NIEUWS UIT ZEELAND HERR HIPPCHEN WILDE EEN SERGEANT OMKOPEN HET VREEMDELINGENVERKEER OP DE BEVELANDEN WALCHEREN Verdeling van woonruimte in Zeeland inwoner van Breskens strandde met „Berkel" in Zweden. Uitslaande brand te Zierikzee 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 10 JANUARI 1950 Bijzondere Strafkamer Middelburg SPIONNAGE-ACTIVITEIT IN JANUARI 1940. Verraad door oude man uit Axel. De Byzondere Strafkamer to Mid delburg behandelde Maandag diver se kleinere zaken. Van de zeven verdachten verschenen er vier op 't matje; de andere drie werden bij verstek veroordeeld. Eén van deze laatste beschuldigden was de 48-ja- rige Duitse koopman Paul Hippellen, die in Januari 1940 te Middelburg getracht heeft een Nederlandse mi litair in te schakelen bij zijn spion- nage-activiteit. Hippchen heeft aan de sergeant bij de veldpost D. I. Hage een som gelds beloofd indien hij' nummering, aantal en plaatsen van vestiging der Nederlandse Veldpostkantoren en gegevens omtrent de ligging der Staven aan hem wilde medede len. Hage waarschuwde echter zijn superieuren, die Hippchen daarna in een Middelburg's café lieten arres teren. De koopman verblijft momen teel in Duitsland en uitlevering schijnt niet mogelijk te zijn. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van 9 jaar, daarbij rekening houdende met het feit, dat verdachte onder sterke Duitse pres sie heeft gestaan. De 26-jarige arbeider I. J. Wol- faart uit Biervliet trad in Juni 1943 in dienst van de Kriegsmarine, kwam na weinige dagen weer vrij, maar meldde zich later aan bij de N. S. K. K. Volgens zijn eigen zeggen was hij daar min of meer toe gedwon gen. Toen hg in Zeeuwsch-Vlaande- ren terug was, na desertie, heeft hij zich verdienstelijk gemaakt in de illegaliteit. Na de bevrijding trad hij op als O.V.W.-er. De officier die W. een avontuurlijke geest toe schreef, maai- rekening wilde hou den met de grote moed, door hem in de illegaliteit betoond, vroeg een gevangenisstraf van 2 jaar met af trek. De verdedigster van W. merkte op, dat volgens haar vrijwillige dienstneming bij de N.S.K.K. niet bewezen is verklaard. Zij vroeg ont slag van rechtsvervolging, of, indien toch straf wordt opgelegd, een boe te. VERRAAD ONDER DWANG In Mei 1941 stond zekere Schoon- akker te Axel met andere lieden op straat over politiek te praten en tijdens het gesprek liet hij zich ont vallen, dat zijns inziens Hitler, Mus solini en Seyss-Inquart „grote schof- Journalist meldt een voorspelde atoomexplosie. Kenneth de Courcy, hoofdredacteur van het maandblad „Intelligence Di gest". heeft Zondagavond verklaard, dat 'te middernacht (Siberische tijd) een atoomexplosie in het gebied van de Sowjet-Unie heeft plaats gehad en wel in de nabijheid van de grens tus sen Ata en Sinkiang. Hij had Don derdag voorspeld, dat een dergelijke ontploffing zou geschieden. Het seismografische instituut l£ Stuttgart heeft evenwel nies bijzon ders geregistreerd. Dit beschikt over de gevoeligste instrumenten van Eu ropa. Ernstig ongeval tijdens ontscheping van Grote Beer". Tijdens de ontscheping van het troepentransportschip „Grote Beer" heeft een 19-jarige jongen, die niet eens in het bezit was van een rijbe wijs, een vrachtauto op het terrein van de Mij. Nederland te Amsterdam verhaald, waarbij hij een troep mili tairen moest passeren. Op het kritie ke moment weigerde de voetrem, zo dat de auto op de militairen inreed en een kapitein, die juist gedebarkeerd was, tegen de grond werd geslingerd. De man verkeert in levensgevaar. De Amsterdamse recherche is er in geslaagd een complot dieven, dat zich be zig hield met het stelen van goederen uit auto's, te achterhalen. In totaal zijn vier jonge mannen gearresteerd. Eén Wist te ontsnappen, doch werd in Rhenen weer gearresteerd. Met ingang van 1 Januari werden het demobilisatie centrum te Huis ter Helde en het medisch kamp te Woerden gecombineerd en verplaatst naar een kamp te Amersfoort. ten" waren. De anderen waren het daar roerend mee eens, behalve J. L. de Wael, die N.S.B.