WYBERT Sport en wedstrijden LEZERS SCHRIJVEN EEN VOORZICHTIG FINANCIEEL BELEID BLIJFT NOG GERADEN K.N.V.B. HERDACHT ZIJN DODEN BUITENLANDS KAPITAAL IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Sche ep vaar tb erichten VRIJDAG 9 DECEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DE GOESE GEMEENTEBEGROTING. Het woningtekort is nog lang niet gelenigd. Indien de verhoging met twintig procent van de algemene en bijzonde re uitkeringen uit het gemeentefonds en de hogere opbrengst van de ondcr- nemingsbeiasting voor 1951 achter wege zouden blijven, zjjn de financië le vooruitzichten der gemeente Goes verre van rooskleurig. Ook voor '50 is 'n zeer voorzichtig financieel be leid geraden, zo merkten B. en W. nog in hun beschouwing bij de be- groting 1950 op. Van de meevaller van 110.000 uit de ondernemingsbelasting was onge veer 26900 nodig voor het sluitend maken van de gewone dienst. De kosten van onderwijs waren bijv. rond f 23000 meer dan in de begroting 1949. Ook de uitbreiding van de straatverlichting vergde 7000. Het overige deel van de begroting is vrij wel tegen elkaar blijven opwegen. Dat geeft zelfs een voordelig ver schil te zien. B. en W. spreken de hoop uit dat de definitieve regeling van de finan ciële verhouding tussen Rijk en ge meenten voor Goes meer ruimte zal brengen. Vermoed wordt dat een de finitieve regeling er niet vóór 1951 zal zyn en dat noodvoorziening, al dan niet gewijzigd, zeker voor 1951 nog wel zal moeten gelden. Opgemerkt wordt verder o.m. dat het in de bedoeling ligt nog een straatmajker in vaste dienst aan te stellen wat het regelmatig herstel van kleine gebreken zeer ten goede zal komen. B. en W. zijn verder voor nemens t.z.t. weer eens stappen te doen ter verkrijging van rijkssubsidie voor restauratie van de gevel van het stadhuis aan de zijde Korte Kerk straat, de stadhuistoren en de balu strade. Hiermee mag niet te lang meer worden gewacht. Mechanisatie van de reinigingsdienst is nodig in verband met de uitbreiding der ge meente. Anders zal uitbreiding van personeel onvermijdelijk zijn. Zo no dig zullen binnenkort voorstellen worden gedaan. Ingezonden mededrMngl Gelukkig Is de tijd van de grond- stoffenschaarste voorbij en kunt U ©weer volop Wybert krijgen. Steeds heeft Wybert zijn kwaliteit gehandhqafcj, Het beste voor Uw keel! Alléén in originele dozen. IHMI—II—MMMMM Zilveren ambtsjubileum ds. Bremmer ie Bruinisse. Woensdagavond heeft ds. D. Bremmer, Geref. predikant te Bruinisse, onder gro te belangstelling zijn zilveren ambtsjubi leum herdacht. Ds. Bremmer ontleende zijn jubileumtekst aan Rom. 10 vers 6, 7 en 8. Na de predicatié richtte hij zich in een persoonlijk woord tot de gemeente Hij herinnerde er aan hoe hij als 26-jarige predikant naar Bruinisse was gekomen, om voorganger te worden te Bruinisse en Oosterland. Hij moest toen nog veel leren en hij herinnerde hierbij aan de steun, die hij ondervonden heeft van ou derling Rotte uit Oosterland en de ouder lingen de Waal, v. d. Wal en de Wolf uit Bruinisse. In 1929 ging hij naar Hoek van Hol land. in 1934 werd hij te Middelburg be roepen. in 1938 in Rijssen en in 1946 ging hij terug naar Bruinisse. Hij sprak woor den van dank tot zijn wouw, die voor hem in deze jaren een grote steun ge weest is. Voorts zei ds. Bremmer. dat hij niet wist wat de toekomst brengen zou. maar bij zou nog vele jaren in Bruinis°e willen blijven. Natpens de gemeente Bruinisse sprak daarna ouderling W. v. d. Berg, die be gon met het voorlezen van Ps. 103 en eindigde met de zegewens uit te spreken van Ps. 121. Als stoffelijk blijk van waar dering werd ds. Bremmer, ook namens Middelburg, Oosterland en Rijssen een toga aangeboden. Namens de gemeente Oosterland sprak ouderling W. v. Hoeve, namens Middelburg ouderling Lavooy, die herinnerde aan de evangelisatie-arbeid van ds. Bremmer. Namens de Zuider Zen ding werd nog een boek aangeboden. Ook een ouderling uit Rijssen gewaagde van het vele en belangrijke werk, door ds. Bremmer verricht. Na afloop van de toespraken werd het declamatorium „De 12 artikelen des ge- loofs" ten gehore gebracht. Ouderling v. d. Bey dankte de medewerkers. Ds. Brem mer sprak tenslotte een dankwoord voor de gemeente. 