HOUTEN C.C.D. ontslaat weer 1200 man DE ZWARTE ORCHIDEE Van de 5000 nog 300 koppen over SPOORWEGEN WILLEN IN 1958 VOLLEDIG ONTWIKKELD ZIJN KAPPIE vcrlicsl Je Is '4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 8 DECEMBER 1949 Ingezonden meciedeiing) RESTANT KRIJGT NIEUWE TAAK. (Van onze Haagse redacteur). DEN HAAG, Dec. Naar w\J vernemen zal het corps C. C. D..amb- tcnaren, dat in zjjn „beste" jaren ruim 5000 man sterk was, met in gang van 1 Januari a.s. tot 300 man worden teruggebracht. In 1948 om. vatte het nog 3300 mensen; geleideiyk.aan is het aantal tot ongeveer 1500 gedaald en nu zullen er dan 1200 ineens naar huis gestuurd wor den. Slechts weinig Nederlanders zullen deze drastische beperking be- treuren, want het corps had nu eenmaal geen prettige naam; dat lag overigens meer aan de taak, die het vervulde, dan aan de wijze waarop. Het, was tenslotte ondankbaar werk Merkwaardig genoeg was de C. C. D. van de laatste jaren heel iets an ders dan hetgeen men er bij de op richting bedoeld had van te maken. Dit lichaam toch was een uitvloei sel van de 1 andlbouwcrisiswetgev ing die noodzakelijk was geworden ten fevo'-ge van de economische wereld epressie waaronder ook de Neder landse landbouw, die afzetgebieden zag verloren gaan, leed. Dat was omstreeks 1930. De prijzen van tar we, van varkens en naderhand van nog een aantal voortbrengselen daalden zó sterk op de wereldmarkt dat de boeren om bescherming gin gen vragen. De regering bleek daar toe bereid, mits er niet meer ver bouwd of gefokt zou worden dan zij noodzakelijk achtte. Al spoedig ont stond een ingewikkeld systeem van geboden en verboden, van heffingen hier en bijslagen daar, dat voor kwaadwillenden duizend-en-een mo gelijkheden opende om op onwettige wijze extra-geld te verdienen. Ofn nu geknoei en daardoor ondergraving vain de doeleinden der wetgeving te voorkomen werd het lichaam in het leven geroepen, dat later als C. C. D. algemene bekendheid heeft ver worven. NOOIT POPULAIR In feite was de C.C.D. dus een (ingezonden mededeling). Huisvrouwen gaan over op nieuwe wasmethode. „ACTIEF WIT" schakel in een keten van nieuwe na.oorlogse vindingen. Na de oorlog zijn wij verrast met verschillende belangrijke vindingen. Op het gebied van de 'geneesmiddelen leerden wij het Peniciline kennen. In- sectenbestrqding trad in een nieuwe fase door de vinding van het D.D.T. Op tal van gebieden werden geheel nieuwe richtingen ingeslagen. En het allerlaatste nieuws betreft de behan deling van de huishoudwas. Ook hier voltrok zich in één slag een verba, zingwekkende omwenteling. Wij doe len hier op de vinding van het Actief Wit, verwerkt in Castella Zelfwer. kend Wasmiddel. De was wordt eens klaps vele malen helderder en zachter. Het goed wordt wit onder de handen van de huisvrouw; bont goed gloeit op in nieuwe schitteringreeds lang gedragen kleding komt nieuw en zeldzaam soepel uit de wasketel. Niet te verwonderen is het, dat de vrouwen bij tienduizenden overgaan op de nieuwe wasmethode en men mag wel aannemen, dat binnen niet te lange tijd alle traditionele wasmidde len in ons land voor goed vergeten zullen zijn. lichaam, dat werkte in het belang van de boer in het algemeen; dat de uitvoering van zijn taak voor menige boer onaangenaam was de goed willende beschouwde hem, de „amb tenaar op het erf", als een lastige be moeial en de kwaadwillende als een rechtstreekse vijand mocht een bij komstigheid heten. Dat veranderde echter in oorlogstijd, toen menige be zettingsmaatregel officieel werd uit gelegd als zijnde in het belang van de boer, maar in feite niet was. Dan werd ook de houding van de goedwil lende boer vijandig tegenover de C. C.D.