PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Einde van de deelstaat Pasoendan Gemeente Middelburg lijdt niet aan landhonger D£ BILT Parlement wil zijn bevoegdheden aan regering R.l.S. overdragen Bran! m telefooncentrale te Bergen op Zoom ZATERDAG 4 FEBRUARI ELFSTEDENTOCHT? UNISCAN TOT STAND GEKOMEN Kremlin erkent communistische „regering" van Vietnam 1950 192e Jaargang - No. 26 Dagbiaa. uitgave van ae firma Provinciale Zeeuwse Courant, nirectie F van de Velde en F, B den Boer Adj W de Pag.er. Ballintijn. Pl verv.: en H A Bosshardt. Hoofdred. 1 \v Leertouwer -- ABONNEMENTSPRIJS 32 ct per i week; f 3.90 p Jtw.: fr p p. t 4.15 oer Uw 1 WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN nummers 10 cent Dinsdag 31 Jan. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 18 Ct. per mm. MiQimum p. advertentie 2.30. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bu, Vllsslngen Walstr 58 90 tel 2355 4 lijnen (b.gg. VI'burg Londense Kaai 29 tel. 2077 en 2 Vorststr. 63, tel. 2475 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. Voor het eerst eisen gesteld jegens Brits- Borneo en Portugees Timor. Het parlement van de deelstaat Pasoendan lieett met algemene stem- nien een motie aangenomen, waarin er op wordt aangedrongen tie bevoegd heden van de negara over te dragen aan de regering der R.I.S. Het ne men van verdere besluiten diende te worden overgelaten aan de centrale regering te Djakarta. Het hoofd van de staat Pasoendan heeft bekend «emaakt, dat hij binnenkort zijn mandaat ter beschikking zal stellen. De minister van Binnenlandse Zaken der RIS, Anak Agoeng, heeft Zondag avond in een interview met Aneta verklaard, dat Djakarta een verzoek om bijstand van de regering van Pa soendan verwacht. Het ministerie van Binnenlandse Zaken der RIS is thans doende, plan nen te ontwerpen voor de bestuurs voering in de Pasoendan. Anak Agoeng zeide, dat hij zich naar Ban doeng zal begeven voor het uitwer ken en het uitvoeren dier plannen, zodra de regering van Pasoendang er toe zou besluiten, de bestand dei- centrale regering in te roepen. Maandag heeft het ministerie van Defensie der RIS ontkend, dat er sprake zou zijn van onderhandelingen met Westerling. De waarde van deze ontkenning is echter twijfelachtig. Van gewoonlijk betrouwbare Indo nesische en neutrale zijde werd be richt, dat de onderhandelingen tus sen kapitein Westerling en de kolo- nel Sadikin, de militaire comman dant van Bandoeng, zijn begonnen. Volgens deze inlichtingen ontvin gen Sadikin en andere Indonesische officieren Westerling's vertegenwoor- digers op een militaire post op het vliegveld Andir bij Bandoeng. Sadi kin deelde aan deze vertegenwoordi- I gers mede. dat hg, zonder machti ging uit. Djakarta, niet in staat is, hun leider 'de verlangde garanties te v verschaffen. Verder werd gezegd, dat j Westerling had verzocht om een ant- I woord binnen- 48 uur. Mr. Mohammed Jamin, die raadgever van de Republikeinse delegatie ter R.T.C. was, heeft aan Aneta een pers- gesprek toegestaan, waarin hij de eis stelde dat Australisch-Xieuw-Guinea, Brïts-Noord-Borneo en Portugees- Timor by de Ver. Staten van Indone sië zullen worden Ingelijfd. Niet slechts het Westelijk gedeelte van Nieuw-Guinea, dat onder Neder lands gezag staat, wordt door de V. S.I. terug geëist. Indien deze eis van de RIS is ingewilligd, dient de Indo nesische regering ook met Australië besprekingen te houden over het Oostelijk^ gedeelte van Nieuw-Gui- Socialisten overstromen Leopold met briefkaarten. Het nationale actiecomité van de j Belgische socialistische partij gaf I enige weken geleden een briefkaart uit met het opschrift „dat Leopold zich terugtrekke, opdat de Belgen m 1950 verenigd blijven" en spoorde aanhangers aan, deze kaart aan de koning, die op het ogenblik te Nice verblijft, toe te zenden. Als gevolg van deze campagne zou, volgens „Le Peuple" de Belgi sche vorst overstroomd zijn met deze kaarten. De postkantoren hebben thans evenwel een