PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Malik verliet de Veiligheidsraad Het Zeeuwse visserijbedrijf BILT Hij wilde maatregelen tegen de Chinese afgevaardigde Regering waarschuwt tegen Tsjechische praktijken. OP 23 FEBRUARI ALGEMENE VERKIEZINGEN IN ENGELAND Vandaag J AMSTERDAMS SPOOK OP JACHT NAAR MUSSEN EN MUIZEN MOH R0EMWÊ1DT HUGE COMMISSARIS. Hangt geheel van de export af Minister van Maarseveen Zaterdag naar Indonesië DE 191e Jaargang - No. 9 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. Br den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. Pl.verv.- W. Leertouwei en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p p t 4.15 aer kw f,osse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 11 Jan. 1950 ADVERTENTIEPRIJS: 10 ct. per mm. Minimum p. advertentie 2.50. Ingez. mededelingen dubbel t&rief. Kleine advertenties (max. 0 regelsl van 1—5 regels i 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 350300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vlissingen Walstr 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2 M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes. L. Vorststr. 63, tel, 2475 (b.g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerjjstr. 2 - Zlerlkzee: N. Bogardsh^Cjeo^tc^Zg Yoego-Slavië is het met Rusland eens. De Sowjet-Russische gedelegeerde, Jacob Malik, heeft Dinsdagavond in de Veiligheidsraad een resolutie ingediend, waarin verklaard wordt, dat wanneer geen maatregelen genomen worden om „de vertegenwoordiger van de Itwomintang" te verwijderen, de gedelegeerde van de Sow jet-Unie niet aan de zittingen van de raad zal deelnemen voordat hiertoe is over gegaan. Malik verliet later de vergadering uit protest tegen de aanwezig heid van de Chinese nationalistische gedelegeerde dr. Tsiang, die als voor zitter fungeerde. Malik verliet de vergadering nadat Tsiang had bepaald, dat de Sowjet- Russische resolutie moest worden ge circuleerd en op de volgende vergade ring behandeld. Malik eiste een on middellijke stemming. Met 8 tegen 2 stemmen en 1 onthouding, besloot ''e raad het voorstel van Tsiang te steu nen. Joego-Slavië was Dinsdag voor het eerst, tezamen met India en Ecuador, vertegenwoordigd. Toen Tsiang de vergadering opende, stond Malik onm'ddelijk op om zijn resolutie in te dienen. Met Malik verlieten andere Russi sche eedelegeerden de zaal. De publieke tribunes waren geheel gevuld en men sloeg met gespannen aandacht het gebeuren gade. Er deed zich niets bijzonders voor. Dr. Tsiang bleef onverstoord, toen Malik zijn re solutie indiende. Zijn gezicht verried weinig emotie toen Malik tenslotte de zaal verlaten had. De V.S.. Engeland, Noorwegen, Egypte, Ecuador, Cuba, Frankrijk en China stemden vóór het besluit van Tsiang om eer stemming over de Rus sische eis uit te stellen. Tegen hoi het Toch doofpot voor Schattenberg Enige tijd. nadat Friedricb Schal lenberg. een reeds lang voor de ooi- log in Den Haag gevestigde Duitsei die in de oorlog niet alleen de illega liteit goede diensten bewees, maai bovendien eigenaardige financiële handelingen verrichtte en daardooi kennis kreeg, naar het heet, van vele. door vooraanstaande Nederlanders be dreven ongerechtigheden, enige tijd nadat deze -Friedrich Schallenberg zelfmoord pleegde (in September '49). dook het gerucht op, dat hij geen zelf moord had gepleegd, maar vermoord was. -De justitie stopte de zaak in de doofpot althans dat scheen zo en toen de pers kabaal begon te ma ken. kwam er een verzoek aan de bladen om voorlopig niet meer over Schallenberg te schrijven, in afwach ting van de resultaten van een nieuw politioneel en justitioneel onderzoek. Als dit voltooid was, zou er een pers conferentie komen ter opheldering van deze aangelegenheid. Het onderzoek is voltooid. De persconferentie is uitgebleven. Wel kwam er een nuchter communi qué van de