exemplaar in de omgeving van Biezelinge. Daar drie der vangsten op rekening van één persoon staan en er ruim 14 Jaren moesten voor bijgaan. eer ik dit van hem te weten kwam. schynt de kans groot, dat ook an deren in Zeeland dit zeldzame dier tijdens hun landelijke werkzaamheden hebben aangetroffen. Mag ik de lezers, die in de vrije natuur een ontmoeting hadden met een schild pad, verzoeken mij de omstandigheden mee te delen, waaronder zij het dier von den? (moerassig weiland, sloot. weel. enz.) Zo mogelijk met aanduiding van jaartal en jaargetijde. Bij voorbaat hartelijk dank. Biezelinge. B. J. J. R. WALRECHT. In deze opening gaat de strijd om het veld e4, een strijd, die gewoon lijk in het voordeel voor zwart af loopt. Zeer gebruikelijk is bijv. de variant 7. Pc3,Pe4; 8. Dc2,Pxc3; 9. Dxc3.f5 met ongeveer gelijke kansen. De tekstzet bereidt Pc3 voor. Na 7. Le4 is volgens de nieuwste on derzoekingen 8. Da4',LcG; 9. Db3! voordelig voor Wit. 7d7-d5. Hoewel volkomen in overeenstem ming met de bedoeling van de ope ning (veld e4!), heeft deze zet het be; zwaar, dat Lb7 zijn uitzicht verliest. Betere kansen geeft daarom 7cö. 8. c4xd5,e6xd5; 9. Pbl-c3,c7-c6. Kleine oorzaken, grote gevolgen! Het is juist dat zwart gewoonlijk c6 moet spelen, maar dan toch niet eer der dan dat hij er toe gedwongen wordt. Sterker is 9,Pbd7; 10. Tdl, Te8; 11. Lf4.c6 zoals in een partij Sa- mychofsky-Botwinnik. 10. Lcl-f4,Tf8-e8; 11. Tal-dl!. Het verschil wordt duidelijk door het vroegtijdige c6, kan wit op de doorbraak e4 aansturen. 11,Pb8-d7; 12. Tfl-el.Pd7-f8; 13. Lffccl. Met het oog op de mogelijkheid 14. e4,dxe4; 15. Pxe4,Pd5 staat de loper op f4 niet goed meer. 13. .,Dd3-c8? Sterker is Pg6. Nu profiteert Wit direct van de stelling der zwarte dame. 14. Pf3-g5!.Pf8-g6; 15. e2-e4,h7-h6. Hierop volgt een prachtig stukof fer. Intussen is echter ook 5dxe4; 16. Pcxe4,Pxe4; 17. Lxe4 niet meer bevredigend voor zwart. 16. Lg2-h3,Dc8-d8; 17. Pg5xf7!!.Kg8x f7: 18. e4-e5,Pf6-e4. Gedwongen, want 18Pg8 (h7) faalt op 19. e6;,Kf6; 20. Df5 mat. 19. Lh3-f5!.Pg6-h8. Ook deze treurige terugtocht is ge dwongen, daar het veld f8 nodig is voor de zwarte koning (19,Pf8; 20. Txe4,dxe4; 21. Db3t en wint). 20. Pc3xe4,d5xe4; 21. Lf5xe4,Dd8-d7. Maakt de zaak gemakkelijk. Echter 21,Dc8: 22. Td3,Kg8; 23. Db3t is evenmin voldoende, terwijl direct 21. Kg8 met 22. Lxc6! beantwoord wordt (22. Tc8: 23. Db3t). 22. Le4-g6v,Kf7-f8. En niet 22Pxg6?; 23. e6f met dame winst 23. e5-e6.Dd7-d8; 24. Lg6xe8,Dd8xe8; 25. Dc2-h7.Ph8-g6: 26. Tdl-d3.Le7-f6; 27. Lclxh6! Bevrijdt de dame uit haar gevange nis. Op 27gxh6 beslist 28. Tf3. 27. c6-c5; 28. d4-d5,Pg6-ea; 29. Telxe5!.Lf6xe5; 30. Lh6xeg7Ü Zwart geeft op want na 30Lxg7; 31. Tf3t,Ke7; 32. Dxg7i en 33. Tf8 houdt hij niets meer over. 0 »BROCAblj, „VADERTJE LANGBEEN". De toneelgroep van de Jonge Kerk te Goes heeft Zaterdagavond voor een geheel bezette zaal van het Schutters hof het toneelstuk „Vadertje Lang been" opgevoerd. Door een goede aankleding en over het algemeen verdienstelijk spel is men er uitstekend in geslaagd, de juiste sfeer te scheppen. Grappig was vooral de scène van de regentenvergadering, waarin de stren ge directrice, mej. Lippett (mevr. de Lange) haar pupillen wat deden die