KAPPIE Sport en wedstrijden DE ZWARTE ORCHIDEE KWARTIERMAKERS VAN DE T.N.I. REEDS IN BATAVIA Scheepvciartfeerlchten KLANKEN uit de AETHER DINSDAG 13 DECEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 VOcTBAL Engeland B-Nederland 22 Februari te New Castle. De Britse voetbalbond heeft van avond bekend gemaakt, dat de wed- strjjk Engeland B—Nederland op 22 Februari a.s. te New Castle zal wor- de;n gespeeld. BELGISCHE ERE.DIVISIE. Charleroi S.C—F.C. Luik 1—1; Ber- chem—Standaard 3—1; F.C. -Brugge La Gantoise 0—1; S.C. Anderlecht— Olympic Charleroi 0—1; Tilleur—F. C. Mechelen 2—2; Antwerpen—Stade Louvain 2—2; Racing Mechelen—Ra cing Brussel 4—2; Lyra—Beerschot 1 4. Berchem, dat met 3—1 van Stan daard won, bezet thans in het klasse ment do eerste plaats met 20 punten. Anderlecht heeft als tweede een ge lijk aantal punten doch een minder gunstig doelgemiddelde. F. C. Brugge en Lyra verloren beido en bezette» resp. de voorlaatste en de laatste plaats met 7 en met 6 pnt, HANDBAL -Woensèl 2 2. Hellas In deze wedstrijd waarin Woensel veel beter was dan enkele weken ge leden, toen Hellas in Eindhoven met 8—3 won. zijn de punten broederlijk gedeeld. De gasten namen eerst do leiding, doch voor de rust bracht Hei- las de partijen nog op gelijke voet. In do tweede hell't maakte Hellas er 21 van, doch 5 min. voor het «•inde kon Woensel door een fout in de Hellas-verdediging een gelijk spel uit het vuur slepen. De Hellas-voor hoede heeft veel voor het doel geze ten, doch de Woensel-keeper speelde een zeer goede partij, terwijl ook vele schoten naast en over gingen. HELLAS II—WALCHEREN 3—1. Zondag speelden de Walcheren- dames een handbalwedstrijd te Goes tegen Hellas II. Reeds spoedig had de thuisclub een 3—0 voorsprong verkregen, met welke stand de rust inging. Ook na de rust oefende Hel las oen zware druk uit op het Wal- eheren-doel, maar de keepster was steeds op haar post en wist allo ge vaar tijdig te keren. Tenslotte wist Walcheren do eer te redden. Door de regenval van de laatste dagen was het veld modderig, maar toch behoorlijk bespeelbaar, TURNEN PERSONELE WEDSTRIJDEN ZEBRA IN GOES. In de laatstgehouden bestuursver gadering van de Zeeuws-Brabantse Turnkring is besloten de centrale traning fe Goes eerst te doen aan vangen na de personele wedstrijden, die Op Zondag 15 Januari in Goes worden gehouden. Het resultaat de zer wedstrijden zal mede beslissen over de centrale training, dié ö.m. moet dienen voor het klaar maken van dé Zeeuwse ploegen, die moe ten .uitkomen in de trlalmeetlng met de Limburgse en N.-Brabanta-Gel- derse kring. Deze, personele wedstrijden bestaan uit Vier gedeelten, nl. voor heren, dames, heren juniores (17—20 jr.) en dames juniores (17—19 jaar). HOCKEY Middelburg-Push I11 -3. Op het laatste ogenblik moest Middel burg de opstelling wijzigen; dit beteken de voor de verdediging een verzwakking. In de voorhoede waren twee nieuwe spe lers opgesteld, die deze linie aanmerkelijk versterkten. De eerste 10 min. was Mid delburg in de aanval, maar de voorhoede spelers konden de goal niet vinden. De eerste doorbraak van Push werd door de keeper onderschept, maar de weer inge schoten bal rolde over de sticks van de bolde backs en bleef juist over de doel lijn liggen, Middelburg nam