WALCHEREN DE OORLOGSGRAVENSTICHTING VERRICHT PRACHTIG WERK SNIPPERS Scheepvaartberichten KLANKEN UIT DE AETHER 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 25 NOVEMBER '940 Biggekerke Samenvoeging van twee scholen. Do raad van Bigg-ekerke vergader- do onder voorzitterschap van burger- meester J. L. Dregmans. Het jacht, recht op de vroongronden werd op nieuw voor de tijd A an 2 jaren ver. pacht aan de heer 31. Kleinepier na korte discussie. De verordening op de heffing van keurlonen werd op voor stel A an B. en \V. gewijzigd. De heer Meyers betreurde, dat de ontheffing niet. verlengd VA'erd. Ook de verordening op de vee- en vleeskeuringsdienst werd gewijzigd. Op een vraag van de heer Meijers antwoordde de voorzitter, dat het Aan Koets aan de eisen slachthuis voldoet. De leden van de Wooniuinitewet- commissie. de heren P. Verhage, P. Wijkhuis, J. Corbijn, P. Lampert Pzn en J. Meijers werden herbenoemd, evenals de aftredende leden van het Burgerlijk Armbestuur, de heren J. Moens en J. Dekker. Aan de C.B.T.B. zal tot AA'ederopzeggens een subsidie worden verleend, volgens de bepalin gen van de Middelbaar Onderwijs- Avet. De vevAVaaxborgingsregeling met de F.O.G. werd met 3 jaar verlengd. Na vaststelling van een wijziging in de begroting van 1949 en goedkeu ring van een begrotingswijziging van het Burgerlijk Armbestuur voor 1950 kwam de gemeentebegroting 1950 aan de orde. Bij de raming van dc kosten vooi de bijzondere scholen stelde de heer Polderman de vraag of bij eventuele opheffing van de school voor C.V.O. de leerlingen van deze school in de Gereformeerde School ondergebracht kunnen worden. Dan pas zou samen- Aroeging der beide scholen een finan cieel voordeel opleveren. De voorzit-: HANDBAL Het programma. DISTRICT ZUID le KLASSE: Heren: Agressive—P.S.V. 2; Eindho ven—D.E.S. 2; Woensel—Hellas. DISTRICT ZUID 2e KLASSE: HerenMarathon—Hellas 2; E.M.M. Volharding. DamesMarathonE-M.M.; Tonido —de Zeeuwen II; Hellas—de Zeeu wen. AFDELING ZEELAND lieren: Marathon Hl-Hellas III, E.M.M. IIVolharding n; Tonido II— Tonido HL Dames: WalcherenVolharding: Marathon II—Hellas III. BRIDGE COMPETITIE De wedstrijden van de Ned. Brid gebond in het district Zeeland zijn begonnen. Voor de 4 tallen competi tie is de indeling als volgt: Hoofdklasse: Goes, St. Joris (Middelburg), Tarneuzen, Vlissingen I en Vlissingen II. Ie -klasse Walcheren: Middelburg, Ft Joris H. Vlis- singph III en Vlissingen IV. 1© klasse A.: Oost ZeeuAVseh Vlaanderen: Hulst II, Sas van Gent I, Sas van Gent III en Tereneuzen II. le klasse B: Hulst I, Sas van Gent II, Sas van Gent IV en Terneuzen Hl. De kampioenen der drie eerste klas se afdelingen en nummer laatst dei- hoofdklasse spelen om twee plaatsen in de hoofdklasse. BIUARTEN KAMPIOENSCHAP KLEIN BILJART LIBRE. In Apeldoorn zijn Donderdag de wed strijden om het kampioenschap hoofd klasse klein biljart llbre begonnen, waar aan ook wordt deelgenomen door de Zie- rikzeeënaar Hanse, die zijn partij van Van Hinthum (Oss) verloor. HIJ bracht het in 20 beurten tot 132 punten met een hoogste serie van 41. De beide Ossena- ren van Hinthum en Scheffer staan aan de kop met Smit (Alkmaar) en Wuyts (Amsterdam). Amsterdamse Beurs 23 Nov, 24 Nov. Nederland 1948 (3%) 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 97% 97 Dollar-lening 1947 3% 94% 94% Investeringscert. 3 98% 98% Nederland 1962—64 99% 99%» Nederland 1962—64 98% 99% Nederland N.W.S. 2' 80% 80% Spaarc. k t 100 2%1- 100% 101 ïndië 1937 A 3 95% 95% Grootboek 1946 3 97 97 Ned. Ind. Hand. B 101% 101 Ned. Handelmlj. 