PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Berichten over nieuwe zuivering in de Sowjet-Unie BILT Interneringskampen in Oost- Duitsland worden gesloten LASAPPARAAT ONTPLOFTE OP SCHEEPSWERF TE BOLNES AUSTRALIË WIL MEER GEDEMOBILISEERDEN OPNEMEN Nieuw onderzoek gelast in de zaak-Zondervan. LANDHUIZEN AAN HET ZWIN Dakota van de Pnns werd beschadigd DE VOORSPELT: 193e Jaargang No. 14 Directie: F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. i 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 17 Jan. 1950 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): van 1—5 regels f 1—, iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlissingen. Walstr. 58—60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924 - Goes. L. Vorststr. 63, tel. 2473 (b g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwe rjjstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel_S8 Daartoe herinvoering van de doodstraf De bureaucratie in de industrie heeft tot oppositie van vaklieden geleid. ZUIVERING IN JAPAN MISLIJST De zuivering in de Japanse com munistische partij is een mislukikng geworden. De campagne van de Ko- minform tegen de leiders van de par tij had tot mikpunt de 58-jarige Zan- za Nozaka. Nozaka is tijdens de oorlog als guerillastryder opgetreden en was een persoonlijke vriend van Mao Tse-toen. Hij kleedt zich onberispelijk en zeide eens: „Men hoeft geen sjo fele kleren te dragen omdat men communist is." In 1920 bracht hij een bezoek aan Engeland; Hij sloot zich aan bij de Britse communistische partij. Het Japanse partijbestuur schaarde zich echter achter Nozaka. Niet hij werd geroyeerd, doch de felle aan hanger van de Kominform Nakanisji. Deze heeft aangekondigd het er niet bij te zullen laten zitten. Hrj wil een nieuwe „waarlijk communistische partij" oprichten. Zoals reeds In het kort gemeld is in de Sowjet-Unie de in 1947 met veel ophef en propaganda afgeschafte doodstraf opnieuw ingevoerd. Radio Aioskou deelde mede, dat de toepas sing in de eerste plaats zal gelden voor „verraders van het vaderland, spionnen en saboteurs". Volgens een artikel in de Daily He rald vormt 'n ophanden zynde ingrij pende zuivering in de Sovvjetunie de achtergrond van het besluit. Uit berichten in de Russische pers meent men te kunnen opmaken, dat o.a. in de Oekraine last wordt onder vonden van nationalistische stromin gen. Verder zou er wrijving zijn ont staan in de industrie. Er wordt ge klaagd over te geringe productie en minderwaardige kwaliteit van de pro ducten. Bedrijf sfunctionarissen wor den beschuldigd van vervalsing van staten en rapporten om een gunstige indruk over de gang van zaken in hun- bedrijf te kunnen vestigen. Ook de Londense correspondent van de Zwitserse „National Zeitung" schrijft over inlichtingen te beschik ken die er op wijzen, dat in de Sow jet-Unie een zuivering op grote schaal aan de gang is. In de loop van de laatste maanden zou zich, volgens deze correspondent, in de Sowjet-Unie een krachtige bin nenlandse oppositie geopenbaard heb ben. Verklaard wordt, dat Molotof dege ne is, die de teugel strakker wil aan trekken, doch dat Malenkof pleit voor het tonen van begrip en aandacht voor welwiUende critiek. De economische moeilijkheden zouden geleid hebben tot een sterke oppositie van vaklieden in industriële toporganen. Kapitein van de Divina verantwoordt zich. RADIOZENDER WAS TE OUD. In een onderhoud met het Londense blad „Evening Standard" heeft kapi tein Hommerburg van de Zweedse tankboot Divina verklaard, dat de ra- diozendinstaïatie van zijn schip zeer oud was en hy de enige was, die haar kon bedienen. Het duurde soms 20 minuten voor dat hij contact met een kuststation tot stand kon brengen. Daarom heeft hij niet getracht een S.O.S. uit te zen den. Eerst moest hulp aan de drenke lingen worden geboden. „Wij riepen aan de kapitein van het Nederlandse schip „Almdyk" dat hij een radioboodschap om hulp moest uitzenden." Hommerburg was niet op de brug toen het ongeluk gebeurde. De loods en de tweede stuurman waren daar. De kapitein was erg geschrokken, toen hii later van een der overleven den van de ..Truculent" hoorde, dat het een duikboot was die hij had ge ramd. De bemanning van het Zweedse schip bestond uit vier Duitsers, drie Spanjaarden, een Portugees en een Engelsman. De loods is een man met grote ervaring, aldus de kapitein en wij voeren aan de goede kant van het vaarwater. Maar de gevangenen komen niet vrij. Maandag is de tekst bekend ge maakt van een brief, geschreven door generaal Tsioeikof, hoofd van de Rus sische controle-commissie van Oost- Duitsland en gericht aan Walter Ul- bricht, de Oostduitse premier De brief luidt: „De Sow jet-regering heeft besloten de interneringskampen te BuchemvaSd, Sachsenhausen en Bautzen te sluiten. Meer dan 15.000 personen zullen worden vrijgelaten. Daarvan zullen 3432 personen aan het ministerie van binnenlandse za ken t§r beschikking worden gesteld voor een onderzoek naar hun misdrij ven en ter berechting. Meer dan 10.500 personen zullen ter beschikking van het ministerie worden gesteld om de rest van hun door militaire rechtban ken opgei egde straffen te ondergaan. .Een aantal misdadigers (649), die grote misdrijven tegen de Sowjet-Unie begingen, zullen in Russische handen blijven. De gebouwen en installaties van het kamp Bautzen zullen aan het ministerie worden overgedragen. De gebouwen en installaties van de kam pen Buchenwald en Sachsenhausen evenwel zullen door de Russische be- zettingsti-oepen voor economische en andere doeleinden behouden worden." In zijn antwoord zegt Ulbricht, in structies gegeven te hebben tot de nodige maatregelen. In de afgelopen dagen hebben West- Berlijnse bladen de voorgenomen op heffing van de interneringskampen als „zwendel" gekenschetst en be weerd, dat vele duizenden bewoners onlangs naar de Sowjet-Unie waren «deKorteerd Nederlands gebouw te Peking gerequireerd. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft bericht ontvangen van de heer de Voogd, belast met de leiding der ambassade-zaken te Nanking, dat het z.g. Oostterrein van het Ne derlandse gebouwen-complex te Pe king door de gemeente autoriteiten aldaar is gerequireerd. Nadat het bericht was ontvangen heeft de regering onmiddellijk de vertegenwoordiger in Peking opge dragen een nieuw protest bij de Chi nese autoriteiten in te dienen. Er zijn geen berichten ontvangen over onheuse behandeling van dr. Vixseboxse te Peking. Hij verblijft nog steeds in het voor officiële doel einden gebruikte hoofdgedeelte van het Nederlandse complex, dat op een afzonderlijk terrein is gelegen. Er zyn aanwijzingen, dat het de be doeling zou zrjn ook tot het require- ren van dit hoofdcomplex over te gaan. Nederland erkent Israël de jure. Van officiële zijde wordt medege deeld, dat Néderland Iraël de jure erkent. Door de Nederlandse verte genwoordiger te Jeruzalem werd ter zake een nota overhandigd aan de minister van buitenlandse zaken van Israël. Acht der over!e\ enden van de ramp met de Britse onderzeeër „Trucu lent" vertellen elkaar over hun grimmige belevenissen na de aanvaring met het Zweedse schip „Divina", tengevolge waarvan de onderzeeër zoiik. Deze mannen ontsnapten aan de dood, die echter talryke van hun kame raden trof. Deze foto werd gemaakt in de Marine barakken te Chatham Adenauer: Ik zou het betreuren, maar De Westduitse kanselier dr. Ade nauer heeft op een persconferentie zich in afkeurende zin uitgelaten over het Franse plan om de niynen in het Saargebied te pachten. Dit zou het Saargebied van vrij wel alle onafhankelijkheid beroven, aldus Adenauer. De Saarmijnen zijn voormalig Rykseigendom. Adenauer zou het ten zeerste betreuren indien de Duitse houding jegens het Saar gebied de Franse gevoelens ten op zichte