PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ver, Naties betuigen instemming met R.T.C-accoord Financiële toestand van de Provincie blijft zorgelijk BILT Alleen Sowjet-groep tegen Nederland en de Hatta-kliek Vandaag ANTIREVOLUTIONNAIREN TEGEN S0UVEREINITEITS0VERDRACHT DE ETNA WEER IN WERKING Twee dorpen bedreisd DR. ADENAUER EEN NIEUW GEKANT TEGEN DUITS LEGER Te gering bedrag voor onvoorziene uitgaven eist voorzichtig beleid Kampbeulen voor hun rechters. Varkensvlees wordt duurder, suikergoedkoper. DE VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 294 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintijn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. f 4.15 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 5 Dec. 1949 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie 12.50. Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) van 1—5 regels f 1.—. iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlissingen, Walstr. 58—60, tel. 2355, 4 lijnen (b.g.g. 2358); M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b. g.g. - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Nederlandse gedele geerde neemt het voor de Rep ublieik op. Met 43 tegen 5 stemmen en 4 onthoudingen heeft de tweede politieke commissie van de algemeene vergadering der Ver. Naties een resolutie aanvaard, waarin de voltallige vergadering wordt verzocht instemming te betuigen met het R. T. C.-accoord, De 5 stemmen, waren afkomstig van de Sovjet-groep, die by monde van Manoeilsky een felle aanval deed op het accoord, op Nederland en op de Republiek. Zyn resolutie eiste terugtrekking van de Nederlandse troepen, vorming van een commissie van alle leden van de Veiligheids raad „om de activiteit van de Nederlandse autoriteiten te onderzoeken" en liquidatie van de U.N.C.I, De aanvaarde resolutie werd inge diend door Sir Benegal Rau van India en was opgesteld door de 16 landen, die dit jaar de conferentie van New Delhi over Indonesië bijwoonden. Sir Benegal zeide, dat de bekend, making van het resultaat der R.T.C. en de goedkeuring ervan door het Re publikeinse kabinet „welkom nieuws" was. „Ik ben mij er goed van bewust, - dat het bereiken van een overeen, komst niet alles is, en dat er nog veel werk moet worden verricht, vooral met betrekking tot het oostellen van een constitutie voor de Ver. Staten van Indonesië. Dat is echter geen re den waarom ".'ij de partijen niet zou den gelukwensen met hetgeen er reeds bereikt is". Sir Benegal zeide. dat India met ge voelens van bijzondere genegenheid en vriendschap de spoedige geboorte van de Ver. Staten van Indonesië als een zuster-remibliek tegemoet zag. Manoeilsky beweerde, dat „de door de Nederlandse bezetters ontketende oorlog, met steun van de V.S. en En geland. en gericht tegen het Indonesi sche volk. zelfs nu nog met. onvermin. derde felheid wordt gevoerd". „De kliek van Hat+a heeft alles aan de Nederlanders verkocht". Democratische kringen in Indone sië. evenals de verzetsbewegingen, er kenden de regering van Hatta, noch de besluiten van de Haagse conferen tie. Delen van de Indonesische strijd krachten sloten zich „in Iromm'n" bij het verzet aan, aldus Manoeilsky. „KLIEK VAN HATTA". De Nederlandse gedelegeerde van Ileuven Goedhart zeide, dat Manoeils. ky zich ergerde over de overeenkomst omdat hij nu niet langer kon spreken over Nederlands-Indonesische geschil len. Pandit Nehroe nodigt Soekarno uit. Eerste minister van India, Pandit Nehroe, heeft president Soekarno uit genodigd de herdenking van de stich ting der Republiek India op 26 Ja nuari te Nieuw Delhi te komen bijwo nen. Pandit Nehroe heeft verklaard 't te betreuren, dat hij de installatie van de