KAPPIE verliest Je I* Sport en wedstrijden ZUID-AFRIKA IS BOOS DE TERREUR IN SOERABAJA Kappie en de Mant treden op voor de jeugd Scheepvaartberichten KLANKEN UIT DE AETHER DINSDAG 29 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Dr. Malan hekelt bemoeizucht der V.N. Beheerschapscommissie wordt tijdelijk genegeerd. Zuid-Afrika heeft bekend gemaakt, dat het tijdens de rest van de huidi ge zitting van de Algemene Vergade ring der Ver. Naties geen enkele bij eenkomst van de Beheersschapscom- missie meer zal bijwonen. Dit besluit van de regering is door de leider der Zuidafrikaanse delegatie aan de leden overgebracht. De commissie had en kele dagen geleden besloten de missi onaris Michael Scott als woordvoerder van de inheemse bevolking van Zuid- west-Afrika te horen, hetgeen de re gering van de Unie van Zuid-Afrika een welbewust veronachtzamen van het grondwettelijk gezag van Zuid- Afrika achtte. Dr. Malan, de premier van Zuid- Afrika, beklaagde zich te Pretoria over de „b'emoeiingsmanie" van de Verenigde Naties. „Nu het beginsel is aanvaard, dat agitators en wat meer zegt, agitators van het type-Scott, zo als wij hem kennen met voorbij gaan van de wettige regering van het land toegang kunnen verkrijgen tot de raadskamers der V.N., schijnt er geen limiet voor inmenging meer te zijn", aldus Malan. „De weg ligt thans wijd open voor ophitsing en verwekking van onrust van buiten af en er kan geen sprake Belgische politieke delinquenten in honger staking. Honderd en zestig politieke delin quenten, die in het interneringscen trum in het zgn. „Kasteeltje" te Brussel verblijven, zijn een honger staking begonnen. Zij eisen onmiddellijke stopzetting van de terechtstellingen en eerbiedi ging van de rechten van de mens In een ongetekende brief van deze politieke delinquenten heet het, dat zjj bij de V.N. een klacht hebben ingediend over hun behandeling en dat zjj de oud-president van de ler- se republiek en de president van Zuid-Afrika, dr. Malan, verzocht hebben deze klacht te ondersteunen. Franse Dakota neergestort. Bij de grens tussen China en Tong- king is een Franse Dakota brandend neergestort. Tien inzittenden kwamen om het leven. Het toestel was opgestegen van Ha noi, Noordelijk Indo-China, om voor raden uit te werpen boven de steden Langson en Caobang, die langs de grens liggen. Tussen Bucaramanga en Cucuta in Columbia is een Columbiaans Dou- glas-vliegtuig brandend neergestort. Er waren negen passagiers aan boord, over wier lot nog niets nader bericht is. Geen feestvertoon bij soevereiniteitsoverdracht De afdeling Breda van de K.V.P heeft twee moties tot de partijraad gericht. In de eerste motie wordt gezegd, dat in het ontwerpstatuut geen bepalingen zijn op,- genomen, waardoor de onschendbaarheid van het hoofd der Unie wordt gewaar borgd. Er bestaat nu de mogelijkheid, dat het hoofd der Unie voor zijn daden door een der deelgenoten verantwoordelijk ge steld kan worden. In de andere motie spreekt de afde ling de wens uit, dat bij de plechtigheid van de souvereiniteitsoverdracht elke vorm van openbaar feestvertoon achter wege gelaten zal worden. Veehouder door electriciteit gedood. De veehouder Markus te Nieuwe- brug, onder de gemeente Bodegraven, had dezer dagen een electrisch appa raat gekocht om zijn vee te scheren. Toen hij van het instrument gebruik wilde maken en de stekker in het stopcontact deed, kreeg hij de volle lading stroom door zich heen. Hij was onmiddellijk dood. Het apparaat is door de politie in beslag genomen. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 3*4) dito 1947 (3%) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Invest eringscert. Nederland 1962—64 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2JA Spaarc. a f 100 2JA Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand, B Ned. Handehn. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Kon Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubb. HA. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Anaconda Bethlehem Steel Shell Union Pennsylvania 25 Dec. 28 Dec. 100* 97* 94* 99* 80* 100* 9736 97 94% 80 100% 95 94% 97 96* 100% 1001; 152* 152 176% 175 JA 230% 152* 123% 27% 118% 27% 12% Kon. Olie is over de brug van 300 heen en tot 293 afgezakt. Dit was het teleur stellende feit op deze eerste beursdag van de week, die een voortzetting liet zien van de gedeprimeerde tendens der vori ge dagen. De koersdaling, die zich vol trok, accentueerde enerzijds de onzekere beoordeling van de situatie, was echter anderzijds een gevolg van de druk op Kon. Olie onder invloed van de geruch ten en tegenspraken inzake een aancieien emissie. De ongunstige stemming voor het hoofdfonds bleef niet zonder uitwerking op de andere hoeken. meer zijn van vrijheid en ordelijke re gering". „Vandaag is Zuid-Afrika het slacht offer van deze houding, morgen zullen anderen het zijn". Scott had de Commissie Zaterdag verteld, dat Zuid-Afrika inheemsen had gebombardeerd en hen van hun land verdreven. De Zuid-Afrikaanse Hoge Commissaris heeft Maandag een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat het door Scott opgehaalde incident in 1922 gebeurde. Televisie-amauteurs hielden een congres. Keesje Sanders heeft Zondag tijdens het eerste landelijke amateur-televisie-con gres een hondertal amateurs vermaakt met het zingen van liedjes voor zijn va ders kijkzenaer. De kleine krullebol zong vrolijk over kleutertjes, die op een hek zaten en een ander kleutertje, dat bloe- men-in-een hof plukte. En de diverse enthousiasten vermaakten zich kostelijk. De heer Sanders gebruikte zijn huis als studio, zijn vrouw, kind en een vriend als artisien. In de congx-eszaal. geïmprovi seerd in Philips kleuterschool, werd de uitzending in beeld en geluid ontvangen op twee door amateurs vervaardigde toe stellen. Het experiment verliep tot be vrediging der aanwezigen. Op dit congres werd besloten een „eigen bandje" in de aether, die massaal en in ternationaal steeds voller wordt bij de PT.T. aan te vragen. Spoorwegovergangen zijn een kwaad. In een persconferentie over de his torie van de onbewaakte overweg aan de Xerxesweg te Rotterdam waarvan op 17 October drie perso nen met een auto het slachtoffer zijn geworden heeft de president directeur van de Ned. Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander, gezegd, dat de N.S.