Nieuws uit Zeeland LEZERS SCHRIJVEN ONZE BRIDGE-RUBRIEK NUGGET<(W/ ONZE WEKELIJKSE PUZZLE DE ZWARTE ORCHIDEE STEMMEN UIT DE PERS o) 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 19 NOVEMBER 1949 Wintercampagne Bouwactle Ned. Herv. kerk Vlisslngen gestart. De wintercampagne van de Bouw- actie voor het Nieuwe Centrum van de Nederlands Hervormde Kerk te Vlissingen is Donderdag ge start met een gemeente-avond in het Concertgebouw. De Bouwactie-com- missie is daarbfl blijkbaar uitbegaan van de oude regel, die spreekt van een goed begin, dat tegelijkertijd het halve werk is. Welnu, dat „halve werk" is Donderdagavond glorieus verricht, want deze eerste avond was voortre;felnk. Een aantal enthousiaste lieden bracht met een vrolijke vaart een luchtig spel op de Concertgebouw planken, vrij bewerkt naar Cissy van Marxveldt's „En zomerzotheid": de malle geschiedenis van een paar studenten die vijf lieve en soms wat kattige meisjes voor het lap je houden. De jonge mensen, die dit zonnige stuk voor het voetlicht brach ten, deden dit bijzonder aardig. Zo was er de uitstekende vertolking of mag hier van een creatie gespro ken worden van de wat fatterige Gerrit Jan Loots door de heer A. Gil lissen, die een gelijkwaardig partner had gevonden in zijn naamgenote, mej. A. Gillissen. Verder waren er de sympathieke jonkheer van Hpyen- daal (de heer A. Vader) en de pitti ge „Pit" (mej. Bep Kole), om enikele namen te noemen. Men zou echter rustig alle medespelenden kunnen vermelden, omdat het hele groepje het alleraardigst deed. De instemming van het zeer talrijke publiek was dan ook ondubbelzinnig: een lang en har telijk applaus! Een verloting verhoogde de toch al buitengewoon goede stemming en de muziek van Jan Wijnen zorgde eveneens voor een gezellige sfeer. De voorzitter van de bouwactle, de heer J. Slager sprak een openings- en slotwoord. De burgemeester en me vrouw Kolff gaven door hun aanwe zigheid blijk van hun belangstelling, evenals de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, de gemeentesecre taris. de heer A. de Beijl en de Com missaris van Politie, de heer C. van der Mark. WALCHEREN Vlissingen OUD ER-A VOND Dinsdag werd onder voorzitter schap van het hoofd der school, de heer J. Oosterling, een druk bezoch te Ouderavond gehouden in het gymnastieklokaal van school D aan de Bonedijkestraat te Vlisslngen. Na enige belangrijke mededelingen van de voorzitter, werd een verkie zing gehouden voor drie nieuwe leden, der Oudercommissie. Voor de aftredende leden, de he ren C. H. Bouma, I. M. de Waal en J. Walter werden gekozen de be ren B. Bostelaar, J, Verhoog en H. Suwrjn. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Vlissin gen maakt bekend, dat aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: kinder- wantje, nummerplaat, alpinomuts. huis sleutel. zakkammetje, ceintuur, kinder tasje. damesrijwiel, wollen handschoen. Inlichtingen zijn te verkrijgen over de adressen van hen die de navolgende voor werpen hebben gevonden en aan huis in bewaring hebben genomen: vulpen, he renhandschoen, kinderwantje, zakkam metje in étui. lederen actetas. konijn, zilverbon. platte pet, 1 paar turnschoe- nen. rode zakdoek, herenhoed, ceintuur, overall, kettinkje met hanger, schakel armband. Arnemuiden KAMPIOENSCHAPPEN „DE VOORWAARTS". De uitslagen van de kampioenschappen- 1949 van de postdulvenhoudersvereniging „De Voorwaarts" te Arnemuiden luiden als volgt: kampioen hok oude duiven: 1 J. Sturm, 2 Jac. de Ridder, 3 B. de Rid der; kampioen duif oude duiven: 1 M. de Meulmeester, 2 P. v. Belzen, 3 J. Sturm; kampioen hok jonge duiven: 1 K. Schroevers. 2 Gebr. Caljouw. 