Romance om een Koningskroon JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Wil Faroek met een zestienjarig meisje trouwen Zeeuwse Almanak NOG DU JAAR HERBOUW VAN DE KERK VAN ELLEWOUTSDIJK LETTY'S moeilijke 1 KEUZE Hiss veroordeeld VRIJDAG 27 JANUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 De dertigjarige koning Faroek van Egypte is de laatste tyd liet mik punt geworden van voor hem maar heel weinig plezierige geruchten, of joais men ze in Cairo officieel noemt: praatjes. Faroek zou op het punt gtaan weer in het huwelijksbootje te stappen. De koning is ongeveer een jaar geleden gescheiden van Farida („zonder gelijke"), zijn koningin gedu rende elf Jaar, die hem drie dochters schonk. Dat was tezelfder tyd, toen ook de wonderschone Fawzia, zijn zuster, scheidde van de Shah van Iran. De koning zon nu zyn hart verpand hebben aan een meisje niet van koninklijke bloede Narriman Sadek. Op zich zelf zou dit nog geen stof hebben doen opwaaien, als Narriman, ook een soort „Farida", niet verloofd zou zijn geweest en als haar huwelijk met Zaki Hasjem op 8 De cember bepaald, niet was uitgesteld. Over al deze geruchten had de hof houding van koning Faroek maar één démenti: „Volkomen voorbarig geheel ongegrond". Maar, zo merkt het Amerikaanse weekblad Time op, niemand ontkende, dat de koning van zins is weer te trouwen.... En dat verzuim in het démenti geeft thans cie bladen en periodieken, vooral in Ame rika zoals Time en Newsweek, een vrijbrief om „de meest geloofwaardige versie van de toedracht dezer konink lijke romance de lezers in geuren en kleuren op te dissen". Welnu, Narriman Sadek. de 16-ja- rige dochter van een Egyptische amb tenaar was nu al vijf jaar ver loofd met de 27-jarige Zaki Hasjem, een employé op het V.N-secretariaat in Lake Success. Een paar dagen voor hun trouwdag op 8 December dan. gingen zij samen naar de juwelier Ahmed Nagib Pasha in Cairo om er een ring te kopen. Ahmed, die zekere relaties met de koning onderhoudt, liet het toekomstige paartje onder een of ander voorwendsel 's middags te rug komen. De koning, door Ahmed gewaarschuwd, zat, toen Narriman met haar verloofde 's middags weer m de winkel van Ahmed aan de Mailika Faridastraat ringen stond te bekijken, verborgen op een balconnetje. Toen hij haar zag, wgs hij direct onder haar bekoring. „oals Time weet te vertellen. Sindsdien was het haar niet meer geoorloofd haar woning te ver laten. Hjj bezocht het meisje en ver telde haar, dat hij nfet haar wilde trouwen. Maar. zo vertelt weer News week, Narriman huilde ontdaan en snikte „dat zU alleen maar van Zaki hield". Zij bleef toen voorlopig ge vangene in eigen huis. Intussen kreeg Hasjem zelf opdracht de 500 uitnodi gingen ter gelegenheid van zijn huwe lijk in te trekken. En dat voor een „huwelijk van de dag"! Het publiek zou zo op de hand van de „verloofde zonder meisje" zün geweest, dat hij ovaties in ontvangst moest nemen als hü in het openbaar herkend werd. Toen moest Hasjem voortaan binnen blUven. Zaki werd geschaduwd door gehei me politie, zo gaat het verhaal ver der; deze doorzocht zyn kamers en nam alle foto's van Narriman mede Hij kreeg tenslotte een aanbieding om verbonden te worden aan de am bassade in Moskou Hij weigerde ech ter en moest toen direct naar zijn post in Lake Success terugkeren. Hij is zó teleugesteld, dat hij zijn verdriet moet vergeten door allerlei verdovingsmid delen te gebruiken. „Ik wordt er nog gek van en ik wil geen ander trou wen". zo zei hij tegen Attwood van de New York Post. „Ik houd nog van Narriman en zij nog van mij Zaki heeft intussen in Lake Success op een persconferentie verteld, dat hij zijn positie bij het secretariaat van de V.N. om gezondheidsredenen zal op geven. HU zal over enige weken naar Egypte terugkeren om zijn plaats in de Raad van State in te nemen. HU weigerde te vertellen of hij zou gaan trouwen. ZEER VEREERD. Een U.F.