PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT R.T.C.-accoord kreeg juist de vereiste meerderheid in Senaat Gedupeerde Walcherse boeren verontwaardigd en verbaasd DE BILT VANDAAG VERKLARING OVER LOONPOLITIEK. VERJAARDAG VAN STALIN OP GROOTSE WIJZE GEVIERD CLEMENTIS IN ONGENADE VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 309 Dagblad, uitgave van de firms Provinciale Zeeuwse Courant. Directie- F van de Velde en P. B den Boer Adj W de Pagter Hootdred. G Baiiintijn. Pl.verv.: W. Leertouwei en H. A öosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p kw.; £r p p. 1 4.15 oer (rw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 22 Dec. '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 2.50. Ingez. mededelingen dubbel tanef. Kleine advertenties (max. 8 regels i van 1—5 regels f 1.—. iedere regel rneer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vltssingen Walstr 58—60. tel 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924- Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 tb g.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160, tel. 26 V.V.D. stemde voor, C.H.U. tégen VIER MINISTERS VERDEDIGDEN HET ONTWERP. Woensdagmorgen heeft de Eerste Kamer der Staten Generaal het wetsontwerp overdracht der souvereiniteit over .Indonesië aanvaard met 34 stemmen tegen 15 stemmen. Aanwezig waren 49 leden. Vóór stemden alle leden van de K.V.P. (17), alle leden van de Partij van de Arbeid (14), alle leden van de V.V.D. (3). Tegen stemden alle leden van de C.H.U. (5), van de Anti-Revolutionnaire Partij (6 leden, het lid de Wilde was wegens ziekte afwezig) en alle leden van de Communistische Partij Nederland (4). Hare Majesteit de Koningin heeft Woensdagmiddag de wet op de souvereiniteitsoverdracht over Indonesië ondertekend. Deze wet is in het Staatsblad verschenen. DE REPLIEKEN. De replieken werden Woensdag ge opend door de heer Algra (A.R.) die verklaarde, dat zijn politieke vrien den zuiver willen staan tegenover net verleden. De heer Kolff (C.H.U.) verklaarde, dat de ministers in hun antwoord hem niet geheel tevreden hebben ge steld. Op het punt van de status van Nieuw-Guinea in de tekst van het charter was hij niet gerust. De be zwaren tegen de regeling van het" zelfbeschikkingsrecht blijven. Het hoofdbezwaar van zijn fractie ligt op constitutioneel gebied. Hierop is de regering veel te weinig ingegaan. De heer Molenaar (V.V.D.) dankte minister van Maarseveen in het bij zonder voor zijn uiteenzetting over het zelfbeschikkingsrecht. Op dit punt is thans bij spreker groter helderheid gekomen. Terecht had z.i. de minis ter-president gesteld, dat op dit ogen- bilk geen alternatief is. De heer Jonkman (P.v.d.A.) ver klaarde nogmaals dat de ambtenaren in Indonesië vrijheid van keuze dienen te hebben. De heer van Santen (C.P.N.) hield een pleidooi voor onmiddellijke in vrijheidstelling van alle dienstweige raars. Hierna werd tot stemming overgegaan. Bloemen van de T.N.I. voor majoor Scholten. Officieren van de T.N.I. hebben aan de Nederlandse reserve-generaal majoor P Scholten, de bevelhebber der troepen in Oost-Sumatra, te Me- dan. een groot bloemstuk aangeboden ter gelegenheid van een receptie. Ge neraal Scholten noemde dit bloem stuk een symbool en het bewijs, dat de strijdbijl is begraven. De burgerij van Oost Sumatra heeft generaal Scholten na afloop van de zeer druk bezochte receptie een diner aangebo den. vrouw van garagehouder bij brand omgekomen. By een brand in een garage te Hengelo is Woensdagmiddag de 35- jarige mevrouw Schalken, echtgeno te van de eigenaar van de garage, die zelf niet thuis was, in de vlam men omgekomen, In de garage viel een hlilc benzi ne om en stroomde leeg. Toen men dacht, dat het gevaar bezworen was, ontstond een felle steekvlam. In minder dan een