-directie de overweg in het algemeen als een kwaad, zelfs niet eens als een noodzakelijk kwaad be schouwt. Bij de tegenwoordige ex ploitatievorm (men hoort de treinen nauwelijks meer aankomen) zijn ge lijkvloerse kruisingen niet verant woord. Zij zijn niet alleen een ge vaar voor de weggebruiker, maar ook voor de Spoorwegen, getuige 't ongeluk .bij Kethel destijds, waar een gehele personentrein door aan rijding met een auto ontspoorde. Zweedse hulde voor Kon. N.Z.H.R.M. De Zweedse gezant in Den Haag, de heer J. de Lagerberg, heeft Maandag aan de voorzitter van de Kon. N. Z. H. R. M., de heer P. E. Tegelberg, de zilveren plaquette van de Zweedse reddingmaatschappij overhandigd, als bewijs van haar erkentelijkheid voor de uitnemende diensten, welke de reddingboten van de Kon. N.Z.H.R.M. aan Zweedse schepen hebben ver leend. Uitgewezen Polen beschuldigen Franse politie. Een woordvoerder van een groep van 26 uit Frankrijk uitgewezen Polen heeft-op een persconferentie te Ber lijn de Franse politie beschuldigd van het toepassen van „Gestapo-methoden" op enkele Polen. Deze wex-den vorige week gearresteerd „als vergelding voor de arrestatie van Fransen in Polen". 18. Kappie en de maat liepen weer verder, terwijl de oude man hen mompelend in zichzelf nastaarde, 'n eindje verder op stond een gebouw apart, dat er al even bouwvallig uitzag, als de andere huizen. Ze hoorden 't geluid van hout-hak ken, en ontdekten toen achter dat ge bouw een man, die er jonger uitzag, dan de mannen, die ze tot nu toe hadden gezien. „Kom, jong," zei Kap pie, „die lijkt me niet doof! Laten we het hem maar eens vra gen!" De man was druk bezig met hout-hak ken, en keek niet op. toen Kappie en de maat naar hem toe kwamen. „Ook goeiendag!" zei Kappie. „Zeg, beste man, kan jij ons ook zeggen, waar het bureau van de haven-politie is? We zoeken ons een ongeluk!" De man kwam met een woedend gezicht over eind. Hij bekeek Kappie en de maat van hoofd tot voeten. „Weten jullie wel, wie je voor je hebt?" vroeg hij toen. Hij graaide naar 'n vuile rode lap, die met grauw-wit bont was afgezet. „Ik ben de Koning van dit eiland!" legde hij uit. „Koning Fiodorus de Derde! En ik wens met perbied aangesproken te worden. met „si- re", en niet met „beste man"! „Een koning!' mompelde de maat. „Een sire.." „Ehneemt U mij niet kwalijk!" zei Kappie met een hoog-rode kleur. „Be wist niethoe kon ik wetenik had me een koning anders voorgesteldik bedoel.... we zijn hier vreemd.... ik bedoel, wanneer we geweten hadden. Amerikaanse „lompen"- invoer In Zuld-Slavlë. De industriëlen uit Noord-Italië zijn zeer verontrust door de sterk ver minderde verkoop van textielproduc ten en vooral van confectiegoederen in het Zuiden van het land, dat hun beste afzetgebied was. Uit een onder zoek is gebleken, dat Italianen, die in de Ver. Staten zijn geweest hun Ame rikaanse relaties verzocht hebben, tweedehands kledingstukken op te zenden. Deze worden uiterst goedkoop bij het gewicht gekocht en als „lompen" ingevoerd. De kledingstukken vex-ke- ren nog in goede staat, daar de Ame rikanen zeer spoedig overgaan tot 't afdanken van gedragen kleding. De industriëlen uit het Noorden hebben om beschermingsmaatregelen ver zocht, doch er zijn geen wettelijke bepalingen, die optreden mogelijk ma ken. Verlanglijstje van Palar. WAT INDONESIË UIT AMERIKA NODIG HEEFT. Het Amerikaanse tijdschrift „United Nations World" bevat in haar December- uitgave een artikel van de heer Palar onder de titel: „Vrijheid voor Indonesië' waarin hij de nadruk legt op de behoefte aan buitenlandse financiële en technische hulp. Palar verklaarde, dat Indonesië di. reet behoefte heeft aan 5000 auto's. 5000 vrachtwagens. 