-correspondent te Cairo heeft een onderhond gehad met de vader van de zestienjarige Narriman Sadek, het meisje, dat koning Faroek zich tot koningin gekozen zou heb ben. MUn familie zou zeer vereerd en gelukkig zUn, üs het lot een dergelijk huwelUk wilde", zei de heer Sadek, voormalig secretaris-generaal van het Egyptisch ministerie van Verkeer. Van een verloving met de jonge di plomaat Zaki Hasjem. die volgens de verhalen op last van koning Faroek zou zijn verbroken, is nooit sprake ge weest. „Narriman heeft nooit van hem ge houden. Ze weet zelfs niet eens goed. wat verloven of trouwen precies bete kent". aldus vader Sadek. Hij voegde hieraan toe, dat zijn dochter vrij is de man te trouwen, die zij lief heeft Op een vraag van de correspondent of hy" ooit orders had ontvangen om zijn dochter aan de koning af te staan, antwoordde de heer Sadok: „Nooit en te nimmer". krabbelen Wte nu door het wijde Zeeuwse land dwaalt, die ziet het zoals het de laat ste jaren niet te zien is geweest. In de vroege morgen ligt het oversluierd door een ijle nevel. De bomen en struiken zijn berijpt en fonkelen als goud in het licht van de opgaande zon. Een stralende hemel weeft zich over de eilanden als het later is ge worden en als het avond wordt en de zon weer wegzakt, dan grauwt de ho rizon en ziet het Zeeuwse land er uit als de schilderijtjes der negentiende eeuwers, die met name het winter landschap zo romantisch konden af beelden. Maar het mooist, nu de winter re geert, zijn toch de bevroren kreken en poelen en sloten, waarop de schaat sen worden ondergebonden. Daar ziet ge Zeeland als op oude Vlaamse doe ken. Niets is er veranderd! Het land schap hetzelfde en de mensen hetzelf de. Zelfs het verschil in kleding valt nauwelijks op. En het aardigst in dat ijstafereel, dat zijn de kleintjes, die met hun slee tjes komen of met hun eerste schaatsen. Ze krabbelen hulpeloos rond, die eerste dagen. Hun ijsspel is een aaneenscha keling van vallen en opstaan en van hardnekkig volhouden. Een mensen leventje in het klein. Maar zie ze een paar dagen later. Ze vallen niet meer, ze zwieren par mantig over de vlakten. Soms zijn die vlakten klein, een paar plassen op een boerenwei. Doch dat doet er niet toe. Ze zwieren. Een kinderhand is gauw gevuld. Een Mnderschaats heeft weinig ruimte Ijsgang op de Lek. Wegens ijsgang op de Lek moest de motorveerpont, die de verbinding van Schoonhoven met de Ablasser- waard onderhoudt, uit de vaart wor den genomen. Het overzetten van autos' werd gestaakt, doch het ver voer van personen en rijwielen werd door een sleepbóot overgenomen. 20 jaar geëist tegen Duitse „Oberleutnant". Twintig jaar gevangenisstraf met aftrek eiste de officier van Justitie tegen de 51-jarige fabrieksarbeider Karl Schmitz uit Breijell (Duitsland), die terechtstond voor de Bijz. Straf kamer van de Rotterdamse Rechtbank. S„ die „Oberleutnant" bij de „Kriegs- marine" was, werd er van beschuldigd op 11 December 1944 opdracht te heb ben gegeven om zeven Nederlanders te fusilleren aan de Rijsdijk, onder Rhoon, waarna hij zes woonhuizen, een electrisch watergemaal en een zinken loods in brand heeft laten ste ken. Bloeddorstige herdershond. Tiel wordt de laatste tijd onveilig gemaakt door een herdershond, die vele konijnen dood bijt. Dezer dagen behoorde ook een zes tal eenden tot zijn slachtoffers. Op het beest, dat reeds grote schade heeft toegebracht, wordt jacht gemaakt, tot dusver zon der succes. Cameronia met 1000 soldaten en 200 burgers in Amsterdam. Donderdagmorgen meerde het ge charterde troepentransportschip s.s. ..Cameronia" te Amsterdam. De „Ca meronia" had ruim 1000 militairen en 200 burger passagiers uit Indone sië aan boord. Omstreeks het middag uur begon de debarkatie. EEN FLINKE EIERSTRUIF. Bij de