ogenblik stond alles in lichter laaie. De monteurs konden zich redden, doch mevrouw Sch., die juist op dat moment in de garage was gekomen, werd door het vuur overrompeld. den Garage en bovenverdieping brand- l uit. Hotel in Roermond uitgebrand. In de nacht van Dinsdag op Woensdag is hotel Kissels te Roermond grotendeels uitgebrand. Het vuur moet om ongeveer één uur ontstaan zijn in de vergaderzaal. Het meubilair en de houten lambrizering waren voedsel voor de vlammen, die snel om zich heen grepen. De gasten wijten zich nog tijdig in nachtgewaad te redden, maar aan iets medenemen viel niet meer te denken. Drie Belgen zagen geen kans meer langs de trappen te ontkomen en hebben zicli via aaneengeknoopte lakens op straat la ten zakken. De famile Kissels vluchtte over het dak naar de buren. Ook het be- dlendenlogies werd zwaar door het vuur aangetast. Een der meisjes liep vrij ernstige wonden op aan gezicht en han den. De brandweer verscheen spoedig met groot materieel. De schade kan nog niet vastgesteld worden, evenmin is iets met zekerheid te zeggen over de oorzaak van deze brand. In October 1926 werd ditzelfde hotc- door een zware brand getroffen. Toen kwamen twee kind oren van de familie Kissels in de vlamen om. Explosie in Belgische mijn Een Hongaarse mijnwerker is bij een explosie in een steenkolenmijn te Hensies Pommeroeul nabij Bergen (B.) om het leven gekomen. Een Italiaanse en een Poolse mijnwerker zijn nog ingesloten. Van de 42 mijn werkers, die gered zijn, zijn er slechts twee licht gewond. Tien van hen wer den echter wegens gasvergiftiging naar het ziekenhuis overgebracht Accoord tussen Israël en Jordanië. Uit gezaghebbende bron wordt ver nomen. dat Israël en Jordanië bij de jongste besprekingen te New York tot een accoord gekomen zijn over de „gemeenschappelijke houding" die zij zullen aannemen ten aanzien van de internationalisatie van Jeruzalem, waartoe door de algemene ver gade- ving der V.N. is besloten. Debat over sociale zaken daarom uitgesteld, in de vergadering' der Tweede Ka mer heeft de voorzitter Woensdag namiddag medegedeeld, dat ver wacht kan worden, dat de regering vandaag een verklaring over de loonpolitiek zal afleggen of een com muniqué aan de leden zal verstrek ken. In verband daarmede zouden Woens dagavond nog niet de algemene be schouwingen over de begroting van sociale zaken gehouden worden. Er was naar 's voorzitters inzicht ech ter geen bezwaar tegen Woensdag avond nog „Volksgezondheid" van dit begrotingshoofdstuk te behande len en vandaag de algemene be schouwingen te houden. Het was 't voornemen van de minister vandaag na de eventuele verklaring der re gering de vergadering tot 2 uur te schorsen om de leden gelegenheid tot beraad te geven. De begroting van sociale zaken zal vandaag echter moeten worden afgedaan. Nederlandse troepen nu aan de kust verzameld. Volgens betrouwbare diplomatieke en militaire kringen te Batavia heb ben de Nederlandse strijdkrachten Woensdag het belangrijkste stadium van de terugtrekking uit het binnen land van Java en Sumatra afgeslo ten en hebben zij zich voornamelijk begeven naar verzamelpunten aan de kust. Van Waardenburg gouverneur van Nieuw-Guinea. Naar het A.N.P verneemt ligt het in de bedoeling van de regering om dhr. S. L. J. v. Waardenburg, laatstelijk regeringscommissaris voor Zuid-Su- matra (Palembang) te benoemen tot gouverneur van Nieuw-Guinea. België zet vee-invoer uit Nederland stop. Bij ministerieel besluit is de invoer van herkauwende dieren en varkens afkomstig uit Nederland of door dit land in transito naar België verzon den. tot nader order verboden. De oorzaak voor dit besluit is het optreden van mond- en klauwzeer bij de uit Nederland ingevoerde dieren. Van Nederlandse zijde wordt inmid dels de keuring voor export nog meer