NIEUWS UIT ZEELAND N EEN SCHOOL MOET MINSTENS 51 LEERLINGEN HEBBEN 0 GOES HEEFT EEN SLUITENDE BEGROTING VOOR 1950 WALCHEREN .SNIPPERS 2 ZATERDAG 3 DECEMBER 1949 TWEEDE KAMEf De wijziging der l.o.-wet. Gedurende de replieken bij de be handeling van de wijziging der l.o. wet heeft Vrijdagmiddag de heer Pe ters (K.V.P.) een motie ingediend, waarin tot uitdrukking wordt ge bracht. dat moet worden aangestuurd op gelijktijdige vaststelling en invoe ring van richtlijnen voor gecoördi neerde leerplannen voor scholen voor voortgezet g.l.o. lager n.o. en lager land- en tuinbouwonderwijs, voorts dat de regeling met betrekking tot de toelating van leerlingen tot de am bachtsschool gehandhaafd dient te blij ven. In deze motie wordt de regering tenslotte uitgenodigd, met een weten schappelijk verantwoord plan te ko men ten deze. De motie werd ge steund door de heer Gortzak (C.P.N.) en bestreden door de heer Tilanus (C.Hi), terwijl de heer de Loor (Arb.) haar overbodig achtte. In zijn dupliek betoogde minister Rutten. dat hij te gen de algemene strekking der motie geen bezwaar maakte, waarna zij werd aangenomen zonder stemming. Hier na kwamen nog enige amendenten aan de orde o.a. een amendement van Sleen om het g.l.o. te blijven geven in scholen met 6 achtereenvolgende jaren. Hierdoor zou men het voortge zet lager ondewijs (8 jaren) meer re- lief geven. Minister Rutten voelde maar weinig voor dit amendement, dat hem de han- Gemeenteraad Vlissingen. (Slot van pag. 1) LAGE LOSWAL. Weth. L. P. van Oorschot bepleitte een lage los wal. In alle vissersplaat, sen wil men de loswallen zo laag mo gelijk. Wat het lossen in de buitenha ven betreft, daarover zal nog een laatste bespreking gehouden worden met de directeur van de N.V. Haven van Vlissingen. Men hoopt op goed resultaat. De mogelijkheid om het kantoniers- hokje af te breken, is aanwezig. De heer Corver was niet overtuigd. Hij bleef het muurtje een obstakel vinden. Slechts 15 k 20 dagen per jaar varen de schepen bij laag water bin nen. Bij halftij hoog water heeft niemand last van de hoge loswal. De heer Marijs wees op de achter uitgang van de vissersvloot vergele ken bij het verleden. Het uitgetrokken bedrag leek hem erg hoog. D'e heer J. P. Ventevogel informeer de naar de mogelijkheid om de be slissing tot een volgende vergadering aan te houden. Wethouder van Oorschot wees er op. dat na de bevrijding vijf vissers schepen aanwezig waren en nu veer tien. Er zijn betere levensvoorwaar den voor de vissers, zodat er meer perspectief in het bedrijf zit. De burgemeester noemde de kweS- tie van de loswal niet eenvoudig. Een algeheel ideaal is niet te bereiken. Met een lage loswal en behoud van het waterkeringsmuurtje kan men la ter. wanneer men niet tevreden is, nog alle kanten uit. Met een hoge loswal is dat niet het geval. Het voorstel Corver tot aanhouding werd verworpen met 3 tegen 14 stemmen. Het voorstel van B. en W. werd z.h.s. aangenomen. Credieten werden verleend voor be planting van plantsoenen en voor tuinen. waarbij wethouder van Po- pering op een vraag van de heer J. Post mededeelde, dat de woning bouwverenigingen toch enigerlei ga rantie moeten geven voor het onder houd van de voortuinen en dat de gemeente streeft naar betaling van 20 cent per week voor het onderhoud. Daarna volgde een reeks hamer- punten, waarbij aanleg van een Weg achter de bedrijfsbouw aan de Ver lengde Paul Krugerstraat, het aan gaan van leningen, het geven van namen aan straten en scholen. SPORTCENTRUM. Besloten werd het Sportcentrum te vestigen op het voormalige vliegveld. De heren J. C. Corver en J. P. Ven tevogel vroegen de toezegging, dat bij het verwerkelijken van het recreatie oord achter de Nolledijk toch aan de I sport zou worden gedacht. 