het heft weer in handen en scoorde de gelijkmaker, die echter wegens buitenspel werd geannu- v;e„ juist voor de rust sloeg de Push-linksbinnen In de doelmond. De Amsterdamse Beurs Nederland 1940 (314) dito 1937 (31/.) dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert 3 Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S, 2% Spaarc. S f 100 2%% Indtë 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned, Ind. Hand. B Ned. HandeJmij, AKU Bevggh's Jurgens Calvó-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Ksbelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. H.A. Lijn Kon. Petrol. MU. Amsterdam Rubb. Kon. Paketvaart Ned. Scheepv, Unie Rotterdamse Lloyd Stv, Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Dell M(j. Belhlehem Steel General Motors Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw, New„ York Centr. Spw. Pennsylvania 9 Dec. 12 Dec. 100% 100% 98% 08% 97% 96% 98% 08% 100% 94% 100% 157% 195 208 246 184% 303 145% 194 208 245% 2Ó6 240 304%- 297% 133% 1293:, 159% 159% 304% 297% 133% 129% 146% 141% 148% 1461, 137 135 145 143% 148% 146% 109% 107% 136% 134% 92% 92 70% li 9% 12% 70% 38% 12% De Amsterdamse effectenbeurs was uiterst stil met zeer geringe handel in vrijwel alle sectoren. Het weckend heeft geen nieuwe gezichtspunten opgeleverd en de merkt verliep traag en lusteloos. De koersen waren na een omocr prijshou dende opening licht in reactie, het totan) gebrek aan uffaire werd als voornaamste oorzaak beschouwd. De staatsfondsenmarkt was prijshou dend. De conversielening 1947 noteerde zelfs 08%. een koers die sinds vele weken niet is voorgekomen. Tegen slot was de 'notering op 98% onveranderd ten opzich te van Vrijdag. keeper stopte. maar de toestormende midvoor bereikte de -bal ietB eerder dan de keeper en sloeg deze in het doel (0-- 2). Na de rust zette Middelburg alles op alles. En uit een van de vele aanvallen wist de mjdvöor te doelpunten. (1—2) Middelburg speelde erg enthousiast en de gelijkmaker hing in de lucht. Toch was het Push. dat met een schot van de mid- voor door de benen van de keeper zijn voorsprong vergrotte (1—3). Het vierde Push-doelpunt werd wegens buitenapel geannuleerd. Met deze stand kwam het einde. JEUGDCOMPET1TIE DAMES MIDDELBURG—PUSH 4—2. Middelburg was direct in het. offensiel en had een behoorlijke veldmeerderheid Geleidelijk kwamen de Push-dames er be ter in. Met de rust had Middelburg een 3—2 voorsprong Ne de rust ging de strijd gelijk op. De Middelburgse aanvallen wa ren échter gevaarlijker en de voorsprong werd vergroot tot 4—2. Hiermee kwam 't einde. HEREN MIDDELBURG—PUSH 0—2 De eerste helft werd gespeeld voor het Push-doel en de bal kwam zelden op de Middelburgse-lielft, Toch kwamen er geen doelpunten en de rust ging met blanke stand in. Na de rust werd Push sterke: en speelde zeer ertthouisast. Dit werd beloond met twee doelpunten. Een voor Middelburg verdiend tegenpunt bleef uil en zo kwam de eindstand met 0—2. BOKSEN MITRI BEHOUDT ZIJN TITEL. Door een puntenzege op de Frans- ten of in eigen man Jean Stpek, heeft de Italiaan Tiberio zijn Europese midden- gewichtstltei behouden. Het gevecht over 15 ronden, werd Maandagavond in het Palais des Sports te Parijs ge houden. BRIDGE INTERNATIONALE BRIDGE-ONTMOETING. Het