PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Donderdag bespreken ministers van Defensie Amerikaans plan Spionnen aan de Westerschelde 0£ BILT Minister Johnson bracht een kort bezoek aan Duitsland Nieuwr ia!ernetiira!e van valiverempiffen. Kommform kwam bijeen. Vandaag STAFCHEFS DER GROTE DRIE VERGADERDEN IN PARIJS FOUT IN KAART OORZAAK VAN VLIEGRAMP BIJ DE 0SL0FJ0RD? MaarNederland was een neutraal land! Ontzettende mpramp in Saksen? VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 289 Dagblad, uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie; F vsd de Velde en P. b den Boer. Adj W. de Pagter. Hoofdred. G. BailintJjn. Pi.verv W. Leertouwer en H. A Bosshardt ABÜN N EMEN'l SPRLIS 32 ct. per week; 3.90 p. kw.; tr p p. l 4.15 aer kw losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 29 Nov. 1949 ADVERTENTIEPRIJS; 18 ct. per inm. Minimum p. advertentie 1 2.50. ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels» van 1—5 regels f L—Iedere regel neer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vlissingen Waisn n 60 tel 2355 4 tquen (b.g.g. 2358) Mburg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes' L. Voretstr 63. tel 2475 ibg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Maurltsstr 12. teL 102 - Temeuzcn: Brouwerjjstr. 2 - Zierlkzee N. Bogardstr. C 160. tel. 28 Geen sprake van herbewapening van Duitsland De Amerikaanse minister van Defensie, Louis Johnson, is Maandag, begroet door saluutschoten, voor 'n kort bezoek in Berlijn aangekomen. Nog dezelfde dag vertrok hij naar Londen, waar h\j Attlee en Cripps zal ontmoeten. Daarna vertrekt hy naar Parijs, waar Donderdag de minis. ters van Defensie van de landen van het Atlantisch verdrag byeenkomen. komen. In Berlijn verdrongen zich op een persconferentie meer dan honderd journalisten. Johnson weigerde echter te antwoorden op herhaalde vragen of de landen van het Atlantisch Pact de Elbe als hun verdedigingslinie be. schouwen. Het gemeenschappelijke verdedigings-plan zal Donderdag te Parys worden besproken, aldus de minister. Wel verklaarde minister Johnson, dat West-Berlijn een integrerend deel vormt van het Amerikaanse verdedi- gings gebied. Jonhson maakte een korte rijtoer door de stad en bracht daarbij een bezoek van vijf minuten aan de Sow- jet-sector. Bij aankomst uit Philadelphia in Frankfort had de minister reeds ver klaard, dat de Ver. Staten absoluut niet van plan zijn Westduitsland te bewapenen. „Deze verklaring is vol ledig. Ik heb geen slag om de arm gehouden en geen uitvlucht gemaakt. Ik heb hiermee de houding van de gezamenlijke stafchefs en van de pre sident van de Ver. Staten duidelijk gemaakt". Daarna werd Johnson gevraagd waarover hy met de Amerikaanse ho ge commissaris in Duitsland en met de Amerikaanse bevelhebbers daar zou bespreken? Hij antwoordde: mijn werk in dit deel der wereld is vrede en verdediging. Wij zullen over alles spreken, dat met de verdediging der Verenigde Staten en de vrede van de wereld verband houdt. Hij zei, dat hij ook naar Duitsland was gekomen om een persoonlijke indruk te krijgen van de tucht, het moreel en de oefe ning van de Amerikaanse troepen, waarover hij „uitmuntende" rappor- Tegen hef communisme. Te Londen vergaderen thans 240 afgevaardigden van 32 landen, 19 ko loniale gebieden en 13 internationale organisaties over het stichten van een nieuwe federatie van niet-com. munistische vakverenigingen. Er was een voorbereidende commis sie gevormd, die onder meer tot taak had de uitnodigingen voor de confe rentie te verzenden. Deze commissie heeft geen uitnodigingen gezonden aan de christelijke vakverenigingen in Nederland, België, Denemarken, Luxemburg en Zwitserland. De vertegenwoordiger van de Fran se federatie van Christelijke vakver enigingen, Bouladoux, verklaarde gis teravond ten overstaan van de con ferentie dat het een belediging