3 Jac. de Ridder; kampioenduif jonge duiven: J. Sturm,' 2 A. Siereveld, 3 B. v. Belzen. Middelburg BOUWBUREAU VOOR DE LAND BOUW NAAR DE DAM. De benedenverdieping van 't pand Dam 43 te Middelburg, die zeer on langs door de Distributiedienst kring Walcheren werd ontruimd, is thans betrokken door het Bouwbureau van de Stichting voor de Landbouw. DE VLAG HALFSTOK. Het weekblad „Vrijheid en Democra tie" brengt het volgende verhaal: „Op de dag na het bekend worden van de overeenkomsten, welke op dé Ronde Tafel Conferentie in de Resendentie waren gesloten, waren er sommige inwoners van 's-Gravenhage, die de vlag halfstok had den uitgehangen. Een handelwijze, waar mede wij niet kunnen instemmen, even min als wij ons indertijd hebben kunnen verenigen met het voluitsteken van de vlag ter gelegenheid van de overeenkomst van München. Maar er waren er som migen. die meenden aldus hun inzichten te vertolken. Maar veel merkwaardiger was. dat ook aan het gebouw van de Regeringsvoor lichtingsdienst. op de morgen, dat de he ren Hatta en Roem daar zouden komen om door de radio Indonesië toe te spre ken, de vlag halfstok hing. Wat was n.l. het geval? De R.V.D. zetelt in het gebouw van de Ned.-Ind. Spoorweg Maatschappij en juist op die dag was een der commis sarissen van deze maatschappij overleden en te zijner nagedachtenis was opdracht gegeven de vlag halfstok to hijsen. Men heeft van de zijde van de R.V.D. nog getracht bij do Ned.-I.nd. Spoorweg Maatschappij om die vlag naar binnen te doen halen, maar deze maatschappij heeft geantwoord, dat men het overlijden van commissarissen niet kon regelen naar het einde van de R.T.C. Zodat voor de gewo ne burgerij, die niet zo precies op de hoogte is van alle details, het net leek, of juist de R.V.D. halfstok vlagde op de dag na het sluiten van de overeenkom sten ter R.T.C.". VOOR DE OUDEN VAN DAGEN. Het was verheugend, dat zovele ouden van dagen gehoor gegeven hadden aan dc uitnodiging van de Ned. Christen Vrou wenbond, afd. Middelburg, om een ge zellige middag bij te wonen in de Bo- gardzaal. De presidente van de afdeling, mevr. R. Blaauw, opende de bijeenkomst met het opgeven van een Gezang, het voorgaan in gebed en Bijbellèzing. Mej. van Dijk en mevr. Dekker van Oyen le verden humoristische bijdragen, er werd veel gezongen en druk getracteerd (de le den hadden voor de versnaperingen ge zorgd). De vice-presidente, mevr. J. de Jong. sprak in deze door de oudjes zeer gewaardeerde middag het slotwoord, daarin wijzende op „het grote voorrecht, dat al minderen de krachten en daalt de levensavond. God voor ieder dezelfde blijft tot In alle eeuwigheid." Nadat zij alle medewerkenden dank had gezegd, niet in de laatste plaats de ingezetenen, die zo vriendelijk waren gebrekkige oudjes per auto af te halen en naar huis te brengen, sloot zij met dankgebed. GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie te Middel burg maakt bekend, dat aan zijn bureau de volgende voorwerpen als gevonden zijn gedeponeerd: verschillende huissleutels, enkele hondenpenningen, gymnastiek schoen. ceinturen, vulpen en potlood in dei-wanten, bril, vulpen en potlood in étui. alpinemuts, sjaal en kindertuig. Bij particulieren: want; smal gouden ringetje; duimstok, poesje- zwart gummi kinderlaarsje; blauw gevlamde vulpen; grijze want, schop, betontang, ceintuur, donker rode capuchonmuts, bruin ge kleurd overgordijn, licht grijs kinderjasje, heren polshorloge, bos sleutels (3). zil verbon van f 2.50, blauw dames porte- monnnie, bril, zwart glacé dameshand schoen, wit zakkammetje, wagenmoer. Psalmbijbeltje, licht blauw kinderwantje, duimstok, snoer rode koralen, velspuit. polshorloge, mesje