-ambtenaren, die hij grif als een verlengstuk van de (Duitse) overheid in Den Haag beschouwde. Daar kwam dan nog bij, dat vele jongelui, die voor werk in Duitsland waren of zou den worden opgeroepen, in de C.C.D. „onderdoken", zodat het controle- lichaam uitgroeide tot een veel te groot lichaam. Zo sloop er veel ondes kundigheid binnen, RANTSOENERINGSPERIODE De oorlogstijd bracht echter nog een tweede verandering, die van veel grotere betekenis was. Aan de C.C.D. werd de contróle van alle rantsoene ringsmaatregelen opgedragen. Zo werd de „ambtenaar op het erf" de beschermer van de consument tegen de producent van zijn voedsel en dat wasdezelfde boer. Van lage prij zen voor tarwe, varkens en andere begerenswaardige dingen was geen sprake meer; integendeel! Maar ook hier dieed zich hetzelfde verschijnsel voor; de „beschermde" consument vond de C.C.D.-ambtenaar, die hem zijn 10 (zwarte) eieren of zijn kilo boter afpakte, maar een onaange naam mens; h\j wilde niet inzien, dat dat kleine beetje nu de distributie in gevaar bracht. Ook als rantsoene- ringspolitie kon de C.C.D. zich moei lijk populair maken. Er zijn nu zo goed als geen rant soeneringsmaatregelen meer te con troleren en van lage wereldmarkt prijzen is thans ook geen sprake. De beide grondslagen voor een lichaam als de C.C.D. zijn dus weggevallen; de dienst zou dus gevoegelijk kunnen verdwijnen, ware het niet, dat de ge leide landbouweconomie nu wéér an dere contróle-maatregelen uitgelokt. De tuinders byv. hebben producten fondsen ingesteld met het doel in pe riodes van lage prijzen subsidies uit te betalen, waartegenover dan staat, dat in periodes van hoge prijzen hef fingen zullen worden gedaan; in zul ke gevallen is het wenselijk na te gaan of er geen enkele stiekum bui ten de veilingen om gaat leveren als dat (voor hem individueel) voordeli- Het "Nederlandse merk met Wereldreputatie Contróle op de veilplicht is :sta heidj dat men ook met consumptie. C.D.-werk Er bestaat een mogelijk- umptie- aardappelen zoiets gaat doen, NIEUWE TAAK De C.C.D. zal er met ingang van 1 Februari a.s. nog een taaie bijkrij- gen zelfs: de controle op de mengvee. voeders. Er bestaat op dit gebied veel concurrentie en er is reden om aan te nemen, dat er geknoeid wordt met buitenlands graan, dat de regering duur inkoopt en goedkoop ter be schikking wordt gesteld van de mengvoederfabrikanten. Nu is be paald, dat binnenkort elke zak voe- dergraan een label moet dragen, ver meldende de samenstelling. De C.C.D. zal nagaan of werkelijkheid en ver melding met elkaar Moppen. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat de controle op de naleving van de Wet op de Aardappelmoeheid, op de handel in met t.b.c.-besmet vee e.d. aan de C.C.D. zou worden opgedra- f en. Gaat men daartoe over, dan be ekent dat wederom een principiële verandering in de opzet van deze dienst. Het zou misschien wel nuttig zijn langzamerhand ook de naam van deze instelling te wijzigen om elke herinnering aan de twee nu afgeslo ten periodes van (bijna) tien jaar geheel uit te wissen. (Nadruk verboden) Als circus Strassburger op 21 December in Carré te Amsterdam zijn poorten voor het publiek ontsluit, zullen de bezoekers de prestaties kun nen bewonderen van zes Japanse heilige stieren. Het meest opvallende aan deze dieren zijn de eorme geweien. Tijdens het africhten, wat in het winterverblijf van Strassburger te Hilversum gebeurt, zijn de uiteinden van de geweien van rubber ballen voorzien. FEUILLETON door ALLAN SWTNTON 56 De verandering, die over hem ge komen was. sedert zij veertien dagen geleden Hugh en de stad achter zich gelaten hadden, was merkwaardig. Zij had zich in Caracas destijds zijn mis noegen gerealiseerd, toen het tot hem doorgedrongen