-neigingen ver toonde en ook lid van de club is geweest. Blijkbaar wilde hij direct als zodanig een goede indruk ves tigen, want hij verzocht de wacht meester der Marechaussee Callaars proces-verbaal op te maken tegen Schoonakker. Dit had ernstige ge volgen: de man heeft vier maanden voor de „belediging" in de gevange nis moeten zitten. De thans 78-jarige verdachte voel de zich volkomen onschuldig. Hij verklaarde S. onder dwang van de N.S.B.-er M. Schieman te hebben aangebracht. Ook was hij onder dwang lid van de N.S.B. geworden en had hij onder dwang „De Zeeuw se Stroom" verspreid De officier eiste een gevangenis straf van 8 maanden door te bren gen in een bijzondere strafgevange nis en ontzetting uit de rechten voor de tijd van 10 jaar. UITSPRAKEN. Veroordeeld werden: P. Hippchen t>g verstek tot negen jaar, J. L. de Wael tot 6 mnd. door te brengen in de Bijz. Strafgevangenis en ontzetting; I. J. Wolfaart, een jaar voorw. met proef tijd van 2 jaar. Wegens vrijwillige dienstneming werden veroordeeld: J. J. Kooman te Middelburg tot een jaar voorw. met een proeftijd van twee jaar, J. Th. Blondeel te Goes bij verstek tot 3 j. en ontzetting, P. van 't Hof te Oud- Vossemeer tot 1 jaar en 8 mnd. met aftrek, en P. J. M. de Bruijn te Sint- Jansteen bij verstek tot zeven jaar. De drie centen In het belas tingköhler. „Daar staat een mannetje aan de deur hij vraagt om drie centen zei het Vlissingse dametje tot haar echtgenoot. „Drie centen mopperde de echt genoot, „dat hoef je toch aan mij niet te vragen geef die kerel een stui ver, dan heeft-ie ook een goeie dag". „Nee, daar gaat het niet om hij komt voor de polder lasten", lichtte het dametje toe. En loaarlijk daar stond een heer met een lijst en op die lijst stonden de kleine aanslagen in de polderlasten, welke geheven worden door de Pol der Walcheren. Dezer dagen zijn de aanslagbiljetten uitgereikt of mondeling aangezegd via een lijst. Ze waren tevoren plechtig geboekt in een kohier. Nu z\jn er mensen op Walcheren, die verbazend kleine stukjes grond bezit ten, zoals een strookje stadstuin bij een huisje en van al die kleine stuk jes grond is nauwkeurig in centjes uitgerekend, wat er voor betaald moet worden. Een huiseigenaar kreeg de medede ling, dat hij voor drie cent was aan geslageneen bezitter van tien hui zen in Vlissingen bracht het tot 75 cent. Het is toel duidelijk, dat zulke aan slagen geen voordeeltje zijn voor de Polder Walcheren, want er gaat meer administratieloon af, dan er binnen komt. Maar men heeft nu eenmaal regle menten en de reglementen van de Polder kennen geen minimum-aanslag. Ze dateren nog uit de goede, oude tijd toen de polderlasten alleen van flinke stukken grond geheven werden en de vaststelling van een minimum-aanslag overbodig was. Nu is dat niet meer overbodig en daarom vragen wij er even aan dacht voor. Het polderbestuur bespaart zich zelf heel wat rompslomp en aan de bezitters van stadstuintjes een klein ongerief, wanneer men een mi- nimum-aanslaggrens zou vaststellen. Seizoen 1949 was bevredigend Zuid. en Noord Beveland mag over het afgelopen seizoen wat het vreemdelingenverkeer betreft niet ontevreden