PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V*S, willen Formosa versterken Zeeland slaapt allerminst RAPPORT OVER DE RAMP MET DE „FRANEKER" VERSCHENEN DE BILT Plan om de communistische opmars in Azië te stuiten Deze week n VOORSPELT: 192e jaargang - No. 316 DagDiaa. uitgave van de clrma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie b vaD de velde en F B den Boer Adj W de Pagler Hooidreó. U Oailmtijn Pi.verv.: W Leertouwer en H A dosshardt ABUiNNLMIiMöFKlJb el pei week. i 3.90 p (tw i p p i 4.15 aer kb l.osse nummers 10 r*ent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VUSSINGSE, GOESE, 3RESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 31 Dec. 1949 ADVERTENTIEPRIJS r 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie I 2.50. Ingez mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (ma>:. 8 regels van 1—5 regels f L—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meei Giro nr. 259300 P.Z.C.. Middelburg. Bui Vlissingen Waistr 58- 60 tel 2355. 4 lijnen tb.g.g. 23581, M'burp Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 tbg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C ICO. tel. 2d Vliegdekschip naar hst Verre Oosten. Volgens berichten uit Washington zal Amerika de Chinese nationalisti sche regering militaire hulp en advies verlenen bij de verdediging van haar laatste bolwerk. Naar verluidt zou president Truman reeds besloten hebben de Chinezen op Formosa alle mogelijke hulp te verlenen, alleen actieve oorlogsvoering uitgezonderd. Te Londen heeft men algemeen de indruk, dat ondanks het verzet van enkele functionarissen te Washington een wijziging in de Amerikaanse politiek gaande ia. In de New York Heraid Tribune van gisteren stond te lezen, dat de Amerikaanse gf^erale staf reeds een plan heeft opgesteld, dat door MacArthur, militaire gouverneur van Japan, dient te worden uitgevoerd. Dit plan ligt reeds op de schrijftafel van minister Acheson, zegt het New Yorkse blad. Op het hoofdkwartier van de Amerikaanse strijdkrachten wilde men dit bericht noch ontken nen nóch bevestigen. Wanneer de ge nerale staf werkelijk een plan heeft opgesteld, dan betekent dit een tota le ommekeer in zijn zienswijze ten opzichte van Formosa. Tot nu toe hield hij een verdediging niet voor mogelijk, niet zozeer uit strategische en militaire overwegingen, maar van wege de onbetrouwbaarheid van de nationalistische troepen. Na een bijeenkomst van de Ame rikaanse Nationale Veiligheidsraad op het Witte Huis is bekend, gemaakt dat de Amerikaanse vloot in het Westelijk deel van de Stille Oceaan, in de Aziatische wateren derhalve, versterkt zal worden met het 27000 De souvereiniteitsóveróracht is ach ter de rug: het is voor ontelbare Ne derlanders een zwarte week geweest. De Nederlandse driekleur werd in Ba tavia gestreken, de befaamde marine basis werd overgedragen aan de R.I.S. Hatta aanvaardde de souvereiniteit uit handen van H. M. Koningin Juliana met woorden, die ontstellend kort en ontstellend nuchter waren en presi- dent Soekarno had voor de Nederlan ders geen vriendelijk woord: hij noem- j de degenen, die in Indonesië vertoe- t ven „geëerde gasten" en eiste in de zelfde toespraak zonder meer Nieuw j Guinea op, binnen een jaar De toekomst van de Unie ligt vooi j ons. Laat ons hopen, dat het een goe- de toekomst zal zijn. Aero-Holland heeft zijn vliegdien- sten gestaakt. Of de regering inder- i daad op nauwelijks toelaatbare wijze j de bewegingsvrijheid van Aero-Hol- j land aan banden heeft gelegd en an- j derzijds de K.L.M. heeft bevoordeeld, moge hier in het midden blijven. De leidende figuren van Aero-Holland verklaarden het vol bitterheid. Zij zullen die dingen niet uit him duim j zuigen. Men zal echter moeten toege- j ven, dat Nederland te klein is voor twee luchtvaartmaatschappijen en dat j het