was, hoe slecht hij ei genlijk was toegerust voor het onder nemen van een dergelijk project. Zij had ook gezien, dat hij zo hard moge lijk gewerkt had, om zijn gebrek aan practisehe ervaring zoveel mogelijk aan te vullen door datgene, wat hij van Hugh en Hulpé kon leren. Maar zij had er geen idee van gehad, hoe goed hij daarin geslaagd was. Het op leggen van pakzadels en het vastma ken van lasten, het gebruik van onge looide riemen en de behandeling van muildieren, van slangen en koppige Indianen, het kiezen van kampeer- gronden en een massa andere wijsheid uit de wildernis had zijn getrainde geest geleidelijk aan door het aan schouwen er van volledig in zich opgenomen. Bevrijd van Hugh's te genwoordigheid bracht hij een en an der als een aanvulling van zijn we tenschap met ijver en succes in prac- tijk. En tegelijk maakte hij Mary erns tig het hof. Zij liet hem haar naar het bed lei den en haar helpen er op plaats te nemen. Maar toen verliet hij haar tot haar grote verlichting. Het bed was zacht en rook heerlijk naar de varens. Zij sloot haar ogen en lag zoals zij ge woonlijk deze dagen deed. trachtend een grauwe toekomst onder ogen te zien- Van de hoop, die haar naar Zuid- Amerika had gelokt en van de nieu we hoop, die zij tijdens haar verblijf aldaar had opgedaan, was niets meer over. Tegenover haar tijd en risico en al haar geld kon zij niet meer laten zien dan zes netten gevuld met or chideeën, die aan takken achter haar grootvader's drie muildieren hingen; een half aandeel in twee dozijn van zijn nieuwe variëteiten, die door een van de muildieren van de expeditie werden gedragen en die activa van Don Arturo, als zij bij haar terugkeer misschien aan het licht zou kunnen brengen. Haar ogen waren gesloten, haar geest UtU aich bezig met een haar nti reeds vertrouwd geworden gc^-o...^.igang, toen een geluid naast haar de ogen deed openen. Sam stond daar met zijn armen gevuld met takken kleine witte orchideeën. „Een verrassing", zei hij. .Allemaal van één plant. Die heb ik vanmorgen hier achter gevonden. Prachtig, hè?'" Hij legde de massa vochtige geurende bloemen naast haar. „Dank je Sam. Ze zijn prachtig". Zij duwde haar gezich -in de blanke, koele bloemen. Toen hij daarna op haar varenbed ging zitten, verstrakte zij echter. Drie dagen tevoren had hij haar ge zegd, dat hij van plan was met haar te trouwen. Te vermoeid, om er veel finesses bij te gebruiken, had zij ge zegd: „Ik zou niet op die manier van je kunnen houden, Sam". „Ik weet wel, dat je dat nu niet kunt. Ik was eigenlijk van plan ge weest, om nog te wachten, maar ik heb het je gezegd, om je te laten weten, dat ik naast je sta en wil trachten je ongerustheid weg te nemen. Je hebt 'n hevige teleurstelling gehad en een grote tegenslag. Je voelt je, of voor jou de wereld stil staat, maar daar kom je wel over heen. De dingen gaan toch ook door en deze ellendige tijd zal ook wel weer uit je gedachten gaan. Tegen die tijd zal ik je getoond hebben, hoe goed ik je van dienst kan zijn en zul je er wel anders over den ken". „Maar ik zal je niet liefhebben". „Wat jij liefde noemt, kan door ver schillende dingen tot stand gebracht worden, behalve een romantische at mosfeer. Dingen, die blijvend zijn, ter wijl extase dat niet is. Ik kan je zorg, respect, zekerheid, waardering geven en genoeg geld, ora ook eens te doen, waar je zelf zin in hebt en wat je ge noegen kan geven. Dat zijn de bases van een goed huwelijk". Vandaag bemerkte zij, dat zijn stemming sterker was dan anders en dat zijn ogen glansden. Maar hij be greep dat zijn tijd nog niet gekomen was en hield zich in. Hij stond op en zei; „Goed. Rust maar eens goed uit. Ik zal dicht in de buurt blijven, daar ik nog