Nieuws uit Zeeland Kousen Sokken Kinder kousen D.D.D.1 DE ZWARTE ORCHIDEE iieimeii KAPPIE fFofO standaards LIJSTEN SNIPPERS Klanken uit de aether Zij thuisgebracht ol afgehaald-, de brandstof dient contant betaald! Colliers Tfl.HdeVos ir St. Nicolaas-aanbieding Kees Helder Co. GBLOENSREEEIMH VLISSINGEN Coöp „De Broederband" u.a. VRIJDAG 2 DECEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 WALCHEREN Vlissingen OUDERAVOND Voor de ouders vah de leerlingen der o.l. school C. te Vlissingen werd een ouderavond gehouden, welke druk bezocht was, en een geanimeerd ver loop had. Het hoofd der school, de heer Leeflang, vertelde iets over de vooruitgang bij het onderwijs. In dit verband sprak hij over de inrichting van een handenarbeidlokaal, waar voor de jongens uit de 7e klasse van oud materiaal zelf de werkbanken hadden vervaardigd. Het aanleggen van een schooltuin, alsmede de aan koop van een projectie-toestel waren in studie genomen. Voorts hield de heer Schoen, één der onderwijzers, 'n causerie over zijn reis naar Noorwe gen, welke causerie zeer in de smaak viel. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. Er ontstond een aangename gedachtenuitwisseling tus sen ouders en onderwijzend personeel. Na sluiting der vergadering was er ge legenheid tot het bezichtigen van het schoolwerk en het handenarbeidlokaal. Serooskerke DE RIOLERING. Dinsdagmiddag kwam de gemeenteraad van Serooskerke in voltallige vergadering bijeen. De tarieven van keurlonen en in- voerkeurlonen in de Vleeskeuringskring Oostkapelle werden overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Aan de vereniging „Koningin Wilhelminafonds" zal een jaarlijkse bijdrage van f 5.— wor den verleend. De C.B.T.B., afd. Seroos kerke (W.) verzocht om een bijdrage van 45.— voor tegemoetkoming in de kosten van een cursus in landbouwwerktuigen en motoren. Daar slechts een gedeelte van de cursisten uit de gemeente afkom stig is, stelden B. en W. voor een even redig deel van dit tekort voor rekening van de gemeente te nemen, waartoe zon der hoofdelijke stemming werd besloten. De raad besloot per 1 Februari weder om een kasgeldlening aan té gaan tot èen maximum van f 25.000.— en de gemeente gelden opnieuw te verzekeren voor een bedrag van f 8.000,bij de Fraude-Risi co Onderlinge van Gemeenten. Een derde begrotingswijziging voor 1949 werd vastgesteld. De heer Christiaanse bracht rapport uit over de gemeentere kening 1948 en stelde de raad voor tot voorlopige vaststelling. De inkomsten van de gewone dienst bedragen f 152.337,81, de uitgaven f 152,740.45, dus een nadelig sal do van f 402,64. De kapitaaldienst sloot met een bedrag van f 116.501,12, In de vastgestelde gemeenschappelijke regeling voor de sehooltandverzorging werd een kleine wijziging vastgesteld. Bij dc rond vraag informeerde de heer Izeboud naar het bouwvolume voor 1950 voor de ge meente, waarop de voorzitter mededeel de, dat nog geen toewijzingen zijn gedaan. De heer Jongepier vestigde opnieuw de aandacht op de noodzakelijkheid van een goede riolering en was van mening dat de kosten niet zo hoog zijn als de voor zitter meende. De voorzitter zegde toe hiernaar nader bij andere gemeenten te informeren. St. Laurens A.R.-KIES VERENIGING. Dinsdagavond vergaderde in Sint Lau rens de A.R. kiesvereniging, onder voor zitterschap van de heer P. Boon Sr. De candidatenlijst voor de Prövinciale Sta tenverkiezing werd als volgt vastgesteld: 1 A. Schout, 2 P. Meliefste. 