Knijpe vlak bij Meppel ge raakte een vrachtauto van het trans portbedrijf Rook uit Hierden, geladen met 25.000 eieren voor een firma in Oostzaan, in een sloot, nadat twee bo men waren omgereden. De twee in zittenden kwamen er zonder letsel af maar de eieren overleefden dit onge luk niet. Dan moet in Den Haag het verlossende woord gesproken worden Wanneer in Den Haag het verlossende woord wordt gesproken, dan zal binnenkort met de bouw van een nieuwe kerk en toren in Ellewouts- dyk worden begonnen. De oude kerk en toren, die in Gothische bouw stijl waren opgetrokken, gingen geheel verloren in de dagen van de ver drijving der Duitsers. Dat was een ernstig verlies, want sedert de Mid deleeuwen waren deze kerk en toren het middelpunt van het dorp' El- lewoutsdijk geweest. liet 10.220 ton metende schip „Delftdijk" van de Holland Amerika Lyn ls zestig mijl van Cuvhaven op een mijn gelopen. Het schip werd zwaar be schadigd. Woensdagavond werd de „Delftdijk" door vier Duitse sleepboten de haven van Bremerhaven binnengesleept. FEUILLETON door MARY BURCHELL 19 „Maak je daar geen zorgen over", verzekerde Phoebe opgewekt alsof de japor^ in kwestie voor haar plezier zou worden gemaakt. Daarop leidde Coralie Letty via een nauwe trap in een kleine, maar vrolijke „flat" bo ven het café. „U maakt, dat ik me zowat Asse poester ga voelen", zei Letty, toen ze Coralie een mooie, fijn bewerkte an tieke kist zag openen. „Och", zette Coralie uiteen, „u is werkelijk mijn eerste officiële klant? omdat Phoebe en ik totnutoe al onze aandacht by het café moesten houden en geen tyd hadden, deze „afdeling" van ons werk te behartigen. Maar ik bezit inderdaad een kleine voorraad japonstoffen voor toekomstige klan ten, die niet met eigen materiaal aan komen, En nu moet u maar eens uit kiezen." Vol toewijding liet ze nu een half dozijn stukken stof zien. Alle waren ze het bekijken waard, maar toen Letty er een critisch-taxerende blik over liet gaan, aarzelde ze geen mö- ment met haar keus. „Die", sprak ze eenvoudig, haar hand naar de op één na bovenste lap Iedere inwoner van Ellewoutsdijk weet zich de noodlottige Octoberdagen van 1944 te herinneren. Behalve kerk en toren werden vele andere4 gebou wen, als de openbare school, Eet post kantoor, de buitenplaats Zorgvliet, de pastorie en vele woningen verwoest. UITKIJKPOST. TerwUl de bevolking naar Driewe gen was geëvacueerd, voltrok zich tussen 7 en 14 October de ramp over Ellewoutsdijk. De Duitsers hadden een uitkijkpost op de toren ingericht, waarmee zij een ongewenste belang stelling aan de dag konden leggen voor de komende geallieerde aanval uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Enkele ma len scheerden daarom Mosquito's over het dorp en deponeerden in duikvlucht hun bommen op en bij de toren. Door de zware constructie van de muren, was de uitwerking echter niet effec tief. Viermotorige bommenwerpers namen daarop het vernielingswerk over. Er ontstond wel grote schade, doch het gewenste doel werd nog niet ten volle bereikt. UiteindelUk werden kerk en toren in brand geschoten en hiermee was de toren als uitkijkpost onschadelijk gemaakt. Een stel ge scheurde en geblakerde muren was wat de bevolking van kerk en toren terugvond. Deze resten zijn la ter door de Engelsen verder afgebro ken. De moppen e.d. zijn gebruikt voor de restauratie van de kerk te Hoedekenskerke en de Abdij te Mid delburg. NOODKERK. Door de royale medewerking van Rynsburg en Schoonhoven kreeg de Ned. Herv. gemeente een aardig noodkerkj e, doch dit was slechts voor tijdelijk. Er moest een nieuwe kerk komen. Aan het architectenbureau ir. Rothuizen en 't Hooft werd opdracht gegeven tot het maken van een plan voor een nieuwe kerk en toren. Hoe wel de oude kerk en toren op de Mo numentenlijst voorkwamen, waren zij te zwaar vernield om nog aan her bouw in