Nieuws uit Zeeland KAPPIE verlies! «le Iv rfrrss\ i fssslSa 4" KLANKEN de AETHER Godfried Bomans drukwerk Drukkerij F. van de Velde Verzorgde handen JO FIBBE 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 12 DECEMBER 1949 De herten van Groede. Er is aanvulling nodig I In de „Nederlandse Jager" van be gin December troffen wy een artikel aan, dat de heer A. B. Wigman van de Stichting „De Hooge Veluwe" te Hoenderloo schreef over de herten in de hertenkamp te Groede. Zoals wij reeds meldden dragen deze herten thans geweien, die breed vertakt zijn. Zij brachten het ln een jaar tijd van spies-ender tot twaalfender! Ook de heer Wigman zoekt de oor zaak van deze snelle gewei-groei in de voeding der dieren en wel in de suikerbietenkoppen en de voederman. gels. Zekerheid daarover bestaat ech ter nog niet. De heer Wigman verklaart ten hoogste benieuwd te zyn, welke ver rassing het komende jaar ons zal brengen: terugzetting of nieuwe aan- was? Indien enigszins mogelijk moe ten we burgemeester Everaars in Mei die helaas het enige vrouwelijke hert in zijn kamp verloren zag gaan door overlijden, met een of twee wildkal- veren van vrouwelijk geslacht verras sen en ik zou graag zien, dat eige naars van een hertenrevier dat nu reeds in hun oor knoopten. Wellicht kunnen z\j er de wetenschap mee die nen. Op. de ..Hooge Veluwe" zijn we alvast begonnen met een ton of tien Zeeuwse voedermangels voor winter- verstrekking in het komende seizoen De omstandigheden van een hei- en zandterrein met enige duizenden hec taren omvang zyn uiteraard niet ge lijk aan die van een kampje van drie kwart bunder op de klei. maar we zullen zien! Aldus de heer Wigman. Oost Zeeuws-VIsamse gepensionneerden stichtten een afdeling» Evenals te Zierikzee en te Goes had het bestuur van de Algemene Ned. Bond van Gepensionneerden, afdeling Zeeland een vergadering te TerneU- zen uitgeschreven in Hotel ,.Du Com- merce" welke uitstekend bezocht was. De afdelingsvoorzitter, de heer-F. C. Wijsveld uit Vlissingen, zette het hoofddoel dezer bijeenkomst uiteen, nl.: het stichten van een afdeling Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Aange zien geheel Zeeland van ruim 300 le den in 1947 tot bijna 800 leden op het huidige ogenblik groeide en een afde ling kan ontstaan als er minstens 100 leden zijn. konden alle aanwezigen zich met de stichting van een aparte afdeling verenigen, ook met het oog op intenser propaganda. Tot bestuurs leden werden gekozen de heer J. Bu- ma te Axel (voorzitter), Mevr. de Wed. I. Ferket—van Damme te Sas van Gent en de heren L. J. Colsen te Hontenisse. M. C. Hack en H. Coene, beiden te Terneuzen. Het hoofdbestuurslid, de heer G. de Noo, hield een propagandistische toe spraak en zette de huidige stand van zaken uiteen betreffende de toeslag op de pensioenen. De heer Buma dankte tenslotte het bestuur van de afd. Zeeland voor het vel" werk dat verricht werd. Wijziging tertiair wegenplan. Op 't Tertiair wegenplan van de Prov. Zeeland komt voor 'n tussen de Ga- pingse weg en de Prov. weg Middel burgVeere gelegen, ongeveer 600 m lang