Goes versloeg Vlissingen GOES BEHAALDE VERDIENDE 2-1 ZEGE OP VLISSINGEN EEN STERK ROTTERDAM SLOEG B0NDSPL0EG MET 2-1 DE STANDENLIJSTEN C SPORT Fraaie prestatie van Zierikzee Voetbalincident te Breskens. RKTW bracht de Zeeuwen een 4-2 nederlaag toe. De heer J. J. v. d. Ende opnieuw schaakkampioen van Zeeland. MAANDAG 21 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Ria is tegen Oostburg gesneuveld en de benjamins kunnen nu huj} kampioêns-aspiraties wel opschor ten. Aardenburg verloor van Sluis kil. Breskens moest andermaal in Cliftge zyn meerdere erkennen. Clln- ge bleef intussen dicht op de hielen van Com Boys, dat echter ook geen fout maakte en nog steeds ongesla gen de leiderstroon bezet. Axel en Temeuzen bleven ook nu weer ern stige concurrenten en vooral de monsterzege van Tei-neuzen viel op. Hontenisse is wel een heel zwakke broeder wat voor Steen en Hoofd plaat in ieder geval een meevaller is. VIERDE KLASSE G. Hulst—Biervliet 2—3; Schoondü- keRobur 03; EMMYerseke 3 2; IJzentiykePatrijzen afg. Hulst heeft evenmin kans gezien de Biervliet-zegetocht te stuiten en zo kon Robur dat zelf met 30 Afkeurenswaardig optreden van het publiek. Zondagmiddag heeft zich te Bres kens tijdens en na de wedstrijd Bres kens— Clinge, die door Clinge met 4— 3 gewonnen werd, een zeer onver kwikkelijk voetbalincident voorge daan. Ongeveer 20 minuten voor het ein de maakte d<» Breskensspeler Fenijn hands en scheidsrechter J. F. F. Hoo- genboom floot. Fenijn trapte toen de bal opzettelijk weg en zei tegen de scheidsrechter: Stik! De scheidsrech ter zond hem het veld uit, doch F. nam een dreigende houding aan. De scheidsrechter hield voet bij stuk en op aandrang van zijn medespelers verliet F. toen het veld. Het spel werd hervat en toen even later bij een Breskens-aanval de bal uit liep, rende een Breskens-suppor- ter het veld op en gaf de scheidsrech ter een klap in het gezicht. De poli tie verwijderde deze voetbalvlegel van het veld en ook een bestuurslid van Breskens, dat niet als zodanig her kend werd, werd door de politie toen hij wilde helpen van het veld verwij derd. Onder een zeer opgewonden stem ming langs de lijnen werd de wed strijd weer hervat. De opwinding steeg ten top, toen de scheidsrechter even voor het einde een Breskens- doelpunt annuleerde, omdat hij even te voren reeds voor een overtreding had gefloten. Toen na het eindsignaal de scheids rechter zich naar de kleedkamer be gaf, stormde publiek het veld op en de heer Hoogenboom liep niet slechts nieuwe klappen op, maar tevens wer den zijn kleren stuk gescheurd. Ook werd hij met aardkluiten geworpen. De politie moest hem ontzetten. Nadat de heer H. zich verkleed had en buiten kwam, bleek hij te worden opgewacht door een 300 personen, die hem joelend en tierend begeleid den, toen hij zich onder politiebe scherming naar do boot begaf. Twee politiemannen hebben de scheidsrechter ook aan boord van de boot gezelschap gehouden. Twee scheidsrechters, die zich on der het publiek bevonden verklaar den. dat de leiding van de scheids rechter onberispelijk was. van Schooiudyke won niets van zijn achterstand inlopen. Toch blij ven de Goesenaren goed volgen. EMM heeft het gevaar ingezien en de overwinning op Yerseke bracht, de