met parelmoer heft. paar wanten, wit konijn, licht bruine riem. RODE KRUIS-BAZAR. De voorzitter der afdeling Middelburg van het Nederlandse Rode Kruis, mr. J. M. Pilaar, zal Donderdag a.s. te 3 utu rn de Bogardzaal een bazar openen, welke is georganiseerd door de transportcolonne van de afdeling en talrijke attracties zal omvatten. Het doel van deze bazar is gelden te verkrijgen om over te kunnen gaan tot de zeer noodzakelijke aanvulling van het hulp- en oefenmateriaal, zoals verbandmiddelen. Een deel van de op brengst zal voorts bestemd worden voor aankoop van nieuwe uniformen, daar de uniformering thans alles te wensen over laat. De gelden zullen niet door de transportcolonne zelf worden gebruikt, doch zullen ter beschikking worden ge steld van het afdelingsbestuur. De heer A. A. Clement te Middelburg slaagde in Utrecht voor uitbreiding van zijn C-diploma keurmeester konijnennis sen voor de rassen Groot zllvcrs, Rexen en Polen roodoog. (oudelcerke HOOFD CHR. BEWAARSCHOOL LEGT FUNCTIE NEER. Hét hoofd der Chr. Bewaarschool te Koudekerke, mej. Vergers, zal op 1 Januari a.s. haar functie neerleg gen. Ruim 30 jaar heeft zij ais on derwijzeres de bewaarschool gediend en vele moeders en vaders, die nu hur. kinderen aan haar toevertrou wen, zijn destijds onder haar hoede geweest. In haar plaats heeft het bestuur der school voorlopig voor de tijd van één jaar mei. C. Francke te Grijpskerke benoemd. Deze is tot 1 Januari aj. verbonden aan de Chr. Bewaarschool aldaar. ONTSPANNINGSAVOND Z. A. R. De Zeeuwse Agrarische Raad (Z. A. R.) te Koudekerke, waarvan deel uitmaken de vereniging: van platte landsvrouwen, de plaatselijke Z. L. M.-afdeling, de vereniging van plat telandsmeisjes en de plaatselijke al- deling van de L. J. G„ zal op Vrij dag 25 November een ontspannings avond geven in het verenigingsge bouw. Het Weense systeem, Het Wccns systeem van kaarten- waardering heeft nog vrij veel aan hangers. Of er nog in ons land bridgers zijn, die dit systeem spelen? Het is vrij lang geleden, dat ik het genoegen had te ontdekken, dat dit inderdaad het geval is. En dat behoeft geen ver wondering te baren, want Oostenrijk was vóór de oorlog een gevreesd tegenstander als Bridge-land, hetgeen in niet geringe mate te danken was aan het „Weens systeem", dat toen tot in de perfectie werd beheerst. Of dit nu niet langer meer het geval is? Neen, het „bridge-wonderteam", dat voor 1939 in vele tournooien uitblonk, bestaat niet meer, hetgeen niet wil zeggen, dat Wenen momenteel niet in staat zou zijn tot het formei-en van een te vrezen team. KA ARTW AARDKRING. De Weners waarderen de honneurs als volgt: Aas 7 punten, Heer 5. p.r Vrouw 3 p„ Boer lp.. Voor een openingsbod van 1 KI (zwak) heeft men 18-27 p. nodig. Neen, het bezit van KI. is niet ver eist, evenmin als een vijfkaart. (Ingezonden Mededeling) Het conventionele antwoordbod van de partner is 1 Ru,, indien hij minder clan 12 p. heeft. (bezit van R. is daarbij met vereist!) Met minder dan 12 p. en een lan ge, slagloze kleur is het antwoord: 2 Ha. 2 Sch. 3 KI of 3 Ru. Had de partner van de openings bieder zelf met een driebod kunnen openen, dan dient zijn antwoord 3 Ha, 3 Sch. 2 KI of 2 Ru te zijn! Wie minimum 12 p. bezit, biede als antwoord op de 1 KI. opening 1 Ha, 1 Sch, 2 KI of 2 Ru. Had de partner zelf met 1 KI. kunnen openen, dan is zijn aangewezen antwoord 1 S.A, Dit laatste bod is tevens manchc-forcing. Men houde hierbij in het oog, dat bij een tussenbed het gehele systeem onmiddellijk uitgeschakeld wordt envolgens Culbertson geboden moet worden. Ziedaar meteen mijn bezwaar te gen dit „Weens" systeem: men is er nl. niet in geslaagd