was. dat de christelijke vakverenigingsfe deraties niet waren uitgenodigd. De conferentie besloot vijf dagen te bestemmen voor het bespreken van het werkprogramma en de beginselen van de nieuwe internationale federa tie van vakverenigingen. Daarna zal de conferentie gedurende drie dagen vergaderen als het „eerste congres" van de nieuwe, niet-communistische federatie. Op negen December gaat men uiteen. Drie resoluties aangenomen. In de tweede helft van November heeft een vergadering van de Kom- inform plaats gehad, zo deelt het of ficiële orgaan van de Franse commu nistische party, „L'Humanité", mede. Over de plaats van de vergadering wordt niets gezegd. Communistische partijen van de volgende landen wa ren vertegenwoordigd: Bulgarije, Roe menië, Hongarije, Polen, de Sowjet- Unie, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije en Italië. In de belangrijkste door de verga dering aanvaarde resolutie wordt ver klaard, dat ,,de dreiging van een nieuwe oorlog meel' en meer toe neemt, terwijl ter zelfder tijd het im perialistische en anti-democratische kamp verzwakt'". De resolutie, inge diend door het hoofd van de Sowjet- delegatie, Soeslof, zegt, dat de strijd voor de uitbreiding van „de beweging van partisanen voor de vrede" inten siever gestreden dient te worden, voornamelijk door de vereniging van de werkende klasse. In een tweede resolutie, ingediend door de Itailaanse afgevaardigde Tog- liatti, worden de „pseudo-socialisten. die deel uitmaken van de regeringen in Frankrijk, Engeland, Oostenrijk en de Scandinavische landen" veroor deeld. Een derde resolutiei ingediend door de Roemeense communistenleider Gheorgiu-dej verklaart, dat de Joego slavische communistische partij in de macht is van „moordenaars en spi onnen". ten had gekregen. Johnson en gene raal Bradley spraken in de ontvang- hall van het vliegveld meer dan een uur met de Amerikaanse hoge com missaris Mc Cloy en de Amerikaanse bevelhebbers in Duitsland. BRADLEY. Generaal Bradley is reeds naar Pa rijs gevlogen. In zijn functie van voorzitter van de militaire commissie van de landen van het Atlantisch Pact zal hij vandaag de bijeenkomst van deze commissie leiden, tijdens welke de definitieve strategische plannen voor de verdediging van West-Europa zullen worden bestu deerd, die aan de ministers van De fensie zullen worden voorgelegd. Bij zyn aankomst in Parijs heeft generaal Bradley ook verklaard, dat géén plannen bestaan voor een herbewapening van Duitsland. Over een eventuele herbewapening van Duitsland moet later door de onder tekenaars van het Atlantisch Ver drag een definitief besluit worden ge nomen, aldus Bradley. Naar aanleiding van de komende militaire conferenties in Parijs wordt verklaard, dat het Amerikaanse mili taire hulpplan pas na goedkeuring van het defensieplan kan beginnen. MAYHEVV De Britse onderminister van bui tenlandse zaken Mayhew heeft in het Lagerhuis ontkend, dat Engeland met de V.S. besprekingen gevoerd had over de werving en uitrusting van een nieuw Duits leger. Hij was van me ning, dat men over persberichten over dit onderwerp, „die geenszins ver band houden met de werkelijke toe stand" zich niet bezorgd diende te ma ken. Tsjoengking bezet? Volgens Reuter bestaat de moge lijkheid, dat het Chinese communisti schs leger de belangrijke stad Tsjoeng king reeds bezet heeft. Het nationalis tische nieuwsbureau heeft Maandag avond niet zijn gebruikelijke nieuws dienst van Tsjoengking verzorgd. Geen verkeerd gebruik Marshall-hulp Indonesië. Naar aanleiding van het bericht uit Batavia, dat enige Amerikaan se senatoren zich ontevreden be toond hebben over het gebruik, dat gemaakt zou zijn van de aan Indo nesië verleende Marshall-steun, wordt van officiële zijde meege deeld: De gelden, die door de E.C.A. aan Indonesië werden toegewezen, voor dat de steun in December 1948 in verband met de tweede