PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Grote Benelux-manifestatie in de hoofdstad D£ BILT Prof. Weyer: Het tekort aan dollars is geen oorzaak, maar gevolg Deze week STREVEN NAAR UITBREIDING VAN TAAK DER PROVINCIES Vandaag DE VRIJPLAATS DREISCH0R VOORSPELT: 192e Jaargang - No. 281 Dagblad. uitgave van ae tlrms Provinciale Zeeuwse Courant. Direcue- b van de Velde en 8". B den Boer AdJ W de Pagter. üooldred.. G. Balliijtijn Pi.verv.i W. Leertouwei en H. A Bosshardt ABONNBMBN ISPHUS 32 et pei week; t 3.90 p. kw.; fr p p. t 4.15 oer ttw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 19 Nov. 1949 ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels) an 1—5 regels f 1.—, Iedere regel •neer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg. Bur Vüssingen Waisxi 58 60. tel. 2355. 4 UJuen (b.g.g. 2358). M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 ibg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerjjstr. 2 - Zterikzee. N. Bogardslr. C 160. te). 26 Het bedrijfsleven wil geenverder uitstel van de Unie. In de aula van het Indisch Instituut te Amsterdam is Vrijdagmiddag een grote landelijke Benelux.manifesfcatie gehouden, die door vertegenwoordi gers van schier alle takken uit het bedrijfsleven werd bijgewoond, alsmede door diplomaten en regeringsdeskundigen, jhr. mr. F. Beelaerts van Blok. tend, de voorzitter van het comité Benelux-samenwerking, dat de mani festatie had belegd, zei in zijn openingswoord: De toestand is ernstig. Deze vergadering wil tonen, hoe particulieren over de Benelux denken. Het be drijfsleven wil thans weten, waar het aan toe is, want v erder nitstel v;an de Economische Unie zou rampspoedige gevolgen hebben. De industrie, zeide de vooerzitte: wordt in haar ontplooiing door allerlei grenzen geremd. De Belgen daaren tegen zijn er na de oorlog in ge slaagd over de gehele wereld bewon dering af te dwingen Als eerste land waren zij er boven op en waren zg bereid de nood der omliggende lan den te lenigen. Wij mogen ons geluk kig prijzen, de Belgen en Luxembur gers als partners in de Unie te be zitten. Het woord was daarne aan prol. G. A. Ph. Weger. die sprak over .het algemeen aspect van de Benelux. Uit zijn reden volgen hieronder enkele markante passages. De verhoging der ministerssalaris sen tot 24.000, heeft deze week vermoedelijk de voornaamste ge sprekstof gevormd van vele Neder landers. Terwijl het levensonderhoud duurder wordt en nog duurder zal worden als gevolg van cle devalua tie, houdt de regering ons volk voor ogen, dat het sober moet leven en spaarzaam moet ztfn en dat een der de loonronde tot de vrome wensen moet bljjven behoren. Tegelijkertijd evenwei stelt de regering voor om de salarissen der ministers te ver hogen. Zij verdienen 18.000 per jaar, vermeerderd met een be lastingvrije representatie toelage van 1800 per jaar en vrij ge bruik van een auto met chauffeur. Bovendien is aan het ministerschap verbonden een pensioen van 1200 voor elk jaar. dat. iemand minister is, tot een maximum van 6000 per jaar. De regering, die aanvankelijk de representatie-toelage wilde ver hogen. stelt nu voor om het salaris op 24.000 te bepalen. Voorts zou den ook de secretarissen-generaal en een aantal hoge ambtenaren van 't departement van financiën speciale toelagen krijgen. Op zichzelf beschouwd is een sa laris van 24.000 voor een minister niet te hoog. Maar om in deze pe riode met een voorstel tot salaris verhoging te komen, is psychologisch zeer onjuist. De volksmond is maar al te zeer geneigd om te conclude ren, dat de ministers, nu het leven zoveel duurder wordt, zichzelf het eerst bedenken. En inderdaad: onze Excellenties geven een ongelukkig voorbeeld. Met een verhoging der representatie-toe lage zou men in kunnen stemmen, al rijst dan de vraag, of iedere mi nister nu werkelijk representatieve uitgaven heeft van 5000. Het voor stel tot salarisverhoging had beter verschoven kunnen worden naar 'n periode, waarin de salarissen over de gehele linie omhoog gaan. Deze week bracht ons verder de mededeling, dat de Rijkspolitie sterk zal worden ingekrompen, terwijl te vens een inkrimping van het P. T. T.