bestuur van de Nederl. brid gebond heeft, naar wij vernemen, zijn goedkeuring gehecht aan een wed strijd tussen het eerste viertal van de Continental Club te Amsterdam en het vertegenwoordigend Deense team. Het viertal van de Continental Club bestaat uit de heren mr. F. W. Goud smit, mr. J. R. C. van Bsmmel Suyck, M. Catz en W, Filarski. De ontmoeting tegen de Denen, die ls vastgesteld op 6, 7, 8 en 9 Januari a.s., zal zes zittingen van 32 spelen omvatten. Koningin en Prins ontvingen delegatie uit Nepal H. M. de Koningin cn Z. K, H. Prins Bernhard hebben op het Paleis op dep Dam een lunch aangeboden ?an een bij zondere Nepalese missie opder leiding van de ambassadeur van Nepal in Londen, welke aan H. M. de versierselen van de hoogste Nepalese onderscheiding kwam aanbieden. H. M. heeft aan de Nepalese ambassadeur het Grootkruis ln de Orde van de Nederlandse Leeuw verleend. Treinstagnatle tussen Utrecht en Amsterdam. Maandagmorgen omstreeks 8 uur is van de trein, die te 7.41 uur van Utrecht naar Amsterdam vertrok, b(j Maarssen het laatste truckste'l met een as ontspoord. De oorzaak is onbekend. De stoptreinen van Utrecht naar Amsterdam vlse-versa reden van Maarssen naar Amsterdam en tus sen Maarsen en Utrecht werd het verkeer per bus onderhouden. De expressetreinen AmsterdamMaas tricht werden over Hilversum ge leid en ook het gewone verkeer Am sterdamUtrecht ging over Hilver sum. Cadiclubs verdwijnen. Overeenkomstig een rapport van de Commissie Reorganisatie Cadi, dat door de minister van oorlog reeds is goedgekeurd, zullen de Cadi-clubs uiterlijk 1 April as zijn verdwenen. Alleen die in Assen blijft nog tot de nieuwe cantine gereed is. De comman danten kunnen de cantines verpach- beheer hemen. Het Cadi-beginsel. dat de sterken de zwakken moeten helpen, blijft onver kort gehandhaafd. Kleine, niet rende rende cantines moeten door financiële steun in stand gehouden worden. Daartoe zal een Centraal Cantine- fonds worden ingesteld, waarin elke cantine een percentage van de totale omzet moet storten. Italië wil Olympische Spelen voor 1960 organiseren. Naar verluidt zullen Rome en Mi laan zich candidaat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen in 1960. Dit zal gebeuren in de e.v. bijeenkomst van het I O.C. te Kopen hagen Nog verscheidene andere, ste den zullen dan haat candidatuur naar voren brengen. De Spelen zijn totdusver nog ni^t in Italië gehouden. FEUILLETON De oud-internationals willen vereniging stichten. Na afloop van de wedstrijd Neder- land-Denemarken werd er in één der restaurants van het Olympisch Sta dion te Amsterdam, op initiatief van de directie en van Hans Telzner, zelf ook een van de meest bekende ach terspelers van het Nederlands elftal uit een vorige periode, een réunie ge houden van oud-internationals. Het was een gezellig samenzijn, waar vele spelers uit de vorige perioden van onze voetbalhistorie elkaar oude sterke verhalen zaten te vertellen. Uit de gesprekken bleek duidelijk dat men dit contact buitengewoon op prijs stelde en dat er plannen be staan om te komen tot de oprichting van een Nederlandse vereniging van oud-internationals. KERKNIEUWS, AFSCHEID DS. VAN GREETHUYSEN. Zondag heeft ds. van Griéthuysen afscheid genomen van de Ned. Herv. Gemeente