verscherpt, waardoor de stopzetting van de invoer naar gehoopt wordt weer zo spoedig mogelijk zal kun nen worden opgeheven. Baby levend begraven. Na onderzoek in samenwerking met de Rijkspolitie is de Venlose recher che overgegaan tot de arrestatie van de 26-jarige vrouw A. J. V. uit Venlo, die Zondagavond haar pas geboren kind, een gezonde jongen, in een bos bij Grubbenvorst levend zou hebben begraven. De vrouw vertoeft thans onder politiebewaking in het zieken huis. Haar man is kort na de oorlog naar Indië vertrokken, waarna haar kinderen onder voogdij zijn gesteld, omdat zij door de moeder werden ver waarloosd. Zweedse beloning voor bemanning van reddingsboot. De zeven bemanningsleden van de red dingboot „Koningin Wilhèlmina", die he! Zweedse schip „Aslög" voor de Neder landse kust bijstonden, toen dit schip zich in gevaar bevond, zullen de medaille ont vangen van de Zweedse Reddinginaat- schappij. Dit is de eerste maal sinds vijl' jaar, dat de medaille wordt uitgereikt. Twee medailles zullen posthuum uitge reikt worden aan de twee bemanningsle den, die over boord sloegen en verdron ken. De Zweedse regering heeft aan de gezinnen van de twee omgekomenen als uiting van dankbaarheid voor het held haftige en zelfopofferende gedrag van de bemanning elk 5000 Zweedse kronen toe gewezen. PORTRETTEN MET ZES METER LANGE SNORREN. Robert Menzies, de nieuwe premier van Australië Marinier stierf op de terugreis naar het vaderland. Aan boord van de „Zuiderkruis" overleed 12 December op de thuisreis naar Nederland tengevolge van her senvliesontsteking de marinier le klas H. Zwager. Woensdag werd te Groningen onder grote belangstelling het stoffelijk overschot ter aarde oe- steld. Veertig mariniers uit Rotter dam brachten met een eresalvo een laatste saluut. De vlootprediker. ds. Jalvink, sprak aan de groeve woor den van troost tot de nabestaanden. Woensdag is in de Sowjet-Unie, com munistisch China en Oo^t-Europa, Oost-Duitsland inbegrepen, de 70-ste verjaardag van Stalin op grootse wij ze gevierd. Overal hingen de vlaggen I uit en redenaars gaven op vergade ringen uiting van hun lof voor de maarschalk. In Moskou vormde een viering in het Bolsjoi-Theater het hoogtepunt van de dag. Gedelegeerden uit ge heel de Sowjet-Unie en andere lan den waren hier tegenwoordig en hielden toespraken. Onder hen be vond zich ook Mao Tse-Tung. Sommige der epitheta voor Stalin, die men kon horen of lezen waren: Leider van de progressieve mens heid", „de grootste strateeg der we reld". „redder van de mensheid van het Hitlerdom en de slavernij", „held", „vader", „zon" en „adelaar". In Boedapest werd de mooiste straat naai* Stalin genoemd en de Bul gaarse Zwarte-Zeehaven Varna werd herdoopt in Stalino. In Praag werd door Zapotocky de eerste steen ge legd voor een geweldig standbeeld van Stalin en in Berlijn had een pa rade plaats van de volkspolitie. De Frankfurter Allee werd herdoopt in Stalin Allee. In China werden dansen uitgevoerd en vormelijke parades gehouden. De Britse premier Atllee, heeft Stalin door de ambassadeur in Moskou zijn Ook Gottwaid zou door het Kremlin geschrapt zijn. Onthullingen van Amerikaans weekblad. Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek" hebben de geruchten, dat Clementis, de Tsjechoslowaakse minister van buitenlandse zaken, afgezet of zelfs als een verrader berecht zal worden, „een gezonde basis". Parijs was het toneel Van een waar drama, toen Clementis al daar afstapte op doorreis van New York. waar hij de vergaderingen der V. N. bij woonde. naar Praag, aldus het. blad. „De Tsjechoslowaakse communistische regering had een extra spoorwegwagon met gewapende mannen gestuurd om de minister te halen en vele Tsjechen te Parijs voorspelden, dat Clementis zou weigeren terug te keren. Zij wezen er op. dat hij er voor