blauw witten in ieder geval iets uit de slagen. RES. TWEEDE KLASSE E. Middelburg IIDe Zeeuwen II afg.; RCS IIGoes afg. OOSTBURG WO N VAN RIA. In de tweede klasse kon Vlissingen niet over de Goes-hindernis ko men en ook De Zeeuwen trok tegen RKTVV aan het kortste eind. In de derde klasse deed Zierikzee van zich spreken door MOC met flinke eyfers te verslaan terwyl Middelburg andermaal baas bleef over RKFC. Zeelandia verloor, terwijl RCS tegen Nw Borgvliet gelijk speelde. In Z. Vlaanderen werden weer rare uitslagen genoteerd. Zo won Oostburg met flink verschil van Ria en dat nog wel in Westdorpe terwyl Sluis kil ook al winst boekte. Breskens verloor zijn kans vrijwel door een ne derlaag tegen Clinge. Biervliet kwam ook uit Hulst zonder schade terug. TWEEDE KLASSE De ZeeuwenRKTVV 2—4; Dos. koInternos 03; AllianceSET 0 1; Rood WitHero 31; Goes Vlissingen 21. „De Zeeuwen" kwam tegen de lei ders niet aan hun trek en ze sluit thans met Hero dat geheel vol gens de verwachting tegen Rood Wit het onderspit moest delven de rij. Goes werkte zich iets naar boven ten koste van Vlissingen. De rood-witten moesten de derde plaats aan Rood Wit laten. De theoreti sche kansjes van Dosko en Allian ce gingen nu wel geheel in rook op door de nederlagen die deze ploegen tegen resp. Internos en SET leden. Voorlopig gaat de grote strijd tus sen RKTVV en Baronie die elkaar Zondag a.s. ontmoeten. DERDE KLASSE D. Zierikzee—MOC 4—1; Middel, burgRKFC 30; SteenbergenB SC 05; RCSNieuw Borgvliet 1 1; OdioZeelandia 21; Roosen. daal—Me to 1—2. We vernoderstelden reeds dat MOC een zware dobber zou hebben in Zierikzee maar dat de Braban ders met de Odio-crack Verpalen in hun midden zo het deksel op hun neus zouden krijgen, hadden we niet verwacht. Het was maar goed dat ook Middelburg weer eens won en zij deed dit ook nu weer ten koste van RKFC dat ook de vorige maal in de groen-witten de meer dere moest erkennen. Steenbergen ging met groot verschil tegen BSC ten onder en sluit nu de ry terwyl de BSC'ers zich wat opwerkten. RCS kon niet ton volle profiteren van de misstap van MOC maar het puntje dat op Nieuw Borgvüet ver overd werd komt toch best van pas. Meto spon zijde bij al deze uitsla gen, want zelf won deze ploeg van Roosendaal. Zeelandia verloor van Odio. DERDE KLASSE E. RiaOostburg 04; Aardenburg Sluiskil 01; BreskensClinge 3 4; AxelHoofdplaat 42; Ter- neuzenHontenisse 102; Steen Corn Boys 14. R.C.S. Nieuw Borgvliet 1—1. Deze voor beide ploegen zo be langrijke wedstrijd eindigde in een gelijk spel, met welk resultaat zo wel RCS als Nieuw Borgvliet te vreden kan zyn. De voorhoedes van beide elftallen speelden een zwakke wedstrijd. De wedstrijd was nauwelijks 2 minu ten oud, toen RCS een zeer goede aanval opzette. De linksbuiten schoot hard op doel en de bal be landde via de handen van de kee per by J. Kéuleman, die zyn club de leiding gat. Na dit: doelpunt was de thuisclub iets sterker, maar de aanvallen hadden weinig te beteke nen. Ongeveer 5 minuten voor de rust kreeg de Nieuw Borgvliet links buiten dé bal op de midvoorplaats te pakken en met een hard schot scoorde hij de gelijkmaker. Bijna de gehele tweede helft speelde zich af op het middenveld. Behalve een vrije trap en enkele schoten op beide doelen was er in deze helft weinig te beleven. Noord-Brabartis elftal won met 4 2 van Limburg. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der afdeling Noord-Brabant van de K.N.V.K. werd Zondag te Bre da de wedstrijd BrabantLimburg gespeeld. Deze ontmoeting is verdiend door Brabant gewonnen. Het krachts verschil der elftallen was niet groot, maar het tikje meer techniek en tac tiek der Brabanders heeft de doorslag gegeven. De Brabantse voorhoedp. waarin Rijvers uitblonk en deze mid dag een internationale bui had. 'bant. beter dan de Limbürgse. De rust ging in.ms&jeen.J'—1 voorsprong voor Bra-., helft .wegens een. blessure laten ver- Ondanks veldmeerderheid van de thuisclub. t Ook nu kon De Zeeuwen het weer niet tot een overwinning brengen, hoewel zij zeker tweederde van de wedstrijd in de meerderheid was In de eerste helft wisten de Vlissingers zich weinig doelkansen te scheppen, doch na de rust waren er voor het doel van RKTVV zulke hachelijke si tuaties dat het onbegrijpelijk was. dat daaruit geen doelpunten ontstonden. Evenals vorige week waren de vleugelspelers onvoldoende. Deson danks werden ze zeer veel in het spel betrokken. Sporadisch wisten zij de bal echter goed voor het doel te plaatsen. De bezoekers hebben juist de be schikking over twee snelle vleugel mannen, waarbij vooral linksbuiten v. d. Hoven opviel. Keer op keer was hij in de eerste helft Schenkel tp vlug af. Na de hervatting kreeg hij hiertoe minder gelegenheid. Trouwens in deze periode was de defensie van de thuisclub in uitstekende vorm, in het bijzonder Huibregtse. Het begin was geheel voor De Zeeu wen en worden de bozopkers sterk in de verdediging godrongen. Het duur de evenwel nog 15 min. alvorens rechtshalf Oosterling, na een gedeel telijk afgeslagen aanval, met een hard laag schot, waar koeper van Esdonk tevergeefs naar uitviel, zijn club de leiding kon geven (1—0). Na 25 min. zorgde Nieuwland voor de gelijkma ker (1—1). Een blunder van Florusse hielp de bezoekers aan hun tweede doelpunt, toen hij een ver schot van Mathijsen door zijn handen liet glip pen. Na voorbereidend werk van v. d. Hoven gaf Mathijsen zijn club een 3—1 voorsprong. Ook na de thee een sterk aanval lend Zeeuwen-elftal, waarbij tevens flink word geschoten. Zo gingen twee harde schoten van Leijnse juist naast, terwijl de Smit enkele malen het dopl te hoog zocht. Een werkelijk mooie aanval werd besloten met een voor zet van Harting. maar de kopbal van Saman ging juist over. Na 15 min. gelukte het de Smit van dichtbij de achterstand te verkleinen (2—3). De minder talrijke aanvallen van de bezoekers waren evenwel niet van gevaar ontbloot. Tot tweemaal toe kon Florusse een doelpunt voorko men, maar hij kon nipt verhinderen dat Mathijsen er 24 van maakte. Ondanks een fel offensief van de thuisclub, waarbij de verdediging der gasten het zwaar te verduren kreeg, kwam er geen verandering meer in de stand. Oosterling moest zich in de tweede vangen door van Rijswijk. VOETBAl Voorhoede van de thuisclub bezat meer stootkracht. De belangryke Zeeuwse derby tus sen Goes en Vlissingen leverde een kleine maar verdiende overwinning voor Goes op. Een matige eerste helft zonder se rieuze doelkansen aan weerszijden werd gevolgd door een