50.000 Griekse arbeiders zijn 'n staking van onbepaalde duur begon nen. Tezelfdertijd heeft het Alge meen Vakverbond de politie medege deeld, dat de andere arbeiders te Athene en Piraeus van middernacht af een algemene staking van 48 uur zouden beginnen. Marktberichten VEILING „WALCHEREN". MARTBERICHT EIEREN. Van 5—12 December 1949. Sortering I. Minimumprijs voor pluim veehouders f 2,97 per kg. Vuilschaligen 2 cent minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks f 20.50 voor klasse 0; f 20.— voor klasse I; i 19,— voor klasse II; f i8 voor klasse III; f 17.— voor klasse IV; f 16.voor klasse V; f 15.voor klasse VI; f 14.— voor klasse VII. GEEN JARENPLAN Tal van hoog nodige zaken welke financiële offers zullen vergen wach ten in deze gemeente op verwezen lijking. Graag zouden B en W. daar om komen tot het samenstellen van een jarenplan, doch de financiële on zekerheid en het feit dat eerst al het mogelijke dient te worden gedaan om Goes een goede en afdoende riolering te bezorgen, waarvan de totale vol tooiing nog menig jaar in beslag zal nemen, maakt een dergelijk plan on mogelijk. De centrale gasvoorziening zal nog niet op korte termijn tot stand ko men. B. en W. zouden er echter de voorkeur aan geven dat voor het zoe ken naar 'n oplossing voor de techn. vraagstukken, meer aandacht wordt besteed aan het vinden van een basis voor gemeenschappelijke samenwer king. opdat de gemeenten weten waaraan zij straks toe zullen zijn. HET WONINGTEKORT. Tenslotte wordt de hoop uitgespro ken dat Goes in 1950 een flink bouw volume kan worden toegewezen, daar dp woningnood nog lang niet is gele nigd. Er zijn reeds aanvragen van particuliere zijde om uit het eventu ele bouwvolume 1950 te mogen put ten. Overheidsbouw dient aanvulling te blijven, doch mocht er bouwvolu me overblijven, dan zullen B. en W. niet schi-omen met een voorstel tot woningbouw vanwege de gemeente tc komen. Van de 38 middenstandswo ningen aan de Heernisse- en de Ko ninginneweg zijn er slechts twee vér- kocht. Nu zij bewoond zijn, zal het niet meer zo gemakkelijk zijn alsnog tot verkoop van de overblijvende te geraken. Ook het jaar 1950 zal van de raad weer veel wijs beleid vorderen en ijver, toewijding en inzicht vragen. B. en W. geven de verzekering te zullen streven naar een zo goed en ruim mogelijke voorlichting. Kampbewaker kreeg levenslang. De bijzondere strafkamer te veroordeelde de 29-jarige Toon Soete bier, bekend als „grote Toon", te Coe- vorden tot levenslange gevangenis straf. Tegen hem was 20 jaar met af trek geëist. Grote Toon. wiens naam alleen al bij het uitspreken een ril ling deed gaan door de gevangenen in het kamp „Erica" te Ommen, werd in dat kamp gevangenbewaker. Hij mishandelde tal van gevangenen gru welijk en ondernam met enkele collega's strooptochten door de omge ving van Coevorden met voor vele slachtoffers noodlottige gevolgen. Overste v. Santen benoemd tot Ridder M.W.O. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ridder 4e klasse der Militaire Willemsorde de lt. kol', der infanterie van het K.N.I.L.,' van Santen „wegens het zich in de strijd onderscheiden hebben door uitste kende daden van moed, beleid en trouw van in t tijdvak van Juli 1947 tot en met December 1948, door als commandant van het vijfde bataljon infanterie tegen een numeriek overmachtige vijand verschei dene acties in midden-Java te leiden en daarbij bij herhaling onder hachelijke om standigheden door zijn persoonlijk voor gaan, zonder op eigen levensgevaar te letten, zijn troep met een krachtige aan- valsgeest blijvend te bezielen". Nieuw oorlogsreglement Rode Kruis ondertekend. Negen en twintig landen, o.a. de Ver. Staten, Groot-Brittannië en Ne derland, hebben te Genève het nieu we oorlogsreglement van het Rode Kruis ondertekend, aan dezelfde ta fel welke 85 jaar geleden gebruikt werd voor de ondertekening van de oorspronkelijke Geneefse conventies en bij gebruik van dezelfde rood-plu- chen stoelen van toen. Sowjet-Rusland ondertekende niet. Het vliegtuig van de Russische dele gatie, waarin ook die van de Oekraïne en Wjt-Rusland meereisden was door de mist te Wenen opgehouden. Deze delegaties zonden echter een telegram met de belofte, de overeenkomst te zullen tekenen zodra men in Genève gearriveerd zou zijn. Ook de Griekse delegatie had op onthoud. Het Ooslduitse departement van bin nenlandse zaken heeft de Joegoslavische militaire missie te Berlijn ervan in ken nis gesteld, dat haar leden niet langer op het grondgebied van de Oostduise repu bliek zullen worden toegelaten. Boete voor verantwoor delijke ambtenaar bij brand Palels Noordeinde. Voor de Haagse rechtbank heeft Donderdag terecht gestaan het voor malig hoofd van het bureau van de intendance van de Kon. Paleizen, die er van besohuldigd wordt hoogst ondoordacht en onverantwoordelijk toestemming te hebben gegeven voor het afbranden van de verf van de voorgevel van het Kon, Paleis in Den Haag. ten gevolge waarvan in Mei va.n het vorig jaar brand ont stond. De gehele bovenverdieping van het Paleis aan het Noordeinde werd toen verwoest. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de schilderspatroon, die het werk had aangenomen, een jaar te voren reeds geweigerd had de ach tergevel af te branden. Ook de op zichter van het Paleis en het hoofd van de Intendance werden gehoord en laatstgenoemde werd door de president verweten, dat hij onvol doende voorzorgsmaatregelen had genomen. Dit had bij een gebouw van nationale betekenis zeker dienen te gebeuren. Er was wel een bestek op gemaakt, waarbij nadrukkelijk vermeld werd, dat alle voorzorgs maatregelen tegen brand genomen moesten worden. De officier van justitie meende dat in deze zaak ook andere perso nen vervolgd konden worden, doch verdachte is het meest verantwoor delijk geweest. Hij eiste 500 boete of 5 dagen. Nederlanders zijn nu onze vrienden geworden. REGERINGSVERKLARING PASUNDAN Dinsdagochtend heeft de minister president van de Pasundan, Djumha- na, een regeringsverklaring afgelegd over de resultaten van de R.T.C. Hij stelde vast, dat de resultaten de beste zijn, welke bereikt konden worden, hoeiwel zij nog geen algehele voldoe ning geven. „Van nu af dient onze houding ten opzichte van de Nederlanders gewij zigd te worden: Zij, die voorheen on ze tegenstanders waren zijn thans on ze vrienden en medewerkers". Rumoer in Leuven om beeld van Sinterklaas. Enkele honderden Belgische studen ten hebben Woensdagavond te Leuven het hoofdbureau van politie bekogeld met aardappelen en rot fruit, nadat de politie een optocht door de stra ten met een beeld van Sintei-klaas had verboden. De studenten stoorden zich hier niet aan en plaatsten het beeld op het dak van de Leuvense universiteitsbibliotheek omhangen met een professorstoga, die volgens som mige studenten van Gaston Eyskens, de Belgische premier, was. Een hevi ge rukwind echter stiet het beeld van het dak zodat het in duizend stukken op straat, viel. De studenten schoten toe om de brokken te verzamelen en belegerden daarna het politiebureau. Een Vermeer of een van