politionele actie werd opgeschort, zijn besteed voor de financiering van de import van voor de Indonesische economie volstrekt onmisbare consumptie- en kapitaalsgoederen, t.w. 13,2 millioen dollar voor rijst en ander voedsel, 30,7 millioen dollar voor textiel en textiel-grondstoffen en ruim 17 mil lioen dollar voor machinerieën en andere kapitaalsgoederen. Het gebruik van deze gelden voor andere doeleinden en met name voor schulddelging is ten enenmale onmo gelijk. is het 25 jaar geleden, dat de beroemde Italiaanse opera componist Puccini, vooral be kend door zijn opera's „La Bo hème", „Tosca" en „Madame Butterfly", te Brussel overleed. Daroei Islam zou Tasikmalaja bedreigen. In verband met het optreden van de Daroei Islam in Pasoedan heeft het parlementslid van de Parki, de heer R. Mashoed, aan de regering vragen gesteld naar aanleiding van het feit, dat volgens de R.T.C.-overeenkomst overal in Indonesië het Nederlandse leger moet worden teruggetrokken, terwijl de verlaten gebieden onder bewaking van de T.N.I. zullen wor den gesteld. Hij wil van de regering vernemen of het haar bekend is, dat de hoofdmacht van de Daroei Islam zich thans in de omgeving van Ta sikmalaja bevindt, dat enige tiental len duizenden gewapende leden van de D. I. klaar staan om deze plaats aan te vallen op het tijdstip, waarop de Nederlandse troepen deze stad hebben verlaten. De Kon. Marine heeft aan schilders het aanbod gedaan om op zee. aan boord van Hr, Ms. schepen, te schilderen. Algemene verdedigingslinie langs Rijn of Elbe Politie weerde de pers. Maandagmiddag hebben de chefs van de Britse, Franse en Amerikaan se generale staven, admiraal Lord Fraser, generaal Ch. Lechares en ge neraal Omar Bradley, gedurende 214 uur vergaderd in het gebonw van het Franse ministerie van Marine te Pa rys. De politie had uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen: het was journalisten en fotografen zelfs niet toegestaan de tuin van het ministerie Us betreden. lil welingelichte Parijse. kringen meent men dat tijdens deze bijeen komst is gesproken over de volgende drie hoofdpunten van het te volgen beleid tot verdediging van het Noord- atlantisch gebied: 1. De defensie-zones van dit gebied zullen worden vastgesteld Men meent, dat een algemene verdedi gingslinie langs Rijn of Elbe zal wor den ontworpen. 2. De wijze, waarop strategisch zal kunnen worden ingegrepen. Waar schijnlijk zullen de besprekingen hier over worden gevoerd aan de hand van de vijf stellingen voor de verde diging van het Noordatlantisch ge bied, die door gen. Bradley in Juli jl. in het Amerikaanse Congres wer den genoemd en toegelicht in het de bat over de gelden, welke door de Amerikaanse regering waren aange vraagd voor dG bekostiging van de militaire hulpverlening aan de ver dragsstaten (duizend millioen dollar). Het vaststellen van de sterkte der benodigde troepen, het coördine ren van de strijdkrachten te land, ter zee en in de lucht van de twaalf-lid staten, het bepalen van ieders aandeel in de onderlinge militaire hulpverle ning en het uniform maken van de bewapening der betrokken landen. In de loop van deze week zullen, ter behandeling van deze vraagstuk ken, nieuwe bijeenkomsten worden gehouden BRADLEY'S STELLINGEN. De voornaamste der vyf stellingen van gen. Bradley zijn: a. de V. S. zullen de „strategische bombardemen ten" uitvoeren; b. de ter zee te ver- riehten operaties zullen worden uit gevoerd door de marine-strijdkrach ten van de V. S. en van de landen der Westelijke Unie, terwijl de ande re betrokken landen zullen zorgen voor de verdediging van hun havens en kusten; c. de Europese landen zul len de ..vaste kern" leveren van de landstrijdkrachten. De Europese staten zullen door niet-Europese landen wor den geholpen, naarmate laatstgenoem den hiertoe, na mobilisatie, in staat zullen zijn. GOED VERLOOP Na de bijeenkomst van de