1 Wethouder M. A. van Popering dacht niet alleen aan de rustige sporten, maar ook aan een openlucht theater en een speelweide. Medewer king voor de aanleg van tennisbanen zal verleend worden. De burgemees. ter zou de besteding van de 30.000, die de Stichting Sportpark thans be zit. nader bespreken. De credietverhoging voor de eerste werken ten behoeve van het recreatie centrum werd goedgekeurd. Blijkens een mededeling van wet. houder van Popering zal de totale uit voering over een reeks van jaren ver deeld. mogelijk wel op 600.000 ko men RONDVRAAG. de rondvraag besprak de heer den teveel zal binden. Daarna wijzig de de heer van Sleen het amende ment zodanig, dat aan de minister wordt overgelaten waar de 6-jarige school mogelijk is en waar niet. De minister nam hierna het amendement over en wijzigde dc overgangsbepalin gen zodanig, dat tot een bij de wet te bepalen datum als regel dc 8-jarige school zal gelden met uitzonderingen waar die mogelijk zyri. HET LEERLINGEN AANTAL Met 46 tegen 29 stemmen werd aan genomen een amendement-Terpstra om in de wet te doen vervallen het verbod tot overheveling van leerlin gen naar een andere school. De minister bracht nog de wijziging aan, dat voor het oprichten van een school niet 61. maar 51 leerlingen no dig zijn (met 3 leerkrachten), waarop een amendement-van Sleen, dat een gunstiger regeling voorstelde, verwor pen werd met 43 tegen 31 stemmen. Een amendement van Sleen om school- en gemeentebesturen de be voegdheid te geven bij een vacature voor ten hoogste 3 maanden een ge huwde onderwijzeres aan te stellen gaf de minister aanleiding te verklaren, dat hij deze kwestie reeds soepel toe past en het beter is te wachten op 'n principiële uitspraak. Het amendemènt is verworpen met 43 tegen 31 stemmen. De eindstem ming over het wetsontwerp werd be paald op Dinsdag aanstaande. (ingezonden mededeling) zijn de dessins van onze dassen in kreukvrije zijde of wol ST.JACOBS5TPAAT 25 VLISSINGEN Aardenburg heelt 4000 inwoners. Op 12 Februari 1944 Werd do 4000 ste inwoner in hot bevolkingsregister te Aardenburg opgenomen. Na de be vrijding in October 1944 was het in woneraantal aanmerkelijk vermin derd. Tengevolge van evacuatie en het ontbreken van behoorlijke woon ruimte daalde het aantal inwoners na enige tijd tot 3838. Op 30 Novem ber 1949 werd voor de tweede maal de 4000ste inwoner ingeschreven. Post onvoorzien van ruim elf duizend. Enkele cijfers. B. en W. van Goes zijn erin ge slaagd de raad een sluitende begro ting voor 1950 aan te bieden met een post onvoorziene uitgaven van 11.303.63. De gewone dienst geeft een totaalbedrag van 1.966.248.03 de kapitaaldienst een bedrag van ,f 706.933.08. VERBETERINGEN EN VERNIEUWINGEN. Blijkens de memorie van toelich ting zijn grote bedragen voor aller hande verbeteringen en vernieuwin gen uitgetrokken. Zo is o.a. op de ka pitaaldienst een bedrag van 6250 ge plaatst voor uitbreiding van de straat verlichting. Het ligt in het voorne men een definitieve electr. verlich ting aan te brengen in de Singel