Justitie, waarin verklaard werd, dat de dood van Schallenberg niets te maken had met de effecten van de beruchte, naar het buitenland uitgeweken Duitser Mucke en dat er geen moord, maar zelfmoord was ge weest. omdat er geen sporen van ge weldpleging te vinden waren. Men zal moeten toegeven, dat de procureur-generaal van het Haagse gerechtshof zich op deze wijze wel gemakkelijk van de zaak afmaakt. Reeds thans tekenen de Haagse bla den,. o.m. de Haagse Crt., fel protest aan tegen het feit, dat even als over de mysterieuze dood van enkele voor aanstaande verzetslieden en mr. de Boer, thans ook over de affaire Schal lenberg een waas van geheimzinnig heid blijft hangen. Zij geven op aan duidelijkheid niets te wensen latende wijze te kennen, dat Schallenberg een werktuig of een slachtoffer is geweest van internationale inlichtingendien sten, die hun werk koppelden aan smokkelarij op grote schaal van de viezen. goud. juwelen en effecten. Schallenberg zou op de hoogte zijn geweest, doordat hij tijdens de oorlog lid was van de Bijzondere Feldgendar- merie, van de practijken van enkele grote collaborateurs in Utrecht en om geving, hij wist, hoe er in het groot gestolen werd, hoe er met het mil lioenenbezit der ongelukkige Joodse landgenr'm werd omgesprongen en hoe niet alleen Duitsers, maar ook Nederlanders er van roofden. v Al deze mensen hebben zich verenigd in organisaties, die op grootscheepse wijze smokkelen en iedereen, die -je vaarlijk wordt uit de weg ruimen. Zo zou er nog slechts drie weken geleden in Parijs een Nederlander zijn dood geschoten. die teveel zou hebben ge weten van het werk dezer organisa ties. Om al deze redenen stellen thans verscheidene bladen de eis, dat de pro cureur-generaal met nadere bijzonder- r^don voor het voe"!*ht zal treden, Of Schallenberg zelfmoord pleegde, of vermoord werd staat daarbij op de tweede plaats. Zij willen weten over welke dev zen Schallenberg zeer kort voor zijn dood met ^en rechercheui on j rh->- 1 en wat er besproken is m de telefoongpsnrekken, die hij de avond voor zijn dood voerde mei bi,i name bekende personen. En inderdaad: als de zaak Schallen h-T£ achtergronden heeft, zou de ciooipot verkeerd zijn. De doofpot is trouwens altijd verkeerd voorstel van Tsiang en voor een on middellijke stemming waren de Sov jet-Unie en Yoego-Slavië. India ont hield zich. Toen Malilt vertrokken was, nam dr. Ales Bebler van Yoego-Slavië het woord. Hij stelde voor de zitting te verdagen tot de Russische resolutie onder"de leden had gecirculeerd. Hij betoogde, dat hetgeen Malik had ver klaard, niet van gezond verstand ge speend was. „Wij moeten nu kwesties bespreken van het grootste belang, onder voorzitterschap van een verte genwoordiger van een regering, die door byna de helft van de landen in deze raad niet erkend wordt", aldus Bebler. „Tsjecho-Slowakije neemt vormen niet meer in acht". Naar aanleiding van het feit, dat op 13 December j.l. te Praag is gearres teerd de heer J. A. Louwers. verte genwoordiger van de AKU aldaar, deelde de Nederlandse regering mede, dat door het gezantschap in Praag onmiddellijk na deze arrestatie her haalde en dringende verzoeken tot de Tsiecho-Slowaakse regèring zyn ge richt om mededeling te ontvangen op welke gronden de heer Louwers van zijn vrijheid is beroofd en waar hij ge vangen gehouden wordt, alsmede om toestemming te verkrijgen met hem in contact te treden. Deze inlichtingen zijn tot nu toe niet verstrekt, terwijl het gedane ver zoek evenmin werd ingewilligd. De Nederlandse regering betreurt ten zeerste, dat zii heeft moeten vast stellen, dat de Tsiecho-Slowaakse re gering de in het verkeer tussen be schaafde volkeren gebruikelijke vor men niet in acht neemt. Zii geeft in verband hiermede aan Nederlanders, die voornemens zijn zich naar Tsjecho Slowakije te begeven, de ernstige raad met het vorenstaande