Nieuws uit Zeeland KAPPIE verliest Je k Vertegenwoordiger Klanken uit de aether Ver. Ziekenhuisverpleging op Walcheren LEDENVERGADERING is een mom 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MAANDAG 14 NOVEMBER 1949 WALCHEREN Koudekerke DE RAADSVERGADERING In het raadsverslag van Koudeker ke vermeldden wij Woensdag dat de voorzitter tijdens de raadsvergadering van Koudekerke enkele algemene be schouwingen gaf over de begroting 1950. Dit was echter niet geheel juist. De heren W. Ovaa, J. de Buck en P. Flipse gaven hun visie op deze be groting. Tenslotte zij nog vermeld, dat de voorzitter er de aandacht op vestigde, dat allen, die Koudekerke gaan verlaten vrijwilligers zijn en dat tot heden nooit iemand verplicht is geworden elders zijn bestaan te vin den. Hij sprak de hoop uit, dat allen die vertrekkken gaan een goede toe komst tegemoet mogen gaan en dat zij de beste herinneringen aan hun oude woonplaats zullen bewaren. O.- en W.-Souburg CHR. BESTURENBOND.. Dezer dagen werd te Souburg In lokaal „Rehoboth" een propagan- da-avond gehouden, uitgaande van de Chr. Besturenbond. De voorzitter de heer P. van de Putte, heette de aan wezigen welkom en drukte zijn spijt er over uit, dat de beide sprekers, die waren uitgenodigd, de heren B. Rool- vink en G. van Hoven, niet aanwezig waren. De heer Bensink, districtsbestuur der, nam hun taak over. Op duidelijke wijze gaf deze de grote strijd weer, die op het Christelijk sociaal terrein ge streden is, gedurende de 40 jaar van het bestaan van het C.N.V. In het 2e deel van zrjn rede besprak hij de opdracht voor de toekomst. De taak van de Christelijke vakbeweging in de toekomst is een blijvende strijd om te behouden wat bereikt is Spr. wees er op, dat alleen bij uiterste noodzaak het stakingswaoen gehan teerd mag worden. De houding van dê E.V.C. werd sterk afgekeurd. De spanning tussen lonen en prijzen wordt met de dag groter Hoewel wij offers zullen moeten brengen, zijn er grenzen. De moeilijkheden zijn vele, aldus spr., heb vertrouwen in de mannen, die uw belangen behartigen. Onze taak is in de toekomst uit te dragen de Chr. sociale gedachte. Het Hervormd kerkkoor verleende medewerking Ds. v. d. Berg sloot dc vergadering met dankzegging. Oostkapelle KOLENVERENIGING. Dezer dagen hield de Coöp. Kolen- vereniging „Onderling Belang" te Oost kapelle haar jaarvergadering in café „De Vriendschap" onder voorzitterschap van de heer W. van de Woestijne. Uit het verslag van de secretaris bleek, dat het ledental 309 bedraagt. Aan de leden werden in het afgelo pen jaar geleverd 93 ton anthraciet. 179 ton eierkolen. 38 ton bruinkool, 105 ton cokes en 28,000 stuks Friese turf. De penningmeester sloot zijn kas met een batig saldo van f 332,38, De aftreden de bestuursleden de heren W. Maljaars, W. Janse en A. Coppoolse, werden ..allen herkozen, terwijl in de vacature van A. Louwerse (overleden) gekozen werd de heer J. Roelse. Tot lid van de controle-commissie werd gekozen de heer F. Boone. Slechts 38 leden waren aanwezig. CHR. NAT. VAKVERBOND. Donderdagavond werd in het verenl- gingsgeb. te Oostkapelle 'n openbare pro- pagandavergadering gehouden van 't Chr. Nationaal Vakverbond. De beer I. Geschiere opende deze verga- dering en heette allen welkom, inzonder heid de sprekers van deze avond, de he ren Koetsveld en Krooshof, alsmede bur gemeester F. G. Sprenger. Na