straat. L. Kerkstraat, Klokstraat, Gan- zepoortgtraat. Vlasmarkt, Beesten markt. Oude Vismarkt en Kleine Kerkstraat. Voorts is opnieuw, een post van 140.000 voor herstel 'en Verbetering van de haven, de sluis en de kademu ren op de begroting gebracht. In 1948 was deze post ook reeds uitgetrokken, doch doordat zij eerst kon worden goedgekeurd toen het jaar verstreken was, is dit door Ged. Staten achter wege gelaten. Geslaagd voor 3e stuurman J. J. v. d. Riet, L. Hoogendoorn en F. Kuiper, allen leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. In de N.H. Kerk te Kleverskerke, wer den met algemene stemmen tot ouderling herkozen, de heer W. Marteijn en tot dia ken de heer J. J. Kole. Beide heren vroe gen een bedenktijd van acht dagen, waar na zij hun mening kenbaar zullen maken. De opbrengst van de kinderzegel- verkoop is op de openbare lagere school te Óóst- en West-Souburg f 791.50, Bj M. J. Corveleijn het tekort aan mid denstandswoningen. de heren drs. P. Theune en J. P. Ventevogel het uit blijven van betaling voor onteigende percelen sommige eigenaars wach ten van 1943 af op hun geld de heer Marijs de overlast van de auto. matiek in dc Vlamingstraat en de heer M. J. Corveleijn het bouwen van een hotel met Marshall-gelden. Wethouder van Popering wilde het uitblijven van betaling voor onteigen de gronden liever van geval tot geval bekijken en was niet geporteerd voor een protest bij de minister van finan ciën. De burgemeester verklaarde, dat uit het bouwvolume voor 1950 in de eerste plaats middenstandswoningen ge bouwd zullen worden. Wat de herbouw van Hotel Britan nia betreft uit Marshall-gelden, zjjn de commissarissen van deze N.V. dili. gent. Een beslissing is nog niet ge vallen. Daarna sluiting. IEUWS tn een O T E D O P Konni Zilliacus. onafhankelijk La- bour-pailementslid. heeft Vrijdagavond mededeling gedaan van zijn uittreden uit het Sowjet-Russische-gezinde Britse vre- descomltc. H.M. de Koningin en Prins Bernhard vergezeld van de beide oudste Prinsesjes. Beatrix en Irene, hebben in Grand Thea ter Gooiland te Hilversum een weldadig heidsvoorstelling bijgewoond van Renee Sleeswijks Nederlandse revue „Taptoe" met Snip en Snap, ten bate van „Pro Juventute". Een der klassen van de R.K. huis houdschool te Harlingen. heeft de hoofd prijs gewonnn in de wedstrijd voor scho lieren. welke verbonden was aan de actie voor de verkoop van kinderpostzegels. De hoofdprijs is een vacantie van 14 dagen, in Zwitserland. Zestien meisjes en drie leraressen werden er gelukkig mee ge maakt. In Indonesië zullen met ingang van 1 Januari 1950 de voor 1949 uitgegeven frankeerzegels dus ook de frankeerze gels met opdruk „Indonesia" niet meer gangbaar en derhalve waardeloos worden voor frankering. Deze zegels worden uit de verkoop genomen. Van één der hellingen der scheeps- bouwwerf Gebr. Pot te Bolnes werd gis teren met gunstig gevolg te water ge laten het eerste van de drie bij genoemde werf in aanbouw zijnde motorloodsvaar- tuigen voor rekening van de Koninklijke Nederlandse marine te Den Haag. De naam van het schip is „Castor". De officier van justitie te Assen, eis te een gevangenisstraf van 10 jaar mei aftrek tegen de 44-jarige T. E.. afkom stig uit Rotterdam, die in het voorjaar van 1947 driemaal heeft getracht haar man van het leven te beroven. NIEUWE RIOLERING. Op de begroting is verder een be drag van 215.000 opgenomen voor de nieuwe