Vooruitzichten voor herbouw van stadskern zijn gunstig JIMMY BROWN, Sportheld Schaduw over J949: het heengaan van een beminde burgemeester ALS VIJFTIG JAAR GELEDEN. Zeeuwse Almanak HET WERK VAN DE U.V.V. 195! DINSDAG 31 JANUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 Nieuwjaarsrede in Middelburg's Raad Toestand van gemeente financiën zal Middelburg grote moeilijkheden brengen By de opening van de eerste vergadering der Middelburgse gemeente raad in 1950 heeft de loco-bnrgenieester, de heer J. VV. Kögeler, Maandag middag een rede uitgesproken, waarin hy een terugblik wierp op het af gelopen jaar en de belangrijkste gebeurtenissen in de herinnering terug riep. Uit zjjn opsomming van gewichtige raadsbesluiten in 1949 bleek an dermaal duidelijk hoe hard Middelburg op weg is om weer in de volle be tekenis van het woord de Zeeuwse hoofdstad te worden. Er is dan ook al le reden tot blijdschap en dankbaarheid, doch evenzeer tot droefheid: de Middelburgers moesten hun beminde burgemeester, die zich zo zeer be ijverd heeft om de stad de oude welvaart terug te geven, ten grave dragen. De heer Kögeler begon zijn Nieuw jaarsrede met het aanbieden van zijn beste wensen voor 1950 aan de leden van de raad. Vervolgens noemde hij de fatale datum van 6 September, de dag. die én in de geschiedenis van de stad én in het geheugen der bevol king als een dag van rouw zal blij ven gegrift. Met weemoed herdacht hij en mét hem de raadsleden wijlen jhr. mr. W. C. Sandberg tot Essen- burg en diens kernachtig, van liefde en geestdrift voor de toekomst en welvaart van de stad getuigend woord, dat hij sprak tijdens de eer ste raadszitting in 1949. „Op een dag als deze", aldus de heer Kögeler, ge voelen wij opnieuw 't gemis van zyn idealisme,zyn bezielend woord en zijn stimulerende kracht. De herinne ring aan dat alles moge voor ons ook voor 1950 een spoorslag zijn om op de door hem aangewezen weg voort te gaan." De wnd. burgemeester constateerde vervolgens, dat het politieke beeld door de verkiezingen weinig verande ring onderging. De goede geest van samenwerking kon ook in het afge lopen jaar gehandhaafd blyven. Hij dankte de wethouders, de secretaris, de hoofden van dienst en alle ambte naren voor de grote steun, die zij hem gaven, inzonderheid bij de tijde lijke waarneming van de burge meestersvacature. Sedert 1942 niet zó'n activiteit. Hierna wees de heer Kögeler op de toenemende bedrijvigheid in de we deropbouw van de stad. „Sedert de bouwstop der Duitsers in 1942 is de herbouw nog nimmer in die mate op gang gekomen dan in het afgelopen jaar", zo zeide hy. Van de op 1 Januari 1949 door het Streekbureau aan de Dienst Herbouw Middelburg overgedragen onafgewerkte herstel dossiers tot een totaal aantal van 1116, werden in de loop van het jaar 726 gevallen afgewikkeld, zodat nog 390 te verwerken zijn. In totaal werd voor herbouw en herstel een bedrag van 1.201.771,10 verwerkt. De spreker specificeerde dit to taal bedrag als volgt: herbouw par ticuliere panden 831.966.34; herstel zwaarbeschadigde part. panden 237.788,88; herstel lichtbeschadigde part. panden 93.182,56; noodvoor- zieningen 1.350.59; bouwrijpmaken van grond voor herbouw van parti culiere panden f 37.482.73. Het Rijk stelde in 1949 voor her bouw van verwoeste particuliere panden bouwvolume beschikbaar tot een totaal bedrag van rond 1.900.000 gulden, waaronder begrepen een deel van het woningbouwvolume. De rea lisering van dit totale bouwvolume dat voor het grootste deel verwerkt werd in de herbouw van de stads kern, is voor een deel reeds geschied en voor een ander deel gaande of in voorbereiding. Binnen de wallen van de stad wa ren eind 1949 in aanbouw 31 parti culiere panden met 36 woningen, bui ten de wallen 3 particuliere woningen In 1949 kwamen gereed 29 particu liere panden. Huisvestingsprobleem. Nu voor 1950 een bevredigende hoeveelheid bouwvolume ter beschik king kwam, kunnen de vooruitzich ten voor wat