werken wil. Als er iets is, wat je hebben wilt, roep dan maar even". (Wordt vervolgd) ZUID-BEVELAND Rflland-Bath GEVONDEN VOORWERPEN, In Rilland-Bath gevonden: Leeg olie vat, houder yan parapluie, een paar wan ten. Inlichtingen te verkrijgen ter ge meen tesecretari e. Kloetinge DE SINT OP BEZOEK De schoolkinderen van de O.L. School en van de kleuterschool te Kloetinge hebben Maandag het St. Ni- colaasfeest gevierd in het jeugdge- bouw aan de Nieuwstraat. De kleuters kregen bezoek van de Sint van half twee tot half vier en de overigen van vier uur tot half zes. Na een korte rijtoer door het dorp arriveerde de Sint in het verenigings- geboüw, waar hij later ook weer werd afgehaald. Wemeldinge TERUG UIT DE TROPEN. Na een verblijf van 3 jaar in de tro pen, keerden in de familiekring te We meldinge terug, de dienstplichtige mili tairen C. W. Nieuwdorp en St. West- strate. Ter ere van hun thuiskomst waren in de buurt de vlaggen uitgestoken en was er een erepoort opgericht. ST. NICOLAASFEEST Maandag arriveerde per boot in de buitenhaven te Wemeldinge, St. Ni- colaas en zwarte Piet. Burgemeester, C. F. N. van Sas die bij aankomst te genwoordig was, verwelkomde de goe de Sint en zijn helper, waarna hij op zijn schimmel eerst naar een zieke jongen reed en vervolgens naar de Openbare, Christ, en Kleuterschool, waar de' kinderen versnaperingen kre gen en de grotere nog een kleuren- boek. Oudelande DE OUDE KINDERVRIEND OP BEZOEK Zoals ieder jaar kwam Sint Nieolaas ook nu weer op bezoek bij de Oude- landse schooljeugd. Om 1 uur arri- veerde de goede Sint met zijn zwarte knecht in de openbare lagere school. Hij werd welkom geheten door het hoofd der school, de heer Christiaan- se. Nadat de kinderen een welkomst lied hadden gezongen sprak de Sint de kinderen toe, liet geschenkjes uit delen en begaf zich daarna naar het gymnastieklokaal der openbare lagere school, waar de kinderen der kleuter school hem opwachtten. Onder de be kwame leiding v.an mej. E. van Neu- ren voerden de kleuters een kabou- terspel op, dat door de Sint en de ver dere aanwezigen op hoge prijs werd gesteld. Ook hier deelde hij met milde hand geschenken uit en de vreugde steeg ten top toen de eerbiedwaardige grijsaard zich met de kleuters aan een dansje waagde. Bij zijn afscheidswoord beloofde de Sint het volgend jaar weer „de lieve schatjes" te komen bezoe ken. Kapelle UITVOERINGEN VAN VOLKSONDERWIJS. In de zaal Obadja tc Kapelle gaf de plaatselijke afdeling van Volks onderwijs Vrijdag en Zaterdag een tweetal uitvoeringen. Zowel Vrijdag de heer Wisse, als Zaterdag de heer Duininck wezen in hun openingswoord erop, dat voorstanders van het open baar onderwijs lid dienen te zijn van Volksonderwijs en zij deelden verder mee, dat het ledental van de afdeling Kapelle groeit. De toneelafdeling 'van de muziekvereniging E.M.M. te Krui- ningen voerde „Het hoedje van Ma. rius" op. Het goede spel werd door de talrijke aanwezigen gewaardeerd. EHewoulsdijk SINT N1COLAAS IN HET VAN HATTUMHUIS. Dinsdag bezocht Sint Nieolaas met zijn knecht de schooljeugd in het M. J. van Hattumhuis te Ellewoutsdijk. De kinde ren zongen voor de Sint liedjes, De ou dercommissie deelde uit naam van de goede bisschop geschenken uit aan de jeugd. Namens de ouders dankte de heer P. Verheijke de Sint voor zijn komst. Binnenlands luchtverkeer drukkende last voor de K.L.M. Vervoer naar Indonesië herstelt zich langzaam. Verschenen is de memorie van antwoord van minister Spitzen inzake de begroting van het departement van verkeer en wa terstaat. Daarin wijst de minister het denkbeeld om de Ned. Spoorwegen en haar dochterondernemingen alleen het vervoer van zg. railgoederen toe te ver trouwen. als onuitvoerbaar, af. De