zjjn, zo concludeert de secretaris van dc V.V.V. in Z. en N. Beveland, de heer M. Haasdonk in z\jn jaarverslag over 1949. Naast de vele aanvragen van tou ringcarondernemers, zowel uit ons ei gen land als uit België, moge speciaal vermeld worden de krachtige propa ganda, welke er in België" gemaakt werd door middel van de heer Marcel d'Hont, inspecteur voor het toerisme in N. België. In verschillend? .Belgische, bladen heeft de heer d'Hondt over dit ry'aon artikelen geschreven. Daar er naar schatting dit seizoen 60.000 Belgen deze streek bezochten, lijdt het geen twijfel dat de midden stand en het hotelwezen van deze stroom van bezoekers heeft geprofi teerd. Jammer, zo wordt opgemerkt, dat nog te weinig begrepen wordt van hoeveel belang het V.V.V.-werk voor deze twee genoemde categorieën is. Daarbij diene men vooral ook niet te vergeten, dat men niet alleen profi teert. indien men daadwerkelijk met de vreemdelingen in aanmerking komt, doch dat ook neringdoenden als bak kers, banketbakkers, slagers, groente winkels e.a. hiervan indirect baat heb ben. Meer steun aan de V.V.V. zou dan ook zeer gewenst zijn, opdat de vere niging meer aan de grote weg zou kunnen timmeren. De trek naar Zee land is er op het ogenblik, hetgeen ook bleek uit gesprekken met be stuursleden van Ned. en Belg. reisver- enigingen. Zeeland moet nog door ve len ontdekt worden. Zelfs een minister moest dezer dagen toegeven dat hij Zeeland niet kende. Aan de V.V.V. de taak om deze vreemdelingen 'n hand je te helpen. Maar dan dienende be langhebbenden te begrijpen dat de „Cost voor de baet" uitgaat. Voorts wordt in het verslag geme moreerd het aanbrengen van het wa pen van Goes aan het oorlogsmonu ment te Doel bij Antwerpen en de or ganisatie van de „Zeeuwse dag van de oester" voor de Touringclub voor Bel gië. De verzoeken om inlichtingen wa- LEZERS SCHRIJVEN.-, De nieuwe spits voor de Lange Jan. Dezer dagen kwam mij het ontwerp voor de nieuwe spits van de „Lange Jan" onder ogen. Ik schrok er zo maar van. Weg was zeer decoratieve proti- lering van de vroege bovenbouw, die zó mooi was, dat niemand aanstoot nam aan dat huwelijk van Renaissan ce boven- en Gothische onderbouw. De toren heeft nu juist door het veranderde middendeel iets stijfs, iets houterigs gekregen. En dat nog wel terwille van de klank? Moet dat „beeld" daar hoog in de lucht nog eens accentueren, wat de stad beneden reeds aan schoonheid verloor? Het zou toch wel zéér jammer zijn als naast de te waarderen restauratie van stadhuis en abdij, juist de meest in 't oog lopende „Lange Jan" er het minst af zou komen. Laten wij hopen, dat wij uiteinde lijk iets krijgen, wat dichter de be koorlijkheid van onze goede oude Lange Jan benadert. De verplaatsing der wijzerplaten lijkt mij een verbe tering. Middelburg. L, H. Commissaris der Koningin bezocht Bevelandse gemeenten. Maandag bracht de Commissaris der Koningin een bezoek aan de ge meenten Nisse, Ovezande en Hein- ltenszand. Des morgens om 9 uur arriveerde jhr. mr. de Casembroot in het gemeentehuis van Nisse. Nadat aan enkele inwoners audiëntie was verleend, volgde een bespreking met burgemeester en wethouders van deze gemeente. Na afloop hiervan werd de Grote kerk bezichtigd, waarop de Commisssariss omstreeks kwart voor elf naar Ovezande vertrok. Hier vond eveneens een audiëntie plaats, ge volgd door een bespreking met B. en W. Nadat de lunch was gebruikt ten huize van de burgemeester, maakte de Commissaris een wandeling door het dorp waarbij de motorbrandspuit en het wijkgebouw van het Wit-Gele- kruis werden bezichtigd. Komende