wegvak, waarvan het wegge deelte bij de inundatie van Walcheren verloren is gegaan en ten aanzien van welke verbinding de Herverkavelings commissie Walcheren heeft beslist, dat het niet meer voor verbetering in aanmerking komt. B. en W. van Veere. die deze verbetering evenmin noodzakelijk achten, verzochten het college van Ged. Staten te bevorde ren, dat bedoelde verbinding van het Tertiair Wegenplan wordt afgevoerd en dat in plaats daarvan op dat plan wordt gebracht het tussen de Gaping- se weg en de bebouwde kom der gem. Veere gelegen ongeveer 475 m lange weggedeelte, genaamd Lange-dam. Ged. Staten konden zich daarmede verenigen en hebben de Prov. Staten thans gevraagd deze wijziging in het wegenplan aan te brengen, gelijk met enige andere wijzigingen, die van on- dei'geschikte betekenis zijn. REPATXUERENDE MILITAIREN Met de Zuiderkruis, die 25 Novem ber uit Tandjong Priok is vertrokken en 19 December in Rotterdam zal aan komen repatriëren de volgende Zeeu wen: J. A. Lenselink, Middelburg; L. Basting, Oostburg: M. Beneden. Yerse- ke; R. J. M. v. d. Bilt, Axel; J. C. Boo gaard, Goes; C. Bosschaart, Schoondij- ke; J. Buyze. Cadzand; J. D. Dees, Zaamslag; J. W. Dieleman, Axel; C. v. d. Dries, 's Herenhoek; R. J. Dusebout, Breskens; G. v. Dijke. 's-Heer Arends- kerke; M. H. Glas. Kapelle: J. de Ja ger, Kapelle; C. D. de Jonge, Elle- woutsdijk; H. J. Kole, Waarde; A. Kusse, Arnemuiden: F. Meeder, Mid delburg: J. Mersie, Vrouwenpolder; J. de Mel, Borssele; W. Moelker. Wemel- dinge; M. C. de Moor. Kamperland; A. Pannekoek, *s-Gravenpolder: R. J. M. Rogiers. Sas van Gent; A. Rijk. Ou- delande: P. A. Scheele, Sluiskil; C. de Troye, Middelburg; A. Verhoek, Oos- terland; W. H. Verplanke, Zuidzande; I, VisSer. Vlissingen; I. A. v. d. Vrie, 's-Heer Abtskerke: J. M. v. d. Waeter, Biervliet: A. P. Weesepoel, Walsoor den: J. C. Weststrate. Goes; J. J. v. Zweden. Kapelle-Biezelinge; P. W Leenhouts. Cadzand; W. P. v. Leuven. Terneuzen; J. G. Lichtenberg. Vlis singen: P. Lievense. Westkapelle; J C. Lokker. Zierikzee: A A. Eeck- hout. Terneuzen: W. A. Bruggemans. Schoondijke; M. Meulenberg. Oost- Souburg: J. Toutenhoofd. Westkapelle: J. Boene, Middelburg: P. C. v. Loo, Wolfaartsdijk; F. M. w. J. Verblaauw. Hansweei't; C. v. Hermon, Axel; D. v. Maris. Vlissingen; A. J. Liplijn. Goes; A. J. Mesu. Oostkapelle en H. J. Takx. Vlissingen. En met de Kota Inten. die 26 No vember uit Tandjong Priok is vertrok ken en 24 December in Rotterdam zal arriveren, komen de volgende Zeeu wen naar huis: A. de Bruine, Colijns- plaat; J. P. Gabrielse, Westkapelle: W. den Herder, Wolfaartsdijk; B. Hoeij- donk. Vlissingen; P. Houmes. Westka pelle; W. Jansen. Vlissingen; B. Lo- kerse. Zierikzee: C. Menheere. St. Maartensdijk; G. Meulmeester, Arne muiden; L. Ruissen. Wemeldinge; J. Simons, Middelburg; A. J. Vader. Mid delburg; P. M. Vis, Noordgouwe; C. de Visser, Oostkapelle; J. D. Bogte, Bier- viet; A. Braber. Noordgouwe; A. Ju- meiet, Bruinisse; H. M. v. d. Linde, Heinkenszand; P. J. Witkam, 's-Hee- rehhoek; J. Vader, Vlissingen; J. M. de