betere tweede helft. Vooral toen Molenbroek de ach terstand van Vlissingen tot 21 had weten te reduceren steeg de spanning ten top. Bij Goes was meer verband te be speuren in de ploeg dan voorheen en haar voorhoede bezat absoluut meer stootkracht. De Goese aanvallen wa ren vaak ook beter van opzet dan die der Vlissingers, die vaak tot in het oneindige combineerden en het gemis aan de goalgetter v. d. Kastee- le in de voorhoede der gasten deed zich wel sterk gevoelen. In de Goese middenlinie had Pee man een goede'dag en werd uitste kend bijgestaan door zijn kanthalfs Krijger en Steur van wie laatstge noemde vaak een perfecte dekking vertoonde maar zijn voedende taak nog al eens verwaarloosde. De Goese verdediging waarin H. Wijs zijn oude vertrouwde vorm weer te pakken heeft en de Pan als steeds het grote struikelblok voor zijn te genstanders blijft was er ook nu weer uitstekend in. Bij Vlissingen voldeed ook de mid denlinie en verstaan de gebr. Burger hof nog steeds de kunst van het ver dedigen. Beide doeliverdedigers kre gen weinig moeilijk werk. DE WEDSTRIJD. Vlissingen liep hard van stapel en had in het eerste kwartier het beste van het spel. Hendrikse scoorde na 7 min. maar de scheidsrechter had even tevoren buitenspel geconstateerd. Ge leidelijk wist de thuisclub de bakens te verzetten maar de middenlinie ver- gat vaak haar voedende taak. Toen aan dit euvel meer aandacht werd besteed vlotte het beter in de Goese gelederen. Vlissingen liep vaak in de handig opgezette buitenspel-val der Goese backs. Slechts een voorzet van Beuns waaruit v. d. Sluis juist over kopte en een kogel van v. d. Schraaf die aan de andere kant over de lat scheerde zijn het vermelden waard in deze periode. Toen iedereen zich al verzoend had met een blanco-rust stand kon Beuns op fraaie wijze een goede voorzet van Mos in de netten jagen (1—0). Dit gebeurde in de laat ste seconden van de eerste helft. Rouw moest al spoedig na de her vatting in actie komen bij een goed schot van Molenbroek maar de Goe se keeper vertoonde zijn beste vorm. Een onverwachte aanival der gast heren leverde in de 8e minuut het tweede doelpunt op toen wederom Beuns uit een voorzet van Mos, Struiwigh met een kopbal het nakij ken gaf (20). Bij een gevaarlijke aanval van Vlis singen speelde Steur te hard op zijn doelman terug maar deze redde val lende. Een gevaarlijke doorbraak van Oostdijk dreigde noodlottig te worden voor Vlissingen maar uiteindelijk schoot de Goesenaar aan de verkeer de kant van de paal. Molenbroek kon nog onverwacht na een mistrap van H. Wijs Rouw van dichtbij passeren en daarmee de ach terstand verkleinen tot 21. Vlissin gen drong Goes in de resterende 20 min. geheel in de verdediging terug, maar de Vlissingse voorhoede slaag de er niet in dp Goese defensie te doorbreken. Weinig verrassingen op inhaal-Zondag. Het kleine inhaalprogramma, dat in de eerste klasse werd afgewerkt, bracht weinig verrassingen of het moest zijn dat de te elfder ure inge laste wedstrijd tussen Kerkrade en RBC de Roosendalprs een nederlaag opleverde. De uitslagen luiden: West I. HaarlemBlauw Wit 15; VSVKFC 1—2. West n. RCH—HBS 3—1. Oost. Zwolse BoysAGOW 13. Zuid I. Kerkrade—RBC 2—1. Noord. HSC—Achilles 4—2; Be Quick—Velocitas 3—2. Een Bondselftal won met 3-2 van Twents elftal. Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de Twentse Voetbalbond is Zondag te Hengelo een wedstrijd ge speeld tussen een Twents elftal en 'n Bondsteam. Het Bondselftal won deze ontmoeting met 32. nadat de rust met een 2I voorsprong was inge gaan. Hongarije sloeg Zweden met 5 0 Zondag- werd te Boedapest de wed strijd Hongarije—Zweden gespeeld1. De Hongaren speelden 'n uitstekende wedstrijd en nadat de rust reeds was ingegaan met een 2-0 voorsprong voor de gastheren, was de eindstand 50. Met ingang van 21 November heeft de PTT de tarieven voor pakketpost over zee naar de West. die met ingang van 17 October in verband met de devaluatie verhoogd moesten worden, weer terugge bracht op het peil. dat voor die datum gold. (Ingezonden mededeling). 'n Spitte manier, niet: 'n Echte proever, die 't zo doet. Korte trekjei, de rook „tpoelt" door de mond; wordt zelden uit gestoten. Van znlke fijn- proeven komt het gezegde Hoe je 'i doei... mei Mascotte gaat-ie goed Middelburg -R.K.F.C. 3-0. Op een glad, doch zeer goed bepeel- baar veld. werd deze wedstrijd onder leiding van scheidsrechter van Gastel ge speeld. Middelburg verscheen met een gewijzigd elftal cn spoedig bleek dat vooral in de voorhoede beter verband was dan In voorgaande wedstrijden. He*, werd een aantrekkelijke wedstrijd met van weerskanten soms goede combinaties. Tegen het primitief toegepaste SSS- systeem van de Bergenaren plaatste Mid delburg een opportunistisch partijtje voetbal, waarmede deze ploeg uiteindelijk succes had. Van de aftrap af bleek Mid delburg er zin in te hebben en enkele mooie open aanvallen brachten de vijan delijke achterhoede aan het wankelen. De RKFC-aanvallen waren echter even min van gevaar ontbloot, doch het duo CarolJongepier wist de soms gevaar lijke. situaties op te lossen. Na ongeveer 20 minuten spelen opende Outermans met een formidabel schot de score (10). met welke stand ook de rust aanbrak. Na de tbee pakte RKFC direct flink aan maar Middelburg ontnam de Brabanders reeds vrij spoedig het initiatief en het spel werd nsar de-RKFC-helft verplaatst, vjm- v. Maanen na ongeveer 20 minuten spe len de voorsprong tot 2—0 wist te ver groten. Het RKFC-opdringen leverde weinig gevaar op, terwijl aan de andere kant enkele kansen onbenut bleven. On geveer 10 minuten voor 't einde stelde Koster de zege voor zijn club veilig (30) en met een verdiende overwinning voor de groen-witten kwam het einde. Odio Zeelandia. Het is Zeelandia niet gelukt in Brabant een bevredigend resultaat te behalen. De nederlaag, die de Middelburgers te incasseren kregen geeft echter de verhoudingen niet geheel juist weer. Eén gelijk spel had Zeelandia zeker verdiend. Met een fraaie kopbal gaf Beu kelaar Odio de leiding en even ia- ter bracht de rechtsbuiten de stand op 20, met welke stand de rust inging. De tweede helft was het spelpeil veel minder dan in de eerste helft. De Zeeuwen kwamen geweldig op zetten en de achterhoede van de thuisclub had alle moeite doelpun ten te voorkomen. Odio kwam er bijna niet meer aan te pas en ge regeld belaagde Zeelandia de Odio veste. De linksbinnen profiteerde van een verwarring in de achter hoede van de gastheren en bracht de