Schriftlezing kreeg de heer Koets veld het woord. Deze herdacht het 40-ja- rig bestaan van 't C.N.V. en schetste de moeilijke sociale strijd, die in die 40 ja ren gevoerd is. De heer Krooshof wees o.a. op het Tal- mafonds. „Wee de mens die zich onttrekt aan wat God ons opdraagt". Als men lid is ener vakorganisatie mote men tonen, wat een zegenrijk werk het C.N.V. verricht voor zijn 150.000 leden! Burgemeester Sprenger feliciteerde het C.N.V. met het 40-jarig bestaan. Ds. Drost sloot deze goed geslaagde avond. ZUID-BEVELAND Kruiningen V.PJt.O.-AVOND. Dezer dagen werd in het Zondags schoolgebouw te Kruiningen een V.P.R.O. avond gehouden. In zijn openingswoord zette de voorzitter van het district N - en Z.-Beveland, de heer F .J. A. L. Visser van Goes, het doel van deze avond uiteen Het belang van de VJP.R.O. werd naar voren gebracht en hij wees hierbij op de vooruitgang van de tegenwoordige uit zendingen, die de Vj>.R.O. organiseerde. Ds. K. G. Eckenhausen vai^Brouwersha- ven wees op hetgeen de V.P.R.O. voor de protestanten van Nederland betekent. Met lichtbeelden werd het werk van de VJP.R.O. toegelicht. Het Vrijzinnig Hervormd Kerkkoor uit Vlissingen, mevr. Tatenhove. orgel, de heer Maaskant, viool en mevr. Huysman. declamatie, verleen den aan deze avond hun medewerking. Wemeldinge SCHOOLTANDVE R ZOR GING. Onder voorzitterschap van burge meester C. N. F. van Sas. vergaderde dezer dagen de raad van Wemel dinge. De voorzitter deelde mee, dat het college van B en W. op 28 Octo ber te Middelburg een onderhoud heeft gehad met de Minister van Ver keer en Waterstaat over de belangen van deze gemeente bij het herstel van de Bonzijbrug. Nadat de huidige toe stand uitvoerig uiteengc was, deel de de Minister mee, dat hij overtuigd was van het belang van dê weder in. gebruikstelling van deze brug voor de gemeente Wemeldinge. De beschik, bare middelen voor 1950 hiervoor zijn echter ontoereikend. Over deze kwes tie werd nog het woord gevoerd door de heren M. C. Lindenbergh, K. J Do- minicus en Veerhoek. De salarisverordeninsr voor de ambtenaren ter secretarie, werd aan. gevuld met de bepaling, dat de dienst tijd vóór de 18-jarige leeftijd voor een vierde zal meetellen bij de berekening van de diensttijd voor het toekennen van periodieke verhogingen. Hierna kwam aan' de orde het ont» werp-gemeenschappelrjke regeling voor de schooltandverzorging op Zuid- en Noord-Beveland. Na een toe lichting van de voorzitter werd, wat betreft de vermoedelijke kosten per kind en per jaar en de omstandigheid, dat met de eerste klassen der lagere scholen zal worden aangevangen.'het voorstel tot toetreding z.h.s. aangeno men. B. en W. werd machtigihg verleend tot de aankoop van een modderwagen ten behoeve van de gemeentereini ging. Deze wagen op luchtbanden zal een inhoud hebben van 500 1. en aan gekoppeld kunnen worden aan de vrachtauto. De kosten voor de aan. koop van de modderwagen zullen be. streden worden uit de opbrengst van de verkochte oude materialen' Beslo ten werd tot verbetering van de toe gang tot de kluis achter het gemeen, tehuis, overeenkomstig her overgeleg de ontwerp. De plaatselijke aanne mers zullen in de gelegenheid worden gesteld voor dit werk in te schrijven. Bjj de rondvraag vroeg de heer D. M. de Jonge inlichtingen over de'afwer king en de huidige toestand van de woningwetwoningen