Kappie en de wonderlijke schelp STRANDPAVIUOEN KOMT ER! WALCHEREN KLANKEN UIT DE AETHER PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 30 JANUARI 1950 GEMEENTERAAD VLISSINGEN Raad aanvaardde salarisregeling voor de wethouders, ondanks principiële bezwaren. Lang: agenda werd vlot afgedaan. In de raadsvergadering van Vlissingen. waaruit wij in deze vorige editie de be langrijkste besluiten reeds vermeldden e.a. bovendien een uitvoerig uittreksel uit de Nieuwjaarsrede van de burgemeester gaven, verklaarde deze nog voor do be handeling van de agendapunten in antwoord op de door de heer Marijs ge stelde vraag, dat B. en W. Inzake de bouw van goedkope woningen buiten het normale contingent diligent zijn. De heer Ventevogel gaf uiting ann zUn teleurstelling over het feit, dat nog geen voorstel tot uitbreiding van dc subsidie ring van het kleuteronderwijs ter tafel lag. doch wethouder Poppe, die zeide dit ..standje" toch wel te kunnen apprecië ren. verklaarde, dat de tijd van voorbe reiding nog niet voldoende was geweest. Er zal echter spoed worden betracht. WATERSNOOD IN DE PALINGSTRAAT. Naar aanleiding van een vraag van het zelfde raadslid, deelde burgemeester me de. dat niet kan worden overgegaan tot het toekennen van schadevergoeding aan de bewoners in de Palingstraat en omge ving, die bij zware regenval wel eens een watervloed in hun huizen krijgen. De ge meente is niet in gebreke gebleven en op een dergelijke zware regenval tegelijk met hoog water is geen enkel riolerings stelsel gebaseerd. KOLENTOE8LAG. Ook het voorstel om toch nog een ko- lentoeslag van f 2.— per week gedurende de maanden Januari, Februari en Maart toe te kennen aan hen, die een uitkering ontvangen ingevolge de Noodwet Ouden van Dagen, waarover in de vorige verga dering reeds werd gesproken, werd na een korte discussie aangenomen. De heer de Wit (A.R.) gaf uiting aan zijn voldoening, dat B. en W. alsnog „over de brug gekomen" waren en de heer van Poelje betuigde namens de P.v.d.A.-frao- tie zijn instemming met het voorstel, er op wijzende, dat zonder de Noodwet- Drees de gemeente voor veel hogere uit gaven geplaatst zou zijn. De heer Corver (WD) drong er op aan de mogelijkheden van verhaal op venvanten toeh niet over het hoofd te zien. Wethouder v. Oorschot (P.v.cLA.) deel de mee, dat de uitvoering van het raads besluit met spoed zal geschieden en dat het in de bedoeling ligt de uitkering in eens over 13 weken te doen. Zolang het nog de vraag is of de Noodwet aan het einde van dit Jaar zal worden verlengd of door een nieuwe regeling zal worden vervangen, geven B. en W. er de voor keur aan de kwestie van een kolentoe- slag voor het laatste kwartaal te zijner tijd opnieuw onder het oog te zien. MEER LICHT GEVRAAGD. Het voorstel tot het plaatsen van en kele lichtmasten gaf dc heer van Schijn- del (P.v.d.A.) gelegenheid er nog eens op te hameren, dat het nu toch langza merhand tijd wordt, dat de straatverlich ting in Vlissingen op een redelijk peil komt. Wethouder van Poperlng (P.v.d. A.) erkende, dat de P.Z.E.M. zich nu niet meer achter moeilijkheden met de mate riaalvoorziening kan verschuilen. Hij stel de zich voor op korte termijn enkele an dere „duistere punten" bijv. hét Rave- steljnplein wat meer licht te brengen. Een definitieve oplossing zal wel moeten wachten op de onderhandelingen over de nieuwe overeenkomst met de P.Z.E.M. Op een vraag van de heer Marijs (A.R.) zeide de burgemeester, dat wellicht bin nen enkele weken dc besprekingen mot de PZEM zullen beginnen. De heer Post (P.v.d.A.) vroeg nog er een speciale amb tenaar mee te belasten na te gaan welke punten voorziening behoeven. VREDEHOF. Naar aanleiding van het voorstel om de begraafplaats „Vredehof" opnieuw te be planten. had de financiële commissie ge vraagd of dit niet iets goedkoper zou kun nen. Wethouder van Popering (P.v.d.A.) meende, dat men deze zaak toch vooral niet klein moet zien. Het gaat niet aan er een nette haag omheen te zetten en daarbinnen de toestand te laten zoals hij er nu bijligt. Hier gelden ook piëteits- overwegingen omdat er nog niet zo heel lang geleden begraven is en op het Joodse gedeelte zelfs nog begraven kan worden. Bovendien staat hier het Belgische monu ment. De heer van Poelje (P.v.d.A.) verklaar de. dat de financiële commissie slechts het oog heeft gehad op dc financiële toestand van Vlissingen. welke door vele nieuwe uitgaven wel weer eens die van ..nood lijdend" zou kunnen worden. De burge meester zeide de zorgvuldigheid van de commissie te waarderen, maar meende toch. dat dit herstel, daarvoor een vergoeding van het Rijk verkregen zal worden, als noodzakelijk te kunnen ver- De visserij op de Zeeuwse stromen In de maand November jl. werd van de Zeeuwse stromen aangevoerd: garnaal voor consumptie oesters 2.787.106 stuks 2.054.250 stuks mossels voor consumptie 11.260.907 kg 8.890.882 kg 14.680 kg 38.271 kg i 1.382.208,— 933.556.— 6.316,— 18.357.— 237.183 kg 1X834 kg 268.407 kg 202.988 kg 10.073.900 kg 8.519.400 kg 205.564,— 11.123.— 578.331,- 439.925.- 326.724,— 443.434,— Bouw van nieuwe torenspits voor Groede aanbesteed. Vrijdag werd het bouwen van een nieuwe torenspits op de kerktoren van Groede aanbesteed. Zoals men weet, brandde de oude spits enkele maan den geleden af. Voor de aanbesteding bestond veel belangstelling. Er waren zeven in schrijvingen, van wie de fa. Huurman uit Delft de laagste was, met een be drag van 52.250.Hoogste in- schrijfster was de fa. Heikamp uit Amsterdam met 67,500.—. In de raadsvervadering van Vrij dagavond werd besloten het werk van de firma Heikamp te gunnen. dedigen. Het woord noodlijdend" liet spr. voor rekening van dc heer van Poelje. STRANDPAVILJOEN. Zoals Zaterdag reeds gemeld, werd ook het voorstel tot herbouwen van het Strandpaviljoen volgens een nieuw plan aanvaard. In verband mot dc wens om het glazen tochtscherm om het terras toch direct te plaatsen, werd het crediet tot f 37.000 verhoogd. Naar aanleiding van een vraag van de heer Corveleijn (KVP) verklaarde de burgemeester, dat hot In de bedoeling ligt zodra het weer dit mo gelijk maakt met het werk, dat 2 A 3 maanden zal vorderen, te beginnen. Bij de verpachting zal worden bepraat of iets kan worden gedaan om de consumptieta rieven laag te houden; dit laatste op ver zoek van de heer Andriessen (P.v.d.A.), die ook op 't inrichten van enige toiletten op het vrije strand aandrong. Mej. van Heulen (P.v.d.A.) pleitte voor dansgelegenheid op het terras, als een or kestje te duur wordt desnoods op mecha nische muziek. En ook zal het naar haar oordeel 's avonds, na het sluiten van het badbedrijf geopend moeten zijn. WETIIOUDERSSALARISSEN. Hierna kwam ann de orde het voor stel inzake de door Ged. Staten voorge stelde regeling der wethouderssalarlssen. De heer van Poelje (P.v.d.A.) had een gevoel van tevredenheid over het in feite bereikte resultaat, maar was over de re geling ln principo toch niet geheel tevre den. Het mag niet zo 2ijn. dat steden als Vlissingen bij wijze van uitzondering of gunst in een gunstiger klasse worden ge plaatst Wanneer B. en W. echter