gezorgd had, dat zijn vrouw naar New York kwam, toen het duidelijk was, dat hij tengevolge van be schuldigingen van te grote neiging tot het Westen in ongenade kwam. NAAR PRAAG. Clementis ging echter naar de Tsjecho slowaakse ambassade en reed na bespre- Vaise honderdjes achterhaald. Twee zakenlieden te Heerlen kre gen van klanten valse briefjes van honderd, doch merkten de vervalsing te laat, zodat niet meer achterhaald kon worden wie de briefjes hadden aangeboden. Percelen met hoge opbrengst worden omgeploegd CULTUURGROND WORDT BOS Laten wy hem boer Pieterse heten. In 1926 zette hij een forse hand tekening op een gewichtig uitziend papier en toen de inkt was opge droogd, kon hij zich eigenaar noemen van een vriendeiyk behuïzinkje mét een daaraan grenzende flinke weide in de „rimboe van Walcheren", zoals hij Dishoek noemt. De jaren verstreken, de grote zoons en doch ters verlieten het huis en de boer en de boerin voelden zich oud worden. Niet langer werd 's morgens de spade opgepakt, niet langer kon de vrouwe de zware melkemmers baas en de enige koe werd er met koek jes op gedresseerd om elke dag op vaste tijden naar het boerderijtje te wandelen, waar zy kon eten, drinken en worden gemolken. „Mijn vrouw en ik, wq zijn versleten; laten we nu maar rustig van onze laatste jaar tjes genieten", dacht de boer. Maar weinige dagen geleden werd die rust plotseling wreed verstoord door de komst van enkele arbeiders met een opzichter, die Pieterse ver telde, dat de ploeg in zyn weitje zou worden gezet. Op een kaart stond het aangegeven; langs de ge hele duinenrij was een strook bos geprojecteerd en die liep dwars door de grond van Pieterse. De oude boer Icon zyn oren niet gelo ven: zijn weitje zou grotendeels ver dwijnen en de koe zou niet langer haar dagelykse wandeling naar het huis kunnen maken. In zyn opwin ding en verontwaardiging riep hij: „Die ploeg komt niet op mijn grond: als jullie dat doen, ga ik er zelf vóór liggen!" Het was dezelfde spontane verontwaardiging en ver bazing, die momenteel alle landge- bruikers op de gronden achter de duinen van Dishoek tot voorby Zou- telande beheerst: Zy kunnen er een voudig niet bij, dat in deze tijd be hoorlijke cultuurgrond opgeofferd wordt voor bebossing, waarvan zy het nut niet inzien. „Pieterse" (zijn werkelylce naam luidt uiteraard anders) is niet het type van de boer, die wars is van iedere verandering en verbetering, integendeel. De oude baas, die nü de, zeven kruisjes bedenkelijk nadert, volgde meer dan 40 jaar geleden, toen hij nog geen voet grond bezat, al een cursus in bemestingsleer, in een tijd dat de meeste boeren van zulke nieuwigheden geen woord goeds wilden horen. Later studeerde hg' ook voor diverse andere diploma's en toen in 1921 de eerste leergang motorken- nis voor landbouwers in Middelburg werd gehouden, stond hij ingeschre ven als leerling. Het is dan ook niet te verwonderen, dat hij het nut van de herverkaveling terdege inziet. Het plan tot aanleg van de bosstrook kan echter geen genade in zijn ogen vin den, oolc al ziet hij nu wel in, dat aan een wet niet valt te tornen en ook al is voor zijn geval een oplos sing gevonden. „Dat de vroongronden worden be plant, vind ik tot daaraantoè die zijn nu eenmaal van slechte kwali teit", meent hij. „Maar dat onge veer 40 ïia cultuurgrond, die prach tige opbrengsten geeft, worden op geofferd, terwijl minister Mansholt pas heeft gezegd, dat er geen hoek je cultuurgrond onbebouwd mag bly- ven, is my een volslagen raadsel." „IK HEB VOOR DIT LAND GEVOCHTEN." Een landbouwer in Zoutelande ver telt ons hoe hg in de negentiger ja ren als 15-jarige knaap met zrjn moeder (een weduwe) heeft moeten ploetei'en om 't hoofd boven water te houden. Welk een bittere strijd moest worden gestreden om het wei nige land, dat zij bezat, te