KAPPIE verliest Je k Nieuws uit Zeeland Ere metaal voor de machinist van Breskens' reddingsboot Kappie en de Maat treden op voor de jeugd MARKTBERICHTEN Scheepvaartberichten STEMMEN DONDERDAG 17 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „Als machinist zie je weinig van de redding zelf". „Wanneer n zegt, dat het In de krant staat, zal het wel waar zyn", aldus verklaarde ons de heer A. v. d. Ster, eerste machinist van de reddingsboot „President J. W. Wierdsma" te Breskens, toen wü hem geluk wensten met zyn onderscheiding: de zilveren medaille voor mens lievend hulpbetoon. „Persoonlek heb ik daarvan nog geen bericht ge. had, weliswaar had de Inspecteur uiy dringend verzocht om aanwezig te z\jn bij de receptie van de jubileren de reddingsmaatschappyen in Den Haag, maar daar mijn vrouw ziek is, kon ik aan die uitnodiging geen ge. hoor geven. Wanneer het nodig is om er met de reddingsboot op uit te gaan, als er een schip en aus mensen in ge vaar zijn, dan "zyn wij natuurlijk present, maar voor een receptie naar Den Haag reizen, terwijl mijn vrouw in het ziekenhuis ligt en het niet al te best maakt, u begrijpt, dat ik daarvoor niets voelde.'' EEN KASTJE. Dat was de eerste reactie van de heer v. d. Ster, toen wij hem einde lijk hadden gevonden, ergens op liet haventerrein in Breskens. In de ge zellige woonkamer van zijn Zwitser se noodwoning aan de Scheldekade hebben wij daarna een babbeltje met hem gemaakt, hoewel het nogal .vat moeite kostte liem op zijn praatstoel te krijgen. Een kastje aan de wand, waarin een aantal medailles prijken, bleek tenslotte een goed aankno pingspunt, want deze medailles wa ren even zoveel bewijzen van de mooie staat van dienst, die de heer v. d. Ster heeft bij de Zuid-Holland se Mij. tot redding van drenkelin gen. Met de zee is de heer v. Ster wel vertrouwd. Als jongmaatje heeft hij gevaren op de haringloggers en 11 jaar op de stookplaat gestaan van onze beroemde zeeslepers, waarmee hij alle wereldzeeën neeft bevaren. In 1922 kwam aan dat zwerven 'n eind, omdat het gezinsleven eisen ging stellen. De heer v. d. Ster werd toen aangesteld als tweede machi nist op de reddlngsboo in Hoek van Holland, 't Was weliswaar 'n karig bestaan, doch men had een geregel der leven. REDDINGEN. Vertelt U ons eens iets van die redding, waarbij u zelf gewond werd De heer v. d. Ste< keelt ons verwon derd aan. Hg wist namelijk niet dat wij kort tevoren met zijn dochter hadden gepraat! Toen hem dat duidelijk was ge maakt, kwam ook de medaille te voorschijn, die hij voor deze redding ontving. Het was op 2ö November 1928 Het Noorse s.s. „Christiaan Micliielsen" was by ter Heijden, een kwartier varen van Hoek van Hol land, tijdens stormweer terecht ge komen tussen de brekers op het strand. Er stond een geweldige bran ding en de reddingsboot werd meer malen met grote kracht te^en het schip geslingerd, Daardoor kwam 't diat aan de boot veel schade werd aangericht. „Ik stond", zo vertelde de heer VJ-d. S., „als tweede machinist op de stook plaat van lYa m2, (het was toen nog 'n stoomreddingsboot) toen plotseling 't water tot de stookplaat doordrong. Het bleek dat de deksels van de ko lenbunker op het dek waren verwron gen en daardoor kwam het water naar UIT DE PERS ERGERLIJKE PARTIJDIGHEID. „Het Parool" signaleert een ergerlijk staaltje van onwetenschappelijke partij digheid, blijkende uit 'n pasverschenen nieuwe kleine encyclopaedic: „Daarin lezen wij. dat Gerbrandy „na de bevrijding optrad als voorzitter van het Nationale