Republiek der Ver. Staten van Indonesië, waarvoor hij door presi dent Soekarno is uitgenodigd, niet persoonlijk kan bijwonen. De regering van India zal bij die gelegenheid ver tegenwoordigd zijn door de minister van Volksgezondheid. Uitgewezen Fransen uit Polen in Parijs aangekomen. aw VAN HEN UIT DE TREIN GEVALLEN. Zondagochtend zijn zes van de uit Polen gezette Fransen te Parijs aan gekomen. Eén van hen zei, dat een ze kere Guy Auffrey, die tegelijk met hen uit Polen was vertrokken en ergens tussen Helmstedt en Frankfort uit de trein verdween, verscheidene malen had gezegd, niet naar Frankrijk te willen terugkeren. Later werd verklaard, dat het lijk van Auffrey bij Offenbach, ongeveer 15 km. buiten Frankfort, gevonden was. Een functionaris verklaarde, dat het moeilijk te zeggen was of de Fransman per ongeluk uit de trein ge vallen, dan wel er uit g'eduwd was. Het laatste achtte hij echter „zeer waarschijnlijk". De Amerikaanse geheime dienst heeft het onderzoek van de Duitsers Overgenomen. Aanslag op gouverneur van Serawak (N.W.-Borneo) De gouverneur van Serawak (Britse kolonie in Noord-West.Borneo), Dun can George Stewart, is Zaterdag te Sibn ernstig" gewond als gevolg van een poging om hem met een mes te vermoorden. Stewart werd op 26 September tot fouverneur en opperbevelhebber van erawak benoemd. Serawak voormalig koninkrijk van de witte radjah's, werd op 1 Juli 1946 een Britse kolonie. Van officiële zijde werd medege deeld, dat de twee aanvallers die ge arresteerd zijn, deel uitmaken van een organisatie die gekant is tegen de overdracht van Serawak aan Enge land. De gouverneur heeft messteken in de maag gekregen en moest onmid dellijk worden geopereerd Zijn toe stand was Zondagochtend nog ernstig" „Onze deelgenoten ter conferentie zijn nog niet aan deze tafel vertegen woordigd. Wanneer derhalve de afgevaardigde van de O'ekraine het nodig vindt om de Indonesiërs als de „kliek van Hatta" te bestempelen, ben ik het aan mijn eer verplicht een woord van protest te laten horen. Niet alleen is er geen reden om te betwijfelen, dat deze In donesische leiders de werkelijke verte genwoordigers van hun volk zyn, maar er zyn ook bewijzen van hun grote liefde voor hun volk. De Oe- krainse afgevaardigde heeft hen be ledigd omdat zij niet (ot de commu nistische party behoren". De Amerikaan Warren Austin ver. welkomde de overeenkomst als een geslaagde toepassing van de beginse len der V.N. De V.S. zagen uit naar haar ratificatie en naar „de feitelijke overdracht der souvereiniteit". De aanvaarde resolutie zal Woens dag of Donderdag door de Assemblée besproken worden en daar ongetwij feld de vereiste tweederde meerder heid verkrijgen. viert St. Nicolaas zijn ...ste jaardag; viert de Sovjet-Unie haar grondwetsdag (1936). Republikeinse regering wil ondernemers helpen. De republikeinse vice-premier en hoofd van de republikeinse regering in Sumatra, mr. Sjafroeddin, heeft 'n verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de regering en in het bij zonder die, welke in Sumatra zetelt, haar reeds eerder gegeven verzeke ring herhaalt, nl. dat zij bereid is de buitenlandse ondernemers gelegen heid te geven hun op republikeins ge bied gelegen ondernemingen te in specteren, teneinde aldaar voor de wederopbouw de nodige maatregelen te treffen. Koningin bij jubileum-voorstelling van Toneelschool. H.M. de Koningin heeft in gezel schap van haar secretaresse, mevr. N. Smitt-Avis, en mr. J. C. Baron Baud, de feestvoorstelling ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de To neelschool in de Amsterdamse Stads schouwburg bijgewoond. Verklaring van Centraal Comité van A.R. kiesverenigingen. Onvoldoende waarborgen. Het Centraal