161% 159% AKU 184% 179 Bergh's Jurgens 306 306 Calvó-Delft 143% 142% Centrale Suiker 194% 195 Kon. Ned. Hoogovens 201 203 Unilever 243% 238% Ned Kabelfabriek 290 290 Philips 239% 235% Wilton Feyenoord 158 153 Kon. Petrol. My. 308% 306% Amsterdam Rubber 129 126% H.A. Lijn 160 159 Kon. Paketvaart 137 135 Ned. Scheepv. Unie 144 141 Rotterdamse Lloyd 138 136 Stv. Mij. Nederland 145 143 Handelsver. A'dam 143 141% Dell Bataria Mij. 100 97% Deli My. 129% 126 Anaconda 27% 27% Bethlehem Steel 88% Shell Union 38% 38% Baltimore SpW 7% New York Centr. Spw 9 Pennsylvania 12% De stemming op de Amsterdamse effec tenbeurs was Donderdag bij de opening flauw, een flauwte die zich niet alleen beperkte tot de Indonesische fondsen, maar in alle sectoren flinke koersver liezen deed ontstaan. Speciale redenen werden voor de2e stemming niet opge geven; men schreef haar voornamelijk toe aan dé dunne markt, waarin de verkoop orders slechts met behoorlijke verliezen verwerkt konden Avorden, Na de lagere opening trad een zekere stabiliteit in, die tegen hej slot gevolgd werd door een licht herstel, waardoor de geleden ver liezen gedeeltelijk werden gereduceerd. ter beantwoordde de gestelde vraag bevestigend. Bij toename A'an het aan tal leerlingen zou hoogstens een lo kaal bijgebouwd moeten worden, mo gelijk ten overvloede voegt hij hier aan toe, dat, hoezeer hij samenvoe ging zon toejuichen, de overheid daarvoor geen actie mag voeren, wijl deze de grondwettelijke vrijheid heeft te erkennen. Na beantwoording van nog enkele vragen betreffende het onderwijs en de huur A'an de woningwetwoningen werd de begroting vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 151725,10 en een post onvoorzien van 1381,36 dit voor wat betreft de gewone dienst Hf 42485,42 in ontvangst en uit- voor wat betreft de kapitaal- St. Laurens HET BURGERLIJK ARMBESTUUR. Woensdagmiddag vergaderde de ge meenteraad van St. Laurens onder A'oor- zitterschap van burgemeester van 't Hoff. Op een verzoek van het Koningin Wll- helminafonds voor Kankerbestrijding werd gunsUg beschikt. Op voorstel van B. en W. zal f 7.50 per jaar worden ge geven. Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de heren W. Rooze, G. F. Weeda. M. Gilde. C. Geldof en J. Adriaanse. Bij de behandeling van de begroting van het Burgerlijk Armbestuur vroeg de heer Riemens inlichtingen over de post van f 900.subsidie die volgens de toe lichting zou worden gegeven aan de Ne- derl. HerA\ Diaconie. De voorzitter zeide. dat deze niet aan de diaconie maar via de diaconie zal worden uitbetaald aan de betrokkenen. De heer Riemens adviseer de het Burgerlijk Armbestuur de betrok ken instantie te verzoeken zelf middelen te vinden, waarop de voorzitter antwoord de dat een en ander na ernstig overleg is geregeld en dat het B. A. wettelijke ver plichtingen heeft. Dc begroting werd z.h. st. goedgekeurd. Voor de artikelsgewijze behandeling der gemeentebegroting 1950 hield de heer Riemens (A.-R.) algemene beschouwingen Hij bracht dank aan B. en W. en allen, die aan de begroting hadden geholpen voor hun arbeid, releveerde wat in de laatste 5 jaren na de bevrijding was ver richt, wees op de bewarende hand Gods tijdens bezetting en Inundatie en hoopte met de nieuwe samenstelling van de Raad in het komende zittingsjaar op hartelijke samenwerking en beloofde namens zijn fractie steun en medewerking, De voorzitter bracht de heer Riemens dank A-oor de toezegging van steun en medewerking. Bij verschillende posten vroegen de leden inlichtingen. Bij die voor gemeentereiniging (ophaaldienst vuilnis! de heren Riemens en Koole. Bij de post subsidie