Jonge. Goes; T. Oele. Kapelle-Bie zelinge: P. F. Priester. Goes: A. West strate, Wilhelminadorp en D. Morreau, Kats. Redelijke verbinding met Schouwen en Duiveland. Met betrekking tot de verbindingen van, naar en op Schouwen-Duiveland heeft minister Ir. D. G. Spitzen aan de Staten-Generaal medegedeeld, dat hem geen klachten ter ore zijn geko men, welke hem thans aanleiding zouden moeten geven tot het treffer; van maatregelen. De verbindingen met een eiland zijn mi eenmaal van meer onzekere factoren afhankelijk' dan die op het vasteland. Gegeven de omstandigheden, ishij van oordeel, dat de verbindingen aan redelijke eisen voldoen. Sedert vorig jaar is het veer Anna Jacoba—Zijpe verbeterd door het inleggen van de ..Grevelingen" en door het opvoeren van de frequentie tot een 40 minuten- dienst op werkdagen, Oök de verbindingen op het eiland zijn zeer verbeterd sedert de invoe ring van dieseltractie op de tramlijn ZijpeBurgh. Nieuwe Koers hield weekend te Goes. Het gewest Zeeland van de D.S.J. V. „Nieuwe Koers" hield Zaterdag en Zondag een geslaagd week-end m de Prins van Oranje te Goes. Zaterdag werd, na een openings woord van de heer Martien de Groot uit Goes en een gemeenschappelijke koffiemaaltijd, een bont programma uitgevoerd bestaande uit zang, decla matie, toneel en hersengymnastiek. De afdeling Zierikzee vergastte de aanwezigen op enkele volksdansen in poorterscostuum, zoals deze bij 't 1100-jarig bestaan van Zierikzee werden gedanst Zondag werden de voorstellen van het hoofdbestuur over de nieuwe verhouding tot de P. v.d.A. besproken. Vervolgens hield het hoofdbestuurslid Frits Hendriks 29. Het was te donker om vanaf de „Kraak" te zien. wat er precies met Horrel en zijn driemaster gebeurde. In ieder geval voer de „Kraak" weer terug naar de haven van 't eiland, en toen ze daar kwamen met de baggermolen op sleep touw. begon het al weer licht te worden, want de nacht duurde maar kort. Koning Fiodorus de Derde stond ook op de brug. „Kijk, daar ligt het watervliegtuig!" wees hij. ..Er is kra nig werk geleverd.... dat moet ik zeggen!" zei hij met bewonde ring in zijn blik. Hoe makkelijk had het niet kunnen gebeuren, dat die zeerover Horrel met de baggermolen en de hele buit vertrokken was!" „Ja!" zei de Maat meteen. „Ik heb kranig werk geleverddat vind ik zelf ook wanneer ik niet op tijd was geweest met de „Kraak", weet ik zo net niet hoe het afgelopen zou zijnpolitie of geen politie!" „Schep niet zo op, klont!" zei Kappie. „Wan neer het aan jou gelegen had, zouden we al lang weer met de „Kraak" vertrokken zijn.... zónder baggermolen!" Toen ze dicht bij de kade warenj zagen ze, dat zich daar een stoet oude mannen verzameld had, die vrolijk met hun stokjes zwaaiden. Voorop stonden twee stoere agenten, en tus sen hen in de schurk Horrel. die ze de hand boeien hadden aangedaan. uit Eindhoven een inleiding over „Waarom doen wy aan politiek". Spreker gaf een overzicht van de binnenlandse en de buitenlandse po litiek van de P.vd.A. en de vooruit zichten van deze partij. Voorts deed hij enkele mededelingen over de on langs in Utrecht