riolering. Voor de voorbe- zinkinrichting incl. hét vioolgemaal met een capaciteit van ruim de helft der uiteindelijk te vergen opnamemo gelijkheden. zijn de volgende bedra gen benodigd: mechanisch gedeelte 50.000, voorbezink-inrichting 150.000 en aankoop en event, opho ging terrein 15.000. Het ligt in de bedoeling dit gedeelte zo spoedig mo gelijk te doen uitvoeren. Voor verbe tering van de dagver lichting van het gymn.lokaal aan de Kreukelmarkt wordt 3000 uitgetrokken. Verder komt er een post van 135.000 op de begroting voor. voor de bouw van een nieuwe school, daar volgend jaar een bouwvolume wordt toegestaan voor een nieuwe lagere school. Er is nog niet bekend welke school in dit ge bouw zal worden ondergebracht. INTERESSANTE CIJFERS Dc algemene uitkering uit "Het ge meentefonds wordt geraamd op 198.426.68 en de bijzondere uitkering op 108.720. Het zilveren C.O.A.K.-jubileum. Geslaagde feestavond. Vrijdagavond bood het Comité tot Be houd van het Garnizoen, ter gelegen heid van het zilveren jubileum der C. O.A.K. aan officieren, onderofficieren en leerlingen van de C.O.A.K. een feestavond aan, welke buitengewoon goed slaagde en een waardig slot was van de feestelijkheden. De gymnastiekvereniging ..Achil les" met haar signaalafdeling, de gymnastiekvereniging ..Medicbur- gum". de toneel- en revuegroep van de P.Z.E.M. en het orkest „Animato" verleenden hun spontane medewer. king aan deze avond. De heer P Castenmiller trad op als conferencier, terwijl tenslotte Jimmy Spake zijn bekende nummer rijwiel- acrobatiek ten beste gaf. De avond werd geopend door de heer J. P. P. de Blecouri, voorzitter van het Comité tot Behoud van het Garnizoen, waarna de heer Castenmil ler zijn conference inzette en Jimmy Spake een welverdiend succes oogstte met zijn halsbrekende toeren op zijn diverse rijwielen. De signaalafdeling n ..Achilles" deed de muren der zaal trillen met forse marsmuziek. Als bijzonderheid kan hier vermeld worden, dat de band de beschikking heeft gekregen over vier Aida-trompetten en dus met nieuwe instrumenten debuteerde. Zij bleken een pracht van een aanwinst en „Achilles kan er mee voor de dag komen. „Medioburgum" oogstte daverend applaus met keurige rhythmische nummers en dat ook de grondgym- nastiek van „Achilles" een succes nummer was. behoeft nauwelijks ge zegd. Ook de P.Z.E.M..toneelgroep kreeg een goede bijval, evenals de gooche laar. professor Amago en mej. J. Buys mét liedjes bij de guitaar en de confe. render. Dat „Animato" het nodige tot het welslagen van de avond bijdroeg, het ligt voor de hand. De zaal zat tjokvol met militairen en ook het gemeentebestuur, de offi cieren en onderofficieren der C.O.A. K. en het Comité tot Behoud van het Garnizoen waren present. Gesproken werd er deze avond weinig. Maj. J. Potteboom, de commandant der C.O. A.K. heeft echter het Comité tot. Be houd van. het Garnizoen, hartelijk dank gebracht ^or deze avond en aan de leden van het dagelijks bestuur. J. P. P. de Blecourt, J J. Kerkmeyer en A. Beugelink een souvenir aan het C. O.A.K.