circulaire ontvan gen, op grond waarvan het verboden wordt deze brieflc aarten te bezorgen, aangezien de tekst hiervan beledigend is voor de vorst. In socialistische kringen wordt verzekerd, dat, indien de minister zijn maatregelen niet on gedaan maakt, de socialistische ka merfractie een verzoek tot interpella- j tie zal indienen. Vage berichten over de ramp in Perzië. De Perzische regering heeft offici eel de berichten tegengesproken, dat tengevolge van de aardbeving bij de Perzische Golf 1500 mensen om net leven gekomen zijn. Er zouden niet meer dan 30 doden te betreuren zijn. Bij de overstroming in het gebied van Zahidan in Oost-Perzië zouden 5 personen verdronken zijn - en niet 50 zoals eerder gemeld. De berichtge ving uit de gebieden van de ramp is overigens zeer vaag. daar de verbin dingen slecht zijn en de regeringsin stanties blijkbaar slechts dat willen doorgeven, wat zij kwijt willen. Relletjes te Hongkong. Bij botsingen tussen de politie en demonstranten in Hongkong werden 70 demonstranten gearresteerd, van wie 60 naar een ziekenhuis vervoerd moesten worden. Voor het merendeel leden zij aan traangasaandoeningen. Verschillende blanke en Chinese poli tiemannen werden licht gewond. Een deel der demonstranten behoort tot de machtige pro-communistische ^rbeidersfederatie. Men acht het daar om mogelijk, dat het incident gevol gen zal hebben. Krantenstaking in Athene. Zetters en het redactieoersoneel van de Atheense kranten hebben het werk neergelegd. Zij eisen een loonsverho ging van 50 procent. De brievenbestel lers in Athene staken al tien dagen, de post wordt door de politie bezorgd. nea. Dit gebied, dat thans onder be- heerschap van Australië staat, is ook Indonesisch. Indien een staat met het beheerschap over een bepaald ge bied wordt belast, houdt dit in dat het betrokken gebied in de gelegen heid dient te worden gesteld om na zekere tijd over zijn eigen lot en toe komst te beslissen. Indien Australië en Nederland voornemens zijn hun gezag op Nieuw- Guinea te handhaven, betekent dit een „bestendiging van het kolonialis me". Wanneer de V.S. van Indonesië de Nieuw-Guinea-kwestie met Nederland en Australië hebben afgehandeld, dient het vraagstuk van het Portu gese gedeelte van Timor met de Portugese regering te worden behan deld, want ook dit gebied is Indone sisch en het voortbestaan van Portu gees gezag aldaar betekent voortzet ting van het het kolonialisme, uitge oefend temidden van 'n onafhankelijk land. Kortom, het kolonialisme moet absoluut en onvoorwaardelijk worden uitgeroeid. Telefoonverkeer gestoord. Maandagmiddag zagen voorbijgan gers rook door het dak van het post kantoor te Bergen op Zoom komen. Spoedig was de brandweer ter plaatse en werden de eerste stralen door het stuk getrapte zolderraam -gespoten. De brand bleek te zijn ontstaan op de bovenste verdieping van het post kantoor waar enige monteurs bezig waren 'éëfv zg. center" loc installatie te bouwen. Deze installatie, die voor een groot gedeelte uit in was getrokken draden bestaat, had vlam gevat, ver moedelijk doordat men bij de arbeid ëen straalkaehel gebruikt had Hel vuur was men vrij spoedig meester, doch de massa water die naar binnen werd gespoten, veroorzaakte grote waterschade in de een verdieping la ger opgestelde verdeelkasten, het ze nuwcentrum van de telefoondienst. Aanvankelijk was daardoor het te lefoonverkeer zowel locaal als inter- locaal lamgelegd doch nog in de loop van de middag kon het telefoonver keer gedeeltelijk worden hersteld, ter wijl men hoopte binnen 24 uur de te lefoondienst weer geheel normaal te hebben. Minister van Maarseveen Westerling een vijand. Minister van Maarseveen heeft te Soerabaja aan Aneta gezegd, dat Wes terling een vyand is, zowel van Ne derland als van Indonesië, en dat ztfn actie voor beide landen een even groot gevaar vormt. In haar afkeuring van hetgeen thans door WesteAng wordt onderno men en in haar opvatting, dat zijn actie dient te worï-n geliquideerd, staat de