Comité Handhaving Rijks eenheid. in welke functie hij op zeer principiële en vaak hartstochtelijke wijze de strijd voerde tegen de afscheiding van Ned. Indië van het Koninkrijk". Soortge lijke vermeldingen vallen de „staatsman" Weiter en vele anderen ten deel. Maar van dr Drees hebben dc samen stellers van deze kleine encyclopaedic nog nooit gehoord. VVèl Beel wordt vermeld maar géén Schermerhorn. Wèl de land verrader Seyffardt. alphabetisch toevallig op de voet gevolgd door Seyss Inquart maar géén H. M. v. Randwijk. Wèl Rom- me géén Vorrink. Wèl Badings géén Henkemans, Vermeulen, Van Lier Het zijn maar wat losse grepen, in een verloren avond-uurtje. Wie nog méér namen van landgenoten mocht missen (toevallig allen progressief en/of vrfj van collaboratie) trooste zich met de vermel ding v^n Mengelberg en Eva Braun, of lave zich cultureel aan de opsomming van groten als Piet Bakker en Jan de Har- t og— dan wel politiek aan admiraal Hel- frich (met Rijkseenheidfanfare, compleet). The rest Is silence. Dat schreef Shake speare. Dit staat er wèl in". De fiscale medewerker van „Trouw" betoogt, dat de abnormaal hoge belas tingstarieven het onmogelijk maken om „de stand op te houden" en nog iets aan philanthropische luxe te doen: „Dank zij de o.i. te hoog opgevoerde progressie kan degene, die vroeger in be langrijke mate aan philanthropic deed. zich op het ogenblik deze luxe nog maar in zeer bescheiden mate permitteren. Het gevolg is dan ook, dat vrijwel alle phi lanthropische en culturele instellingen met permanente tekorten te kampen heb ben. Ook hier zou een iets ruimer stand punt van de fiscus wenselijk zijn. In verschillende Janden zijn dergelijke giften volledig aftrekbaar voor de Inkom stenbelasting. Wij kunnen ons voorstel len, dat de minister van Financiën gezien onze precaire budgetaire positie een der gelijke regeling op dit ogenblik onaan vaardbaar zou achten. Te overwegen zou echter zijn om bij voorbeeld 50 pet. van dergelijke giften aftrekbaar te maken. Thans moet de overheid dikwijls hulp verlenen in de vorm van subsidies. Wanneer deze gelden dan toch uit de belastingen moeten wor den opgebracht, zouden wij er verre de voorkeur aan geven om hier meer het particulier initiatief te stimuleren en ge. deeltelijke ontheffing voor de Inkomsten belasting te verlenen". binnen. Er moest echter koste wat het koste stoom worden gehouden, omdat anders de reddingsboot verloren zou zijn geweest. Ik werd verscheidene malen tegen de grond geslingerd en het water, dat tot de stookplaat door drong, verdampte tot stoom, zodat ik practisch niets meer kon zien. Met mijn handen heb ik de kolen op het vuur gegooid, terwijl het bloed mij langs het gezicht gutste. Wij hebben het geklaard en 23 man van de Noor gehaald. Helaas zijn drie Noren ver dronken. Wij brachten de schipbreu kelingen behouden in de haven, waar de dokter reeds gereed stond om mij te verbinden. Ik had nl. een paar ga ten in mijn hoofd. Ik was echter een tijdje voor de dokter onvindbaar, om dat ik op zoek was naar de bril van één der Noren. Die bril had hij bij ons aan boord verloren. De man kon zonder bril niet zien. Ja, dat was 'n zware redding. Een andere moeilijke redding was op 21 October 1941 toen het Duitse s.s. „Berta Engelina Frit- zen" op de Maas vlakbij Rotterdam in tweeën was gebroken. Er bevonden zich 5 man aan boord, die zich had den vast geklemd aan de over het schip zwiepende laadbomen. We heb ben onze schuit toen 14 maal langszij moeten gooien, alvorens