stand op 21. De bezoekers trachtten nii het spel te forceren om de gelijkmaker te scoren, maar met ongewijzigde stand kwam het ei rilde. Niet veel nieuwe gezic htspimten voor K.C. Voor een uitverkocht Sparta-huis te Rotterdam werd Zaterdagmiddag de jaarlijkse wedstrijd om de Gou den Onafhankelijkheldsbeker ge speeld tussen het Rotterdams elftal en de rest van Nederland. Bij deze. in sommige perioden aantrekkelijke ontmoeting, bestond de gelegenheid om spelers, die voor de eerste maal in dit milieu optra den, eens onder de loupe te nemen. De middenlinie van het Bondselftal bestond dit keer, daar in het Rot terdamse elftal de drie halfspelers van het Oranjeteam opgesteld ston den, uit de Ajaxieden van der Hart en Stoffelen en als spil van Tuyl van Eindhoven. Van der Hart en Stoffelen speelden het typische Ajax-spel, gebaseerd op korte pas ses en goede techniek, maar dat daardoor teveel in de breedte werkt en zodoende het tempo remt. Van Tuyl maakte een goede indruk, maar kan de vergelijking met Terlouw niet doorstaan. Zijn wegtrappen en tempo zijn niet sterk. De Schiedam mer van der Tuyn, die Abe Len stra op het laatste ogenblik verving, kwam niet boven de middelmaat uit. Naast hem stond Michels van Ajax. een zware jongen, die ook al niet zo snel was. De andere vleugel, be staande uit van der Bogera van DOS en Clavan van ADO, deed het SCHAKEN M. J. Quakkélaar onttroond. De heer J. J. v. d. Ende uit Zierik zee heeft Zaterdag de titel schaak kampioen van Zeeland heroverd op M. J. Quakkélaar uit Temeuzen. De partij tussen beide rivalen in de laatste ronde, die Zaterdagmiddag in Hotel Centraal te Goes werd gespeeld, moest de beslissing brengen. De heer v. d. Ende had aan remise voldoende en zette dé partij dan ook solide op. De heer Quakkélaar kreeg geen kans tot aanval te komen, en deling van het punt werd het resultaat. De heer v. d. Ende won daarmede de wedstrijd met de zeer fraaie score van 9'2 uit 10 partijen. In 1947 werd hij eveneens kampioen, doch vorig jaar ontnam Quakkélaar hem de titel. Dit jaar was de volg orde weer omgekeerd. M. J. Quakké laar behaalde met puntuit 10 pari Hen e'veneens een móói' resultaat. Daar nog drie partijen gespeeld moeten worden is de volledige uit slag nog niet bekend. De stand is thans. 1. J. J. v. d. Ende. 9% uit 10: 2. M. J. Quakkélaar, 8*6 uit 10; 3. D. de Vos. 4 uit 9; 4. drs. M. C. Verburg, 2 uit 8; 5. A. C. Reusen, 2 uit 9; 6. drs. J. Scheltens, 2 uit 10. Voor het kampioenschap le klas won de heer A. Quakkélaar van D. de Vos. De stand is nu 21 voor De Vos. Hier moet nog één partij gespeeld worden. Middelburg won van De Pion. Het eerste tiental van Middelburg heeft in de Hoofdklasse-competitie zijn eerste overwinning behaald. De thuiswedstrijd tegen ..De Pion" uit Eindhoven, eindigde in een 64 over winning. De gedetailleerde uitslag was: H. Strooband—D. Meeles 1—0; K. MaartenseA. de Groot -01; P. D. de ZeeuwB. Goovaerts 10; P. M. de KleynH. Verberne 10; M. C. VerburgL. Romijn 10; J. Schel tensJ. Sibylle Vz—Vz'. J- de Baare J. de Jong 0—1; A. DobbelaarJ. Hoogeveen y2y2; J. SinkeA. van Heusden 1—0; D. de VosG. C. v. d. Berg 01. TWEEDE KLASSE B RKTW 9 7 11 2910 15 De Baronie 8 6 1 1 28—11 13 Rood Wit W 8 5 1 2 22—19 11 Vlissingen 9 5 1 