Nederlandse regering volko men aan de zijde der V.S.l. Het Centraal Bestuur van de Elf- stedenvereniging is voornemens om by doorgaand vriezend weer de Elf stedentocht te honden op Zaterdag i Februari. Het is overigens natuurlijk een open vraag in hoeverre de vannacht in het Zuiden opgetreden dooi zal doorzet ten Prins Bernhard in Venezuela aangekomen. Prins Bernhard is uit Curasao te Caracas aangekomen. Hij werd op het vliegveld Maiwuetia begroet door vertegenwoordigers van het ministerie van Buitenlandse Zaken en leden van het diplomatieke corps. De Prins heeft een bezoek gebracht aan het nationale Pantheon en een krans gelegd op het graf van Simon Bolivar, de Zuid-Amerikaanse vrij heidsheld Prof. Pooljes nog niet in vrijheid. De Amsterdamse rechtbank hèeft het verzoek tot voorlopige invrijheid stelling van prof\ Pootjes afgewezen Hij had door tussenkomst van zijn raadsman, mr. Benno Stokvis, de rechtbank verzocht hem tegen stor ting van een borgsom ad 10,000 voorlopig op vrije voeten te stellen 50 miliioen voor t.b.c.- bestrijding onder rundvee. In de bestuursvergadering van Stad en Lande" van Gooiland, het oude instituut van rïrfgooiers, heeft de voorzitter, de heer J. J Klaarenbeek, tijdens een debat over de mogelijkhe den van een meer doeltreffende be strijding der t b c. onder het rundvee, medegedeeld, dat de regering binnen kort een wetsvoorstel zal indienen om een bedrag van 50 miliioen gulden uit te trekken voor een grondige bestrij ding van de t.b.c. onder het rundvee. Het. zou in de bedoeling liggen door het besmette vee op te ruimen, in vijf jaar tijds de gehele veestapel zo mo gelijk vrij van t.b.c. te maken. Zoals gemeld is een gelijksoortige medede ling ook tijdens een vergadering van de C.B.TB. onlangs in Goes gehou den, door dr. Grootenhuis van de Prov. Gezondheidstoestand voor Die ren gedaan. De Zeeuwse schaatskampioen J. L. de Jager uit Kapelle, die na een zware strijd met zijn broer Zater dag zyn titel prolongeerde. Engeland zoekt samenwerking met Scandinavië. Noorwegen, Zweden, Engeland en Denemarken hebben Maandag be kend gemaakt, dat een overeenkomst tot nauwere economische samen werking de Uniscan tot stand is gekomen. Deze overeenkomst houdt in, dat 'n Engels-Scandinavische economische commissie wordt gevormd en dat vele beperkingen in het betalingsverkeer tussen de vier landen uit de weg worden geruimd. De overeenkomst houdt echter geen vei band met verdere vrijmaking van het handelsverkeer. Met ingang van een nader bekend te maken datum (niet eerder dan 1 Maart a.s.) zullen Zweden, Engeland en Denemarken onbeperkte uitgaven door touristen in Engeland of Scandi navië toestaan. Een Britse tourist zal dan zoveel geld kunnen uitgeven als hij wil in Scandinavië en omgekeerd. Behalve op tourisme zal deze vrij heid zich uitstrekken tot alle betalin gen, die betrekking hebben op goede ren, waarvoor geen invoervergunning nodig is of waarvoor die verstrekt werd. Alle andere betalingen, die be trekking hebben op de buitenlandse handel en andere lopende transacties, met inbegrip van vrachtprijzen, dien sten. rente, dividenden, aflossingen en afschrijvingen, zullen aan contróle onderworpen blijven, teneinde mis bruiken te voorkomen. De Noorse minister van Buiten landse Zaken, Halvard Lange, zei na de ondertekening tot persvertegen woordigers: „Dit betekent niet dat een landen blok is gevormd. Er is geen po ging gedaan om in enig opzicht een gesloten economisch stelsel tot stand Steun voor het bewind van dr. Ho Tsji Minh. In een te Londen opgevangen be richt van Radio-Moskou wordt me degedeeld dat de Sovjet-Russische rsegering de „regering" van dr. Ho Tsji Minh (die, $oals bekend, de Fransen in Indo-China en het Viet namese bewind onder ex-keizer Bao Dai bestrydt) heeft erkend en er zyn diplomatieke betrekkingen tot stand gebracht. In de door de Sovjet-Russische minister van buitenlandse zaken, Wifejinski, ondertekende en aan Ho I den, heeft het medeleven Tsji Minh gerichte nota, waarin de j steur Van volken over de erkenning is neergelegd, wordt ver- A..