kinderen het aardig! aan het conservatieve college voorstelde Een aardig stuk met verschillende ontroerende en komische momenten. Qua spel heeft mevr. Lizierse, als de levenslustige Jerusha wel het" meest doen genieten, terwijl de typering en het spel van Jervie Pendleton, alias Vadertje Langbeen (L. de Jong) nog wat mist aan routine. Verder gaf mej. Jo Duvekot een goede creatie van de a»l)HILVERSUMi Vraagt ons prospectus ONDERWIJZERSAKTE H B 3 .SteBlsewmcn A en B. Mulo-dipl. deftige, statige mevr. Pendleton en Ineke Vermaas om slechts enkelen te noemen sloot zich als Sallie Mc Bride, goed bij het spel van haar boe zemvriendin Jerusha aan. De C.J.M.V.-band zorgde voor ge zellige entre-acte muziek. Een harte lijk applaus was de beloning voor to nelisten en band. Kloetinge LANDBOUWBELANG. Dezer dagen hield de vereniging „Landbouwbelang" te Kloetinge een algemene vergadering in de gemeen- teherberg. Het verslag van de pen ningmeester meldde een batig slot. De heer B. M. van Nieuwenhuijse werd als bestuurslid herkozen. Als reserve voor de Raad van Toezicht werd benoemd de heer A. Trimpe. De afgevaardigden voor de Z.L.M., Boe renleenbank en Aankoopvereniging zullen door het bestuur worden be noemd. De rundvee-keuring zal in de toekomst voor de vereniging worden gesteund. Tot slot hield mr. H. B. Bouwman uit Goes een lezing over „De pachtvraagstukken in de prac- tijk". Rilland-Bath LEDEN STEMBUREAUX. Burgemeester en wethouders te Ril- lond-Bath hebben tot leden van de r-tembureaux benoemd: D. Butijn, A. A. Mol, J. A. Nieuwenhuijse, L. A. Boonman en J. A. Boot en tot plaats vervangende leden: W Walraven en M. A. Frangoijs.- feuilleton] door mary burchell 22 „Ben je haast klaar? 't Wordt tyd Daar haar nog geen half uur meer we g^an"; het leek wel, alsof restte, voltooide Letty haar toillet j h« deze avond de algehele leiding in record-tempo en gunde zich nau- welijks tijd. in de spiegel te zien. Ja> lk kom!"ep Letty ademloos ZON EN MAAN. 1 Februari. Zon: op 8.21 onder 17.27 Maan: op 15.17 onder 8.11 Eerst toen ze de sluiting had beves tigd en de glinsterende rokplooien uitgespreid, bekeek zij vol vèrbazing haar spiegelbeeld enslaakte 'n kreet van schier onuitsprekelijke verrukking. Een paar donkere ogen, van op winding schitterend, staarden haar aan, terwijl haar goudblonde haven in het heldere avondlicht glinster den. Op haar wangen lag een zach te gloed en de lippen waren zó rood, dat de lippenstift, die zij zorgvuldig te Medway had gekocht, achteraf bezien overbodig was. En dan de japono, de japon! Uit het buitengewoon flatterende, keurig gemaakte lijfje staken haar zachte jonge schouders ivoorkleurig af tegen de goudglans van de stof, terwijl van haar slanke middel tct de grond de eindeloze, toverachtige stroom van goud leek. ..'t Is't is onmogelijk", hijg de Letty. Maar ze wist niet zeker wat ze met die uitroep bedoelde, of het moest zyn, dat het onmogelij Letty Ormford kon wezen, wier beeld daar in de spiegel werd weerkaatst. Op dit ogenblik riep Rufjis Ar- ling van beneden, onverwacht ge biedend: Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee HOOG WATER u.-fNAP u.+NAP 0.45 1.10 1.43 2.10 1.71 1.91 2.05 1.24 13.13 13.38 14.15 14.41 1.8( 2.00 2.13 1.36 7.05 7.34 8.14 7.57 LAAG WATER -NAP u.