-personeel met 1400 man voor de deur schjjnt te staan. Deze aankon digingen zullen in de kringen der betrokkenen wel niet met vreugde worden ontvangen evenmin trou wens als in de kringen dergenen, die geen geheelonthouder zjjn de bekend making. dat de accijns op gedistil leerd een rigoureuze verhoging on dergaat. Van de personeelsinkrim pingen bij P.T.T. en Rijkspolitie kun nen wji de wenselijkheid niet beoor delen. De accijnsverhoging op gedis tilleerd keuren wij goed. Ons volk dronk te veel in de na-oorlogsjaren en het drinkt nog veel. Dat moest op den duur veranderen en de ac cijnsverhoging zal deze verandering bespoedigen. Natuurlijk zullen de distilleerderyen, slijterijen en Hore cabedrijven de gevolgen ondervinden maar of deze zo ernstig zullen zijn, wagen wij te betwijfelen. Wie drinken wil drinkt toch en betaalt de extra belasting dan wel op de koop toe. Enige daling van het alcoholgebruik zal onze volksge zondheid echter zonder twijfel ten goede komen. En dan is er natuurlijk Indonesië. De groepen, die Nederland trouw blijven, die niet tot de Republiek en zelfs niet tot Oost Indonesië wil len behoren, hebben een nieuw be roep gedaan op het Nederlandse volk. Laat ons niet in de steek! luidt hun kreet. Zij wordt begrijpe lijk als men het relaas leest van de vele incidenten, aanslagen en zelfs moordpartijen, die zich in stijgende mate voordoen. Er wacht degenen, die de extremisten verfoeien en daar van blijk gaven, een donkere toe komst. Dat de electrische klokken het juiste tempo kwijt waren deze week heeft de nodige :onstematie veroor zaakt, evenals de levering van het bewijs, dat het nog altijd mogelijk is om in Nederland voor 15Ö een Wjj Nederlanders zijn gewend onze zaken nauwkeurig te verrichten. Wy hebben dat zelf altijd beschouwd als een goede trek in ons volkskarakter, en wij laten ons daarop gaarne voor- staan. Deze goede trek is evenwel ten bevorderen en alles nalaten, wat oorzaken van de moeilijkheden wor den steeds genoemd het dollar-tekort en het tekort op de betalingsbalans. De dollar-schaarste wordt als het wa re op één lijn gesteld met abnormale droogte of iets soortgelijks. Het dollar.tekort ls echter geen oorzaak maar gevolg. Ons nationaal Inkomen is eigenlijk ontoereikend voor onze huidige levensstijl. We kun nen ons levenspeil zo ongeveer hand haven, omdat we leningen krijgen en Marshall-hulp. Zonder deze leningen en zonder deze leningen en zonder en deze hulp was er geen tekort aan dollars en was er geen tekort op de be talingsbalans, hoe paradoxaal het ook klinkt. In dat geval waren wij gedwongen geweest de tering naar de nering te zetten. Prof Weyèr vond het een schrale troost, dat net met vele landen even erg of nog erger gesteld is. Hij hui verde bij de gedachte wat er zal ge beuren als de Marshall-hulp ophoudt, vóórdat de oorzaak van het kwaad is weggenomen. Als enige remedie zag hij een gro tere krachtsinspanning om een gro ter nationaal inkomen te bereiken. Daartoe zal de overheid alle durf, al le ondernemerszin en alle vlijt moe ontaard. Zjj is in zoverre ontaard, dat wij, uit pure zucht om toch vooral geen enkele fout te maken, ieder pro bleem. dat ons wordt voorgelegd grondig te laten bestuderen door spe cialisten. Een te grote verering voor de specialisten is ook niet alles. Het is vermoedelijk ook gebrek aan in tuïtie, dat aan de wortel ligt van het kwaad niet voldoende aan te voelen waarom het in de eerste plaats gaat. MISVERSTANDEN Om bovenstaand betoog te illustre ren wees prof. Wejjer op enkele fata le misverstanden, welke moeten wor den toegeschreven aan het feit, dat wij ons niet duidelijk uitdrukken. Als aan deze eigenschappen hinderpalen in de weg legt. We moeten de Benelux bezien te gen de achtergrond van de grote ge varen en alle aarzeling op zij zetten. De econom. hulpbronnen van Euro pa zullen samengekoppeld moeten worden. De Benelux is een