van Duitsland zou vertroebe len. Beide partijen moeten trachten 't belang van Europa te stellen boven de belangen van de landen individu eel. De Franse minister van buiten landse zaken, Robert Schuman, is in de Russische sector van Berlyn tijdens een wandeling op de „Unter den Linden" uitgejouwd. Schuman had zijn rijtoer door de stad voor deze wandeling onderbro ken. Duitse jongelieden, die in een vrachtauto kwamen langs gereden en de rij auto's met de Franse tri colore bemerkten begonnen te schimpen. Voor het stadhuis in West-Berlijn werd Schuman door een menigte van honderden Duitsers toegejuicht. Russen boycotten werk der Verenigde Naties. Het schijnt, dat de Russen besloten hebben alle werkzaamheden van de Ver. Naties te boycotten, zolang de afgevaardigden van het nationalis. tisch China nog aan de conferentie tafels kunnen zitten. Maandag zijn drie Sowjet-vertegen woordigers uit drie onderscheidene commissies weggelopen uit protest te gen de aanwezigheid van diplomaten van Tsjang Kai Tsjek. Vrijdag verliet Malik de Veiligheids raad om dezelfde reden. Finland weigert om onderdanen uit te leveren. De gematigde sociaal-democratische regering van Finland zal weigeren Finse onderdanen uit te leveren, die beschuldigd zijn van oorlogsmisdaden tegen de Sowjet-Unie, zo werd Maan dag van gewoon^jk zeer goed inge lichte diplomatieke zijde te Helsinki verklaard. Geroyeerde communisten in Kiel namen het niet. Voormalige leden van de Duitse com munistische partij die geroyeerd wa ren wegens „afwijkingen", zijn Zater dag in het partijgebouw te Kiel bin nengedrongen onder het zingen van de „internationale". Zij eisten van de aanwezige functionarissen, dat hun royement zou worden ingetrokken. Toen dit geweigerd werd ontstond 'n vechtpartij, waaraan tenslotte door de politie een einde werd gemaakt. Wonderlijk dier was géén wonderdier. Stromen belangstellende markt- gangers bezichtigden te Bolsward een wonderlijk dier. dat als „het zevende wereldwonder, half hert en half paard" te kijk werd ge steld. Volgens de eigenaar werd deze ..kruising" tot stand gebracht door ..kunstmatige inseminatie. Met wat fantasie kon men inderdaad ver onderstellen. dat het dier een paar denhoofd had terwijl poten en staart wel eens van een hert zou den kunnen zijn. De welige vacht verhulde veel van de lichaams bouw. Het zevende wereldwonder was echter slechts een flegmatieke la ma, die zjjn baas een aardig stui vertje opbracht. De goegemeente is er nog vol van. NEGENTIEN PERSONEN WERDEN GEWOND. Waarvan zes arbeiders ernstig. Maandagmiddag omstreeks vier uur heeft zich een ontploffing voorgedaan ln een magazijn ter grootte van onge veer honderd vierkante meter van Boele's scheepswerf en machinefa briek te Bolnes. In een van de vier afdelingen van het magazijn was men bezig met een lasapparaat. Bij het ventiel van het apparaat ont: .nd een vlammetje, dat naar binnen sloeg. Met een hevige knal sprong de acetyleen-cylinder daarop uit elkaar. Voorlopig weer 1500. „Vrijdag heb ik de Nederlandse ge zant, mr. P. Teppema, de geschreven voorstellen 'overhandigd voor een overeenkomst tussen Nederland en Australië, waarbij Australië op korte termijn ongeveer 1500 Nederlandse ge- demobiliseerden uit Indonesië zal op nemen", aldus heeft de nieuwe Australische minister van immigratie, Harold Holt, Maandag aan Aneta me degedeeld. Hij zeide binnenkort het antwoord van Nederland op deze voorstellen te verwachten. Minister Holt meende, dat door het falen van de Labourre- gering om een overeenkomst ten aan zien van de emigratie van Neder landse gedemobilïseerden tot stand te brengen, Australië zeer gewenste emi granten aan Nieuw-Zeeland verliest, die feitelijk liever naar Australië wa ren gekomen. Wanneer meer Neder landse oud-militairen uit Indonesië naar Australië wensen te emigreren, is de Australische regering altijd be reid de onderhandelingen