landsbelang beter gediend is met j één sterke K.L.M., dan met twee elk- aar afbreuk doende bedrijven, die op 1 den duur wellicht beide noodlijdend j zouden zijn geworden. Stimulerend voor de wederopbouw zijn de bepalingen, die bouwwerken tot 2000.los maken van de tot dus ver benodigde Rijksgoedkeuring. Zij werden met vreugde begroet. Maar de mededeling, dat de koffierantsoenen gehalveerd zullen worden en dat de productie van surrogaat opnieuw ter hand wordt genomen, is minder op wekkend. Sensatie bracht de verdwijning van de Nederlander J. H. Louwes, verte genwoordiger van de A.K.U., in Praag. En sensatie wekte ook de mededeling dat twee Rotterdamse oud-illegalen aanzienlijke verduisteringen hebben gepleegd. Er is van officiële zijde een poging aangewend om berichten over deze aangelegenheid uit de pers te houden, omdat daardoor een smet zou worden geworpen op de voormalige illegaliteit. Een blad heeft deze poging echter „gesaboteerd" en zich op het standpunt gesteld, dat als er een be drag van rond 100.000 verduisterd is, het niet aangaat deze dingen te verzwijgen. Vooral niet als van offi ciële zijde dan nog te verstaan wordt gegeven, dat er een kans bestond dat de zaak in de doofpot zou worden ge stopt. Terecht. Dat een paar oud-ille galen zich vergrepen aan andermans goed, doet aan onze eerbied voor de illegaliteit niets af. Onze eerbied voor de rechtspraak komt echter danig in het gedrang, als mén probeert ver duisteringen van een ton weg te mof felen. In het buitenland crisiste het weer in Frankrijk, maar op het nippertje kwam de regering-Bidault met de hakken over de sloot. In Hongarije schijnen de communisten genoeg te krijgen van de al te grote bemoei zucht van Stalin en meer te gaan voe len voor samenwerking met Tito. In Rome werd voor de R.K.-wereld het Heilig Jaar geopend: een groots moment voor alle Katholieken. En in Duitsland, dit als besluit voor dit Oudejaarsoverzicht. kreeg een 75- jarige weduwe een Amerikaanse erfe nis van 8 millioen dollar, terwijl haar beide kinderen ieder 2,5 millioen dol lar erven. Een buitenkansje. Maar helaas niet voor ons. ton metende vliegdekschip „Boxer" en twee torpedojagers. Dit besluit is genomen in het ka der van de algemene maatregelen om de communistische opmars in het Verre Oosten te stuiten. De „Boxer", die gewoonlijk 45 vliegtuigen aan boord heeft, betekent een aanzienlijke versterking van de zevende vlootafdeling, die haar basis op de Philippijnen heeft en thans uit een zware kruiser en vier torpedoja gers bestaat. De in Japan gestation- neerde vloot onder bevel van generaal Mac Arthur bestaat eveneens uit 'n zware kruiser en vier torpedojagers. Een woordvoerder van de Chinese ambassade te Washington verklaarde tegenover Reuter, dat de Chinese na tionalistische regering op Formosa in de komende maanden aanzienlijke hoeveelheden wapenen van de Vere nigde Staten verwacht te zullen onfc. vangen. De Chinese woordvoerder voegde ex- echter met nadruk aan toe, dat deze wapenen betaald werden met het geld,' dat in November jl. door het Ameri kaanse Congres voor hulpvex-lening aan China ter beschikking is gesteld en dat het hier geen nieuwe vorm van militaire hulpverlening betrof. Inmiddels hebben Amerikaanse functionarissen de berichten tegenge sproken, dat president Ti-uman reeds besloten zou hebben nieuwe steun aan de nationalistische regering op For mosa te verlenen of een militaire missie naar het eiland te zenden. De functionarissen verklaarden, dat niemand er aan dacht een dergelijke missie daar naar toe te zenden. Wel zeiden zij, dat de raad voor de nationale veiligheid voortdurend stu die maakte van de Amerikaanse poli tiek ten opzichte van de Chinese na tionalisten en Formoso. ERKENNING VAN MAO De regering van India heeft mede gedeeld, dat zij het communistisch re giem in China