Nederlandse regering komt voort durend op voor de belangen van Neder land bij het doorvoerverkeer naar Duits land. Reeds werd enige verbetering be werkstelligd. De minister erkent, dat volgens een, overigens uiterst moeilijk te maken, schat ting onder de bestaande omstandigheden het benzineverbruik op Zondag nauwe lijks enkele procenten bedragen van het totaal benzineverbruik. BINNENSCHEEPVAART, De omstandigheden, waarin de beurt vaart verkeert en waarop het Nederland se Binnen vaartbureau en de Unie Verkeer met hun gezamenlijk request van 24 Juni 1948 de aandacht hebben gevestigd, wor den door de minister nauwlettend gade geslagen. Door de eerstgenoemde orga nisatie is een toelichtinde uiteenzetting over omvang en oorzaken der moeilijk heden in het uitzicht gesteld, aan de sa menstelling waarvan zij arbeidt. De mi nister hoopt spoedig het resultaat van de arbeid van deze deskundige instantie te mogen ontvangen. Inmiddels wordt overwogen welke par tiële maatregelen in afwachting van de ontvangst van vorengenoemde uiteenzet ting reeds kunnen worden genomen om (Ingezonden mededeling). BUS A.M.Z. WERD LICHT BESCHADIGD. Dinsdagmiddag; w;erd een stilstaan, de bus. van de A.M.Z. op de nauwe hoek bg Leijs te Kapelle beschadigd door een bestelwagentje. Het bestel- wagentje trachtte te passeren, dat echter niet mogelijk bleek. Krabbendijke RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand November is bij de Rijkspostspaarbank te Krab. bendjjke 12.231,85 ingelegd, terug betaald 8300,50, terwijl 31 nieuwe boekjes zijn uitgereikt. DE SINT BIJ DE JEUGD OP BEZOEK. De goede Sint heeft ook de Krabben- dtjkse jeugd niet vergeten. Maandag bracht hij een bezoek aan de leerlingen der Openbare lagere school en Dinsdag aan de Kleuterschool, waar hij met gulle hand zijn goede gaven uitdeelde. WELKOM THUIS. Dinsdagavond keerden de militairen P. Hollestelie, G. Tramper en M. J. Visscher uit Indonesië terug in Krabbendijke. Men had ter verwelkoming de vlaggen uitge stoken en erepoorten geplaatst. Rilland-Baih GESLAAGDE BAZAR. Dc netto opbrengst van de bazar, die gehouden werd ten bate Van het Groene Kruis-gebouw te Rilland, is 7024,92. al enigermate de moeilijkheden der beurt vaart te verlichten. SPOORWEGEN. De minister zet. uiteen, dat het streven er op is gericht een sober ingericht spoor wegbedrijf te verkrijgen, dat toch zoveel mogelijk aan de moderne eisen voldoet. Daartoe is het urgentieprogramma 1948— 1952 opgesteld. Na deze periode zullen nog belangrijke investeringen moeten worden gedaan om aan de verder groeien de behoefte per spoorweg te kunnen voldoen. Verwacht wordt, dat het bedrijf eerst in 1958 tot volledige ontwikkeling zal zijn gekomen. De hoofdlijnen zullen worden geëlectrificeerd; diesel-electrische tractie voor de minder drukke lijnen is nog in studie. Sinds de bevrijding werden aan't stoom- materieel geen nieuwe rijtuigen toege voegd. Aan het electrisch materieel zijn sinds de bevrijding 99 nieuwe rijtuigen toegevoegd. Dit park bestaat thans uit 517 rijtuigen tegen 547 rijtuigen in 1939. Met dit materieel moet een electrisch net wor den geëxploiteerd, dat 266 km. langer is dan in 1939. In totaal beschikten de Spoorwegen op 1 November over 1346 rij tuigen, d.i. 55 pet. van de 2434, welke op 31 Dec. 1939 aanwezig waren. Sinds de bevrijding zijn 4700 nieuwe goederenwa gens in dienst gesteld. In totaal beschik ten de spoorwegen op 1 November jl. over 21.000 bruikbare wagens, d.i. 74 pet. van het aantal ad 28.341, dat op 31 December 1939 ter beschikking stond. Het onge daan maken van de verlaging de abon nementstarieven had, voorzover thans reeds beoordeeld kan worden, geen daling van het vervoer tot gevolg. Het ligt