betreft de herbouw van de stadskern gunstig genoemd wor den. Het is te betreuren, dat het bouwvolume voor gewone woning bouw slechts tot 3000 m3 beperkt bleef, waarnaast dan aanspraak kan worden gemaakt op de bouw van 40 zgn. montagewoningen, waardoor binnenkort plannen aan de raad zul len worden voorgelegd. Overigens moet worden afgewacht welke invloed het in behandeling zijn de wetsontwerp op de materiële oorlogsschade indien het tot wet wordt verheven op de herbouw zal uitoefenen. Do heer Kögeler memoreerde het gereedkomen van nieuwe woningcom plexen, maar verzekerde, dat daar door het huisvestingsprobleem nog in genen dele is opgelost. Op 1 Janu ari j.l. bevatte alleen al de zgn. trouwlyst 170 aanvragen, terwyl bo vendien nog ong. 130 aanvragen op afdoening wachten, waaronder vele dringende gevallen. Bovendien, be schikt het woningbureau over gege vens welke er op wijzen, dat er thans nog ong. 60 gevallen zijn van geëva- cueerden, die nog niet naar Middel burg konden terugkeren. In kort bestek gaf de wnd. burgemees ter vervolgens een overzicht van de be langrijkste Raadsbesluiten in 1949. Vooral het onderwijs stond in het centrum van de belangstelling. Voor de C.B.T.B.-land- bouwhuishoudschool werd het grote ge bouw op het Noordbolwerk aangekocht, voor de C.B.T.B.-landbouwwinterschool. Toorenvliedt, welke buitenDlaats daardoor voor ondergang gespaard bleef. Tevens wordt daarbij een recreatieoord verkre gen voor de zich steeds meer uitbreidende wijk van 't Zand. De Raad verleende voorts medewerking aan de plannen tot stichting van nieuwe gebouwen voor de Chr. Lagere Landbouwschool der Z.L.M. en voor het Chr. onderwijs aan zwakzin nige kinderen. De fraaie ULO-school voor de meisjes aan de Dwarskaai is vrijwel voltooid. Op 't Zand werd een doeltref fend semi-permanent schoolgebouw ter beschikking gesteld van de Ned. Herv. schoolvereniging en de O.L. school 't Zand. Gezien het feit. dat alle zeven klas sen reeds bezet zijn, stemt het tot vol doening. dat toestemming werd ver kregen om dit jaar de tweede vleugel aan het geprojecteerde complex te bouwen. De nieuwe neutrale kleuter school. thans ondergebracht in twee maycretewoningen in Zanddorp. zal worden gehuisvest in het buiten ge bruik gestelde schoolgebouw aan de Breeweg, waardoor de beide woningen hun oorspronkelijke bestemming terug kunnen krijgen. Het oude stadhuis. Spreker vroeg verder aandacht voor de étagebouw aan de Rouaanse kaai en de voortschrijdende wederopbouw van het Stadhuis en de Lange Jan. Bedriegen de voortekenen niet, dan mag de beëindiging der inwendige restauratie van het gothi- sche gedeelte van het Stadhuis tegen het einde van het eerste halfjaar worden te gemoet gezien. B. en W. hopen, dat ook dit jaar zal leunnen worden voortgegaan met de verdere afbouw van het gehele complex, waarvoor de plannen inmiddels geheel zijn uitgewerkt. Ook andere monumentale gebouwen be ginnen. naarmate de restauratie vordert, het stadsbeeld te verfraaien, zoals Nieuwe- en Koorkerk, het Polderhuis en de receptiezaal van het Provinciaal be stuur. Met de kazerne aan de Noordstraat is Middelburg een monumentaal en archi tectonisch zeer geslaagd gebouw rijker geworden. Tot verfraaiing van de stad heeft ook de restauratie van het Kuipers- gildehuis bijgedragen. Gelukkig kon te vens begonnen worden met de afbraak van de ontsierende noodwinkels. Het be sef, dat hieruit spreekt, dat de tijd van depressie voor de rrüö ?nstand begint plaats te maken voor een betere en hoop voller toekomst, is moedgevend en ver blijdend tevens. De heer Kögeler herinnerde voorts aan de besluiten tot veiligstelling van de wa tertoevoer, tot uitbreiding van de alg. begraafplaats, tot aankoop van een nieu we autospuit en van gronden voor uit breiding der bebouwing en tot splitsing van school J in twee afzonderlijke scholen. Een bijzonder agendapunt in 1949 was het voorstel tot deelname aan het garan tiefonds voor de in 1953 te houden