kunnen behouden! Het is gelukt, maar nu dreigt men deze grond, waaraan de man uiteraard bijzonder gehecht is, te onteigenen. „Natuurlijk", zegt hij, „ik krijg er ander land voor terug, maar die zal verder weg liggen en ik ben met mijn 71 jaar niet zo best meer ter been. Bovendien ko men mét de bebossing de vogels en die zullen veel schade berokkenen aan de landbouw op de gronden vlak bij de groenstrook." kingen. die de gehele dag duurden, naar het slation. Welke verzekeringen of be dreigingen ziin geuit, is niet bekend, maar zijn dagen als minister van buitenlandse zaken zijn waarschijnlijk geteld. Naar verluidt is president Gottwaid eveneens bij het Kremlin in ongenade gevallen", zo besluit dit artikel. Geen Franse steun aan Chinese nationalisten Franse autoriteiten te Saigon be stempelen alle Chinese berichten, zo wel van communistische als nationa listische zijde, die zinspelen op hulp verlening door de Fransen aan Chi nese nationalisten in Indo-China, als „chantage en gekuip". Zij spraken of ficieel alle berichten tegen, dat Fran se troepen de nationalisten hadden ge holpen of hun aftocht gedekt hadden. Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen te Londen zullen Engeland en het merendeel van de landen van 't Gemenebest de communistische rege ring van China onmiddellijk na Nieuwjaar erkennen. Men gelooft, dat Ernest Bevin, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, een datum hier voor in de eerste week van Januari heeft vastgesteld. Socialistische internationale antwoordt de Kominform. De Socialistische partijen in het Westen, die samenwerken in de Co- misco, hebben een verklaring afgelegd als antwoprd op de resoluties van de Kominform. In deze resoluties was een aanval vervat op de „rechtse socialistische leiders" en een oproep aan de socia listische arbeiders tot samenwerking met de communisten. De verklaring van de Comisco doet een beroep op alle arbeiders om „het bedrog der Kominform aan de kaak te stellen". In de .verklaaring verwijst de Co misco verder naar de „comedie-procqs- sen" en de „liquidatie" van communis tische leiders in de satellietstaten en de benoeming van maarschalk Rokos- sofsky als minister van Defensie in Polen. Volgens verklaring is er ledenverlies van de communistische partijen over al buiten bereik van dé geheime po litie. De openlijke splijting in Noor wegen en Finland, de zuiveringen in Dlitsland en Frankrijk en de span ning in de Italiaanse communistische partij, bewijzen het. rein, waartoe het speciaal geschikt is gemaakt. In de afgelopen zomer hebben daarop 430 mensen uit alle delen van ons land een heerlijke va- cantie doorgebracht en dit leverde onze boer een verdienste op van 1000. Met een zekere trots toont hij ons het terrein, dat inderdaad ideaal is voor kampeerders. „Dui zend gulden", zegt hg mistroostig, „wie zal mij die vergoeden?" Ehi even later: „En zij kwamen hier toch zo graag „MILLIOENEN VOOR IN POLDERING." Andei*e landbouwers, die wij ont moetten, verzekerden ons ook, dat de grond, waarin de jonge bomen zullen worden geplaatst, absoluut niet minderwaardig is. „Je kunt er in het voorjaar vroeg op terecht", verzekerde èr één, „en daardoor kun ie er in een gunstig jaar later nog een tweede gewas op telen." Een an der verklaarde, dat bij goede bemes ting en bewerking de opbrengsten 'Het 'grootste gedeelte van zgn iin ^én woord prima zijn. grond gebruikt hij als kampeerter- (Vervolg op pag. 2) beste wensen voor diens verjaardag doen overbrengen én de Amerikaan se ambassadeur zond Stalin via Wis- sjinsky, een brief uit naam van de Amerikaanse regering. De Tsjechoslo waakse president, Gottwaid, zeide in een rede „dat zonder Staün Tsjecho- Slowakije geen onafhankelijk land zou zijn". Te Praag en in andere steden en dorpen en langs de wegen trof