onmisbare schrede op weg naar ons herstel en naar het herstel van Europa. Na de rede van prof. Weijer behan delde prof. dr. G. M. Verrijn Stuart het monetair aspect van de Benelux. Des avonds verenigden de deelne mers zich aan een gemeenschappelijk diner in ..KrasnapoLsky". Aan tafel werd o.a. het woord ge voerd door de Belgische ambassadeur. Op 10 November heeft de conservatieve president van Colombia Mariano Ospina Perez de staat van beleg afgekondigd en een strenge oensuur ingesteld. Militaire patrouilles trekken door de straten van Bogota, de hoofdstad van Columbia. Dit is één der eerste foto's, die uit Colombia werden ontvangen, sinds de afkondiging van de staat van beleg. Vice-president Barkley (72) trouwde met weduwe (38). De vice-president van de Verenigde Staten, Alben Barkley, die Donderdag a.s. 72 jaar wordt, is in het huwelijk getreden met een 38-jarige vrouw. De kerkelijke plechtigheid werd slechts door de naaste bloedverwanten van het bruidspaar bijgewoond. Er waren meer journalisten dan gasten aanwezig. echte Rembrandt te kopen. Jammer alleen, dat wij zelf zo'n buitenkansje nooit eens hebben. In het buitenland zgn het de de batten in Lake Success geweest, die de geesten bezig hielden. De Russen beginnen met de olgftak te zwaai en en verklaarden zich zowaar be reid om atoom-controle te aanvaar den. Engelsen en Amerikanen heb ben zich op hun beurt weinig vre delievend getoond en in een sponta ne reactie deze bolsjewistische vre delievendheid, huichelarij genoemd. Die reactie was o.i. te spontaan en zal door de Russen natuurlijk pro pagandistisch worden uitgebuit. Welnu: de wereldvrede is een te kostbaar iets om mogelijke toenade ringspogingen van Moskou zonder meer en overhaast van de hand wfl- zen Tot slot van dit overzichtje: Duitsland! We moeten er nog aan wennen, dat Duitsland, althans het Westen daarvan in yitempo weer te paard wordt geholpen. Schreven wij enkele dagen geleden dat een beeld uit 't jaar 1945 (vóór de Duitse capitula tie) aan een beeld uit een andeiv wereld doet denken, de wereld van thans verandert opnieuw: Duitsland herovert zich een plaats in West Europa. Nu dat zo is en zonder dat men nu dadelyk de Duitsers als boe zemvrienden behoeft te verwelko men, lijkt het ons toch noodzakelijk, dat Nederland zyn houding tegen over Duitsland snel bepaalt en toe nadering zoekt. Zonder Indonesië heeft ons land het Duitse achterland harder nodig dan ooit. De afwach tende houding, die regering en par lement aannemen, is alleszins ver klaarbaar tegenover het volk, dat in nabij verleden nameloze ellende over Nederland bracht. Politici echter moeten vooruit zien. En in de toe komst zal Nederland het zonder Duitsland niet kunnen stellen. Zo ligt de harde werkelijkheid nu een maal. Verliezen in Indonesië. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. Landmacht: Gesneuveld 12 November sold. D. Brouwer, afkom stig uit Haskerland; korporaal G. v. d. Eynden, afkomstig uit Valkcns. waard; gesneuveld 1 Augustus (na vermissing): sold. A. Hootsen, afkom stig uit Veenendaal. Het K.N.I.L. leed geen verliezen. De zaak Judith Copion. De zaak Judith Copion heeft in en buiten de Ver. Staten veel deinlnc gewekt. Jndith was tot voor kort verbonden aan het Amerikaanse de partement van Justitie en werd ont slagen op beschuldiging van spionna- ge Zy zou geheime documenten heb ben ontvreemd en overhandigd aan de Rus Gubitchev. verbonden aan de Sowjet-ambassade Zij zelf echter ontkent dit en be weert. dat zij met Gubitchev uit sluitend „in vriendschappelijke ver houding" stond. Zij zal nu ten tweede male voor de rcchtpr en jury moeten verschijnen. Twee doden bij mislukte landing van Spitfire Toestel drong gebouw op vliegveld Twente binnen. Vrijdagmiddag om kwart over twaalf is een Spitfire van het vlieg veld Twente na een mislukte landing tegen een massief stenen gebouw, waarin de K L.M. en do Rykslucht- vaartdienst zUn gevestigd, gevlogen. De piloot, de enige inzittende, kwam daarby om het leven. Het toestel drong zich