Vandaag wordt Albert Schweitzer vijf en zeventig jaar f HOEST? Shoop Sonncnui KLM JIMMY BROWN, sportheld no. 1 Theoloog, medicus, philosoof en musicus in het oerwoud DEN BRIEL WORDT ZEEHAVEN AF ONZE KRUISW00RDPUZZLE LETTY'S moeilijke KEUZE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 14 JANUARI 1950 MAN MET BIJZONDER GROTE GAVEN. Wie een koraalvoorspel van Johann Sebastian Bach wit horen, gaat naar een kerk of naar een concertzaal en wie dan naar deze muziek luistert, zal werkelyk geen enkel ogenblik aan de tam-tam van neger stammen in Z.-Afrika denken. Toch klinkt Bach's muziek wel eens samen met 't doffe geluid van de slaginstrumenten der negers, want ergens in het grote Afrika, in de dicht begroeide bossen langs de Ogowe, een rivier In de Franse Congo, gaat 's avonds na een dag van hard werken en ploeteren een dokter achter een piano zitten om Bach te spelenEr luisteren niet veel mensen: een paar verpleegsters uit het hospitaal, die ondertussen ver der gaan met hun werk, een paar negers die wat rondlopen en die eigenlijk geen begrip hebben van deze West-Europese klankenNeen, het is geen groot auditoriummaar als dezelfde ^nan, die in het oerwoud van Afrika Bach speelt op een piano deze muziek zou spelen op een kerkorgel in een West-Europese of Amerikaanse stad, dan zouden duizenden alle mo gelijke moeite doen om hem te mogen horen Albert Schweitzer heet deze dokter en vandaag wordt hij 75 jaar. Hij is één van de merkwaardige figuren uit onze eeuw. Schweitzer is een domi neeszoon uit Duitsland, die al vroeg met zijn ouders naar de Elzas ver huisde. In Mühlhausen bezocht hij het lyceum en begon gedichten te schrijven en te schilderen. Al spoedig liet hij evenwel deze liefhebberij va ren, omdat hij voelde hiervoor te wei nig talent te hebben. Het zal echter niet dikwijls voorgekomen zijn, dat de jonge Schweitzer met iets ophield, omdat hij „er geen talent voor had", want hij was begaafd als weinig °"- deren. Op negenjarige leeftijd speelde hij het orgel in de kerk van zijn vader in Günsbach en toen hij zestien was verving hij geregeld zijn leraar in Mühlhausen in de grote St. Stephan's kerk. Deze leraar, Eugen Münch. noemde Schweitzer zijn „nachtmerrie", want in plaats van degelijk te studeren, improviseer de hij liever. Toen hij het echter met zijn studie ernstig ging nemen, was hij spoedig een begaafde organist, die met grote liefde en nauwgezetheid de wer ken van Bach speelde. Een schitterende carrière begon. Schweitzer studeerde aan de uni. versiteiten .'an Straatsburg, Parijs en Berlijn en was reeds op 24>" rige leeftijd doctor in de wijsbe geerte. Toen hü 26 jaar was publi ceerde hij een werk over het laat ste Avondmaal en verkreeg hier door een theologische graad. On dertussen was hij een van de grootste Bach-vertolkcrs geworden. Schweit. zer was echter een merkwaardig man, die .1 vroeg zijn leven had „ingedeeld". Hij had namelijk in zijn studententijd besloten zich tot zijn dertigste jaar aan de theolo gie, dc filosofie en dc muziek te wjjden. om daarna de mensheid te gaan dienen. Zo gebeurde het ook. In 1905 begon hij met de studie van de medicijnen en in 1913 pro moveerde hij. In hetzelfde jaar trad hij met zijn jonge vrouw in dienst van dc Parijse Evangelische Missie en ging naar Afrika. De theoloog en kunstenaar werd een kundig arts en trouwe zendeling. Met taaie volharding en gi'oot door zettingsvermogen verrichtten Albert en Helene Schweitzer hun prachtige werk in Lambarene. Hier hielp de Export van tuinbouwproducten. De heer N. A. Laarman, directeur van de .economische afdeling van het Centraal Bureau voor de Tuinbouw veilingen, heeft voor de Chr. Boeren- en Tuindersbond Holland-Delft in Delft een inleiding gehouden over de vooruitzichten voor de tuinbouw, waarin