PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Oorlogsmonument heeft opschrift Is de vermiste Dakota bij Oslo in zee gestort? De BILT Olievlek in de fjord gevonden „LAND VAN JONGELUI SCHAFT ALLE ADMIRAALS AF" IVief een raadslid maar Marnix van St. Aldegonde is de auteur VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 283 Directie: F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred.: G. Ballintyn, PJ.verv.. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. kw.; fr. p. p. i 4.15 oer kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 22 Nov. 1949 Ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max.8regels): van 1—5 regels f 1.iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vllssmgen. vvaisti 48 60. tel. 2355. 4 UJuen (b.g.g. 2358). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 29* 4 - Goes: L. Vorststr. 63. teL 2475 tbg.g. 22! - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12. teL 102 - Terneuzen; Brouwe rijstr. 2 - Zierikzee: N. Bogardstr. C 160. teL 26 IMaandagavond werd een spoor gevonden, dat in de richting van de mogelijkheid, dat de vermiste Dakota van de Aero-Holland in zee is ge stort, zou wyzen. Een opsporingsvliegtuig ontdekte n.l. in de Oslofjord nab\j Vestby olievlekken. De bemanning van boten, die n-aar deze plek vertrokken, rapporteerden, dat olie naar de waterspiegel opborrelde. De mogelijkheid bestaat, dat het toestel onmiddellijk gezonken zou zyn zon. der spoor na te laten, en daar in de omgeving slechts weinig mensen wonen zou de val onopgemerkt hebben kunnen geschieden. Duikers stel len thans een onderzoek op deze plek in. Vliegtuigen, schepen en militaire patrouilles van vier landen hadden sinds Zondagavond gezocht, naar de vermiste Dakota. Van Nederland uit zijn enige Mitchells van 't vliegveld Valkenburg opgestegen om de route, welke de Dakotamoestvolgen, af te zoeken; zij keerden Maandagavond onverrichter zake terug. Ook een Nederlandse Dakota nam aan de na. sporingen deel. Van het vliegveld Oslo zjjn Maandagmorgen Noorse ver kenningstoestellen opgestegen, die de streek langs de Oslofjord afzochten. Denemarken zond een Dakota en een Catalina-vüegboot, Zweden een es. kader jagers. bericht, dat dit kinc niet verder zou zijn meegevlogen, is helaas onjuist. In de gestadige regen stond Maan dagmiddag een Dakota van Aero- Holland op het vliegveld Ypenburg te wachten op het eerste officiële be richt omtrent de vermissing van de Dakota PH-T.F.A. Dit toestel stond reeds sedert de afgelopen nacht „stand by" om bij het eerste sein te kunnen opstijgen met een commissie van onderzoek bestaande uit officials van do Rijksluchtvaartdienst, de di rectie van Aero-Holland, leden van de technische dienst van Avio-Diepen en familieleden van de Nederlandse bemanning van het vermiste vlieg tuig. De Dakota PH-T.F.B.. die met ge zagvoerder Anderson Zondag even eens een chartervlucht maakte met Joodse kinderen en behouden te Oslo aankwam, heeft Maandag deelgeno men aan de speurtochten naar het vermiste vliegtuig, doch moest 's mid dags dit zoeken staken wegens bijzon der slechte weersomstandigheden. Slechte weersomstandigheden be lemmerden het zoeken ernstig. Sporttoestellen kunnen niet aan het reddingswerk deelnemen. Mist en laaghangende wolken verhinderden de andere toestellen door te dringen tot hoger en eenzamer gelegen ge bieden. Ook is van Zweedse zijde nog de hulp van hélicoptères aangebo den, welke inmiddels onderweg zijn naar Oslo. Noorse militaire patrouil les, die met draagbare radio-appara ten zijn uitgerust, zoeken de bossen in de omgeving van de Oslofjord en 't Slcagerak af, bygestaan door colon nes van het Rode Kruis en van de politie. Ook zijn de bemanningen van verschillende schepen in de weer: zij zoeken de Scandinavische kustwate- ren af. Op het moment, dat wij dit schrij ven. was al het zoeken nog vergeefs gebleven. De Noorse