erkend. Na Birma is India het tweede niet-communistische land, dat hiertoe is overgegaan. Reuter verneemt, dat Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Za ken, in overleg met hgt kabinet heeft besloten de eerste week van Ja nuari de volledige erkenning van de regering van Mao Tse-tung bekend te maken. Franse regering sleept de begroting er door. De Franse regering heeft tijdens het moeizame begrotingsdebat in het parlement een nieuwe overwinning behaald. De stemming over twee sterk omstreden voorstellen verliep gunstig. De uitslag van de stemming over het eerste voorstel was 305 tegen 289 Daar de ongebruikelijke procedure werd gevolgd, dat de tweede motie van vertrouwen vijf minuten na de eerste werd ingediend, dienden de af gevaardigden huii stem over .beide moties tegelijk in. Tevoren had Bidault er op gewezen, dat Frankrijk naar verhouding veel minder voor de nationale defensie uitgeeft dan de V. S. en de andere grote mogendheden. Zelfs Zwitser land trok op de begroting 30 hier voor uit. Frankrijk minder dan 20 President Truman biedt Perzlë hulp aan. President Truman heeft de Sjah van Perzië enkele uren voor diens vertrek uit de V. S. er van verwit tigd, dat de V. S. bereid zijn Perzië bepaalde militaire hulp te verlenen de verzoeken van dit land om le ningen van de wereldbank zullen on dersteunen. De aard en de hoeveelheid van de hulp werd in deze bekendmaking niet nader aangegeven. Ook is de Ameri kaanse regering voornemens Perzië te helpen in het kader van het pro- rgramma over het verlenen van finan ciële en technische bijstand aan rain ier ontwikkelde landen. Wijziging kolenprijzen. Zoals reeds aangekondigd, heeft de re- jering besloten tot opheffing van het subr ^idie op kolen over te gaan. Op grond li iervan zullen de prijzen der kolen met ngang van 1 Januari worden gewijzigd. Voor zover het de courante huisbrand- poorten betreft zal voor de grote steden -ie maximumprijs voor 1ste kwaliteit an- 'hraciet f 6.55 per mud bedragen, terwijl die voor gascokes op f 5.65 per eenheid van twee mud is vastgesteld. Voorts zullen de maximumprijzen van r;as met >/2 cent per m3 mogen worden verhoogd, hetgeen evenwel niet betekent. :'at dit in feite steeds overal zal geschie In verband hiermede zal voor het lo nende stookseizoen op een bon van de evensmiddelenkaart bij wijze van com pensatie een bedrag worden uitgekeerd an f 1.— per persoon. De ambassadeur van India, dr. Soeb- borojan, heeft Vrijdagmiddag in Djakarta zijn geloofsbrieven aan president Soekar no overhandigd. F. C. dc Casembroot. De Provinciale Zeeuwse Courant zal op Maandag 2 Januari normaal verschijnen. Adieu stamkaart Het C.D.K. deelt mede, dat in ver band met de intrekking van de twee de distributie-stamkaartenbeschikking 1946 geen uitgifte van nieuwe stam kaarten meer zal plaats hebben. Inle vering van stamkaarten behoeft voort aan eveneens niet meer te geschieden. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat de geldende bon kaarten van kracht blijven en dus moeten worden bewaard. De distri butie van koffie en kolen geschiedt thans zonder gebruikmaking van de tweede distributiestamkaart. Vrijdagmiddag is in Hotel Lion d'Or te Haarlem de bekende schrijfster Anna van Gogh-Kaulbach gehuldigd, die op dc laatste dag van het jaar haar tachtigste verjaardag viert. Ter gelegenheid van de jaarwisse ling hebben de fruitkwekers uit Oud- Beyerland 1400 kg uitstekend fruit ge I stuurd naar de patiënten in de twee toren zo te stellen, dat een geschikte Utrechtse militaire hospitalen en het ml stijgingsgraad verkregen kon worden, ütair sanatorium te Amersfoort. 