hij wees op de betekenis van de strijd, welke in het verleden is ge voerd voor het veroveren ep behoud van afzetgebieden voor onze tuin bouwproducten. Hij herinnerde daar bij aan de tegenwerking van de re geringen van sommige landen, welke deze producten importeerden en stel de daartegenover in het licht, dat door toedoen van Paul Hoffman, de leider van het Marshallplan, de laat ste tijd een streven naar vrijmaking van de handel valt te constateren. Mede als gevolg hiervan zjjn er rui mere mogelijkheden voor export naar verschillende landen ontstaan. Het uiteindeüjk doel blijft echter vrije uit wisseling van producten. Wanneer de ze ooit mocht worden bereikt, dan zullen de Nederlandse kwekers moe ten zorgen voor een goed kwaliteits product en ook voor vervroeging en eventueel ook verlating van de teelt. In elk geval zullen de kwekers, voor al ook met het oog op de situatie, wel ke ontstaat na de beëindiging van de Marshallhulp, het wereldgebeuren op de voet moeten volgen en er naar moeten streven hun invloed op de gang van zaken te behouden. Mozaïek Yoor de Nederlandse school aan de Yonne. De mozaïek-gedenkplaat, ontworpen en uitgevoerd door Ant Molkenboer, welke geplaatst wordt in het kasteel Paron (by de stad Sens aan de Yonne in Frankrijk) wordt deze week onthuld. De plaat draagt het teken der Hugenoten „La croix de Lorraine' uitgevoerd in Venetiaans émaiL In bovengenoemd kasteel werd onlangs geopend de school „Théodore Bèze" met een internaat voor de kinderen der vele Nederlandsé landbouwers, die in deze streek wonen. De school staat onder di rectie van dr J. W. Marmelsteyn. Een Amsterdams comité van oud-leerlingen heeft dr. Marmelsteyn by zyn vertrek uit Holland dit mozaiek aangeboden. dokter Albert Schweitzer zijn zieke zwarte broeders en zusters en hier predikte dominee Albert Schweitzer het Evangelie en schreef professor Al- bert Schweitzer zijn theologische en philosophische werken en hier speel de de musicus Albert Schweitzer" in zijn weinige vrije uren de werken van Bach In 1949 kwam hü, na een afwezig heid van tien jaar, in Europa terug. Hij hield lezingen in Amerika en Duitsland en ging in October weer naar Lambarene. In de afgelopen vijf en dertig jaar ging hij zesmaal heen en weer tussen Afrika en Europa orrr lezingen te houden en orgelconcerten te geven om het mogelijk te maken, dat zijn hospitaal goed geoutilleerd werd en om zijn werk goed te kunnen ver richten. Aan vererende kwalificaties heeft het Schweizter niet ontbroken. Men heeft hem zelfs „de grootste Europe aan", „de grootste christen" en „de grootste mens" genoemd. Vermindert de vatbaarheid Vergroot het weerstandsvermogen Hawail-troubadours in moeilijkheden. Felix Mendelssohn, nazaat van de _;rote componist, zit in ernstige moei lijkheden. Hij is leider van een Engels Hawaiï-gezelschap, dat op het ogen blik in Den Haag optreedt. De Hawaiï-troubadours zitten zon der een cent in Den Haag. Het gezel schap bestaat uit 29 muzikanten, zan gers en zangeressen, 11 danseressen en 7 man stafpersoneel. Sinds Nieuw jaarsdag treedt het op, doch de be langstelling, is niet overeenkomstig de verwachtingen. Mendelssohn klaagt er over. dat hij niet heeft gerekend op allerlei belas tingen, die de schrale inkomsten van zijn gezeischap nog verder reduceren. „Als de situatie tegen het einde van de week niet veranderd is", zo zegt hirj, „dan kom ik ongeveer 10.000 tekort om salarissen, hotelrekenin- en en andere onkosten te betalen. )ok zal ik de terugreis naar Enge land niet kunnen bekostigen". Inmiddels heeft de directeur van het theater verklaard, dat Mendels sohn de moeilijkheden voor een groot deel aan zich zelf te wijten heeft. Hij was gewaarschuwd, maar heeft zijn optreden toch willen doorzet ten. WERK KLEDING