3 J. Hom mes, 4 A. A. van Eeten, 5. P. Boudeling, 6 A. J. Catsman, 7 J. A. Vingerling, 8 J. Balkenende, Voor de vier reserves wer den aangewezen dr. J. J. Knibbe te Goes, J. L. de Wit te Vlissingen, D. Kasse te Veere en J. K. Voogd te Middelburg. Naar het bestuur meedeelde zal in Jan. de heer J. Hommes waarschijnlijk voor de vereniging spreken. Bij de rondvraag werd de gemeente- en algemene politiek hesproken. De heer C. J. van Burg ein digde met dankgebed. O.- en W -Souburg „VLIJT? EN VOLHARDING" Zaterdagmiddag om 5 uur zal de mu ziekvereniging „Vlijt en Volharding", van de zaal van de heer Verbeem af een rond gang door Souburg maken. St. Nicolaas en Zwarte Piet zullen te paard meerijden. Daarna wordt in de zaal van de heer Verbeem een grote attractie-avond door de vereniging belegd ter versterking van de kas. ZUID-BEVELAND Nisse GROENE KRUIS Op Dinsdag 29 Nov. jl. kwam de afdeling Groene Kruis te Nisse in een algemene vergadering bijeen onder voorzitterschap van de heer J. Slab- bekoom. De afdeling telt 130 leden Bij de verkiezing werden herkozen de aftredende voorzitter de heer J. Slabbekoorn en de penningmeester de heer Iz. Jansen. Het salaris van de magazijnmeester-bode werd voor '50 vastgesteld op 60.Er zal ge tracht worden een geschikte bewaar plaats te krijgen voor de ligtent die niet meer in gebruik is. Wemeldinge VERGADERING AFD. N.C.V. BOND De afdeling „Wemeldinge" van de N.C.B. Bond hield Dinsdag haar ge wone vergadering. Als spreekster voor deze avond trad op mej. Donner uit Goes. Een prettige discussie volg de. Het lokaal was geheel gevuld met leden en bezoeksters. Biezelinge MILITAIR WERD VERWELKOMD Dinsdag keerde soldaat Butler na een verblijf van ongeveer 3 jaar uit Indonesië in de ouderlijke woning te rug. Hij werd verwelkomd, door het Biezelingse Pijpercorps „Jonge Kracht." Kapelle BEHOUDEN THUISKOMST Dinsdag keerde na een verblijf van ongeveer 3 jaar in Indonesië de sol daat P. van de Schraaf te Kapelle in zijn ouderlijke woning terug. Voor deze gelegenheid h d de buurtvereni ging de Maalstede de vlaggen uitge stoken. (Ingezonden mededeling). Geneesmiddel tegen n huidaandoeningen. B Zuivert de poriën, doet de I jeuk bedaren, verfrist en B sterkt de huidweefsels. I MIDDENSTAND ZIT NIET STIL. St. Nlcolaastijd van 27 November tot 10 December wordt door de Middenstands vereniging „Handelsbelangen" te Kapelle- Biezelinge een winkelweek gehouden. Hieraan zijn een serie waardevolle prij zen verbonden. De deelnemende winke liers hebben weer extra werk gemaakt van him étalages. Wolf aartsdijk TERUG UIT DE TROPEN. Dinsdag keerden na een 3.-jarig verblijf in Indonesië in Wolfaartsdijk in de ouder lijke woning terug de soldaten M. Osse- waarde, J. Kaboord, M. Bliek en J. Paau- we. De harmonie zorgde voor een feeste lijke ontvangst. Van vele huizen wapper de de vlag. Krabbendijke WEER THUIS. Na een ruim 3-jarig verblijf in de Oost, keerde de militair Jac. Tramper terug in zijn ouderlijk huis te Krab bendijke. De buurt verwelkomde hem door de vlaggen uit te. steken. De Simavi-collecte bracht te Krab bendijke f 325.78 op. De Klaprooscollecte in Middelburg heeft f 868.74 opgebracht. Geslaagd voor het scheepswerktuig- kundig diploma A. J. Joziasse, leerling van de De Ruyterschool te Vlissingen. De najaarszendingscollecte bracht te Westkapelle- f 425 op. De in de gemeente Serooskerke ge houden collecte voor de SIMAVI heeft f 228.opgebracht. Tot ouderlingen bij de Geref. kerk te Souburg werden gekozen, de heren C. Bouwsma en W. Slroo. Tot ouderling en diaken van de Ned. Herv. Kerk in Grijpskerke zijn resp, ge kozen de heren A. Boogaard en J. Cal- jouw, Bij de gehouden verkiezing in de Geref. Kerk te Kapelle-Biezelinge wer den tot ouderling gekozen de