aan de Bierweg Hij had hierover nl. klachten gehoord De voorzitter merkte op. dat het col lege van B. en W. geen klachten ont vangen heeft. De raad ging tenslotte in gesloten zitting over. NOORD-BEVELAND Kamperland MANNEN VERENIGING. Onder lediing van ds. H. Scholing hield Woensdagavond de mannenvereniging „Calvijn" te Kamperland haar derde jaarvergadering. Na de verslagen secretaris en penningmeester, hield de heer C. Clement een in leiding over het onderwerp: „Het con. flict met Rome". Een drukke bespreking volgde hierop. Aan het einde van de ver gadering nam ds. Scholing afscheid als voorzitter wegens vertrek naar Zuid'and. De 2e voorzitter, de heer Noórdhoek, bracht dank voor de leiding die hij 3 ja ren lang gegeven heeft. Met het bekende lied: „Tc Wil U o God mijn dank betalen werd de leerzame avond gesloten. 5. Pi R was door en door nat, nadat die golf over hem heen was gespoeld, en hy voelde zich zeezieker en ongelukkiger dan ooit. Maar hij moest de opdracht van Qu X vervullen, dus hij beklom opnieuw het ijzeren laddertje, en even later liep hij wankelend over de baggermolen heen. De stormwind gierde om zijn' oren, en alles slingerde heen en weer en op en neer. Niettemin bereikte Pi R de sleepkabel. Nu kwam het ergste, want Pi R moest er aan hangen, en zich handje voor handje in de richting van de „Kraak" voort bewe gen. Zijn gelaatskleur zag groen en zijn ogen puilden uit van angst Hij had dat nog niet eer der gedaan, en het speet hem nu, dat hij Qu X kende, en dat die hem van die opdrachten gaf. Maar Pi R was niet de enige, die het benauwd had. en door zorgen werd gekweld. De maat was er bijna even naar aan toe, behalve dan, dat die niet zeeziek was. Hij hing scheef aan 't stuurrad, want de „Kraak" slingerde als een tol op de woeste golven. „Ellende en narigheid, zoals ik nog nooit heb meegemaakt!" mompelde de maat. „Dit kan nooit goed aflopen. we zullen met man en muis vergaan, want de barometer loopt nog steeds achteruit. we krijgen een orkaan of een windhoos of hoe zoiets ook mag heten. Intussen had Pi R de „Kraak" bereikt, en hij kwam het trapje naar de brug op. „Gelukkig is de kapitein er niet!" dacht Pi R. „Alleen maar die domme stuurman, die er uit ziet, alsof hij niet tot tien kan tellen!" CHR. LANDARBEIDERS Donderdagavond hield de afd. Kamper land van de N.C.L.B. onder leiding van haar voorz., de heer Bouterse. in 't ge- meentegeb. 'n vergadering. Meegedeeld tegebouw. een vergadering. Meegedeeld werd o.m. dat nog deze winter een film van de zuivelbereiding voor belangstellen de landarbeiders vertoond zal worden, terwijl de jaarlijkse districtsvergadering op 8 Dec. a.s. te Kamperland gehouden zal worden. Wegens verhindering van de heer Vingerling sprak de hoofdgestuurder de Doolaard over het onderwerp: „Waarom ben ik nu lid van de N.C.L.B.?" Hij be sprak hierin o.m. het grote aandeel dat de landarbeidersbonden hebben bij het vaststellen van de collectieve arbeidscon tracten. Hierna volgde een bespreking van di verse interessante onderwerpen. De op komst naar deze vergadering was zeer goed. Wissekerke BAZAR VOOR DE CHR. BEWAARSCHOOL. Woensdag werd te Wissekerke de twee de vergadering gehouden voor de te or ganiseren bazar ten bate van de Chr. Be- •aarschool. Het comité waarvan ds. Meijer voorzitter, mej. de Schipper, secretaresse' en zuster Westr^te penning- meesteresse