in St. Annaland wegens vertrek naai' Numansdorp. Ds. van Griethuysen had tot tekst gekozen Zacharias 9, daarvan het tweede deel van vers 9 ..Zie. uw Koning zal u komen, rechtvaardig, en hij ia een Heiland." Na de bediening des Woords richt te de scheidende predikant zich tot kerkeraad, de ring en andere kerke lijke colleges. Hg herinnerde er aan, hoe hij te St. Annaland door dr. Ba- Toch mag er geen sprake zijn van een fait accompli voor de Eerste Kamer. In verband met de in de pers verschenen mededelingen, dat Republi keinse troepen Batavia zouden beginnen binnen te trekken en dat zij na 15 December a.s. volledig met de veiligheidsmaatregelen belast zouden zjjn, deelt de minister van Overzeese Gebiedsdelen het volgende mede: een strikt minimum worden beperkt, omdat de regering zelfs niet de In druk mag wekken, al» zoude zU de Eerste Kamer der Staten-Generaal voor een fait accompli willen plaat sen." VERKIEZING PRESIDENT. Donderdag zal de Raad voor ver kiezing van de president der Repu bliek Indonesia Serikat te Djocja vergaderen. Elke deelstaat zal door één afgevaardigde hierin vertegen woordigd zijn. indien in deze zitting meer dan één candidaat voor de pre sidentszetel zal worden voorgesteld, zal geen stemming worden gehou- „Dadelijk na de voorgenomen sou- vereiniteitsoverdracht op 27 Decem ber a.s. zullen de organen van de V. S.I. belast zijn met de handhaving Van orde en veiligheid, 't Spreekt van zelf, dat hiertoe een omvangrijke voorbereiding nodig is. Bij de te dier zake gehoudfen besprekingen met militaire en bestuursautoritel- ten was gebleken, dat te Batavia een belangrijk aantal T. N. I.-batal- Jons nodig zou zijn om de openbare veiligheid in redelijke mate te kun nen waarborgen. Voor éen doeltref fende taakvervulling leek het de au toriteiten nodig, dat deze T. N. I.- bataljons te voren in Batavia gele- gerd zouden zjjn en in staat gesteld j den, doch zal overleg worden ge- 1 1bespreking zouden worden zich in hun nieuwe omgeving te oriënteren. --- - - - .- ming is bereikt ten aanzien van de In verband daarmede stelden de president. Zoals bekend wordt ver pleegd in een algemene toadat door de Raad overeenstem- autoriteiten in Indonesië i i de Ne derlandse regering voor goed te keu ren, dat de eerste T. N. ï.-afdelin- gen omstreeks 15 December 1949 in Batavia zouden binnentrekken. De regering heeft daarop medegedeeld, tel aan was bevestigd, die nu ook bijdat dit staatsrechtelijk en politiek j.-,. =- onjuist zou zijn en dat daarom het binnentrekken van de T. N. I. in Ba tavia en andere grote steden niet mocht plaats vinden, zolang de Tweede en Eerste Kamer de resul taten der Ronde Tafel Conferentie niet zouden hebben aanvaard. Thans verneemt de regering, dat, hoewel do feitelijke machtsovergave eerst op 27 December 1949 in Indo nesië zal plaats hebben, indien ook de Eerste Kamer der Staten-Gene raal de resultaten van de Ronde Ta fel Conferentie aanvaardt, de auto riteiten in Batavia hebben goedge vonden. dat kwartiermakers van 't toekomstige R. I. S.-ieger in de ste den komen om er polit lestechnische besprekingen te houden cn voorbe reidingen te treffen. In de steden worden echter geen wapenen over gedragen of bewapend optreden van de R. I. S.