heren J. de Jager Johzn. en D SandeeStaal. Tot diaken werd gekozen de heer Jac. Bal- kenende, Voor het te Bergen op Zoom gehou den examen, etaleer en garneerkunst voor slagers, slaagde o.m. mej. de Gruijter Jumelet te Bruinisse. Zij behaalde daar bij het hoogst aantal punten, n.l. 3 maal een 10. (Ingezonden mededeling) FEUILLETON door ALLAN SWINTON 51 Op een paar meter afstand van de tak, waarvan meer koorden afhingen, om de mand vast te maken, werd de ze hieraan bevestigd. De lijn viel naar beneden en de jongemannen volgden. Deze ongeschoolde kinderen van het woud, waarvan de oude man zoveel gehouden had, stonden enige ogen blikken naar boven te kijken. Toen wendden zij zich zwijgend om en gin gen heen. De drie blanken bewogen zich niet. Het geritsel van de Jivantes in de struiken stierf weg; stilte heerste weer in het bos. Alleen 't geschreeuw -van de parkieten en het diepe gegons van een vlucht wilde bijen om hun honingboom was hoorbaar. Er uitziende, alof die daar gegroeid was. hing daarboven in die groene graftombe die lange vorm. Als de orchideeënplanten er op gingen bloeien, zouden hun bloemen de korf geheel bedekken. Somber naar boven starend, zei Semple: „Wij noemden hem krank zinnig, maar wie was werkeleijk ver standiger, hij of die millioenen in de steden, die, zoals hij zei, hun halve tijd doorbrachten met het najagen van geld en de andere helft in pogin gen om hun eigen ik te ontvluchten". Een snik klonk uit Mary's mond. Zij zei: „Weet iemandwat er ge zegd moet worden?" Semple had meermalen heimelijke begrafenissen meegemaakt, van com mando-kameraden, die op Nazi-bo dem gevallen waren. Hij nam zijn hoed af en Sam volgde zijn voorbeeld. Semple begon: „Ik ben de opstanding en het leven...." HOOFDSTUK XI De volgende dag zat het drietal na het avondeten bij elkaar. In de och tend was de hoop, die Semple bij hen gewekt had, om het logboek terug te krijgen, de bodem ingeslagen. Zij wa ren naar de plek gegaan, maar nadat hij peilingen gedaan had, had hij ver klaard, dat de kreek te diep was en te vol zat met allerlei wortels, om het zelfs maar te proberen. Gedurende de rest van de dag had Sam Mary bij hem in de jungle aan het werk ge houden, terwijl Semple zijn wekelijk se verzorging van de hoeven van dé muildieren ter hand nam. Tussen het tweetal, dat de dag door bracht met het najagen van botanische schatten, werd weinig gesproken.... De zon ging onder. In het Oosten was de hemel donkerder geworden en de grote sterren glinsterden reeds aan de hemel. Langzaam scheen de duisternis te vervagen tot 'n matgroen, dat in het Westen aangloeide tot een saffraan geel, afgesneden door de zwarte rots- rand, waaronder de donkere steile helling zichtbaar werd. Uit deze hel ling kwam uit de hen bekende ope ning een constante stroom van grot vogels. Na de maaltijd hadden zij het zich gemakkelijk gemaakt. Semple zat op zijn hielen. Hij greep naar zijn heup- zak en haalde zijn mondharmonica te voorschijn. Maar in plaats van als ge woonlijk zijn zachte melancholieke melodieën te spelen, bleef hij zitten en woog het blinkende langwerpige ding op zijn handpalm. Hij poetste het met zijn mouw op, keerde het om, en wreef de andere kant. Toen keerde hij zich tot Sam en wat hij zei, deed Mary zich ver schrikt op haar elleboog oprichten. „Kijk eens hier, Sam: Je bent er nu wel achter, hoe je muildieren en In dianen behandelen moet. Je kunt 't nu best zonder mij stellen. Als ik er niet tussen gekomen was, zou je in ieder geval Pasquale als je hoofdman gehad hebben. Ik wou, dat je hem in mijn plaats nam en mij liet gaan". Niet minder