meen den, dat een afwijzend advies aan G.S, de zaak in gevaar zou brengen, dan was spr. bereid met het voorstel accoord te gaan. De heer van Royen (CH) uitte bezwa ren in gelijke zin. Deze snreker zeide voor het standpunt van B. en W. van Middelburg te gevoelen. De burgemeester noemde het resultaat bevredigend. Ged. Staten hebben de be doeling gehad aan de wens van de raad de wethouderssalarissen te verhogen tege moet te komen. Het is mogelijk dat de voorgestelde methode de beste is in ver band met de mogelijkheid om ten slotte ook het fiat van de Kroon te krijgen. Op voorstel van de burgemeester werd be sloten zich met dc regeling van G.S. ac coord te verklaren, maar kenbaar te ma ken, dat men in principe liever een an dere opzet had gezien. RONDVRAAG. Een rondvraag met veel „kleingoed" be- 5. De Maat zag pur per van woede, toen hij weer druipnat op het dek stond en dit kwam van de angst, die hij doorstaan had. maar ook van woede om het gelach van Signor Rivaldi. Hij slikte eens, en wilde wat zeggen, maar hij kon geen woord over zijn lippen krijgen. Daarom liep hij zwij gend en grommend als een boze bulldog weg. „Ik nu gaan mijn sleep-schepnet haal- brengen!" zei Signor Rivaldi. „In een uur- tijd ik zijn terug weer, en wij vertrek gaan kunnen!" Hij schudde Kappie op krachtige wijze dc hand. zodat die een kreet van pijn niet kon onderdrukken, en hij stapte met grote passen weg. Kappie liep langzaam en nadenkend over het dek, toen Ah Sing ineens juichend met een grote vis aan zijn hengel, langs hem stormde. „Vissie!" riep Ah Sing. „Glotc vissie! In pannetje doenbak en smul! Lekkeh snoekie!" „Wat een bult drukte!" mompelde Kappie. „Zo is er niets te doen, en zo Is er van allerlei aan de handschelpenvissen.... Maat te waterdie rare Rivaldi tjonge, wat een drukte!" sloot deze zitting. De heer de Wit (A.R.) had gehoord van dc nlannen om een mo nument op de begraafplaats te stichten en wilde dit liever in het Villapark geplaatst zien. De burgemeester voelde daar niet voor: de begraafplaats heeft zoiets wel no dig en bovendien gaat het hier om een laatste rustplaats voor do slachtoffers van het eerste bombardement op de „Luctor et Emergo" en de „Bulgia" op dc Schelde. Op een vraag van de heer dc Wit werd voorts nog toegezegd, dat de politie zal worden gevraagd er wat meer op toe te zien, dat vuilnisbakken niet reeds des avonds buiten gezet worden. De heer Theune (WD) vroeg naar de plaats van de kermis, nu door de werk zaamheden aan de vissershaven de Nleu- wendijk uitvalt. Wethouder van Popering (P.v.d.A.) deelde mede. dat in de oude binnenstad toch nog een oplossing gevon den kan worden. De heer Andriessen ((P.v.d.A.) drong aan op bestrating van de dam op het Ei land. welke toegang geeft tot de poort van het Schelde-terrein en de hoer Corver (WD) drong aan op spoed met de verbe tering van de Boulevard Bankert; dit mag weer niet tot in het seizoen duren! Ook stelde dc heer Corver voor aan raadsleden, die het woord voeren, toe te staan daarbij te blijven zitten. B. en W. zullen dit punt in het reglement van orde eens nader bezien. De heer Corveleijn (KVP) drong ten slotte nog aan op het inrichten van ten toonstellingen in het Museum door 't la ten overkomen van collecties van elders en op het zorgen voor een busverbinding met de buitenwijken van de stad. De burgemeester deelde mede, dat dit punt reeds de aandacht heeft. Middelburg PRAATAVOND RIJKSLANDBOUW VOORLICHTING SDIENST Een niet talrijk, maar aandachtig ge hoor bestaande uit leden van de Ver eniging voor