Kees Broekman reed snelste tijd in 1950 over 5000 meter -SP08L RALLYE DE MONTE CARLO MET SLECHT WEER GESTART VIJFTIG-JARIG BESTAAN VAN V.T.V. HERDACHT Van der Voort wint drie van vier afstanden in Sandefjord KLANKEN uit DE AETHER MAANDAG 23 JANUARI 1950 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Cor Heus, de verrassing in Nederlandse ploeg. Voor de eerste maal hebben in het week-end onze schaatsenrijders in Noor wegen zich in officiële wedstrijden met sterke buitenlandse tegenstanders kunnen meten. De successen, die zy behaald hebben, zijn boven alle ver wachting. Kees Broekman maakte op de tweede dag van invitatiewedstrij den in het Bislet-stadion te Oslo reeds de beste tijd over de 5000 meter van dit jaar. Hy liet hiermee concurrenten als wereldkampioen Pajor en de zeer sterke Noor Liaklev met ruim 11 en ruim 5 seconden achter zich. In Sandefjord won Wlra van der Voort drie van de vier klassieke af standen in zeer goede tijden, het zeer slechte ijs nog in aanmerking geno- Ter gelegenheid van de landenont- moeting Noorwegen—Ver. Staten werd in het Bislet stadion te Oslo een in vitatie-wedstrijd gehouden tussen een Noors team en een buitenlandse ploeg, waarin Kees Broekman reed. Zaterdag verloor Kees Broekman van de Noor Martinsen op de 1500 m. In het klassement kwam hij op de derde plaats. De tweede dag kwam hij op de 5000 m. weer tegen Martin sen te rijden. De weersomstandighe den waren nu beter, maar het ijs be vond zich in een minder gunstige con ditie. De Noor verrtok zeer snel en Kees moest het tempo wel volgen. Tot 3000 m., welke in 5 min. 1 sec. werden afgelegd, bleven de rijders gelijk, doch in de volgende twee ronden liep Kees iets uit en toen zijn voorsprong ongeveer 1 sec. be droeg en er 3800 m. waren afge legd kwam Ivar Martinsen plotse ling te vallen. De Noor staakte de strijd. De laatste ronde werd door Broekman op rustige wijze afge legd. Alleen op de laatste dertig meier ging het even sneller. De tijd van 8 min. 26.7 sec. was de beste, die tot nu toe in dit seizoen in de internationale schaatsenrij. derswereld is gemaakt op deze af stand. In het alg. klassement werd Broekman eerste. De landenwedstrijd werd door Noor wegen op overtuigende wijze gewon nen. DE ANÖERE NEDERLANDERS. Op de baan van Sandefjord werden internationale wedstrijden gereden, welke door de plaatselijke ijsclub wer den georganiseerd. Behalve Kees Broekman, kwamen alle andere Ne derlandse hardrijders, die geruime tyd te Hamar hebben getraind met het oog op de Europese en Wereld kampioenschappen, te Sandefjord aan de start. Helaas was de dooi ingeval len, zodat het ijs vrij slecht bleek te zijn en snelle tijden uitgesloten moch ten worden geacht. Anton Huiskes en Gerard Maarse reden op de 500 m. tegen elkaar, waarbij voor Huiskes 47.7 sec. werd afgedrukt en het verschil met Maarse slechts 0.1 sec. bedroeg. Van der Voort noteerde 48 sec., Langedyk 48.4 sec. en Heus 48.8 sec. Op de 500 meter reed Huiskes het eerst. Hij had dus de handicap, dat vergelijkingsmateriaal van andere rij ders ontbrak. Voor hem werd 9 min. 8.9 sec. genoteerd hetgeen voldoende voor de achtste plaats was. Wim van der Voort reed op een schema van 9 