—i-. klaard: „Naar aanleiding van een voorstel van de regering van de de mocratische republiek Vietnam en rekening houdend met het feit, dat de overweldigende meerderheid van de Vietnamese bevolking zich ach- ter het bewind van dr. Ho Tsji Minh Jonkvrouwe A. M. C. Quarles van schaart, heeft de Sovjet-Russische jUfford. wonende op ..Gunterstein" te regering besloten diplomatieke be- jBreukelen. is benoemd tot tweede se trekkingen tot stand te brengen 1 cretaresse van H. K. H. Prinses Wil- tussen de Sovjet-Unie en de demo- helmina. cratische republiek Vietnam.'' Franse koloniseerders een oneer volle oorlog tegen Vietnam voeren, hetgeen in strijd is met de vreed zame bedoelingen van het Franse volk zelf. Ter bevordering van de doeleinden van deze oorlog en om de wereld te misleiden, werd de ma rionetten-regering onder Bao Dai gesticht. Het Vietnamese volk is ten volle bereid de onafhankelijkheid van zijn volk tegen de Franse ko loniseerders te verdedigen en het voert drfarom. evenals zijn leger, 'n heldhaftige striid tegen de Fran sen. waarbij elke dag de uiteinde lijke overwinning dichter bij brengt. Dë tegenstand, die het Vietnamese volk in de afgelonen jaren aan de franse ko'omseerders heeft gebo- iit" de gehele wereld doen verkrijgen." Tweede secretaresse voor prinses Wilhelmina. Door radio-Moskou werd ook de tekst omgeroepen van. het verzoek om erkenning, door de'regering van Ho Tsji Minh gedaan. Hierin wordt o.m. verklaard: „Ondanks de vele gesloten overeenkomsten blyven de Brigdamme voor St. Laurens als deze plaats kan blijven bestaan Slechts kleine grenscorrectie voorgesteld In verband met aanleg van sportvelden. Middelburg lijdt niet aan landhonger! Toen de gemeenteraad Maan dagmiddag in de eerste zitting van het nieuwe jaar de kwestie der grenswyzigingen op Walcheren aansneed, bleek, dat vele leden niet en thousiast waren over 't voorstel van G.S. om St. Laurens als zelfstan dige gemeente op te heffen en de wyk Brigdamme by Middelburg te voegen. Liever zagen ztf de buurgemeente voortbestaan. Men besloot Ged. Staten te adviseren de Noordelijke grens slechts te verleggen tot de Schotelweg. Alleen wanneer St. Laurens inderdaad mocht worden op geheven, gaat men er mee accoord, dat geheel Brigdamme - waarvan de meeste bewoners in Middelburg hun werk hebben! wordt geannex eerd. Wènneer Brigdamme bij Middel burg wordt getrokken, wordt St. Lau rens gedegradeerd tot een lilliputge- meente, die niet te besturen valt, meende de heer J. S. Hoek (A.R.). Samenvoeging met Serooskerke c.a. is onnodig, want het is algemeen be kend, dat St. Laurens goed bestuurd wordt, terwijl Middelburg's uitbrei ding door het feit, dat men Brigdam me niet bezit, allerminst belemmerd wordt. Daar komt bij, dat de annexa tie Middelburg voor grote uitgaven zal plaatsen. Verlegging van de grens tot het Brigdamse padje leek de heer Hoek voldoende. De heer M. Wattel (A.R.) voelde er meer voor de Schotelweg als grens te bestemmen. Hrj vroeg zich verder af, of G.S. denken door samenvoeging van gemeenten betere gemeenschap pen te kunnen vormen. Zij vergissen zich, want dit gaat niet kunstmatig. Spreker kon geen bewondering voelen voor het plan van Walcheren's her indeling en hij was er zeker van, dat de Walchenaren er niet mee instem men. De heer A. J. Schuitema (Arb.) daarentegen kon zich volledig aan sluiten bij het prae-advies van B. en W. Hij was het er, wat de grenswijzi ging over de Seisweg betreft, ook mee eens, dat Ter Hooge en Steenoven bin den de gemeente behoren te liggen. Verder zou hij graag zien, dat de grens over de N. Vlissingse weg ver legd zou worden tot de bunker te Abeele. „ZINLOOS". Het standpunt van de heren Hoek en Wattel werd ten volle gedeeld door de heer P. Meliefste (A.R.). Deze keurde het ten sterkste af, dat een bloeiende gemunt* als St, Laurens zinloos uiteen *?scheurd wordt. De geestelijke waarden in de dorpsge