van Ovezande bezocht de Commissaris der Koningin ook Heinkenszand, waar verscheidene be woners op audiëntie gingen bij de Commissaris. Na de audiëntie heeft de Commis saris met het college van B. en W. besprekingen gevoerd en vervolgens enkele andere gebouwen en de nieuw bouw bezichtigd. Hierop volgde een nadere bespreking, waar bij onder meer de woningbouw, onderhoud van straten en wegen, rioleringsplan openbare werken en gezondheids zorg aan de orde kwamen.. Tenslotte bracht de Commissaris een bezoek ten huize van de burge meester, de heer B. Funk. ren dit jaar bijzonder groot in aantal Het secretariaat moest veel werk ver zetten om alles zo snel mogelijk te verwerken. Het gebrek aan een plat tegrond van Goes kwam hierbij meerdere malen tot uiting. Overwogen zal dienen te worden hierin zo spoe dig mogelijk te .voorzipp. Ook, de be~ wegwijzing, vooral in de Zak van Zuid Beveland, laat veel te wensen over. Het bestuur heeft reeds stappen on dernomen om te trachten hierin via de betrokken gemeenten verbetering té brengen. Na het aftreden van de voorzitter» jhr. mr. D. van Doorn, te hebben ge memoreerd, .wordt verder in het ver slag medegedeeld dat alle belangheb benden bijeen zullen worden geroepen, om gezamenlijk 'n attractief program ma voor het komende seizoen samen te stellen. In de Donderdag a.s. te houden al gemene vergadering zal een nieuw be. stuurslid worden gekozen. Als candi- daat werd gesteld de heer E. N. C. van Riesen. Provinciale organisatie. Te Middelburg is een bespreking ge houden tussen vertegenwoordigers van de gemeentebesturen der steden Middelburg, Vlissingen, Goes en Ter- neuzen over de wenselijkheid om te komen tot vorming van een provincia le contactcommissie inzake de toe passing van de Woonruimtewet 1947. Ms resultaat van deze bespreking werd een commissie ingesteld, waarin zitting namen de heren M. A. van Poj 2ring te Vlissingen; W. C. Mullié te Middelburg, J. Stcnvert te Terneu- zen; H. Pots te Goes en A. Rorije te Vlissingen. Deze commissie zal nu Donderdag a.s. een instructieve bijeenkomst be leggen ten gemeentehuize te Goes, waarvoor de gemeentebesturen van Zeeland zijn uitgenodigd. In deze vergadering zal een causerie worden gehouden door de heer J. Schipper uit Rotterdam, die voorzitter ij van de contactcommissie Zuid-Hol land voor de woonruimtewet 1947. Het ligt in de bedoeling, dat in deze vergadering een contactcommissie voor Zeeland zal worden gevormd. N.V. Bank voor Schouwen en Duiveland. Enige weken geleden hebben wij be. richt, dat aan de aandeelhouders van de N.V. Bank voor Schouwen en Dui veland een voorstel was gedaan voor het overdragen van lum- aandelen aan de Rotterdamse Bankvereniging. De grote meerderheid van de aandeelhou ders heeft dit voorstel aanvaard, zodat thans de N.V. Bank voor Schouwen en Duiveland zal overgaan aan de Rotterdamse Bankvereniging. Veerboot „Koningin Juliana" weer in de vaart. Na enkele maanden voor onderhoud en reparatie uit de vaart te zrjn ge weest, heeft de veerboot „Koningin Juliana" de dienst tussen Vlissingen en Breskens, Maandagmiddag om 16.30 uur hervat. De dienst wordt thans weer normaal met een vaartyd van twintig minuten uitgevoerd. „Ik wilds nog een sloep strijken, maar het lukte niet". Tot de bemanning van liet Neder landse s.s. „Berkel", dat Woensdag aan de Zweedse kust aan de grond is gelopen, behoorde ook een inwoner van Breskens. Het is de 24-jarige tweede stuurman Johan v. d. Luyck, die weer gezond en wel in Breskens is geariveefd, waar wij in de ouder lijke woning een onderhoud met hem hadden. ,Het is inderdaad