staf chefs te Parijs is geen communiqué of officiële verklaring uitgegeven doch een der stafchefs verklaarde: „Het ging op volle kracht vooruit op een kalme zee". Generaal Omar Bradley zeide, dat de besprekingen een goed verloop hadden. Fatale heuvel kwam niet op kaart voor. Hoewel zolang het onderzoek door de Noorse autoriteiten nog niet afgesloten nog geen officiële conclusies getrokken mogen worden, neemt de directie van de Aero-Holland aan, dat 'n fout in de kaart, welke do bemanning van de de vorige week verongelukte Dakota gebruikte, oorzaak is geweest van de ramp. Uit de nu na de terugkomst van de heer Frits Diepen en enkele tech nici van de maatschappij ter be schikking staande gegevens, meent de directie van Aero-Holland met stellig heid te mogen afleiden, dat de be richten als zou de machine uit zijn koers zijn geweest en hebben rond gecirkeld niet waar zijn. De directie meent als vaststaand te kunney. aan nemen: le De machine verongelukte op een punt juist liggende op de lijn, die de machine te volgen had en vliegende volgens deze lijn; 2e De machine vloog op een hoogte van 350 meter (ruim 1000 voet), wel ke hoogte nog radio-telefonisch aan de verkeerstoren van Oslo werd ge meld; 3e Dat de gezagvoerder meende vei lig op deze hoogte, die afweek van de voorgeschreven hoogte, te kunnen vliegen. Er zijn verschillende redenen die de Als de stadsomroeper van Borculo één maal met zijn fietsbel belt, nu, dan we ten de bewoners het wel. Dan heeft óf een winkelier een extra aanbieding, öf er heeft een openbare verkoping plaats èf.„. och er zijn tal van mogelijkheden. In ieder geval is het de moeite waard even naar de omroeper te luisteren. Drie schuldigen zware straffen opgelegd. Slag een Nederlander vervolgd worden, wanneer hy vóór Mei 1940 aan de Duitsers byzonderheden doorgaf over de bewegingen van bniten. landse, i.e. Franse en Engelse zeeschepen? Deze vraag kwam Maandag morgen naar voren in de zitting van de Bijzondere Strafkamer te Mid. delburg, by de behandeling van de zaken tegen drie personen, die van spionnase op de Westerschelde werden beschuldigd. Deze lieden werden zware straffen opgelegd, variërende van 12 jaar tot 3 jaar met aftrek. De eerste verdachte was de 57- jarige Jacob Eskens, waarvan de verblijfplaats onbekend is en die dus bij verstek moest worden veroordeeld. Eskens was in Februari 1940 via 'n advertentie in „De Telegraaf" in contact gekomen met zekere J. J. Brandenburg uit Arnhem en deze wist hy over te halen om ten behoe ve van Duitsland te spionneren. Hy vertelde Brandenburg, dat hij werk te voor het Duitse gezantschap en beloofde hem per maand 100 sa laris en f 50 voor onkosten, wan neer hij mededelingen wilde ver schaffen over het aantal en de soort van de Franse en Engelse schepen, die Vlissingen mochten passeren en tevens wilde naspeuren of er Engelse duikboten en torpedojagers in de bocht van Schouwen-Duiveland (dus in Nederlands territoriaal gebied) waren of geweest waren. Eskens heeft in 1940 tegenover de Nederlandse politie toegegeven, dat hy spionnage had bedreven en laten bedrijven ten behoeve van Duitsland, Waarschynlyk heeft hy' reeds in het tijdvak van 1914—1918 in Duitse dienst gestaan als spion en is hy dus statenloos. De officier van Justitie, jhr. mr. Verspyck, eiste een gevan genisstraf van 10 jaar. De uitspraak luidde 12 jaar gevan genisstraf en ontzetting uit de rech. ten voor het leven. NA EEN ADVERTENTIE. Hierna stond Brandenburg, die dus min of meer het slachtoffer was van Esken's practyken, terecht. Deze man. thans S3 jaar oud en ge detineerd in Scheveningen, werd er ondermeer van beschuldigd, terwyl de oorlog van Duitsland tegen Ne derland dreigde, de onzijdigheid van ons land in gevaar te hebben ge bracht. De bewuste advertentie van B. in „De Telegraaf" hield in, dat een afgekeurde stuurman woonachtig in Vlissingen. werk zocht