meenschappen zrjn van meer beteke nis dan vermeende financiële voorde len. Om Brigdamme niet in tweeën te knijpen, stelde hij voor re Goldsteinse weg a's scheiding te nemen. "hr. mr. T. A. J. W. Schorer (Arb.) merkte op, dat de geestelijke waarden ook onder het bestuur van Middelburg wel tot hun recht kunnen komen; hij wees daarbij op de wijkgedachte. De heer L. A. Schenk (V.V.D.) wil de het voorstel-S-buitema om de grens ten Zuiden van de Abeelse zand weg te leggen, van harte steunen. Wat de Noordweg betreft, voelde ook hij veel voor een °rens bij het Brig damse Dadie. Mr. P. van Emoel (C. H.) sloot zich bij hem aan, maar de heer A. J. Schot (S.G.) voelde weer meer voor de Schotelweg. Dat deed ook de heer J. M. Wonder- gem (C.H.), maar hij wilde een derge lijke erenscorreetie afhankelijk stellen van het voortbestaan der gemeente St. Laurens. NIET ZO'N BEHOEFTE. In zijn antwoord verklaarde de voorzitter, loco-burgemeester J. W. Kögeler, dat de zaak-Abeelse zandweg niet in het geding kan worden ge bracht. Het betreft hier namelijk een oude grenswijziging en daar kan niet mer op teruggekomen worden in het advies aan G.S. Hij merkte verder op, dat B. en W. in hun voorstel uitgegaan zijn van de gedachte, dat St. Laurens wordt opgeheven. Zou dat niet gebeu ren, dan bestaat voor Middelburg niet de noodzaak de grens zoveel Noorde lijker te verleggen als is voorgesteld. Men heeft met zo'n behoefte aan Brigdamme, dat inderdaad een dorps gemeenschap vormt. In verband met de aanleg van nieuwe snortvelden is enige uitbreiding van Middelburg .'al daar wel nodig, maar deze behoeft niet ingrijpend te zijn. De Raad machtigde hier a B. en W. om aan Ged. Stagen voor te stellen de grens over de Seisweg zodanig te ver leggen, dat ook Ter Hooge er. Steen oven binnen de gemeente vallen en de grens over de Noordweg te verleggen tot de Schotelweg, wanneer St. Lau rens blijft bestaan. Gaat deze gemeen te van de kaart, dan gaat men accoord met annexatie van "Brigdamme. Op „Truculent" zou verkeerde manoeuvre gemaakt hebben. De kapitein van het Zweedse schip ..Divina" dat op de Theems in aan varing kwam met de Britse onderzee boot ..Truculent", heeft in een rapport aan zijn rederij gemeld, dat een ver keerde manoeuvre van de „Truculent" de oorzaak van de aanvaring was. Opslagplaats voor atoombommen. Het Amerikaanse departement van Defensie heeft in een jaarrapport meegedeeld, dat op de vliegbasis San- dia in Nieuw Mexico atoombommen worden-opgeslagen en dat luchtmacht- personeel wordt geïnstrueerd over het gebruik van de bommen. De Amerikaanse luchtmacht heeft verscheidene bases op korte vliecaf- stand van Sandia, vanwaar vliegtui gen met atoombommen kunnen opstij gen. voorstel van de heer Schenk zal men G.S. ook wyzen on de noodzaak om de grens over de N. Vlissingse weg te verleggen tot de bunker ten Zuiden van de Abeelse zandweg. JAARWEDDEN WETHOUDERS. De Raad stemde in met een voorstel van B. en W. om een afwijzend stand punt in te nemen inzake de door Ged. Staten voorgestelde jaarwedderege- ling der Zeeuwse wethouders. De heer Kögeler merkte op, dat de mogelijk heid om van de klasse-indeling, zoals die is voorgesteld, af te wijken en een hogere bezoldiging te geven, welis waar volgens de ontwerp-regeling niet is uitgesloten, doch dat de beoorde ling van de byzondere omstandighe den overgelaten is aan G.S. Daarmee kan men niet instemmen. Middelburg heeft volgens de schaalverdeling al leen recht in de 11e klasse geplaatst te worden met wethouderswedden van 1700 (thans 2700). Een beslissing van G.S. is voldoende om de wedden op dat bedrag te fixeren; men is dus overgelaten aan de willekeur van dat college. Men dient wel te bedenken, dat Zeeland in ons land een bijzondere plaats inneemt ten opzichte van het aantal steden en het aantal inwoners daarvan. Tevoren had de heer Schorer ge ïnformeerd of B. en W. niet kunnen overwegen om zich nog eens over deze zaak met G.S. te verstaan. Het zou voor dit college wel zeer