in het voornemen in 1950 bij een 20-tal on bewaakte overwegen automatische flik kerlichtinstallaties aan te brengen. LUCHTVAART. Tot zijn leedwezen moet de minister mededelen, dat de ontwikkeling op de Ainsterdam-Batavia-verbinding door de lucht na de opheffing van de overvlieg en landingsverboden zich slechts in een Igrtgüóam tempo voltrekt. Dit wórdt me de veroorzaakt door de omstandigheid, dat, wijl de Nederlandse luchtvaart ge durende ongeveer een half jaar niet langs de normale route vloog. Luchtvaartmaat schappijen van vreemde nationaliteit het vervoer op die route voor een belangrijk gedeelte hebben overgenomen. Hoewel in tussen de K.L.M. geleidelijk een deel van het verloren gegane terrein terugwint, kan toch nog steeds niet van een herstel van normale verhoudingen worden ge sproken. Wat betreft de hervatting van het bin nenlands luchtverkeer zij medegedeeld, dat de K.L.M. voornemens is gedurende het zomerseizoen van 1950 zo mogelijk wederom een beperkt binnenlands ver keer te exploiteren. De in de voorafgaande jaren op dit verkeer geleden verliezen worden door de K.L.M. als een drukkende last gevoeld. Ofschoon naar de mening van de minister deze lasten niet onmiddellijk de ontplooing van de K.L.M, op andere lijnen zal be lemmeren. is hij wel van oordeel, dat deze verliezen ten opzichte van het gehe le bedrijf niet moeten worden onderschat. Vanwege het ministerie wordt, in nauwe samenwerking met de K.L.M. nog steeds gezocht naar een mogelijkheid om een binnenlands luchtverkeer te onderhouden, waarbij het verlies op de exploitatie zo danig wordt beperkt, dat dit voor de K. L.M. aanvaardbaar kan zijn en wel in verband met nevenvoordelen, welke aan dit verkeer zijn verbonden, WATERSTAAT. Met voldoening nam de minister ken nis van de instemming met de gedachte, in de huidige moeilijke financiële omstan digheden door voldoend onderhoud in de eerste plaats achteruitgang in de toestand van de bestaande rijkswaterstaatswerken te voorkomen. In hoeverre de uitvoering van het industrialisatieplan verdere aan leg van wegen en scheepvaartkanalen door het Rijk zal vereisen, dan waarop in deze begroting is gerekend, zal eerst kun nen blijken, wanneer de onderdelen van dit plan meer zijn uitgewerkt. 26. Kappie was een ge oefend zwemmer, en hij bereikte zonder gezien te worden, de baggermolen. Tussen de driemaster en de molen in, vond hij een kleine motorboot liggen. „Dat is nu juist, dat ik nodig zal hebben!" dacht Kappie, „Het kan niet mooier! Bovendien wordt het al schemerig, en over een paar minuten zal het al donker zijn. Dat komt me ook net van pas.... je moet maar boffen. Maar we zijn er nog niet, „het zou voorbarig zijn om dat te beweren!" Kappie zwom, tot hij bij de sleepkabel was. Ver volgens trok hij er zich aan op, totdat hij bij de achtersteven van de drie master was, en vandaar uit lichtte bij met zijn hand de kabel op, totdat die los was. „Tjonge!" dacht Kappie. „Dat is me ook ge lukt.... nu weer terug naar de motorboot!" Kappie maakte vervolgens de kabel aan de motorboot vast, en toen hij dat deed was het al aardig donker. Hij zag de mannen op de bag- germolen staken met hun werk en één voor één weglopen. „Het kan niet beter!" mompelde Kappie. „Die bult kerels verdwijnen, en wanneer ik dadelijk met de baggermolen wegvaar, merkt niemand het. Die Horrel gaat een zure pijp roken, wan neer me dat lukt! He zie hem al op zijn lelijk'- neus kijken, wanneer hij ontdekt, dat de bag germolen foetsie is.... geen oesters, geen pa rels! Maar laat me niet vooruit lopen op de dingen.het is nog niet zo ver! Als die klont van een Maat nu ook maar op tijd met de „Kraak" aan komt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4