opgerichte Politie ke Jongeren Contactraad en wekte in dit verband op contact te zoeken met andere jeugdorganisaties. Op de ze causerie volgde 'n gedachtenwis- seling. Na de koffietafel werd een op drachtenreeks gehouden. De heer H. v d. Meer uit vlissingen, districtsbe stuurder van de Algemene Ned. Me- taalbewerkersbond, sprak over „Hoe staan W(j ervoor ih Nederland". Hij schetste de economische toestand van ons land van vóór en na de oorlog en legde de nadruk op de moeilijke tilden waarin we leven, een omstan digheid waaraan, volgens hem vele jongeren nog te weinig aandacht schonken. Herinnerend aan de toestanden van de arbeiders een halve eeuw geleden, riep hn zijn jeugdig gehoor op daad werkelijk aan het politieke leven en het werk in de vakbeweging deel te nemen. De jongeren nemen nog te veel een passieve houding aan aldus spreker. Kanarietentoonstelling te Goes. Een 160-tal kanaries en 30 kleurvo- gels, onder meer afkomstig vau eige naren uit Goes, Middelburg, Vlissin gen en Bergen op Zoom, waren Za terdag en Zondag in het Slot Osten- de te Goes bijeengebracht voor de door de Goese kanarievereniging „On ze gevederde vrienden" gehouden ten toonstelling Het was een mooie collectie vogel tjes. die. bewonderd door vele vogel liefhebbers. het hoogste lied zongen. In do aan deze tentoonstelling Ver bonden zang- en kleurwedstrijd wer den o.a. de volgè'hde prijzen behaald: Klasse I: 4 vogels eigen kuvek l949: Ie pr. W. J. Renders, Middelburg, 2e pr. J. J. Mansbergen, B op Zoom, 3e pr. S. A. "Posthuma. Vlissingen. Klasse II: 2 vogels eigen teelt 1949: le pr. C. Goedegebure, 's-Heer Hen- drikskinderen, 2c pr. A. Schrijver, /"*oes. 3o pr. C. Goedegebure, vnd. Klasse HI: 1 vogel, eigen teelt: le pr. J. Wetig. Vlissingen, 2e pr. C. Goedegebure. vnd., 3e pr. Joh Ver duit. B. op Zoom. Klasse IV: 1 vogel, overjarig, eigen teelt: le pr. W. J. Reinders. vnd. Klasse V: 1 vogel, .open klasse: le pr. W J. Reinders. Kleürvogels: le en 2de pr. H. Wit tebrood. B. op Zoom. Onder de ereprijzen was een me daille van de burgemeester van Goes. Officierskruis voor Zeeuws reserve-officier. De heer F. W. de Groof te GOpS Reserve-kapitein bij de Irene Briga de, werd onderscheiden met het offi cierskruis voor langdurige trouwe dienst^als officier. 65-JARIG HUWELIJKSFEEST. Onder grote belangstelling van fa milie. vrienden en buurtgenoten vier de Zondag in de Dekkerstraat to Ter neuzen het echtpaar P. Openeer— Beems zijn 65-jarig huwelijksfeest. Scheepvaartberlchten Vlissingen vertrokken 9 Dec. Paolo II naar zee. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 9 Dec. Mary van Londen naar Brussel: Trompenburgh van Rotterdam: Zwerver van Swansea; 10 Dec. Nassauhaven van Rotterdam: Jaba van Londen naar Hans- weert; Duivendijk van Vancouver; Gaas» terkerk van Amsterdam. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen- 9 Dee. Lekkerkerk naar Rotterdam: Bloemfontein naar Southampton; Amstel- kferk naar Amsterdam-Brem naar Rotter dam: Alcyone naar Rotterdam; 10 Dec, Maaskerk naar Dover. SCHEPEN DOOR HET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. Sterna, Kik, Rotterdam; Maria, Bos; Ca- tharina, Verburj, belden 's Hertogen bosch; Horna, Molenwijk. Kamperland; Vios. Molewljk, naar Apeldoorn; Spes No va, Leeuwenstein. naar Katwijk; Nooit Gedacht. Pik. Lithooyen; Amilco. Hin- derks, naar Geertruidenberg; Verwisse ling. Densser, naar Leeuwarden; Koop handel. Droog, naar Broek op LangendiJk; Hoop doet leven. Veldhoen, naar De- demsvaart; Rival, de Haan. naar Apel doorn; Enja, Smit, naar St. Maartens dijk: "Risico, Molewljk, naar Schalkwijk; Margus, Willemse. naar Wijk; Assam 4. Noels, naar Kralingschcveer; Rheinunion 25, Boer; Italia. Bom: Rijnsburg. v. d. Schaft; Siny. van Vugt; Rex Rheni, v. d. Graaf; Hassia 2, Schelbach. allen naar Ba sel; Antonia. Looysehelder; Wiladcor, de Been; Jeanne, Snijders; Marinus. Fau- compret; Mercator. Bal; Proan. Kerkhof; Damco 42. Heuvelman Telegraaf XI. Huy- breehts: Stad Mechelen. Neijenhof; Ex press 51, Slagmolen; Maria Louise. Weg berg; Thelebrug 2. Wemmenlioven; John José,' Verschure; Avielle 2. Brouwer; Val- bella. Rapin; Morgon, van Meer; Don- caster, Kuipers; Valerie. van Strien; Aren^t-ia, Szczerbinski; Flora 3, v. d. Geer; Damco 136. Versteeg: Damco 27, de Jóng; Stad Doornik. Mertens; SB 5952. Stoop; Damco 6. Janssen; Leme, v. d. Poel; Wutaeh. v. d. Poel; Irene, Schram; Fransisca, Ursinus; Damco 8, v, d. Geer; Hyacinthe. Courtols; Damco 59. Groen; Navis, Leenders; Nestor, Janssen; Hen- ny, van Roosmalen; Rhenania 13, Ham mer; Cor. Kerpel; Dirkje, v. d. Plas; Meeuw, Logjes; Catharlna. van Gils; Frie da, de Jonge; Risico, Bouman; Excelsior. Leek; Verandering, Meinen; Friesland, Sybranda; Vertrouwen. Bakels: Marthe, de Mey; 'Stad Amsterdam 10. Sponselee; Verwisseling. Booy; Disponibel, Boun-.an Rudolf. Verbunt; Thuringia. Blokland: Lea, De Reijer: August, Pieters; Junior XI, Leemans; Liza, van Lopik; Rijn Schel de 6, Verberght; Madeleine, de Roeck; Elfra, van Asperen. Fourage 5, Bloemen, allen België, Tweetal te Kruiningen H. van Gilst, cand. te 's-Gravenhage en G. Zwerus. eand. te Rotterdam; te Bodegraven H. van Gilst. cand. te 's-Gravenhage en J. W. Kersten, cand. te Rotterdam. Beroepen te Genemuiden en te Rijssen- Eschkerk A. Vergunst, cand. te Leiden; te Elspeet en te Goudzwaard H. van Gilst cand. te 's-Gravenhage. Angenomen naar Middclharnis G. Zwe rus, te Rotterdam, die bedankte voor Bos koop cn Oud-Beyerland. Drietal te Beekbergen H. van Gilst, cand. te "s-Gravenhage. A. Vergunst, cand, te Leiden en C. Zwerus, cand. te Rotter dam. Beroepen te Dirksland en te Oostkapel, le A. Vergunst. te Leiden. Jubileum dr. J. D. Schmidt. Zondag werd in de Ned. Herv. kerk te Kapelle, welke geheel gevuld was, een herdenkingsdienst gehouden, waarin de emeritus-predikant, dr. J. D. Schmidt, voorging, die 50 Jaar predikant is en lange jaren te Kapelle heeft gestaan. Tal van bezoekers uit omringende gemeenten wa ren ln de kerk aanwezig. De predikant bepaalde zijn gehoor bij Hcbr. 13 8: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde tot in der eeuwigheid". Hij gaf in zijn predikatie een overzicht van zijn herderlijk