Comité van Anti-Re- volutionnaire Kiesverenigingen publi ceerde de volgende verklaring: Nu het hoogst ernstige ogenblik aanbreekt, waarop de Staten-Generaal een beslissing moeten nemen over de resultaten van de Ronde Tafel-Confe rentie, meent het Centraal Comité van Anti-Revolutionnaire Kiesverenigin gen 't volgende te moeten verklaren: Het Nederlandse volk is na de tot standkoming van de grondwetsherzie ning ven 1948, evenals de regering, verplicht te aanvaarden, dat de sou vereiniteit over Indonesië spoedig wordt overgedragen aan de Republiek der Verenigde Staten van Indonesië. Getrouwheid aan de Grondwet vor dert dit. De staatkundige toestand in Indone sië en de resultaten van de Ronde Tafel-conferentie tezamen bieden ech ter, helaas, geen waarborg, dat aan de eisen, door onze Grondwet aan de nieuwe rechtsorde in Indonesië en aan de nieuwe verhouding tussen Ne derland en Indonesië gesteld, wordt voldaan. De staatkundige ordening in Indonesië is daartoe volstrekt onvol doende. Garanties voor de handhaving van de rechtszekerheid, van de elementaire menselijke rechten en vrijheden en van deugdelijk bestuur, door de Grondwet voorgeschreven, ontbreken. Het herhaaldelijk plechtig door Ne derland gegarandeerde recht voor vol ken en volkengroepen met betrekking tot hun zelfbestemming wordt schro melijk geweld aangedaan. Dit geldt in het bijzonder voor de Minahassa. Ambon en Timor, maar ook voor be langrijke delen van Sumatra. Om deze redenen is het Centraal Comité van oordeel, dat overwegende bezwaren het beletten zijn instemming te betuigen met het wetsontwerp tot overdracht van de souvereiniteit. Geleid door de diepe overtuiging, dat de roeping en de verantwoordelijk heid van Nederland hier in het geding zijn en gedragen door grote bezorgd heid voor het lot van de Indonesische volken, meent het Centraal Comité van zijn gevoelen in het openbaar ge tuigenis te moeten geven. Moge God Nederland en Indonesië genadig zijn. Storm over Noord-Duitsiand en de Noordzee. Over Noord. Duitsland en de Noord, zee heeft Zondag een storm gewoed mét een windsnelheid van 120 km. per uur. Te Hamburg stortten 130 ruïnes van huizen in. Zes personen werden onder de puinhopen bedolven. Vier werden gered, doch moesten met zwa, re verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. De scheepvaart op de Elbe, het Kieler kanaal en langs de Duitse Noordkust ligt stil. De befaamde vulkaan de Etna op Sicilië is weer in werking gekomen. Aanvankelijk stroomde de lava met een snelheid van 1600 km. per uur de Westelijke helling af in de richting van de dorpen Bronte en Moletto. De snelheid begon Zondagochtend klei ner te worden. De dorpelingen slaan op veilige af stand het schouwspel gade, biddc-nd dat hun huizen gespaard mogen blij ven. Een boerderij op zeven km. afstand van Bronte is reeds door de lava- Bondskanselier acht nog „Duits gevaar" aanwezig. De Westduitse kanselier, dr. Ade nauer, heeft in een interview ver klaard, dat hij voorstander zou zijn van een Duits contingent in de West- Europese gewapende macht doch niet van een op zichzelf staand Duits le ger. Hij zeide: „Het moet in het open baar duidelijk gemaakt worden, dat ik in principe tegenstander ben van hermilitarisatie van de Westduitse republiek en daarom ook van de op richting van een nieuw Duits leger. Wij, Duitsers, hebben in de laatste twee wereldoorlogen te veel bloed vergoten en beschikken nu over te weinig mannen om iets dergelijks te kunnen uitvoeren Zoals in het ver leden ben ik ook nu nog van mening, dat de veiligheid van Westduitsland een kwestie is, die de geallieerde bezettingstroepen aangaat". Adenauer zeide verder te zullen weigeren Duitse mannen te laten op roepen