Landbouwbedrijfsvoor lichting op Walcheren, had aan de uitnodiging van het bestuur gehoor gegeven cm Vrijdag in het Schutters hof te Middelburg een praatavond bij te wonen. Op deze praatavond hielden de heren J. G. v. Liere en A. Nieu- wenhuyse, hoofd-assistent en assistent van de Rijkslandbouwvoorlichtings- dienst, inleidingen over de „Beschadi gingen aan dc diverse landbouwge wassen en de bestrijding daarvan" en over het „Grondonderzoek". In het kort vertelde de heer v. Liere over de geschiedenis van deze populaire praatavonden en -middagen. Wat betrefft de beschadiging aan de landbouwgewassen beperkte de heer van Liere zich tot de beschadi ging door insecten aangericht. Men kan deze insecten op drie manie ren bestrijden, aldus de inleider, door vergif, dat bij aanraking al dodelijk is (contactgiften), door vergif, dat in de maag van het insect moet komen om een dodelijke werking te hebben (maaggiften) en de ademhalingsgiften. De heer v. Liere besprak daarna en kele soorten van de giften. Toegelicht met lichtbeelden besprak inleider enkele van de schadelijkste insecten, zoals de koolzaadaardvlo, de koolzaadglanskever en de bietenvlieg. Aan het einde van zijn heldere uiteen zetting beantwoordde de heer van Liere nog enkele vragen. Hierna hield de heer Nieuwenhuiyse een korte inleiding over het grond onderzoek. dat in deze tijd, bij een intens gebruik van kunstmest, elk jaar wordt 60 mlllioen gulden aan kunstmest besteed - van zo uitermate groot belang is. Inleider besprak in het kort de wer- king en de invloed van de verscheide ne soorten kunstmest op dc grond. HÜ was verwonderd, dat de schuim aarde het afvalproduct van de suiker fabrieken in Zeeland, in tegenstelling met andere provinciën, zo weinig wordt gebruikt, terwijl die aarde toch een zeer goede kunstmest is. Daarna gaf de heer Nieuwenhuyse een over zicht van de werking der laboratoria voor grondonderzoek. Spr. meende, dat het laboratorium in Goes voor de Nederlandse landbouw doeltreffender en degelijker werkt dan dat in Grouw, dat een Amerikaanse werk methode heeft. NOODWTNKELS AAN DAM WORDEN AFGEBROKEN Werklieden hebben een begin ge maakt met de afbraak van een aantal noodwinkels aan de Dam te Middel burg, die niet meer gebruikt werden. LANDBOUWBEDRIJFS- VOORLICHTIN G Onder voorzitterschap van de heer S. Wisse werd Donderdag in het Schuttershof te Middelburg een bij eenkomst gehouden van de vereni ging voor landbouwbedrijfsvoorlich ting op Walcheren. Tijdens deze vr ij- goed bezette bijeenkomst hield ir. C. W. C. van Beekom een interessante lezing over de landbouw in de Ver. i Staten. theelepels per dag doen wonderen li FILMAVOND N.C.G.O.B. ïn dc Bogardzaal te Middelburg werd een propaganda-filmavond ge geven door de plaatselijke afdeling van de Ned. Chr. Geheelonthouders- bond. De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter, dc heer L. Leu vens, die na Schriftlezing en gebed een openingswoord sprak. Vervolgens werd een afwisselend filmprogramma vertoond, met ondermeer een rolprent over de gouden koets en als hoofd film het gekleurde Amerikaanse pro duct „God der Schepping", dat een diepe indruk op de aanwezigen maakte. Tussen de vertoning door sprak de heer Van Veen een krachtig propagandistisch woord. AANBESTEDING. Door de Ruilverkavelingsdienst te Middelburg is aanbesteed het maken van vier bruggen van gewapend oe- ton met bijkomende werken in de Oost-Zuid- en Westwatering van de Polder Walcheren. Er werd als volgt ingeschreven: A. van der Straaten Jr., Hanswcert 48.600; J A. Leijs, Kapelle 