3 23—14 11 Alliance 9 4 1 4 25—17 9 Dosko 9 4 1 4 23—17 9 Internos 8 4 0 4 17—22 8 SET 9 3 2 4 18—25 8 Goes 10 3 0 7 20—32 6 De Zeeuwen 9 1 2 6 21—39 4 HERO 10 2 0 8 17—37 4 DERDE KLASSE D MOC 10 6 2 2 17— 9 14 RCS 9 5 3 1 14— 8 13 Nieuw Borgvüet 10 4 5 1 15—14 13 METO 9 5 2 2 21—17 12 Odio 10 5 2 3 22—18 12 RKFC 10 4 2 4 20—19 10 Zeelandia 10 4 1 5 21—20 9 BSC 10 3 2 5 27—25 8 Roosendaal 10 2 3 5 16—17 7 Middelburg 10 2 3 5 17—20 7 Zierikzee 10 2 3 5 13—24 7 Steenbèrgen 10 2 2 6 9—21 6 DERDE KLASSE E Corn Boys 10 8 2 0 36— 8 18 Clinge 10 8 0 2 30—14 16 Terneuzen 9 6 2 1 40—11 14 Axel 9 6 2 1 38—15 14 Breskens 9 5 2 2 21—16 12 Ria W 10 5 1 4 29-22 11 Aardenburg 9 3 2 4 12—21 8 Sluiskil 10 3 l 6 16—23 7 Oostburg 9 2 1 6 18—34 5 Steen 10 2 0 8 18—42 4 Hoofdplaat 9 117 12—34 3 Hontenisse 10 0 2 8 13—44 2 Biervliet Robur Yerseke Hulst EMM De Patrijzen Schoondijke IJzendijke VIERDE KLASSE G 8 8 0 0 35— 6 16 7 5 11 19—10 11 8 3 3 2 22—17 9 8 4 1 3 20—20 9 8 3 14 14—15 7 5 1 0 4 8—19 2 7 1 0 6 6—26 2 5 0 0 5 7—18 0 HANDBAL District Zuid 1e klasse. HELLAS I—EINDHOVEN I 3—5. In een faire wedstrijd heeft Eind hoven met 5—3 van Hellas gewon nen. In het veld was het een geluk opgaande strijd met Eindhoven tech nisch in de meerderheid. Eindhoven stond met de rust met 30 voor. Na de rust kwam Hellas geducht opzetten en bracht het tot een ge- lyk spel (3—3). Hierna wist Eindhoven nog twee maal te scoren (35). AFDELING ZEELAND. Dames: Hellas IIIHellas n 04, Heren: Tonido HI—Tonido II 93. HOCKEY UITSLAGEN Jeugdcompetitie Heren: Push—Mid delburg 1—2. Jeugdcompetitie Dames: Push—Mid delburg 3—1. 2e Klasse A. Heren: Hoco—Middel burg 2—0 (o.p.v. Middelburg). niet slecht maar de schoten waren niet zo goed. Nieuwe gezichtspun ten waren er niet, de oude bekende krachten, zoals Terlouw, van Schijn- del, de Vroct en Schrjvenaar demon streerden een betrouwbare partij voetbal. Kraak in het Bonosdoel speelde een rustige wedstrijd, maar maakte een grote fout. die dan ook een doelpunt tot gevolg had. Toen hij na de rust een kalm schot van de rechtervleugel onderschepte wilde hij de bal naar de vrystaande van der Bogerd plaatsen. Zijn drop-kick was niet lang genoeg en de bal kwaan bij de Feyenoord-rechtsbinnen van Steenbergen. Deze bedacht zich geen ogenbük en schoot onmiddel lijk hard en hoog in. Kraak rende snel terug en deed met een tijger sprong een vertwijfelde poging de bal over de lat te stompen, maar hij kon er niet meer bij. De BVV-er van der Sluys was 'n betrouwbare back. hij greep steeds goed en op tijd in en stelde zich ook goed op Hij was wel beter dan Everse van Neptunus aan de ande re kant. Roosenburg was ijverig als altijd, maar kon met spil Terlouw tegenover zich niet veel uitrichten. Het enige Bondsdoelpunt kwam toch nog van ziin voet. De Rotterdamse voorhoede beschikte over twee ge vaarlijke buitenspelers: Schrumpf (SW) en Heyter (HDVS). Van binnentrio voldeed de goedschleten- de van Steenbergen het meest. De rust ging in met een 1—0 stand door een goede aanval van de fehele Rotterdamse voorhoede, wel- e bekroond wehi met een hard schot van van Steenbergen, dat doel trof. Byna 'kwam de gelijkmaker, toen keeper Landman van Sparta reeds gepasseerd was maar de back Hey kon nog op de