min. precies, kennelijk met de bedoe ling om op dit zware ijs geen kracht toeren uit te halen. Hij kwam er juist iets boven, maar zijn tijd van 9 min. 1.2 sec. bezorgde hem op deze afstand de eerste plaats. Op de 7e plaats kwam Cor Heus met 9 min. 6.7 sec. nog voor Anton Huiskes. De tijd van Maarse bedroeg 9 min. 16.2 sec. en die van Langedijk. die als een der laatsten reed, 9 min. 20.9 sec. FRAAIE PRESTATIE. Wim van der Voort heeft een bij zonder fraaie prestatie verricht door op de tweede dag zowel de 1500 als de 10.000 meter te winnen. Het ijs was misschien nog slechter dan op de eerste dag. Op de 1500 meter maakte Wim van der Voort een tijd van 2 min. 29.4 sec. Huiskes kwam met 2 min. 33.1 sec. op de negende plaats, Maarse maakte een tijd van 2 min, 34.5 sec., Cor Heus noteerde 2 min. 35 sec. en Jan Langedijk 2 min. 36.2 sec. DE 10.000 M. Op de 10.000 meter reed van der Voort tegen Svenssen een prachtige rit. Vier ronden voor het einde liep onze landgenoot van zijn tegenstander weg en won nog met ruim verschil In 18 min. 41.3 sec., een goede tyd, ge zien de slechte conditie van het ys. Svenssen noteerde 18 min. 45.6 sec. De verrassing was wel de derde plaats van Cor Heus, die op dit num mer tegen Huiskes reed. Heus won met duidelijk verschil in 18 min. 48 sec,, tegen Huiskes 18 min. 53.7 sec. Jan Langedijk staakte de strijd, toen hij last van rugpijn kreeg. In het alge meen klassement werd van der Voort eerste. Vier van de Nederlandse renners, die gisteren mooie successen behaalden. Van rechts naar links: Broekman, v. d. Voort, Langedyk en Huiskens. Verhoeven nationaal kampioen lange baan. Het lag oorspronkelijk niet in de bedoeling van het bestuur van de Diemer ijsclub de nationale lange- baan-wedstrijden in Diemen te hou den. Enige dagen geleden had het bestuur, na kort beraad, namelijk besloten geen wedstrijd te houden, omdat de baan niet mooi genoeg was en de tijd van voorbereiding te kort. De bespreking van het bestuur had echter tot gevolg, dat naar bui ten werd medegedeeld, dat er een wedstrijd zou zjjn en dit werd ook door de radio omgeroepen. Het be stuur deelde aan het A.N.P. mede dat men nu de wedstrijd wereld kundig was gemaakt besloot toch door te zetten. Vrijdagavond is er met man en macht gewerkt om de baan goed te krijgen met gevolg, dat er Zaterdag een zeer goed geslaagde wedstrijd kon worden gehouden en toch nog een primeur voor Diemen in de wacht werd gesleept. De Brabander Verhoeven, die an dere jaren ook al goedé ''esultaten hoekte, won nu alle drie de afstan den. do 500 m„ de 1500 m. en de 3000 m. De Amsterdammer de Goede werd_ tweede. In Rolsward won de Nederlandse en Friese kampioene Ike Nienhuis op de korte baan. A.. IN 7 KORT -r-.In Antwerpen moest het Nederland se koppel SchultcPeters de eerste plaats in een ploegomniumwedstrijd delen met het Belgische koppel v. Steenbergen— Bruneel. Van Est won een individuele achtervolgingswedstrijd. -Jan Derksen is in de finale van een sprintwedstrijd in Hannover door de Duit ser Bunzei verslagen. Derksen had zelf de Fransman Senfftleben en de Italiaan Iacoponelli uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel van Vliet Boeyen won in Gent