20.000 fietsen en anderhalf millioen banden, ter waarde van 20 mil- lioen dollar. Ook heeft men voor 100 mil lioen katoenen garens, 5 millioen smeer olie en 20 millioen diverse goederen no dig. Ten aanzien van Nieuw-Guinea verklaar de Palar, dat „de nieuwe Unie tussen Nederland en V.S.I. zeer goed zou kun nen werken. Er is echter een belangrijke belemmering en dat is. dat Nederland een koloniale mogendheid blijft, zolang de Nederlanders in Nieuw-Guinea blijven". Gericht tegen Nederlanders Vrijdagnacht is te Soerabaja een rechercheur van politie door drie onbekenden van zyn revolver beroofd en in de rivier geworpen. H}j liep geen ernstig letsel op. Zaterdagavond begaven de commandant van een politie-posthuis en een agent zich met een arreststatiebevel naar de kam pong Banjoe Oerip te Soerabaja. Zijn zyn niet teruggekeerd en ieder spoor ontbreekt. In de wijk Srenggang te Soeraba ja roofden vijf lieden, met revolvers gewapend, sieraden ter waarde van achthonderd gulden. De rovers waren, gekleed in politie-uniformen. Enkele uren later werd het ge bouw van de verkeerspolitie overval len door lieden, die gekleed waren in uniformen van de veldpolitie, waar door de bewaking werd misleid. Uit een kast, die werd opengebroken, werden twee geweren en elf revolvers meegenomen. De mannen maakten de telefoon onbruikbaar en verdwe nen met de wapens en een schrijf machine in een crême-kleurige auto. De laatste tijd zfin te Soerabaja St. Nicolaas-Actie van de PZ.C. Hieronder volgen nog enige bijzonderheden over de Kappie- voorstellingen van de Provinciale Zeeuwse Courant, welke een enorm succes beloven te hebben, getuige de grote be langstelling, die in Vlissingen reeds tot verdubbeling van het aantal voorstellingen noopte. Dat Kappie buitengewoon ■populair is, bewezen wel de marsepeinen Kappies, welke de Middelburgse banketbakker M. H. de Vos vervaardigde. VLISSINGEN Reeds zijn voor zes voorstellingen kaarten uitgegeven. Voor de zesde voorstelling (op nader bekend te maken datum) is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar, dat uitgereik' zal worden hedenmiddag 5.306.00 uur. GOES Door de winkeliers worden bonnen afgegeven tot en met 1 December. De bonnen kunnen voor toegangsbewijzen wor den ingewisseld ten kantore van de P.Z.C. te Goes, op: Woensdag 30 November nam. 4-6 u.j Donderdag 1 December nam. 4.6 uur; Vrijdag 3 December nam. 4.6 uur. VOORSTELLINGEN: Zaterdag 3 December, des namiddags 1 uur, 3 uur en 5 uur in de Prins van Oranje. MIDDELBURG Door de winkeliers worden bonnen afgegeven tot en met 5 December. Deze bonnen kunnen voor toegangsbewijzen worden ingeioisseld in het Schuttershof „ingang Schutters hofstraat) op Donderdag 1, Vrijdag 2 en Dinsdag 6 Decem ber, des nam. van 46 uur. VOORSTELLINGEN: Woensdag 7 December, des namid dags 1 uur, 3 uur en 5 uur in het Schuttershof. ZIERIKZEE Zie aankondigingen in onze Schouwse editie van 29 Novem ber. VVy wyzen er nogmaal op, dat men de bonnen voor toe gangsbewijzen in de winkels, waar het bekende gele biljet ophangt, moet vragen. geregeld gestencilde pamfletten ver spreid, waarin de Europeanen met de meest gruwelijke dood bedreigt worden wanneer de Nederlandse troepen zijn teruggetrokken. IN MALANG Voorts komen uit Malang weder, om talrijke berichten van roofover vallen en toenemende afpersing voor al in de Chinese wereld. Sokogan (steungeld) wordt masaal geïnd. Za terdag en Maandag zijn weer fietsers aangehouden door gewapende lieden, die de fietsen in beslag namen. Maandagmorgen is bij de voorzitter van het parlement een motie inge diend, waarin de regering van de Negara verzocht wordt stappen te