oude stijl te kunnen denken. In 1949 kwam de vergunning voor kerkbouw af. Bouwvolume werd ech ter nog niet verkregen en hierop is thans het wachten. Gehoopt wordt dat nog dit jaar met de bouw kan worden begonnen. DE NIEUWE KERK EN TOREN. Het nieuwe kerkgebouw zaliets kleiner worden dan het oude. Er ko men thans plm. 250 zitplaatsen. Even als vroeger zal de ingang zich bevin den onder de toren, terwijl de consi storie achter het kerkgebouw komt. Daar de orgelkamer in de toren is gprojecteerd. is toegestaan dat ook de toren, eigendom van de burgerlijke gemeente, wordt herbouwd. De toren zal echter nog niet geheel afgebouwd mogen worden. De spits zal voorlopig vervangen vorden door een noodkap. De bouw van de kerk zal ongeveer een ton kosten. Dit betekent dat de kerkelijke gemeente met haar 4 a 500 leden nog vrij zware lasten te tor sen zal krijgen, al wordt rijksvergoe ding gekregen en zal ook de classica- le adoptiecommissie wel haar steun verlenen. De Ned. Herv. gemeente zelf heeft reeds een bouwfonds van 12.000 bij elkaar gebracht, doch zij heeft ook een nieuwe pastorie moeten bouwen. „Ja, het is jammer dat ons kerkje verloren ging. In 1922 was het nog ge restaureerd en voorzien van prachti ge eikenhouten banken. In 1927 schonk de Ambachtsvrouwe van Elle woutsdijk nog fraaie electrische kro nen en in 1930 centrale verwarming. De restauratie van de toren was in de bezettingsjaren juist gereed gekomen. Alles is nu weg. Wat is echter een gemeente zonder kerk? Wij moeten bouwen", zo merkte ons de secretaris van de kerkvoogdij, de heer C. J. P. van Liere, in een onderhoud op. Gezien de wijze waarop de bevol king van EllewoutsdUk het andere her stelwerk heeft aangepakt, zal zij er zeker in slagen ook deze opdracht te volbrengen! Zware tijd voor de belastingbetalers. DIT JAAR VOORLOPIGE AANSLAGEN VOOR 1949 ÈN 1950. Het ligt in de bedoeling in 1950, naast het overgrote deel van de voor lopige belasting-aanslagen 1949, ook die over 1950 spoedig te regelen. Men hoopt, dat hierdoor het inhalen van de belasting-achterstand in de komen de maanden duidelijk in de cyfers van de ontvangsten tot uitdrukking zal komen. Voor de belasting-plichtigen staat dus weer een zware tijd voor de deur. maar voor de schatkist een ty'd van ruime ontvangsten. Minister Lieftinck heeft overigens niet te klagen: het totaal der in 1949 opgelegde netto-aanslagen voor de zgn. kohierbelastingen heeft nl. 1.420 millioen gulden bedragen by een ra ming van 1.220 millioep. De overige belastingen overschreden de ramingen eveneens zeer belangrUk. Journalist vrijgesproken. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank eiste 14 dagen geleden 3 maan den onvoorwaardelijke gevangenisstraf te gen de 48-jarige journalist C. uit Voor burg. die by een besluit van de perszui vering voor het tijdvak tussen 8 Mei 1948 tot 1 Januari 1950 was ontzet uit het recht om werkzaam te zyn in enige Journalistie ke functie. Gebleken echter was dat ver dachte. ondanks deze ontzetting, voor het weekblad .Prlnsestad". enkele artikelen had geschreven, die ook gepubliceerd wa ren. Voor de rechtbank verklaarde verdach te, dat hij op verzoek van de redactie van genoemd weekblad, deze artikelen had ge schreven, echter met dien verstande, dat hij puntsgewijs enkle zakelijke uiteenzet tingen had verstrekt, en de redactie deze had bewerkt tot de gewraakte artikelen. Hij hJd hiervoor geen extra honorarium ontvangen daar hij reeds als vertaler bij de N.V. Periodiek, die de weekbladen „Prinsestad" en „Burgerrecht" uitgeeft, werkzaam was. De rechtbank sprak de journalist thans 'vrij. Alger Hiss, de voormalige hoge func tionaris van het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken, is tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens meineed. stof uitstrekkend en Coralie lachte goedkeurend. Als weefsel