4 Het vliegtuig begon de vlucht Gezagvoerder maakte beoordelingsfouten. Verschenen is het rapport over de ramp met de „Franeker" bij Bombay op 12 Juli van dit jaar, uitgegeven door het ministerie van Burgcrlucht- vaart in India. Als vermoedelijke directe oorzaak wordt aangegeven, dat de piloot een fout maakte bjj de beoordeling van de situatie, toen hij op landingsbaan 2S trachtte te landen. Beter ware geweest om, gezien het slechte zicht met landen te wachten. De dienst van het vliegveld heeft verzuimd het, advies te geven: ,,in de lucht blijven". Als andere omstandigheden, die tot de ramp leidden, althans vermoedelijk of waarschijnlijk, worden o.a. ge noemd: 1. De piloot en de bemanning wa ren onbekend met de topografie in de omgevii;_ van het vliegveld ..Santa Cruz" bij Bombay. De piloot kende waarschijnlijk niet de juiste hoogte en plaats van de heuvels of was de gegevens tijdelijk vergeten; 2. Er ontbraken specifieke weers- minima voor het vliegveld Bombay; 3. De piloot had verzuimd om de instrumenten ter regeling van de mo rnet een weersvoorspelling, die ge grond was op kaarten, samengesteld aan de hand van ontoereikende dag tekening. Er is geen reden om de oorzaak toe te schrijven aan enig technisch man kement in het vliegtuig zelf, de moto ren of toebehoren. STANDPUNT K.L.M. Namens de directie van de K.L.M. heeft Donderdag de heer A. D. Snit- selaar. hoofd vliegbedrijf, een toelich ting gegeven op het rapport. Wanneer men de gezagvoerder be oordelingsfouten in de schoenen schuift, aldus de heer Snitselaar, dan hoort erbij, dat geen goed advies ge geven is. De K.L.M. acht de waarschijnlijk heid. in het rapport genoemd, dat de gezagvoerder niet op de hoogte was van de voor een vlieger onder deze omstandigheden meest belangrijke fac tor nl. de hoogte en ligging van de heuvels ten Oosten van het vliegveld niet groot. Temeer niet. omdat de hoogte en ligging van deze heuvels genoegzaam nauwkeurig aangegeven waren op het aan boord beschikbare landingskaartje. In antwoord op vragen zeide de heer Snitselaar. dat de K.L.M. geen reden ziet om de gevolgde werkwijze te veranderen. Er is misschien hier of daar iets aangevuld, maar een princi pieel andere werkwijze is niet ge volgd. De K.L.M. aanvaardt fie conclusies onder het voorbehoud der vermoede lijke oorzaken. Militairen per jeep terug uit Indonesië. Vier in Indonesië verblijvende mili tairen, die binnenkort zullen demobi liseren en die graag nog wat meer van de wereld willen zien, hebben het plan opgevat om de thuisreis op een ort- Jgxnele wijze te maken Zij zullen het i grootste deel van de afstand, die hen Van talloze uit Nederland geroofde kunschatten en nuttige gcbrnlksyonr- ^vaderland scheidt, op eigen werpen, die door bemiddeling der stichting Nederlands Kunstbezit uil 1 p 8 Duitsland zjjn teruggekomen, hebben zich nog geen eigenaren gemeld. Men is er thans toe overgegaan van deze voorwerpen een expositie in te rich- ten in het Rijksmuseum te Amsterdam. Degenen, die nog steeds hun eigendommen missen, krijgen hierdoor de gelegenheid hun bezit te her kennen en hun aanspraak daarop te laten gelden. Het ligt in de bedoeling de schilderijen, waarvan een groot aantal aanwezig is, evenals tapijten apart te exposeren. Soekarno hield receptie. Hittegolf over Australië. De president van de R.I.S. mevrouw Soekarno hebben Donder- dagavond in het Paleis Koningsplein te Batavia een receptie gehouden, welke door ruim 5000 gasten werd bezocht. Drie uur lang kwamen buitenlandse gasten president Soe- karno de hand drukken. Over de receptie zeide de presi dent: „Ik ben ten zeerste getroffen door de opkomst van de gasten, on der wie een groot aantal Nederlan ders." De hittegolf, die in grote delen van Australië heerst, heeft aan talloze ko nijnen het leven gekost. In Nieuw- Zuid-Wales liggen duizenden cadavers op het verdroogde gras. Ook de men- ran en het vee hebben van de hitte te lijden. Veel vee en pluimvee is ge storven. De hoogste temperatuur, die Don derdag in het genoemde gebied is