verkenningstoe stellen richtten hun activiteit speciaal op de streek ten Westen van de Oslo fjord, waar uitgestrekte onbewoonde gebieden liggen. Sommige berichten suggereerden, dat het vermiste toe stel inderdaad in dit gebied veronge lukt zou zijn, zoals die over de explo sies, die door tal van personen waar genomen moeten zijn. Een der pa trouilles berichtte een vuurgloed te hebben waargenomen in het beboste heuvelgebied bij Oppegaard. onge veer 45 km. ten Zuiden van Oslo Men achtte het mogelijk, dat dit van overlevenden van liet vermiste toe stel afkomstig was. maar het is even goed mogelijk, dat men lichten van een andere patrouille heeft waargeno men. Men zou in de bomen ook de para chute van een lichtkogel gevonden hebben, doch deze kan niet van het vermiste toestel afkomstig zijn, aan gezien dit lichtkogels aan boord had. welke met een speciaal pistool wer den afgeschoten en niet per parachu te neergelaten. Later in de avond kwam men tot de conclusie, dat 't zoeken in 't dis trict Oppegaard geen zin meer had, daar inmiddels vast stond, dat het toestel hier wel passeerde, maar in N.O. rihting doorvloog. STEMMING OP TPENBURG Er heerste een gedrukte stemming op het vliegveld Ypenburg. waar een ieder van de jongste bediende tot de directeur van Aero-Holland de heer Frits Diepen, rondliep met dezelfde bange, vraag: ,.is er al iets bekend over de Dakota PH-TFA?" Ontelbare malen rinkelde de tele foon en op dezelfde vraag moest Aero-Holland steeds hetzelfde ant woord geven: „Er is niets bekend". Men klampte zich aan de geringste strohalm vast: zou het niet mogelijk zijn, dat de Dakota ergens in Duits land of ergens op een verlaten strook grond in do omgeving van Oslo ge land was? Suggesties, die helaas van geen enkele kant bevestigd konden worden. Aero-Holland verwacht pas van daag op zijn vroegst uit Tunis de of ficiële passagierslijst, waarop do na men van de Joodse kinderen en het verplegend personeel voorkomen. De ze lijst werd nl. per post uit Tunis verzonden. De PH-T.F.A had aanvankelijk Parijs móeten aandoen, doch radio- telegrafisch deelde men mede, dat niet bij Parijs, doch op het vliegveld Wel schap bij Eindhoven zou worden ge land. Tevens werd verzocht, dat op het vliegveld Welschap een dokter aanwezig zou zijn. Zoals reeds ge meld, week de Dakota echter van de ze route af en landde te Brussel Be halve het feit, dat het to<>stel te Brus sel de benzinetanks vollaadde, werd een reparatie aan de antenne ver richt. Ook kreeg één van de kinde ren hier medische verzorging-. Het President van Panama tot aftreden gedwongen. President Daniël Chanis van de Midden-Amerikaanse republiek Pana ma heeft het veld moeten ruimen om dat zijn eigen politie hem niet langer als president wilde hebben. Hij had nl. een paar hoge officieren ontslagen en dat had grote ontevredenheid ge wekt onder de politie, die hem een ultimatum steldeaftreden of er zou een aanslag op hem gepleegd worden Het paleis van de president werd in_ middels omsingeld. Inmiddels is de vice-president, Ro. hert F. Chiari reeds als president be ëdigd. OE OSLOfJORDÏ KUNNEN DE KINDEREN DE ONTBERINGEN VERDRAGEN Zoals gemeld, leden de Joodse kin. deren, die zich aan boord bevonden, aan ondervoeding, en werden zij met tuberculose bedreigd. Gevreesd wordt, dat zo enkelen hunner een even- tnële val van het vliegtuig zouden hebben overleefd zij toch de ontbe. ringen niet zouden verdragen, indien het vliegtuig niet spoedig ontdekt wordt. De kinderen zyn lang ver. waarloosd geweest en hebben een moeilijk leven moeten leiden. Een groep Joodse kinderen, die Maandag in een ander vliegtuig vei lig te Oslo aankwamen, werden door de bestuurder gekenschetst als ietwat onhandelbaar en de verpleegsters hadden 't gedurende de reis bijzonder moeilyk. Gevreesd wordt, dat een wilde paniek de kinderen in het ver miste vliegtuig gegrepen heeft. Zy spreken en verstaan