was het iets tussen goudlaken én brocaat en 't glinsterde zwakjes in de morgenzon. Door de gulden gloed aan de oppervlakte heen schitterden zowat alle kleuren van de regenboog. „Ik ben bang, dat u de duurste hebt uitgekozen", zei Coralie. „Toen ik ze kocht, moest ik er bijna twee pond de el voor betalen." Letty maakte bij zichzelf een vlug optelsommetje, dat niet gunstig uit viel voor haar portemonnaie, maar wel voor haar gemoedstoestand. „Ik kan er niets aan doen. Die moet ik hebben", hield zy vol. Waarop Coralie, lichtelijk glimlachend, zonder verder praten de andere coupons weer in de kist stopte In latere dagen vond Letty het altijd moeilyk zich de trid vóór haar goede vriendschap met Coralie en Phoebe Veedon te herinneren. Reeds die eer ste dag geraakten ze, zonder enige in spanning, op zulk een vertrouwelijke voet, dat het we! leek, alsof zij elkaar reeds jarenlang kenden. Terwijl Coralie knipte, hechtte, pas te en speldde, vertelde ze Letty, hoe zij en haar zusters op tienjarige leef tijd als wezen waren achtergebleven en opgevoed door een brave, maar buitengewoon ouderwetse tante. „De arme ziel dacht, dat een meisje er uitsluitend toe bestemd was, te trouwen en het een goede man naar de zin te maken", zei Coralie, met een toegevend glimlachje! Als zo'n meisje daar niet in slaagde, dan was dat een beschikking van de Hemel en dan zou den de zaken toch nog wel op hun pooties terecht komen. Zodoende wer den Phoebe en mij alle vrouwelijke be kwaamheden en lieftalligheden bijge bracht, maar ook niets meer. Toen tante stierf, liet zij ons en daar zijn we haar dankbaar voor het vermo gen na, waaruit zij haar kleine inko men trok. En ik vrees, dat wy onmid- delliik begonnen met iets, dat zij juist hevig zou hebben afgekeurd. We gin gen voor eigen rekening zaken doen, daarbij gebruik makend van de enige talenten, die wij van haar hadden mo gen aankweken." „Ik geloof, dat'jelui geluk hebt ge had met jelui keus", zei Letty vol geestdrift. „Jelui beiden bent gewoon weg geknipt voor succes in zaken! En toch is het vreemd, als je denkt aan jelui nu ja Victoriaanse opvoe ding", voegde zij ér nadenkend bij. Coralie knipte glimlachend een draad af. „Juist die opvoeding la koningin Victoria", merkte zy kalmpjes op, is de sleutel vóór dat succes. Vertel me eens, Letty"ik hoop, dat ik je Lettv mag noemen „Natuurlijk!" „Nu dan. wat hinderde je het meest in dfe winkeljuffrouw by Bathurst, die er niet in slaagde, je een japon te ver kopen?" „Ik geloof', zei Getty glimlachend, „dat het haar volslagen onverschillig heid over mijn al dan niet tevreden zijn was. Ze wilde eenvoudig een van haar afschuwelijke jurken verkopen en 't kon haar niets schelen, of ik die kocht uit wanhoop, uit nood dan wel uit gebrek aan smaak. Mits ik er-maar een kocht!" „En wat gaf je bij Madame Carreau het gevoel, dat je nooit meer haar win- Het Wereldgebeuren De zaak Chambers-Hiss blijft in do Ver. Staten de gemoederen bezig hou den. In kort bestek samengevat gaat het om de vraag of Hiss, een gewe zen hoge ambtenaar van het departe ment van Buitenlandse Zaken, schuldig is aan spionnage ten behoeve van de Russen of niet. Bewijsmateriaal ont breekt ten enenmale. De gehele be schuldiging steunt op een verklaring van de kroongetuige, Whittaker Chambers. Getuige en beklaagde be sweren beide de waarheid te spreken en zijn bereid dit onder ede te beves tigen. Toch moet een van beiden meineed plegen. Toen Hiss verleden jaar voor de eerste maal op beschuldiging van meineed berecht werd, kon de jury het na 14 uur discussie niet eens wor den, of Hiss of Whittaker Chambers geloofd moest worden. Eén November begon het tweede proces. Tijdens dit proces verklaarde een psychiater, dat Chambers leed aan geestelijke stoor nis. Deze afv.