nemen tot onmiddellijke inschake ling van de T.N.I. en handhaving van orde en veiligheid in de Negara. MASSAGRAF GEVONDEN In de kampong Watoegong, drie kilometer ten westen van Malang is 'n massagraf gevonden. Reeds twaalf lij ken zijn opgegraven. Verschillende personen waren levend begraven. Het waren slachtoffers van delaatste paar maanden. De opgraving geschiedde in tegenwoordigheid van UNCI-waar- nemers en Nederlandse en Republi keinse officieren. Enkele lijken zijn reeds geïdentificeerd. Het bleken on langs uit Malang ontvoerde Europea nen, Chinezen en Indonesiërs te zyn. Het is te verwachten dat nog enkele tientallen lijken zullen worden gevon den. Vele lijken waren gruwelijk ver minkt. HANDBAL WalcherenVolharding 0 2. Zondagmorgen speelde op het terrein Keersluis te Vlissingen het eerste dames handbal-elftal van Walcheren zijn eerste wedstrijd tegen Volharding uit Goes. Reeds met de rust hadden de bezoekers een 20 voorsprong verkregen, in welke stand geen verandering meer kwam. De wedstrijd leek echter meer op een mod- dergevecht dan op een handbalwedstrijd. De Walcheren-dames zijn lang niet slecht gestart en vooral de doelverdedigster. die in de tweede helft een penalty uit haar doel dook, maakte een goede debuut. VOETBAL De Zeeuwen II Vlissingen I11 —5 Met grote cijfers hebben de Vlissingen- reserves van hun stadgenoten gewonnen. Wanneer de voorhoede wat productiever was geweest, zou de score er voor de Zeeuwen nog heel wat ongunstigr hebben uitgezien. De rood-witten waren stukken sterker en het samenspel in de voorhoede was het aankijken ten volle waard, alleen het schieten was een zwak punt. Eindelijk kon Barten, na een aanhoudende druk op het Zeeuwen-doel met een ver schot v. d. Sande het nakijken geven (01). Met een kopbal uit een hoekschop verhoogde Pol derman de stand tot 02, waarmede de rust inging. Na de hervatting zorgde Groen al vrij spoedig voor het dex-de doelpunt. Toen een der Vlissingen-verdedlgers onnodig een strafschop veroorzaakte, wist de Zeeuwen zelfs niet tegen te scoren. Het schot werd door keeper de Nooijer fraai gestopt. Tenslotte wist de Bar' na indivi dueel spel een tegenpunt te scoren (13), wat voor de Vlissingers een stimulans was, om zich nog eens wat in te spannen. Het resultaat was dat. Polderman en Bar ten ieder nog één doelpunt scorden. IJzendijke E.M.M. 1—1. Deze wedstrijd werd op een uiterst zwaar terrein gespeeld. De uitslag geeft de verhouding goed weer. De Vlissingers speelden technisch iets beter, maar door enthousiast spel wist de thxxisclub de ba lans goed in evenwicht te houden. Na on geveer 10 minuten spelen gaf linksbuiten Sultan Hamid door duizenden opgewacht. Sultan Hamid II werd te Pontianak door duizenden opgewacht. Na een of ficiële ontvangst maakte hij een rijtoer, waarbij het volk de auto voortduwde. Tij dens een receptie verzochten vertegen woordigers van bevolkingsgroepen Hamid nadrukkelijk zich niet beschikbaar te stel len voor een functie in de R.I.S. Van be voegde zijde wordt vernomen, dat de sul tan dit verzoek ernstig in overweging zal de Gruiter met een goed schot E.M.M. de leiding (01). Met deze stand kwam de rxxst. In de tweede helft waren de be zoekers aanvankelijk sterker, maar de prima Uzendijke-rechtsback, van Hijfte, was een waar struikelblok voor de Vlis- singen-voorwaartsen. Uit een vrije schop bracht spil de Smet de partijen op gelijke voet (1—1). Met deze stand kwam het einde. SCHAKEN ZIERIKZEE WON VAN VLISSINGEN Zaterdag werd te Goes voor de lste klasse Z.SB. gespeeld de wed strijd Zierikzee IVlissingen I. Zie- rikzee won met 73. De gedetailleerde uitslag is: 1. J. J. v. d. EndeP. Vyn 10; 2. dr. J. Westendorp BoermaB. Schreuder 10; 3. ar. J. Braber G. Ruyg 4. A. v. Westen ir. G. de Regt 1—0; 5. A J. v. 