PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Italiaanse politie vuurde salvo af op stakers in Modena DE BILT Vijf doden en 46 gewonden DE PRINS ZAL ZO NODIG ALS REGENT OPTREDEN PRESIDENT TRUMAN DIENDE ZIJN MILLIARDEN-NOTA IN ZEEUWSE VERVOERDERS MOGEN EUROPA NIET DOORKRUISEN VOORSPELT: 193e Jaargang - No, 8 Directie i var at veidt en fi tl den Boet ftdJ W de Pagter Huoidiea li öaiunlijii fi verv. W Leertouwei en B A B^sshardt ABuiNi\c,ivit,rv i £t cl pet week: 3.90 p kw fi p p 4-15 >er <cw i .nsst mmert 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE. VLISSINGSE. GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 10 Januari 1950 Ingez. mededelingen dubbel tariel Kleine advertenties (max. 8 regelsi van 1—5 regels 1—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur Vhssirgen Waisti 58 eo tel 2355 4 lijnen tb g g 2358». M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 Goes: L. Vorstatr. 63. tel. 2475 'Dg.g. 2228) ■- Oostburg- Pr. Maurltsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwcrijstr. 2 - Zierikzee: N, Bogardstr. C 160. tel. 2b In geheel Italië proteststakingen afgekondigd. In de Italiaanse stad Modena Is Maandag grote beroering ontstaan. Vyf stakers zyn dodelijk getroffen, dertig arbeiders ernstig en zestien licht ge wond, toen de politie het vuur opende op een menigte van tienduizend me taalarbeiders, die tijdens een algemene staking van acht uur poogden een ijzergieterij te bezetten. De politie verklaarde van de schietwapens gebruik te hebben gemaakt nadat een politiejeep door stakers met handgranaten was aangevallen. De staking was uitgeroepen uit protest tegen verwerping van looneisen door de directie van de ijzergieterij. De toestand was Maandagavond zeer gespannen. Pantserauto's doorkruisten de straten De troepen mochten de kazernes niet verlaten, om op iedere gebeurtenis voorbereid te zijn. De telefonische ver bindingen waren gedurende vijf uur verbroken door stakende telefonisten. Al sedert enige tijd heerste er een be roering onder het personeel van de voornaamste bedrijven van de stad en van de streek. De door de onderne- mingscomité's en door de afgevaardig den van de vakverenigingen geuite eisen waren aan de prefectuur voorge legd, waar Maandagochtend vertegen woordigers van de arbeidsbeurs van de directies der ondernemingen en van de I^mer van Koophandel ontboden waren Terwijl de onderhandelingen werden gevoerd, werden afdelingen cabinieri en politie in een giete rij geplaatst Toen de arbeiders dit machtsvertoon zagen, hielden zij pro testbetogingen en talrijke andere ar beiders sloten zich bij de betogers aan. Volgens Reuter dreigt er een algemene staking in Italië. De politie heeft vol gens officiële mededeling de toestand „onder controle". In de streek van Mo dena is voor vandaag een algemene staking uitgeroepen. Aan de oolitie en politie-troepen (carabinieri) te Rome is opdracht Wat werd met koning Leopold besproken GEHEIMHOrnrVG betracht Zondagmiddag zijn de voorzittei van de C.V.P., Baron van der Strae- ten—Waillet en de Belgische ministei van Buitenlandse Zaken Paul van Zeeland, van hun bezoek aan Koning Leopold te Nice, in de hoofdstad te ruggekeerd. Beiden hebben een volko men stilzwijgen bewaard over de aard der gevoerde besprekingen. D Brusselse ochtendbladen uitten allerlei veronderstellingen en vooral de linkse pers stelt de geheimzinnig heid in het licht, waarmede het ver trek van Baron van dei Straeten— Wa!l! t en van v. Zeeland omringd is geweest. Zelfs de eerste minister Eys kens zou niet op de hoogte gebracht zijn van het feit. dat genoemde politi ci een onderhoud met de koning wil den hebben. De minister van Buiten landse Zaken zou zijn plaats in het vliegtuig onder een pseudoniem heb ben geboekt en omringd door agenten van ie veiligheidsdienst, die strenge opdracht hadden zijn incognito te be waren. tot vlak voor het toestel zijn gereden. Omtrent de aard