Meegeren? ,.De vondst van het nieuwe doek van Han van Meegeren „Het laastste Avondmaal' door prof. Coremans in de villa te Nice is zuiver bedrog" zo verklaarde de Belgische kunstkenner Jean Decoen tegenover de correspon dent van het A.N.P. te Brussel. Het staat voor mij als een paal bo ven water, dat het doek. dat prof. Coremans thans „ontdekt' zou heb ben, van zeer recente datum is, in Nederland vervaardigd werd door een leerling van Van Meegeren en daarna door mevrouw van Meegeren en prof, Coremans naar Nice werd gesmokkeld" zo verklaarde Decoen verder. Van de Amersfoortse kunstkenner, de heer C. J. Snoeijerbosch, die met Han van Meegeren bevriend was, ver neemt het A.N.P., dat de ontdekking van prof. Coremans en mevrouw Van Meegeren van een tweede „laatste avondmaal' in de villa te Nice, geen ontdekking zou zijn. De heer Snoeijerbosch verklaart na melijk, dat het hem reeds langer dan een jaar bekend was, dat dit avond maal zich te Nice, tussen trtiplexpla- ten ingeklemd bevond. Volgens de heer Snoeijerbosch had mevrouw Van Meegeren hem dit zelf meegedeeld. DAMMEN EERSTE EN TWEEDE TIENTAL VAN SOUBURG WONNEN MET 11—9. Voor de hoofdklasse van de Zeeuw se Dambond speelde het eerste tien tal van Souburg tegen Vlissingen. Souburg won met 119. De gedetailleerde uitslagen luiden: C. J. de ZeeuwDe Smet 1—1; J. v. EenennaamW. Cijsouw 20; L. LeijnseP. Maas 0—2; M. Pluymers L. Goedbloed 0—2; P, v. Sorge— L. Verschoor 1—1; Ch. Kats—O. Hel- linga 0—2; J. B. Koch—v. Belzen 2— 0; A. de Pagter—M. Maas 2—0; F. v. Eenennaam—Francken 2—0; Groen- veltv. d. Voorde 11. Het 2e tiental van Souburg speelde voor de 2e klasse Z.V.B. te Arnemui- den een wedstrijd tegen het eerste tiental van Arnemuiden, Souburg won met 11—9. De gedetailleerde uitslagen luiden: Arnemuiden ISouburg II: D. Davidse—J. Groensvelt 02; J. BlaasseP. v. Eenennaam 02; P. VaderL. Bosschaart 11; L. d. Wit teP. v. Sorge Cz. 02; W. Krijger B. v. Eenennaam 11; L. v. Belzen K. Louwcrse 0—2; I. v. BelzenP. de Wolff 2—0; P. CoppoolseC. de Vis ser 20; A. Brasser—J. Jansen 11 J. v. BelzenJ. C. Sinke 20. Kranslegging op de graven van hen, die de bond hebben gediend. Plechtigheid te Amsterdam. Donderdag was het 60 jaar geleden, dat de Voetbalbond werd opgericht. Het bestuur van de K.N.V.B. heeft op deze dag door 't leggen van kran sen op verschillende graven van vroe gere officials en spelers van het Ne derlandse elftal uiting willen geven aan de gevoelens van dankbaarheid voor het vele werk dat de overlede nen voor de Bond ^n voor de voet balsport in Nederland hebben verricht en voor de grote verdiensten, welke Nederlandse onderscheiding voor Baruch. Aan dr. Herman Baruch, Ameri kaans ambassadeur in Nederland van April '47 tot Augustus '49 is door de Nederlandse consul-generaal in de V.S., W. Cnoop Koopmans, Woens dag de onderscheiding van Grootkruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw uitgereikt. Onder de talrijke aanwezi gen bevond zich ook mevrouw Elea nor Roosevelt. De Nederlandse con sul-generaal wees er in zijn toespraak op, dat dr. Baruch zich in Nederland uiterst verdienstelijk had gemaakt. De 5de Mei. De burgemeester van Terneuzen. mr. P. H. W. F. Teilegen, schrijft ons: De viering van de bevrijding als na tionale feestdag op 5 Mei wordt lang zamerhand, vooral" voor ons hier in Zeeland, een pijnlijke zaak omdat, zoals U terecht in uw blad van 7 De cember hebt opgemerkt, die dag voor ons geen betekenis heeft. Wordt dit beter wanneer wij de nationale feestdag op 30 April stel len? En hebben de illegalen niet ge lijk wanneer zij zich daartegen ver zetten, omdat aan de bevrijding wel een aparte herdenking mag worden toegedacht' Ik vraag mij af waarom de bevrij dingsherdenking niet het best zou kunnen worden gesteld