Kan Langer Meef HEER DAN 16 JAAR IN GEBRUIK BIJ DE K L M. NOG SLECHTS BEPERKT LEVERBAAR 1 FABR NV E H CO HAAKSBERGEN Einde „staat van oorlog" met Duitsland in zicht. Rechtskundigen uit zes Westeurope- se landen komen in Maart bijeen om na te gaan of de staat van oorlog met de Westduitse Republiek beëindigd kan worden, aldus een woordvoerder van het Engelse ministerie van Bui tenlandse Zaken. Er is nog niet beslo ten, waar de conferentie zal worden gehouden. Frankrijk, Engeland, de V.S. eh de Benelux-landen zouden vertegenwoor digers sturen. In November besloten de ministers van Buitenlandse Zaken van Frank rijk, Engeland en de V.S. te Parijs niet onmiddellijk te beslissen over de beëindiging van de staat van oorlog met Westduitsland wegens de inge wikkelde juridische kant van deze kwestie. De zaak werd toen ter be studering aan hun juridische deskun digen gegeven. De E.C.A. heeft aan Nederland toe gestaan een bedrag van 6.851.000 dollars in het eerste kwartaal van 1950 te beste den voor vervoersmateriaaL STRIJD TEGEN HET ZOUT (IV) Per getij zal er 2 millioen m3 water doorgespoeld worden. Om 36 millioen chloor per jaar. (Van onze reizende redacteur). De vraag doet zich voor wat al die boeren en tuinders van Voorne, Put ten en Rozenburg nu eigenlijk hebben aan een dijkje hier, een dam daar en 'n paar sluizen weer ergens anders. Zijn dat nu de middelen om het zout uit de sloten te houden? Het moge vreemd klinken, maar het is zo, al komt men er niet mee die dingen te hebben. Men moet er ook een verstandig gebruik van weten te maken. Nu, dat is deze Zuidhollandse Eilanden wel toe te vertrouwen. Zij weten wat water is en hoe ermee om te gaan. Het in wording zijnde waterstaat kundige geheel Voorne-Putten-Rozen- burg zal straks 19.000 hectares polder land omvatten, waarvan er 14.400 op de Brielse Maas, die dan boezem zal Vele puzzle-Iiefhebbers zjjn het nieuwe jaar begonnen met het inzenden van een goed opgeloste puzzle. Na loting kwamen de volgende prijswin naars uit de bus: J. Lalkens, Brouwerijstraat 234D, Groede; C. F. Kohier, Schoolplein 4, Terneuzen; A. Kip, Badhuisstraat 95 (boven), Vlissingen; J. Moeleker, Dorpsstraat A 19, 's Gravenpolder; C. P. Meyers, Vrouwen- polderseweg 57, Serooskerke; C. Quist, Zuiddyk 212, St. Philipsland. In de loop van de komende week worden de prijzen aan de winnaars toegezonden. Ook deze week is het weer zo'n gewone kruiswoordpuzzle. die soms o zo lastig is. De oplossingen moe ten uiterlijk Donderdag bij de redac tie van de P.Z.C. te Vlissingen ont vangen zijn. Vermeldt U op enveloppe of briefkaart s.v.p.: Kruiswoordpuz zle". HORIZONTAAL: 1. Deel van de romp. 5. Ondeugend. 9. Biet. 11. Bijwoord van graad. 13. Te ken van koninklijke waardigheid. 15. Telwoord. 17. Onbrandbaar, doorzich tig mineraal. 18. Dwingeland. 20. Leng temaat. 22. Deel van een etmaal. 24. Lichte mist. 26. Schoordraad. 27. Ster- feuilleton door MARY burchell Per slot van rekening, je moest niet onredelijk zijn ofellendige ge dachte! te veel aan de sleur hech ten, Gabrielle scheen op beide pun ten zo goed-gehumeurd positief, dat 't je even een schok gaf. Aan de andere kant, niets bewees zozeer, hoe de om standigheden waren veranderd dan deze half absurde, half ernstige kwes tie van je kamer te moeten inruimen voor een vreemde. Intussen ontdekte Letty de volgende morgen na het ontbijt, dat op een be paald punt Gabrielle niet de minste lust in het aanbrengen van verande ringen toonde. Dit punt was het be stier van de huishouding op Edenfield. „Ik zou er nooit in slagen, alles van een huishouding af te weten, met de boerderij, de tuin en zoal meer om te gaan", verklaarde ze. „Ik weet zeker, dat jij, Gideon en Anna de „Grote Drie" voor die karweitjes vormen. Ik zal me met de maatschappelijke