een Americaine over 60 km in 1 uur 15 minuten en 51 secon den, waarmee met 22 seconden het oude baanrecord werd gebroken. In een afval race werd van Vliet tiende^ en laatste. Het Nederlandse koppel Schulte— Peters werd tweede in Parijs in een kop- pelwedstrijd over drie uur achter de Bel gen Acon en de Depanne. WINTERSPORT Drie doden bij bobsleewedstrijden. Drie doden zyn er te betreuren b\j ongelukken tjjdens de Franse bob- sleekampioenschappen in Chamonix. Daar de baan, hoewel zeer snel in uitstekende staat verkeert, wijt men deze ongelukken aan fouten van de bestuurders. Men heeft in verband inct deze ongelukken Zondag de race voor de viermans bob afgelast. Een tweemans-bob vloog met een snelheid van 60 km per uur uit de bocht. Beide inzittenden kwamen om het leven. Het andere ongeluk kwam door dat de bestuurder de bocht iets te hoog nam, de bob vloog uit de baan tegen een denneboom. Het twee de lid der bemanning «vas op slag dood. VOETBAL Voorlopig Nederlands elftal niet tegen Colcheser. De oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal, op 8 Februari tegen de Engelse club Colchester vastge steld, zal zeer waarschijnlijk niet door gaan, in verband met het feit, dat Colchester op die datum een belang rijke wedstrijd moet spelen. De K.N. V.B. zoekt thans naar een andere te genstander voor het Nederlands team. TAFELTENNIS Nederland niet naar Boedapest. Het bestuur van de Nederlandse Tafeltennisbond heeft besloten geen Nederlandse ploeg af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, welke, van 29 Januari t/m 5 Februari te Boedapest worden gehouden. Engels-Nederlands dubbel eerste Nederlandse kampioen. POOL EHRLICH KAMPIOEN HEKEN In de open Nederlandse tafelten niskampioenschappen hebben de Ne derlandse favorieten Cor du Buy en Willy van Zoelen van het Engels- Zweedse dubbel Hudlock-Bergstroem gewonnen. In bet enkelspel won du Buy van de Vliet-Namees Tran Quang Nhuy, maar van Zoelen ver loor van de Belg Bertrand. De finale van het damesdubbel is reeds gespeeld. De Nederlandse mevr. Mostert won samen met de Engelse miss Barness van de Belgisch-Neder landse-dubbel mevrouw Dutournayt- mevrouw Bonnier-van Wijk. In de afdeling gemengd dubbel sloeg het Nederlandse paar mej. Beck-v. Zoe len het Nederlands-Poolse paar mej. Kielt-Ehrlich. Du Buy won met zyn Belgische partner mevrouw Dutour- nayt van het Belgische paar Deia- barre. In de tweede ronde van de afdeling heren-dubbel verloren de Nederlan ders du Buy en van Zoelen van het Vietnamese koppel Mai Van Hoa- Tran Gwang Nhuy. De Pool Ehrlich werd door een overwinning op de Brit Bergman kampioen bij de heren. BADMINTON BADMINTON-WEDSTRIJD TUSSEN MIDDELBURG EN VLISSINGEN. Dinsdagavond wordt in de gymnas tiekzaal van de Rijks H.B.S. te Vlis- singen een badminton-wedsti-jjd ge speeld tussen twee ploegen uit Middel burg en Vlissingen. Dit is de eerste wedstrijd in Zeeland sinds deze tak van sport door de gymnastiekleraar van de Vlissingse H.B.S., de heer J." Stevens, in deze provincie werd ge ïntroduceerd. KINDERPOSTZEGELACTIE DIT JAAR GESLAAGD. De Kindsrpostzegelactie te Scherpe- nisse is dit jaar een groot succes ge worden. Er werden 910 zegéls van 2 