Chr. Bewaarschool gaf de heer Hameiink in overweging aan B. en W. met het bestuur der Kleuterschool te overleggen of het onderwijs niet kan worden gegeven in het ntet gebruikte lokaal van het Chr. school voor 1. o„ de heer Marinissen vroeg naar het lager geschatte bedrag voor huur vergaderlo kaal. De voorzitter en Weth. Boon gaven inlichtingen. Z. h. st. ïverd de begroting 1950 vastgesteld op een bedrag van f 97.888.48 ln ontvangst en uitgaaf met een post voor onvoorzien van f 2020.24 en voor wat betreft de kapitaalsdienst in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 104.703.52. Bij de rondvraag vroeg de heer Mari nissen naar het verkrijgbaarstellen' van consumptie in en de heer Riemens naar vergroting van het vergaderlokaal. Wet houder Boone zeide, dat B. en W. menen, dal de geschlkste oplossing is te vinden wanneer degenen die het lokaal huren ook zorgen voor iemand dié tegen billijke prijs consumptie verkoopt. Er is op 't dorp altijd zo. iemand te krijgen. Tegen vergroting der vergaderruimte bestaan overwegende bezwaren. De heren Hamelink en Riemens vroe gen om verbetering van de bermen aan de Noordweg. De voorzitter deelde mede dat gewacht wordt tot na de «beplanting die eerstdaags geschieden zal. Arnemuiden CHR. BESTURENBOND. Onder leiding van zijn voorzitter, de heer A. Poortvliet, vergaderde de Chr. Besturenbond te Arnemuiden. De belang stelling voor deze vergadering was groot. De heer Braspenning behandelde het on derwerp „40 jaren sociale strijd" en Avees op de A-ooruitgang A-an het C.N V. Hierna voerde de heer van Soelen het woord, die sprak over „Ons werk in de toekomst". Ter afwisseling werd een film vertoond n.I. „Het leven over de Oceaan". Ds. Veldhuijzen, Gevet, predikant te Arne muiden, sprak het slotwoord uit en be ëindigde deze vergadering met dankgebed. Nieuw- en St. Joosland RAADSVEROADER1NG. De Raad van Nieuw- en Sint Joosland hoopt Maandagmiddag en -avond 28 Nov. a.s. in openbare vergadering bijeen te komen. Van de belangrijke agendapunten noemen wfjBenoeming lid adviescom missie Woonruimtewet- aankoop bouw grond van Wed. de Visser; verzoek sub sidie Koningin Wilheiminafonds; request vakgroep schildersbedrijf; overname ei gendommen korfbalvereniging; subsidie Chr. landbouwwinterschool; ontheffingen straatbelasting; verhuur van 4 woning wet-woningen; subsidie Ned. Ver. tot be scherming van dieren: request vakgroep assurantie-agenten; brief Arnemuiden in zake grensAVijziging; verzoek woningbouw vereniging E.M.M.; voorstel inzake het kerkplein en vaststelling der begroting 1950, Gapinge EEN MISSELIJKE STREEK. Onbekenden hebben een veldje andijvie van een landbouwer te Gapinge voor consumptie ongeschikt gemaakt door het tc begieten met petroleum. Een misselijke streek Serooskerke RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Serooekerke (W.) komt Dinsdagavond in vergadering bij een. De agenda vermeldt o.a. de volgen de punten: Subsidieaanvragen van het bestuur der Opleiding voor Kleuteronder wijs te Middelburg en van de afd. Seroos kerke (W.) van de C.J.B.T.B. in ver band met een motorencursus, wijziging de tarieven van keurlonen in de keuringskring Oostkapelle; het aangaan van een kasgeldlening tot een maximum van f 25.000 per 1 Februari 1950; verze kering van gemeentegelden voor de som van f 8000.