te herope nen. „Wij stellen Nederlandse emigran ten zeer op prijs en wensen geen ge legenheid te laten voorbijgaan om Gustav Krupp overleden. Dr Gustav Krupp von Bohlen und Halbach, de 79-jarige voormalige lei. der van het geweldige Krupp-concern in de Ruhr, is Maandag overleden. De bejaarde voormalige industrieel werd geacht niet te kunnen verschij nen voor het Amerikaanse tribunaal, dat twee jaar geleden zijn zoon Al fred schuldig bevond aan roof en plundering en hem veroordeelde tot 12 jaar gevangenisstraf en verbeurd verklaring van eigendom. Gustav Krupp zou aanvankelijk te rechtstaan met de grote Nazi-oorlogs misdadigers te Neurenberg. Zijn ver dediger achtte hem hiertoe echter niet in staat. Engeland, Rusland en Frank rijk wilden hem bij verstek vonnissen om de medeplichtigheid van Krupp aan de oorlogsvoorbereidingen der Nazi's te bewijzen: het Amerikaanse lid van het internationaal tribunaal stond er echter op, dat Krupp zelf bij het proces aanwezig was. hen in Australië welkom te kunnen heten", aldus de ministe» De corres pondent van Aneta acht het waar schijnlijk, dat op de Australische bur gerschapsconventie. die op 26 Januari te Canberra zal worden gehouden, het regeringsplan voor het aantrekken van meer Nederlanders in bijzonderheden zal'worden bekend gemaakt. Werd voormalig W.A.- commandant in de cellenbarakken mishandeld De Bijzondere Raad van Cassatie deed uitspraak in de zaak tegen de 39- jarige A. J. Zondervan, die van 1940 tot 1945 commandant wasvandeW.A. Door het Amsterdamse bijzondere hof werd hij onlangs tot 20 jaar ge vangenisstraf met aftrek veroordeeld, nadat de procureur fiscaal de dood straf tegen hem had geëist. Toen de zaak voor de raad behandeld was, waarbij requirant uitvoerig had be toogd, dat hij door zijn houding in de bezetting het Nederlandse volk had willen diénen, en de W.A. nimmer provocerend was opgetreden, conclu deerde de procureur fiscaal tot 15 jaar gevangenistraf met aftrek. De raad wenste thans deze zaak verwezen te zien naar de rechter commissaris bij de Bijzondere kamer van de arondissementsrechtbank te Utrecht, om daar opnieuw onderzocht te worden, speciaal wat betreft de klachten, door requirant geuit, inzake de mishandelingen door hem onder, gaan in de eerste tijd zijner detentie in de cellenbarak te Scheveningen. Indonesisch minister naar de Ver. Staten. De Indonesische minister van eco nomische Zaken, ir. Djoeanda, heeft voor zijn vertrek naar de Ver. Staten verklaard, dat zijn bezoek in de eer ste plaats bedoeld was om de mogelijk heden van samenwerking te onderzoe ken. Hij wilde zien, welke- steun de Verenigde Staten op economisch ge bied aan Indonesië wensen te ver schaffen. Uitbreidingsplan van Retranchement ingesteld op behoud van de vestingwallen. Een levend plan I Wie kent ze niet in Zeeland, die aardige reeks van vestingstadjes, wel ke op last van Prins Maurits in het eerste kwart van de zeventiende eeuw werden aangelegd als verdedigings gordel in het toenmalige Staats- Vlaanderen tegen de Spanjolen? De reeks begint bij Cadzand en Retran chement onder de kust, destijds nog aan, het Zwin, gaat vervolgens over Sluis, Aardenburg, Oostburg, IJzen- dijke en Philippine naar het Oosten, waar zij in Axel en Hulst haar einde vindt. Nóg zijn in tal van Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten de resten van de ze vestinggordel aan te wijzen en in Hulst en Retranchement kan men zelfs zeggen, dat de oude vestingwallen gro tendeels bewaard gebleven zijn. Zo goed als elders in het land bijv. in Naarden en Coevorden. UITBREIDINGSPLAN VOOR RETRANCHEMENT. Vorige week heeft de raad van het kleine Retranchement zich in principe accoord verklaard met een plan van uitbreiding voor deze gemeente, waar in en daarvoor kan men niet dank baar genoeg zijn de oude vesting- vorm als essentieel element in de aanleg en ontwikkeling van het dorp