een hacheljjk avontuur geweest, vertelde de heer van Luyck, „Ik was kort tevoren van wacht gekomen en was gelukkig' nog geheel gekleed. Mijn papieren heb ik nog kunnen redden, maar mijn ande re bezittingen zijn natuurlijk verlo ren gegaan. Dit is echter van minder belang. Ik heb nog het uiterste ge probeerd een sloeplos te maken, doch dat is gelukkig niet gelukt. Er zouden anders slachtoffers gevallen zijn, daar achteraf gezien, het onmo gelijk was op die plaats een sloep te strijken. Het ergste was wel de felle kou. Toen ik van wacht kwam vroor het 19 graden, en toen wij gered werden was het 15 graden onder nul. Ik heb nog twee bevroren oren, waar voor ik me in Ffoterdam onder dok ters behandeling moest stellen. Daar heb ik niet meer op gewacht en ik ben naar huis gegaan, want onze huisdokter kan het ook." Men ziet het deze stevige, gezonde stuurman niet aan, dat hij een derge lijk hachelijk avontuur heeft meege maakt. Zijn moeder zei nog, dat hg zeer oververmoeid was, omdat de derde stuurman door ziekte geen dienst had kunnen doen en door de eerste- en tweede stuurman was ver vangen. Zijn ouders hadden over de radio gehoord, dat er voor de bemanning geen gevaar bestond. „Maar toch waren we ongerust", zei mevrouw v. Luyck. Nu hun zoon echtergezond en wel in hun midden is. is alle leed weer geleden. Johan krijgt volop de gelegenheid om „bij te komen", daar zorgen zijn. Ouders en zijn verloofde wel voor. Er is weinig kans, dat de „Berkel" zal kunnen worden geborgen, in elk geval niet vóór de lente. Duikers heb ben geconstateerd, dat practisch de gehele kiel van het schip op de rot sen vastzit. In magazijn van technische artikelen. Maandagmiddag omstreeks half twee werd te^Zierikzee de brandweer gealarmeerd""'."vóór een uitslaande brand, die was uitgebroken iu de ma gazijnen en werkplaatsen van de firma Timmerman en Verbeek aan de Sint Jaco£>sstraat. De brand, dié zich in den beginne ernstig liet aanzien was blijk baar ontstaan in een opslagplaats van onderdelen voor landbouwwerktui gen en tractors. Direct gevaar bestond ook voor het belendende perceel, waarin de gara ge van de Gebrs. de Jonge is onder gebracht en in welk perceel zich een benzinepomp vlak bij de brand be vond. De brandweer van de meelfa briek Zeelandia was zeer snel ter plaatse en tastte direct het vuur aan, terwijl de benzinepomp met een schuimbluskanon brand vrij werd gehouden. Ook de gemeen te-brandweer greep zeer snel in met drie slangen op de waterleiding en voorts met slangen van een motor spuit. Het gelukte daardoor het vuur in korte tijd te bedwingen. De schade in de magazijnen van de firma Tim merman en Verbeek is groot en een aanzienlijke hoeveelheid onderdelen voor tractoren en landbouwwerktui gen (alles van buitenlands fabrikaat) ging verloren. Ook de cartotheek van het bedrijf ging in vlammen op. De oorzaak van de brand is nog niet met zekerheid vastgesteld. Gebleken is, dat het reservoir van de waterleiding voldoende water bevatte voor het blussen van deze brand in de nauwe St. Jacobsstraat. Omdat aan de capaciteit van dit reservoir wel eens getwijfeld werd. strekt dit tot geruststelling. Zeeuwse GroententeJers komen bijeen. Woensdag a.s. zal de Zeeuwse Groentetelers Vereniging haar jaar lijkse ledenvergadering houden in het nieuwe gebouw van de Veiling te Middelburg. Des morgens 10 uur worden bespre kingen van huishoudelijke aard ge houden. Tevens zal een verslag gegeven wor den van de proefveldwerkzaamheden en de ervaringen bij de verschillen de teelten o.a. die van diverse toma- tenrassen, opgedaan. Des middags om half twee