cent en 480 zegels van 10 cent ver kocht. Hierbij kwamen nog 50 an- I dank zegde voor de goede wensen, sichtkaarten. De totale opbrengst be- hem en zijn vrouw gericht. In beide dien- droeg 129.50. sten was het kerkgebouw goed gevuld. Sportieve geste. De K.N.S.B. had aan de Fin se schaatsenrijdersbond ge vraagd de kosten voor de deel nemende vier Nederlanders aan de Europese kampioenschappen te Helsinki te vergoeden. Het was een grote teleurstelling, dat de Finnen het, wegens fi nanciële moeilijkheden, ditmaal niet konden doen. De voetbalclubs Ajax, Blauw-wit en de Volewijckcrs hebben nu met enkele particu lieren zich bereid verklaard de nodige financiële steun te ver lenen. Door deze zeer sympa thieke en sportieve geste is nu de deelname van de Neder landse renners verzekerd. De renners ontvingen deze mede deling met groot enthousiasme. KERKNIEUWS. GEREF. KERKEN. Ds. D. Kuiper zal op 5 Febr. afscheid nemen van de Geref. Kerk te Rilland Bath in verband met zijn vertrek naar Bedum. In zijn plaats is beroepen te Rilland Bath cand. D. H. Brugge te Bilthoven. GEREF. KERKEN ART. 31 K. O. Beroepen te Siegerswoude J. de Fey- ter, cand. te AxeL EMERITAAT Ds. J. C. HOOIJKAAS. Naar wij nader vernemen is aan ds. J. C. Hooijkaas. laatstelijk Ned. Herv predikant te Amemuiden. emeritaat ver leend op grond van art. 50 van het regle ment op de predikantsplaatsen. Ds. J. H. F. REMiME PLOTSELING OVERLEDEN. Ds. J. H. F. Remme tot voor kort Ned Herv. predikant te Amsterdam, daarna te Eemnes, is in de bus van Eemnes naar Amsterdam onwel geworden. Hij werd naar het Wjlhelminagasthuis overgebracht, waar hij in de loop van de avond is over leden. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. M. J. V. WIJCK TE ZONKEMAIRE. Zondag heeft de Nèd. Hervormde ge meente van Zonnemaire, na by na twee jaar weer een eigen predikant gekregen: ds. M. J. van Wijck. 's Morgens werd deze in het ambt be vestigd door ds. Ponsteen uit Wolfaarts- dyk, die preekte naar aanleiding van Job 3 30, waarin Johannes de Doper tot zijn discipelen zegt, doelend op Jezus: „Hy moet wassen en ik minder worden". Dj bevestiger merkte naar aanleiding van de ze tekst op, dat de ambtsdrager het toe nemen van Jezus' zaak moet bevorderen, ook al wordt hij daarbij zelf minder. Na de predikatie knielde ds. van Wyek terwyl de gemeente ps. 134 2 zong. Daar na geschiedde de handoplegging door de bevestiger en de consulent, ds. Van dei- Grift. 's Middags deed ds. van Wijck zijn in trede met een predikatie over Handelin gen 8 39b: „Hij reisde Zyn weg met biydschap". Hy citeerde een uitspraak van Nietzsche: „Indien het Christendom wat t'e betekenen had. zouden de Chris tenen er wel vroiyk'er uitzien". Ds. van Wyck verklaarde, dat er degelyk biyd- sqhap is bij de Christenen en hoopte, dan ook, dat zyn ambt van de ware Christelyke biydschap vervuld zal zijn. Na de preek werd onder meer nog ge sproken door ds. Kramer uit Renesse, het classicaal bestuur, de burge meester. dc heer H. J. Roelvink. namens de burgerhjke gemeente en dé heer B. S. Hansé namens de kerkeraad. Tenslotte sprak ds. van der Grift als consulent een persoonlijk woord, waarna ds. van Wyck dan Nederlandse équipes