op de ver jaardag van Prinses Wilhelmina, op 31 Augustus. Zij was voor heel Ne derland het middelpunt van al ons hopen en verlangen gedurende de be zetting en de bevrijding. Zij was de nimmer falende bron waaruit het ver zet. eerst ondergronds, later openlijk kracht en volharding mocht putten. Ook uit practische overwegingen, met het oog op openlucht-herdenkin gen is deze datum gunstig, maar vooral de overweging, dat deze datum voor alle Nederlanders als een natio nale feestdag kan gelden moge hem als de bevrijdingsdag tot in lengte van dagen bestemmen. De Klaprooscollecte heeft in de ge meente Kortgene f 57.50 opgebracht. Verdringing van de Zeeuwsvlaamse boer. In de Chr. Hist. Nederlander troffen wij een artikel aan van het Tweede Ka merlid, de heer F. H. van de Wetering, over het arbeidsvraagstuk in Zeeuwsch- Vlaanderen. Hij vestigt daarin bijzonder de aandacht op het probleem van het buitenlands be zit in Zeeuwsch-Vlaanderen. Een vierde deel van de grond in Zeeuwsch-Vlaande ren is eigendom van buitenlanders en dat geeft aan het arbeidsvraagstuk in Zw.- Vlaanderèn een bijzonder karakter. Op zichzelf vormt het een studie hoe Belgen en voor een deel ook Fransen in het bezit zijn gekomen van deze Neder landse grond. De Belgische eigenaar wordt bijna, steeds gevolgd door de Bel gische pachter! En deze pachtsom ging vroeger naar het buitenland! Al verwach ten de Belgische en Franse grondeigena ren geen groot rendement, zij beschou wen het in alle geval als een veilige be legging. Mij werd, aldus de heer v. d. Wetering, een lijstje ter inzage aangebo den inzake gronden in buitenlands eigen dom in percenten uitgedrukt van de tota- ,1e oppervlakte van iedere gemeente. Slechts enkele wil ik ter illustratie noe men: Cllnge 48%, Overslag 62%, Sas van Gent. 45%, Zuiddorpe 46%, Biervliet 36% en IJzendijke 44%. Een groot deel van het Belgische en Franse grondeigendom is van jonge datum: 5800 van de ruim 20.000 hectaren buitenlands grondeigendom blij ken na 1930 te zijn aangekocht. In crisis tijd kopen de buitenlanders, in tijden van hoogconjunctuur wordt weer ver kocht. Daarom acht ik het vraagstuk van het buitenlands grondeigendom in Zw.- Vlaanderen en de verdringing van de Zw,. Vlaamse boer door zijn uit België af komstige collega belangrijker dan het ve- renvraagstuk. Als de Regering dat eerste probleem nu eens op de juiste wijze op loste, zou zij onze waardering kunnen oogsten. Naast het vraagstuk van het buiten lands grondbezit staat dat van het bui tenlandse kapitaal. Ongeveer drie kwart der arbeiders in de Zeeuwsch-Vlaamse industrie staat in dienst van buitenlands, voornamelijk Belgisch kapitaal. Misschien zegt het U iets te vernemen, dat de kunstmest-, cokes-, spiegelglas-, stijfsel- en glucose-industrie alsmede de Sluisse metaalfabriek voor 100% buiten lands eigendom zijn, de weverijen voor 95% en de tricotage-industrie voor 80%. NEDERLANDERS, OP NAAR NIEUW-GUINEA Het werkloosheidsprobleem wordt weer actueel, want de terugkeer van onze jon gens uit Indonesië en de bevolkings-aan- was, bouwen een leger werklozen op, dat de Staat jaarlijks millioenen zal gaan kosten. Waar is het einde I De Regering moedigt de emigratie aan en al gaan er velen weg. deze maatregel is slechts een uitkomst voor enkele tien duizenden doch lost het probleem niet op Alleen een uittocht van honderd-dui zenden kan uitkomst brengen en volgers velen is dit niet alleen noodzakelijk, maar ook heel goed mogelijk en nog wel naar ons eigen gebied. Nieuw-Guinea. het land 12 maal zo groot als Nederland, met alle temperatu ren die men kan wensen, onafzienbare oerwouden met alle kwaliteiten hout in overvloed, haar honderden watervallen voor krachtbronnen, de enorme bodem rijkdom aan mineralen en ertsen, en