rekening te houden. Nieuw parlement zal op 1 Maart bijeenkomen. Een felle campagne verwacht Door het, bureau van 'de Britse mi nister-president. Clement Attlee, werd Dinsdagavond .een officiële ver- klaring uitgegeven, waarin werd be- kend gemaakt, dat het ,,de Koning heeft behaagd zyn goedkeuring te hechten aan de aanbeveling van de nromier om hel parlement on Vrijdag, drie Februari a.s. Ie. ontbinden, In overeenstemming met de desbetref, fende wetsbepr'" gen zal de dag der algemene ver'-'ezingen in Groot Brit- tannië vallen op Donderdag, 23 Fe bruari a.s. is het zes jaar geleden, dat graaf Ciano, de toenmalige minister van Buitenlandse Za ken van Italië, op last van zijn schoonvader, de Duce, werd terechtgesteld. LIn (mèt mes) zei tegen de dominé„Jij kaput". Voor de Amsterdamse Rechtbank is Dinsdag één jaar gevangenisstraf ge- eist tegen Haien Shang Lin. een Chi nees, die vele jaren in ons land heeft gewoond en in 1945 in het huwelijk trad met een Nederlandse vrouw Te genwoordig verblijft hij in Denemar ken en hij was voor het bijwonen van deze zitting, waarin hij terecht stond wegens poging tot moord, uit dat land naar Amsterdam komen vliegen. Een verzoek van de Officier van Justitie tot onmiddellijke gevangenneming werd niet ingewilligd. Als getuige werd gehoord ds. B. E J Bik uit Amsterdam, die meermalen bij de familie Lin thuis kwam. Toen dit in December 1948 wederom het ge val was. had hij meegemaakt dat Lin zijn vrouw schopte en sloeg, terwijl zij hem betichtte een tweede vrouw in China te hebben Plotseling haalde Lin een mes uit de keuken en bedreigde daarmede ds Bik. zeggende: „Jij ka- put". Hij had hem het mes op de keel gezet en later gepoogd de predikant met een Boeddhabeeld op het hoofd te slaan Lin gaf toe. dat hij vertoornd was op ds Bik, maar ontkende, dat hij ook maar een mes in handen had ge had. De verdediger merkte op, dat in Lin's gedachtengang een meer dan gewone band bestond tusen zijn vrouw en ds. Bik. Deze laatste protesteerde tegen deze uitlating. Een doodgewone uil veroorzaakte klppevel. Het ziet er naar uit, dat een akelig simpele oplossing is gevonden voor het spookmysterïe, dat nu reeds ge ruime ty'd de bewoners van twee hui zen aan 't Olympiajlein te Amster dam in angst en vreze en uit de slaap houdt. Een uil, een doodgewone uil zou namelyk het spook zyn, dat zo veel geheimzinnige geluiden en zo véél kippenvel veroorzaakt. Een bewoner van een perceel aan de Stadionka.de achter de „spookhui zen", de heer W. J. D. Posthumus, heeft onthuld, dat hij sedert een jaar f eregeld een uil met een vlucht van 0 k 80 cm heeft zien vliegen in de Richting van het Olympiaplein. Enke le dagen geleden nog toog de vogel in de avonduren weer in de richting van de „spookhuizen". Misschien is hij op jacht naar mussen en muizen. Wanneer een grote uil over het dak loopt, ontstaat het geluid van een langzaam sluipend wezen, wanneer hij op een dak landt, vliegen de kie zelstenen rond, waardóór het geluid alsof er handen vol stenen over het dak worden gestrooid, wordt ver klaard. De heer Posthumus heeft de uil niet alleen dikwijls zien vliegen, maar hij heeft hem ook van nabij kunnen waarnemen, toen de vogel namelyk op de dakrand van zijn woning neer streek. In een tot middernacht durende ka- binetsvvergaderding te Djakarta is thans definitief besloten, dat Moh. Roem zal optreden als hoge commis saris van de R.I.S. in Nederland, zo verneemt Aneta. Het nieuwe parlement zal op Woens dag. 1 Maart' bijeenkomen Het zal de „speaker" kiezen en de nieuw geko zen parlementsleden zullen worden beëdigd De openingszitting van de nieuwe volksvertegenwoordiging zal op zes Maart a.s. worden gehouden, wanneer Koningin George officieel het nieuwe zittingsjaar zal openen. ONGEBRUIKELIJK Het is ongebruikelijk, dat algemene verkiezingen reeds zes weken tevoren worden aangekondigd. Een