53.500; L. v. Boven. Elle- woutsdijk 65.500; J. Vos, Tholen 50.380; E. Blok. Rotterdam 51.400; K. W. Dekker, Veere 57.950; L. J. Dekker Vlissingen f 63.800; Ned. Ba salt Mij, Zaandam 62.230; E. G. Lin- denbergh, Vlissingen 51.000; J. Bleijleven, Geertruidenberg f 52.600; Fa. A. Rosenband, Sprang Capelle 53.166; C. v. d. Küppe, Vlissingen 51.500; L. v. d, Klippe en J. Lagace, Vlissingen 58.300; J. A. van Hasselt, Bergen op Zoom 47.650; Fa. J. van Wieringen, Alphen aan de Rijn 48.171; J. Haringman, Goes 52.500. HENGELSPORTBEOEFENAREN KRIJGEN EEN VLAG. De Kengelsportvereniging Middelburg hield haar jaarvergadering in de Schouw burg. In zijn openingswoord herdacht de voorzitter het overlilden van dc ere-voor- zitter, jhr. mr. W. C. Sandborg tot Essen- burg. waarop een ogenblik stilte in acht werd genomen. Medegedeeld werd, dat het bestuur al het mogelijke heeft gedaan om viswater te pachten, maar daarin tot oo heden nog niet is geslaagd. Dc kustvisserij heeft dit jaar aardige resultaten gehad cn opent goede perspectieven. De leden ontvingen een gratis lot voor een loterij met als prlj3 een hengelstok. Daarna werd nog een verloting gehouden van diverse prijzen. De opbrengst werd bestemd voor een op te richten Pootvis- fonds. Een ontwerp-afdelingsvlag werd goedgekeurd, evenals de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. Vlissingen DE WAÖUKI-HAWAIANS Het Hawaiian-ensemble de „Wai- kiki-Hawaians" heeft in het Concert gebouw te Vlissingen en het Schut tershof te Middelburg aan een niet talrijk publiek een gezellige avond ge boden. Deze Hawaiianband speelde zoete Zuidzeemelodieën, en een twee tal acrobatische clouwns, de Two Han dy Fools, meldden het programma aan met humoristische toeren en grol len. Voorts brachten de kluchtspelers aardige, originele schetsen. De jodel- zanger Cor Nielson, viel als zanger van het ensemble zeer bjj het publiek in de smaak. De weinigen, die de kou hebben getrotseerd zullen daar waar lijk geen spijt van hebben gehad. HANDELSAVONDSCHOOLLEER LINGEN VIERDEN FEEST Donderdagavond gaf de leerlingen vereniging van de Vlissingse Gemeen telijke Handelsavondschool „Thalia" in het Concertgebouw haar jaarlijkse feestuitvoering, waarbij de hoofdscho tel van het programma was het pre tentieloze toneelstuk: „Een raar stel letje mensen". Het stuk werd behoor lijk gespeeld, vooral mej. J. van Nek (Els, de dochter van de hospita) speelde op enthousiaste wijze haar rol. Uit de reacties bleek, dat de aanwe zigen zich met de verwikkelingen kos telijk amuseerden. Verder trad op een Argentijnse Sam ba-band. waarbij een aantal meisjes leerlingen op originele en charmante wijze propaganda voor deze Zuid- Amerikaanse dans maakte. De leid ster van deze band, mej. Corrie van de Dood, zong enkele aardige num mers, begeleid door mej. Els Korte- weg. De rest van het propramma werd verzorgd door de heer C. A. v. Wijn gaarden met pianospel, door mej. Jo van Hoydonck, die enkele soli op haar accordeon speelde en een cow boy cn een cow„girl", die de talrijke aanwezigen meevoerden naar dc Far West. Na een kort openingswoord van de voorzitter sprak de directeur der school, de heer A. Mets nog enkele woorden. Hij deelde hierbij mede, dat eind Februari een ouderavond zal werden belegd, hetgeen voor de school een noviteit is. Staande zong men daarna het Zeeuwse volkslied. ALG. BOND VAN HANDELS- EN KANTOORBEDIENDEN Dezer dagen hield de afdeling Vlis singen van de Algemene Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mer- curius" een z.g. „bindingsavond" voor leden cn