de grote vruchtbare gebieden met zeer ge ringe bevolking. Dit gebied kan uitkomst brengen voor ons bevolkings-overschot, mits het grootscheeps wordt aangevat. De millioenen die wij jaarlijks moeten opbrengen voor onze landgenoten die ge doemd zijn om werkloos rond te slen teren, kunnen beter worden besteed nan een grootscheepse overplanting van werk willige werklozen en andere werklustige vrijwilligers. Om de levensstandaard die wij hier ge wend zijn niet al te veel te doen dalen, om daar dus al direct een dragelijke sa menleving op te bouwen, moet de over planting geschieden bij tienduizenden te gelijk, zoals de staat Israël is en nog steeds wordt opgebouwd. Nog wel in de woestijn Zulks kan alleen geschieden onder con trole en gefinancieerd door de Staat. Op eigen initiatief en risico hetzij aileen of in groepsverband te emigreren naar Nieuw-Guinea staat gelijk met zelfmoord en is tegenover de mede te nemen vrou wen en kinderen een misdaad. De vóór de oorlog plaats gevonden kolonisatie-pogin gen van Indische en Nederlandse kolo nisten, allen met dezelfde tragische af loop, is een voldoende bewijs om hier tegen zeer ernstig te waarschuwen. Elke Nederlandse emigrant naar Nieuw-Gui nea heeft er recht op, niet in de steek te worden gelaten dus geen 100% kans, maar 100% zekerheid van slagen, of op me disch advies de mogelijkheid om terug te keren naar zijn moederland. Daarom, laten wij allen de handen in een slaan en met uitsluiting van elk po litiek en/of godsdienstig verschil ons ge zamenlijk in actie zetten teneinde de Re gering te bewegen dit plan grootscheeps en met spoed aan te pakken, opdat voor onze l00.000-en landgenoten waar hier geen plaats meer is en ook nooit meer zal komen, de gelegenheid wordt geboden op eigen gebied een rijk Nieuw Nederland op te bouwen. Laten wij de wereld en dus ook de Indonesiërs er van overtuigen dat wij ook recht hebben om te leven in onze eigen cultuur-gemeenschap en dus voor ons be volkings-overschot Nieuw Guinea niet kunnen missen. Ook Suriname kan in dit plan worden opgenomen. Zij die met dit plan instemmen verzoek ik te schryven naar onderstaand adres. E. VAN MILLINGEN, Hoofdstraat 27 te Santpoort N.H. oud-Detachements Commandant in Nieuw Guinea. Bescherming gevraagd van Oostenrijkse vrouwen Het socialistische blad „Arbeiterzei- tung" vindt het tijd ,,om waarborgen tö eisen voor de veiligheid van onze Oostenrijkse vrouwen" en dringt aan op publicatie vah bijzonderhèden over aanvallen van Russische soldaten op Oostenrijkse vrouwen. Het blad leverde commentaar op een bericht, dat het lijk van een 29- javige verpleegster werd aangetroffen enkele uren nadat Russische wachten haan van een trein hadden gehaald omdat haar papieren niet in orde wa ren. Volgens het blad hadden de Rus sen de Oostenrijkers, die de lijkschou wing verrichtten, verboden hun be vindingen bekend te maker.. In de Rotterdamse haven is aange komen het nieuwe Britse m.s. „Wanstead" Wat betreft de verblijven van de beman ning zijn er hier vooruitstrevende ideeën verwezinlylct. Elk volwassen lid van de bemanning heeft de beschikking over een éénpersoonshut. de oud-internationals voor de repre sentatie van het Nederlands voetbal ten opzichte van het buitenland heb ben gehad. Ook werd een krans gelegd bij het Nationaal Monument op de Dam. In een korte, treffende plechtigheid heeft de bondsvoorzitter, Karei Lotsy, op de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Amsterdam een eenvoudig bloemstuk, bestaande uit grote witte en paarse herfstasters op het graf van Wim An- driessen, die in zijn glorietijd 47 maal in 't Nederlands elftal speelde, waar van zes maal als aanvoerder, gelegd. Alle aanwezigen namen daarna een minuut stilte in acht. Vevolgensr leg de Ronnie