precedent wordt gevormd door de verkiezingen in 1929 Men meent dat de regering, door de verkiezingsdatum drie weken voor de wettelijke termijn bekend te maken, alle politieke partijen voldoen de tijd heeft willen schenken voor het opstellen van haar verkiezingslectuur, het huren van zalen voor het beleggen van verkiezings-bijeenkomsten en voor andere verkiezingswerkzaamhe den. De Britse socialistische partij heeft nooit gevoeld voor algemene verkie zingen in de winter, doch zij is blijk baar tot de slotsom gekomen dat dé in het gehele land gewekte onzeker heid door de vele speculaties over de verkiezingsdatum haar geen andere keus liet. „Gruwelijke" stunt van een Duits tijdschrift. Vier pagina's gruwelijke bijzonder heden over vermeende wreedheden begaan door geallieerde troepen in de laatste oorlog, zijn in het Duitse tijdschrift Das Neue Weltbild gepubli ceerd. Duitsers vlogen naar de kiosken om het blad te kopen, dat nog meer bij zonderheden belooft over „geallieerde oorlogsmisdaden" in een groot artikel over het proces tegen Von Manstem De belangrijkste beschuldiging in een uiterst anti-geallieerd artikel is dat op 29 Mei 1940. na j^eopolds capi tulatie, Britse gemotoriseerde troepen 150 Belgische soldaten hebben afge maakt, die weigerden verder te vech ten. Britse autoriteiten in Duitsland stellen een onderzoek in naar de bron nen van het artikel. Interpellatie in de Belgische Kamer. OVER DE NIET-AANGEGEVEN EFFECTEN Vandaag zullen in de Belgische Kamer twee interpellaties worden ge houden in de zaak der niet-aangege- ven effecten nl. één door de socia list Tielemans en één door de com munist Demany. Voor het debat van gisteren over de koningskwestie be stond grote belangstelling. Er kwa men echter geen nieuwe gezichts punten naar voren. Men verwacht, dat de komende ver. kiezingscampagne een van de felste zal zijn, die tot dusverre in Groot- Vttanië is gehouden. Een functionaris van de Britse con servatieve partij verklaarde Dinsdag avond tegenover Reuter dat Winston Churchill, die aanvankelijk voorne mens was 20 Januari in Engeland te rug te zijn van zijn vacantie-reis naar Madeira, mo-^lijk eerder terug zal ko men. „hij zal waarschijnlijk per vlieg tuig terugreizen", verklaarde de fun- tionaris. Ock 'n Marseille onrust. Vijftig procent van het spoorweg personeel te Marseille heeft Dinsdag het werk neergelegd in antwoord op een door de C.G.T uitgegeven sta kingsparool voor 24 uur De staking werd afgekondigd ter ondersteuning van een 48-urige staking van leden der bemanning van het passagiers schip „Pasteur", uit protest tegen het transport van troepen en militaire uit rusting naar Indo-China. Een groot aantal stakers wierp Dinsdagavond met stenen naar politie agenten. die demonstranten trachtten te beletten naar de Place de la Joliet te op te trekken voor een betoging tegen de oorlog in Indo-China. Tot grote verrassing der militairen, was H. M. Koningin Juliana bij de ontscheping der troepen van de „Groote Beer" te Amsterdam ter begroe ting aanwezig. H. M. Koningin Juliana tydens haar bezoek aan de zieke militairen in de ziekenloods. Bijna 400 schepen en scheepjes In de vaart. Wanneer in de nacht of in de ochtend de motoren van de vissers scheepjes gaan puffen of de zeilen worden gehesen, dan begint elke dag weer opnieuw op de Zeeuwse stromen en langs de kusten van de eilan den het kansspel, dat men visserij noemtKansspel, want alle vak manschap kan niet bewerken, dat men gestadig een goede vangst heeft... en alle ijver geeft geen garantie van een goede prijs op de visveiling. In Zeeland zijn een kleine vier hon derd schepen betrokken bij de visserij. Onze voornaamste vissershaven is Yerseke, waar, bij de laatste telling, 159 schepen thuisbehoorden. Dat is een groot aantalook als we kij ken naar vissershavens elders in Ne derland. Dan komt Bruinisse met 47, Tholen met 