Cvilbertson uit te schakelen en moet dus beide systemen kennen. Voor velen zal het tevens moeilijk zijn vooral in het begin het systeem uit te schakelen bij een tussenbod. Het laatste toch pleegt nogal eens voor te komen, hetgeen betekent, dat er meestal volgens Cul bertson geboden wordt Waarom ik het dan toch behandel? Ik wees er reeds op, dat de Weners in talloze wedstrijden successen boek ten. 3ovendien staat de Nederlandse Bridge Bond op al zijn wedstrijden ook het toepassen van dit systeem toe, zodat ik het wel behandelen moet, teneinde te voorkomen, dat U later voor verrassingen komt te staan. Zeg dus, na lezing van het voorgaande niet. „Neen, dat sla ik maar over, want zo speel ik toch nooit!" Ik verlang in het geheel niet dat U zo gaat spelen. Niettemin, U moet het kennen, want mocht U nu of later! tegenstanders treffen, die „Weens" spelen, en U kent dit niet, dan hebt U een moeilijk in te halen achterstand, daar U uit het bieden van de tegenpartij geen juiste conclusies kunt trekken. Maar de laatste kan dat wél uit Uw bieding Daarom meen ik er goed aan te doen alle systemen, die op bridgo-wedstrijd zijn toegestaan, achtereenvolgens te behandelen. In het Beijerse dorpje Oberammec®au z\jn de acteurs, die volgend jaar de Passiespelen zullen spelen, weer geKbzen. Hier ziet men de keuze-commis sie tijdens het kiezen van de acteurs. Onze kruiswoordpuzzle bleek deze week niet erg moeilik te z(jn, want vrijwel geen der inzenders had een foutje gemaakt. De prijswinnaars zijn: P J. Stouthamer, Stationsstraat 30, Sas van Gent; mevrouw G. W. Leys. Vcrrijzer, Westsingel 115, Goes; A. Holm, Maarstraat B 378, Zterikzee; B. Zuidweg, P 7, Dreischor; P. W. de Visser, Badstraat A 71, Domburg en mej. ten Hacken, Oprit 27, Vlissingen. Voor de afwisseling zuilen we deze keer eens geen kruiswoordpuzzle plaatsen, maar een van een ander type, zodat onze lezers ook hier huu krachten op kunnen beproeven. Als gewoonlijk worden er onder de goede inzenders, mits zjj abonnë zyn, weer 6 prijzen verloot. De oplossingen kun nen tot en met Donderdag a.s. aan ons redactiebureiau te Vlissingen opge zonden worden, met vermelding „puzzle" op enveloppe of briefkaart. VIER MEISJES IN DE TRAM Marie. Joke, Nettie en Els waren met de tram naar huis gekomen en waren brj Joke thuis nog wat aan het napraten over alles wat ze die vacan- tiedag hadden beleefd. Joke's moeder vroeg aan Joke en haar logeetjes: ,En vertel eens, hoe hebben jullie in de tram gezeten, wie zat er aan het raam en wie voor en wie achter?". De vier meisjes begonnen erg te gi- chelen maar eindelijk- ze Marie: Jk zat aan het gangpad". Waarop Joke 'opmerkte: ,,Ek zat niet naast Netti°". Nettie wilde ook een duit in het zak je doen en zei: „Ik zat op de achter ste bank". En tenslotte*zei Els nog: „Joke zat aan het raam". Joke's moe der begreep er niets van! Later vertelde Joke haar moedor dat ze alle vier niet de waarheid had den verteldWij weten evenwel zeker dat ze met haar viertjes twee aan twee op achter elkaar staande ban ken hebben gezeten. Maar wie heb ben er nu vóór, wie achter en wie tón het raam gezeten? TOCH NOG EEN KRUISWOORDPUZZLE Bovendien hebben we voor onze puzzelaars nog een aardigheidje, dat niet meetelt voor de prijzen, maar dat we toch tè interessant vonden om zonder meer ter zijde te leggen. Bij voorbaat weten we al dat. velen met de handen in het haar zullen zitten, maar als men het eenmaal „door" heel, is 't heel eenvoudig. We z|jn erg benieuwd naar de resultaten, Amsterdamse vuilnisbakken worden niet geleegd. Sedert Donderdag zijn de chauffeurs van de Amsterdamse stadsreiniging in staking gegaan. Zij vragen overplaat sing naar een voor hen gunstiger loongroep. De vuilnisbakken worden inmiddels natuurlijk niet geledigd. (Ingezonden Mededeling Inz. Hr. Th. Z., Geldrop. oixtv. 