verbaasd dan Mary, zei Sam: „Zo! Mag ik ook vragen, wat je eigenlijk van plan bent?" „Dit is nog vrijwel ongerept en zeer interessant gebied. Er kunnen hier diamanten zitten, goud, smarag den, olie en nog een heleboel ande re dingen. Ik ben er erg op gesteld, om het eens nauwkeurig te bekijken. Over vijf maanden zou ik in Caragas weer met m'n ziel onder m'n arm ge lopen hebben. En nu is hier die kara vaan zo maar ter beschikking geko men, Het is een pracht kans voor mij". (Wordt vervolgd) Regering wil onze film-industrie helpen. Naar het A.N.P. verneemt, heeft de re gering zich beraden over de moeilijkhe den, waarin de Nederlandse speelfilm studio te Duivendrecht (Cinetoxe) ver keert en besloot zij een commissie in het leven te roepen, welke haar op korte ter mijn voorstellen zal doen over de wijze, waarop voorzieningen waren te treffen om die moeilijkheden te verminderen. ZATERDAG. De concertmeester van het Concert gebouworkest, Jan Damen, Is de so list van het Radio Philharmonisch Or kest bij de uitvoering van het viool concert in a opus 53 van Dvorak. Vooraf speelt het orkest de „Akade- mische Festouverture" van Brahms (H. I 15.15). Muziek bij Shakespeare's Midsummer Night's dream van Men delssohn wordt gespeeld door het N. B.C.-Symphonieorkest onder leiding van Arturo Toscanini. (H. I 9.03), Een nacht op de kale berg van Mous- sorgsky, en het ballet De Jaargetijden van Glazoenoff wordt uitgevoerd over Hilversum II (H. II 10.15). Hilversum I: 7, 8,30, 13. 18, 20 en 23 Nieuws. 8,43 Orgelspel. 9.03 Symphonie- Orkest. 10.05 Morgenwijding. 10.20 St. Ni colaas in Rotterdam 10,35 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. 11.30 Piano recital. 12 Vincentino. 12.33 Vocale Edelstenen. 13.15 Dolf van der Linden en zijn Metropole-orkest, 14 Als een bonte vogelvlucht. 14.20 De operette en film componist Robert Stolz. 15 Van boek tot boek. 15.15 Radio Philh. Orkest. 16 Van de wieg tot het graf. 16.15 Amateurs zet ten hun beste beentje voor. 16.45 Sport- praatje. 17 U.S.A.-cabaret. 17,30 Op de disselwagen. 18.15 Vol verwachting klopt ons hart. 18,20 Trio X. IJ. Z. 18,30 Rege ringsuitzending. 19 Artistieke Staalkaart. 20.05 Dingen van de dag. 20.15 Mia Bella Italia. 20.45 De Bonte bla. 22 Stradiva Sextet. 22.25 Onder de pannen, 22.45 De Ramblers. 23.15 Gevarieerd programma. Hilversum II: 7. 8,30, 13, 19, 20 en 23 Nieuws. 8.40 Maria ter Ere. 8.50 Sidney Torch en zijn orkest. 9.05 Moeders wil is wet. 9.35 Muziek houdt fit. 10 Klein, klein kleutertje. 10.15 Ochtendconcert. 11 De Zonnebloem. 11.45 The Kentucky Minstrels. 12.03 Lunchconcert. 12.33 Lunchconcert. 12.55 De Zonnewijzer. 13,20 Promenade orkest. 14 Musicerende Dilet tanten. 14.20 Engelse les voor beginnelin gen! 14.40 Cyclus. 15.30 Kroniek van Let teren en Kunsten. 17 De Wigwam. 18 Pi ano duo André de Raaff en Jaques Schutte. 18,30 Het Symphonette Orkest. 19,30 Licht Orgelspel. 19.50 Indonesisch commentaar. 20.15 Lichtbaken. 21 Negen heit de klok. 21.45 Weet U het? 21.55 Weekend Serenade. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.15 Radio Philh. Orkest. RADIO-CENTRALES 3. 7 (Brussel VI.) Nieuws. 7.05 Gr. muziek. (7.30—8,30 Pauze) 8.30 Gevar, gram. muz. 9 Nieuws. 9.05 Operamuz. (gr.) 10 (Eng. LP) Nieuws; 10.10 Verzoekprogr. voor de huisvrouw (gr.). 11 Sandy Macpherson, orgél. 11.15 „The Pavilion Players". 11,45 Parlem. ovèrz, 12 (Brussel VI.) Ork. Victor Young (gr.). 12,1-5 André Gerrebos. piano. 12,30 Weer- ber. 12,33 Ork. Rob Stolz (gr.). 12,45 An dré Gerrebos (vervolg). 13 Nieuws. 13,15 Saludos Amigos (gr.) 14 Causerie. 