van het met de koning besorokene lopen de meningen zeer uiteen. Volgens het voor neutraal doorgaan de blad „Le Soir" zouden vooraan staande persoonlijkheden de koning onlangs hebben aangeraden van een volksraadpleging af te zien. Deze per soonlijkheden. die buiten de partijen om gehandeld zouden hebben, zouden er de voorkeur aan hebben gegeven eenvoudig een einde te doen maken aan de onmogelijkheid om te regeren. Cyprus wint weddenschap van Sardinië. Toen in 1946 de strijd tegen de malariamug in het Middelland- se-Zeegebied in volle gang was. wedde de gouverneur van Cy prus met generaal Pietro Pin na. toenma-ds Hoge Commissaru op Sardinië, om 100 flessen van de beste Cyprische wijn tegen 100 van Sardinië, dat zijn eilanc de strijd tegen de malariamug het eerst zou winnen. Zaterdag kwam op Sardinië een telegram uit Nicosia binnen van de vol gende inhoud: „Geen malaria- vlieg op Cyprus meer te beken nen. De geweldige taak is vol- ooid. Is het nu niet de tijd vooi een slokje?" Honderd flessen van de beste „Vernaccia" zijn 'hans- op weg naar Cyprus. Randolph Churchill Lagerhüis-candidaat. Randolph Churchill, zoon van ^'nvst°n Churchill zal te Devonport £°nle7atlev.e en nationale liberale kieskringen ter plaats rcva- menlijk candidaat worden gestekï bh de komende algemene verkiezingen. Churchill was van 1940 tot 1945 conservatief Lao-ovhuïslid voor Preston In 1941 was hij staf officier van het Britse hoofdkwartier in het Midden-oos'ten. gegeven „zich voor alle eventualitei ten gereed te houden". Ook in de zeer geïdustrialiseerde „rode prov. van Italië, Emilia, is voor 24 uur een algemene staking afgekon digd. De onder communistische leiding staande Italiaanse federatie van vak verenigingen, heeft aan de plaatselijke vakverenigingen in de rest van Italië de beslissing overgelaten of ook ande re dan metaal-arbeiders sympathie-sta kingen zullen organiseren. Giuseppe di Vittorio. secretaris-ge neraal van de Italiaanse federatie van vakverenigingen, verklaarde dat nie mand moest aannemen dat de Italiaan se arbeiders „zich door geweld en moord zullen laten neerslaan". Hij voegde hieraan toe te hopen dat de Italiaanse arbeiders van ganser harte, doch tevens met kalmte en discipline zouden protesteren Cripps optimistisch. ECONOMISCHE POSITIE VAN ENGELAND WORDT BETER. Sir Stafford Cripps, de Britse mi nister van Financiën, heeft zich Maan dag nogal optimistisch getoond over de economische positie van Engeland Hij meende, dat deze positie veel beter is geworden als gevolg van de snelle stijging van de industriële productie in 1949. De productie per arbeider is met ongeveer 5 per jaar gestegen Het is tijd. dat iedereen inziet, hoe goed de prestaties van de Britse arbeiders zijn. zo zeide Cripps. Niemand dient de belachelijke bewering te uiten, dat ons volk niet werkt De productie in 1949 heeft vermoedelijk ongeveer 30% boven het vooroorlogse niveau gele gen. Er werd aan dranken, tabak en amusement minder uitgegeven dan in 1948. Tenslotte keerde Cripps zich tegen de pessimisten, die, een aanzienlijke stijging van de kosten van levenson derhoud als gevolg van de devaluatie hadden voorspeld. De voorsnelllng van de regering, dat de stijging slechts j zou bedragen, blijkt thans zelfs lichtelijk aan de pessimistische kant te zijn geweest, zo zeide hij. Atnert<aanse vIoot 703 k.m. per uur. Thans is bekend gemaakt, dat mej Jacqueline Cochran op 29 December 1949 een snelheidsrecord op het gebied van de luchtvaart heeft gevestigd. Zij heeft nl. boven de centrale Californi- sche woestiin over 500 km. een snel heid bereikt van 703 km. per uur. Zij gebruikte hierbij een Mustang-schroef- vliegtuig. Erich Koch in hongerstaking. Zoals gemeld, hebben de Britse autoriteiten in Duitsland besloten, Erich Koch, voormalig nationaal- socialistisch gouwleider in Oost-Prui sen en rijkscommissaris van de inder tijd door het Duitse leger bezette Oekraïne, aan Polen uit