vrijwel allen opgekomen. Zondagavond Is ln zes verschillende steden het vertreksein gegeven voor de Rallye van Monte Carlo, wel licht de meest beroemde van alle Europese stertochten. Oorspronkelijk hadden meer dan driehonderd ploe gen uit dertien landen ingeschreven, maar van sommige is nu reeds be kend dat zj) verstek zullen laten gaan. Het juiste aantal deelnemers kan pas In de nacht worden meegedeeld, wanneer de gegevens van alle start plaatsen binnen zyn. Hoe je't doet... met Mascotte gaat-ie goed In elk geval zijn Frankrijk, Groot Brittanië, Nederland en Zweden sterk vertegenwoordigd, terwijl Denemar ken. Zwitserland, België, Monaco Ita lië, Noorwegen, Portugal, Spanje en wellicht ook Tsjecho-Slowakije op een ietwat bescheidener schaal meedingen. Het circuit is ruim 3000 kilometer lang en het moet worden afgelegd met een constant gemiddelde van 50 kilometer per uur. Zoals bekend ver trekt men uit Lissabon, Glasgow, Stockholm Oslo, Florence en Monte Carlo. Nadat ze hun worsteling tegen sneeuw en ijs, slipperige wegen, pech, tekort aan slaap en steeds groeiende ver moeidheid tot een goed einde zullen hebben gebracht, worden de deelne mers Woensdagmiddag in het vorsten dom verwacht. Onmiddellijk na aan komst zullen ze een klassementsproef ondergaan terwijl op Vrijdag 'n snel heids- en regelmatigheidsproef op een bergcircuit boven Monte Carlo moet worden afgelegd. HET VERTREK. Er gingen in Glasgow slechts vier buitenlandse ploegen van start, drie Franse en een Nederlandse, de Dela- haye van het echtpaar Van Blaaderen uit Naarden. Onze landgenoot vertel de dat hij geen moeilijkheden had on dervonden' op weg naar Glasgow en dat hij hoopte ook Monte Carlo fit en wel te zullen bereiken, alhoewel het weer hem niets goeds voorspelde. FLORENCE. Uit Florence wordt gemeld, dat de zes équipes, die daar hun startplaats hadden gekozen, alle vertrokken zijn. De Nederlandse équipes zijn: van der Spek-Bedford met Ford-Vedette de dames-équipe mevr. van Strien-mevr. van Beeck-Calkoen eveneens met Ford-Vedette, het Studebaker-team Rupert-Verbeek en de Skoda-équipe Mulder-Kalma. Verder is er nog een Zwitserse 'en een Franse ploeg. De omstandigheden voor het eerste gedeelte van de route zijn niet zo gunstig, het vriest behoorlijk op de Apenijnen. Uit Monte Carlo zijn de teams ver trokken. Voor zover het te overzien viel het vertrek duurt tot diep in de nacht zijn alle Nederlandse équi pes verschenen. Het weer is zonnig, de hemel is helder, maar er staat een koude wind. Voor zover te Monte Carlo bekend is, zijn de vooruitzich ten voor deze sterrit inzake de weers omstandigheden redelijk gunstig. De 'Tsjechen hebben officieel verstek laten gaan. Te Oslo zijn negen ploegen, vijf Ne derlandse, drie Deense en één Britse vertrokken voor de sterrit naar Monte Carlo. De vijf Nederlandse ploegen zijn Engelsma-Wynia-Kingma met Austin. Savelkóuls-Speelman met Ford, Kess- ler-Peletier met Lancia, Wittkampf- Eisma met Fiat en Eras-Caspanni met Ford. De wegen naar de Zweedse grens zijn bevroren en op vele plaatsen hangt een zware mist Voor de start van de sterrit be stond te Stockholm veel belangstel ling. Van de 60 ingeschreven ploegen zijn er slechts 47 gestart: 18 Zweedse, 10 Nederlandse, 10 Deense, 5 Finse, 2 Franse. 