doellijn redden. Vlak na de rust kwam het sensati onele doelpunt van van Steenber gen door slecht plaatsen van Kraak. Na tien minuten kon Roosenburg uit een afgemeten voorzet van Cla van, Landman met een goed. hard en laag schot, passeren. Niettegen staande de Bondsploeg nu alles op alles zette, hield Rotterdam stand en bleef het 2—1. MOTORSPORT. Piet Knijnenburg reed tegen een boom. MET HERSENSCHUDDING NAAR ZIEKENHUIS VERVOERD Bij de Zaterdag gehouden betrouw- baarheidsrit „De ZuidHollandse Grensrit" van de KNMV, is de beken de motorrijder Piet Knijnenburg uit Wassenaar het slachtoffer geworden van een aanrijding. Nabij Woerden wilde Knijnenburg op een vrij smalle weg een motor met zijspan passeren. Daarbij slipte hij echter, waardoor hy met het zijspan in botsing kwam en vervolgens tegen een boom reed. Met een hersenschudding en vrij ernstige schaafwonden werd Knijnen burg naar het ziekenhuis Westeinde te Den Haag overgebracht. De berij der van het andere motorrijwiel raak te met zijn duopassagier in de langs de weg gelegen wetering. Zij konden echter spoedig op het droge worden gebracht. Zij liepen geen letsel op. Beide motoren werden zwaar bescha digd. Kampioenen gehuldigd. Zaterdagavond hield de motorclub „Scheldegouwen" haar jaarlijkse al gemene vergadering te Middelburg. Als gasten waren aanwezig de heren D. R. Millenaar en Boogaart van de verkeersgroep der Rijkspolitie te Mid delburg, die enkele weken geleden in de zeer zware kampioensrit van de KNMV het politie-zijspankampioen- schap van Nederland behaalden. Zij werden gehuldigd door de voorzitter, de heer D. Castenmiller, die hen na mens Scheldegouwen 'n herinnerings- plaquètte overhandigde. Namens 't be stuur der afdeling Zeeland van de KNMV, sprak de heer A. W. Levering de kampioenen toe. Als blijk van waardering voor de sa menwerking en de steun, welke Scheldegouwen steeds van de ver keersgroep heeft ondervonden, ont vingen alle leden van deze groep de Scheldegouwen jubileum-plaquette. Ook de kampioen van Scheldegouwen. dr. J. C. Arends uit Hansweert, werd voor zijn prestatie gehuldigd en be halve de wisselbeker ontving hij een legpenning voor het behaalde kam pioenschap. De kampioen van 1948. de heer C. Helder uit Goes, ontving alsnog een legpenning. Op deze vergadering komen wij na der terug. IN 'T KORT De Singelloop van Alkmaar over 4000 meter is gewonnen door Groen van A.V. '23 te Amsterdam. Bij de junioren, die 1200 meter liepen, won Jongejan van Zaanland. De Belgische tennisploeg heeft in Den Haag de Nederlandse met 51 ge slagen. Van Swol deed niet mee en was vervangen door van Meegeren. Raymonde Vergauwen heeft in Dordrecht de 200 meter schoolslag ge wonnen. Van den Steen werd derde bij de 100 meter borstcrawl. Om de West-Europabeker voor ijs hockey speelden Luik en Lions de Paris te Luik en H.H.ÏJ.C. en Racing Paris te Den Haag. Luik won met 52 en Racing Paris met 54. Het Nederlandse amateurskoppel Hljzelendoorn—Vinken was derde bij In ternationale wedstrijden in Antwerpen. Van Vliet was tweede na Ockers achter tandems. Op de Duitse vedergewlchttltel bok sen heeft Walter Demke door een k. o. in de achtste ronde op Ludwig Hess be slag weten te leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5