is, was tevreden over de in zameling die vorige week is gehouden. Vele handwerken enz. werden nog toege zegd. Er werd een club gevormd die zich ten doel stelt door het vervaardigen van practische handwerken deze bazar tot een succes te maken. KERKNIEUWS. Het ambtsjubileum van ds. H. Veldkamp. Ds H. Veldkamp, Geref. predikant te Middelburg, zal zoals reeds gemeld, bin nenkort zijn 30-jarig ambsjubileum her denken en wel op 30 November a.s. In eon onderhoud, dat wij dezer dagen met hem hadden, vertelde deze voorganger ons iets over zijn loopbaan. Groninger van geboorte hij werd in Januari 1895 in de stad geboren had hij ook in het hoge Noorden zijn eerste standplaats, namelijk in Onderdendam, waar hij reeds op 24-jarige leeftijd zijn- ambt aanvaardde, drie dagen na zijn hu welijk. Enige jaren later kwam hij voor de eerste maal in Zeeland, waaruit hij te voren reeds een drietal beroepen had ontvangen. Als predikant in Anna Jaco- bapolder leerde hij de Zeeuwse verhou dingen goed kennen. De volgende stand plaats was Kralingerveer en vervolgens stond ds. Veldkamp in Sneek, waar hij van 1931 tot 1945 voorganger is geweest, met een onderbreking van twee jaar (Fe- br. 1942Juni 1944). welke hij in gevan genschap doorbracht. Hjj werd namelijk gearresteerd in verband met zijn sterke anti-Duitse gezindheid, die o.m. tot uit drukking kwam in zijn publicaties in het Fries Kerkblad en zijn vaderlandslievend handelen. Na dé bevrijding was hij nog een jaar geestelijk verzorger in de t.b.c. inrichting „Sonnevanck" te Harderwijk. Deze arbeid was hem echter te eenzijdig en daarom nam hij in 1946 een beroep uit Middelburg aan. ..Hier zal ik mijn tijd wel uitdienen", aldus ds Veldkamp, „maar ik doe dat graag, want hoe langer ik hier ben, hoe beter het mij hier bevalt". Als een belangrijk deel van zijn taak be schouwt de jubilerende voorganger het evangelisatiewerk, dat hij samen met zijn vrouw verricht en dat hem veel vol doening schenkt. De vrije tijd wordt voorts grotendeels gewijd aan het schrij ven van boeken op theologisch gebied; hij schreef o.m. de onlangs verschenen wer ken: ..Dubieuze posten" en „De dag van den Zoon des Menschen", het in Duitse gevangenschap geschreven „Zondagskin deren", zijn eersteling „In de schemering van Christus' wederkomst", twee deeltjes over Ezechiël, het onlangs herdrukte „De boer uit Tekoa" en het door de Duitsers verboden werk „Die knoopen aanbindt". Inbewerking is thans „Mensen zonder Paulus". Ds. Veldkamp is verder redac teur van het Zeeuws Kerkblad. Hervormde kerk In Frankrijk. Ten behoeve van de voor en na de oor log naar Frankrijk geëmigreerde Neder landers is ds. A. Braakman, predikant te Amersfoort, in opdracht van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk reeds enke le maanden werkzaam om in Parijs een gemeente voor te bereiden. Deze voorbe reidingen zijn thans zover gevorderd, dat op .19 'en 20 November a.s. verdere be sprekingen zullen worden gevoerd, terwijl op Zondag 20 dezer in de Schotse kerk te Parijs de kerkeraad dezer nieuwe Her vormde gemeente in ztfn ambt zal wor den bevestigd door ds. H. J. F. Wessel- dijk. praeses der Generale Synode. In deze dienst zal o.m. spreken pasteur Mare Boegner; president van de Eglise Refor- mée de France, in verband met het feit, dat de Hervormde emigrantengemeente een Nederlands sprekend departement wordt