als gevolg van de enorme snelheid in het ge bouw waardoor een van de leden vanr het personeel van de Rijkslucht vaartdienst, de heer Schurer. op slag werd gedood Twee andere personen werden zwaar gewond. In het gebouw brak brand uit, die onmiddellijk door de militairen werd bestreden, later nam de brandweer uit Enschedé de be strijding van het vuur over. De twee zwaargewonden zijn naar het R.K. Ziekenhuis te Enschedé overgebracht. De Spitfire was opgestegen om en kele duikvluchten boven het vliegveld uit te voeren. Het toestel is van grote hoogte op het doel gedoken en is daar by te ver doorgegaan. Even voor de duik had de vlieger, ltn. J. van Huis stee uit Gilze-Rijen, herhaalde malen de verkeerstoren opgeroepen, hetgeen een aanwijzing kan zijn, dat er iets niet in orde was met het toestel. De vlieger heeft op het antwoord liet ge reageerd, doch dicht bij de grond ge komen heeft hij nog uit alle macht ge probeerd zijn toestel op te trekken. De Spitfire heeft de grond geraakt, is doorgeschoten en daarna tegen het stenen gebouw uit elkaar gespron gen. De heer Scheygrond, hoewel zwaar gewond, is uit de bovenverdie ping van het zwaar beschadigde ge bouw gesprongen en door twee aan wezigen opgevangen. De strijdkrachtenprogramma's op Zaterdag zullen vervallen gedurende de periode, dat de zender twee uur per dag stilstaat. Prov. Staten van Groningen lieten onderzoek naar de mogelijkheid hie rvan instellen. Commissie presenteert reeks concrete voorstellen. In de winterzitting van de Prov. Staten van Groningen is besloten een commissie in te stellen met de op dracht te onderzoeken of het moge lijk en gewenst is wyziging te bren gen in de taakverdeling tussen RUk en provincie in die zin. dat de huis houding der provincie wordt ver ruimd en dat het provinciaal bestuur meer dan tot dusver by de uitvoering van wetten en algemene maatregelen van bestuur wordt betrokken In het thans gepubliceerde rapport constateert de commissie, dat de tyd wel rijp schijnt voor pogingen om verandering te brengen in de toe stand waarbij de Provincie steeds meer moeite heeft om tussen de voortdurend toenemende bemoeiingen van het Rijk en der gemeentebestu ren een eigen terrein te handhaven Genoemd wordt het groeiend inzicht dat de centrale overheid zodanig overladen is, dat zij bij de volvoering van haar taak niet meer aan de hoog ste eisen van doelmatigheid en effi- ciëncy kan voldoen. Voorts wordt ge- Wezen op het groeiend provinciaal be sef. Uitbreiding van de provinciale taak brengt de noodzakelijkheid mee. dat ook de geldmiddelen van de pro vincies worden uitgebreid. nl het rapport worden concrete voorstellen tot uitbreiding van de taak der provincies gedaan. De com missie wil afschaffing der Koninklij ke goedkeuring van provinciale ver ordeningen en van de besluiten, die de geldmiddelen der Provincie aan gaan. zonderd worden de begro ting. do belastingverordeningen en reglementen voor waterschappen, e.d en de besluiten tot oprichting en op heffing van dergelijke lichamen. De vernietiging en schorsing der niet aan goedkeuring onderworpen beslui ten der gemeentebesturen kan naar het oordeel der commissie van de Kroon op G S, worden overgebracht evenals de benoeming enz. van de be stuurdprs der kustwaterschappen. Ook acht zij de mogelijkheid van uitbrei ding noodzakelijk van het aantal Statenzittingen. STREEKBELANGEN. Bij de voorziening in streekbelan- gen zou de provincie ia veel belang rijker mate dan tot dusver kunnen wor den ingeschakeld. Daartoe zou de be voegdheid tot het opleggen aan ge meenten van gedwongen samenwer king t.a.v. streekbelangen van de Kroon op het prov. bestuur moeten overgaan. Ook op het terrein der volksge zondheid is een taak voor de Provin cie weggelegd. De commissie stelt zich voor, dat er een „raamwet" tot stand komt die de provincies en de grotere gemeenten verplicht een ver ordening op de volksgezondheid te maken en per district of gemeente lijk inspecteurs en medische diensten in te stellen. Het Rijk behoudt alleen een