hulsgenoten. De districtsbestuurder, de heer K. F. Pietersc, vertoonde enige interes sante films. Aan het slot van de avond werd medegedeeld, dat de bond 20.000 leden heeft overschreden. BRIDGECLUB OPGERICHT Dezer dagen is opgericht dc bridge club „Do Vlissingse Fles". Het doel van deze club is niet alleen de leden in staat te stellen éénmaal per woek een avond gezellig te bridgen,, maar ook het spelpeil te verhogen door het geven van onderricht en voorlichting. Elke Woensdagavond wordt er clubavond gehouden in Hotel Termeu- len, Boulevard Bankert. „De Vlissingse Fles" is gestart met 22 leden. Als voorzitter werd geko zen de heer A. van Iren en als secre taris de heer W. de Rooy. Koudekerke RAADSLID BENOEMD. Door de voorzitter van het Hoofdstem- bureau te Koudekerke is benoemd ver klaard tot lid van de gemeenteraad in de vacature J. de Buck, de heer Kr. van Sparrentak (A.R.). Officiële publicaties. KOSTELOZE INENTING B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat voor personen be neden de 2 jaar gelegenheid bestaat tot kosteloze inenting tegen pokken en voor personen boven de 2 jaar tot kosteloze HEKinenting tegen pokken op Woensdag 1 Februari a.s. om half vier des namid dags, in het gebouw van het Medisch Centrum. Julianalaan 4. VERHINDERING SPREEKUUR. De Burgemeester van Vlissingen is ver hinderd Woensdag 1 Februari a.s. zijn gewone spreekuur te houden. DE MAAN IN DE KIJKER Gedurende twee avonden zijn de le den van de Vereniging voor Weer- en Sterrenkunde, afdeling Zeeland, in de gelegenheid gesteld in Middelburg de maan wat van dichterbij te bekij ken. De afdeling had voor tijdelijk de beschikking gekregen over een kijker van de RJLB.S. en had deze opgesteld in een tuin aan het Noordbolwerk. De afdelingssecretaris, dc heer J. So- hier, gaf een korte explicatie, waarna ieder lid enige malen door de-kijker mocht turen. De bestudering van de maan door eigen aanschouwing was uiteraard bijzonder leerzaam en viel bij de leden zeer in de smaak. PERSONEELSAVOND OP VREDERUST. Op de Stichting Vrederust te Bergen op Zoom werd een druk-bezochte feestavond gehouden, die belegd was door de afd. Vrederust van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel, vakgroep Verpleging en Verzorging. De voorzitter, de heer P. v. d. Kree. ke wees in zijn openingswoord met dankbaarheid op het vele, dat in 1949 door het personeel ontvangen was en dankte het bestuur van Vrederust waarvan de heren Duvekot, Van 't Hoff en De Lange aanwezig waren voor de verbeteringen, die tot stand gekomen waren. De heer J. J. Duvekot, 2e voorzitter van het bestuur, gaf de verzekering, dat het bestuur al het mogelijke zal doen om een goede verhouding tussen bestuur en personeel te bevorderen, wat niet anders dan in het belang van de Stichting en de patiënten kan zijn. Verder drong hij aan op ver sterking van de sport-, rauziëk- en zangverenigingen van het personeel. De heer J. Glas, voordrachtkunste naar te Dordrecht, gaf verschillende bijdragen in het ernstig en vrolijk genre ten beste. Onder leiding van ds. en mevr. v. d. Berg en van dr. Dekker werd een originele hersengymnastiek beoefend. Ten slotte sprak de heer L. Vermeu len, lid van het hoofdbestuur van ge noemde Bond de vergadering toe. Hy wees op het karakter en de belang stelling van de Chr. vakorganisatie en op de grote betekenis van goede sa menwerking tussen werkgevers en werknemers. Verder sprak hij een woord van afscheid tot de leden. De heer Vermeulen gaat binnenkort met pensioen. CABARETAVOND VAN WIELER. CLUB „DE SCHELDE MOND" Dc Zeeuwse Wielerclub „De Schelde- mond" gaf een propaganda-avond met haar cabaretgezelschap ln de zaal van de heer Doene te Ovezande. Na een inleidende toespraak van de voorzitter werd het cabaretprogram ma op vlotte wijze voor het voetlicht gebracht. Dit viel zeer in de smaak bij de toeschouwers. Jammer was het, dat de zaal niet geheel was bezet. Het is een aardig idee van het actieve bestuur om door middel van deze ca baretavonden de wielersport in Zee land te propaganderen. 