voor dienstneming in niet- Duitse eenheid. En tot besluit van het interview: „Welk gevaar is gro ter in het Europa van thans, het Sowjetrussische of het Duitse'" Mislukte roofoverval in Amsterdam. Zaterdagmorgen drongen twee man nen een horlogerie in de Pieter de Hooghstraat in Amsterdam-Zuid bin nen. Eén hunner dwong met een pi stool de eigenaar, die uit zijn achter de winkel gelegen atelier naar voren kwam, terug te keren en de tweede man sloeg hem met een scherp voor werp op het hoofd. De man viel op de grond en kreeg met het pistool ook nog een klap. Op dat moment kwam echter een vrouwelijke klant binnen en de twee daders verlieten ijlings de winkel. Zij hadden een fiets voor de deur ge zet en hierop verdwenen zij. De 55- jarige winkelier heeft nog een poging gedaan de mannen te achtervolgen, maar slaagde daar niet in. Hij is naar het Wilhelmina-Gasthuis overgebracht en ter verpleging opgenomen. In de zaak vond de politie een actetas en 't pistool, dat ongeladen bleek. De spoorbrug over de Waal bij Nij megen krijgt in de loop van 1951 weer dubbel spoor. De opdrachten voor de constructie en plaatsing van een nieuwe Bisschoppelijke brief aan Tsjechische regering. De gezamenlijke Tsjechoslo waakse bisschoppen hebben op 17 November de regering in een brief verzocht de nieuwe kerkwetten af te schaffen en „de afdwinging van onvervulbare voorwaarden" te staken, aldus is Za terdag door het Tsjechoslowaakse episcopaat bekend gemaakt. De bisschoppen herhalen, dat zij al leen het. recht hebben om de pries ters opdrachten te geven. „Alle an ders luidende bepalingen zijn ongel dig en zondig". De 1200 ton metende „John Biscoe" is bij Deception-eiland in het Zuid poolgebied aangekomen, met aan boord een Britse expeditie, die pogen zal elf Britse geleerden, gestrand op het eiland Stonington dat nog 650 km. dichter bij de Zuidpool ligt, te redden. Aspecten van de ontwerpbegroting 1950. De financiële toestand van de Provincie Zeeland baart zorgen. Dit wordt medegedeeld in een toelichting van Ged. Staten op de Prov. be. groting voor 1950, die heden aan de leden van de Prov. Staten is toe. gezonden en die sluit voor de gewone dienst met een bedrag van 2.134.968,34, voor de kapitaaJdienst met een bedrag van 9.860.511,85 en voor de reserve-, kas- en verrekendienst. met een bedrag van 15.799.185,99. Tevens wordt opgemerkt, dat de conjunctuurgevoeligheid van de bron. nen, waaruit het provinciefonds wordt gevoed, gepaard aan de voorge. nomen wijziging van het ryksbelastingstelsel, de belangrijkste post van inkomst, t.w. de uitkering uit 's Ryks kas (voor 1949 geraamd op f 1.250.000 en voor 1950 op 1.356.000) kunnen aantasten. De zich ge leidelijk uitbreidende t>aak der provincie, in het byzonder op sociaal, hy. giënisch en cultureel terrein, stelt ook ten opzichte der financiën hoge eisen. De gevolgen van de devaluatie die, welke ten grondslag liggen zyn niet in de begroting voorzien. Zij zullen wat het prov. budget, be treft, waarschijnlijk voorlopig in hoofdzaak beperkt blijven tot stij ging van prijzen, zoals die van stook- en smeeroliën en onderhoudsmate- rialen voor de stoombootdiensten, materialen voor het gasbedrijf en vooral ook die voor verdere bestel lingen ten behoeve van de uitvoe ring van het 25 millioen-plan voor de electriciteitsvoorziening. Con creet staat nu alleen vast, dat de huidige prijzen voor stook- en smeerolie rond 40 uitgaan boven aan het begrotingsontwerp voor de prov. stoombootdiensten. Hét vervoer met de prov. boten over de eerste 9 maanden van 1949 ten opzichte van hetzelfde tijdvak van 1948 is voor de Westerschelde toegenomen met 22 voor passa giers en 35 voor auto's. Wat dit betekent bij een gebrek