enkel Frans en Arabisch. Verondersteld wordt dat het vliegtuig alleen was toe gerust :net banken, niet met de ge bruikelijke zitplaatsen. Niet bekend is of veiligheidsriemen aanwezig waren. Volgens „Oslo Eveninger Dagbla- det" bevonden zich in het vliegtuig de Noorse verpleegster Anna Jensen, oud twintig jaar, de Zwitserse ver. pleegster Marian Zaiontz, adres en leeftjjd onbekend, en voorts twee vol wassen Joodse personen, wier namen door de Joodse organisatie te Parijs niet bekend gemaakt worden, tot de familie op de hoogte is gesteld. V.N. nemen beslissing over Italiaanse koloniën. Somaliland onder Italiaans beheer. De algemene vergadering der V.N. keurde de aanbeveling goed om So maliland voor tien jaar onder Itali aans beheer te stellen. Zy hechtte eveneens haar goedkeuring aan de vorming van een onafhankelijk Libye. De assemblee keurde voorts de in stelling goed van een speciale com missie ter bestudering van de toe komst van de vroegere Italiaanse ko lonie Eritrea. Na de stemming over de drie in een resolutie vervatte punten, werd de gehele resolutie met 49 stemmen tegen een (Ethiopië) en 9 onthou dingen goedgekeurd. De ivsolutie be helst voorts de oprichting van een bureau van een commissaris der V. N. voor Libye om Cyrenaica, Tripoli- tanië en Fezzan behulpzaam te zijn bij het opstellen van een constitutie en de instelling van een onafhanke lijke regering. Deze beslissingen zijn de eerste bindende, die door de V.N. zijn ge nomen. Gewoonlijk hebben de be sluiten van de assemblee slechts de waarde van een aanbeveling. Kapitein van dt „Noronic" schoot in zijn taak tekort. William Taylor, de kapitein van 't Canadese plezierschip „Noronic", dat enige tijd geleden op de grote meren in brand «raakte, waarbij 119 personen het leven verloren, is door de rechtbank te Ottawa voor een jaar zijn vaarlicentle ontnomen. De rechter-commissaris laakte de „tekortkomingen" van de reders en de kapitein, die volgens hem niet gezorgd hadden voor de geschikte middelen om branden te signaleren en om passagiers in dergelijke ge vallen in veiligheid te stellen. Kel- lock zeide dat kapitein Taylor de algemene leiding op zich hail dienen te nemen in plaats van „zelf als 'n gewoon matroos op te treden." Montgomery was niet mededeelzaam. Twee dagen, twee weken, twee maanden of twee jaar Een verslaggever vroeg veldmaar schalk Montgomery bij zijn aan komst te New York, of het in ge val van oorlog voor de Sovjet- Russische strydkrachtén een kwestie van 2 dagen of 2 weken zou zijn om Frankrijk te bereiken. Montgomery glimlachte en vroeg op zijn beurt: „Zouden zij twee maanden of twee jaar nodig hebben? ik weet het niet." De maarschalk zeide dat hij Dins dag te Washington „iets zou hebben te zeggen over de atoombom" wan neer hij het woord voerde op de na tionale persclub. Correspondenten klaagden over zyn „ontwijkende" antwoorden en zeiden, dat Churchill en Bevin „een beetje mededeelzamer" waren toen sij in New York arriveerden. „Zij sijn politici. Ik ben soldaat", bitste Montgomery terug. Zeven mannen en twee vrouwen bij scheepsramp verdronken. Zeven mannen en twee vrouwen verloren Maandag het leven toen het 293 metende Noorse stoomschip .Trigon" ter hoogte van Kritiansand bij zware zee lek sprong en zonk. Vier overlevenden vertelden, hoe de opvarenden naar de enige redding boot zwommen, die in zee gespoeld was en met de kiel naar boven lag. Telkens en telkens slopg deze om na dat zij haar gekanteld hadden. Ten slotte slaagden de viel* erin aan boord te klauteren, maar moesten machteloos toezien hoe de anderen wegdreven. De „Trigon" was op de kustvaart met een lading kalksteen. Licht-gewicht-babies. In October 1948 werd in het gezin van de familie G. te Ven- ray een baby geboren, die slechts 6.6 ons, dit is iets meer !an een pond, woog. Nadat het kind maandenlang onder extra voorzorgen in een ziekenhuis was verpleegd en kunstmatige voeding was toegepast, kon het naar de ouderlyke woning te rugkeren. Thans kan worden vastgesteld, dat de baby veel van de achterstand heeft Inge haald en waarschijnlijk geen nadelige gevolgen van zijn mi- limaal geboortegewicht zal ondervinden. Inmiddels is Zon dag in het zelfde gezin een ba by van 8,6 ons geboren. Oost-lndonesië keurt R.T.C.