te leveren, waar men hem als oorlogsmisdadiger wil doen terecht staan. Koch is nu sinds dertig December j.l. ih een Westfaalse gevangenis van de contróle-commissie, waar hij op die dag aankwam, in hongerstaking, ter wijl hij ook weigert iets te drinken. Koch heeft bij de Britse, Franse en Amerikaanse Hoge Commissarissen geprotesteerd tegen het besluit om hem aan de Poolse autoriteiten uit te leveren. Geen uitvoer naar Nieuw-Guinea. In afwachting van een nadere rege ling is alle uitvoer uit Indonesië naar Nieuw Guinea verboden. Aan de handelmij. Hagemeyer te Amsterdam is door de regering de opdracht gegeven zich voorlopig als enige im- en exporteurs op Nieuw- Guinea te vestigen Tevens voogd over minderjarige Koning. Twee wetsontwerpen ingediend By de Tweede Kamer zijn Maan dag twee wetsontwerpen ingediend betreffende de benoeming: van een re gent voor het geval" van erfopvolging tijdens minderjarigheid van de troon, opvolger en regeling van de voogdij over de minderjarige koning. Sinds 1848 schrijft de Grondwet voor, dat de wet betreffende de waar neming van het Kon, gezag door een regent nog bij het leven van de rege rende vorst wordt gemaakt. De bedoe ling hiervan is. dat de regent wordt benoemd zodra de omstandigheid zich voordoet, dat er een minderjarige troonopvolger is. Voor de jongste troonswisseling doet zich deze om standigheid thans voor. Volgens het eerste wetsontwerp wordt tot regent benoemd de gemaal Hev.'ge aardschok deed de stad Ca'a's schudden. Maandagavond te 20.43 (Ned. tijd) werd in de stad Calais een hevige aardschok gevoeld, die vier seconden duurde. Binnen enkele ogenblikken waren de straten bevolkt met angstige men sen. Na verluidt is er geen ernstige schade schade aangericht en heeft niemand letsel opgelopen. De aardschok werd ook te Duinkerken waargenomen, maar niet meer in Boulogne. Noch in Duinkerken, noch in Calais is er een storing van het electrisch licht opge treden. De mensen in Calais vroegen zich eerst af, of er een zware mijn bij de kust was geëxplodeerd. Aan de be ving ging een diep gerommel vooraf. Steeds meer kolen uit Limburg's mijnen. Tijdens een vergadering van de Mijnindustrie-raad te Heerlen werd medegedeeld, dat de totale productie der Limburgse mynen in 1949 11.704.963 ton heeft bedragen, dit is ongeveer 700.000 ton méér dan in '48. De M.I.R. zal aan de gezamenlijke mijnen mededelen, dat ook in het mijnbedryf de loonsverhoging van 5% moet worden doorgevoerd. In onder ling overleg zullen maatregelen wor den getroffen tot verhoging van de productie. Politeia-congres toch mèt de pers. Naar men ons van de zijde van „Politeia" mededeelt, heeft de mi nister van justitie thans toegestaan dat buitenlandse journalisten de conferentie in het Woodbrokershuis te Bentveld voor publicatiedoelein den bijwonen. Het bewuste perscommuniqué is thans verstrekt. Het geeft in het kort de inhoud weer van een lezing, die mej. Dorothy Woodman uit Enge land, redactrice van de „Asian Hori zon" hield over „Eenheid in het Ver re Oosten". Zy vond het moeilijk te voorspellen of Z.O.-Azië in de toe komst weer sterk op India georiën teerd zal raken. Het is mogelijk, dat de voormalige koloniën mede invloed zulen gaan uitoefenen op de politiek van wat eens hun moederlanden wa ren. van H. M„ vader van de minderjarige vermoedelijke troonopvolger. De regering vertrouwt, dat in de gegeven omstandigheden over deze bcnoem'ng geen verschil van gevoe len zal bestaan en dat, indien de Prins onverhoopt als regent zou moe ten optreden, het Nederlandse volk Z.K.H. ook als zodanig zal doen delen in de trouw en de gehechtheid, welke het steeds betoond heeft aan bet vor stelijk geslacht. Bij een eventueel later huwelijk, zal bij de wet moeten worden beslist of in het regentschap vervolgens al dan niet op een andere wijze zal wor- den voorzien. REGELING OPVOLGING REGENTSCHAP. Verder acht de regering het aanbe velenswaardig, ofschoon niet noodza kelijk, om vast te stellen, dat de waarneming van het Koninklijk gezag door de regent begint op het ogen blik. dat de minderjarige koning tot de troon komt. De regeling der op volging in het regentschap wordt fa cultatief gesteld. Volgens het tweede wetsontwerp wordt de Prins der Nederlanden ook tot voogd over de minderjarige ko ning benoemd. Beide ontwerpen zullen behandeld worden in de verenigde vergadering van de Staten Generaal. 