't LevenJ. Jansen 10; 6. M. C. v. d. HoekA. Willemse V27. D. E. VleeshouwerP. Langendijk 0 1; 8. M. M. de RaatJ. Steutel 0 1; 9. J. KlaassenA. Mast 1—0; 10. A. StoutjesdijkH. Meyers 10. Marktberichten VISMIJN VEERE. 28 Nov.. Pellerij garnalen 2677 kg 45- Schar 125 kg 25—39; Bot 112 kg 36—42; Wijting 214 kg 11—25; Ongesorteerd 22 kg 3039, alles per kg. Vlissingen aangekomen, 27 Nov.: Aktjo I Groote Beer 27 bij Port Soedan 'an Swansea; 28 Nov.: Lies van Kotka. Grootekerk 27 v. Durban te Lour Marq. Middelburg aangekomen, 27 Nov.: Tri- I Hoogkerk 27 te Suez n. Amsterdam. ton van Vestervik. Gepasseerd naar Antwerpen. 26 Nov.: Aludra van Bahia; 27 Nov.: Jo van Bos ton naar Hansweert; Madoera van Am sterdam; Hecuba van Amsterdam; Kei zersgracht van Amsterdam; Voorwaarts an Plymouth; Admiraal de Ruyter van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen, 26 Nov.: Nassauhaven naar Kopenhagen; Ward n. Grangemouth; Prins Willem HI naar Rot terdam; Westland naar Swansea; Leer- dam naar New York. Waar zijn onze schepen Aagtekerk 27 van Adelaide n. Melb. Akkrumdijk 27 van Mobile te Nw Orleans, Alcor 26 van Rio Janeiro n. Victoria. Aldabi 26 van B. Aires te Montevideo. Aletta 27 van Pladjoe naar Batavia. Algenib 26 van New Orleans. Almdijk 26 van Rott. te Everglades. Alphard p. 28 Las Palmas n. Recife. Amstelkerk 27 van Dakar n. Plymouth. AmsteUand 25 v. Bahia n. Amsterdam. Amstelveen 26 v. Aden n. Rotterdam. Annenkerk p. 27 K. Guardafui n. Rott. Arendsdijb 27 van Victoria n. B. Aires. Baarn 28 van Talcahuako te Pisco. Bantam 28 v. Rott. te Batavia. Blitar p. 27 Bishop's R. naar Lïverp.-Rott. Borneo 28 v. Bomb, te Bangkok. Boschfontein 26 te Durban vertr. 30 n. E. London. Celebes 27 v Amst. n. Batavia. Congostroom 27 v. Dakar n. Vizagpatan, Dalerdijk 27 te Cresta Bal n. Vancouver. Delftdijk 26 van Vanc. té San Franc. Drente verm. 1 van N. York n. Basra. Eemland 26 van Amst. naar B. Aires. Friesland 27 van Port Swettenh. n. Rott. Farmsum p. 27 Finist. naar IJmuiden, Jaarstroom 27 v. Bord. naar Dakar. Japara 27 van Port Said n. New York. Java 26 van Aden naar Amsterdam. Joh. van Oldenbarnevelt 27 van Port Said naar Amst. 7-12 verw. Kota Inten 26 van Bataria naar Rott. Kota Agoeng 27 te Handj. Pinang. Leuvekerk p. 28 Gibraltar naar Calcutta. Lutterkerk 28 van Colombo n. Rott. Meerkerk 27 van Rott. te Kobe. Meliskerk p. 26 Gibraltar naar Sydney. Merwede p. 27 Las Palm naar Antwerpen. Molenkerk 26 van Singapore n. Rotterd. Muiderkerk 27 van Winnebah te Accra. Mijdrecht p. 27 K. de Gata n. Abadan. Oranje 27 van Suez n. Batavia. Oranjefontexn 26 te Kaapstad vertr. 