men afbeeldingen van Stalin aan, die va rieerden van kleine portretjes cn bus tes tot enorme portretten met zes me ter lange snorren. Vliegtuigen van de Tsjechoslowaakse veiligheidsdienst met de verlichte initialen van Stalin, het getal 70 en de Sowjet-ster vlogen over Praag. In Joego-Slavië werd zijn verjaar dag genegeerd. De „Times" en de „Manchester Guardian" schrijven over het „half- religieuze" karakter der viering van Stalin's verjaardag. De „Times" ver- ggelijkkt Stalin met de Romeinse kei zer Augustus, „die zich in de veraf gelegen provincies als een God liet vereren". Hoofdofficieren van Oost- Duitse politie gearresteerd. Naar het Oostduitse Nieuwsbureau A.D.N. meldt, zijn twee hoofdofficie ren van de Oostduitse politie gearres teerd. De beschuldigingen tegen hen zullen later worden bekend ge maakt. De betrokken functionarissen zgn Heinz Seidel, tweede assistent van de Oostberlijnse politiechef Paul Mark- graf, en Conrad, hoofd van een af deling. Volgens het Westberlijnse blad Te- legraf zouden de twee mannen zijn gearresteerd op grond van verduiste ring van goederen uit politie-depöts. Het blad zegt, dat nog andere voor aanstaande politie-functionarissen eveneens gearresteerd zullen worden. Van Markgraf zelf is officieel nog niets vernomen, sinds hij in Augustus met verlof ging. De Westberlijnse bladen hebben verschillende malen 't. vermoeden geuit, dat hij als Titoïst zou zgn weggezuiverd of eveneens in een corruptie-schandaal zou zijn be trokken. Luikse vervalsers deden or* in benzinebonnen. Tijdens het voortgezette onderzoek met betrekking tot de zaak der valse Nederlandse bankbiljetten is de Luik se recherche op het spoor gekomen van een nieuwe vervalsing. Dit keer betreft het een vervalsing van de benzinebonnen, die destijds in Frank rijk in omloop waren. Zij werden in België vervaardigd en einde 1947 in Frankrijk uitgegeven voor een hoe veelheid van 4ÜO.OOO liter benzine. De politie ging in verband met deze nieuwe ontdekking over. tot de arres tatie van een 51-jarige drukker uit Angleur, de burgemeester van Vresse sur Semois en een 50-jarige Luike naar. Weer lijkje van Belgisch kind gevonden. Dinsdagavond is in een watertank bij Pouhon het lijkje gevonden van de vierjarige Jacques Goffinet, die enkele dagen geleden op weg naar school bij Malmedy was vermist ge raakt. Belgen langs de grens mogen in Nederland kopen. Volgens het Belgische blad „Het Nieuws van de Dag" zouden de Bel gen, die minder dan 5 km van de Bel gisch-Nederlandse grens wonen, één dag per week in Nederland artikelen voor hun persoonlijk gebruik mogen kopen. De personen, die verder dan 5 km van de grens wonen, moeten van een invoervergunning voorzien zijn. Strenge vonnissen voor Nazi-progrom in 1938. Een Duitse rechtbank te Frankenthal heeft Dinsdag zes voormalige leden van de SS veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 10 maanden tot tien jaar met dwangarbeid wegens het platbranden van een synagoge op 10 November 1938, de dag van de grote Nazi-progroms. Ze ven andere beklaagden kregen 6 tot 20 maanden gevangenisstraf. Drie beschul digden werden vrijgesproken. Zij werden er alle van beschuldigd de synagoge en het Joodse tehuis voor ouden van dagen te Neustadt in de as gelegd te hebben. Twee Joden van meer dan 80. jaar zouden in de vlammen zijn omgekomen. Het hof was van oordeel, dat „het Duit se volk, gezien de mening in het buiten land. een definitief standpunt tegen der gelijke acties, waarvan de beklaagden werden beschuldigd, moet innemen." PLAATSELIJKE MIST. Geldig tot Donderdagavond. Toenemende bewolking, maar over wegend droog weer en langzaam ver dwijnen van de nog aanwezige nevel of mist. Matige, aan de kust later vrij krachtige Zuidelijke wind. Iets kouder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1