1 Duitse en 1 Noorse. Vier Finnen moesten verstek laten gaan omdat hun auto's aan boord waren van een schip dat Vrijdag gestrand is. Het vertrek uit Stockholm geschied de bij betrokken lucht en een tempe ratuur van twee graden. Alle inge schreven Nederlandse ploegen zijn uit Stockholm vertrokken. AANRIJDING. Zondagavond is er te Nice 'n ernsti ge aanrijding geweest, waarbij een Nederlandse wagen betrokken was. De Nash van onze landgenoten A. Blans- jaar en S. S. Niekerk reed met een snelheid van ongeveer 70 km. door Ni ce. Uit een der zijstraten kwam plotse ling een andere wagen rijden. Een botsing was niet meer te vermijden. De wagen van de Nederlandse equi pe liep zware schade op. Onze land genoten liepen wonder boven wonder geen verwondingen op. De schade aan de wagen was zo groot, dat men de strijd heeft moeten staken. SCHAKEN De nieuwe Nederlandse schaak crack Donner heeft na het winnen van het Hoogovenschaaktournooi nu ook het jubileumtournooi van de Haagse Christelijke Schaakvereni ging gewonnen. Eervolle onderscheidingen voor twee van haar leden. Onder grote belangstelling heeft de Vllssingso Turnvereniging Zaterdag avond in' het Concertgebouw een ju bileumuitvoering gegeven ter gele genheid van haar 50-jarig bestaan. Nadat in een symbolisch spel één van de veteranen het vaandel overdroeg aan een jeudige turnster, zongen de turners en turnsters op het toneel en de aanwezigen in de zaal het Wilhel. mus en het clublied van de vereni- niging. In zijn openingswoord sprak de voorzitter van de jubilerende vereni ging, de heer F. G. Lemmers, er zijn vreugde over uit, dat de V.T.V. vijftig jaar lang de beoefening van de gym nastiek met succes heeft kunnen be vorderen, om, zoals de statuten zeg gen, „daardoor de volkskracht naar li chaam en geest te verhogen en te ver edelen". In het kort memoreerde de heer Lemmers de belangrijkste gebeurte nissen in het bestaan van de vereni ging. Daarna namen alle aanwezigen en kele ogenblikken stilte in acht om al len te herdenken, die in de loop der 50 jaren de vereniging zijn ontvallen. Aan een aantal leden die lange jaren hur> beste krachten aan de jubilerende i vereniging gegeven hebben, overhan- digde de voorzitter het Koninklijk j Nederlands Gymnastiek Verbond-in- i signe. Het waren de heren A. C. Kole, A. J. Osté, A. P. Osté, A. C. Jansen. W. Florusse en J. v. d. Meer. In het bijzonder verwelkomde de voorzitter o.a. de beschermheer van de vereniging, burgemeester mr. B. Kolff, de voorzitter van' het K.N.G.V., de heer A. v. Wieringen, de voorzit ter en de secretaris van het vetera- nencorps van het K.N.G.V. de heren J. H. v. d. Burg en M. Jacobs, de se cretaris van de Zeeuws-Brabantse Turnkring de heer R. v. Roo, en de heer C. v. d. Mark. voorzitter van de sportparkcommissie. BESCHERMHEER SPREEKT. Hierna richtte de beschermheer van de vijftigjarige, burgemeester mr. B. Kolff. het woord tot 't bestuur en de leden van de V.T.V. De eerste uitvoering, die de burgemeester van de V.T.V. had gezien, was de Open luchtuitvoering in 1946. Hij was toen verbaasd erover en vol bewondering voor de levenskracht