alge mene tentoonstelling ter gelegenheid van het 850-jarig bestaan van Middelburg. Spreker kon verklaren, dat de kansen op het slagen van deze tentoonstelling vrij gunstig zqn. al zullen nog vele moeilijk heden moeten worden overwonnen. Gelukkig kon in 1949 ook begonnen worden met de verbetering van de sin gels. Eén besluit van de Raad moest we gens gebleken onuitvoerbaarheid worden teruggenomen: de afbraak van de Nieuwe Poort. niet verwerkt zijn, dan zal het hoogst moeilijk zijn voldoende armslag te vinden om de meest urgente werken te kunnen uitvoeren." Dergelijke werken zijn de bouw van een zwembad en van een brandweerka zerne, uitbreiding van de begraafplaats, verbetering van het Klein-Vlaanderen met aanleg van parkeerplaats en veemarkt, in richting van sportvelden, aanleg van trot toirs en herbestrating der K. Delft enz. In 1950 is voor deze kapitaalsuitgaven een bedrag van f 40.000 nodig voor betaling van rente en aflossing. Om al deze nood zakelijke uitgaven te kunnen bestrijden, zal het nodig zijn de nodige beperkin gen op te leggen, voor wat betreft dat gene, wat wel gewenst, maar niet drin gend noodzakelijk is. Ten aanzien van de hopelijk spoedig te geschieden benoeming van een burge meester, merkte de heer Kögeler op „Laat ons hopen, dat wij aan het hoofd van onze gemeente een r.tan mogen zien geplaatst, die in de geest van zijn voor ganger, bezield met dezelfde liefde voor Middelburg en begiftigd met gaven en krachten evenals Jhr. Sandberg, in staat is de stad tot bloei en welvaart te bren gen. De wnd. burgemeester eindigde zijn Nieuwjaarsrede met het uitspreken van de wens, dat de vrede over ons land be stendigd moge blijven, dat allen éénsge zind mogen arbeiden aan het welzijn van Middelburg en dat God daarvoor de wijs heid en Zijn onmisbare zegen moge schenken. De taak in 1950. „Als wij letten op de bijna dagelijks toenemende groei van de stadskern, wel ke getuigt van de ondernemingsgeest van de middenstand en het daarmede gepaard gaande groeiend vertrouwen in de toe komst van Middelburg, dan is er reden om met enige opgewektheid onze taak in 1950 aan te vangen", ald„ö besloot de heer Kögeler. „Die taak zal uit financieel oog punt bezien, niet gemakkelijk zijn!" „Wanneer men in aanmerking neemt, dat in de begroting voor 1950 de gevol gen va nde devaluatie, die him invloed zullen uitoefenen op Ionen en prijzen, nog GEZOND VERSTAND Het gezond verstand heeft tenslotte gezegevierd. Er komt geen Miss Hol land! Wij hebben destijds op deze plaats de hoop uitgesproken, dat de Zeeuwse meisjes verstek zouden laten gaan bij de vertoning, die ook in Ne derland op touw zou worden gezet en na dat artikeltje, dat van vele zijden instemming verwierf, was de kans reeds klein, dat we in Zeeland zo'n schoonheidsconcours zouden krijgen. Ook in de andere provincies is zo veel tegenkanting ontstaan dat de or ganisatoren van hun plannen hebben afgezien. Verstandig. Laat ons de dwaasheid der schoonheidswedstrijden maar rus tig aan het buitenland overlaten. De goede naam van Nederland zal daar heus niet onder lijden! Nooit heeft de mode zoveel afwisse ling getoond als in deze eerste helft van de twintigste eeuw. Juist daarom is het zo merkwaardig, dat het tail- leur het mantelpak, dat omstreeks 1890 bekend raakte zich al die tijd heeft gehandhaafd. Veel afwisseling zit er niet in. /.o op het eerste gezicht bezien. Weinig kledingstukken bezitten echter de mo gelijkheid tot zoveel variatie als het tailleur. Met of zonder vesteen sportblouse of een geklede blouse revers laag uitgesneden of hoog dicht geknooptsjaals in alle soorten een andere ceintuur. Ontstaan in de dagen, toen de wer kende vrouw een kledingstuk zocht, dat niet al te zeer afstak tegenover de zoveel nuchterder kleding van haar mannelijke collega's, heeft het tailleur zich ontwikkeld tot het ideale toilet voor iedere vrouw. De mogelijkheden tot variatie waren immers vele, en in de grote lijn volgde