55.JARIGE ECHTVERENIGING. Vandaag zal het echtpaar J. en T. Goedbloed te Middelburg, zijn 55-jarige echtvereniging herdenken. De heer Goedbloed was lange tnd ver slaggever van de vml. „Middelburg- sche Courant" in Serooskerke en was vóór 1940 een bekende figuur op de Middelburgse botermarkt, waar hij jarenlang „marktzetter" is geweest. Hil genoot in Z.L.M.-kringen bekend heid, doordat hij geruime tg'd secre taris-penningmeester was van de af deling Middelburg. Toen de Land stand werd ingevoerd, kwam hieraan een einde. De heer Goedbloed, die in Maart 83 jaar hoopt te worden, is nog steeds opzichter voor de landerijen van dc Middelburgse Godshuizen, het geen in verband met de herverkave ling het nodige werk met zich mee brengt. Marktberichten VEILING ZUID-HOI.L. EILANDEN. 27 Jan.: Groto aardappels 10.50~11.50. Boere kool 19—27. Kroten I 6.5010.50. Rode kool 8,5016. Gele kool 9.5015. Groene kool 12—34, Peen I 24—33, id. II 7.50-10.50. id. Ill 8.50—11.50. Prei 63-82. Selderij 14—17. Knolselderij 14—35. Sprui ten 41—72. Uien 14—33. Witlof 42-58. Appelen: Stand. 30—52. Huish. 12—25. Peren: Stand. 3048. Peren 1019. alles per 100 kg, bos of stuks. Scheepvaartberlchten SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Corrie, van Ballogooy. Tosti. Damming. Cornelia. Verburg. Cassis, Kuypers. An na, Langenberg, Wipl. Ji6coot, Charles Hallcr. van Dongen. 2 Gebroeders, van Leeuwen. Energie, van Groezen. Excel sior, Leek. Ill, Hoogeveen. Gallta. Maas. Noeltje, Groeneweg, allen naar Rotter dam. Amstei 9. Akkermans, Amsterdam. Linge. dc Looff. naar Dordrecht Ver trouwen. van Denderen, naar Schiedam. Olievos 5. Henkens, naar Pernis. Santmar. de Vree. naar Spijk. Bonna 2, Boumaxm, naar Amersfoort. Leba, van Vijven, naar Gorinchem. Lloyd 21, Fenenbruck. CFR 518, Allard, beiden naar Straatsburg. Ur sula. Cretel. Hugo Stinnes 51. Wolz. Rijn Schelde 4, Beekman. Klybeck, Klaassen. allen naar Duitsland. Carl Geldner, Rie- mens. Badus. Hartog. Express I, Bretzer. Express 45. Wilbert. Valeriana, Peters. Veronica, Bauwens. Guinea, Blokland. Syra, Bonnes. Express 46. Feuerpeil. Westfalia, Koenen. Maas, Hegeman. Al- bula. van Sliedrecht. Rheinfelden, van Gaaien, allen naar Basel. Pressburg. Pau wels. Url, Ploegaart. Leendert Pieter, v. Groezen. Telegraaf 5, Staal. Luria, Stoop. 3 Gezusters, Wigman. Alida, Feenstra. Fraternité 7. Budts. Orion, Tromp. Seyd- litz, Röchner. Fluvidale 32. de Koster. IJknejo. Schram. Baden 22, Trapp. Ca- thalina, van Baaien. Mercurlus, Versti- chel. Express 23, van Lang. Romanse. Hermann. Saumur, Janssen. Ems. de Raad. Josephine. Beekmans. Alvracht 10. van Deurzen. Wuta, van Zanten. Ansa. v. d. Graaf. Frieda, de Jonge. Transport 28. de HeeL Hunte. Durinck. W. van Driel 57. v. d. Pluym, Jeanne, den Dikken, al len naar België. DINSDAG. Ter gelegenheid van de jaardag van H.K.H. Prinses Beatrix, wordt een Nationaal programma uitgezonden. Het Omroeporkest speelt Nederlandse wer ken, onder leiding van Henk Spruijt; Ouverture „Dc getemde feeks". Wage naar. „Oud Nederland" van Röntgen de kleine „Balletsuitc" van Orthel 21.05). Voorts speelt de Mariniersk8pel onder leiding van G. Nieuwland. Hilversum I: 7. 