geregistreerd, is 46.7 graden C. (116 granden F.). Een „bliksem-interview" over Zeeuwse problemen Commissaris der Koningin de VERTROUWEN IN 1950 GERECHTVAARDIGD. Zeeland slaapt allerminst. Het bevindt zich in een opgaande lijn! Dat klinkt optimistisch en van nature ben ik inderdaad optimist, maar als we bedenken hoe Zeeland er vijf jaar geleden uitzag, dan meen ik, dat wfl werkelijk niet mogen klagen! Ziedaar de conclusie, waarmede de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een interview besloot, dat wij ter gelegenheid van de jaarwisseling met hem hadden. Neem nu bijvoorbeeld de weder opbouw. Zeeland heeft waarlijk wel reden om minister in 't Veld dank baar te zijn. Uit de bouwvolumen die beschikbaar kwamen, heeft het ruim schoots zijn deel gehad en de gevolgen zijn overal zichtbaar. Wijlen jhr. W. C. Sandberg tot Essenburg gaf de gro te stoot tot de herbouw van Middel burgs stadskern. Maar ook in Zeeuwsch-Vlaanderen komt er schot in de zaak. Dit is mede een gevolg van het feit, dat men in Zeeland, wat er aan bouwvolume beschikbaar kwam, ook inderdaad heeft weten te realiseren. Zelfs voor de gedemobili- seerden komen woningen beschik- baar, met name in Zeeuwsch-Vlaan- deren's industriestroken. AI zjjn we er nog lang niet. het gaat dns toch in ieder geval de goede kant uit. De hotelruimte Iaat helaas in een op vreemdelingenver keer aangewezen provincie als Zee land nog steeds te wensen over. En ook de krotopruiming moet nog naar de toekomst verschoven worden. Maar waar heeft men wel voldoende hotels en waar Is men wel aan krotopruiming toe? Hier zijn we nu tenminste zo ver, dat in langzaam tempo begonnen kan worden aan het vrij maken van tot dusver permanent bewoonde zo. merhuisjes. WATERSTAATKUNDIG: EEN DRAMA. Van de wederopbouw sprong jhr. mr. de Casembroot over naar de wa terstaatkundige problemen. De waterstaatkundige toestand is een drama. De zeeweringen verslin den ongelooflijke kapitalen, calami- teusverklaring brengt vaak geen uit komst. bijvoorbeeld is zjj nutteloos bij de Polder Walcheren en de provinci ale financiën zijn ontoereikend om te samen met het Rijk te doen wat er eigenlijk nodig gedaan moet worden LICHT IN DE BOTENMISÈRE. De misère met de Provinciale Stoombootdiensten? Ik geloof, dat we het ergste gehad hebben. In de komen de zomer varen de Koningin Juliana en de Prins Bernhard tussen Vlissin gen en Breskens, de Wilhelmina en de Hendrik en een Moerdijkpont tussen Kruiningen en Pérkpolder.' Dan moet de vervoerscapaciteiten toch voldoen de geacht worden. En weet U wat een grote voor uitgang zal zijn? Dat de Koningin Juliana nu op zeer korte termjjn van een radarinstallatie wordt voorzien en dus ook bij mist zal kunnen varen. Het is een nieuw systeem, dat wordt toegepast, een ander dan op deOos- terschelde. Blijkt het te voldoen, dan zal ook de Prins Bernhard deze ra daruitrusting krijgen. Ten overvloede werkt de Rijkswaterstaat nu de plan nen uit voor een reservefuik in Bres kens. De perspectieven verbeteren dos! ECONOMISCHE PERSPECTIEVEN. Wij vroegen de Commissaris der Ko ningin ook naar zijn opvatting om trent de economische perspectieven. Nergens is de werkloosheid ver houdingsgewijs zo gering, als in Zee land. Dat is in ieder geval al een re den tot dankbaarheid, luidde het ant woord. Landbouw en fruitteelt heb ben goede jaren achter zich. Niemand weet natuurlijk hoe de internationale spanningen en het verlies van Indië zich zullen doen gelden, maar met dit probleem heeft men ook elders te maken. Afgezien van deze invloeden echter meen ik, dat Zeeland het ko mende jaar ook economisch met ver trouwen tegemoet mag zien. Jammer, dat de industrialisatie slechts zeer langzaam op gang komtAan de andere kant moet men overigens het gevaar niet onderschatten, dat de vestiging van vele kleine nieuwe be drijfjes, vaak