klein apparaat voor het opper toezicht en coördinatie van de pro vinciale en stedelijke diensten. VOLKSHUISVESTING. De provinciale directies van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting zouden wellicht beter tot provinciale diensten kunnen worden gemaakt. Deze zouden kunnen worden gecoör dineerd met de bestaande prov. pla nologische diensten, terwyi naar sa menwerking met de E.T I.'s gestreefd moet worden. Ook op het terrein der van provin- ciewege gesubsidieerde opbouworga- nen beweegt zich de laatste jaren een Rijksdienst, nl. die van de zgn Ryks- consulenten voor sociale bijstand. De commissie geeft uiting aan haar be zorgdheid dat deze dienst de nog jon ge opbouworganen zal overvleugelen. Het rapport stelt voorts vast dat in sommige gevallen bepaalde rijksdo meinen beter door de Provincie kun nen woren beheerd dan door de Rijksdienst der domeinen. In die ge vallen zouden eigendom eventueel tegen betaling en beheer aan het prov. bestuur moeten worden overge dragen. is het 25 jaar geleden, dat Hippoliet Meert, de leider van de Vlaamse beweging, te Mid delburg overleed. Helpers van dienstweigeraars gearresteerd. Op vermoeden van hulpverlening aan militairen, die weigerden naar Indonesië te vertrekken, heeft de po litie te Bergambacht één echtpaar en te Ammerstol twee echtparen ge arresteerd. Zij werden overgebracht naar Rotterdam en na yerhoor vry- gelaten. De onderwijzer B. uit Krim pen a.d. Lek, die eveneens gearres teerd werd. bleef in arrest. Men doet er alles liever zelf Toen burgemeester A. H. Vermeulen van Dreischor op het station te Soest aan een nieuwsgierig spoonvegambtenaresje vertelde, dat hij naar Dreischor ging, vroeg het meiske: „Ligt dat in de Amerikaanse zone?" Is het niet kostelyk? En dan te bedenken, dat in de gulden dagen van weleer elk schuchter jonkman van Zlerikzee, die een jongedochter vryde, haar uitnodigde voor een uitstapje naar Dreischor! En te weten, dat de Schouwenaars en Duivelanders, die wilden ge. nieten van landeiyko rust en een feestciyk maal, sedert eeuwen Drei. schor als ontspanningsoord kozen! In het hart van het dorp staat de massale tweebeukige kerk, die omgeven is met sierlijke bomen. 25e ziet er wat vervallen uit, maar ze symboliseert de oude glorie uit de tijd toen Dreischor nog een eiland was en de kerk daarvan het mid delpunt vormde. Om de hof, die zich rond de kerk uitstrekt, loopt de kerkgracht, waarin goudvissen dar telen en waterlelies bloeien en om die gracht ligt de Ring van Drei schor, de cirkelvormige hoofdstraat met haar huizen en huisjes in ve lerlei trant, die allen uitzien op de kerk. IDEAAL DORP. Dreischor is waarschijnlijk het mooiste dorp van Zeeland, niet omdat het veel natuurschoon zou hebben of andere buitenissigheden zou bezitten, waarmee dorpen zich —lieren, die fraai willen* heten. een, het is enkel mooi als doi is harmonisch en evenwichtig Het en het benadert het ideale dorp, zo als dat in de loop van vele eeuwen rustig groeit. Ieder, die voor het eerst de Ring van Dreischor betreedt, voelt de bekoring, aie van deze dorpskern uitgaat. EEN VRIJPLAATS. Men proeft er ook de geest van zelfstandigheid, die de bevolking ty peert. Wanneer we vertellen, dat net oude eiland Dreischor een vrij plaats is geweest, waarheen onaf- hankelgke mensen een toevlucht vonden, dan is die geest van zelf standigheid begrijpelgk. De bewoners willen niet afhanke lijk zijn van instellingen buiten de gemeente. Ze doen alles liever zelf. Ze zijn er zelfs in geslaagd het vraagstuk van de werkloosheid al tijd zonder hulp op te lossen. Ze hebben hun eigen culturele vereni gingen en hun redernkerskamer. Ze hebben een eigen dokter, ook al komt dat wat duurder uit en ze hebben een wijkverpleegster, voor wie de gemeente een gulden per ziel per jaar betaalt! Men heeft die offers voor de eigen dorpsgemeenschap over! GRAFSTENEN. Het gemeentehuis, dat een prach tig oud geveltje heeft, is wat klein en behalve twee oude schilderijen van het kasteel Windenburg. dat in vorige eeuwen