werk cn herinnerde aan ziin bevestiging als predikant te St. Anthoniepolder door ds. Loeff. Zijn vrouw was hem steeds tot grote steun geweest ook door haar arbèid op vercnigingsgebied. Nauwe banden werden gelegd met Ka pelle en ook met omliggende plaatsen. Na de predikatie wees ds. Jebbink er op hoe in de prediking van dr. Schmidt steeds het luisteren naar God het voor naamste punt was geweest. Voor de ker- keraad sprak ouderling Korstanje, voor de kerkvoogdij de heer M. Glas Jzn.. en voor de burgerlijke gemeente wethouder B. de Jager. Tenslotte werd aan dr. Schmidt en zijn echtgenote toegezongen Gez. 94. Na afloop van de dienst maakten velen gebruik van de gelegenheid om de pre dikant de hand te drukken. Zaterdagmiddag werd er ter ere van dr. Schmidt en zijn vrouw een receptie ge houden, die zeer druk bezocht was. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Waterlandkerkje V/. B. Bergsma. em pred, te Driebergen; te Bie- zelingc A. Makkenze te Tienhoven. CHR. GEREF. KERK. Dezer dagen deed cand. D. Coppoolse z(jn intrede bij de Chr. Geref. gemeente te Korhorn. Zijn schoonvader, ds. M. Holtrop van Haarlem (C.). bevestigde hem met de tekst uit Joh. 3 29—30. De intreetekst was Hebr. 12 25a. GEREF. GEMEENTEN. Drietal te Oostkapelle A. Vergunst. cand, te Leiden. H. van Gilst. cand. te 's-Gra venhage en G. Zwerus, cand. te Rotter dam. Marktberichten VEILING „Z.-HOLLANDSE EILANDEN" Van 9 December. Andijvie I 0.24—0.49; Bloemkool Ie 0.42 —0.58; Boeren kool 0.13016; Kroten I 6,30—9.70; Rode kool 7.50—11,70; Groene kool 8.20—12.10: Witte kool 8.14—0.23; Peen I 0.21—0.26; idem II 5.50—8.50; Idem III 6.50—8.70 Prei 0.21—0.32; Spruiten 0.48 —0.65; Uien 0.14—0.21; Witlof 0.50—0.84; Appelen: Standaard 0.300.49; Huishoud 0.12—0.25; Peren: Standaard 0,240.46; Huishoud 0.100.24. ZON EN MAAN. 13 December. Zon: op 8.40 onder 16.28 Maan: op 0.08 onder 13,16 L.K. 2,4 VISMIJN VLISSINGEN. Veiling November. Exportgarnalen 24,705 kg. 601,78; Han delsgarnalen 5476 kg.: 51; Pellerij garna len 10,361 kg. 45; Schar 2737 kg.: 38—78; Bot 4223 kg.: 28—84; Wyting 9177 kg.: 8— 54; Tong 183 kg.: 1.00—2.70- Rog 90 kg.; 9—19; Kabeljauw 996 kg.; 46—1.05. UIT DINSDAG. Volksliederen uit vele landen worden uitgevoerd door het Nederlandse Volksllederenkwartet o.l.v. Felix de Nobel (H. I 19.15). De maandelijkse muziekkroniek „Ra- diomuziekjournaal" behandelt Getal len symboliek bij Bach (Piet Ketting), waarna Eduard van Beinum vertelt over de ervaringen van een Neder lands dirigent in Londen, Tenslotte spreekt Lex van Delden over Goethe's invloed op de ontwikkeling van de liedkunst. (H. I 22.30). Hilversum I: 7. 8.30, 13. 18, 20 en 23 Nieuws. 7,15 Succosmelodieën; 7,308,30 Zendersluiting; 9 Weerrapporten; 9 Her haling van de' hersengymnastiek; 9.35 Aubade; 10 Morgenwijding; 10.15 Arbeids vitaminen; 10.50 Kleutertje luister; 11,30 De Wekker; 12 Lyralrio; 12,33 Voor ons platteland: 12,40 Pianoduo Raaff en Jacq. Schutt; 13.15 Het promenadeorkest: 14 Naald en schaar; 14.30 Belcanto; 15.15 Ra dio-matinee Londens Philharmonisch or kest; 16.15 Honderd beroemde componis ten; 16.30—17,30 Zendersluiting; 17,30 Kin derkoor Jacob Hamel; 18.15 Tom Erich; 18,30 Strijdkrachten; 19 Klokje van zeven. 