1 fl. TIP FEUILLETON door ALLAN SWINTON 41 „De Jivantés met hun blaaspijpen". Semple ging recht overeind zitten. Het was de eerste keer, dat ze hem ongerust hadden gezien en zijn ont steltenis was voor een ieder duidelijk. „En dat zouden zij kunnen doen ook", verklaarde hij nadrukkelijk. Sam protesteerde: „Kom, kom! Zo ver zal het toch wel niet komen. Ons binnendringen hier heeft hem een beetje in de war gebracht- Het was waarschijnlijk maar een eerste opwel ling. Hij zal er wel overheen komen". „Ik wilde, dat ik dat ook kon gelo ven". zei Mary. „HU maakt mU bang. Hij is zo ver weg. Hij is net als een wild dier. Ik kan hem niet bereiken". Semple verklaarde: „Hij is tot op zekere hoogte ook een wild dier en je kunt hem niet bereiken. Hij leeft in een andere wereld, die hij voor zich zelf alleen geschapen heeft en met die gifpUlen achter zich om hem te onder steunen is hij even gevaarUjk als vUf- tig giftige slangen". Waarop Sam antwoordde: „Ik twij fel er niet aan, of dat is waar, maar moeten we nu wel noodzakelijk ruzie met hem maken? We moeten hem na- tuurlUk in slaap zien te sussen en hier een tijd blijven werken, tot we zUn vertrouwen gewonnen hebben. Dan zullen we hem ons erewoord geven, dat we geen van de dingen zullen doen, waar hU bang voor is. Dan zal hij wel bijdraaien". „Misschien", gaf Semple toe, „of schoon ik het betwijfel. Maar je hebt gelijk, als je zegt, dat het geen zin heeft, hem de kast op te jagen. We zullen hem met een zoet lijntje moe ten behandelen en trachten hem er tussen te nemen. We moeten hem la ten denken, dat we zijn gezag aan vaarden en inmiddels trachten een uitweg te vinden. Maar vergis jullie je in één ding niet: als die lui hier ons beletten willen om te vertrekken, dan kunnen ze dat doen en kunnen wij er niets tegen doen. Wat wU ook zou den proberen ons spoor zou voor hen zo duidehjk zUn als een straat en zy kunnen die pUltjes van hen op een afstand van veertig voet nog met een pUnlUke nauwkeurigheid afschie ten. Je weet wat curaré Is. Een enkel prikje daarvan betekent onherroepe lijk de dood. Ze zouden voortdurend op ons spoor zitten en rustig hun tijd afwachten. Ze kunnen Je besluipen als katten en in het donker zouden zU ons uit een schuilplaats weg pikken: eerst een en de volgende avond de ander. In dit dichte bos zouden we geen schijn van een kans hebben". Toen hij zweeg, bleef er een onbe hagelijke stilte hangen, terwijl een vis in het water opsprong en boven hen het klagelijk geluid van een uil weer klonk. Toen vroeg Sam: „Wat voor plan nen kunnen we maken?" „Dat kunnen we nog niet zeggen. Het zal er in de eerste plaats om gaan, of hU zijn Indianen soms orders heeft gegeven, dat het ons niet geoor loofd is ts vertrekken. Denk je, dat hU dat gedaan heeft?" vroeg hij Mary. „Ik denk het niet". „Ik ook niet. Als hij dat wel gedaan had, zou hun manier van optreden te gen ons anders zyn. Wel. zo lang hij dat niet gedaan heeft, hebben we een kans. We moeten het zo zien te draai en, dat hij het niet nodig vindt, het hun te vertellen en ons op die manier een poets te bakken. Zoals ik het zie, zullen we moeten trachten de zaken vanuit zijn gezichtshoek te bekijken; te denken met zyn soort hersens en daarop trachten vooruit te lopen. Ik wil je wel vertellen, dat ik deze hele affaire in het geheel niet plezierig vind. Zelfs zou ik zeggen, dat ik nooit iets heb meegemaakt, waar ik min der mee op had. Slangen en curaré zijn twee dingen, waar ik bang voor ben. Ik heb mensen aan de gevolgen