-jubileum aangeboden. Vermelding verdient nog. dat in de finale ook de dieptrommen en bazui nen. door de burgerij en het gemeen tebestuur aangeboden aan het gar nizoen, in gebruik - erden genomen. Ver na het middernachtelijk uur werd deze zeer geslaagde avond met het volkslied besloten. KERKNIEUWS. GEREF. GEMEENTE. Beroepen te St. Annaland, candidaat A. Ver gunst te Leiden. (Ingezonden mededeling). Zoekt U iets degelijks Bodenk dan meteen: Er is in Vlissingen maar één KLEINE MARKT 1 SPECIAALZAAK VAN DER MADEN Boter en suikerbieten. GOEDE SLAG VOOR DE DOUANE Woensdag wisten de kommieze» aan het grenskantoor Eede een goede slag te slaan. Een wagen geladen met bietenkoppen passeerde de dou ane. Ambtshalve werd even een steek proef genomen met een steekpriem, een lange stalen pen welke in de la ding wordt gestoken. Een vettige substantie in een van de gaatjes van de priem trok de aandacht van de kommies. Op zijn vraag wat dat was antwoordde de vervoerder van de zo onschuldig uitziende bietenkoppen dat dit natuurlijk sap van de bietenkop pen was. De ambtenaar meende ech ter dat het sap er nog al vettig uit zag. Bij nadere controle bleek zich onder de bietenkoppen 250 kg. room boter te bevinden .welke in beslag werd genomen. Waarneming burgemeesterschap yan Noordwéile en Serooskerke. Met de waarneming van het burge meesterschap van de gemeenten Noordwelle en Serooskerke (Sch) is met ingang van 1 December belast mr. G. F; Lunsingh Tonckehs, bur gemeester van Renesse. De heer L. F. Dubois inspecteur van N-S. in Terneuzen. De heer L. F. du Bois. vroeger adjunct- secretaris van de directie van de Spoor wegmij. Mechelen—Terneuzen, is met ingang van 1 December benoemd tot in specteur van de Nederlandse Spoorwegen met standplaats Terneuzen, PROV. SUBSIDIE VOOR BOND TEGEN HET VLOEKEN. De „Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam", waarvan de financiële po sitie allesbehalve rooskleurig is, hoeft aan de Prov. Staten van Zee land een subisidie gevraagd, ieder jaar toe to kennen. G. S. stellen voor tot wederopzegging een jaar lijkse subsidie van 100 te verle nen. Middelburger richt zich tot de regering. DE NOODZAAK VAN HUURVERHOGING Een inwoner van Middelburg, de heer Albt. Jeronimus, heeft aan de Minister-President en de ministers van Binnenlandse Zaken, Buitenlandse Za ken. WederojAouw en Volkshuisves ting, Financiën, Waterstaat, Econo mische Zaken en Sociale Zaken een uitvoerig schrijven gericht, waarin hij de noodzaak van huurverhoging met tal van argumenten aantoont. Hij verzoekt de excellenties tenslotte het volgende: a. De bepalingen, die de vrije huur- vorming beletten, onmiddellijk in te trekken; subsidair verhoging van huren toe te staan overeenkomstig de gestegen kosten van levensonder houd, eventueel met verhoging van de grondbelasting en straatbelasting met een opcentengetal, overeenkom stig de gestegen Kosten van levens onderhoud b. een en ander uiterlijk -met ingang van 1 Januari 1950 overeenkomstig de toezegging van de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, dat de huren in 1949 zouden worden Verhoogd. Afschriften werden ondermeer ge zonden aan H.M. de Koningin en aan diverse Kamerfracties. KAPPIE IN MIDDELBURG. De route, die de Kappiestoet Maan dag door Middelburg zal nemen, luidt als volgt: Vertrek 11.30 van het kantoor der P.Z;C. Londense Kaai, daarna Bier kaai, Rouaansc Kaai. Beatrixburg. Nedprstraat, Breestraat, Brakstraat. Rotterdamse Kaai, Schuitvlotstraat, Oostkefk. Verwerijstraat, Zuidsingel, Bleek, Balans, Korte Burg, Groen markt. Nieuwe Burg. Markt. Vlas markt, Achter de Houttuinen, Lange- viele. Markt, Langedelft, St. Jan straat. Turfkaai. Houtkaai, Segeer- straat, Langedelft, Kortedelft. Dam. Giststraat, St. Pieterstraat, Balans. Wagenaarstraat, Hofplein, Korte