wij ze alle vijf te pakken hadden. Als machinist zie je weinig van de redding zelf. Je moet er voor zorgen, dat de machine blijft draaien, dus is het zaak beneden te blijven, wat er boven ook gebeurt. Later hoor je dan wel hoe alles gegaan is". Hoeveel mensen hebt u in to taal helpen redden? Dat weet is beslist niet, antwoord de de heer v. d. Ster. „Een boekhou ding houd ik er niet op na. Hoe vaak 8. Pi R had wonder boven wonder de bag germolen weer be reikt, en dat was maar net op het nippertje, want bijna had die stomme stuurman hem in de gaten ge had! „Dat doe ik geen tweede keer meer!'' dacht Pi R, terwijl hij over de baggermolen kroop, om niet gezien te worden. „Die QuX kan me wel van aller lei werkjes op laten knappen, maar het moet toch niet te gek worden!" De storm ging weer liggen, en hoewel er nog een bolle wind bleef waaien, was het weer toch erg opge knapt. Het was een paar dagen later, en Kappie stond bij de Maat op de brug. Hij had een zeekaart by zich en bestudeerde die ernstig. „Ik weet niet hoe het komt, jong," zei hij. „Maar ik snap niets meer van de koers! Het lijkt wel, of ons kompas niet meer in orde is.ik kan er geen wijs meer uit worden". „Het kompas is altijd in orde geweest!" zei de Maat. „Daar ligt het niet aan! Er is de één of andere narigheid, maar niet met het kompas. Ik voel de ellende in de luchtwist ik maar wat het was! M'n eksteroog steekt niet meer. dat is het niethet heeft iets met dat spook te maken, dat ik een paar dagen geleden zag. let U maar eens op!" Pi R zat weer onderin de baggermolen, en hij draaide aan de kokarde van zijn hoge hoed. Eindelijk hoorde hij de bekende schorre stem van Qu X. „Hallo. Pi R! Hallo Pi R! Wij zijn de „Kraak" tot op een paar mijlen afstand ge naderd! Neem vannacht nog de maatregelen, die wij afgesproken hebben! Verder geen be richten!" „Gelukkig!" mompelde Pi R na deze woorden van Qu R. „Ik verheug me op vannacht!" is het niet voorgekomen, dat wij een bemanning van boord hebben gehaald, die later weer op het schip terugkeer den. Dat noem ik geen reddingen. In 1946 is de reddingsboot „President J. V. Wierdsma" naar Breskens overge plaatst, waar het heel wat kalmer is dan in Hoek van Holland. In 1947 hebben wij nog een aantal mensen van de Meerkerk gehaald, maar daar was geen gevaar bij. Ik hoop hier in Breskens mijn pensioen te halen". Wanneer wij de robuste zeerob ver wonderd aankijken, omdat hij er nog zo jeugdig uit ziet, verklaart hij la chend, dat hij al 61 jaar is. Het is haast niet te geloven! Haagse drogist had de schrik van zijn leven. Een Haagse drogist heeft Dinsdag waarschijnlijk de schrik van zijn le ven gehad, 's Middags had zich in zyn winkel een onbekende dame ver voegd, die hem verzocht 300 gram „Azijnzuur" te leveren. Dit gebeur de, doch 's avonds kwam de drogist ontsteld tot de ontdekking dat hy inplaats van „azijnzuur", „accu- Si Nicolaas-Aciie van de PZ.C. Voorstellingen in Viissingen, Goes, Middelburg en Zierikzee Zoals wij reeds eerder mededeelden, organiseert de P.Z.C. ook dit jaar weer een Sint-Nicolaas-actie, en wel een waarbij de zo populaire „Kappie" een belangrijke rol gaat spelen. St. Ni- colaas heeft het met Kappie, de Maat en Signor Rivaldi op een accoordje gegooid, en komt nu met deze zo welbekende per sonen naar Zeeland, om te Middelburg, Viissingen, Goes, Oost burg en Zierikzee voor de kinderen voorstellingen te geven, waarbij ze als hoofdpersonen in een gloednieuw avontuur zul len optreden. Deze voorstellingen zullen plaats