van belden zien sterven en dat is iets, wat je bUbhjft. Na alles, wat zij omtrent zijn erva ringen wisten, was er niets, wat zo dreigend klonk als deze bekentenis. En weer viel er een van die zware stiltes. Toen zei Sam: „In ieder geval ben jU vrij, Mary. Hij zei, dat hij jou zou laten gaan. Als het er tenslotte op aankomt, zal ik je de nodige muildie ren geven en het voedsel, dat je no dig hebt en kun je naar het Noorden, naar Columbia gaan. Het is niet ver weg". „Hij zal mij alleen laten gaan, als ik beloof de familie mee terug te bren gen. Daar legde hU zeer de nadruk op". b 2) 4) HORIZONTAAL 1. kind zonder ouders. 2. lokmiddel. 3. schoenmakerswerktuig". 4. stad in Duitsland. VERTICAAL Viermaal de naam van een dans De'oplossing van de puzzle van vori ge week luidt; HORIZONTAAL 1. Dosis; 5. Groot; 9. Zwaar; 13 Klein: 16. Tarra; 17. Riouw; 18 Ex tra; 19. Schor; 20. Aroma; 21. Agnes; 22 Truck; 23. Elgar; 24. Ledig; 25. Idaho; 26. Urlus; 27. Nurmt: 28. Eland; 29. Elite; 30. Annie; 31. En ger; 32. Uiten. VERTICAAL 1 Discus; 2. Schalm; 3. Stresa; 4. Krijgen; 5. Gaarno; 6. Odoorn; 7. Tralie: 8. Moedig; 9. Zwager; 10. Aanval; 11. Residu; 12. Straat; 13. Katoen; 14. Eeuwig; 15. Nikkel, ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet ziin bezorgd staat tus sen haakjes achter de naam van het schip vermeld: Indonesië s.s. „Wa terman" (28-ll-'49)Nederlandse Antillen s.s, „Bred'a" (20-11-49); Su riname m.s. „Hecuba" (24-ll-'49). Rechtbank Middelburg OPLICHTING EN NALATIGHEID. Voor de Arrondissementsrecht bank te Middelburg staat op 25 No vember terecht de scheepsmonteur J. H. K te Rotterdam, die in Mei 1949 tot tweemaal toe (in Zierikzee en in Lexmond) oplichting zou heb ben gepleegd door onder valse voor wendselen pakketjes met waardeloze inhoud aan personen te overhandi gen en daarvoor geldsbedragen van resp. 51,40 en 7 41 in ontvangst te nemen. K. werd reeds eerder ver oordeeld wegens oplichting. Tevens zal tereht staan de loondorser A. C. S. uit Oud-Vossemeer, die niet zou hebben gezorgd, dat de dorsmachi ne, welke op 22 Augustus jl. nabU Oud-Vossemeer in bedrflf was, vol doende beveiligd was, met het ge volg, dat zekere Tjerk Burger oU een misstap met het heen in net in wendige van de machine heeft ge trapt, waarbij dat been tot boven de knie werd verbrijzeld. «Ingezonden mededellngi Piet doet 't zo... Hij rookt „schain-om- hoog". Dat staat wel vlot, als je 't eenmaal kant en de shag lijkt lichter van smaak, omdat je langs je sigaret wat lacht meeneemt Trouwens....: Hoe je 't doel... met Mascotte gaat-ie goed! HANDBAL Verandering in de competitie-indeling. Eindelijk is het dan in orde met de competitie-indeling voor de handbal in Zeeland. Zoals bekend hadden de Brabantse clubs geweigerd om aan de Zeeuws-Brabantse competitie van district Zuid, zoals die vorig jaar was vastgesteld, deel te nemen. District Zuid 2e klasse werd toen in drie afdelingen gesplitst, nl. Brabant- Oost, Brabant-West en Zeeland. Er was nu een nieuwe mogelijkheid, nl. dat de dames- en heren-afdelingen uit vier ploegen zouden bestaan. Nu heeft men echter ook dit probleem opgelost. De dames- en herenafdelingen zijn 2 ploegen rijker geworden, welke uit de Zeeuwse afdeling zullen komen. Bij de heren zijn nu de volgende ploegen ingedeeld: Toniöo, EMM, Marathon I, Mara thon II, Volhai'ding en Hellas en by de dames: De Zeeuwen I, de Zeeu wen n, Marathon, EMM, Hellas en Tonido. De kampioen van elke afdeling uit Brabant en Zeeland zullen een halve competitie spelen voor 1 plaats in de eerste klasse. Het stemt tevens tot voldoening dat het Nederlands Handbalverbond be sloten heeft om voor het volgend jaar