-yking maakte de pa tiënt tot „chronische leugenaar cn valse beschuldiger". Het was de eerste keer, dat in een Federaal Gerechtshof een uitspraak van een psychiater een getuigenis in aiscrediet bracht. Toen het proces Zaterdag eindigde, hadden bijna 100 personen een mil lioen woorden getuigenis afgelegd ge durende 10 weken. Het eerste proces duurde zes weken. Enkele minuten voor do voorlezing van het vonnis verwekte Hiss enige opschudding, toen hij verklaarde: „Ik ben er zeker van, dat in de toekomst duidelijk zal worden, hoe Whittaker Chambers met een schrijfmachine valsheid in geschrifte heeft kunnen plegen". Men kent de uitspraak. Hiss werd wegens meineed tot vUf jaar veroor deeld. Hem is geen spionnage ten laste ge legd, omdat de periode, binnen welke iemand voor een dergelijk misdrijf kan worden vervolgd, verstreken was. De Republikeinse senator Karl Mundt heeft reeds voorgesteld deze termijn te verlengen als het gaat om ernstige misdrijven tegen de veiligheid van de staat. Do gehele zaak heeft feitelijk een onaangename achtergrond, want ach ter Hiss doemt de spionnage-hysterie op en de bedenkelijke mentaliteit van Hoovers F.B.I, (geheime dienst) en van het comité tegen on-Amerikaan- se activiteit. Dat blijkt duidelijk uit een ver klaring van minister Acheson tegen over journalisten. Ach^on zei name lijk niet voornemens te zyn „Hiss de rug toe te keren, wat ook het resul taat van het beroep tegen het vonnis zou zijn". Daarmee gaf de hoogste chef van Hiss te kennen geen enkel vertrouwen te hebben in de uitspraak van de jury en geen enkele waarde te hechten aan de getuigenis van Chambers. „Fantastisch" noemde se nator McCarthy de verklaring en hU vroeg venynig of Acheson ook ande ren, die de communisten geholpen hadden, niet in de steek zou laten. Zo fantastisch echter is de houding van Acheson niet. Het heeft er alle schyn van, dat Hiss slachtoffer geworden is van vooroor deel en spionnage-koorts. Daarom staan de meer progressieve groepen in de Ver. Staten geheel achter Hiss. Zonder twy'fel zullen de Republikei nen het proces-Hiss dit verkiezings jaar gebruiken om er munt uit te slaan tegen president Truman en de Democraten. Overigens is een derde EUroces. noodzakelijk nu Hiss hoger be roep zal aantekenen. Het verhaal zon der einde gaat door, nog steeds door. kei zou binnenbaan tenzij je er werd heengesleept?" „In elk geval is ze een afschuwelyke oude komediante", zei Letty lachend, „maar neen. er was méér. 't Was het gevoel, dat ik, nu ik my niet aanpaste oij haar methodes, naar de pomp kon lopen. Natuurlijk, je kunt van iemand, die je volkomen vreemd is, niet ver wachten, dat ze zich met je eigen kleine problemen het hoofd zal bre ken, maar ze had toch een klein blijk van medeleven kunnen geven." „Juist! En hier speelt nu het succes van onze „Victoriaanse" oovoeding een rol", verklaarde Coralie beslist. „Heb je er nooit aan gedacht. Letty. wat een van de mooiste dingen was uit de tyd van tante Julie's generatie? Ze hadden geleerd, de mensen aange naam te zijn. Het gebeurde dikwijls natuurlijk om heel belachelijke rede nen en er kwam heel wat huiselijke tirannie bij te pas. Maar in elk geval, het werd als een gebrek aan waardig heid en gezond verstand beschouwd, om een onaangename indruk te ma ken. „Tja?", zei Letty nadenkend glim lachend. (Wordt vervolgd). 85 Met Jimmy Brown zonder jampot in't doel, hadden de Wembley Rovers inderdaad nog een kans. Dat was waar, maar dan moest er nog een doelpunt gemaakt worden en daarop leek heel wei nig kans te bestaan, want de voorhoede van de WallmiH Albion was niet uit het doelgebied der Rovers weg te slaan en Jimmy werd zoals dit heet, ouderwets aan de tand gevoeld. De Albion zette al les op alles, om het gevecht ln haar voordeel te be slechten. De voorhoede schoot zich de benen uit 't lid voor de winnende goal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 3