kant van de zaak belasten en zorgen, dat Rufus Arling zich hier niet verveelt. Dan zal hij wel een stuk of wat van zijn vrienden laten overkomen. We zullen hier nog fortuin maken, Letty!" Letty mompelde iets onbepaalds. Zij was niet onverschillig voor het maken van fortuin en waardeerde ook Gabrielle's edelmoedig voornemen, om haar in de winst te doen delen. De kwestie was, dat haar woorden de in druk maakten, alsof Edelfield een soort vermaard pension was. Jammer genoeg was Gabrielle even vaag in haar medewerking over het tijdstip, waarop Rufus Arling ver wacht werd als zij 't over haar eigen komst was geweest. En toen hij laat in de middag nóg niet was verschenen, waagde zij zelfs de veronderstelling: „Misschien komt hij wel helemaal niet vandaag". Nauwelijks waren deze woorden tij dens het thee-uurtje op 't grasveld gesproken, of het geluid van een auto, die de laan inreed, scheen ze te logen straffen. „Daar is,hij!" riep Gabrielle, opsprin gend. „Neen, dat denk ik niet", zei Letty, die oplettend luisterde. „Het is Alec's auto, die dat geluid maakt". „Alec?" Gabrielle herhaalde vra gend de naam. „Een van je aanbid ders?" „Neen. dèt zeker niet!" Dadelijk na het uiten van deze ont kenning betreurde Letty de nadruk, die zij er op had gelegd. Immers, zij bedacht, dat het er voor Gabrielle al leen op aankwam, of de persoon in kwestie al dan niet „vrij" was. Toch was voor haar, Letty, de gedachte Alec een aanbidder te noemen even onaangenaam als ze 't hèm ongetwij feld iou zijn. Nog vóór zij haar woorden kon aan vullen gesteld, dat ze dit had willen doen stond Alec's wat verwaarloos de twee-persoons auto stil bij het huis. Ze wuifde hem toe, ten teken, dat hij thee zou komen drinken. Toen hij aan deze uitnodiging vol deed, sloegen Gabrielle's wijdgeopen de ogen de naderbij komende gade met het tikje in-bezit-nemende belang stelling, die zij'voor ieder mannelijk wezen, dat binnen haar gezichtskring kwam, aan de dag legde. Letty con stateerde inmiddels met enige verba zing, dat Gabreille's toch zeer duidelij ke gelaatsuitdrukking haar vrijwel onverschillig liet, zelfs waar ze, zoals nu, Alec gold. „Je zult wel nooit van Alec hebben gehoord", begon ze. „Hij is de schrij ver van „En nu, vaarwel", dat nog atlijd loopt in Maar op dit ogenblik slaakte Ga brielle een lichte kreet van genoegen. „Wel, engel", riep ze en die bena ming scheen niet Letty te gelden. „Wat doe jij in 's hemelsnaam hier?" Ze rende Alec tegemoet, sloeg haar ar men om zijn hals en kuste hem met vrolijke intimiteit, die bij Letty ge voelens opwekte, welke ze tot haar schrik, als jalouzie moest kwalifice ren. Toen, zonder enige overgang, kreeg zij het ongelooflijk koud en be kroop haar een gevoel van vrees, zo als zij nog nooit gekend had. Ondertussen beantwoordde Alec deze onverwachte begroeting met een: „Zo, blond gevaar", terwijl hij licht spot tend, maar allesbehalve met tegenzin of van zijn stuk gebracht. Gabrielle haar kus teruggaf. Toen kwamen beiden opnieuw tot de ontdekking, dat Letty er ook was en liepen naar haar toe. Alec had zijn arm achteloos om Gabrielle's leest ge slagen. „Wat doet dit schitterend stukje nut teloosheid op Edenfield, Letty?" vroeg Alec, terwijl hij geamuseerd, maar toch ontegenzeggelijk vol genegen heid naar Gabrielle keek. Letty stond op het punt, heel koel tjes en zonder omhaal te vertellen, hoe de situatie was: „Ze is toevallig mijn stiefmoeder". Maar ze was niet boos aardig en zei dus heel wat vriende lijker: „Ze was de heel jonge en heel lieve tweede vrouw van mijn vader, Edenfield is inderdaad haar huis en ze blijft hier deze zomer". Toen ze voelde zelf een beetje stijf jes voegde zij er bij: „Hoe merk waardig dat jelui elkaar al kennen". „Helemaal niet merkwaardig", zei