-troepén toegelaten vóór de eindbeslissing van het Nederland se parlement. Do regering heeft aan de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon doen weten, dat het haar uitdrukke lijke' wens is, dat de in gang gezet te voorbereidende maatregelen tot dit afscheid aanwezig was. Ds. v. Griethuysen dankte allen met wie hij had mogen samenwer ken. Ouderling N. Overbeeke sprak namens kerkeraad en gemeente en' liet Psalm 121 vers 4 zingen. Het woord werd hierna gevoerd door ds. J. de Bres, ds. de Lint en ds. van Putten. Voor deze dienst bestopd overgro te belangstelling. GEREF. GEMEENTEN De Geref. Gemeenten van Hoedekens- kerke en Nisse hebben besloten tezamen een predikant te beroepen. Zij brachten Maandagavond een beroep uit op cand A Vergunst te Leiden Marktberichten VISMIJN VEERE. 12 Dec.: Export garnalen 1348 kg 98—141; Schaf 398 kg 46—54; Bot 97 kg 60—66; Wij ting 123 kg 28—46; Ongesorteerd 27 kg 50 —55. alles per kg. VISMIJN VLISSINGEN. Week van 5—10 Dec. Export garnalen 2963 kg 105—188; Schar wacht, dat Soekarno de eerste pre sident zal worden. Het K. N. I. P. heeft de algeme ne beschouwingen over de resultaten van de R. T. C. beëindigd. Maandag zou het regeringsant- woord volgen. dooi ALLAN SWINTQN Bot 218 kg 47—69; Kabe'- i—97: Sardijn 23 kg 45. alle: 60 „Ik moet en ik zal. Hij wil mij heb ben én heeft mij nodig". „Ik ook", zei Sam grimmig. „Jij wilt mij misschien hebben, maar je hebt mij niet nodig. Jij bent .ge trouwd met botanie en redelijkheid. Die twee zullen bij jou altijd een eer ste plaats innemen. Er zijn aardige meisjes genoeg daarginds, die jou ge lukkig zouden kunnen maken, en die de kans daartoe maar al te graag zul len nemen. Je zult me gauw vergeten en opnieuw beginnen". „Dat geldt ook voor jou bij hem en dan zal ik op je wachten. Wat meer zegt: ik ben van plan om met je te trouwen." zei hij. Met haar ogen strak op de zijne ge richt. die haar veelbetekenend aanke ken, zei zij langzaam: „Hij ook". „Heeft hij dat meisjé van Pasquale getrouwd? Zij was even wild op hem als jij". Haar ogen schoten vuur. „Dat was jou niet waardig en het was ook niet vriendelijk. We zijn al getrouwd in iedere zin. die er op aankomt. Het mompelen van een paar woorden en het tekenen van een paar papieren zal daar liiets aan veranderen. Maar ik ben er zeker van, dat wij getrouwd zullen worden door de eerste priester, die wij ontmoeten", „Je bedoelt, dat je dat hoopt. Ik zal je dit niet laten doen. liet is gekken werk met geen enkel redelijk motief. Ik zeg je, dat die bevlieging wel voorbij zal gaan en dan kun je een behoorlijk leven hebben. Met hem zou je dat nooit kunnen. Hij zal zich nooit weer in dat huis van hem vesti gen! Hijhij probeert de verkeer de dingen. Hij loopt niet meer met do wereld in de pas. Op de een of ande re manier zal hij tenslotte in moeilijk heden ten onder gaan". „Dat is de reden, dat ik bij hem moet zijn. Er zijn niet veel meisjes, die zijn leven konden delen. Alleen 't soort, dat zijn waarde kent. Zo oen ben ik er. Grootvader en mijn vader waren op hun eigen manier ook zo en ik hield van ze. Het feit, dat ik op deze voor mij zo zonderlinge tocht Carel Briels schrijft een Bevrijdingsspel voor 1950. De heer Carel Briols heeft, volgens „De Volkskrant", van de Raad van Bestuur en de directie van het Olym pisch Stadion in Amsterdam opdracht gekregen om bij het eerste lustrum dor bevrijding. 