in de Franse protestantse kerk. Uit een voordracht voor predikant, die de kerkeraad na zijn bevestiging zal op maken, zal te zijner tijd door de algeme ne synodale commissie der Hervormde kerk een predikant voor deze gemeente worden beroepen. DS. W. VAN GRIETHliY SEN. Ds. W. van Griethuysen, Ned. Herv. pred. te St. Annaland zal 11 Decem ber afscheid nemen van zijn gemeente en Zondag 18 December zijn intrede doen te Numansdorp. Hij wordt te Numansdorp bevestigd door ds. P. Holst, vroeger predikant te Sint Phi- lipsland en thans te Woerden. NpD. HERV. KERK. Broepen té Oosterland W. R. Ambro- sius te Leerdam. ZON EN MAAN 15 November. Zon: op 7.59 onder 16.50 Maan: op 0.59 onder 14 57 DINSDAG. De strijktrio's van Beethoven worden gespeeld door Nicholas Roth, viool, Paul Godwin, altviool en Carel van Leeuwen Boomkamp, violoncel. Dit trio speelt de De Serenade in D groot (H. I 19.05). Willem van Otterloo dirigeert het Ra dio Philharmonisch orkest dat wer ken speelt van twee Nederlandse componisten. nJ. Badings en Pijper. Van de eerste wordt uitgevoerd Con cert voor cello en orkest, (solist Carel van Leeuwen Boomkamp) en van de tweede diens derde Symphonie (H. II 23.15). Hilversum I: 7. 13, 18. 20 en 23 Nieuws. 8.35 Radio Ochtendblad. 8.55 Van vrouw tot vrouw. 9 Herhaling van de hersen gymnastiek. 8.25 Gram. muziek. 9.30 Auba de. 10 Morgenwijding. 10.15 Arbeidsvita minen. 10.50 Kleutertje luister. 11 Wat moeten onze kinderen lezen? 11.30 De Wekker. 12 Harmonetto. 12.40 Le Piano romantique. 13.15 Maria Zamora en haar Zuid-Amerikaans Orkest. 13.45 Georges Guétary in gezelschap van Carmen Mi randa. 14 Met naald en schaar. 14.30 Het Bel Cantö-uur. 15.15 Radio Matinee. 16.15 Beroemde componisten. 17.30 Kinderkoor Jacob Hamel. 17.45 Regeringsuitzending. 18.15 Tom Ench. 19.oi> De Strijktrio's van Beethoven. 19.40 Paris vous parle. 19.45 Boston Promenade orkest. 20.05 In het Radio zoeklicht. 20.15 Bonte Dinsdag- avondtreln. 21.30 The Melachrino Strings. 22 Pierre Palla. 23.15 Lohengrin. Hilversum II: 7. 8.30, 13. 19. 20 en 23 Nieuws. 8.35 Pluk de dag, 9 Moeders wil is wet. 9.36 Lichtbaken. 10.15 Indianapo lis Symphonie orkest. 10.40 Schoolradio. 11 Muziek houdt fit. 11.30 Als de ziele luistert. 11.40 Koor der Berlijnse Hoge school voor Muziek. 12.03 Metropole Or kest. 12.55 Zonnewijzer. 13.20 Lunchcon cert. 14 Rudolf Serkin, piano en het Busch Kwartet. 14.30 Onder ons. 15 Schoolradio. 17.45 Amusementsorkest. 18.20 Sport- praatje. 19.15 Actualiteiten. 19,25 Dit is leven. 19.40 Kees Bornewasser, orgel. 20.12 De pianowerken van Maurice Ravel. 20.40 Guido Gezelle. 21.30 Als de ziele luistert. 22.30 Gram. muziek. 23.15 Het Radio Philh. Orkest RADIO-CENTRALES 3 7 (Brussel VI.) Nieuws. 7.05 Gratn. mu ziek. 7.30—8.30 Pauze. 8.30 (Eng. H.S.) Gram. muziek. 8.50 „Lift up your hearts". .55 Weerber. 9 (Brussel VI.) Nieuws. 9.05 Casinoconcert (gr.) 10 (Eng. L.P.) Nieuws. 13 November HOOG WATER LAAG WATER u.+NAP U.+NAP U.— NAP u.—NAP Vlissingen 9.01 1.26 21.55 1.53 2.38 1.21 15.29 l.o2 Terneuzen 9.29 1.45 22.19 1.73 3.04 1.39 15.56 1.73 Hansweert 9.47 1.61 22.46 1.89 3.40 1.54 16.29 1.88 Zierikzee 10.04 0.97 22.59 1.31 3.42 1.00 16.11 1.32 10,10 Verzoekprogramma voor de huisvr. (gr.) 11 Troise en zijn ensemble. 11,30 (Eng. H.S.) Jack Simpson en sextet. 12 (Brussel VI.) Walsen (gr.) 12.30 Wëerber. 