30 n. E. Londen. Riouw p. 27 Perin naar Batavia. Salatiga 27 van San Franc, te Calcutta. Salawati 27 van Suez naar Java. Sarangan 26 v. Colombo naar Rotterd. Schiedijk 27 van Penan naar Belawan. Soestdijk p. 27 Gibralt. n. Alexandrië. Slamat 27 van Batavia n. New York. Streefkerk "27 van Djibouti n. Mombassa. Tabinta p. 27 Lissabon naar Amsterdam. Volendam p. 27 Ouessant 29 v.m. voor Hoek van H. verw. 9 u. voorm. met debarkatie te Rotterdam. Westerdam 26 van Southamp. n. N. York. Wieldrecht 27 v. Ray Taura n. M. Basa. WOENSDAG. Van Bach's Kunst der Fuge, het meest „abstracte" werk van deze meester, dat door hem zelf niet werd geïn strumenteerd, wordt vanavond een gedeelte uitgevoerd door het Strijk orkest van het omroepkamerorkest en Albert dc Klerk, orgel. Het geheel wordt gedirigeerd door de Nederlandse Bachkenner en vertolker bij uitne mendheid, dr. Anthon van de Horst. Dit concert wordt gerelayeerd door de omroepen van België, Frankrijk. Groot Brittannië en Luxemburg (H. II 21). Muziek van een geheel ander genre kan men horen over de andere zen der, waarover een operette van Johan Strauss wordt gegeven, n.l. diens Zi geunerbaron (H. I 20.20). Hilversum I: 7. 8.30, 13, 18, 20 en 23 Nieuws. 8.43 Sidney Torch en zjjn or kest. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.03 Mo- zartcyclus 10.05 Morgenwijding. 10.20 On ze keuken. 10.35 Als de stofzuiger zwijgt. 11 Populair nonstop 12 The Kilima Ha- waiians. 12.38 Carmen Cavallero. 13.15 Promenade orkest. 14 Gesproken portret. 14,15 Jeugdconcert. 15 Kinderkoor De Roodborstjes. 15,20 Speel jij dit ook. 15,30 Zo de ouden zongen piepen de jongen. 16 Het stond in de krant. 18,20 Sidney Torch en zijn orkest. 19.15 The Mills Brothers. ,20 De Zigeunerbaron. 21,40 Nummer 16. 22.20 Kwartet Jan Corduwener. 22.45 Tus sen mens en nevelvlek. 23,15 Swing and sweet. Hilversum II; 7, 8.30 19. 20 en 23 Nws. 9.03 Ochtenbezoek bij onze jonge zie ken. 9,35 Morgenconcert. 10.30 Morgen dienst. 11 Campoli, viool en Eric Gritton, piano. 11,05 En de dood verloor. 12 Dat wil ik nog eens horen. 12,33 Trio Fanta sia. 13,20 Middagconcert. 13,50 Sweelinck kwartet. 14.15 Melachrino Orchestra. 14,30 Werken van Gabriël Faixré. 15 Jeugdcon- certen. 15.45 Voor onze Meisjes en jon gens. 19,15 Regeringsuitzending. 19.30 Sportcommentaar. 20.05 Commentaar Fa miliecompetitie. 20.15 Vrij en blij. 21 West-Europese concerten. 22 Koor. 22.20 Sans souci. 23.15 Operette-Fragmenten. RADIO-CENTRALES 3. 7 (Brussel VI.) Nieuws. 7,05 Gram. muz. .7.308,30 Pauze) 8.30 Lichte gram. mu ziek. 9 Nieuws. 9.05 Deuntjes in de mor gen (gr.) 10 (Eng. L.P.) Nieuws. 10.10 Verzoekprogr. voor de huisvrouw (gr.- 11 Gerald Shaw, orgel. 11.30 Voor de sol daten. 11.45 Parlem. overzicht. 12 (Brus sel VI.- „The Kilima Hawaiians" (gr.-. 12.30 Weerber. 12.32 Trio Schampaert. 13 Nieuws. 13.15 Casinopro gr. (gr.(. 14 Ro bert Rusell-Bennett (gr.) -n 14.45 (Brus sel Fr.) Gram. muziek. 15 (Kalundborg) Omroeporkest (event, v. 15.1515.45 PCJ: Het schip van de week). 16 (Eng. L.P.) Voetbalreportage Engeland—Italië 16,301730 Pauze. 17,30 (Kootwijk) Ba tavia. 18 (Brussel Fr.) Voor de soldaten. 18.30 (Brxxssel VI.) Voor de soldaten. 19 Nieuws. 19,30 Lichte gram. muziek. 19.50 Radio feuilleton. 20 (Brussel Fr.) Groot Symph. orkest met koren. 21 Casino-progr. (gr.). (Brussel VI.) Nieuws 22.15 Italiaanse muziek. 22,45 Pianowerken van Grieg 23 (Eng. L.P.). Nieuws. 23,15 „Topic for to night". 23.20 Ted Heath en ;semble. ZON EN MAAN. 30 November. Zon: op 8.23 onder 16.33 Maan: op 14.27 onder 2.41 HOOG WATER LAAG WATER u. -r-NAP u.-f-NAP u.— NAP u.—NAP Vlissingen 10.25 1.31 23.07 1.53 4.06 1.26 16.44 1.60 Terneuzen 10.54 1.51 23.32 1.73 4.35 1.45 17.13 1.82 Hansweert 11.10 1.65 23.58 1.89 5.09 1.60 17.46 1.97 Zierikzee 11.30 1.00 5.12 1.08 17.35 1.42

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5