Noordstraat, Noordpoortstraat, Noord- poortplein, Langs Ziekenhuis. Heren gracht, Kromme Weele, Schuttershof. f 75 boete yooi- het beschadigen van stroomkabel. Vrijdag behandelde de Politierech. ter te Middelburg de zaak tegen de 36-jarige H. K. te Middelburg, die op 28 September een,■kabel van de P.Z. E.M. beschadigde, waardoor er sto ring ontstond in de atroomlevering aan dc plaatsen Vcere. Gapingé en Wissekerke. Deze kabel was door K. met een ijzerzaag bewerkt K. bekende de beschadiging te heb ben aangebracht, omdat, hij dacht met een doodlopende kabel te doen te heb ben. welke hij zich wilde toeëigenen. Hij werd veroordeeld tot 75 of 25 Benoemingen waterschappen. Tot lid van het bestuur der water, kering van de calamiteuze polders On rust c.a., M. de Regtj te Kamperland (Wissekerke) uiterlijk tol het einde van het zittingsjaar, waarin hij ze. ventig jaar zal zijn geworden tot voorzitter van het bestuur der waterkering van de calamiteuze pol ders Onrast c.a.. J. I Karelse te Kam perland (Wissekerke), uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden- tot lid van het bestuur der waterke ring van de calamiteuze Leendert- Abrahampolder, M. S. Priester te Kats (Kortgene); tot raad van de polder Walcheren, L. Simonse te Biggokerke, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zjjn geworden. Aid. Goes van de K.V.P. zond prolestschrijven. Het bestuur der afd. Goes van de K.V. P. besloot een protestschrijven te zenden aan het kring best uur Middelburg, omdat de zes zgn. vrije plaatsen in het dubbele kringbestuur alle door Z.-Vlaamse can- didaten worden ingenomen. Aan de voor zitter van de Statenkieskring Goes en de kring zal schriftelijk worden bericht, dat geen vertrouwen meer in de secretaris van de Statenkring wordt gesteld. Woensdag 14 December komen de jon geren en propagandisten in Slot Ostende bijeen voor een filmavond, terwijl Woens dag 21 December, in het Schuttershof een grote bijeenkomst wordt gehouden. Aan de leden zal worden geadviseerd voor de a.s. Statenverkiezingen «tls voor lopige candidaten aan te wijzen mr. A. J. M. Eikhuizen, mr. dr. A. J. J. M. Mes, F. 'Schets en E, Sury. Voorstellen van Ged. Staten. Ged. Staten van Zeeland hebben aan de Prov. Staten voorgesteld af wijzend te beschikken op een ver zoek van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen om ten behoeve van haar elf Nutsbibliotheken in Zeeland een bijdrage van 2750 en een jaarlijkse bijdrage van f 1100 toe tc kennen. Uit inwilliging van dit verdoek zou voortvloeien, dat ook de Openbare Leeszalen en Bi bliotheken in Middelburg en Vlissin gen rechten zouden kunnen doen gelden op een prov. subsidie. Tevens wordt voorgesteld afwijzend te be schikken op de subsidieaanvrage van de ver. voor alcoholbestrijding bij het Snelverkeer; G S. menen, dat sub sidie verlening voor dit doel meer op de weg ligt van de organisaties op verkeersgebied en wijzen er op, dat de Provincie het Zeeuws Drank- weercomité reeds subsidieert, Ook op een subsidie-aanvrage van de Bond van Natuurbeschermingswach- ten wil met niet nader ingaan, óm dat men van de noodzakelijkheid tot instelling van een natuurwacht in Zeeland niet overtuigd is. Ten slotte wordt voorgesteld afwijzend te beschikken op een subsidie-aan vrage van het bestuur der Instel ling ter behartiging van de belan- gen van zwakzinnige kinderen in