—NAP 19.21 1. 19.52 20.32 20.08 1.83 2.05 2.20 1.54 terug. Ze nam haar kleine avondbont mantel, een der laatste kostbare ge schenken van haar vader en rende de gang door en de trapjes af. Rufus Arling stond in de hall met zijn x-ug naar haar toe terwijl hij schijnbaar uitkeek over het gazon van Edenfield, dat lui door de open deur kon zien. Toen hij echter haar voet stap hoorde, keerde hij zich om. Letty wist niet precies wat er op dat ogenblik gebeurde. Ze besefte al leen, dat nog nooit haar verschijning zulk een uitdrukking op het gezicht van een man te voorschijn had geroe pen. Een uitdrukking, die haar snelle vaart vlugger tot staan bracht dan enig woord had kunnen doen. Drie treden van beneden af hield zij stil en hij kwam langzaam door de hall naar haar toe. Zijn vastberaden manier van doen had iets bijzonder aantrekkelijks en toen hij, zijn arm op 't ondereind van de leuning leggend, glimlachend naar haar opzag, keek Letty op haar beurt hem met wijdgeopende, donkere ogen aan. „Wel mijn lieve kind", riep hij uit. „Wat heb je met jezelf uitgevoerd?" „N..niets", stamelde Letty, die zich eensklaps erg jong en onhandig gevoelde, ,,'t Is alleen maarde ja pon". HOOFDSTUK III Rufus Arling lachte. „Zo. dus is het de japon nietwaar"? zei hij, wat spottend maar niet on vriendelijk. „Dan is het maar goed, dat je mij vroeg, ze te halen". En voor ze wist wat hij ging doen, sloeg hij zijn armen om haar heen en tilde haar de paar laatste traptreden af. Letty slaakte een zwakke kreet, want ze was niet een meisje, met wie men zich gemakkelyk vrijheden kan ver oorloven. Toen ze hem evenwel een ogenblik later aankeek, zag ze wel 'n geamuseerde en ietwat ondeugende oio uitdrukking in zyn heldere donkere J.iv j ogen, maar niets wat op onbeschaamd- 1-48 held leek. WOENSDAG. Het toneelstuk van George Bernard Shaw „Widower Houses", werd door Ary van Nierop vertaald en voor de microfoon bewerkt. Vanavond kan men het horen onder regie van Willem van Capellen (H. II 21). De Amerikaanse Sopraanzangeres, 1 Ellabella Davis, zingt vanavond liede ren van Schubert en Strauss. Van Schubert o.a.: ..Frühlingsglaube" en „Gretchen am Soinnrade" (H. n 22.20). I Hilversum I: 7. 8. 13. 19 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Phllh- Or kest van Dresden. 7.45 Een woord voor de dag. 8.15 Te Deum Laudamus. 8.45 Pianosoli. 9 Ochtendbezoek bij onze jonge zieken. 9.30 Morgenconcert. 10.30 Morgen dienst. 11 Het huis Lauernesse. 12.05 Dat wil ik nog eens horen. 12.30 Mededelin gen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Orgelconcert. 13.20 Sweelinck-kwar- tet. 13.50 Band of H.M. Royal Air Force. 14 Ensemble Lachman. 14.30 N.C.R.V.- koor. 15 New Yorks Philh. Orkest. 16 Voor onze jeugdige schakers. 16.15 Voor onze jongens en meisjes. 17.30 Chr. mondaccor- deonclub „Excelsior". 17.45 In de soete suykerbol. 18 Onze Nederlandse koren en korpsen. 18.30 Regeringsuitzending. 19.15 Onder de leeslamp. 19.30 Sportcommen- taar. 19.40 Vandaag. 20.05 Commentaar familiecompetitie. 20.15 Massale koorzang. 20.45 Concertgebouworkest. 21.25 Liturgi sche beschouwingen. 21.55 Gramofoonmu- ziek. 22.15 Busch-strijkorkest. 22.45 Avond overdenking. 23.15—24 Léner strijkkwar tet. Hilversum II: 7, 8. 