12.32 Hans Flower en Gina Madson. 13 Nieuws. 13.15 Fantasie en Sentiment (gr.) 14 (Brussel Fr.) Gevar. gram. muziek. 15 Groot Symphonie-orkest (in de pauze pianomuziek (gr. 16.3017.30 Pauze 17,30 (Kootwijk) Batavia 18 (Brussel Fr.) Voor de soldaten. 18,30 (Brussel VI.) Voor de soldaeln. 19 Nieuws. 19.30 Klassieke kleinkunst (gr.) 19.50 (Brussel Fr.) Ac tualiteiten. 20 Symphonische Jazzmuziek. 20,30 Parijs' cabaret. 21 (Brussel VL) Miniatuurmuziek (gr.) 21.20 Omroepor kest. 21.45 Actualiteiten. 22 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek (gr.) 22.50 Nieuws. 22.55 Gram. platen. 23 (Luxemburg) Musette en dansmuziek. 23.40 Topical Half Hour. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 11 Nov. Hollan. dia van Brugge. Mary van Zierikzee. Re- nata van Antwerpen. Vlissingen vertrokken: 11 Nov. Tim n. Sundsvall. Hollandia naar Franeker. Mary naar Londen. Renata naar Savona. 12 Nov. Stad Breda naar Rotterdam. Gepasseerd naaf Antwerpen: 11 Nov. Magna Pete van Lissabon. Cornells Hout man van Sevilla. 12 Nov. Aktjo van Hull. Ossendrecht van Rotterdam. Rolf van Rouen. Gepasseerd van Antwerpen: 11 Nov. Mado naar Boston van Hansweert. Lamberta, Vos. Stromeijer 2, Bansbach. Baden 308. Wickenhauser, allen naar Rot terdam. Sanara 101, Kohleb. Arbois, Aubry. beiden naar D.ordrecht, Cornelia, van Meel, naar Delft. Mon Desir. vah Leeuwen, naar 's-Bosch. Cornelia, Muller, naar Wemeldinge 2 Gebroeders. Kroon, naar Gorinchem. Germaine. de Lamper, naar Deventer. Hendrik, Rietveld, naar Dokkum. Alice, de Nijs, naar Alkmaar. Ajadi, Verdoorn, naar Nijmegen. Nideck, van Holt. CFR 501, Keller. Poison. Siree, allen naar Straatsburg. Farnsburg, Hart man. Transport 75. Wegman. Jocor. Bak ker. allen naar Basel. Poolster, Barms. Henvor, van Tilborg. Charleroi, Peters, allen naar Duitsland. Vriendschap, Leu- nis. Arne, Snijders. Mafra, Claus. In dustrie 1, van Geertuyden. Neska 1. v. d. Berg. Laurent, v. d. Kaap. Damco 12, Vilters. Damco 37, v. d. Have. Navexmo- tor 8, Blommaert. Aukina, de Groot. Es- nia, van Verdeghem. Capella, Burm. Cito 2. Keyzer. Onderneming, Koster. Fiat. Tersteege. Vivat. Wagenmakers. Machien- steen 20. Aarnoudse. Ems, de Raad. Val kyrie. Waardenberg, Dalmatia, Wegh. Bertha, Broekaart. Fiod. Houterman. Rijn Schelde 10, Verhagen. Voor den Tijd, Kornet. Madeleine, Wickens. Wolter, de Vries Clacor. v. d. Vliet. Shamrock 3, Minneboo. Col Dow, v d. Haute. Fulda, Lemmens. Pallas, de Pauw. Heidi Haller. Scholten. Then»ar. van Wel. Rumoirt. Se- kuur. Elodie. van Zanten. Soldanella, Verschure, allen naar België. Heden ontsliep zacht en kalm, in de hoop des Eeuwigen Levens, onze lieve Schoondochter, Schoonzuster en Tante, Mej. SUZANiNA MARINISSEN, geb DE PRIESTER, in de leeftijd van 53 jaar. A. MARINISSEN. J. MARINISSEN. L. MARINISSEN— STROO. N DE NOOIJER MARINISSEN. J. DE NOOIJER en Kinderen. Bergen op Zoom W. MARINISSEN. L. MARINISSEN. Vlissingen, 11 November 1949. Koudeithoek 41. Voor de zeer vele bewijzen van deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, ADR IA AN PIETER WOUTERSEN, betuigen wij Onze oprechte dank. Uit aller naam, W. P. WOUTERSEN— SNEEP. 