wordt vastgehouden. Van uitvoering van het restauratie plan voor de vestingwerken, dat juist voor de oorlog werd goedgekeurd, zal natuurlijk voorlopig niets kunnen ko men. maar er zal in elk geval niets verder verloren gaan. Binnen de vesting is immers een bebouwing ontworpen, welke zich ge heel aanpast bij de bestaande en daar aan slechts een kleine uitbreiding geeft, welke overigens de vorming van een dorpskom, die tot dusver te veel ontbrak, mogelijk maakt. En wat de bewoners van het dorp wel zeer op pry's zullen stellen: er is hun een grote vrijheid gelaten. Geen keurs lijf van allerlei bepalingen, welke hen zou dwingen op één bepaalde manier te bouwen, maar slechts enkele al gemene lijnen, welke voldoende ruim te laten om zonder het geheel te schaden aan ieders persoonlijke ver. langens tegemoet te komen. Als overgang van de bebouwing naar de wallen zijn stroken voor de landbouw aangewezen, al dan niet met enige bebouwing. Bovendien is op de plaats van de voormalige tramwissel een strook grond voor industrie gereserveerd. Niet, dat men dit al te „zwaar" moet nemen: er komt hier heus geen groot industrie. Maar de werkplaatsen van de plaatselijke ambachtslieden zullen hier toch op den duur wellicht kun nen worden samengebracht. TERHOFSTEDE. Voor het gehucht Terhofstede dat bij het prachtig bewaard gebleven Oranje-Nassau-bastion ligt, is een zeer grillige bebouwing ontworpen, geheel overeenkomstig de bestaande toestand overigens, zodat het eigen karakter van deze buurtschap behou den wordt. Van een voorgevel-rooilijn kon in dit deel van de gemeente dan ook geen sprake zijn. LANDHUIZEN BIJ HET. ZWIN. En dan tenslotte nog de bebouwing by het Zwin. Er is zelfs al gesproken over bebouwing van het Zwin, maar dat berust natuurlijk op een misver stand. Het gemeentebestuur denkt er niet over en geen enkele hogere in stantie zou iets dergelijks ooit goed keuren om in dat prachtige na- tuurreservaat bebouwing toe te staan. Maar iets heel anders is. dat de ontwerpers van het uitbreidingsplan het architecten-bureau Dinsemans en Wouda te Utrecht aan de voet van de dnintjes, die de Zwin-vlakte aan de Z.O.-zijde afsluiten, een klei ne, zeer ruime bebouwing met land huizen hebben geprojecteerd. Aan de landzyde van de duinen natuurlijk. Deze landhuizen acht in getal moeten een inhoud van minstens 400 kub. meter hebben en elk op een ter rein van tenminste 5000 vierk. meter staan, waarvan de helft nog met op gaand geboomte en heesters beplant dient te worden. Een dergelijke oe- bouwing, welke op den duur dus ge heel in het groen verscholen zal gaan, wordt voor het landschap niet storend geacht. EEN LEVEND PLAN. Dit uitbreidingsplan heeft dus, na dat de z.g. vaste commissie van de Planologische Dienst en de stichting „Menno van Coehoorn" welke haar zorgen uitstrekt over onze oude ves tingwerken er haar instemming met hadden betuigd in principe de goed keuring van de raad gekregen. Het wordt nu voor alle belanghebbenden ter visie gelegd en men zal daarna zijn eventuele bezwaren kenbaar kun nen maken. Maar wij geloven niet, dat er veel bezwaren zullen rijzen. Het is een weldoordacht plan, dat met name in het dorp voldoende soepel is op gesteld om een practische toepassing van de richtlijnen en voorschriften mogelijk te maken. Een plan, dat geenszins de ontwikkeling aan knel lende banden legt, maar in elk opzicht een levend plan is en slechts daar, waar het algemeen belang dit onver mijdelijk maakt, aan de bebouwing be perkingen oplegt, welke overigens door ieder, die het wel meent met de streek, als logisch en billijk zullen worden aanvaard. De zoldering van het magazyn kwam met veel geraas naar beneden en de motoren, die op de zolder stonden op gesteld, eveneens. Twintig andere cy linders werden door het personeel di rect naar buiten gebracht. Er werden ongeveer negentien personen gewond, van wie zes ernstig. De