hebben: Te Viissingen op Woensdag 30 November. Te Goes op Zaterdag 3 December. Te Middelburg op Woensdag 7 December. Te Zierikzee op Zaterdag 10 December. Over voorstellingen te Oostburg zullen zo spoedig mo gelijk nadere mededelingen volgen. Bij gunstig weer zullen de Sint met Zwarte Piet en genoemde povtilaire figuren in open rijtuigen een rondrit door de stad maken. Een toegangsbewijs kan men verkrijgen door inlevering van door de in ons blad adverterende winkeliers bij aankopen van een bedrag van minstens f 1.te verstrekken bonnen voor het bedrag van de aankoop. Alle deelnemende toinkeliers ad verteren in ons blad en bij de zaken, die bonnen uitgeven, wordt dit door middel van een geel biljet voor een der étalage- ramen bekend gemaakt. In deze zaken worden de bonnen op verzoek verstrekt. MEN MOET DUS OM DE BONNEN VRA GEN! Voor elke f 10— aan bonnen kan men aan onze kan toren een toegangsbewijs afhalen. Te Viissingen, waar het eerst voorstellingen worden gegeven, n.L op Woensdag 30 November, des nam. 1 uur, 8 nur en 5 uur, worden door de winkeliers bonnen afgegeven van 18 NOV. tot en met 28 NOV. De bonnen kunnen voor toe gangsbewijzen worden Ingewisseld ten kantore van de P. Z. C. te Viissingen op Donderdag 24, Vrijdag 25, Maandag 27 en Dinsdag 28 Novem. ber des namiddags van 5.30 tot 6.30 uur. Voor Middelburg, Goes en Zierikzee volgen nadere aankondi gingen. De winkeliers geven in Middelburg de bonnen uit van 25 November tot en met 5 December, in Goes van 22 November tot en met 1 December en in Zierikzee van 22 November tot en met 3 December. Zoals reeds gezegd, volgen over Oostburg eveneens nadere mededelingen. LET IN DEZE PERIODE DUS OP ONZE ADVERTENTIE-PAGINA'S! En dan tenslotte nog iets: De voorstellingen zijn bedoeld voor de kinderen. Laat de ouderen er zich dus van onthouden, opdat zoveel mogelijk kinderen er van kunnen genieten. En ver mijdt ook, dat dezelfde kinderen tweemaal een voorstelling be zoeken. zuur" had verkocht, wat een zeer gevaarlijk gif is. Een extra-politiebericht werd nog via Hilversum en de plaatselijke ra dio-distributie omgeroepen, doch re sultaat leverde dit niet op. Woensdagmorgen trok in alle vroegte de Haagse politie er met n radiowagen op uit om in de omtrek van de Paul Krugerlaan het bericht verscheidene malen om te roepen. Dit had succes. In de Pretorius- a traaf meldde zich een aldaar wo nende dame aan, die vertelde azijn zuur te hebben gekocht. Zy had een fedeelte voor de inmaak gebruikt, et resterende deel, dat inderdaad „accuzuur" bleek te zijn. werd door de recherche in beslag genomen. De betrokken dame spreekt en verstaat de Nederlandse taal onvol doende en had het radio-bericht niet begrepen. Zij werd door de buren op de hoogte gebracht. Anton Preisinger, die gekozen is om de Christusrol te vertolken bij de pas siespelen in 1950, heeft nu bekend, lid te zijn geweest van de Nazipartij. Naar vernomen wordt, zal de Vei ligheidsraad in zijn vergadering van a.s. Vrijdagmiddag de Indonesische kwestie bepreken. KERKNIEUWS. NED. JERV. KERK. Aangenomen naar Colijnsolaat W. S. Hugo van Dalen, laatstelijk pred. te Paramaribo, die bedankte voor Wa- terlandkerkje. Bedankt voor Voorthuizen (2e pred. pl.) J E. Klomp te Molenaarsgraaf. Ds. A. W. M. Odé, Ned. Herv. pre dikant te Goes heeft bedankt voor het beroep naar Zwijndrecht. GEREF. KERKEN. Beroepen te Hollum (Ameland) M. J. Vermeer, laatstelijk pred. te Niezijl; te Zuidhorn E. G. Buitenbos te Winsum (Gr.) CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te 