Gabrielle, die weer, blijkbaar erg verheugd, in haar stoel terugzonk. „Iedereen kent Alec". „Nu overdrijf je toch. beste kind", mompelde Alec, terwijl hij een tegen stribbelende mr. Chips uit de stoel naast haar verwijderde en er zelf in ging zitten! „En je maakt, dat ik me over je schaam tegenover Letty, die zeldzaam accuraat is in het constate ren van feiten". Letty, die zich tot hear- schrik plot seling in de rol van waardige, maar hoogst vervelende steunpilaar der maatschappij zag verplaatst, trachtte luchtig te antwoorden, 't Lukte echter niet en zij hoorde zichzelf op onnodige ernstige toon betogen, dat ze Gabriel le altijd nogal verstandig had gevon den. „Zeker verstandig genoeg om al les te krijgen wat ze werkelijk wil hebben". (Wordt vervólgd). rit. 29. Lichte slaap. 31. Hoeveelheid. 33. Russische rivier. 35. Scheikundige afkorting voor tin. 37. Mens (Maleis). 39. Windstreek. 41. Land in Europa. 42. Concentratie van bedrijven. 44. Zandnoot. 46. Leger. 48. Japanse Kei zer. 50. Kip. 51. Nederlandse zeeheld. VERTICAAL: 2. Klein kind. 3. Saluut. 4. Eveneens. 6. Muziekinstrument. 7. Volgt op 44. 8. Een der V.S. van Amerika. 10. Oog- vocht. 12. Kei. 14. Familielid. 16. Ooie vaar. 19. Naaigereedschap. 21. Roof dier. 23. Land in Noord-Afrika. 25. Italiaanse muziekterm. 28. Zijrivier van de Seine. 30. Feestdronk. 32. Plaats in Friesland. 34. Zwitserse bergsport plaats. 36. Deel van de romp. 38. Plaats met pyramiden. 40. Engelse rivier. 43. Vervoermiddel. 45. Bewoner van 41. 47. Telwoord. 49. Goud (Frans). aa «Hm ■IBHJ Oplossing vorige puzzle. HORIZONTAAL. 1. Gek, 4. XXX, 6. Tam, 8. Lor, 10. V., 11. Eer. 13. Pap. 15. Vel. 17. Es. 19. Polen, 21. N.S. 22. Vat. 24. Pet. 25. Lek. 26. Olim, 27. Noga, 28. Tol, 29. Ode. 31. Bed, 32. In, 33. Dosis, 35. Re, 36. Dor, 37. Kar, 39. Dam, 40.1, 41. Por, 43. Het. 44. XVI, 45. Gat. VERTICAAL. 2 .El, 3. Kop, 5. XV, 6. Tel. 7. Ar, 9. Rap, 11. Een. 12. Devotie. 14. Pop, 15. Vet, 16. Eskader. 18. Salon, 20. Leeds, 21. Neger. 23. Til, 25. Lob. 29. Oor. 30. Eik, 33. Dom. 34. Sap, 36. Dat, 38, Rog, 39. De, 40. IV, 42. Ra. 75. en dat hij op z'n dooie gemak lekker uit de jampot stond te snoepen, terwijl de voorhoede der Albions met een sneltreinvaart)e op het doel der Rovers afstormde. Er steeg een kreet van afgrijzen op, er werd geschreeuwd, gejoeld en gefloten, en bij elkaar maakten de toeschouwers zoveel lawaai, dat ook Jimmy wel begreep, dat er Iets niet klop te. Met de jampot in zijn ene vuist keek hij ver baasd om zich heen, zag toen de baldie ge vaarlijk dicht in de buurt wasen rende toen op een drafje naar zijn doel terug. zijn geworden, lozen. Die boezem krijgt een oppervlakte van 775 hecta res, zodat de verhouding water land gelijk zal zijn aan 1 18.85. Ter ver gelijking diene, dat het hoogheem raadschap Rijnland, omvattende 222 polders, een verhouding heeft van 1 28%. Men zou hier best met wat minder wateroppervlakte toe kunnen, maar toch denkt men niet aan land aanwinning op grote schaal, omdat de bodem van de Brielse Maas uit rivierzand bestaat, dat geheel on vruchtbaar is. Men is integendeel vöornemens het boezemmeer aanzien lijk uit te diepen. Niet, dat dat nodig is, maar het fijne zand heeft handels waarde, zodat het voornemen bestaat er gedurende vijf of zes jaar achter eenvolgens telkens twee millioen m3 zand uit te baggeren. De gemiddelde diepte zal dientengevolge met 1.20 toe nemen. GEEN ZOUT MEER. Zodra de afsluitdijk gesloten is zal de zee geen nieuw zout in de Brielse Maas kunnen bi'engen; de verzoeting zal dan terstond een aanvang nemen. Toch zal het nodig zijn de natuur een handje te helpen, want men heeft becijferd, dat er ondanks de afslui ting n.l. door kwel jaarlijks nog 36 millioen kg. chloor binnen de boe zem zal geraken. Het zout