—. een begrotingswijziging van de. dienst 1949 en voorlopige vaststelling van de rekening over 1948. Ken .Aianaratijan uit India o?d ongeveer een jaar geleden bij een goudsmid le Birmingham opdacht gegeven tot het vervaardigen van een gouden thee- en eetservies ter waarde van 100 ON» gulden. Nadat enige delen van het servies naar de opdrachtgever waren gezonden, verbood de regering A'an India de import van net restant, omdat import A'an buitenlandse goederen in India sterk beperkt diende ie worden. Thans probeert nmn voor de koppen, lepels, vorken, enz. kopers te vinden Als dit niet lukt. wat vel zo goed als zéker Is, zal het gondett servies in de smeltkroes een einde vinden. Oostkapelle „DE HALVE MAAN'! Woensdagavond hield de ijsclub'„De Halve Maan" haar jaarvergadering in het café van de heer Helmstrijd, on der leiding van de heer A. J. de Broe- kert. Volgens het verslag van de pen ningmeester is er een batig saldo. Reddingsmaterialen zullen Avorden aangeschaft en bij eventueel te hou den wedstrijden, b.v. 's avonds, zal de baan electrisch verlicht worden. De aftredende bestuursleden, de he ren F. G. Sprenger, W. Mesu. A. Rot te. M. Hundersmarck en J. Wattel werden alle herkozen. Getracht zal worden de consumptie tent onder de leden te verhuren. De vergadering was slecht bezocht. De heer A. Hoefkens te Vrouwen polder, behaalde te Den Haag. het diplo ma vakbekwaamheid burgerlijken utili teitsbouw. De in Serooskerke (W.) gehouden collecte voor het Nederlands Oorlogs graven Comité, de „Klaprooscollecte" heeft f 36.14 opgebracht. Tot leden van het kiescollege der Ned. Herv. gemeente te Veere zijn her kozen de heren L. P. Brasser. J. Breel, L. v. d. Broeke. W. de Buck en A. de Rijke. Bij herstemming zijn tot lid van dit Col lege gekozen de heren C. de Jonge en Th. C. Struijk. Tevens werd als notabel gekozen de heer L». v. d. Broeke. De collecte voor de Stichting 194(P- '45 heeft te Biggekerke t 234.75 opge bracht. Geslaagd voor Radio Telegrafist 2e klasse. D. J. Kaljouw, leerling van dc „de Ruyterschool" te Vlissingen. Benelux-ministers in Den Haag bijeen. In het ministerie van buitenlandse zaken is Donderdag een bespreking begonnen tussen de Nederlandse mi nisters Stikker, van den Brink en Lieftinck, do Belgische ministers van Zeeland (Buitenlandse Zaken) en Liebaert (Financiën) en de Luxem burgse minister Bech (Buitenlandse Zaken). De berichten dat de Amen- kaanse reizende ambassadeur voor het Marshall-plan Harriman. ook aan deze conferentie zou deelnemen, zijn onjuist. Het betreft hier geen eigen lijke Benelux-conferentie. maar in formele besprekingen over verschil lende aspecten \ran de samenwerking in Benelux-verband. Het hoofdpunt der besprekingen be trof de houding van de Benelux-lan- den ten aanzien van de samenwer king in groter verband, namelijk met Frankrijk en Italië. Op 29 November zullen te Parijs de deskundigen der vijf landen bijeen komen. Daarna vergaderen de minis ters dier landen in Parijs. Herverkiezingen in de Minahassa. In de Minahassa hebben herverkiezin gen plaats gehad Jn verband met het feit, dat bij de jongste verkiezingen de candl- datcn voor twee plaatsen niet de vereiste meerderheid konden behalen. Thans heb ben de vertegenwoordigers van de zg. minderheden, die voorstanders zijn van behoud van dc band met Nederland, een overwinning behaald op de nationalisti sche candidaten. De Java-bode Arraagt zich in verband hiermede af, waarom het Oost-Indonesi sche ministerie van voorlichting nu geen commentaar op het verkiezingsresultaat heeft gegeven, zoals de vorige maal wel geschiedde. Inmiddels heelt een vertegenwoordiger van een der minderheidsgroepen reeds verklaard de herstemming in Noord- en Zuid-MInahassa als een plebesciet te be schouwen. Van dc regering van Oost-In- donesië zal nu voor de laatste maal ge ëist worden de Minahassa los te laten op grond van deze verkiezingsuitslag. Winkelende tramwagen. Dinsdagnacht om tien minuten over één is een z.g. „potwagen" van de ge meentetram, waarmede personeel naar huis wordt gebracht, op de Haar lemmerdijk te Amsterdam uit de rails gelopen en een winkelpui ingereden. De ruit en de étalage van de winkel, een winkel ln huishoudelijke goede ren. werden vernield. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor en de kraanwagen van de tram heeft de winkelende motorwagen weer in de rails gezet. Vermoedelijk is de oor zaak: slijtage van de wissel ter plaat- Die tol moet weg De KJNA.C. heeft andermaal gea geerd voor spoedige opheffing van de beide tolbomen onder de gemeen te Maartensdijk in de verbinding UtrechtHilversum. De ontevreden heid over de langdurige bestendiging van deze onbillijke en hinderlijkste der weinige nog aanwezige tollen is bij het motorwegverkeer steeds groei ende. Nog een cent voor het Oorlogsmonument. Het eerste millioen centen voor het oorlogsmonument op de Grebbeberg is bijeen, maar dit bedrag van 10.000 is nog niet voldoende. Men is dan ook begonnen aan een nieuwe actio onder het motto: „Iedere Neder lander nog een cent voor het oorlogs monument". Brand in kerk van het Heilige Graf. Woensdagavond brak brand uif in 't Westelijk gedeelte van de kerk van het Heilig Graf te Jeruzalem. Officieren van het Arabische le gioen alarmeerden de brandweer. De bi-and ontstond door het gebruik van een acetyleenbrander bij repara- tiewerkzaaniheden aan de koepel. Volgens niet officiële berichten uit Jeruzalem is het eeuwenoude hout werk van de koepel voor twee-derde gedeelte vernield. De verwoeste koenel, waarin de •brand heeft gewoed, oevind zich bo ven het Heilige Graf zelf. Koning Abdoellah van Transjorda- nië vertrok 's morgens naar Jeruza lem om zich op de hoogte te stellen Verscheidene geestelijken liepen bij het blussingswerk brandwonden op. De laatste maal. dat er brand uit- brak in de kerk van het Heilige graf, Avas in 1808, toen men bezig was met reconstructie van sommige gedeelten onder auspiciën van de Griek-Ortho doxe Patriarch. Rijnvaartpremie zou weer ingesteld worden. Naar De Stem verneemt zal de Belgische regering in de eerstkomen de dagen besluiten om weer Rijn vaartpremies te verstrekken. Deze Rijnvaartpremie, dio na de oorlog 1914—1918 werd ingevoerd en waartegen van Nederlandse zijde steeds is geprotesteerd, werd bij over eenkomst in 1939 definitief afgeschaft. In zekere zin betekent de herinvoe ring van de Rijnvaartpremie een te rugkeer naar deze oude toestand. Het moet echter door iedereen gesteund worden. Het werk Aan de Oorlogsgraven Stichting Avordt wel geAvaardeerd. maar als men aan een AviUekeurig iemand zou vragen wat eigenlijk de juiste Averkzaamheden zijn van deze stichting, is het Avaarschtfnlijk dat i daarop niet het juiste antwoord gege- ven zal Avorden. Tijdens een vraaggesprek met de adjunct-directeur van deze stichting, de heer P. W. de Hertogh, deed deze mededelingen over de werkzaamhe den, die Avorden verricht. De heer de Hertogh begon met er op te wijzen, dat het van mept af aan de wens van zeer velen is geweest de zorg voor de graven van de in de strijd tegen de bezetter gevallen Nederlanders te brengen onder particulier toezicht van hen, die niets liever doen dan dit werk voor de volle 100 steunen. De Stichting belast zich met de primaire zorg voor de graven van alle Neder landers. hetzij binnen of buiten het Rijksgrondgebied. Hierbij behoren dus burgers, militairen, krijgsgevangenen, gesneuvelden bij de koopvaardij en coneentratiekampslachtoffers. Belang rijk is