's-Gravenzande C. v. d. Weele te Harderwijk. REM. BROEDERSCHAP. Aangenomen naar Amsterdam, dr. G. J. Hoenderdaal te Arnhem. Onze dromen hebben betekenis Er zal niet spoedig iemand te vin den zijn. die nóóit in zijn slaap droomt, terwijl waarschijnlijk ook maar weinigen zich nimmer hebben bezig gehouden met de vraag, wat zo'n droom nu eigenlijk is en of men er enige betekenis aan moet hechten. Een groot aantal Middelburgse „dro mers" vond Woensdagavond in drs. W. A. Nell, die op uitnodiging van de Z.V.U. een lezing hield in de Con certzaal over „Dromen en hun bete kenis" een leidsman, die een grote deskundigheid op dit gebied bezit en zich tevens een zeer onderhoudend verteller toonde. In het eerste deel van zijn causerie noemde drs. Nell de formele kenmer ken van de droom en wees er op, dat deze dikwijls veroorzaakt wordt door physische prikkels of door psychische invloeden. Hij noemde enige „soor ten" dromen en gaf daarvan tal van frappante voorbeelden. Na de pauze stond hij geruime tijd stil bij de z.g. individuatiedroom. die vaak voor komt, wanneer de betrokkene van het ene tijdperk in zijn leven naar het an dere overgaat, wanneer hij of zij in een geheel andere levenssfeer komt en zich daaraan moet aanpassen. Drs. Nell verklaarde, dat er twee „technieken" zijn om de dromen te benaderen, die van Freud, die het as sociatie-element sterk naar voren haalt en die de droom vrijwel altijd wil zien als een gehallucineerde wens droom, alsmede die van Jung, die de bestanddelen van een droom voorna melijk. beschouwt als symbolen. De spreker van deze belangwekkende avond was van mening, dat men in zijn droom in de eerste plaats zich zelf ontmoet; het „vertalen" van onze dromen is dan ook niet zonder bete kenis, want men vergroot er zijn zelfkennis door. De secretaris van de Z.V.U., de heer Gerritse, leidde drs. Nell in en zeide hem tenslotte, nadat nog een aantal vragen was bantwoord, dank voor zijn verhelderend betoog. Kampioenen „Scheldegouwen" worden gehuldigd Zaterdagavond houdt de motorclub „Scheldegouwen" haar jaarlijkse alge mene vergadering in het Nederlands Koffiehuis te Middelburg. In het be stuur zullen niet terugkeren de heren G. J. Eijkelenboom. wegens vertrek naar Rotterdam, C. Huybregts en M. G. v. Oosten, laatstgenoemden wegens drukke werkzaamheden. De agenda bevat een aantal voor de Zeeuwse motorsport buitengewoon belangrijke punten. Verder staat er op het pro gramma de huldiging van drie kam pioenen. Het zyn dr. J. C. Arends uit Hansweert, die de wisselbeker in ont vangst zal nemen en de wachtmeester Millenaar van de verkeersgroep der Rijkspolitie te Terneuzen, die met zijn opperwachtmeester Boogaard in het zijspan, kortgeleden 't politie zijspan- kampioenschap van Nederland be haalde. Beide politiemannen zullen ter herinnering aan dit kampioenschap 'n plaquette ontvangen. VEILING „WALCHEREN". Van 16 November. Fruit. Appels: Jonathan 2041. Goud- reinet 21—38, Laxton Superbe 2942. To maten 1672. Peren: Comtesse de Paris 12—29. Legipont 20—30. St. Remy 14—15, Emile d'Heyst 1018. alles per kg. Aard appels: Bintjes bonken 8.508.70. Koop- ans blauwe 6.30 per 100 kg. Groenten: Andijvie 628. Bloemkool I '—74. idem H 16—24, idem Hl 8—16, Ro- dekool 5-5013. Savoijekool 624. Witte- kool 612, Boerekool 612, Chinesekool 13—15, Kroten (kg.) 6—11. Peen (kg.) 5.50 Prei 826. Spinazie 1517. Spruiten 89. Veldsla 15—49. Uien 6—25. Bos- kroodt 2—8, Bospeen 6—22. Witlof 65—80. Sla kg.) glas 59—1.16. VEILING „ZUID-BEVELAND". Van 16 November. Bloemkool I 3440. idem II 2530. idem III 1415. Knolselderij I 11, idem n 78. alles per stuk. Groene savoye kool 622. Rode kool 7—12. Boerekool 11—15, Sprui ten 45—69, Andijvie 7—16, Prei 16—26, Uien afw. 1.5—8, Uien stek 3.57, alles per kg., Wortelen 1112, per bos. VEILING KRABBENDIJKE EN O. Van 16 November. Gewone veiling. Appels: Goudreinette 11—47, Jonathan 12—48, Cox Oranje 30— 73. Golden Delic. 