aan vol doende vervoerscapaciteit, is zonder meer duidelijk. Gelukkig zal het nieuwe m.s. „Prins Hendrik" vermoedelijk nog in de loop van deze maand tus. sen Kruiningen en Perkpolder dienst doen, tenvyl de „Prins Bernhard" in Januari 1950 in dienst kan worden gesteld. In de loop van 1950 zal ook de in aan. bouw zijnde werkplaats gereed komen, waardoor een geregeld onderhoud der schepen en revi sie van machine.installaties mo gelijk wordt. Bij gebrek aan zekerheid hoe het vervoersaanbod zich verder zal ont wikkelen kan moeilijk de vraag wor den beantwoord of de vervoerscapa citeit dient te worden uitgebreid en in welke mate dit nodig is. Dit heeft G. S. er echter niet van weerhouden een en ander aan de regering voor te leggen. De vervoers-capaciteit van de overige veren vraagt geen ingrijpende maatregelen. Zolang de spoorwegèn op de Zeeuw se lijn nog niet een starre dienstre geling kunnen rijden, moeten de aansluitingen nog hier en daar te wensen overlaten. In de loop van Januari 1950 zullen belangrijke ver beteringen aan de steigers te Kort- gene en Wolphaartsdijk gereed ko men. Met ingang van 1950 treedt in werking een meer uniforme regeling van de tarieven voor het goederen vervoer over de Noordelijke veren, welke in het algemeen een verlaging betekent. VERBETERING WEGEN In verband met de middelen van het provinciale en tertiaire wegen fonds kan voorshands niet meer wor den uitgetrokken aan verbeterings bedragen dan rond 750.000 per jaar voor secondaire en ruim 400.000 voor tertiaire wegen. Wat het prov. wegenfonds betreft, delen G. S. mede, dat tot dusver het wegvak MiddelburgWest-Souburg niet kon worden verbeterd, daar omtrent het tracé van de langs die weg lopende watergang nog geen zekerheid bestaat. Het voor 1949 uit getrokken bedrag van 500.000 is daarom opnieuw geraamd voor 1950. Wat het gasbedrijf aangaat, bewe gen de geraamde verliezen zich in een langzaam dalende lijn. Voor 1948, 1949 en 1950 bedroeg hel ver lies of de raming resp. f 150.689,37, 118.861,15 en 98.719,12. Het her stel van de oorlogsschade van dit bedrijf vordert belangrijke sommen. G. S. hebben hoop. dat eerlang be langrijker voorschotten de rentelast van de financiering der herstelkos- ten zullen verminderen. KAPITAALSREORGA NISATIE GASBEDRIJF. De investaties in het distributie bedrijf zijn groot, mede omdat Vlis singen in hoofdzaak oo een andere plaats wordt herbouwd. Na afwik keling van de oorlogsschade zal 'n kapitaalsreorganisatie nader moeten worden overwogen Overigens is er geen aanleiding om te veronderstel len, dat de dalende lijn der verliezen zal eindigen. Mede met het oog op de n.a ver loop van enkele jaren te verwachten lange-afstand-voorziening mag wor den gehoopt, dat een sluitende ex. ploitatie op de duur bereikt wordt. In de begroting van het eieetri- citeitsbedrijf begint zich de toene ming der kapitaalslasten af te te kenen. Ten opzichte van 1949 moest de interest met rond 62.000 wor den verhoogd, terwijl de afschrijvin gen op in bedrijf zijnde activa 73,000 meer vordert. Daarnaast is op nog niet in bedrijf zijnde activa een afschrijving geraamd van 371.000. Hoewel de stroomafglfte zeer bevredigend is, moest dienten gevolge het geraamde winstsaldo be duidend lager worden gesteld dan vorig jaar. De kapitaalvoorziening voor de uitvoering van het 25 millioen-plan kost, bij de huidige verhoudingen op de kapitaalmarkt, moeite. De be hoefte van het komende jaar is ech- ter gedekt. (Vervolg pag. 2) stroom verzwolgen. Een ooggetuige verklaarde: „Het was alsof een slang een konijn verzwolg. Eerst leek het alsof de muren de lava tegenhielden, maar zij scheurden spoedig. Een wolk stof en rook steeg op en daarna was nog slechts