ook de zorg, die de Stichting wijdt aan de gevallenen in Duitsland. De dienst identificatie en berging spoort in Duitsland de graven op en zorgt voor transport der stoffelijke resten naar Nederland, waar de Stich ting voor de herbegraving zorg draagt. Hierbij worden de wensen van de familieleden in acht genomen. De stoffelijke resten kunnen herbegra ven Avorden in de gemeente van her komst en kunnen bijgezet worden op de erebegraafplaats van de oorlogs- graA'en stichting te Loenen. Van de 12.000 in Duitsland omgekomen Ne- Geruchten over verloving van Prins Karei. In Brussel doet het gerucht de ron de. dat prins-regent Karei zich zou gaan verloven met prinses Maria Theresia van Orleans-Bragnza, schoonzuster van de graaf van Pa rijs. Het paleis te Brussel heeft ge weigerd zich hierover uit te laten. Dr Hjalmar Schacht. Hitler's finan ciële „tovenaar", die na zijn Arrijspraak te Neurenberg door een Duits zuiverings gerechtshof tot acht jaar dwangarbeid werd veroordeeld, zal Avedcrom berecht worden, namelijk door een zuiverings rechtbank in beneden-Saksen (Britse zó ne). Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND. Van 24 November 1949. Appels: Cox Oranje I 5464; Goudrei- net 1634. Zure Bellefleur .936; Jona than 1049. Golden Dele. 28; Sterappel IS26; Gdiueboul 17—18;-Pomme d'Oran- je 1826; Campngnezoet 420: Zoete Armgaard 824: Zoete Bellefleur 11—17; Grof Goudreinet 20—25: Kroctappels 5— 10: Peren: St. Remy 7—19; Pondspeer 9 18: Giescrwildeman 8—22; Kleipeer 5— 14; Bredcvode 19: Comtesse de Paris 4— 29: Br. Alex. Lucas 3142; Diversen 1,54—1.55 per 100 kg.; Hazen 2.10—4.70. per stuk. VISMIJN TE VEERE. Velling op 24 November. Exportgarnalen 1574 kg.: 7581; Sc'nar 115 kg.: 28—35; Bot 120 kg.: 36—44. Wij ting 53 kg.: 1722; Schardijn 13 kg.: 44 46; Ongesorteerde ris 11 kg.. 26. EILAND „WALCHEREN". Van de week 21—28 November. Sortering I. Minimumprijs voor pluim veehouders f 3.37 per kg. Vuilschaligen 2 cent minder per ei. Winkelprijs per 100 stuks f 24 voor klasse 0: f 23 voor klasse I; f 22 voor klasse II; f 21 voor klasse III: £*20 voor klasse IV; f 18 voor klasse V; f 17 A'oor klasse VI; f 16 voor klasse VII. Vlissingen aangekomen, 24 Nov.: Dol- laid van Külsater. Gepasseerd naar Antwerpen, 23 Nov.: Spes van Rotterdam; Nigerstroom van Amsterdam; Westland van Swansea naar Gent; Import van Portugal; Helvetia van Rotterdam; 24 Nov.: Nassauhaven van Amsterdam. Gepasseerd A'an Antwerpen. 23 Nov.: Bengkalis naar Hamburg; Averdijk naar Rotterdam: Inspee naar Londen \*an Hansweert; Mariekerk naar Rotterdam; Alcyone naar Oporto; Rapid naar Ham burg; Prins Philip Willem naai' Rotter dam; Eendracht naar Hamburg; 24 Nov.: Soemba naar Plymouth; Aldernnrin naar Rotterdam. Waar zijn onze schepen Aalsdijk 23 van New Orleans te Londen. Alcyone 23 van Port Said naar Rotterdam. Aldegonde 23 van Pladjoe naar Batavia. Alderamin 24 van Antwerpen te Rotter dam, Algorab 23 van Santos te Sao Franc. Bantam 22 te Singap. naar Bata via. Bengkaiis 23 van Antwerpen naar Hamburg. Boskoop 23 van Plymouth naar Antwerpen. Coryda p. 23 Ouess. naar Rotterdam. Deo Duce 23 van Gothenb. te Kopenhagen. Diana 23 van Algiers naar Malta. Edam 23 van New York naar Rot terdam. Euterpe 23 van Rostock naar Gdynia. Garoet 23 tc Belawan naar Ba taria. Heemskerk 24 van Rotterdam naar Bremen. Helder 23 te Trinidad te Am sterdam. Hoogkerk 23 van Aden naar Amsterdam. Jupiter 23 van Hamburg naar Amsterdam. Klipfontein 23 te Kaapstad naar Amsterdam. Langlee Scott 23 van Hamburg naar Antwerpen. Lekhaven p. Finist. naar B. Aires. Lieve Vrouwe- kerk 23 van