ost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De Pro vincie heeft destijds gaarne mede gewerkt aan de totstandkoming van de gemeenschappelijke regelingen voor de exploitatie der scholen, maar G. S. oordelen, dat het buiten gewoon l.o. evenzeer als het gewoon l.o. een taak is voor de gemeenten en het Rijk. Uitbreiding Loodsenwacht te Vlissingen aanbesteed. Namens het bestuur van het Bel gisch Zeewezen werd door de archi tecten M. J. J. van Beveren te Mid delburg en ir. H. van Oerle en J, J. Schrama te Leiden onderhands aanbe steed de uitbreiding van het gebouw der Loodsenwacht van het Belgisch Loodswezen te Vlissingen. Dc volgen de aannemers schreven in: W. F. Christiaansen, Vlissingen 86.998; D. Bijl, Vlissingen. 88.919; J. A. Letzcr, Vlissingen. 89.430; Joh. Loois, Vlissingen, 89.860: E. G. Lin- denberg, Vlissingen, 91.500; Fa. Niersman. Voorburg, Boele Van Eesteren. 92.990; Gebr. Stapel, 95.400. 92.400; Fa. Den Haag, Vlissingen, Vlissingen KINDERMIDDAG. De Vlissingse Speeltuin Vereniging heeft aan haar kinderen weer een prettige middag bezorgd. In het Al- hambra Theater werd, voor ruim 400 kinderen van dc leden dier vereni ging ,de kinderfilm „Hans en Grietje" vertoond. Het was interressant te ho ren, i hoe de kinderen reageerden op de valse streken van de heks en op de vragen, die Jan Klaasen op het doek aan de kinderen stelde. Gezien de grote kosten, welke dit jaar bij de heropening van de speel tuin aan de Bloemenlaan zijn ge maakt, was het dit jaar nog niet mo gelijk de kinderen een St. Nicolaas- feest aan te bieden. Voor het volgend jaar is dit echter verzekerd. De kin deren hebben echter van deze film middag volop genoten. De voorzitter der vereniging deelde mede. dat voor deze winter nog een verrassing voor de kinderen te wachten is. Al met al, een, voor de de Vlissing se Speeltuin Vereniging, geslaagde middag, VARA-AVOND Een VARA-gezelschap op tournee bracht Vrijdagavond een bezoek aan Vlissingen, waar in het Concertge bouw een geheel bezette zaal de vro lijke revue „Doe open die deur" op gevoerd werd. Het orkest „Accordcola" met zang van Ina Verwoerdt en de oud-Vlis- singse Jetty Cantor bracht -er al diT reet de stemming in. Ook Cees de Lange en Maarten Kapteyn met hun aaridge babbeltjes en Julia de Gruy- ter met haar sappige Vlaamse vertel ling, wisten het publiek te boeien. Een leuk en vlot gespeeld schetsje „De Zieke" viel in de smaak, evenals de ongelofelijke staaltjes van de goo chelaar ..Balsamo". Voorts was er nog het bekende, kwartet Jan Cordu- wener, dat weer een aantal bekende en populaire liedjes ten gehore bracht. Ook de organist-dirigent Cor Steijn droeg op zijn solo vox het zijne bij aan het welslagen van deze avond. Voor de pauze voerde de heèr H. van Munster, vei-enigingsraadslid van de arbeidersomroep te Vlaardingen het woord. In een korte propagandis tische toespraak deelde hij o.m. mee, dqt binnen niet al te lange tijd het 200.000'ste VARA-lid zal worden inge schreven. De hepr J. C. Net opende als voor zitter deze bijeenkomst en kon mee delen dat de Vlissingse afdeling de 900 leden is gepasseerd. Vanavond en morgenavond zijn er voorstellingen in Middelburg. Middelburg OUD.ONDEROFFICIEREN LEEFDEN MEE MET C.O.A.K..FEEST Donderdagmorgen kwamen de of ficieren en ontier-officieren van de C;O.A.K. te Middelburg met hun da mes, het vaste personeel en de oud onderofficieren met hun dames