15—26. Glorie van Hol land 1336. Zoete Ermgaard 918. Ster appel 13—27, Bellefleur 1035, Present van Engeland 1839, Peren: Comtesse de Paris 8—39, idem (export) 33. Bonne Louisse 1450, St. Remy 818, Kleipeer 10—18, B. Alex. Lucas 12—40. Zwijndr. Wijnpeer 615, Appel val en kroet 5 7.90, alles per 100 kg. VEILING KAPELLE-BIEZELINGE EN O. Van 16 November 1949. Appels: Goudreinette 1551, Jonathan 1549. Cox's Oranje Pippin 2043, Zure Bellefleur 926, Notarisappels 1621, Gl. van Holland 27, Laxton's Superb. 31, Sterappel 522, Bismarck 9—18. Court Pendu 913, Franse Reinette 24. Gr. Kroon 616, Bram ley's Seedling 1617. Golden Delicious 6—28, Allington Pippin •18, Huismanszoet 514, Ermgaard 5— 24, Hollands Zoet 517, Weyning 11—21, Valappels 14. Kroetappels 6,5, Peren: Comtesse de Paris 4—34. Conférence 12— 29. Nouveau Poiteau 46.5, Doyenné du Cornice 30—80, le Curé 10—13, Kweepeer 10, Beurré Alex. Lucas 12—26, Zwijndr. Wijnpeer 14. Jodenpeer 5,57, Joseph, de Malines 310. Duchesse William 712. Winterrietpeer 411, Chaumontel 15—13, Wintersuikerij 4—9, Beurré d'Anjou 6— 11. Saint Remy 7—18,5, Pondspeer 814. Kleipeer 5—15, Gieser Wildeman 3—23, Winterloutje 514. Diversen: Mispels 16— 23, Druiven 50—1.21. Uien 4.5—7,5, Breek- peen 4, Rode kool 5.5, alles per kg.. Noten 4, per stuks. VISMIJN TE VEERE. Van 16 November. Exportgarnalen 893 kg.: 80—1,37; Han delsgarnalen 105 kg.: 51; Pellerügarnalen 480 kg.: 45; Schar 130 leg.: 29—43: Bot 116 kg.: 44—57; Wijting 310 kg.: 12—16; Rog 43 kg.: 821; Kabeljauw 7 kg.: 73. s VEILING „ZUID-BEVELAND". 15 November. Appels: Goudreinet 1943. Zure Belle fleur 1326. Sterappel 1621. Cox Oranje Pippin 2376. Jonathan 1650. Golden Delic. 25—44. Princ. Noble 16—31. Gron. Kroon 918, Zoete Ermgaard 8—21. Zoete Bellefleur 919, Grof Goudreinet 21.90 26.30. Kroetappels 8.60. Peren: Conference 19—58. Dov. du C. 39—59, Comtesse 7—33, St. Remy 819. PondsDeer 1016. Gieser Wildeman 5—22. Diversen: Druiven 1-21 per kg.; Noten 3,80. per 100 stuk; Mispels 18—25 per 100 kg. EIERMARKT, GOES. Gr. kipeieren 16 cent. Vuilschalige 14 cent. Poelje eieren 11 cent. LEZERS SCHRIJVEN... HET GAAT OM HET DIER In raadsverslagen in Uw blad heb ik reeds diverse keren moeten lezen, dat verzoeken van de Ned. ver. tot bescherming van dieren om gemeen telijke subsidie werden afgewezen. De laatste keer betrof dat de gemeente Oost- en West Souburg. Ik begrijp een dergelijke handelwijze niet: net als ieder individu moet toch ook elke po litieke partij de betrachting van de naastenliefde nastreven. De dieren be horen toch ook tot onze naasten? Er worden zoveel subsidies door de ge meenten verstrekt, dat m.i. deze klei ne toelage er ook nog wel bij kan. Met dit geld zouden wellicht weer enige zieke, verwaarloosde of misbruikte dieren geholpen kunnen worden. Oost-Souburg. Een Dierenvriend Het bestuursconflict in de Dierenbescherming Een aantal personen geeft zich ten onrechte uit voor bestuur van de afd. Zeeland-Noord van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren. Zij be roepen zich daartoe op een z.g. uit spraak