Genua naar Basra. Lissekerk 24 van Abadan naar Banrein. Loenerkerk p. 23 van Pt. Said naar Halifax. Luna p. 23 Gibralt. naar Lissabon. Mapla 24 te Pt. Said naar Hamburg. Merwede p. 24 Dakar naar Antwerpen. Noordwijk p. 23 Finist. naar Sas van Gent. Oranje p. 23 K. Bon naar Batavia. Rempang p. 23 Aden naar Colombo. Ruys 23 van Pt. Eli- sab. naar Japan. Salawati 23 van Bona te Alexandrië. Tabian 24 van Amsterdam te Batavia. Tabinta p. 23 Malta naar Am sterdam. Ternale p. 24 Gibraltar naar Ba tavia. Theseus 23 van Bari naar Catania. Willem Ruys 24 van Rotterdam te Ba tavia. Zuiderkruis 23 van Soerab. naar Bataria. (Ingezonden mededeling). HET JUISTE ANTWOORD OP UW PIJN. Als wij terug denken aan de tijd, waarin het ,,mode" was om aan mi graine te lijden...... de tijd, waar in iemand zónder klachten feitelijk beschouwd werd als niet helemaal gezonddan beseffen wij eerst recht welk een enorme stap vooruit de gezondheidszorg heeft gezet. Maar al is er veel bereikt en al gaan de vorderingender medische wetenschap nog dagelijks verder, het feit blijft bestaan, dat ook in de moderne samenleving ieder onzer be dreigd wordt door onverwachte pijn. En als die rich voordoet, moet er ongeacht de oorzaak een doeltref fend, onschadelijk hulpmiddel bij de hand zrjn om die pijn te verlichten. Het antwoord luidt: „Togal." „Togal" is een antineuralgicum van zeer grote, pijnstillende kracht. Het is vooral uiterst werkzaam bij spier- zenuw- en gewrichts rheuma- tiek, ischias en spit en bij algeme ne Avelzynsbezwaren, zoals hoofdpijn, migraine, verkoudheid, influenza, griep, periodieke klachten, over gangstijd, enz. „Togal" behoort aan wezig te zrjn in elk gezin. Overal verkrijgbaar a f 2.08 en 7.94. Proefflacon 0.83. dorlanders zullen er naar schatting 4000 centraal hei-begraven Avorden. Op deze begraafplaats worden alle gra ven van passende uniformtekens voor zien. Voorts vestigde de heer de Her togh er nadrukkelijk dc aandacht op. dat de oorlogsgravenstichting scherp onderscheiden moet worden van het zgn. oorlogsgravencomité, dat een ge heel ander doel nastreeft. Tenslotte wees de heer de Hertogh op de ereplicht, die op alle Nederlan ders rust jegens de gevallen landge noten. In iedere gemeente wordt een collecte gehouden ter geldelijke on dersteuning van het werk van de Stichting, dat nog meer in belang rijkheid zal toenemen, nu zij ook haar zorg uit zal strekken over de graven van de in Indonesië gesneu velde militairen. Donderdagavond gaven in hotel de „Korenbeurs" te Goes de heren H. Wilbrenninck en P. W. de Hertogh, resp. directeur en adj.directeur, een uiteenzetting van het werk van de Stichting voor een vergadering van burgemeesters. Eerbied voor het volkslied. Het lid A'an de Eerste Kamer, de heer Ruys de Beerenbrouck. (K.V.P.), heeft aan de minister-president en de minister van Overzeese Gebiedsdelen gevraagd, of het waar is. dat in de volksvertegen woordiging van een der nog steeds ook de facto onder de Nederlandse souverei- teit A-allende overzeese gebiedsdelen van het koninkrijk door een gezagsdrager met de rang van minister op minder ge paste wijze is gesproken over het Wil helmus? Voorts heeft de heev Ruys ge\raagd of de ministers bereid zyn. indien dc Oost- Indonesische minister van voorlichting zulks inderdaad openlijk in zijn functie heeft gedaan, aan de Indonesische rege ring te Batavia mede te delen, dat ook gedurende de laatste maanden van het bestaan van het huidige koninkrijk der Nederlanden het in acht nemen van ge wone fatsoensnormen met betrekking tot het Nederlandse volkslied in de onder haar bestuur staande gebieden op prijs wordt gesteld. ZATERDAG. Het Radio Philharmonisch Orkest speelt onder leiding van Paul van Kem pen de Ouverture „Die Zauberflöte" en met medewerking van Friedrich Gulda het pianoconcert nr. 4 in G van Beethoven. (H. I 15.15). Een programma van dansen en bal letmuziek wordt gespeeld door het Promenade-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. (H. H 13.20). Hilversum I: 7. 