Andriessen, het dochtertje van de overledene, een tuiltje witte asters op het graf van haar vader. De achttienjarige Wim Andriessen, de zoon, dankte namens zijn moeder die ook aanwezig was, voor de eer, die de K.N.V.B. aan zijn vader heeft bewezen. HANDBAL Hellas .krijgt Woetvsel op bezoek. HET PROGHAMMA VOOR ZONDAG District-Zuid Eerste Klasse. Heren: HellasWoensel. Hellas doet het in de eerste klas behoorlijk en het ziet er naar uit, dat de Goesenaren zich wel zullen hand haven in deze klasse. Of ze er Zon dag in zullen slagen Woensel met le ge handen huiswaarts tc sturen We hebben in elk geval goede hoop. District Tweede Klasse. Heren: EMMTonido; Volharding Hellas 2; Marathon—Marathon 2. Wil Tonido de beslissing in eigen hand houden, dan zal het in elk geval EMM de baas moeten blijven in Mid delburg. Mochten de Tonidoërs on verwacht toch met lege handen naar Goes terugkeren, dan zal Marathon, dat het a.s. Zondag met de eigen reser ves wel zal weten klaar te spelen, 4 punten voorsprong behalen. De wed strijd VolhardingHellas 2 is van be tekenis voor de onderste gelederen. Beiden hebben nog geen enkel winst punt terwijl Volharding 2 punten in mindering krijgt wegens vorige week niet opkomen tegen Marathon. Dames; EMMde Zeeuwen; Hellas Tonido. De Zeeuwen, die danig verzwakt zjjn, door het oprichten van de nieu we Vlissingse handbalvereniging zul len alle zeilen bij moeten zetten om de dames van EMM van het lijf te houden. HellasTonido zal voor de laatstgenoemde wel een te zware op gave zijn, maar men kan nooit we ten. AFDELING ZEELAND. Heren: EMM 2Tonido 3; Tonido 2Volharding 2. De beide reserve-elftallen van To nido zullen wel korte metten maken met hun tegenstanders en daar de grootste spanning verdwenen is door dat Marathon 2 en Volharding naar de 2e klasse zijn overgegaan zullen deze 2 elftallen in de komende we ken v/el uit gaan vechten, wie de ti tel zal mogen voeren. Dames:: Hellas 2Walcheren; de Zeeuwen 2Marathon 2. Walcheren zal het in Goes wel niet kunnen bolwerken tegen de Hellas dames en zal dan ook wel met lege handen naar Vlissingen terugkeren. Wat de wedstrijd tussen de 2 VI»:- singse ploegen zal brengen durven we niet te voorspellen, daar ook de Zeeuwen 2 er de laatste tijd niet sterker op geworden zal zijn. TAFELTENNIS Competitiestanden. Groep A: Schelde 3 3 0 0 6 30— 0 Sla Raak 2 2 0 0 4 15— 5 Sla Raak II 2 2 0 0 4 15— 5 SOS 2 1 0 1 2 12— 8 PZEM 1 0 0 1 0 0—10 Sorry II 2 0 0 2 0 4—16 Sorry 2 0 0 2 0 3—17 Amor 2 0 0 2 0 1—19 Groep B.: Schelde II 4 4 0 0 8 31— 9 Sla Raak III 3 3 0 0 6 28— 2 Sorry III 3 2 1 0 5 20—10 PZEM II 2 l 0 1 2 11— 9 Sla Raak IV 3 1 1 1 3 13—17 PZEM rn 2 0 0 2 0 2—13 Sla Raak V 3 0 0 3 0 4—26 SOS II 4 0 0 4 0 11—29 PROGRAMMA. Groep A.: Sorry IIPZEM: Sla Raak SOS: Sla Raak IIAmor (12 December). Groep B: PZEM IISorry III; Schelde ni—Sla Raak IH; PZEM III—Sla Raak IV (9 December)' Vlissingen aangekomen. 7 Dec.: Empire Seablus v. Antwerpen. Gepasseerd naai' Antwerpen, 7 Dec.: Ward van Breskens; Lekkerkerk v. Ham burg; 8 Dec.: Alcyone van zee; Helena v. zee; Viking v. Cuxhaven n. Brussel. Waar zijn onze schepen Aalsöyk 8 van Rotterdam naar Ham burg. Abbedyk 7 van New York te Bos ton. Adinda 3 van Poeloe Samboe naar Saigon. Adm. Fraser 7 van West-Indië te .Havre. Agatha 4 v. Balek Papan te Tara- kan. Albireo 7 van New York naar Alba ny. Alblasserdijk p. 7 Azoren naar New- Orleans. Alcinous 7 van Rotterdam te Liverpool. Alcor p. 7 St. Paul's Rock naar Rotterdam. Alcyne 8 te Antwerpen naar Rotterdam. Almati 7 v. Antwerpen te Hamburg. Alphard 7 van Pernambuco n, Salvador. Alpherat 7 van Paranagua naar Santos. Amer. Judge 8 van New York te Amsterdam. Amsteldyk 7 van Phiiadel- phia naar Boston. Amstelkerk 7 van Ha vre naar Antwerpen. Amstelland 