8. 13. 19. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7.30 Lichte Fran se orkestwerken. 7.43 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil is wet, 9.35 Lichtbaken. 10 Wie komt er in mijn hok je? 10.15 Boedapester Strijkkwartet 10.40 Schoolradio. 11 Onder ons. 11.30 Nationaal Symph. Orkest. 11.50 Als de ziele luistert. 12.03 Lunchconcert. 12.B& Zonnewijze?. 13.20 Amusementsorkest 14 Bachcyclus. 14.40 Rudolf Baumgartner, viool en Jan Nedcrpelt, piano. 15 Schoolradio. 15.30 Septet Johnny Ombach. 16 De Zonne bloem. 16.30 Ziekenlof. 17 De Nederlandse jeugd eert Guido Gezelle. 17.30 Vertel ling na schooltijd. 17.45 Regeringsuitzen ding. 18 Guus Jansen, plano. 18.20 Sport- praatje. 18.30 Regeringsuitzending. 19.15 Actualiteiten. 19.25 Dit is leven. 19.45 „De Emmaüsgangers". Hilversum H: 7, 8, 13, 18. 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendvaria. 7.60 Dugopening. 8.15 Radio Ochtendblad. 8.40 Do ster van de dag. 8.53 Van vrouw tot vrouw. 9 Wer ken van Edward Elgnr. 9.30 Waterlan den. 9.35 Aubade. 10 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister. U Mia Barten. plano. 11.30 De wekker. 12 The Avroleans. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 13.33 Voor ons platteland. 12.40 Dick Wille- brandts. piano. 13.15 The Skymaster». 13.45 Franse chansons. 14 Met naald en schaar. 14.30 Radiomatineo. 18.30 Branda- ris. 17.30 Michael Mann, altviool en So- nia Valine, piano. 18.15 Tom Erich, piano. 18.30 Samenwerking bij de arbeid. 19 Het. klokje van zeven uur. 19.05 Fanfare. 19.25 Achter het voetlicht. 19.45 Melo-Canto. Gezamenlijk programma. 20.05 Het bezoek van Z.K.H. Prins Bom hard. 20,1!) Meisjeskoor „CrOBcendo". 20.35 Op de drempel van het loven. 20.40 Als ik 21 ben. 21.05 Nederlandse werken. 21.45 Hetty Blok draagt voor. 23.15 20 Bekende Omroepensembles besluiten de dag. RADIO-CENTRALES PROGR, 3 7 (Br. VI.) Nieuws. 7.05 Verzoekpro gramma. gr. 7.30 Kroniek van de dag. 7.40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Gram. muziek. 8 Nieuws. 8.05 Carnaval des animaux, gr- 8.20 (Eng. HS) Gram. muziek. 8.50 Lift op your hearts. 8.55 Weerberichten. 9 (Br, VI.) Nws. 9.05 Werken v. Schumann, gr. 10 (Eng. LP) Nieuws. 10.10 Verzoekpro gramma v. d. huisvrouw, gr. 11 Nelson Elms, orgel 11.30 (Eng. HS) Tommy Smith en orkest 12 (Br. VI.) Danssuite v. Ktinnecke, gr. 12.30 Weerberichten. 12.32 Trio Sylvain Hamy. 13 Nieuws. 13.15 Fantasie en sentiment, gr. 14 (Br. Fr.) Koorwerken, gr. 14.40 „Escales", Ibert, gr. 15 (Luxemburg) Le ménage en musique. VI. 15.30 (Kalundborg) Cabaret-ork. met gram. muziek, 16 (Eng. LP) The Entr'acte Players. 16.30 Militair orkest. 17 (Koot wijk) Djakarta. 18 (Br. Fr.) Voor dc sol daten. 18.30 (Br. VI,Voor de soldaten. 19 Nieuws. 19.30 Z.-Afrikaanse muziek, gr. 10.50 Radiofcuilleton. 20 (Br. Fr.) Om roeporkest (operettemuziek). 20.30 Zong. gr. 21 (Eng. LP) Take it from here". 21.30 Spot the winner. 22 (Br. VJ.) Nieuws. 22.15 The rhythm' box", gr. 22.55 Nieuws. 23 Verzoekprogr., gr. ZON EN MAAN. 31 Januari. Zon: op 8,23 onder 17,25 Maan: op 14.01 onder 7,29 HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP u.-r-NAP u. NAP U—NAP Vlissingen 12.22 1.59 6.08 1.66 18.32 Terneuzen 0.23 1.70 12.43 1.79 6.36 1.88 19.01 Hansweert 0.32 1.86 13.17 1.94 7.14 2.03 19.42 Zierikzee 1.16 1.16 13.42 1.22 7.08 1.44 19.28 1.69 1.91 2.06 1.44

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4