zijn ook niet-leden hartelijk welkom. Ir. P. R. den Duik zal dan een lezing houden over „Het gebruik van enige organi sche meststoffen in de groenteteelt". Behalve een aantal in de handel zijn de producten, zal ook besproken wor den, het gebruik van eigen bedrijfs afval als compost. Dit actuele onderwerp wordt met een aantal lantaarnplaatjes toegelicht. Vervolgens zal de geluidsfilm (ge deeltelijk gekleurd) „De Trouwe Aar de" worden vertoond, waarin het ge bruik van kali wordt belicht. Een landbouwkundige zal de even tueel hierop volgende vragen beant woorden. Tenslotte zal de Rijkstuinbouwcon- sulent, ir. W. van Soest, een korte samenvatting over deze onderwerpen geven. Voor het examen derde stuurman grote handelsvaart is geslaagd de heer W. L. M. v. Troost, leerling aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Ontwatermgsplan voor Burg- en Westlandpolder. In do laatst gehouden vergadering van het bestuur van de Burg- en Westlandpolder op Schouwen is een voor deze polder belangrijk besluit genomen, namelgk de verbetering van do afwatering, die in diverse de len veel te wensen overlaat. Reeds lang' werd overwogen de z.g. „Binnensluïs" te verbeteren om een natuurlijke ontwatering, eventueel gesteund door een gemaal te waar borgen. Er werd een volledig onder zoek ingesteld naar de af- en uitwa tering. Uit een thans uitgebracht rap port /lijkt, dat 'n peil van 1.10 m.- N.A.P. wenselijk wordt geacht, waar bij de polder dan een goede gelegen heid heeft tot natuurlijke lozing, doch dat dan ook de drempeldiepte van de uitwateringssluis daarmee in over eenstemming dient te worden ge bracht. De kosten hiervan zullen echter zeer hoog zijn. Berekend werd, dat het voor een goede afwatering nodig zal zijn, dat per 100 ha. oppervlakte 9 m3 water per minuut zal moeten worden ge loosd, d.w.z. dat voor deze polder met een oppervlakte van 470 ha. per mi nuut 42 m3 water zal moeten wor den afgevoerd. Door deze ontwatering zal de waarde van de grond stijgen, doordat deze minder overlast van water zal hebben, terwijl tal van z.g. „tussen- sloten" gedicht zullen kunnen wor den, waardoor een belangrijke grond- aanwinst verkregen zal kunnen wor den. Wij hoorden in dit verband zelfs een winst van 10% noemen. Dé uitvoering van dit plan vergt naturlijk een zeer groot bedrag, waarin echter door het Rijk voor een belangrijk deel wordt bijgedragen. Binnenkort zal met de uitvoering van de werken begonnen worden. OPLICHTING EN VERDUISTERING, Op 13 Jan. zal voor de arrondissements rechtbank te Middelburg terecht staan J. A. V. uit Terneuzen. die er van be schuldigd wordt, dat hij onder valse voor wendsels een bedrag van f 4200.heeft geleend van J. W. te Terneuzen en voorts dat hij een' bedrag van f 21(17.65 heeft verduisterd, dat toebehoorde aan de Ver. voor Chr. Volksonderwijs te Terneuzen, welk laatste bedrag hem. was ter hand gesteld door de penningmeester van deze vereniging voor het betalen van een reke ning. Legaten van wijlen de heer W. G. Boot Wz. Wglen de heer W. G. Boot, Wz„ oud-burgemeester van Burg, heeft o.a. gelegateerd, vrij van successie rechten en kosten: Aan de gemeente Burg een bedrag van f 2000.