lastig zijn te moeten afwijken van de landelijke re geling. te brengen. Vier landen, die op het ge bied van hun economische politiek be paalde gemeenschannelijke methoden hebben en ook zéTFere wederkerige verplichtingen, hebben kans gezien een aantal beperkingen op te heffen. Het komt ons voor. dat dit een wer kelijke stap is in richting van het doel, dat wij ons als leden van de O.E. E.S. hebben gesteld." CRIPPS CONTRA HOFFMAN. Volgens de correspondent van de New York Times In Parijs is het sir Stafford Cripps, do Britse minister van Financiën, die de Amerikaanse voorstellen om tot een vrijer beta lingsregeling voor geheel Europa te komen, in de wielen rijdt. Cripps en Hoffman, de leider van de E.C.A., zouden aanzienlijk van me ning verschillen over dit onderwerp. De Engelsen zouden aandringen op verdere vermindering van de rol van goud of dollars in het 'Europese beta lingsstelsel. Druk op burgerlijke partijen in de Sowjet-zöne. In de Russische zone van Duitsland neemt de druk op de beide burgerlijke partijen, de Christelijk Democratische Unie en de Liberale Democratische Party, toe. Alle communistische bladen doen voortdurend aanvallen op ministers, burgemeesters en andere functiona rissen der burgerlijke partijen. Het doel van deze campagne is blijkbaar de niet-communistische partyen er toe te brengen bij de in de herfst te hou den verkiezingen met een eenheidslyst uit te komen. Volgens de N. Westduitse ra*o is dr. Witte, de Christendemocratische minister van Economische Zaken in de provincie Mecklenburg, afgetreden en heeft zijn partijgenoot Schwob, de mi nister van Arbeid in Brandenburg, zich bereid verklaard zijn post te ver laten. De S.E.D. heeft dr. Witte herhaal delijk ervan beschuldigd „de economi sche wederopbouw te saboteren en contact te onderhouden met leidende Westduitse Christendemocraten". Westduitse perschef had er genoeg van. DE DÉMENTI'S BEU. Paul Bourdin, perschef van dc West duitse kanselier Adenauer, heeft zijn ontslag ingediend, omdat hij het beu is steeds démenti's tc moeten uitge ven over verklaringen, die door mi nisters van de Westduitse regering worden afgelegd. Op persconferenties, is Bourdin de laatste tijd herhaaldelijk het mikpunt geweest a an plagende journalisten aan wie hij eerst een ver klaring van een of andere Westduitse politicus verstrekte, die 's anderen daags prompt werd ingetrokken of se- rectificeerd. Bourdin bereikte het dieptepunt van zijn beklagenswaardige bestaan als perschef van Adenauer Dinsdag, toen hij op een druk bezochte conferentie eerst een verklaring van de kanse lier voorlas en zonder eerst na te kijken aan een tweede blaadje be gon. dat over hetzelfde onderwerp ging en waarin de minister voor het verkeer tussen West- en Oost-Duits- land, Kaiser, lijnrecht in tegenspraak was met Adenauer. De aanwezige journalisten vonden dit zeer vermake lijk; Bourdin niet. Engeland zou nieuwe doilariening vragen. Financiële deskundigen te New York zyn van mening, dat Engeland in de loop van dit jaar een nieuwe aanzienlijke dollarlening van de V.S. zal vragen, zo schryft de „New York Times". Drie Spaanse voetballers verongelukt. Bij een auto-ongeluk op de weg van Carballo naar Santiago de Compostel- la zijn drie voetballers gedood en 16 ernstig gewond. De toerwagen, die 23 personen vervoerde, voor het meren deel voetbalspelers van de regionale ploeg Iberia. botste, doordat de rem men waren gebroken, tegen een boom, raakte in brand en werd geheel ver nield. De toestand van verscheidene ge wonden is zorgwekkend. VOORSPÉLT: MEER WIND, MINDER VORST. Geldig tot Dinsdagavond. Half tot zwaar bewolkt met plaat selijk enige sneeuw en in het Zuiden van het land ook enige regen. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en Oost. Meest lichte vorst, doch in het Op de overige agenda-punten ko- Zuidep van het land temperaturen om men wij in een volgende editie terug.het vriespunt of lichte dooi.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1