8 te Las Palmas naar Amsterdam. Amstelveen 7 te Genua naar Rotterdam. Andük 7 van Mo bile te New Orleans. Annenkerk 7 te Ge nua naar Rotterdam. Arensdijk 5 van B. Aires te Rosario. Bacchus 7 van C. Hai- tien naar Tui-k's Isl. Bali 7 van Amster dam te Antwerpen. Blommersdijk 7 te P. Soudan naar Aden. Blijdendük 4 van L. Marques naar Dar es Sal. Bonaire 7 van West-Indië te Southampton. Bornen 7 van Cebu naar Bangkok. Boskoop p. 7 Casquets naar West-Indië. Breda 7 van Amsterdam te Trinidad, Celebes o. 7 K. del Armi naar Batavia. Ceram 8 te Bom bay vcrw. naar Rotterdam. Congostroom 7 van Takoradi naar Accra. Danae 7 van Gibraltar naar Oran. Diana 7 van Ale xandria te Kiuluk, Delft 6 te Valparaiso naar Talcahuano. Delfland 7 van Bremen te Hamburg. Draco 7 van Gdynia naar Gothenburg. Drente p. 7 Azoren naar de Perz. Golf. Edam 7 van New York te Rot terdam. Etrena p. 7 Gibraltar naar Cu rasao. Garoet 6 van Batavia naar de Moessi. Gordias 7 van Hamburg naar Rotterdam. Groote Beer 8 te Padang n. Batavia. Helicon 7 van Uto. Plata naar New York. Hermes 7 van Barbados te Trinidad. Hersilla 5 van Trinidad naar Antwerpen. Hydra 7 te Antwerpen naar West-Indië. Ittersum p. 7 Ouessant naar Amsterdam. Jaarstroom 7 van Amsterdam te Dakar. Jobshaven p. 7 Gibraltar naar Philippeville. Jupiter 7 van Gibraltar n. Algiers. Kongsborg 6 te Chittagong naar Madras. Kota Inten p. 7 Perim naar Rot terdam. Kota Gede 4 te Batavia naar Rotterdam. Leerdam 7 van New Orleans naar Nederland. Lekkerkerk 7 van Ham burg te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk p. 7 Makaliah naar Basra. Lissekerk 7 van Muscat naar Rotterdam. Lombok 7van Macasser te Halifax. Loosdrecht 7 van Basra te Khorramshar. Lutterkerk 3 te Aden naar Rotterdam. Maas 8 van Fort Libberté te C. Christi. Maaskerk 7 van Amsterdam naar W.-Afrika. Marken 7 van Saffi naar Nederland. Meliskerk 7 v. Pt. Said naar Cochin. Midas 8 van Cadiz te Amsterdam. Muiderkerk 7 van Koto- now te Lagos. Nederland p. 7 Malta naar Teneriffe. Nestor 7 van Pitaeus te Alexan dria. Nieuw Amsterdam 8 van Southamp ton naar New York. Nigerstroom 8 te Dakar naar Matadi. Nijmegen 7 van Rot terdam te C. Vecchia. Oberon 8 van Pto. Cabello te La Guaira. Ondina 7 te Singa pore. Oranje 8 van Amsterdam te Batavia. Oranjefontein 7 van E. Londen te Durban. Orestes 6 te Valparaiso naar Montevideo. Orion 5 van Trinidad naar Paramaribo. Papendrecht p. 7 K. St. Vincent 11 te Ha vre, 13 te Amsterdam verw. Plato 7 van Amsterdam naar Gothenburg. Pr. Fred. Hendrik 7 van Valencia naar Engeland. Pr. Willem II 6 van Houston naar Neder land. Pr. Willem III 8 van Rotterdam tc Valencia. Randkerk 8 van Amsterdam te Lour. Marques. Raki 4 te Houston naar Charleston. Rempang 8 van Penang n. Pt. Swettenham. Ridderkerk 7 van Singapore naar Kobe. Riouvv 7 te Belawan naar Ba tavia. Roelf 7 van La Pallice te Amster dam. Ruys 4 van Mauritius naar Penang. Saidja 6 van Pladju naar Miri. Schie 7 te Maracaibo naar Pta. Cardon. Schiedijk 7 te Colombo naar Java. Slamat 7 te Pt. Swettenham naar New York. Sloterdük 7 te Singapore naar de Gulfhaven. Stad Breda 8 van Gibraltar te Saffi. Stentor p. 7 Ouessant naar Rotterdam. Tabia p. 7 Makaliah naar Fanaheel. Telamon 8 van Curasao naar New York. Temate 7 van Suez naar Batavia. Tltus p. 7 Ouessant n. Amsterdam. Veendam p. 7 Lizard naar N. York. Vulcanus 7 van Amsterdam naar Hamburg. Waterland 6 te Cabedello naar Amsterdam. Waterman 8 te Pt. Said naar Batavia. Willem Barendsz. 6 van Kaap stad naar de Antartic. Willem Ruys 8 te Colombo naar Rotterdam. Woensdrecht 5 van Curasao naar Engeland. IJssel 8 v. Amsterdam te Trinidad. Zeeland p. 7 Gi braltar naar Batavia. Zutderkrus 7 te Suez naar Rotterdam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5