—, onder verplichting om dit bedrag rentegevend te beleggen en uit de rente, op of omstreeks 27 September van ieder jaar (de geboor tedag van wijlen zijn echtgenote), een schoolfeest te geven aan de leerlingen, van de openbare lagere school te Burg. met de bepaling, dat de kinderen van te Burg wonende ouders, die de bij zondere school te Haamstede bezoe ken, in de gelegenheid worden gesteld ook aan dit feest deel te nemen. Aan de gemeente Burg, en wel ten bate van de Openbare lagere school te Burg, zijn boeken, met uitzondering van die op historisch gebied. Aan de Nederlandse Hervormde Ge meente te Burg een bedrag van f 1000. Aan de vereniging het „Groene Kruis" HaamstedeBurg een bedrag van f 1000. Aan het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen te Middelburg, zijn boeken op historisch gebied en zijn verzamelde stukken op historisch ge bied. S.G.P.-candidaten voor voor a.s. Statenverkiezing. De Staatk. Geref. partij heeft voor de a.s. Prov. Statenverkiezingen de volgende candidatenlijst vastgesteld: 1. D. Kodde, Zoutelande; 2. C. Boen der. Tholen; 3. A. S. Wisse, Waarde; 4. H. Flikweert, Nieuwerkerk; 5. W. de Feijter, Axel; 6. A. J. Schot, Mid delburg; 7. dhr. van Ast. Tholen; 8. G. van Velzen, Krabbendijke; 9. S. Dielenian, Terneuzen; 10. J. v. Klin ken. Nieuwerkerk; 11. dhr. Kurvink, Tholen; 12. ds. J. C. van Ravenswaay, Zaamslag; 13. Joh. Breure. Colijns- plaat; 14. C. de Nood, Waterlandkerk je; 15. dhr. Slotboom, 's-Gravenpolder; 16. H. Cijsouw, Westkapelle; 17. dhr. Coomans, Haamstede; 18. L. Hage. Stavenisse; 19. M. J. Bustraan, Kam perland; 20. dhr. Geluk, Tholen. Mcj. A. de Bont te Vlissingen be haalde aan de R.K. school voor Maat schappelijk Werk te Amsterdam, het di ploma Sociaal Werkster. Wachtmeester H. Verschuure gehuldigd. Dezer dagen werd in het gemeente huis te Biggekerke de wachtmeester derIe kl. H. Verschuure gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum in Biggekerke. Burgemeester J. L. Dregmans sprak woorden van gelukwens en wees er op, dat de,heer, Verschuure in. Biggekêike gróte waardering on dervindt, Namens alle ingezetenen van Biggekerke bood htj de heer Ver schuure een aantal geschenken aan, terwijl er voor mevrouw Verschuure bloemen waren. Majoor G. H. van Helden sprak eveneens woorden van felicitatie en bood een geschenk aan namens de kapitein Deurloo en hem zelf. Het woord werd verder nog ge voerd door de heren Hamelinck en de Haan. namens de Chr. Bond van Politieambtenaren, opperwachtmees ter Zwijgers en oud-burgemeester L. Simonse. Middelburg ACTIE TOT AANBIEDING VAN GESCHENK AAN" C.O.A.K. WERD GROOT SUCCES. Maandagmiddag werd op het ge meentehuis te Middelburg de slotbij eenkomst gehouden van het comité, dat zich tot taak had gesteld de C.O.A. K. ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum dieptrommen en bazuinen na mens de bevolking van Middelburg aan te bieden. De waarn. burgemeester, de heer J. W. KÖgeler, betuigde de leden van dit comité dank voor hun arbeid. Hij heeft met grote voldoening geconsta teerd. dat de actie volledig, ja, zelfs boven verwachting geslaagd is, aange zien het gehele bedrag op de geringe som van f 77.80 na door bijdragen en schenkingen van de burgerij bijeenge komen is. De bevolking van Middel burg heeft daarmee wel duidelijk ge toond, hoe dankbaar zij is voor de aanwezigheid van het garnizoen in de stad. De spreker dankte de bevolking en de ledèn van het comité, alsmede de leden van hét Comité tot Behoud van het Garnizoen. Een speciaal woord van dank richtte hij tot mej. H. C. Kerkmeier, die voor het bijeenbrengen van dc gelden een bijzondere activiteit aan de dag heeft gelegd. REVUE VOOR OUDEN VAN DAGEN Op 14. Januari zal de buurtvereni ging Nieuw-Middelburg in samenwer king met het damescomité, dat zich be ijvert Middelburgse ouden van dagen van tijd tot tijd ontspanningsmiddagen aan te bieden, in „Mercurius" voor dc oudjes een revue opvoeren. 