-accoord goed. Het parlement van Oost-lndonesië heeft Donderdag de ter Ronde-Tafel- Conferentie bereikte overeenkomst ge ratificeerd en het ontwerp voor de grondwet van de R. I. S. aangenomen. Indonesisch bureau in Londe n gaf een dure cocktail-partij (Van onze Londense correspondente) Naar aanleiding van een vraag in 't Britse Lagerhuis over Londen's di plomatieke benzine, is bekend ge maakt dat de Amerikaanse ambassa de, met een vloot van 241 CD.auto's het meest verkwistende met dit kost bare vocht omspringt, en dat de Ne derlandse Ambassade, ondanks zjjn 59 auto's het zuinigste is, Daarna kwam Italië, met 26 wagens, maar niet zo zuinig met de benzine is als Nederland. De allerzuinigste Ambas sade was de Mexicaanse, die dy .be staansreden der Londense büsse.n ontdekt schijnt te hebben. Zij heb'oen slechts én C.D.-auto! oOo Dan zijn er ook nog lieden met'CD- platen, die feitelijk nog helemaal-niet tot het Corps Diplomatique behoren, al zal het dan wel niet lang meer du ren. Wij bedoelen de leden van het Indonesia Office te Londen die zich al vast vyf grote Daimlers hebben aan geschaft, gegarneerd met CD en roodwitte vlaggetjes. Deze panade, stond dezer dagen voor het Hyde Park Hotel waar dr. Subandrio hoofd van het Indonesia Office, een grote cocktailparty gaf ter ere van het bezoek van zeven leden der Re publikeinse R.T.C.-delegatie hier. On geveer 200 gasten waren aanwezig en de cocktails vloeiden dat het een lust was. Onder de aanwezigen merk ten wij op de Chinese Ambassadeur en de Hoge Commissaris van Paki stan. Van Nederlandse officiële zijde zagen wij Gezantschapsraad jhr. A. P.C. van Karnebeek en de heer P. H. Westermann, handelscommissaris voor Indonesië. De Nederlandse Am bassadeur was die dag ziek. „De Re publikeinen zyn zeker een lening ko men sluiten bij Cripps", merkte een Engelse collega droogjes tegen ons op, „want dit cocktailfeest kost min stens 300 pond". De Indonesiërs wa ren in een stralende stemming en stonden van overmoed zowat naast hun schoenen. Dat, gekoppeld aan het feit, dat het Engels van sommige hunner niet bepaald best was om het vriendelijk uit te drukken was waarschijnlijk de oorzaak van de lich- j telijk komische verklaringen, die door jhen werden afgelegd. De gekste uitlating, die de volgende dag prompt door de Evening Stan dard werd afgedrukt, onder de kop I „land van jongelui schaft admiraals laf", kwam van Kapitein Soebyakto, de 32-jarige Chef van de Republi- I kemse Marinestaf. Met een grandioos gebaar, cocktail in de ene hand, kaas- stengel in de andere, had hij uitge roepen: „Wij Indonesiërs geloven aan I jeugdige leiders. Wy zijn echte de- moe raten. Ik. als kapitein, bekleed de hoogste rang op onze Indonesische vloot. Ik, sorry wij hebben al onze ad miraals afgeschaft. Die hebben wij niet nodig". J Wij hebben Kapitein Soebijakto op dat dramatische moment niet durf- ven vragen hoeveel „admiraals" er wel op zijn beide sloepen hadden ge- s^fnDe Evening Standard ook niet 57 personen kwamen om het leven en 104 werden gewond toen een trein op de brug over Elandsrivier naby Waterval Boven in Transvaal ontspoor de tengevolge waarvan zes wagons in het water terecht kwamen. Een overzicht van de plaats des onheil» te Waterval Boven. 