de clubs verplicht te stellen in de competitie uit te komen, waarin zij worden ingedeeld. Drie ploegen uit West-Brabant, drie uit Oost-Brabant en drie uit Zeeland zullen dan samen een competitie vor men. NIEUWE COM PETITIE LEIDER DISTRICT ZUID. De heer F. Eecks uit Goes, die reeds Competitieleider voor de handbal is van het district Zeeland is tevens benoemd tot competitieleider in de afdeling-Zuid in de vacature Haasdonk. VOETBAL VOETBALWEDSTRIJD. Een combinatie van de Sluise dou ane en de Rijkspolitie speelde te Aar denburg een voetbalwedstrijd tegen de douane aldaar. Bij Sluis viel vooral Do Kramer op. die na do rust het stoppersspil-systeem met succes de monstreerde. De einduitslag was 1— 1, nadat do rust was ingegaan met een 10 voorsprong voor Aarden burg. SCHAKEN Hansweert won van Yerseke. De S. V, „Max Euwe" te Hansweert speelde haar eerste wedstrijd in dit sei zoen tegen de S. V, „De Pion" van Yer seke. Hansweert won met 64, De gede tailleerde uitslag Is: J. KarelseC. Vla ming Vi—y2; A. QuakkelaarL. M. C. Nonnekc 1—0; W. ZuijdwegJ. Blom 0— 1; P. J. M. MeijerA. C. Willemsen 10; C. Verhoogen—J. Pleune 1—0: J. de Pree J. Glerum 10; J. v. Liere—L, Gum 10; A. v. LiereDr. Polderman 0—1; A. C. ProollyA. den Hoed V>y2: C. Jan sen—M, de Koeljer 0—1. DE HUISSLACHTING. Er is al veel gesproken en geschreven ver de huisslachting, maar nog weinig goeds. Nu raden ze ons aan. ons varkentje te verkopen en spek terug te kopen, maar vi begrijpt wel dat daar dc varkensfok kers niet veel voor voelen. Stel Je voor. Men zou zijn varken van 500 pond ver kopen en dan zeker spek terug kopen van dat dunne zonder vat van een var kentje van 150 pond. Ware het niet beter, dat de varkens weer. zoals tijdens de bezetting, door een controleur nan huis worden gewogen. Het heeft tijdens de bezetting wel gekund. Ik denk dat er toch nog wel enige van die baantjesgasten lo pen zonder werk. Als er geen regeling komt zullen veel mensen hun premie de neus zien voorbij gaan. Wat utt sociaal oogpunt gezien niet redelijk is. Groede. 1Z. DE HULLU, EEN DRIJVEND DOK. Naar aanleiding van het verheugende bericht ln dit blad over de heropening van het ollebunkerstation te Vlissingen, kwam bU mij de volgende gedachten op: Zou het niet mogelijk en gewenst zijn dat de betrokken instanties alles in het •erk stellen om b.v. met de Marshall- (Wordt vervolgd), hulp, een «irUvend dok, sleephelllng en de benodigde werkplaatsen in onze haven in te richten, wat ongetwijfeld de outila- ge van de haven zou verbeteren en de scheepvaart ten goede komen? ïk schrijf deze regels tevens naar aanleiding van de berging van het Zweedse schip „Astrid". Genoemd schip Is met niet minder dan vijf sleepboten en de ber gingsvaartuigen naar Antwerpen gesleept om daar gelost en gerepareerd te wor den. Ik maak mij sterk dat als er in on ze haven een dok beschikbaar was ge weest, dit werk hier was gebleven. De Schelde is nu eenmaal een moeilijke en voor de scheepvaart gevaarlijke rivier, wuar scheepsongevallen nis bovengenoemd maar al te vaak voorkomen. Ook uit een oogpunt van industrialisatie van onze provincie komt hot mij voor dat alles in 't werk moet worden gesteld om genoemd plan te doen uitvoeren, Vlissingen. C. J. V, Noot van de redactie: De Marshall-gel den mogen alleen besteed worden in over leg met de Amerikaanse geldgevers. Z|j kunnen dus niet gestokon worden in on dernemingen, die een groot risico lopen Dat laatste zou zeker riet geval zijn indien men een drijvend dok te Vlissingen zou aanschaffen. Het tni vormoedli.ik een groot deel van het jaar zonder opdrachten zijn. Red.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4