14,10 Officiële publicaties. GEMEENTEREKENING 1947 VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen maken bekend, dat ter voldoening aan de voorschriften van artikel 256 der gemeentewet, de re kening van de inkomsten en uitgaven der gemeente, alsmede die van het Water leidingbedrijf, het Grondbedrijf, het be drijf van de gemeentelijke Reinigings dienst, het bedrijf van de Vee- en Vlees keuringsdienst voor de kring Vlissingen, het Badbedrijf, het Woningbedrijf en het Vismijnbedrijf, over het dienstjaar 1947 ter secretarie voor een ieder ter lezing zijn nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar worden ge steld. Vlissingen, 2 December 1949. Werken van Beethoven (gr.). 75 Ork. Al- bert de Cock. 15,30 (Eng. L.P.) Militair orkest: 16 (Brussel VI.) Sextet van Brahms. 16,30 Causerie over Suriname en de Antillen. 16.40 Gram. muz. 17 (Koot wijk) Batavia. 18 (Brussel VI.) Jazzmuz. met commen taar. 18,30 Voor de soldaten, 19 Nieuws. 19.30 Chansons (gr.) 19.50 (Brussel Fr.) Actualiteiten. 20 (Brussel Fr.) Omroepork. 20.45 Po pulaire Canadese volksliedjes (gr.) 21 Amusementsmuz. (gr.). 22 (Brussel VI.) Nieuws, 22.15 Verzoekprogr. (gr.) 23.35 Orkest Sidney Torch (gr.). Voor bridge-spelers BIEDEN MET CULBERTSON (I). (Door onze bridge-medewerker) Laatst was ik getuige van het vol gende, inleidend praatje tussen twee echtparen, die ontdekt hadden dat zij één ding gemeen hadden: hun voor liefde voor een spelletje bridge! „Wij spelen nooit een bepaald sys teem", biechtte mijnheer IJ eerlijk op, „wij spelen en bieden logisch!" „Maar dan kom je nooit tot een grote kaart!" merkte X snedig op, die Culbertson speelde. Ja, X had stellig gelijk. Het eindresultaat was, dat de „niet- systemers" met ruim 700 punten ver schil wonnen. En dat ondanks Cul bertson A propos, U weet toch hoe Culbert son over de honor-trlcks denkt? Niet? Hier zijn ze dan: A H. V A, H. (A, H, B) A, V (A, V, B) 2 4 2 1% A, B x (A, B, 10) 1 H, V, B H, V (H, V, 10) A (A, B) H. B, 10 H, B, x Hx, (H. B.) V, B, x Plus waarde: V. x ZON EN MAAN. 3 December. Zon: op 8,28 onder 16.31 Maan: op 15.02 onder 6.16 HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP u.+NAP u.— NAP u.—NAP Vlissingen 0.30 1.76 12.43 1.65 6.31 1.59 13.58 1.81 Terneuzen 0.56 1.96 13.10 1.84 7.03 1.79 19.31 2.03 Hansweert 1.27 2.09 13.37 1.96 7.43 1.96 20.09 2.18 Zierikzee 1.49 1.40 14.04 1.21 7.34 1.29 19.48 1.50 Men bedenke dat een singleton of renonce eveneens een pluswaarde is, doch men mag die slechts eenmaal berekenen. Bovendien kan er, indien een vierkaart of S.A. geboden wordt en de hand bevat minstens zes hon- neurkaarten, bij het totale aantal ho- nortricks een plus geteld worden. Welke kleuren biedbaar zijn? De grote Culbertson zegt elke V B, H B of A B vierde (of beter). Bovendien B, 10, 8, 6, 4, A of 'n Heer of Vrouw, elk met vier kleine kaarten. Herbiedbaar is iedere zeskaart, als mede V, B, 9, x, x en H, B en A, B, elk met drie kleine kaarten. Voorwaardelijk biedbaar is een A of H of V met drie kleine kaarten elk, een B, 10, x, x en een vijfkaart, maar herbieding mag pas plaats vin den als de partner twee keer steun heeft aangegeven. Voorwaardelijk biedbare combina ties mag men alleen dan laten horen, wanneer of extra honneurkracht aan wezig is, de hand minstens twee bied bare of voorwaardelijk biedbare kleu ren bevat of als antwoord op een ope ningsbod van één in een kleur. Als minimum troefsteun beschouwt Culbertson B, 10. x; V, x, x of vier troefj es. Is de kleur echter herboden, dan zijn drie kleine troefjes of V, x voldoende, Sterk is natuurlijk B, 10, x, x of V, x, x, x, en een vijfkaart