de machtige lavastroom te zien". In Catania, op de helling van de Etna, valt een fijne stofregen 's Avonds rijden lange rijen auto's naar de omliggende hoogten, waar de tal rijke kijklustlgen het apocalyp tische schouwspel gadeslaan van de gloeiende stroom, die zich voortbe weegt door de duisternis en de reus achtige vlammen, die opschieten uit de nieuwe kraters. Eén verdachte vroeg om de doodstraf. Voor het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam hebben Zaterdag terecht gestaan vier leden van het zg. com- mando-Pieters, die zich te verant woorden hadden voor de mishandeling van diverse goede Nederlanders in Duitse gevangenschap. De Amster dammer H. D. had in kampen te La ren, Loosdrecht en Brummen weerlo ze slachtoffers beestachtig behandeld. Hij ontkende: wél zou hij er bij zijn geweest, terwijl anderen gevangenen sloegen of met brandende kaarsen be werkten. Ook werden slachtoffers aan de voeten opgehangen en gegeseld om ze tot „bekennen" te dwingen. Een tweede verdachte, H. H. K. uit Leiden, had misschien een onderge schikte rol gespeeld bij de mishande lingen, maar in Brummen toch vier gevangenen van het leven beroofd. Nummer drie, de 23-jarige A. J. F. v. d. G., meende dat de psychiater, die rapport over hem had uitgebracht, tot het „uitschot der wetenschap" behoor de. Bij het vooronderzoek heeft hij reeds om de doodstraf gevraagd. Volgens getuigen is hij een fantast, die zichzelf graag in staat van beschuldi ging stelt. Nu vertelde hij weer te vrezen, dat hij opnieuw tot wandaden zou komen, wanneer men hem in le ven zou laten. A. s. Zaterdag zal de vierde ver dachte verhoord worden. Dan zal ook de procureur-fiscaal requisitoir hou den. Regering moest tot verjaging van subsidie besluiten. Aangezien de uitvoering van de se dert 6 November geldende subsidie verlening op het varkensvlees in de practijk tot voor de regering onaan vaardbare consequenties heeft geleid, heeft de regering besloten, deze sub sidie met ingang van 5 December 1949 te verlagen. Een gedeeltelijke compensatie van de prijsverhoging van het varkens vlees, welke hiervan het gevolg is, zal worden gevonden in een prijsverla ging van suiker. Maatregelen daar voor zijn in voorbereiding. De prijsverhoging van het varkens vlees zal gemiddeld 44 cent per kg bedragen. De nieuwe maximumverbruikers- prijzen per kg voor varkensvlees zijn: fricandeau, magere lappen 3.60, car- 'oonade 3.30, vers vet spek, kinne baklappen 2.30, vette lappen en rauw vet 2.30. Vers mager spek 2.50, poulet en gehakt 2.20, poten en staarten 0.80. Voorwaardelijk goedgekeurd varkens vlees mag tegen ten hoogste 1.95 per kg worden verkocht. Voor vleeswaren, uitsluitend bereid uit varkensvlees, gelden de volgende maximumverbruikersprijzen per 100 gram: bacon met zwoerd 0.36, ba con zonder zwoerd 0.40, blaasham 0.53, boerenham 0.46, gedroogd en gerookt vet spek, vet pekelspek 0.27, gekookt mager spek met zwoerd en gerookt mager spek zonder zwoerd ƒ0.36, gerookt mager spek met zwoerd 0.33, mager pekelspek 0.29, procu- reurspek 0.42, gekookte achterham 0.47, gekookte schouderham 0.43, gekookte staartham 0.52, hampunten en nootham 0.44, rauwe staartham 0.51, verse worst, uitsluitend bereid uit varkensvlees 0.30. De ijshockeyploeg „Luik" heeft door Zaterdag met 83 van Brussel te winnen, de leiding in de competitie om de West- Europabeker genomen. De Amsterdamse Ijsvogels en H.H.IJ.C. komen op de vier de en de vijfde plaats. NOG KRACHTIGE WIND. Geldig tot Maandagavond. Wisselende bewolking met enkele buien. Aan do kust tijdelijk storm achtige overigens meest krach, ge Westelijke wind. Weinig verandering in temperatuur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1