5 Mei 1950, een „na tionale manifestatie" te ontwerpen en te doen uitvoeren. De heer Briels hgeft deze opdracht aanvaard. Hij wil de uitvoering er van beschouwen als een afsluiting van zijn oeuvre op dit terrein in de afgelopen jaren. Mariniers krijgen trommen maar nog geen blauw pak. Aan *t corps mariniers werden Zater dag, op de 284ste verjaardag van het corps, acht paradetroihmen en een grote trom als geschenk van de club „Rotterdam" aangeboden. Tegenover minister Schokking, die de plechtige aanbieding bijwoonde, wees de korps commandant, generaal majoor N, R. de Bruijne, op het grote verlangen van het corps om het geliefde blauwe uni form weer terug te krijgen. meeging.-bewijstrant. Hugh en ik ver staan elkaar en wij behoren bij elkaar". „Je praat, of hij in een appartement net om de hoek zit. Hij zwerft ergens tussen de Amazone-rivier en de At lantische Oceaan. Dat is een millioen vierkante mijlen, bestaande uit volko men onbekende jungle. Je zoudt hem in geen tien jaar vinden". „Ik kan de stad vinden. De Jivan- té's kunnen muildiei-ensporen volgen, die maanden oud zijn en dan nog zelf sneller vooruitkomen. Dat is de reden, dat ik Manuel moet hebben: om met hen te kunnen spreken. Zij weten, dat ik Don Arturo's kleindoch ter ben. Ik zal ze overreden, om Hugh met oen brief te volgen en in het Indianendorp wachten tot hij komt. Alles, wat ik van je verlang, is Ma nuel en genoeg voedsel, tot ik de stad kan bereiken. En dan is er nog iets, dat ik zeer op prijs zou stellen, als je het voor mij zoudt willen doen, wan neer je weer terug bent. Het is voor de familie. Je weet. wat ik met de verschillende dingën, die ik had, voor hen van plan was. Ik zal je een briefje meegeven, dat aan mijn moe der voldoende uitleg geeft. Als jij de boel dan wilt meenemen, en voor haar wilt dpen, wat je zei, dat je voor mij zou doen, zal ik je zeer dankbaar zijn". „Het zal niet nodig zijn. Ik weiger, om je te helpen jezelf weg te gooien en dat is het, waar dit op neer zou komen. Ik heb je hierheen gebracht en ik ben er verantwoordelijk voor. dat je er ook weer uit komt". (Wórdt vervolgd). 20 kg 67—6£ jaiJW 20 kg E per kg. VEILING ZUID-BEVELAND 13 Dec.: Groenten: Bloemkool I 25—30. id. II en ITT 818; Rode kool 10—12; Gr. kool 1427:'Boere kool 22; Soruitén I 43— 54. id. TI'15—25; Andijvie 18—21; Prei 33. alles per 100 kg. bos of stuks. Minister Hamelink ziek. De minister van financiën van de negara Indonesia Timo«?r, M. Hame link. is voor het ondergaan van een langdurige maag-behandeling opge nomen in bet Tjikini-ziekenhuis te Batavia. Minister van financiën ad interim is óp het ogenblik drs. Tan Tck Hen. Vhssingen aangekomen: 10 Dec. Fioreq. tine van Antwerpen: U Dec. Roll' van Antwerpen; Eems van Antwerpen; Para mount van Antwerpen; Despatch van Ant werpen. Vlissingen vertrokken: 11 Dec. Eems naar IJmuiden; Paramonnt naar Water ford: Rolf naar Oporto. Gepasseerd na<ar Antwerpen 10 Dec. He. ron van Londen; Nijkerk van Le Havre; Linthorst Homan yan Kopenhagen; T®ro van Rotterdam; li Dei;. Democraat van zee; Majori van Denemarken; Edam van Rotterdam; Badzo van Hulk 12 Dec. Al- riati van Hamburg; Klipfontein van Southampton.' Gepasseerd van Antwerpen: 10 Dec, Fidutia nnar Londen; Almkerk naai Rot terdam; Helena naar Londen; Mizar naar Southampton; Aktjo paar Kópenhagen; Lindekerk naar Hamburg: Trompenburgh naar Rotterdam; U Dec. Bali naar Lon den; Viking naaf Rotterdam. ZON EN MAAN, 14 December. Zon: op 8.40 onder 16,28 Maan: op 1,33 onder 13.28 Vlissingen Hansweert 8.19 9.09 HOOG WATER ,-fNAP u.