by de ingang van 't dorp stond, bevat het weinig merk waardigs. Des te merkwaardiger is de kerk. waarin nog de grafste nen van de kruisvaarders getoond worden, die zich „ridder van Jeru zalem" noemden. In een aparte hoek ligt het grote grafmonument van Pieter Mogge, heer van Dreischor. Hij was in de zeventiende eeuw lid van de Staten Generaal en hij vrees de blijkbaar, dat het nageslacht hem niet zou eren met een graf gedenk te ken, want hij vermaakte aan Drei schor 30.000 met de opdracht een monument voor hem op te richten. DE MARMEREN DOOD. Dat monument is wat ongewoon uitgevallen. We zien er een marmeren Dood op lopen, die aan een gouden staat een schaapje, een keten en andere eretekenen torst! In het koor van deze protestantse kerk liggen zelfs nog de Gothische grafstenen op de priestergraven met de namen van de pastoors. Typisch is het dat een deel van deze kerk thans in gebruik Ls als Fröbelschool, maar over enkele we ken zal dat anders worden. Dan gaan de kleuters uit de kerk-gewel- ven over naar een fris lokaal van de Lagere School. Dat zal voor Drei schor een hele verbetering z$ni KORTE PRED1CATIE „Als een, dien zijne moeder troost, alzoo zal Ik u troosten,, (Jes. 66» 3) Wie kan een kind zó troosten als een moeder? Als het zich heeft be zeerd, zich eenzaam of gekrenkt voelt, geen raad meer toeet in z'n kinderlijk verdriet, dan is er één veilige beschut ting tegen alle hardheid: moeder. En zelfs als tcij volwassen zijn geworden, dan ligt er in de klank van dit woord nog altijd een wereld van troostende liefde besloten. De Bijbel zegt: zo is «io God! Hij is niet alleen Uw Vader, die barmhartig voor u zorgen wil, via ar ook uw moeder, die u liefdevol troosten wil. Op de laatste Zondag van het kerkelijk jaar (morgen) vraagt de Kerk u: hebt ge troost nodig? Komt tot Gód, die u alleen als een moeder kan troosten in al uw verdriet. Of gaat u soms zonder tranen door het leven? Schcamt u zich voor uw tranen? Zoekt u altijd de zonzijde? Ach, waar om zullen wij elkander bedriegen? Wie zal de tranen tellen, die afge- schreid worden op deze aarde? Ge schreid om het leven en om de dood, om ziekte en ongeluk, van teleurstel ling en pijn over wat ons ontnomen of niet gegund wordt. Wie riet dere tranen? God! Ook u wilt Hij troosten. Maar om deze troost te ontvangen, is één ding nodig: dat wij kinderen zijn. Zolang wij zo groot en flink zijn, dat wij zelf onze tranen nog willen af drogen, kan God ons niet helpen. Al leen als wij het hart van een kind hebben, zal de hartelijke goedheid Gods ons troosten. Maar dit kinderlij ke hart ontvangt een mens alleen, als hij knielt voor het kruis van Christus, als hij zich daar zijn zonden laat ver geven en zo om Christus' wil een kind van God wordt. God staat met open armen voor ons klaar om ons aan zijn hart te koeste ren, zccls een moeder haür kind. Zul len wij dan niet komen? Breskens. J. H. van Beusekom. De moord in Parijs thans opgehelderd. DRIE FRANSE MILITAIREN GEARRESTEERD. De Franse politie heefft twee ma trozen en een soldaat gearresteerd, die beschuldigd worden van de moord op de 43-jarige Engelse zakenman De Muralt. Het drietal heeft volgens de politie bekend, De Muralt om het leven te hebben gebracht en een bedrag van 4500 francs (ongeveer 50 gulden) als mede enige sieraden van hem te heb ben gestolen. Het drietal was met verlof in Pa rijs en had de Engelsman 's nachts ontmoet. Hij nodigde hen eerst uit een borrel te gaan drinken en later een autoritje met hem te maken. Vlak bij zyn woning is toen in de kleine auto een vechtpartij ontstaan. Zy wierpen een plaid over het hoofd van De Muralt, en sloegen hem net zolang, totdat hij zich niet meer be woog. Het was helemaal niet hun be doeling geweest om De Muralt te do den of hem te beroven, aldus ver klaarden zij. VRLJ VEEL BEWOLKING Half tot zwaar bewolkt met plaatse lijk enige lichte regen of motregen. Zwakke tot matige wind tussen Zuid- Oost en Zuid. Weinig verandering In temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1