20 minder voor economische hulp aan het buitenland. de uitgaven voor militaire hulpverle ning na 1951 nog iets zouden stijgen. De aanzienlijke verlaging der uitga ven voor andere internationale acti viteit 1300 millioen dollar of 20 procent minder dan de geschatte kor ten voor 1950 was het gevolg van ..de dalende kosten van onze pro gramma's voor herstel en steun, daar zij het economisch herstel I.ebben ge stimuleerd. de stijgende levensstand aarden en de toenemende politieke stabiliteit". De V.S. zouden meer aandacht schenken aan de „vergroting van de productie voor de wereldmarkt" ;n mirder-ontwikkelde gebieden. Voor dit doel vroeg de president 25 milli oen dollar. Het voor de nationale de fensie uitgetrokken bedrag 13.5 milliard is 400 millioen hoger dan het voorafgaande jaar. Voor de ont wikkeling van de atoomenergie is 817 millioen dollar uitgetrokken. President Truman zeide, dat 71 pro. cent van de uitgaven diende ter be taling van de kosten van voorbije oorlogen, van de nationale defensie en van de internationale programma's. Over de Marshall-hulp zei Truman, dat „zichtbare vorderingen" waren gemaakt. De begrote uitgaven voor dit plan bedroegen meer daneen milli ard dollar minder dan voor 1950. Er waren nog ernstige moeilijkheden te overwinnen. „Een aanzienlijke uit breiding op het gebied van interna tionale handel en belegging is nodig om de aanpassingen zonder ernstige economische en politieke ontwrichting te kunnen voltooien". De president sprak als zijn vaste overtuiging uit. dat de regering voor sociale zekerheid moet zorgen. Hij meende, dat er, ter voorziening in een grote leemte in deze sociale zekerheid, een uitgebreid systeem moest komen, dat voor het overgrote deel moest worden gefinancieerd uit bijdragen door werkgevers en werknemers. President Truman heeft zijn begro ting voor 1951 btf het Congres inge diend. Hy deelde mede, dat de uitga ven voor militaire hulp aan het bui tenland bijna verdubbeld zouden wor den. De uitgaven voor andere internatio nale doeleinden, het plan-Marshall in begrepen, zouden daarentegen met 20 procent worden verminderd. De be groting heeft een tekort van 5.1 mil liard. In verband met ..de nog steeds be staande agressiedreiging" vroeg Tru man 1.100 millioen dollar voor mili taire hulp aan de landen van het At lantisch Pact. De kans bestond, dat De regoi-.ng van de Verenigde Staten van Indonesië. In ie afgelopen week heeft de regering van de Verenigde Staten van Indonesië voor de eerste maal vergaderd. Ter gelegenheid van één der zittingen, waar bij wegens ongesteldheid de Sultan van Djocja niet aanwezig was, werd de eerste foto van het kabinet met de President van de V.S.I. gemaakt. Van links naar rechts: Moh. Roem, ir. Djoeanda, mr. Kosasih, prof. dr. mr. Soepomo, Kiai Wachid Hasjim, dr. Leimena, Sultan Hamid II, dr. Soeparmo, mr. Safroeddin Prawiranegara, President Soekarno, Mono- nutu, ir. Laoh, Moh. Hatta, mr. Wilopo en dr. Aboe Hanifah. Eerste conflict over loonsverhoging dreigt. Maandag zijn door de vertegen woordigers van de organisaties van werkgevers en werknemers in het taxi- Man kan uit huis worden gezet bij echtscheidingen. De Hoge Raad heeft beslist, dat bij een echtscheiding de man in het algemeen in het bezit blyft van de en huurautobedrijf besprekingen ge- echtelijke woning, maar dat zich ge voerd over de door de regering aan bevolen loonsverhoging van maximaal 5 met verhoging, zo mogelijk, van de arbeidsproductiviteit. Van