van de vereni ging geweest. Nu stond hij dichter bij de vereniging, want door de voorzitter van het K.N.G.V. was hij tot lid van het veteranencorps van het K.N.G.V. gemaakt. Al was hij nooit lid van een turnvereniging geweest, toch vervul de het hem met vreugde. Mr. Kolff hoopte/dat de vereniging nog lange jaren onder leiding van haar voorzitter een sieraad voor Vlis singen mag blijven. Hierna spelde de heer Lemmers dë beschermheer van de jubilerende vereniging het ere-in- signe van de vereniging op de borst. Vervolgens kwamen de turners en turnsters aan de beurt om hun kun nen te tonen. Met goed uitgevoerde en soms bijzonder originele oefenin gen wisten zij de aanwezigen zeer te boeien. Hierbij vielen vooral het ring- zwaafen van de dames en de grond- i gymnastiek van de heren-junioren op. ONDER SCHEIDINGEN. Na de pauze kreeg de voorzitter van I het K.N.G.V., de heer A. v. Wieringen het woord. Hij bracht dank aan de da mes. die het hun echtgenoten moge lijk hadden gemaakt hun beste krach ten aan de turnsport te geven. Aan de heren A. P. Osté en M. C. Jansen overhandigde hij de bijzonder eervol le onderscheiding, het diploma van verdienste van het K.N.G.V. Met oefeningen aan het hoogrek en met brugoefeningen oogstten de tur ners en turnsters zeer veel succes. Een schitterend uitgevoerde aria, waarbij de turnkwaliteiten van de he ren léden wel bijzonder aan de dag traden, besloot deze zeer geslaagde ju- bileumuitvoeririg van de Vlissingse Turnvereniging. DE RECEPTIE. 's Middags heeft V.T.V. in de grote zaal van Hotel Noordzee-boulevard temidden van een weelde van bloe men gerecipieerd. De voorzitter .de heer F. G. Lemmers en zijn medebe stuurders hebben van drie tot vijf uur een stroom bezoekers en bezoeksters ontvangen die het gehele Vlissingse sportleven vertegenwoordigden. Bo vendien gaf liet dagelijks bestuur van de gemeente onder leiding van burge meester mr. B. Kolff blijk van be langstelling en kwam de voorzitter van het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond persoonlijk de zilveren legpen ning van het verbond overhandigen, waaraan de voorzitter van de K.N. G.V.-veteranen nog de zilveren me daille van de veteranen-organisatie toevoegde. Vele hartelijke woorden werden gesproken voor de groei en bloei van V.T.V., dat thans de tweede vijftig jaren van haar bestaan is in gegaan. DINSDAG. Vanavond kan men luisteren naar ge deelten uit opera's van Mozart Zo hoort men fragmenten uit „Die Ent- führun aus dem Serail", ,Le Nozze dl Fiagaro" en „Don Giovanni" (H. I 23.15). In het radiomuziekjournaal spreekt Wouter Paap over „BegriD en schoon heid van de muziek" van J. L. Broeckx, Jan van Herpen interviewt dr. Kappel van Radio Kopenhagen en Toi Roth spreekt over „Richard Wag ner" (H. n 22.30). Hilversum I: 7, 8. 13, 19, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgymnastiek. 7,30 Tsjechisch Philh. Orkest 7,45 Morgengebed. 8.15 Pluk de dag. 9 Moeders wil ls wet 9.35 Lichtbaken. 10 Wie komt er ln mijn hokje? 10.15 Dimïtry Markevitch. violon cel en André Collard, plano. 10.40 School radio. 11 Onder ons. 11,30 Amsterdams Concertgeb. orkest 11.50 Als de ziele luistert. 12,03 Lunchconcert 12.55 Zonne wijzer. 