8.30. 13. 18. 20 en 23 Nws: 8,40 Orgelspel door Cor Steijn, 9.03 Sym phonic orkest- 10.05 Morgenwijding; 10.20 Radiofeuilleton. 10.35 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 11.30 Wil Strieder. violoncel en Cor A-an Boven, piano; 12 "Orgelspel; 12.33 Meti-opole Or kest; 13.15 Vincentino: 13.45 Gram.muziek 14 Het Nederlandse lied; 14.20 Dc Ram blers; 14.50 Streekuitzending; 15.15 Radio Philh. Orkest; 16 Van de wieg tot het graf; 16.15 Topsongs van November; 17.30 De Disselwagen-. 18.15 Tonny Schifferstein piano; 18.30 Regeringsuitzending: 19.30 Lezen in de bijbel; 19.45 Regeringsuitzen ding: 20.05 Dingen van dc dag; 20.12 Vara- varia; 20.15 Vindobona Schrammern; 20.45 Onder moeders paraplu; 22 Serenades of the world; 22.45 de fluisterende harmo nica; 23.15 Sfeer en Rhythme; 23.35 Sam Brown en Dinah Shore. Hilversum II: 8,30, 13, 19. 20 en 23 Nieuws; 8.40 Maria ter ere; 8.50 Aufforde- rung zutn Tanz; 9.30 Moeders wil is wet; 1.35 Zangrecital; 10. Klein, klein kleuter tje: 10.15 Ochtendconcert; 11 De Zonne bloem; 11.45 Het Koor van de Hamburg- Staatsopera; 12,03 Amusementsorkest: 12.33 Orgelspel door Willy Francois; 12.55 Zonnewijzer; 13.20 Terpsichore; 14 Musi cerende dilettanten; 14.20 Engelse les beginnelingen: 14.40 Het Barend Render- koor en het Utrechts Sted. Orkest; 15.25 Kroniek v. Letteren en kunsten; 16 Mu- setteklanken: 16.15 Jeugdlectuur bespre king; 17.30 Da Wigwan 18 Volksliederen- kwartet; 18.30 Wien—Paris: 19.25 Katho liek Thuisfront overal; 19.30 Het Omroep orkest; 19,50 West Indisch commentaar; 20.12 Ginette Neveu, viool en Jean Ne- piano; 20.15 Lichtbaken: 20.40 André de Raaff en Jacques Schutte; 21 Negen heit de klok; 21.45 Weet U het? 21.55 Weekend Serenade; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.15 Residentie Orkest; 23.50 P.icardo Vines. RADIO CENTRALES PROGR, 3. 7 (Brussel VI.) Nieuws; 7.05 Gram.muz.; pl.m, 0.30 Morgenconcert (gr.): 9 Nieuws; 9.05 Gram.muziek; 10 (Eng. LD> Nieuws; 10.10 Verzoekprogr. A'oor de huisvrouw (gr.); 11 Sandy Maepherson. orgel; 11.15 ..The' Rendez-vous Players"; 11.45 Parle- mentsoverz.; 12 (Brussel VI.) Salonorkest. 12.30 Weerber.; 12.32 Licht orkest; 13 Nieuws en Kroniek; 13.15 Vrolijke gram. muziek; 14 (Brussel Fr.) Verzoekprogr. (gr.); i4.30 Zangplaten; 15 30 Klassiek verzoekprogr. (gr.); 16.30 (Brussel VI.) Danssuite van Künneke (gr.); pl.m. 17 (Kootwijk) Batavia; 18 (Brussel VI.) Ro land Debaete( accordeon; ?8.15 ..Music Hall" gr.; 18.30 Voor de soldaten; 19 Nws; 19.30 Chansons (gr.); pl.m. 19.50 (Brussel Fr.) Actualiteiten; 20 Fragm. .Les Cloches dc Corneville": Omroepkoor, -orkest en solisten; 21 Montage van mooie lichte pro gramma's uit de Maand November; 22 (Brussel VL); 22.15 Verzoekprogr. (gr.); 23,20 Nieuws; 23.25 Ernstige gram.muziek. ZON EN >LAAN 26 November. Zon: op 8.17 onder 16.37 Maan: op 13.45 onder 23.04 Vlissingen Terneuzen HansAveert Zierikzee tL-fNAP u.+NAP u. -NAP u.—NAP HOOG WATER LAAG WATER 6.03 1.64 18.41 1.73 12.27 1.85 6.32 1.81 19.10 1.92 0.21 1.81 13.02 2.05 7.02 1.91 19.40 2.03 1.01 1.97 13.41 220 7.23 1.15 19.58 1.37 0.51 1.30 13.21 1.58

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 10