19.05 Vrouwenvierschaar; 19.15 Het ge vleugelde lied; 19.40 Parts vous Parle; 19,45 Rede L. Polhaupessy; 20.05 Radio zoeklicht; 20.15 Bonte Dinsdagavondtrein; 21.30 Surinaamse muziek; 21.45 H. Ch. G. J. v. d. Mandere; 22 Pierre Palla; 22,30 Radio muziekjournaal; 23.15 Rachma- niof. Hilversum II: 7. 8,30, 13, 19. 20 en 23 Nieuws; 7.15 Morgengebed- 7,30-r8,30 Zen dersluiting; 8,40 Pluk de dag; 9 Weerrap porten. 9.03 Moeders wil is wet: 9.30 Wa terstanden; 9.35 Lichtbaken; 10 Wie komt er in mijn hokje; 10.15 Hans Henkemans speelt pianoconcert van Mozart in C K.V. 415; 10.40 Schoolradio: 11 Onder ons: 11.30 Gedeelten uit de Messiah van H8ndel; 11.50 Als de ziele luistert; 12 Angelus; 12,05 Dolf v. d. Linden; 12,30 Mededelin gen van land- en tuinbouw; 12.33 Dolf v. d. Linden; 12.55 Zonnewijzer; 13.20 Amu sementsorkest; 14 Pianorecital; 14,30 Lich te Middagklanken; 15 Schoolradio; 15.30 Zlekenlof; 16 De Zonnebloem; 16.3017,30 Zenderslulting; 17.30 Na schooltijd; 17,45 Vioolconcerten van Mozart; 18.20 Sport- praatje; 18.30 Omroepkamerorkest; 19.15 Actualiteiten; 19,25 Pater Piet Wesseling; 19.40 Twintig minuten door Frankrijk; .05 Gewone man: 20.12 Pianowerken van Ravel; 21.40 Musica Sacra; 22.20 Piano re cital; 23.15 Kamermuziek van Bach en Mozart. 13 December HOOG WATER U.+NAP U.+NAP Vlissingen 7.16 1.43 20.01 1.60 Terneuzen 7.45 1.65 20.24 1.81 Hansweert 8.05 1.76 20.53 1.96 LAAG WATER Zierikzee 8.24 1.0 21.08 1.35 u.—NAP 0.51 1.28 1.18 1.46 1.56 1.62 1.57 1.03 u.—NAP 13.40 1.66 14.06 1.87 14.42 2.00 14.22 1.43 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter, MARIA JACOBA. J. J. DAALHUIZEN. M. P. DAALHUIZEN- VAN DER GRAAF. Vlissingen, 10 Dec. 1949. Paul ICrugerstraat 36. Tijd. Ziekenhuis „Bethes- De Heer en Mevrouw C. M. DE JAGER—RIGBEY geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon WILLIAM ROBERT. Soerabaja. 6 December 1949 Coenboulevard 66. -*******«**********• A.s. Dinsdag 13 De- cember hopen onze ge- liefde Ouders jj. K. WILDENBOER en A. WILDENBOER— BRONKE, hun 25-jarig huwelyk te herdenken. Hun dankbare Zoon en Verloofde. Gelegenheid tot felicite- :j: ren van 3 tot 5 uur. Vlissingen, Prinsenstraat 20. Üc Voor de vele blijken van belangstelling by ons 30- jarig huwelijksfeest ont vangen, onze hartelijke dank. E. J. GELOK. A. GELOK—GBENSE. Kattendljke, 8 Dec. 1949. DANKBETUIGING. Langs deze weg zeggen ondergetekenden hartelijk dank voor de gelukwensen, die zij ter gelegenheid van hun 40- en 25-jarig jubileum b\j BODDAERT Co., IJzorgictcry en Machinefa briek te Middelburg, moch ten ontvangen. In het hijzonder betuigen zij hun dank aan de Heer Ir. L. G. VAN GOOL en aan de Heer Jhr A. E. BODDAERT. A. DE NOOYER. P. J. KIEBOOM. J. P. GELUK. Middelburg, December 1949. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mijn echtgenote. N. KERKHO- VE, geb. SCHEELE, verblij vende Goessepolder E 13, Hoek, daar door mij niets wordt vergoed. W. KERKHOVE. Verl. Paul Krugerstraat 366, te Vlissingen. Voor de grote belangstel ling b(j mjjn terugkeer uit Indië ontvangen, mijn harte- lijke dank. JAAP GELOK. Kattendljke, 8 Dec. 1949. Hiermede betuig ik myn hartelijke dank aan vrien den en kennissen voor de zeer vele bljjken van be- langstelling by myn terug keer, na een verblijf var ruim 3 jaar uit Indonesië. In 't byzonder aan hen allen van wie ik 't prachtige ca deau mocht ontvangen. W.mr. A. MINNA ARP 's Gravenpolder. 't Hof „De Palmboom". Ook Ij hoort cr weer bij door beter te Wij geven U horen. vrijblijvend advies en de monstreren hoortoestellen van de bekendste merken op onze eerstvolgende zit- tinging. Donderdag 15 Dec. van 9—12 uur ln „De Vergenoeging", Markt 81. M'burg. C. C. SLUIJTER, arls, Vlissingen, Dinsdag 13 December GEEN SPREEKUUR. OPLOSSING PRIJSVRAAG De inhoud van de fles met fietskogels bedroeg 2437. kogels. Winnaar was A. DEGENS, Schuttershofstr., met 2436 kogels. Rywielhandel C. L. JONGEPIER, Lange Viele, Middelburg. Aanbesteding. Het gemeentebestuur van Goes zal in het raadhuis al daar op Dinsdag 20 Decem ber a.s. te 10 uur, in het openbaar aanbesteden buiten schilderwerk aan diverse gebouwen, ei gendommen van de ge meente Goes. Bestek is vanaf heden te verkrijgen by de dienst Ge meentewerken, tegen beta ling van 2.(geen restitu tie). Burgemeester en Wethou ders van Vlissingen, zullen trachten op Donderdag 22 December a.s., des n.m. 2 uur, kamer 8 ten Gemeente huize, aan te besteden voor het jaar 1950 le. vervoer van mate rialen, bestek no. 1 2e. lood- en zinkwer ken, bestek no. 2 3e. verfvverk, bestek no. 8. Bestekken verkrygbaar ten kantore van de Direc teur van Gemeentewerken, kamer 8 Stadhuis, 1, Aanwijzing Dinsdag 20 December a.s., 2 uur, kan toor Gemeentewerkplaats, Waalgat 22. De Directeur van Gemeentewerken. Welk echtpaar is bereid in N.H. pastorie in Z. Vlaande ren te wonen en 'te zorgen voor de ong. pred. Br. no. 956, Bur. P.Z.C., Mid delburg. CONCERT MIDDELBURG Het nieuw Italiaans STRIJKKWARTET „Nuouo Quartello Italiano" Woensdag 14 Dec., 8 u. n.m., Concert- en Gehoorzaal, Middelburg. ZIE DE ZEEMEEUW EN DE AANPLAKBILJETTEN. GOES komt nog éénmaal naar Zeeland met zyn babbeltje" „De wereld, gezien door het oog van een meikever". Donderdag15Dec. 8 uur n.m. Schuttershof, Goes. (en vooral uw briefpapier en enveloppen) goed verzorgd zijn. aangepast aan uw bedrijf. Wij staan met raad en daad voor U klaar. Wolstraat 5860 Vlissingen Telefoon 2355 (4 lijnen). Geeft in de winter uw handen een extra beurt. Gebruikt tegen ruwe en springende handen onze prima merken handen gelei Hamea handengelei 75 et. Wills handengelei 105 ct Maakt, dat U altijd een tube van deze prima mer ken in huis heeft. Maar U koopt het natuurlijk bij: VLISSINGEN MIDDELBURG Gevraagd ervaren dienst bode, intern, by familie met 2 grote kinderen. Goed kun nende koken en in staat btf tijdelyke afwezigheid Me vrouw huishouden te leiden. Eigen zit-slaapkamer, cen trale verwarming. Leeftijd 2135 jaar. Brieven Vijver- weg 8, Bloemendaal by Haarlem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4