zwakke na-oorlogse- kindjes mee zou brengen. VREEMDELINGENVERKEER. De bevordering van 't vreemdelin- genverkeer is in Zeeland moeilijk, zo Meende de Commissaris. Eensdeels doet men alles om mensen te trekken. rderdeels dwingt de harde noodzaak lot afsluiting van duingebieden voor :io waterwinning en laat de vacantie- accommodatie nog veel te wensen. In ieder geval is echter van betekenis dat de Zeeland ook dit jaar weer gaat varen. De naam „toeristendienst" heeft verleden jaar misleidend ge werkt: velen meenden, dat men alleen vacantietrips met de Mecklenburg kon maken. Dit wordt nu verholpen in de reclame, die de Zeeland voor de Zeeuwse dienst maakt. Men kan immers ook gewone retours nemen HET CULTURELE LEVEN. Ten slotte kwam ook het culturele leven aan de beurt. Er heerst een opgewekte activi teit. meende jhr. de Casembroot. De onderwijsmensen zijn actief, de scholenbouw schrjjtli voort, de sehool- tandverzorging staat aan de spits, het kleuteronderwijs wordt verder verbeterd. Wat wil men moer Jammer, dat we nog geen apparatuur hebben voor het doorlichten van de clorpsbevolkingen bij het t.b.c.-onder- zoek, maar die komt hopelijk ook. De kerkelijke instanties, de Zeeuw se Volksuniversiteit en de landbouw organisaties zitten allerminst stil om in de steden en op het platteland voor culturele activiteit te zorgen. Dit al les is uiterst bemoedigend. Neem zo besloot de Commissaris der I Koningin het Interview. Als men I KORTE PREDICATIE OUD- EN NIEUWJAAR. Is er ook een Woord van de HereEr is! Jeremia 3717 De laatste dag van het jaar is geen andere dan alle dagen. Ook vandaag gaat de zon op en onder. En op de eerste dag van het jaar zal het ook zo zijn. De dagen waar tussen de schei ding ligt, zijn willekeurig gekozen. Het hadden evengoed andere dagen kunnen zijn. Al met al moet er toch een ogenblik wezen dat we van het ene jaar in het volgende overgaan. Van veel beteke nis is dit op zich zelf niet, evenmin als dat er in de Stille Oceaan de lijn van de datum-verwisseling getrokken is, aan weerszijden waarvan hét num mer der dagen altijd één verschilt, hoewel het dezelfde dag is. Wij heb ben vandaag en morgen te doen wat wij alle dagen moeten doen; vragen: Is er ook een Woord van de Here? Het is Zedekia, de laatste koning van Juda, die dit liet vragen. Hij was een man van zwak karakter, meer een speelbal van de wil van het volk, dan dat hij leiding gaf, zoals God hem had geroepen. In nood vraagt hij naar het Woord des Heren. Hij krijgt ant ivoord van de profeet Jeremia, die in de gevangenis zit. Dat halve en tweeslachtige is er ook menigmaal bij de jaarwisseling. We zijn onze eigen gang gegaan en hebben ons laten leiden door allerlei overwe gingen, terwijl we slechts een enkele maal misschien, waarlijk hebben ge vraagd naar de wil des Heren en naar Zijn Woord, waardoor wii van dag tot dag ons hadden moeien laten leiden. Is er ook een Woord van de Here? Er is.' Ook al hebben ice het niet geweten of er niet naar geluisterd, het is er! Er is en er zal zijn een Woord in vreugde en smart, in voorspoed en te genspoed, in leven en in sterven; het is het Woord van het Kerstfeest, dat wij mee mogen dragen van het oude in het nieuwe jaar en waarmee we mo gen voortgaan van dit leven in het toekomende. Het is het Woord van de Zaligmaker. Dit Woord wil alle dag zijn het licht voor onze voet. Tot God wilt U begeven. Zijn heilzaam Woord neemt aan. H. RUSTIG WEER Geldig tot Zaterdagavond. Droog weer met enkele oveMrgven- al deze dingen overziet, dan kan ik de wolkenvelden. Voornamelijk in het maar tot een enkele conclusie ko- j Zuiden van het land aanvankelijk men: Zeeland slaapt niet. Het kan het Inog mist. Meest matige Oostelijke komende jaar met vertrouwen ingaan.wind en iets kouder dan Vrijdag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1