Eskens, die zeer goed begreep van hoeveel stra tegisch belang de Scheldestari was, trad in verbinding met verdachte en vond deze bereid de spionnage- diensten te verrichten. Brandenburg op zyn beurt zocht contact met een inwoner van Vlis singen M. Amadio, die, naar hem bekend was, lid was van de N. S. B. Hy vroeg deze man of hy hem bij de spionnagewerltzaamheden ten behoeve van Duitsland wilde helpen. Hy moest dan de bewegingen van Franse en Engelse schepen in Vlis singen gadeslaan en tevens de ge- schuitsopstellingen op Walcheren nagaan. Amadio voelde daar echter niets voor en gaf het verzoek van B. door aan de Commissaris van Politie in Vlissingen. OP HETERDAAD BETRAPT. Men arrangeerde een tweede ont moeting tussen Amadio en Branden, burg, die plaats had in de woning van eerstgenoemde, waarin enige re chercheurs zich verdekt hadden op gesteld. De politie kwam daardoor op de hoogte van verdachte's activi. teit en dit leidde tot de arrestatie ran Brandenburg. Tevoren had verd. ook geprobeerd de kantoorbediende W. L. Bliek, die, evenals Amadio en één der recher cheurs, als getuige werd gehoord, óver te halen om hem te assisteren. Weliswaar had hij hem niet ronduit gezegd, dat het hier spionnage betrof, maar Bliek had dat al spoedig begrepen en had voor de eer bedankt. EXPORTBELANGEN Brandenburg verklaarde voor zijn rechters, dat hij na de advertentie in „De Telegraaf" een oproep kreeg van Eskens om met deze in contact te treden. Hy ontving de opdracht de bewegingen van de Franse en Engelse schepen in Vlissingen gede tailleerd te rapporteren. Eskens had tijdens het „sollicitatie-onderhoud" duideiyk laten binken, dat hy voor het Duitse gezantschap werkte. Verdachte zeide echter niet begre pen te hebben, dat de door hem ver strekte gegevens zouden kunnen leiden tot het torpederen van de be trokken schepen! Hy dacht, dat de Duitse belangstelling alleen berust te op export- en andere handelsin. teressen. De officier van justitie noemde deze argumentatie „volkomen onzin nig". In verband met zijn be narde financiële omstandigheden heeft verdachte maar al te graag de hand voor zijn ogen willen hou den. B. erkende voorts op een gehuur de fiets over de dijk van Schouwen te zyn gereden, speurend naar En gelse duikboten, die er echter niet waren. Hy is in 1940 ook nog door de Duitsers vastgehouden geweest: de bezetters meenden, dat hy spion- neerde voor Engeland! Hy heeft zich in de oorlogsjaren als een goed va derlander gedragen. Met deze laatste omstandigheid wilde de officier bij het bepalen van zijn strafmaat rekening houden. Hy nam het hem echter zeer kwalijk, dat hy gepoogd heeft anderen in deze spionnage te betrekken. De eis luid de 4 jaar en 6 maanden gevange nisstraf met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de kiesrechten voor de duur van het leven. B. heeft in totaal al 2 jaar en 8 maanden preven tief ondergaan. GEEN VEROORDELING MOGELIJK. De verdediger, mr. dr. C. Beek houwer, toonde aan, dat de verdach te op de vage dagvaarding nimmer veroordeeld kan worden. Branden burg heeft de Nederlandse zaak geen kwaad gedaan door over de buitenlandse schepen te rapporteren: wy waren toen nog neutraal! Wan neer er inderdaad Engelse duikbo ten in de Schouwse wateren waren aangetroffen, was het de plicht ge weest van alle Nederlanders om daar bekendheid aan te geven, ten einde onze neutraliteit niet te doen beëindigen. B. kan ook niet ten las te worden gelegd, dat hy gepoogd heeft de Nederlandse neutraliteit in gevaar te brengen. Pleiter herin nerde er aan. dat geen enkele Ne derlander zich in het voorjaar 1940 realiseerde, dat er een oorlog dreig de. De officier wilde de kwestie- Schouwen wel verwaarlozen, dochhy voelde niets voor een onmiddellyke invryheidsstelling, waarom de raads man vroeg. Brandenburg werd veroordeeld tot 3 jaar met aftrek en ontzetting uit de kiesrechten voor 