in de kazernecantine bijeen in verband met de herdenking van het 25-jarig bestaan der opleiding en de opening van de nieuwe kazerne. De comman dant, maj. J. Potteboom, richtte zich speciaal tot de oud-onderoff. en zei- de hun medeleven zeer op prijs te stellen. De gepens. adj. onderoff. M. P. Bijl sprak de hoop uit, dat de school nog lang zal kunnen arbeiden aan de vorming en opleiding van het administratief personeel van ons le ger. Ónder het geno„ van een kopje koffie werden oude herinneringen op gehaald. „DIEREN IN NOOD" In aansluiting op het verslag van de oprichtingsvergadering van „Die ren in Nood" verzocht men ons mee te delen, dat dc opbrengst van de collecte op Dierendag alleen dan aan de Nederlandse vereniging tot be scherming van dieren zal worden af gedragen, wanneer een gerechtelijke instantie dit beschikt. ÓPEN BARE VERKOPING Dè openbare verkoping door nota ris J. L. van der Harst te Middelburg van een herenhuis aan de Rouaanse kade is ingehouden, een hüis met pak huis in de Koestraat werd gekocht door de heer A. H. Mulder te Middel burg voor f 1275. De heer J. v. Schaik te Middelburg kocht een per ceel weiland aan de Oude Veerse Weg voor 449.99. Tot ouderlingen bij de Ned. Herv. Kerk te Middelburg werden gekozen de heren J. Jonker (aftr.). W- Gillissc, W. P. Baart en K. E. Helder, tot diaken de heer W. Calliber. Geslaagd voor het diploma Scheeps- werktuigkunde A. J. Heuseveldt te Mid delburg. Meliskerke A.-R. KIESVERENIGING VERGADERDE. De A. R. Kiesvereniging te Meliskerke vergaderde onder leiding van de heer W. de Buck. Het ontvangen advies van het Prov. comité, inzake de candidatcnlijst voor de a.s. Statenverkiezing werd dooi de voorzitter toegelicht en door de ver gadering overgenomen. Enkele candidaten werden nog aangewe zen ter aanvulling van de candidatenlijst. Voorts werd besloten in Februari 1950 weer een vergadering te beleggen, waarop de voorzitter, de heer de Buck een in leiding zal houden. De heer Beukelman sloot deze bijeenkomst met gebed. Zoutelande GEMEENTEAVOND. Woensdagavond hield de N. H. gemeen te te Zoutelande een druk bezochte ge meenteavond in de noodkerk. Ds. J. F. Wagênèr" hield een Inleiding over: „Wat is er in onze kerk toch aan de hand?" waarop een levendige discussie volgde. Vooral de nieuwe kerkorde kwam dik wijls ter sprake. Na de pauze, waarin de vrouwenvereniging voor thee zorgde, werden verschillende vragen beantwoord aangaande de kerkrestauratie, het nieu we orgel en de gebrandschilderde ramen. De officiële inwijding zal waarschijnlijk in Januari a.3. zijn. St. Laurens JAARVERGADERING C.B.T.B. De afdeling Sint Laurens van de C.B.T.B. hield Donderdag haar 15e jaarvergadering. Na een openings woord van de voorzitter gaf de secre taris-penningmeester een overzicht van de laatate 15 jaar. De rekening sloot met een batig saldo van 16,47. De bestuursleden J. Koole Mzn. J. v. d. Bosse en M. Gilde werden herko zen. Drs. J. J. Knibbe hield een inlei ding, waarin hij de verscheidene pro blemen van deze tijd belichtte. De heer Knibbe eindigde dc vergadering met een dankgebed. Arnemuiden WEER TERUG Na een driejarig verblijf in Indone sië keerde Donderdag te Arnemuiden dc dpi. sold. J. P. Davidse terug in de ouderlijke woning. Aan de ingang van zijn woning was een poort ter zijner ere gemaakt terwijl buurtbewo ners de vlag uithingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 2