's-Gravenpolder, November 1949. Nog bedroefd over het heengaan van onze geliefde zorgzame Moe der, Behuwd- en Groot moeder, geven wij hier mede kennis, dat haar heden is gevolgd, na een zeer langdurig, ge duldig lijden, onze eveneens geliefde zorg zame Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer HENDRIK ADRIAAN CYSOUW in de ouderdom van 73 jaar. Groede: H. A. CYSOUW. J. S. CYSOUW— CORNELIS. Groede- C. CYSOUW. M. CYSOUW— VAN CRUYNINGEN. Rotterdam: A. C. CYSOUW. S. CYSOUW— RISSEEUW. Dubbeldam: J. J. MAZURE— CYSOUW. C. J. M. MAZURE. Wilhelminadorp: M. BROER— CYSOUW. L. C. BROER en Kleinkinderen. W ilhelminadorp, 11 November 1949. De teraardebestelling zal plaats vinden Dins dag 15 November a.s. te Groede. Algemene kennisgeving. Heden overleed, tot onze grote droefheid, onze innig geliefde Man, Vader en Schoon vader, de Heer P. WISSE, oud 72 jaar. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Uit aller naam, M WISSE— DOURLELJN. De begrafenis zal plaats vinden te St. Laurens, op Woensdag 16 No vember 1949. Vertrek van het sterfhuis te 1 uur n.m. St. Laurens, 12 November 1949. Noordweg 60 ("Lobelia). Heden overleed onze beste Oom en Zwager, de Heer P. WISSE, Weduwnaar van LAURINA GIDEONSE in de leeftijd van ruim 87 jaar. Uit aller naam, L. WISSE. Goes, Julianastraat 11. Huize „In de Dennen". Etten-Leur, 11 Nov. '49 Heden overleed on verwachts, na een kort. stondig lijden, onze ge liefde yader, Behuwd., Groot, en Overgrootva der, de Heer GERARD MEEUSE, Wedn. van ADRIANA KIEVIT, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Wilhelminadorp: M. MEEUSE M. MEEUSE^— KRAMER. Yerseke W. J. MEEUSE. A E, MEEUSE— DE JONGE. Tilburg C. HOPMANS— MEEUSE. J. HOPMANS. Papendrecht N. G MEEUSE. E. MEEUSE— KRAAIJENVELD. Klein- en Achter, kleinkinderen. Yerseke, 11 Nov. 1049. Beatrixstraat 22. De begrafenis zal plaats hebben Dinsdag 15 Nov. om 1 uur. Afd. Middelburg. op Woensdag 23 November a-s-, des avonds 8 uur, in het Nederlands Koffiehuis, Dam te Middelburg. Belangrijke agenda. Het afd. Bestuur. Heden overleed, na een kortstondig ziek bed, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Zwager, de Heer JOHANNES OORNELIS BOSSCHAART, in de ouderdom van ruim 72 jaar. Uit aller naam, C. BOSSCHAART— DE JONG. Liever geen bezoek. Middelburg, 13 Nov. '49 Beenhouwerssingel 59. GEMEENTE 'S.GRAVENPOLDER. Het Hoofd van het ge meentebestuur van 's Gra venpolder maakt bekend, dat een ontwerp van een uitbreidingsplan in hoofd zaak in een uitvoerige kaart uitgewerkt vanaf heden ge durende vier "weken, voor een ieder ter gemeente-se cretarie ter inzage is gelegd. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn hun bezwaren bij de Raad dezer gemeente indienen. "s-Gravenpolder, 14 Nov. '49. Het Hoofd van het Giemeentebestuur voor noemd, JANSEN. Drukkerij Van de Velde Walstraat 58-60, Vlissingen GROENENDIJKS Maat. kleermakerij keert Uw win. terjas binnen een week, ook uw costuum, mantel of man telpakje enz. Stuurt het franco toe. Terugzending onder rembours. Telef. K 1182 2H2, Arrvmuidcn langstraat 31. GOES, Bleekerstraat 2, Telefoon 2355 MIDDELBURG, L. Vieleweg 71, Tel. 3376 TERNEUZEN, Vlooswijkstr. 26, Tel. 2653 STOMEN EN VERVEN Wij vragen tegen 1 Januari voor Zeeland, flinke met goede verkoopcapaciteiten, algemeen ontwikkeld, leeftijd 25—30 jaar en in het bezit van rijbewijs A. Solli- c^atie" met uitvoerige jnli .htingen omtrent, vorige werk kring, wel of niet ingevoerd bij H.H kruideniers en bak kers, enz/., te zenden aan ARK's fabrieken, afd. Perso neel, Heerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 4