10 jaar. De kwestie- Schouwen werd niet bewezen geacht. (vervolg op pag. 2) gezagvoerder hebben kunnen dwin gen om lager te vliegen dan de of ficiële hoogte, waarover bet onder zoek van tamelijk compleet terugge vonden booradocumenten vermoede lijk nader licht zal verschaffen. In zijn decisie zulks te doen kan een fout in de topografische kaart een be langrijke rol gespeeld hebben. De vliegkaart geeft als hoogste en enig obstakel vóór ^et open water van de Oslofjord moest worden be reikt een henvel aan van 164 meter. De heuvel Gleinaas. waarop dp ma chine verongelukte en dip. de bomen niet meegerekend. 343 meter hoog Is, komt op deze kaart niet voor. De gebruikte kaart was een ..Stan- ford"-kaart van de laatste uitgave, die bij practisch alle luchtvaartmaat schappijen in gebruik is. en ook, zo als later bleek, door de Noorse auto riteiten gebezigd wordt. STOFFE LIJKE OVERSCHOTTEN NAAR ISRAËL EN TUNIS. De Ph-TFC van Aero-Holland ver trok Maandag naar Oslo om vandaar vermoedelijk vandaag de stoffelijke overschotten van de -kinderen. die met de Ph-TFA verongelukten, over te brengen naar Israël en Tunis. De overschotten van twintig kinderen worden naar Israël gebracht. De res ten van de zeven andere naar Tunis. ZEER MERKWAARDIG De voorzitter van de officiële Noorse commissie van onderzoek naar de Dakota-ramp bij Oslo heeft de me ning van de directie van de Aero- Holland, dat de heuvel, waartegen het vliegtuig is opgevlogen, niet op de door de piloot gebruikte kaart zou zijn aangegeven, „zeer merkwaardig" genoemd. De commissie van onder zoek heeft de kaart en het logboek van het vliegtuig nog niet onder ogen gehad en wenst geen enkele verkla ring af te leggen alvorens kaart en logboek grondig bestudeerd zijn. Volgens Berlijns bbd 2000 slachtoffers. Het met Britse licentie verschij nende Berlijnse blad „Telegraf" meld de Maandagmorgen, dat Donderdag jl. brand was ontstaan in en urani- ummijn te Johann-Georgenstadt in Saksen (Sowjet-zone) en dat 400 mijn- werkers om het leven waren geko men. Volgens de avondeditie van dit blad geloofde men, dat 2300 tot 2500 mensen hierby waren omgekomen. De brand zou overgeslagen zijn naar een bunker met springstoffen. Doordat de lift door de vlammen werd verteerd, aldus het blad. kon den slechts enkele mijnwerkers zich in veiligheid stellen. Reddingsploegen konden niets uitrichten, omdat zij geen gasmaskers hadden. Het Oostduitse persbureau A.D.N. meldt thans, dat er geen doden zyn te betreuren. Het verklaart: ..Een brand, welke uitbrak in de mijn ten gevolge van kortsluiting, is door de plaatselijke brandweer tezamen met technische eenheden van de mijn ge blust. De mijnarts behandelde 19 ge vallen van lichte rookvergiftiging. In geen enkel geval was opneming in het ziekenhuis noodzakelijk". Een ge meenteambtenaar van Johann-Geor genstadt telefoneerde Reuter. dat drie of vier mijnwerkers gedood wa ren en dat in de mijn weer normaal werd gewerkt. Binnenkort geen paspoorten meer voor België. Wel mag verwacht worden, dat bin nenkort in het verkeer met België weer kan worden volstaan met de be wijzen van Nederlanderschap en voor wat de Belgen betreft met de Cartes d'Identité, maar dit zal nog niet op 1 Jan. het geval zijn. Aangenomen wordt, dat de nieuwe maatregel echter nog in het eerste kwartaal van 1950 zal ingaan. Zeer binnenkort zullen daarover na dere officiële mededelingen kunnen worden tegemoet gezien. Conform de eis veroordeelde de Bijz. Groningse Strafkamer de nog voortvluch tige SS-er Jacob Larkens uit Enumatil tot levenslange gevangenisstraf. WISSELEND BEWOLKT. Geldig tot Dinsdagavond. Wisselende bewolking met aanvan kelijk langs de Waddenkust hier en daar een enkel buitje. Aanvankelijk zwakke tot matige, later meest ma tige wind draaiend naar Westelijke richtingen. Iets kouder dan gisteren,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1