werkgeverszijde verklaarde men zich bereid tot een verhoging van het basisloon met 2 per week, mits teruggekeerd kan worden tot de werktijd, die vóór 1 April 1948 gold Daar de werknemers zich met laatst bedoelde voorwaarde niet konden verenigen, moet thans, de beslissing van het college van rijksbemidde laars worden afgewacht. In Ohio, Pennsylvania, West-Virgi nia en Alabama zijn 50.000 in de bruin- koolmijnen werkzame mijnwerkers in staking gegaan, waardoor de mijnen moes ten worden gesloten. vallen kunnen voordoen, waarin het noodzakelijk is van deze regel af te wijken als de belangen van de ge meenschap of van de kinderen daar mee ten nauwste verbonden zijn. In een dergelijk geval laat de wet toe, dat de vrouw hangende het geding de echtelijke woning als afzonderlijke verblijfplaats aangewezen krijgt, hoe zeer dit meebrengt, dat de man uit de woning kan worden geweerd. Een zekere mevrouw A. te Soest, die een eis tot echtscheiding had in gediend, had een dergelijke regeling gevraagd. De Utrechtse rechtbank had deze vordering afgewezen. Ook het Gerechtshof te Amsterdam had haar niet ontvankelijk verklaard, maar zal thans de zaak opnieuw moe ten behandelen. Hun vrachtauto's moeten stoppen bij de Franse grens Bjj dag en by nacht snorren de grote Zeeuwse vrachtauto's van tien, twintig, soms wei veertig ton, vol geladen met mosselen, uien, peen over de Belgische autowegen naar Frankryk. Je hoeft er niets vreemd van staan te kijken wanneer je ergens in België of soms diep in Zuid- Frankrjjk een vrachtwagen met op de bumper liet rood-wit-blauw en 't woordje „Interzeeland" ontmoet, met chauffeur Jan uit Kapelle of be stuurder Piet uit Axel aan het stuurwiel. Het zjjn de luidjes die bij 't eer ste seintje 's avonds op de dijk in Yerseke klaar staan om mosselen of oesters te laden en ervoor zor gen dat deze de volgende dag in Parijs geconsumeerd kunnen wor den, ze kruipen achter het stuur en rijden naar Frankrijk, net zo ge makkelijk als U en ik de fiets pakken voor een tochtje in de buurt. En zij komen er ook. 't Loopt gesmeerd... Nee, eigenlijk toch niet. De mannen zouden nog meer kunnen en willen doen, wanneer zij niet door een Haagse instantie gedwarsboomd werden. In 1948 stak een twintigtal Zeeuw se vervoerders, die aan buitenlands vervoer doen, de koppen by elkaar en richtte de coöperatie „Interzee land" op, om zo gezamenlijk het vrachtvervoer van Zeeland naar het buitenland te verzorgen. Ztj beschik ken over een zestigtal wagens met een uitrusting die voor de wagens in andere delen van het land niet behoeft onder te doen. Zo zijn de Zeeuwse vervoerders alleszins in staat om het spel van het buitenlands vervoer volledig mee te spelen, dochzij mogen niet. Terwijl de vervoerders uit de andere provincies geheel Europa mogen doorkruisen om hun vrach ten te bezorgen, mogen de Zeeuwen niet verder dan de Franse grens komen. Bovendien mag slechts een tiental Zeeuwse wagens in België zelf, hun lading afleveren. De des betreffende instantie in Den Haag is tot dusver niet bereid gebleken de Zeeuwen dezelfde rechten te ver lenen als de vervoerders in andere delen van het land. EEN KAART. In het kantoor van de „Interzee land" te Goes zagen wy een kaart van Frankryk hangen, waar vol trots met vlaggetjes was aangege ven welke reizen reeds werden ge maakt. Tot in Marseille toe waren de Zeeuwse wagens geweest. Op onze vraag hoe deze reizen dan mo gelijk waren, vertelde de wnd. di recteur, de heer B. Stans, ons, dat voor dergelijke reizen af en toe wel eens afzonderlijke vergunningen worden gegeven. Maar dan moet hierop soms 14 dagen gewacht wor den. „En hoe kunnen wij nu een week of langer op een vergunning wachten, wanneer er plotseling een lading bramen naar Zwitserland moet worden verzonden, zoals wel eens is voorgekomen", merkte onze zegs man terecht op. „Nee, ook de Zeeuwse vervoeders moeten vrij naar het buitenland kunnen gaan. Dit jaar hebben