van een ledenvergadering, waarin zij in strijd met het regle ment en onder protest van een aan tal aanwezigen bij acclamatie zou den zijn gekozen. Zoals gemeld is, wordt die verkiezing niet erkend door het hoofdbestuur, dat dan ook tegen Maandag a.s. een ledenverga dering uitschreef om op regelmatige wijze in de vacatures te voorzien. Zij, die zich ten onrechte bestuurs leden noemen, nemen deze hoeda nigheid valselijk aan. Het wettig be stuur waarschuwt, dat men hen geen geld of goederen, bestemd voor de afdeling, afgeeft, daar zij niet ge rechtigd zijn enige handeling als be stuurslid te verrichten. Eerst na de vergadering van Maandag zal men weten, wie deel uitmaken van het bestuur. Zij, die zich ten onrechte bestuurslid noemen hebben tegen he denavond een vergadering uitge schreven. Het spreekt vanzelf, dat de ze vergadering geen enkel geldig be sluit kan nemen." Het wettig bestuur van de afdeling. Viissingen aangekomen: 15 Nov. Prins Bernhard v. Antwerpen; 16 Nov. Meeuw van Antwerpen; Van Brakel van zee. Viissingen vertrokken: 15 Nov. Angeja naar Ayr, Prins Bernard naar Grinsby. Lanahrone naar Foyness. Gepasseerd naar Antwerpen: 15 Nov. Orpheus van Oran; Democraat van Lon den; Zwaantiena van Zeebrugge naar Hansweert; 16 Nov. Ellewoutsdijk van Rotterdam; Prinsengracht van Amster dam. Gepasseerd van Antwerpen: 16 Nov. June naar Drosteda; 16 Nov. Alhena naar Rotterdam; Narwal n. Drogheda. Waar zijn onze schepen Albireon 16 v. Basra te Rotterdam ver wacht. Alblasserdijk 16 v. Brownsv. te Londen. Alchiba p. 15 Baliia naar B. Aires. Alnati 15 v. Bahia n. Rotterdam. Arensdijk 15 van Trinidad naar B. Aires. Arkeldijk 15 van Rotterdam te New York. Atlas 15 van Gibraltar naar Cadiz. Auto- lycus 12 van Rotterdam te Hongk. Bois- sevain 18 van Manila te Singap. verw. Blommersdijk p. 15 Ouess. n. Beira. Ce- ronia 15 van Miri te Singapore. Coryda p. 15 Malta naar Rotterdam. Danae 15 van Gibraltar naar Amsterdam. Draco 16 v. Oporto te Amsterdam. Erinna 14 van Miri te Pladjoe. Glenartneij 14 te Aden naar Rotterdam. Glenearn 14 te Singapore n. Rotterdam. Grotekerk 16 van Kaapstad naar Pt. Elisab. Hecuba p. 14 Finist. naar Amsterdam. Hermes 15 van Santos naar Rio Jan. Hilversum 15 v. Rotterdam te Huelva. Indrapoera p. 14 Finist. naar Rotterdam. Ittersum 14 van Galveston n. Amsterdam. Kamerl. Onnes p. 15 K. Vil- lano naar Batavia. Kedoe p. 14 Conakrey naar Lissabon 23 verw. Leopoldskerk 15 v. Pt. Said naar Basra. Lindekerk p. 14 Finist. naar Rotterdam. Mariekerk 15 v. Genua naar Rotterdam. Marken p. 15 Gi braltar naar IJmuiden. Modjokerto p, 15 Gibraltar naar Rotterdam. Mijndrecht p. 15 Bevezier naar Londen. Nigerstroom 15 van Hamburg naar Amsterdam. Ondina 16 v. Pladjoe te Bataria. Oranjefontein 15 te Teneriffe naar Kaapstad. Orestes 14 van New York te Curacao Ovula 16 van Pladjoe te Manila. Poelau Laut 16 te Belawan naar Amsterdam. Polydorus 16 te Belawan naar Batavia. Polyphemus 12 te Colombo n. Amsterdam. Riouw p. Ouess. naar Batavia Roepat p. 15 Perim naar Sydney. Salawati 15 te Genua naar Bona. Sibajak 15 van Kaapstad naar Ba tavia 29 verw. Stad Leiden vertr. 18 van Montr, naar Holland. Stad Maastricht 15 van Savona te Bona. Tabinta p. 15 Perum naar Amstardam Talisse p. 15 Minicoy naar Bataria. Tarakan 16 te Soerab. naar Seharang. Veendam 15 v. "otterdam te New York (verw.). Weltevreden p. 15 Algiers naar Galveston. Willem Barendsz. Walv. v. 15 170 m. Z. v. Dakar naar Kaapstad..

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5