1EESTAVOND DE VLISSINGSE BRUG. De toneelclub van de buurtvereniging De Vlissingse Brug te Middelburg, kwam Zaterdagavond voor het voetlicht van het Schuttershof met de bekende klucht „Een huis vól herrie". Een talrijke, overwegend Jeugdig publiek heeft zich daarmede eni ge ^uurtjes uitbundig vermaakt. Vooral het optreden van de dictatoriale ma en haar pantoffelheld van een man verwekte grote hilariteit. De humor in het stuk was van het bekende „lach of ik schiet"- genre, maar paste toch wel op deze feest avond, die met een gezellig samenzijn werd besloten. TAFELTENNIS-DE* IOXSTRATTE. De op 21 December uitgestelde ta- feltennisdemonstratie van Cor d-s Buy met' Willy van Zoelen, zal nu Woensdagavond gegeven worden in de j bovenzaal van de sociëteit „De Verge noeging" te Middelburg. Vlissingen BONTE AVOND Z/W.C. „DE SCHELDEMOND". Voor de leden en vele belangstellen den had de Zeeuwse Wielerclub „De Scheldemond" Zaterdag in Concordia te Vlissingen een bonte avond geor ganiseerd. In een kort openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer C. I. Linden, de successen, die leden van de „Scheldemond" in het afgelo pen jaar hebben behaald. Hij bracht dank aan de verscheidene bestuursle den voor hun opofferende arbeid. Onder leiding van de conferencier, de heer Kees de Ruiter, werd hierna een afwisselend programma afge werkt waarbij het Klavervierkwartet voor de muziek zorgde. Bijzonder in de smaak vielen wel de prestaties van de sneltekenaar. Met zijn goochelma- nipulaties oogsté ook de voorzitter veel succes. Door het gezelschap van Kees de Ruiter werd ook na de pauze een attractief programma geboden, dat wel culmineerde in de schets „Een pijnlijke vergissing". Men besloot de avond met het zingen van het club lied. Na afloop bleef men nog gezellig bijeen met muziek van het Klaver vierkwartet terwijl tevens gelegen heid bestond tot sjoelen, schieten enz. NISSENHUTTEN VERDWIJNEN. De nissenhutten in de Kenau Has selaarstraat te Vlissingen zullen bin nen niet al te lange tgd verdwijnen. De bewoners van deze noodwonin gen zal vóór de zomer een andere woning worden toegewezen. Deze nis senhutten zijn nl. niet op riolering aangesloten, zodat ze voor bewoning minder geschikt zijn. Bij de Ger. kerk te Vrouwenpolder werden de heer B. VVattel als ouderling en de heer A. v. Sparrentak als diaken gekozen. c In dS N. H. kerk te Kleverskerke werd tot ouderling gekozen de heer J. OnjJerdijk en tot notabel de heer J. L. Kasse. HANDBAL WALCHEREN-HELLAS III 3-0 Voor de eerste maal in haar be staan heeft de Vlissingse handbal vereniging „Walcheren" het tot een overwining kunnen brengen. Het der de elftal van Hellas werd met 3-0 verslagen. Na zeven minuten spelen opende Walcheren de score en met de rust had het al een 3-0 voorsprong die niet meer afgestaan werd. Niette genstaande de grote druk, die Hellas op het Walcheren-doel uitoefende, kon het er niet in slagen de eer te redden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 7 Jan. Hoen- diep van Antwerpen; Elisabeth van Rot terdam; Admiraal Nelson van Gent; 9 Jan. Maria Toft van Kopenhagen. Miduel- burg aangekomen: 8 Jan. Hondsrug van Larvik. Vlissingen vertrokken: 7 Jan. Hoendiep naar Londen; Elisabeth naar Le Havre; Admiraal Nelson naar Avonmouth; Tri- berg naar zee. Gepasseerd naar Antwerpen: 7 Jan. Pin guïn van Köge; Rabenhaupt van Huil. 8 Jan. Glashaven van Rotterdam. Diana V van Amsterdam naar Hansweert; Suma tra van Amsterdam: Aldabi van Hamburg. Gepasseerd van Antwerpen: 7 Jan. Sa- rangan naar Rotterdam; Averdijk naar New York; Molenkerk naar Rotterdam; 8 Jan. Arendskerk naar Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 2