1320 Amsterdamse politiekapeL 14 Zangrecital. Margie de Groot. 14.30 K. R.O.-trio. 15 Schoolradio. 15.30 Selecties en potpourri's. 16 Zonnebloem. 16,30 Zie- kenlof. 17 Jeugd en Guido Gezelle. 17,30 Vertelling na schooltijd. 18 Amusements orkest. 18,20 Sportpraatje. 18,30 Regerings uitzending. 19,15 Actualiteiten. 19,25 Dit is leven. 19.40 Boston Promenade Orkest 2Ü.Ü5 De gewone man. 20,12 Omroepork. 21.45 Quartetto di Roma. 22,15 Carel van Leeuwen Boomkamp, violoncel. 22,40 Be waar het U toevertrouwde pand. 23.15 24 Gedeelten uit opera's van W. A. Mo zart. Hilversum II: 7. 8. 13. 18, 20 en 23 Nws. 7.15 Ochtendgroet 7.45 Rallye de Monte Carlo. 8.15 Radio Ochtendblad. 8,40 De ster van de dag. 8.55 Van vrouw tot vrouw. 9 Hersengymnastiek. 9.35 Aubade. 10 Morgenwyding. 10.15 Arbeidsvitaminen. 10.50 Kleutertje luister! 11 Duetten voor sopranen. 11,30 De wekker. 12 Parade der jongeren. 12.30 Mededelingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12,33 Voor ons platteland. 12,40 Piano en orgel. 13.15 Ral- le5' van Monte Carlo. 13.20 Ilarmonetto. 13.45 Boston Promenade ork. 14 Met naald en schaar. 14.20 Radio matinee. 16.30 Bran- daris. 17.30 Skymasters. 18,15 Ton Erich, piano. 18,30 Problemen van menselijke samenleving. 19 Het klokje van zeven uur. 19.05 Paris vous parle. 19,10 Rodi Rapp, mezzo-sopraan; Bram de Wilde, klarinet: Nicholas Roth, viool; Paul Godwin, alt viool en Geza Frid. piano. 20.05 In het radio zoeklicht. 20.15 Bonte Dinsdagavond- trein. 21.30 Melodieën van gisteren en vandaag. 21.45 Buitenlands overzicht. 22 Reginald Dixon. orgeL 22,30 Muziek-jour- naaL 23.15 Rallye de Monte Carlo. 23.20 Lajos Veres. viooL 23.50—24 Minneapolis Symphonie- orkest. RADIO-CENTRALE PROGR. 3. 7 (Brussel VL) Nieuws. 7.05 Verzoekpro- grarmha. gr. 7,30 Kroniek van de dag. 7,40 Ochtendgymnastiek. 7.50 Lichte gram. muziek. 8 Nieuws. 8.05 Amerik. muziek, gr. 8.20 (Eng. H.S.) Gram. muziek. 8,50 „Lift up your hearts". 8,55 Weerber. 9 (Brussel VL) Nieuws. 9.05 Werken van Wagner, gr. 10 (Eng. LP) Nieuws. 10.10 VeEoekpr. voor de huisvr., gr. 11 Bobby Pagan, orgeL 11,30 (Eng. HS) Victor Sil vester en dansork. 12 (Brussel VI.) Zang. gr. 12,30 Weerber. 12.32 Omroepork. (lich te muz.). 13 Nieuws. 13.15 Gevar. gram', muziek. 14 (Brussel Fr.) Grote vocale werken, gr. 15 (Luxemburg) Le Ménage en musique (VL) 15.30 (Kalundborg) Wi- vex-ork. en gram. muziek. 16 (Eng, LP) Louis Mordish en ensemble. 16,30 Arbei dersorkest. 17 (Kootwyk) Batavia. 18 (Brussel Fr.) Voor de soldaten. 18.30 (Br. VL) Voor de soldaten. 19 Nieuws en cau serie. 1930 Gevar. gram. muziek; 19.50 Ra diofeuilleton. 20 (Berom.) Omroepork. en vioolsolisL 21,30 (Brussel VL) Omroepkoor 21.45 Actualiteiten. 22 Nieuws. 22,15 Jazz muziek. gr. 23 Nieuws. 23.05 Verzoekpro gramma, gr. ZON EN fllAAN. 24 Januari. Zon: op 8.33 onder 17.12 Maan: op 10.49 onder 24,31 HOOG VATER Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee u +NAP 5.39 1.74 6.12 1.92 6.40 2.01 7.04 1.18 NAP 18.05 1.75 18.34 1.94 19.10 2.06 19.28 1.32 LAAG WATER u.—NAP 11.57 2.06 12.32 2.27 0.38 2.04 0.33 1.30 u.—NAP 23.53 1.62 13.11 2.43 12.57 L71

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 5