13, 18. 20 en 23 Nws, 7.18 Het Tivoli Concertzaal-orkest. 8.18 OrgelspeL 8.50 Voor de hulsvrouw. 9 Bos ton SCymph. Orkest. 10 Kinderen cn men sen. 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keu ken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11 Populair non-stop. 12 Accordeola. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Voor het platteland. 12.55 Kalender. 13.15 De Ramblers. 14 Gespro ken portret. 14.15 Jcugdconcert. 15 Da roodborstjes. 15.20 Jelle van Sipkc-Frouk- jes. 15.50 Spelen jullie dit ook? 16 Vragen staat vrij. 16.30 De regenboog. 17 Het stond in de krant. 17.30 OrgelspeL 17.45 Regcringsultzending. 18.15 V.A.R.A.-varia. 18.20 Trio X IJ Z. 18.35 Johan Jong en zijn banjoliers. 19 Borreloogst 1949. 19.15 Kwartet Jan Corduwener. 19.30 Onze spelregels. 19.45 Uitzending onder verant woordelijkheid van de raad der kerken. 20.05 Dingen van de dag. 20.15 Socialistisch nieuws. 20.20 Malando en zijn orkest. 21 De huizen van de weduwnaar. 22.20 Ella bella Davis, sopraan. 22.45 Tussen mens en nevelvlek. 23.1524 De nachtschuit. RADIOCENTRALES PROGR. 3. 7 (Br. VI.) Nieuws. 7.05 Gram. muziek. 7.30 Kroniek van de dag. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Balletmuziek uit Rosa- münde v. Schubert, gr. 8 Nieuws. 8.05 Morgenconcert, gr. 9 Nieuws. 9.05 Lichte gram. muziek. 10 (Eng. LP) Nieuws. 10.10 Verzoekprogramma v. d. huisvrouw, gr. 11 Robinson Cleaver. orgeL 11.30 (Eng. HS) Falkman en zijn Apachen-orkest. 12 (Br. VI.) Filmmuziek, gr. 12.30 Weerbe richten. 12.32 Musette-orkesl „De Nayer". 13 Nieuws. 13.15 Gram. muziek. 14 Will Glahé en ensemble, gr. 14.30 The Ink- spots, gr. 14.45 (Eng. HS) Jack Train's Variety BilL 15 (Luxzmburg) Le ménage en musique. VL 15.30 (Kalundborg) Alex Chistophersen en orkest met gram. muz. 16 (Eng. LP) Troise en zijn Mandoline- ensemble. 16.30 Howard Lucraft en zijn ensemble. 17 (Kootwijk) Djakarta. 18 (Br. Fr.) Voro de soldaten. 18.30 (Br. VL) Fr.) Voor de soldaten. 18.30 (Br. VL) seau de feu, Strawinskl. gr. 19.50 Radio- feuilleton. 20 Operette De Mikado (in de pauze: Actualiteiten). 22 Nieuws. 22.15 Kamermuziek, gr. 22.50 Gram. muziek. 23 Nieuws. 23.05 Verzoekprogramma, gr. „Kom mee". Hij nam haar bij de arm en geleidde haar naar de zwarte Daimler, waar hij haar naast zich liet neerzitten. De rit werd grotendeels zwijgend af gelegd. Letty was ook te zeer in be slag genomen door het naderen van de belangrijke ontmoeting met Alec dan dat zij een licht gesprek had kun nen voeren; terwijl haar begeleider 't blijkbaar aan haar overliet, of ze al dan niet zouden pratén. Toen ze het Dorpshuis naderden, bleek weldra, dat iedereen, die maar „iets" was en ook velen, die „niets" waren, voor deze gelegenheid der waarts waren gekomen. Op 't pleintje voor 't gebouw stonden meer auto's bijeen dan Farrow's Eden sinds lan ge tijd geparkeerd had gezien. Letty merkte al gauw die van Alec op heel democratisch staande tussen de oude Rolls van Lady Meldrish enerzijds en de keurig opgepoetste kleine vracht auto van de slager uit het naburige dorp, die er drie ongetrouwde maar optimistisch gebleven zusters mee hierheen had gebracht, aan de andere kant. (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4