70 voet beneden de brug liggen de wrakstukken der verongelukte wagons in de rivier. Een der wagons van het treingedeeltc op de brug hangt gedeeltelijk over de rivieroever. President Auriol naar Engeland. Te Parijs is officieel meegedeeld, dat de Franse president en mevrouw Auriol begin Maart een officieel be zoek aan de Britse koninklijke fami lie zullen brengen. Geen departement voor buitenlandse handel. Naar aanleiding van berichten, dat overwogen zou worden een de partement voor de buitenlandse han del in het leven te roepen, wordt door het ministerie van buitenlandse zaken medegedeeld, dat daarvan geen spralce is. Donderdag is te Parijs de uitvaart dienst gehouden voor Ginette en Jean Neveu. Daar de stoffelijke overschotten niet geïdentificeerd konden worden wa ren de twee lijkbaren ledig. „Hebt medelijden met dit arme volk". DEMONSTRATIE VAN MINDERHEDEN IN DEN HAAG. Voorafgegaan door een drumband en hoornblazers marcheerden Zater dagmiddag ruim 2000 personen door de Haagse binnenstad naar het Plein. Zij hadden gevolg gegeven aan de op roep om door „een laatste appel aan het geweten van het Nederlandse volk" te bewerken, dat enige minder heden in Oost-lndonesië zouden blij ven behoren tot het Koninkrijk der Nederlanden. Op het Plein werd door de delega ties een krans gelegd bij het stand beeld van Willem de Zwijger, waarna de heer Polhaupessy een korte toe spraak hield, waarin hij herinnerde aan de laatste woorden van de Zwij ger. „Heb medelijden met dit arme volk". GEMEENTERAAD MIDDELBURG. Dichten is niet ieders vak. Toen de gemeente Middelburg een prys. vraag uitschreef voor een opschrift op het oorlogsmonument, dat op de Groenmarkt wordt geplaatst, kwamen er 87 verzen en spreuken binnen, doch geen daarvan kon genade vinden in de ogen van de raadsleden, die de jury vormden. Deze besloten daarom zelf eens hun krachten op deze opgave te beproeven, doch helaas, ook zy werden niet door de muze ge kust. Tóch krijgt het monument 'n opschrift: het Js het frag ment uit ons volkslied, dat Marnix van St. Aldegonde heeft geschreven toen ons vaderland óók in grote nood verkeerde en dat in woorden zegt, wat prof. Wenckebach's beeldhouwwerk in steen uitdrukt Maandag kwam in de raadsver gadering het voorstel ter tafel om net poëem van een raadslid, „Der burg'ren goed en bloed/verteerd in strijd en gloed/blyv' in gedachtenis/ na de herrijzenis", dat de meeste in stemming had gevonden, als op schrift voor het monument goed te keuren. De heer L. A. Schenk (WD) was daar vierkant op tegen; noch dit noch de andere 12 opschriften acht te hij geschikt. Mr. P. van Empel (C.H.) zette uiteen, dat de inzendin gen van de burgerij uit „ulevellen- poëzie" bestonden, dat de jurycom- i missie daarom had besloten te pro-1 beren zelf iets tot stand te brengen, maar dat zij dit niet als een ideale oplossing beschouwde. Inderdaad verdient geen van de opschriften van de raadsleden om in steen te worden gebeiteld. pogingen van de commissieleden zeer te waarderen, temeer daar hy er zelf niet in was geslaagd een op schrift te bedenken, vond dit niet in overeenstemming met het beeld, dat leed, verzet en bevrijding symbolise ren wil. Kunnen we de burgerij niet nog een leans je geven? vroeg hij zich af. De voorzitter, de heer J. W. Ivögc- ler, meende, dat dit vrij nutteloos is. Hy vond het fragment uit het Wil helmus zeer geschikt en de andère raadsleden deelden zyn mening. Zo werd besloten het reeds afge wezen citaat, aangevuld met de data 10 Mei 19406 Nov. 1944, als opschrift te accepteren. De beide in. zenders zullen daar de eerste prys uit f 100 bestond ieder f 50 ont vangen. Het zijn Civis n (mr. J. te een garantiefonds van 100.000 voor de alg. Zeeuwse tentoonstel ling. die in 1953 in Middelburg zal worden gehouden, te groot. De ge meente zou hierin deelnemen voor 'n kwart ton. De heer M. Wattel (A.R.) meende, dat men tamelijk optimis tisch is in zijn plannen: organisatie van een dergelijke tentoonstelling houdt nu eenhaal een groot risico in. Ernstige bezwaren voerde hrj aan tegen de post „Verloting." Het kwaad van de verlotingen woekert steeds verder door; zonder dat zal de expositie aar.trekkelyk genoeg