wij 'n kleine 30.000 ton vracht moeten afzeggen, omdat wij niet verder dan de Franse grens mogen rijden. Is er een exporteur in Zeeland met een vracht voor Frank rijk. welke party snel verzonden moet worden, dan moet er eerst een man uit Limburg, Brabant of Holland komen, die wèl mag rijden, En de Zeeuwse vervoerders grijpen ernaast. Dit is een grove onbillijkheid, die teniet moet worden gedaan." TIJDVERLIES. Daar komt nog bij, dat bijv. het vervoeren van fruit nog niet ieders werk is en dat voor de mosselver zending veel tijd verloren gaat, wan neer er eerst een auto van elders opgetrommeld moet worden. De laatste tijd komt uit Frankrijk steeds meer het verzoek om de mos selen rechtstreeks naai- Parijs te brengen, dus zonder overlading aan de Franse grens. De Zeeuwse ver voerders zouden het dolgraag doen, maar zij mogen niet. Dit gaat net zolang goed, totdat de Fransen er zelf om komen, want deze mogen, evenals trouwens de Belgen, zonder enige belemmering naar Nederland rijden. Bij elkaar hebben de leden van Interzeeland in het afgelopen jaar ca. 40.000 ton vervoerd. Men kan tevreden zijn, doch niet voldaan, 't Bestuur en de directie van Interzee land zullen niet rusten voordat de- Kapt Westerling vraagt erkenning van zijn leger. Rusl en orde handhaven in Pasoendan. De gepensionneerde kapitein van het KN.I.L, Westerling, bijgenaamd „De Turk", die enige tijd geleden opdook als leider van de „Angkatan Ratoe Adil" (Strijdkrachten van de Ratoe Adil)' heeft in een brief, gericht tot de regering van de R.I.S. en van Pa soendan, verzocht om erkenning van zijn troepen als officiële strijdkrach ten van Pascendan, die voor orde en rust in de negara zullen zorgen. De schattingen over de omvang van de A.R.A. lopen uiteen van 4000 tot 16.000 en zelfs tot 30.000 man. Ver moedelijk behoren hiertoe vele Indo nesische ex-K.N.I.L.-militairen, die uit dit leger gedrost zijn. In de brief wordt gezegd, dat de A.R.A. accoord gaat met de overeen komsten van de Rondetafel-conferen tie, maar het niet eens is'met een eventuele ontbinding van de negara Pasoendan en dat het niet op zijn plaats is. dat de T.N.I. nu de verant woordelijkheid krijgt te dragen voor rust en orde in de negara, aangezien dit leger „nog te jong cn niet vol doende ervaren is". Dé brief werd door een Nederlands of (icier bezorgd. In politieke kringen vraagt men zich t^ans af, welke maatregelen door de Hoge Commissa ris van Nederland zullen worden ge nomen. 6000 in <3© Maas Vorige week Dinsdag werd in een café nabij de douanepost onder de ge meente Roosterenil (Limburg) uit een kast 'n bedrag van 6000 gestolen. De rijkspolitie die het onderzoek in handen had, hield dezer dagen een verdachte aan en naar aanleiding van aanwijzingen, v/elke men hierbij ver kreeg, werd Maandag in Maastricht t onderzoek voortgezel. Men vermoedde n.l., dat een ijzeren geldkist, waarin 't gestolen geld verborgen was geweest, door de dader in de Maas was gegooid. De gemeentepolitie van Maastricht as sisteerde bij dit onderzoek en ook hulpmiddelen van de brandweer kwa men er bij te pas. Het dreggen is uren lang voortgezet, maar zonder resultaat. Chinese nationalisten doen voorstellen over hulp aan Formosa. De Chinese nationalistische auto riteiten hebben de Amerikaanse re gering voorgesteld het neg niet-beste- de gedeelte van de in 1948 voor eco nomische hulp aan China uitgetrok ken E.C.A.-gelden te bestemmen voor gebruik op Formosa. De E.CA..-lei- ding bestudeert thans dit voorstel. weinig wind Geldig tot Dinsdagavond, zelfde rechten verkregen zyn als de Half tot zwaar bewolkt, overwegend vervoerders in dc andere provinciën droog weer. Weinig wind. Koude och- hebben. Zeeland wordt hier stief- tend met hier en daar mist. In de moederlijk behandeld en dit mag middag temperaturen oplopend tot zeker niet langer voortduren! J drie a zeven graden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1950 | | pagina 1