het toch de aanwijzingen, die de mode voor man tels en japonnen voorschreef. In de gevolgde lijn al evenzeer als in de ge bruikte stoffen Een uitzondering mogen wij wel licht maken voor het bij de Engelse mode-opvattingen zo kenmerkend pas sende tweed, dat ook een halve eeuw geleden reeds gedragen werd. In de mode van het ogenblik is het wel zeer bijzonder op zijn plaats In de strakke, rechte lijn siuit deze name lijk rechtstreeks aan op de wijze, waarop het tailleur ruim een halve eeuw geleden zijn intrede deed. ELSE DANAH (Nadruk verboden! Het Wereldgebeuren Frans drama De A.X.P.-fotograafdie Zaterdagmiddag erop uitgetrokken was om foto's te nemen van het ijsvermaak, was in Muiden getuige van een niet alledaags schouwspel. Poorters en poorteressen uit lang vervlogen tyden zwierden hand in hand over de bevroren wateren rondom het Muiderslot Vrouwen verlenen hulp! Tal van inzamelingen De U.V.V. begon haar zegenrijk werk reeds in 1939, toen de bekende schrijfster dr. Jane de Jongh deze organisatie oprichtte. H. M. Koningin Juliana aanvaardde direct het ere presidentschap en is thans Bescherm vrouwe. Het doel van de U.V.V. is sympathiek: hulpverlening waar dit nodig is uit liefde voor de naaste. On geacht verschillen in godsdienst, poli tiek, Ieeftyd. rang of stand kan ieder daaraan medewerken. Van haar mooie en nuttige arbeid maakt de Unie geen ophef. Zy werkt in stilte voort aan de dikwijls moeilijke taak, die zjj op zich heeft genomen. Waaruit die arbeid bestaat? Wij doen slechts een greep: verzorging nagelaten betrekkingen van de koop vaardij, Prinses Margrietfonds, zomer en kinderpostzegel verkoop, organisa tie van bazars en tentoonstellingen, waarvan de opbrengst geheel ten goe de komt aan nuttige instellingen en verenigingen, ouden van dagenwerk samenwerking met andere vrou wenorganisaties. naaiwerk voor zieke moeders en het uitlenen van wiegen babykleertjes. Velen zullen zich ook nog wel de hulp herinneren bij het schoonmaken van de geïnundeer de woningen! Hoeveel bezwaren ook aan dit werk kleven, telkenmale trekken de dames van het U.V.V, er weer met de col lectebussen op uit en de resultaten, die zij daarmede bereiken, zijn prach tig. Een kapitaal bracht men bijeen met collecten ten bate van Emma- fonds, kindertehuizen, kankerfonds. Klaproosactie. enz. Eigen zorgen en beslommeringen werden opzij gezet voor de naasten en dat verdient grote waardering. Verscheidene plaatsen in Zeeland hebben actieve U.V.V. afdelingen. Dezer dagen hield de Middelburgse afdeling haar jaarvergadering. De ten huize der presidente beleg de jaarvergadering van de U.V.V. te Middelburg had tevens ten doel af scheid te nemen van de penning- meesteresse mevrouw N. Verweij Vermaas, die door vertrek naar el ders. gedwongen was haar functie op 1 Februari a.s. neer te leggen. Nadat de presidente de vergadering geopend en ieder hartelijk welkom geheten had. inzonderheid mevr. de Casembroot-v. d. Feltz, werd het woord gericht tot mevrouw Verweij -Vermaas, en haar grote dank ge- bracht namens allen voor 't vele en belangrijke werk. dat zij sinds de op- j richting der U.V.V. gedaan heeft in 't belang der lijdende mensheid. We zullen onze penningmeesteresse zeer missen, daar zij niet alleen 'n finan- tiële werk op zich nam, maar daar- j nevens ontzettend veel werk deed voor onze Ouden van Dagen, het Margriet Fonds etc. Mevrouw Ver- wejj-Vermaas was een expert in het organiseren van collectes. Namens het bestuur werd haar als hernine- ring, een boekwerk aangeboden. Hierna sprak de presidente over het doel van de U.V.V. Een verheugende mededeling werd gedaan, namelijk, dat door de opge heven vereniging „Dorcas" een mooi bedrag was overgemaakt naar de U. V.V. Het jaarverslag werd voorgelezen en goedgekeurd waarna kon worden overgegaan tot 't kiezen van twee nieuwe bestuursleden, namelijk pen ningmeesteresse en secretaresse. Met algemene stemmen werden gekozen tot penningmeesteresse