zit er sinds eeuwen in de bodem tot een diepte van 35 meter. En het zal er met kunst- Die middelen nu zijn drie sluizen, matige middelen uitgehaald moeten worden. Het ligt nl. in de bedoeling straks per getij twee millioen m3 zoet water uit de Oude Maas via de inlaatsluis bij Spijkenisse in te laten. Daarom is die sluis zo ver mogelijk naar het Oosten gebouwd. Dat zou, eveneens per getij, een stijging van 25 cm. van liet boe- zempeil veroorzaken, als men het niet weer liet afvloeien ook. Daar is dan ook in voorzien. De nieuwe uitwater- ringssluis in het Kanaal door Rozen burg zal 750.000 m3 voor haar reke ning nemen en de bestaande sluis bij Hellevoetsluis, die zest en rinketten in de buitenebdeuren krijgt, 1.250.000 m3. Deze laatste sluis ligt aan het uit einde van het Voornse Kanaal, dat in het begin van de negentiende eeuw gegraven is om Rotterdam een betere scheepvaartverbinding met de j zee te geven. Evenals het Groot Nöoïdhol- lands Kanaal, dat tezelfdertijd ont stond en dezelfde taak had ten aan zien van Amsterdam, bleek het echter spoedig te klein te zijn. En zoals voor Amsterdam toen het Noordzeekanaal werd gegraven, zo maakte men voor Rotterdam de Nieuwe Waterweg. Het Voornse Kanaal heeft dan ook slechts van 1829 t:t 1896 dienst gedaan. Nu krijgt het een nieuwe taak als afwa teringskanaal voor de Brielse Maas boezem. Waarschijnlijk zal het op de duur wel nodig zijn het daartoe te verbinden met de Westelijke ko.** van die boezem. EEN GEMAAL? Aangezien de Oude Maas, waarvan men het inlaatwater aftapt, ook niet geheel vrij van zeezout is, heeft men overwogen een gemaal te bouwen, dat tot taak zou hebben de minste ver zoute bovenlaag van het rivierwater af te zuigen. Men wacht echter af of het in de practijk nodig zal blijken te zijn. De veranderingen brengen nog enige bijkomstigheden met zich mee. Den Briel, een stadje van 3600 inwoners, beroemd vanwege de eerste April (1572). zal geen zeehaven meer zijn. Dat betekent het verval van de, overigens geringe, zeevisserij. Wellicht komt daar nu zoetwatervisserij op de boezem voor in de plaats. De snoek baars zal er willen gedijen. Voor de gemeente betekent het tevens, dat er nu een riolering moet komen, daar er straks geen aflopend tij meer zal zijn om de grachten schoon te spoe len. Een hele uitgave, maar daar staat tegenover, dat men een toeneming van het toerisme verwacht. De boezem zal zich goed lenen voor de water sport. Bovendien is de Kruiningergers tussen Den Briel en Oostvoorne een aardig kampeergebied dat zeker veel Rotterdammers zal trekken. - Woensdag zyn te Soerabaja weder om vier auto's verdwenen. :e autodief stallen gaan in onverminderde mate voort. Voorts werd ingebroken in het gebouw van het Landgerecht waar 3000 gulden en enige schrijfmachines werden gestolen. LEZERS SCHRIJVEN... NAAR FRANKRIJK. Naar aanleiding van Uw artikel dd. 10 Jan. in de Frov. Zeeuwse Courant onder het opschrift „Zeeuwse vervoerders mogen Europa niet doorkruisen" mogen wij U opmerken dat wij bpna elke week een lading van ca. 20 ton natuursteen uit Frankryk naar Nederland doen vervoe ren. en dat de vervoerder deze lading als retourvracht mee terug brengt. Het schünt dus dat er inderdaad wél Zeeuwse vervoerders zyn die hun lading tot in Parys mogen brengen, want het voor onze rekening vervoerde product wordt in de omgeving daarvan geladen. Wij menen goed te doen U. ter objectie ve voorlichting Uwer lezers, een en an der te moeten njede delen. Hoogachtend. Goes FA. JAC. DE DREU ZN. Aantekening van de redactie. Dit vervoer geschiedt met speciale vergun ningen. die telkens weer aangevraagd moeten worden. In hc tartikel werd be toogd, dat de Zeeuwse vervoerders een algemene vergunning wensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 4