zijn. De heer A. J. Schot (S.G.) had ook bezwaren tegen het concours- hippiqué en de sportwedstrijden, die men zich voorstelt tydens de ten toonstelling te geven. De heren Hoek en P. Meflefste (A.R.) waren even eens tegen de verloting gekant. De hr Schenk vond, dat men het tentoon stellingscomité voorlopig zijn gang moet laten gaan; wie tegen verlo tingen Is. behoeft toch geen lot te kopen? De heer Wattel: „Men moet rekening houden met principiële be zwaren. Laat de Raad zich in deze als een eenheid tonen en adviseren de verloting te schrappen." De heer Schenk: „Ik ben voor eenheid, maar niet, wanneer een bepaalde dwang wordt opgelegd!" De voorzitter wil de aan dit debat een einde maken door voor te stellen wél deel te ne men in het garantiefonds, maar aan het comité mee te delen, dat een deel van de Raad tegen de post „Verlo ting" is en adviseert déze post te schrappen. Ministers Stikker en van Schaïk naar Batavia. MR. VAN MAARSEVEEN MOET IN DEN HAAG BLIJVEN. De R.V.D. deelt mede, dat de mi nisters Stikker en van Schaik zich binnenkort naar Batavia zullen bege ven teneinde een aantal vraagstuk ken te bespreken. welke zich bij de voorgenomen souvereiniteitsover- dracht voordoen. De minister van overzeese gebieds delen kan deze reis niet medemaken, omdat de voorbereiding van de be handeling in de Staten-Generaal, als mede deze behandeling zelf van de ter Ronde Tafel-conferentie bereikte overeenkomsten, zijn aanwezigheid in Den Haag noodzakelijk maken. Wies Moens opnieuw gearresteerd. \rPe *n ter dood veoordeelde Vlaamse letterkundige, Wies Moens, die zich in Nederland schuil hield en enige tijd geleden te Heerlen werd gearresteerd, maar spoedig daarop weer werd vrijgelaten, is Zaterdag ochtend door de gemeente-politie te Heerlen opnieuw in arrest gesteld, aldus de Volkskrant. Op last_ van de officier van Justitie m Den Kaag is Wies Moens naar de cellenbarakken in Scheveningen over gebracht. Inmiddels heeft de minister van Justitie, mr. Wijffels, op vragen van het Tweede Kamerlid Stokvis (CPN) o.m. geantwoord, dat hij van oordeel is, dat Moens als een ongewenste vreemdeling zal moeten worden uitge leid, zodra zich daartoe een behoor lijke mogelijkheid voordoet. Gezien het vonnis, dat in België tegen hem werd gewezen op grond van zijn ge dragingen tijdens de oorlog, meent de minister da't Moens bovendien als ge vaarlijk voor de openbare orde en veiligheid moet worden beschouwd. Op deze grond is hij dan ook opnieuw gearresteerd. Moens kan zich tot de rechtbank wenden met een verzoek om zijn invrijheidstelling te gelasten. Confetti voor de Sjah van Perzië. De Sjah van Perzië is te New York een grootse ontvangst bereid. Meer dan 200.000 personen stonden langs Broadway opgesteld, toen de stoet, welke zich naar het stadhuis begaf, voorbijtrok. Een regen van confetti! van tikkerbandjes en stukjes papier daalden op de stoet neer, waarin vier orkesten meeliepen. De Sjah sprak Maandagavond als eerste monarch de algemene verga dering der V.N. toe. Hij drong er bij de vergadering op aan haar best te doen om de vrede in de wereld te bewaren. „Waarom kunnen wy het citaat uitMoolenburgh) en Marnix (jhr. T. A. het Wilhelmus, dat twee burgers in- J. W. Schorer) zonden, niet nemen?" vroeg de heer i A. J. Schultcma (Arb.), maar de heer J. S. Hoek (A.R.), die zeide del De Commissie voor Financiën acht- Nadat op voorstel van de heer H. J. Flierman (Arb.) de uitdrukking „deel van de Raad" was veranderd in „Een minderheid" werd het voor stel zJi.s. aangenomen. De heer - -- PRINCIPIEEL DEBAT. Schot wilde geacht worden te heb- I tlfe- j""1 d® k.iwt ^ter krachtige lp wind tussen Zuid en Zuid-West. Wei nig verandering in temperatuur. ENKELE BUIEN. Geldig tot Dinsdagavond vwl_ Wisselend bewolkt met plaatselijk heer i e.n,ïele buien. Matige tot vrij krach ben tegengestemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1