+NAP 1.41 21.06 1.65 1.74 22.04 2.00 1.51 3.02 LAAG WATER -NAP u.—NAP 14.49 15.52 Waar zijn onze schepen Aalsum U v. Hamburg te Bremen. Albirep p. 10 New York n. Rotterdam, Algorab 10 v. Sao Franc, te Paranagna. AmsteUand p. 11 Lissabon n. Amst. Amstelveen p. 12 Gibraltar n. Antwerpen Bali 12 te Londen n. Amsterdam. Bengkalis 10 v. Rotterd. n. Pers. Golf. Bloemfontein p. 11 Que», n. Kaapstad. Blommersdijk 10 te Aden n, Beira. Boissevain 11 v. Mcmbassa n. B. Aires, Breda 10 v. Trinidad n. Curasao. Draco 10 v. Gothenburg n. Amsterdam. Drente p. 10 Gibraltar n. Bahrein. Jobshaven 10 v. Gibraltar te Philipville. Kota Inten 11 v. Suez n. Rotterdam. Leuvekerk 11 te Port Said n, Calcutta. Lindekerk 10 v. Antwerpen n. Hamburg. Lissekerk 12 v. Aden n. Rotterdam. Lieve Vrouwekerk 11 v. Rott, te Muscat. Maashaven 11 te Las Palm. n. Rotterdam. Maaskerk 10 v. Dover n. Bordeaux. Marpessa p. 10 Madeira n. Piraeus. Meerkerk 11 v. Hongkong te Rotterdam. Meliskerk p. II Perim n. Cochin. Merwede 12 v. Rott. n, Hamburg. Midas 11 v. IJmuiden n. Odense. Salland 11 v. Amst. n. B. Aires. Sarangan p. II Malta n. Rotterdam. Slamat 10 v. Pennng n. New York. Soestdijk 11 te Aden n. Javo. Sunetta 10 v. Port Said n. Lissabon. Ternate p. 11 Perim n. Batavia. Utrecht 12 v. Lo Angeles n, Houston. Waterman p. 12 Perim n. 'Batavia. Willem Ruys p. 11 K. Guardafui n. Rott. Westland 10 v. B. Aires n. Amsterdam. Zeeland 10 v. Bona n, Rotterdam. Zuiderkruis P. 11 K. Bon n. Rotterdam. WOENSDAG. „Ein Deutschcs requiem" van Brahms wordt vanavond uitgevoerd door het Groot Omroepkoor, het Radio Phil- harmonisch orkest. Tilla Briem so praan en Hans Hotter bariton Het geheel onder leiding van Paul van Kempen (H. II 20.15). Do andere zen der geeft een uitvoering van Mo zart's Entfilhrung aus dem Serail, op namen van de tijdens het Holland festival door dc Weense Staatsopera in het gebouw voor Kunsten en We tenschappen gegeven uitvoering. Het derde bedrijf wordt Woensdag uitge voerd (H. I 20,20). Hilversum I: 7. 8.30, 13, 18, 20 en 23 Nieuws; 8.43 Harry Davidson en zijn or kest; 8.50 Voor de huisvrouw; 9,03 Mozart- cyclus; 10.05 Morgenwijding. 10.20 Onze keuken. 10.30 Als de stofzuiger zwijgt. II Populair nonstop. 12 Orgelspel; 12.30 Kwartet Jan Corduener; 13.15 Omroep orkest. 14 Gesproken portret. 14.15 Jeugd- concqrt. 15 Kinderkoor De Roodborstjes; 15.20 Speel Jij dit ook; 15.30 Vragen staat vrij; 16 Het stond in de krant; 17.30 Mu ziek uit nieuwe Amerikaanse films. 18,30 Sidney Torch en zijn orkest; 18.30 Re- gerlngsuitzènding; 19.15 Silvestri-kwartet; 19.30 Onze spelregels; 19.45 Van alle dag: 20,30 Opera; 21.45 Hoorspel: 22.35 Paul Godwin-Bruse Luwe-Cor Steyn; 23.15 Swing and sweet. 23,40 Rustige gram.- muziek. Hilversum II: 7. 3.30. 13, 19, 20 en 23 "Nieuws; 9,03 Ochtendbezoek bij onze .ion- ge zieken; 9.35 Straus Coneert; 10.30 Mor genwijding; 11.20 De droom van Nebu- cadnezar. 