onder de tien! Het echtpaar X, dat zo ijverig doch vergeefs Culbertson propageer de, kreeg deze avond ook nog me ningsverschil over de volgende bie ding. Mevrouw X opende met 1 Sch, hoorde 1 S.A. van haar partner, bood 2 R, waarna rond gepast werd. Mijnheer X had 10, x, x, x van Sch en A, 10 van Ruiten. Terecht wees zijn vrouw erop, dat 2 Sch ge boden had moeten worden. Mijnheer X bestreedt dit, maar ik moest Me vrouw ditmaal gelijk geven. Culbert son Iaat hierover geen twijfel bestaan. En wie bij hem zweert, moet dan ook in de eerste plaats op de hoogte zijn van bieden volgens zijn systeem. (Nadruk verboden) God schonk ons op 28 No vember 1949 een Zoon RONALD (RONNY). D. C. JANSEN. B. JANSEN—DE GROEN. 5e Gaffelstraat 630, Havendorp, Vlissingen. Hartelijk dank aan allen voor de belangstelling op 17 November j.l. Speciaal aan mijn patroon, de Heer C. A. KAMMERAAD, voor de bij zondere blijken van waarde ring. B. VOLMER. Kerkstraat 32, Middelburg. Verloofd.- M. H. BAKX P. J. LEEUWENBURG. Bonedijkestraat 5. Bonedijkestraat 118. 3 December 1949. sfe A.s. Maandag 5 Dec. hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders W. C. DU PRÉ H. J. DU PRÉ— ESSERS de dag te herdenken dat zij 50 jaar getrouwd :{c zijn. Dat zij nog lang voor ons gespaard mogen* Ij: blijven, is de wens van hun Kinderen en Klein- kinderen. Gelegenheid tot feli. citeren van 45.30 uur. Koudekerkse weg O. 30, Vlissingen. :i* Een altijd welkom geschenk is een mooi Parelcollier vanaf 5.5010.95. Colliers in Rood, Wit en Blauw vanaf 0.953.50. I J2edcrtuartn Parfumerieën GRAVENSTRAAT 8 MIDDEIBURC Gravenstraat 8, Middelburg, iieimei! 't Slijt niet aan de broek en het zit lekker zacht, ons gevoerd en met sponsrubber gevuld zadeldek. Speciaal voor rijwielmotor en voor motorrijwiel in prijzen van 4,606.— en voor zware motoren vanaf 9.65. ISOCUUtO. HEtENSISAAI 12 Bil Ons nieuwste succes van Marsepein. Zie étalages. Sint Nicolaas koopt dit voor ieder kind. Erkend leraar Banketbakken Nieuwe Burg 12 Telefoon 2791 Middelburg Vereniging van Vrijzinnige Hervormden Middelburg. Zondag 4 December, v.m. 10.15 uur, in de Doops gezinde Kerk Da. M. C. JONGELING, Arnhem. Extra collecte Bouwfonds. ZOEKT U een adres voor GESCHENKEN? Driewielers16.75 Autopeds35. Kinderrywielen 77.50 Dames., heren-, sport, luxe en standmodel, vnf. 107.50 Stofzuigers, 127—220 V., 94.50 Wringers35. Doet Uw voordeel. RIJWIEL CENTRALE Koudekerkse. weg 59 Telefoon 2544 Vlissingen. 'N fijne fles Eau de cologne 'n aardige fles Lavendel ook met zeep is 'n welkom geschenk. KAMEN - Drogisterij K. Noordstr. 44, Middelburg, naast de kazerne. Tel. 3331. Algemene vergadering der Vereniging tot Bevordering van het Vreemdelingen, verkeer in de gemeente Koudekerke, op Donderdag 8 December a.s., des namiddags half acht, in café Centraal te Koudekerke. f ALBUMS Pracht landschap foto's Lange Delft 115 - Middelburg VLISSINGSE MIDDENSTANDS-CENTRALE Tijdens de rijtoer door de stad, ter gelegenheid van het bezoek van St. Nicolaas aan de Tehuizen van Ouden van Dagen, op Zaterdag 3 December, zal Zwarte Plet tussen de pepernoten door reclamestrookjes strooien. Lees deze strookjes aandachtig Als U een drukfout ontdekt, hebt U een gulden verdiend! Foutief gedrukte strookjes inwisselen tegen waardebons van 1.op Maandag 5 December, bü de Fa. FRANS TIMMERMAN WALSTRAAT «4. MIDDELBURG. Leden, die geen circulaire ontvangen hebben voor het St. Nicolaasfeest, kunnen hun kinderen nog tot uiter. lÜk Zaterdagmorgen 10 uur opgeven op het kantoor Korte Gere 66. Segeerstraat 46 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5