mevrouw E. P. S. de Casembroot-Aarts en tot secretaresse mevrouw A. F. v. d. Kop-Wunder. welke laatste als alg. adjunct werd opgevolgd door mevr. Brouwers-Kruysifix. Stedenslrij'd geëindigd. De strijd tussen de Italiaanse steden Catanzaro en Reggio om de eer hoofdstad van Calabrië te zijn. is geëindigd. Beide partijen kwamen over een de beslissing aan het par lement over te laten en de krijgslustige boeren keerden huiswaarts. „Het was een roemrijke en moedige strijd" zei een trotse Catanzarino toen de „burger- comité's" weer aan de dagelijk se, vreedzame arbeid gingen. Revolver-,,helden" namen de benen. In een klein café in het Oosten van Parijs dronken bezoekers welgemoed een glas geestrijk vocht, toen plotse ling vier met revolvers gewapende mannen binnen kwamen, die op barse toon eisten, dat de aanwezigen hun handen in de hoogte zouden steken en daarna, ieder op zijn beurt hun geldswaarden zouden afgeven. De be zoekers gevoelden hier niets voor. Zij maakten aanstalten om de revol ver-,.helden" aan te vallenLaatst genoemden hadden hier niet van te rug; zij verdwenen aanmerkelijk snel ler dan zij waren gekomen. En in het café werd de volgende ronde aan de zo juist behaalde over winning gewijd. De bekende Lonflense ontwerpster Blanea Mosen bracht dit tailleur van brnin.beige Schotse tweed met een visgraat dessin. De blonse, de voering van het jasje en de onder de bals ge strikte sjaal zijn van beige bedrukte rayon. Bestudeer uw koffiebon Bij de aankondiging van de nieuwe koffiebon 424 algemeen is vermeld, dat de rantsoenwaarde van de in om loop zijnde rantsoenbonnen HD en B D één rantsoen onveranderd 125 gram koi'fie per bon blijft. De rantsoenbon HD één rantsoen is evenwel nimmer voor koffie aangewezen. De bedoelde koffie-rantsoenbon van de H-serie draagt de aanduiedng H 16 125 gram koffie (groene ondergrond). De laatst genoemde bon blijft dus onveranderd zyn rantsoenwaarde van 125 gram koffie behouden. 87. Dadelijk werd het heel stil op en om het veld. Jimmy verliet op een sukkeldrafje zijn doel en keek vragend naar de bal. De captain maakte een kort gebaar en toen wist Jimmy, wat er van hem verwacht werd. Net als toen bij die verschrik kelijke strafschop, liep hij terug om z'n aanloop te nemen, en inmiddels gingen de spelers van de Al bion op een rij naast elkaar staan, zoals dat ge bruikelijk is bij vrije trappen, waaruit gescoord mag worden. Maar erg van harte ging het niet Er wordt wel eens geklaagd over gebrek aan belangstelling bij onze Tweede Kamerleden voor de behan deling van parlementaire zaken van minder importantie. Wie op een „slappe" dag een ver gadering bijwoont en ziet hoe sommi ge afgevaardigden vrijwel voor lege stoelen moeten oreren, omdat de volksvertegenwoordigers die het de moeite waard hebben gevonden zich naar het Binnenhof te begeven, in de koffiekamer vertoeven, keert niet met een grootse indruk over het hart van onze democratie huiswaarts. Veelal is dat slechts schijn. By wets ontwerpen van groot belang, die een 'debat in stijl eisen, wordt de waar- digheid wel degelijk in acht genomen. In elk geval is ons parlement voor- I beeldig vergeleken met de Franse (Nationale Vergadering, waar met prestige van de democratie vaak een loopje genomen wordt. Ook bij de behandeling van ontwerpen, die waar lijk niet gering genomen kunnen worden. Hetgeen de Franse parle- Imentariërs presteerden tijdens de de- batten over de status van Indo-Chi- na stijgt niet boven het niveau van de bittertafel uit. I Het begin was saai: Een handje- Ivol afgevaardigden, een paar minis ters in de regcringsbanken, vrijwel jiegc perstribunes, enkele Indo-Chine zen in de diplomaten-loge en lange en matte redevoeringen over de his- I torische ontwikkeling van het Indo- i Chinese-drama. j Later kwam er meer leven in de •brouwery. Dat wil zeggen, incidenten 'en herhaaldelijk tumult verlevendig den de debatten, zonder overigens het peil omhoog te brengen. Integen