33, Breskens met 24, Arnemuiden met 23, Philippine met 18. Zierikzee met 17, Clinge met 14, Vlissingen. ■Veere en Hontenisse ieder met 11, Graauw met 8, Terneuzen- met 5, Brouwershaven met 3 schepen en nog een paar plaatsen met een enkel scheepje. In een zo wisselvallig bedrijf als de visserij liggen uiteraard de tegen stellingen voor het grijpen. De mos selvisserij is in het afgelopen jaar heel bevredigend geweest en in de oes ters heerste een soort hoogconjuc- tuur. Daartegenover konden de garnalen- vissers in de eerste helft van 1949 wel tranen met tuiten huilen;.. Er waren geen garnalen te vangen langs het Zuidelijk deel van de Nederlandse kustmen moest tot Scheveningen of nog Noordelijker trekkken om gar nalen te vangen. Biologen hebben zich al het hoofd gebroken over die won derlijke verdwijning van de garnalen uit de Zeeuwse stromen. Gelukkig doken ze in de tweede helft van 1949 weer op en de laatste maanden wer den door goede vangst en redelijke ,prijs de gemiddelde jaarinkomsten van de garnalenvissers toch nog op enigs zins redelijk peil gebracht. Ze boften, want toen de betere vangsten kwamen, was Frankrijk in de markt voor garnalen en dat be tekende een vlotte afzet. AANVOER EN EXPORT. Op het ogenblik is de garnalenvis- sersvloot vrijwel stationnair in Zee land. Na 1935 is er een tendenz tot vermindering geweest, omdat toen de exportmoeilijkheden begonnen. De juiste verhouding tussen aanvoer en export werd verbroken. Nu moet men hopen, dat Je verhouding tussen aanvoer en export weer zodanig is, dat een goedlopend bedrijf mogelijk blijft. In de maanden van de slechte garnalenvangsten is van Breskens en Vlissingen uit de kustvisserij tamelijk sterk beoefend. De resultaten waren redelijk, ook al viel in de zomermaan den de prijs van de vis wel eens te gen mede doordat de vangsten nogal eenzijdig tamelijk bot waren. DE HARING. De visserij op de ijle haring, die het vorig seizoen succesvol was, valt in dit seizoen bijzonder tegen. De vangsten waren in December 1949 be paald slecht. Ook in Tanuari van dit jaar trad nog geen verbetering in. De vangsten bleven gering en wellicht daardoor waren de prijzen redelijk, NAAR DE D.U.W. En nu we het toch over teleurstel lingen hebben. De resultaten van de Thoolse botvissers zijn in 1949 slecht geweest. Verscheidene botvissers moes ten werk aan de wal zoeken en en kelen kwamen zelfs in de D.U.W. te recht. In de laatste maanden van het jaar konden de Thoolse vissers weer wat verdienen door de goede bliekvang sten, welke vis naar de vismeelfabric- ken gaat. MOSSELEN EN OESTERS. Keren we tenslotte terug tot het visserijbedrijf, dat voor Zeeland nog altijd het belangrijkste is: de mossel en oesterkwekerij. De afzetmogelijkheden voor de mos selen bleven op goed peil ondanks de concurrentie jan Denemarken. De mosselpercelen in de Zandkreek wer den ernstig getroffen door het optre den van de mosselparasiet en in het bijzonder voor een aantal kleine mos selproducenten, wier hele kapitaaltje in een Zandkreekperceel zat, is deze tegenslag heel ernstig geweest. Bruinisse heeft een gelukkig jaar gehad, doordat in het begin van de zomer 1949 vrij grote mosselzaadban- ken werden ontdekt bij Renesse en ook verder in zee. Het mossélzaadvraagstuk men vreesde voor een tekort aan mossel zaad in de Waddenzee werd daar door voor dit jaar opgelost. VOORUITZICHTEN. Wat de vooruitzichten voor 1950 be treft is men uiteraard in de kringen van het oester- en mosselbedrijf nog terughoudend. De verwachtingen zijn goed, maar alles hangt van de ex portmogelijkheden af en daarover moeten nog uitere', belangrijke onder handelingen gevoerd worden. Het mos sel-, oester- en garnalenbedrijf welhaast de hele Zeeuwse visserij... staan en vallen met die export. Dat weten de mannen', die 's mor gens aan boord van de puffende boo' jes gaan of de zeilen hijsen en d°a- om