12 Dat wil ik nog eens horen; 12.45 De negen Zapakara's; 13.13 Cyclus; 13,20 Orgelconcert; 14,45 Vijf vrolijke plaatjes; 15 Serie Jeugdconcerten; 15,45 Voor onze meisjes en Jongens. 17.45 Rege ringsuitzending; 18 Onze Nederlandse ko ven en korpsen. 18,30 Kometen en vallen de sterren; 19,30 Sportcommentaar en oen vrojijke plaat; 20.05 Commentaar Fa- miliecompetttie; 20.15 Ein Deutsches Re quiem; 21.30 Verwereldlijking in ons don ken: 22 Marinierskepel; 28,45 Avondovtr- derjking. 23.15 Avondconcert. RADIO-CENTRALES 3. 7 (Brussel VI.) Nieuws. 7.03 „Casse- notgtette", suite. Tsjalkofski (gr.); 7,30 8.20 pauze; Pl.rn. 8.30 Morgenconc. (gr.): 9 Nieuws; 9,05 Deuntjes in de morgen. 10 (Eng. LP) Nieuws; 10.10 Verzoekprof r. voor de huisvrouw, (gr.); 11 Reg, Porter Brown, orgel; 11.30 „Dudley Hippodrome Orchestra". 12 (Brussel VI.) Orkestmuziek (gr.). 12.15 Maurice de Croes. plano (om 12.30 Weerber.); 13 Nieuws; 13.15 Gram. mu ziek; 14 Orkest Meiachrina (gr,). Pl.m. 14.15 (Brussel Fr.) Gram. muziek: 13 (Eng. H.S.) BBC Midland licht orkest (event. v\ 15.15—15.45 PCJ: Het schip van de week) 16 (Eng. LP) Charles Ernesco en sextet; 16,30—17.30 Pauze. Pl.m. 17.30 (Kootwijk! Batavia. 18 (Brussel Fr.) Voor de soldaten; 18.30 (Brussel VI.) Voor de soldaten; 19 Nieuws; 19,30 „Loiseau de feu". Strawinsky (gr.). 20 (Brussel Fr.) Groot symph.-orkest (Tsjechisce muziek); 21.15 Rustige gram. muziek; 21.30 Lichte gram. muziek: 22 (Brussel VI.) Nieuws; 22.15 Kamermuziek (gr.) 22.35 Nieuws; 23 (Eng. LP) Nieuws; 23.15 „Topic for tonight"; 23.20 Ted Heath ep ensemble. 30. Kappie, de koning. Pi R en de Maat wa ren van boord af ge gaan en ze stonden nu tegenover Horrel en de agenten. „Jullie denken, dat je handig bent ge weest, hé?" siste Hor- rel tussen zijn tanden door. „Maar ik zal jullie te pakken ne men, zodra ik maar kan! Reken daar maar op! Wanneer Horrel wraak neemt, dan doet hij dat goed!" „Wij zullen er wel voor oppassen ooit weer iets met je te maken te krijgen!" zei Kappie woedend. „Ik hoop, dat ik dat lelij ke gezicht van jou nooit weer tegen zal komen, en wanneer dat eens bij toeval wel zou gebeuren, dan weet ik, wat me te doen zal staan!" „En of!" voegde de Maat er aan toe, terwijl hij gauw een lange neus trok. „Lelijke vogelver schrikker! Je kan lekker niets meer beginnen!" „Nooit zal ik vergeten, dat deze man mij op een stoel heeft vastgebonden!" zei de Koning. „Wij zullen er voor waken, dat deze booswicht niet kan ontsnappen!" Onder bewaking van enige agenten werd door de ongure bemanning van Horrel de voorraad oesters uit de baggermolen gehaald, en het slot van alles was, dat Koning Fiodorus de Derde een rafelig lint om Kappie's nek hing, waaraan een van de oesters bengelde. „Beschouw dit als een Koninklijke Orde!" zei de Koning. „Wellicht zal deze oester een parel bevatten, die U geluk zal aanbrengen! Laat het een herinnering zijn aan dit eenzame eiland, dat gij gered hebt uit de klauwen van een. zeerovers-bende!" Kappie werd verlegen door deze woorden. „Het was heel gewoon!" mompelde hij. „Ten slotte was ik mijn baggermolen kwijt, en daar door kwamen wij hier toevalligmaar Ik dank U, Sire.... dank U wel!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5