deel, een communistische afgevaar- digde, mevrouw Vermeersch, gaf haar bijdrage in de vorm van cause rie over de „smerige oorlog" waarbij het Franse expeditieleger van erge- lijke wreedheden werd beschuldigd. De twee aanwezige ministers za gen hierin aanleiding demonstratief de zaai te verlaten. Daarop trok me vrouw Vermeersch een lange neus in de richting van de beide ministers en werd van alle kanten met lesse naars geklapt en met banken gesme ten. Voorzitter Herriot achtte het toen tijd de vei-gadering te schorsen. Het verdere verloop is niet bijster belangwekkend. Tenslotte werden de verdragen met Vietnam, Cambod- sja en Laos, waardoor deze staten autonomie krijgen binnen de Franse Unie, met 401 tegen 193 stemmen goedgekeurd. Nu dient eraan toegevoegd, dat de j halfslachtige wijze, waarop ae Fran- ise regering het probleem Indo-China aanpakt, geen betere behandeling j verdient. Van een souvereiniteits- overdracht aan de genoemde gebie den is in feite geen sprake. Frank- rijk heeft zich in de pogingen om zo- (veel mogelijk koloniale macht te be- j houden militair en politiek volkomen vastgewerkt. I Militair omdat het Franse expedi tieleger niet in staat blijkt te zijn de guerilla in Indo-China te beëindigen. .£en betrekkelijk klein gebied, waai de grote steden liggen, is stevig in Franse handen, ook al komen daar nog botsingen voor. Meer naar het binnenland opereren vryelyk de strijd groepen van Ho Tsji-Minh, de leider van de Vietnamese nationalisten. Drie jaar politionele actie heeft daar geen resultaat opgeleverd. Politiek, omdat het naar voren schuiven van keizer Bao Dai geen ge lukkige greep is geweest. De Fran sen hebben deze gematigde nationa list, die sterk onder de invloed van Parijs staat, met concessies gepaaid en hem als hoofd van een nieuw zelfstandig regiem in Indo-China ge- installeera. Bao Dai heeft echter wei nig steun van zijn eigen volk en vrij wel geen prestige in Azië. Pandit Nehroe va nlndia heeft op de confe rentie van Colombo Bevin duidelijk gemaakt dat hy in Bao Dai een lede pop van de Fransen ziet. Soekarno zal zeker eenzelfde standpunt inne men. De nieuwe Chinese regering en nu ook Moskou hebben reeds het bewind van Ho Tsji-Minh ais het enige representatieve in Indo-China erkend. Onder deze omstandigheden zyn zowel Engeland en Amerika huiverig om Frankrijk en Bao Dai diploma tiek te steunen. Dat kan tot menings verschil leiden met de jonge nationa listische staten, naar wier vriend schap wordt gedongen om de commu nistische opmars in Azië te stuiten. De keuze is echter moeilijk, Ho Tsji-Minh is communistisch georiën teerd en hy stelt zyn eisen hoger naarmate hy zich meer gesteund weet door zyn grote buur, Mao Tse Toen. Een overeenkomst tussen de Fransen en de guerilla-beweging is vrijwel onmogelijk geworden. De toestand in Indo-China gaat ge lijken op die in Griekenland enige jaren terug, zoals het blad Le Monde schreef. Een eindeloze guerilla die gevoed wordt vanuit de buurlanden en een x-egering, die staat of valt rnet de steun uit het Westen. Indien de Fransen zich geen Britse en Amerikaanse steun kunnen ver werven voor hun beleid in Azië ziet het er voor hen donker uit. Memoires van Degrelle rn beslag genomen. Op last van de procureur van de koning, heeft de politie in verschei dene boekwinkels n België exempla ren van de memoires van de vroegere rexistische leider Leon Degrelle: „La cohue de 1940", welke in Zwitserland waren gedrukt en op clandestiene wij ze waren binnengesmokkeld, in be slag genomen. Soekarno in Pakistan. Ir. Soekarno is Zondag met zijn echt genote in Karatsji aangekomen voor een goodwill-bezoek aan Pakistan. De gou verneur-generaal van dat land en de pre miers begroetten de gasten op het vlieg veld. Meer dan duizend personen waren aanwezig op een tuinfeest, dat Zondag middag ter ere van ir. Soekarno. werd gegeven. Journalisten mochten hem niet naderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3