bouwen ze liever geen luchtkasi len! Voor oriëntatie, kennismaking en bespreking van de samenwerking- (Van onze parlementaire redacteur). Zaterdagavond zal de minister van Unieaangelegenheden en Overzeese Rijksdelen, mr. J. H. van Maarseveen. in verband met een uitnodiging van President Soelcarno, per vliegtuig naar Indonesië vertrekken. Hij zal vergezeld zijn van de heren dr. M. J Prinsen, de secretaris-gene raal van het ministerie van Binnen landse Zaken, tevens secretaris van de Ministerraad en gedurende de Ron de Tafel Conferentie secretaris-gene raal van deze conferentie, en mr. F. E. J. van der ''"alk. Raadsadviseur in AJgemene Dienst van het ministerie van Unie-aangelegenheden en Over zeese Rijksdelen en voormalig secre taris van de Nederlandse delegatie ter Ronde Tafel Conferentie. Het doel van de reis. die vermoede lijk ongeveer drie weken zal duren, is oriëntatie, kennismaking en het voeren van besprekingen over de toe komstige samenwerking. O.m. zullen de instelling van het Unie-hof, de werkwijze van het Unie-secretariaat en de voorbereiding van de eerste mi nisterconferentie ter sprake komen. De strijd om de doorvoer naar Duitsland. ONDERNAM ONZE REGERING GEHEIME STAPPEN? Volgens het Antwerpse dagblad voor Havenbelangen, heetft de Nederlandse regering te Washington stappen ge daan om te bewerken, dat graansche pen met lading bestemd voor West- Duitsland, welke Antwerpen tot be stemming hadden. gedurende de maand Januari Rotterdam zullen aan doen. Voorzover het blad weet is het „state-department" hierop ingegaan zonder overleg te plegen met de Bel gische autoriteiten. „Wij kunnen nau welijks aannemen dat de Nederlandse - regering dergelijke geheime stappen onderneemt, die ten. doel hebben ons een normaal verworven vracht afhan dig te maken". Engelse onderscheiding voor dr. van Roven. De Canadese Gouverneur-Generaal burggraaf Alexander heeft dr. J. H. van Royen de versierselen uitge- reikt van „Honorary commander of the order of the British Empire'' als erkenning voor zijn verdiensten in 1940, toen dr. van Royen met op merkelijke resultaat na de Duitse bezetting de ontsnapping van de Engelse en Geallieerde missies or ganiseerde." Waarom werd admiraal Sherman benoemd De senaatscommissie voor de strijd krachten heeft besloten de bevestiging van de benoeming van admiraal Sher man tot hoofd van de marineoperaties als opvolger van admiraal Denfield, die door de' minister van marine, Mat thews, ontslagen werd, tot 19 Januari te verdagen. Op verzoek van de repu blikeinse senator William Knowland heeft de commissie besloten intussen te onderzoeken op welke gronden de vervanging van admiraal Denfefd be rust. Zal Italiaanse regering Donderdag aftreden In Rome wordt verwacht, dat de Italiaanse regering Donderdag zal af treden als gevolg van een reeds lang voorbereide „crisis" en tegen het be gin van de volgende week zai worden gereorganiseerd. K.A.B. In het zilver. Dinsdag wer jarig bestaan werd in Utrecht het 25- van de Katholieke Ar beidersbeweging gevierd met een bij eenkomst in het Jaarbeursgebouw, die ondermeer werd bijgewoond door Kardinaal De Jong, minister-presi dent Drees en talrijke ministers. Zowel Kardinaal De Jong als mi nister Joekes hielden redevoeringen, waarin zij wezen op het belang "van de sociale strijd der K.A.B. De laat ste deelde mede, dat de voorzitter, de heer A. C. de Bruyn, benoemd is tot commandeur in de Orde van Oranje Nassau. In Ohio, Pennsylvania. West-Virgi nia en Alabama zijn 50.000 in de bruin- koolmijnen werkzame mijnwerkers in staking gegaan, waardoor de mijnen moes ten worden gesloten. VOORSPELT: ZACHT WEER Geldig tot Woensdagavond. Plaatselijk nevel of mist, overigens droog weer met overdrijvende wol kenvelden. Zwakke tot matige wind 'essen Zuid en West. Zaclu voor ce tijd van het jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1