G.G.D. uit Rotterdam, die spoe dig ter plaatse was, heeft hen direct naar Rotterdam vervoerd. Een werkbaas van de werf is het magazyn binnengedrongen om de hoogspanningskabel uit te schakelen. De ontstane brand is tot het magazyn beperkt gebleven. Het compressórhuis werd behouden, zodat de directie hoop heeft, dat het werk zonder al te veel moeite kan doorgaan. De bedrijfs brandweer begon direct met de blus sing, geassisteerd door de bedrijfs- brandweren van de electromotorenfa- briek Smit te Slikkerveer en van de firma Bakker Zoon uit Ridderkerk. De schade, die door verzekering wordt gedekt, is nog niet te bepalen. Critiek op uitgaven voor de ontvangst op Curagao. Bij het uitladen van de Dakota van Prins Bernhard te San Juan op Porto Rico, is het toestel beschadigd. De Prins zal nu per schip naar Curasao moeten reizen inplaats van in zijn eigen vliegtuig. De Prins veilde arde. dat hij op Cu racao een ander vliegtuig in gebruik zal nemen, waarmee hij zijn reis door Zuid-Amerika zal kunnen voortzetten. Op een vraag of hii vliegtuigen zou konen, antwoordde Prins Bernhard, dat het dollartekort het onmogelijk maakte om de dollars voor andere dan reconstructiedoeleinden te gebruiken. CRrtlEK OP UITGAVEN VOOR ONTVANGST. Het voteren door de Staten der Ne derlandse Antillen van een bedrag van f 70.000 ter dekking van de kosten van het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard heeft in de Curacaosc pers enige orïtische reacties tengevolge ge had. Het in het Spaans verschonende blad „La Prensa" verklaarde uitdruk kelijk niets te hebben tegen het be zoek van de Prins, maar zich te ver zetten tegen het denkbeeld, dat de leden der Staten blijkbaar koesteren, dat het nodig is het sommetje van f 70.000 uit te geven om het genoem de bezoek luister bij te zetten. De fi nanciële situatie is verre van roos kleurig en het is zeker, da.t wii ons de luxe van deze exorbitante uitgaven nïet kunnen veroorloven, aldus het blad. Antwerpen door Rotterdam overvleugeld. In een artikel over het Duitse tran- sitoverkeer schrijft Prof. van ^3eer- truyen in de „Gazet van Antwerpen", dat bij 'n vergelijking tussen Rotter dam en Antwerpen de resultaten voor laatstgenoemde havenstad zeer on gunstig uitvallen. Zo verscheepte Rot terdam de eerste negen maanden van 1949 één millioen 100 duizend ton aan Duits ijzer en staal, tegenover Ant werpen slechts 124.000 ton. ..Het zou onverantwoordelijk zijn indien de Belgische haven- en rege ringskringen berusten in de practische uitschakeling van Antwerpen als transitohaven voor de Duitse over zeese uitvoer", aldus de schrijver. Onfortuinlijke timmerman. Te Amsterdam moest een timmer man in een trapportaal enkele opme tingen verrichten voor reparatiewerk. Een bewoner van de eerste verdie ping van het perceel, dacht met een indringer te doen te hebben. Hij som meerde de timmerman onmiddellijk te verdwijnen en toen deze hieraan niet direct gevolg wilde geven, gaf hij hem een schop. De timmerman rolde de trap af en kwam zo ongelukkig te recht, dat hij een been brak. De tim merman is in het Wilhelminagasthuis opgenomen en tegen de bewoner van 1 hoog is proces verbaal opgemaakt wegens mishandeling. Weer sabotage bij Franse spoorwegen. De Franse spoorwegen maakten Maandag melding van een nieuw ge val van sabotage op de lijn Parijs Straatsburg. Twee mannen trachtten bij een overweg een signaal onklaar te maken. Een spoorwegarbeider ge raakte met het tweetal slaags, maar kon niet verhinderen, dat zij zich uit de voeten maakten. Het spoorwegongeluk van Zondag op de lijn ParijsStraatsburg, was, zoals gemeld, het gevolg van sabota ge aan de rails. IETS KOUDER Geldig tot Dinsdagavond. Wisselend bewolkt met voornamelijk in de kustprovincies enkele buien. Meest matige en in de kustprovincies tijdelijk krachtige Noordelijke wind. Iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1