KAPPIE verliest Je koers Sport en wedstrifden Scheepvaarfberichten ZEER MOEILIJKE UITWEDSTRIJD VOOR GOES STEMMEN UIT DE PERS In Suriname twee gevangen N.S.B.-ers neergeschoten KLANKEN UIT DE AETHER VRIJDAG 11 NOVEMBER 1949 3 VOETBALPROGRAMMA Zal R.C.S. zich In de kopgroep kunnen handhaven? Zowel voor Vlissingen .als voor de Zeeuwen is de komende Zondag van veel belang, want een zege zou de Vlissingers op gelijke hoogte met R.K. T.V.V. plaatsen terwijl De Zeeuwen zich by het behalen van de winst Iets verder van de rode lantaarn verwyderen. Goes krygt het erg lastig in St. WlUebrord. Voor de derde klassers zit er o.i. niet zo heel veel winst in hun treffen met de Brabantse tegenstanders terwyi In Z. Vlaanderen de wed strijd BIA-Breskens van belang is. Biervliet zou zyn voorsprong nog verder vergroten als Robur kon worden geklopt. 20 KLASSE B. De BaronieAlliance; SETDos- ko; InternosVüssingen; De Zeeu wen—Hero; Rood Wit W—Goes. Voor Baronie is er heel wat aan gelegen de Rosendalers te kloppen, daar een nederlaag de Bredanaars niet alleen achterop zou helpen maar Alliance zou in dat geval weer een gevaarlijk concurrent worden. SET zal zich wellicht ten koste van het bezoekende Eosko iets meer uit de gevaarlijke zóne werken terwijl Vüs singen op gelijke hoogte met RKTW kan komen indien het reisje naar Etten de volle winst zou opleveren. Een misstap zou een lelijke streep door de rekening worden. Voor De Zeeuwen is het zaak tegen Hero aan het langste eind te trekken en ook voor Goes zouden een of meer punt jes zeer welkom zijn. We vrezen ech ter dat Rood-Wit niet thuis zal geven. 3e KLASSE D. ZeelandiaRoosendaal; MetoOdio; RCS—RKFC; BSC—Middelburg; MOC —Steenbergen; Nieuw Borgvüet- Zierikzee. Zeelandia zal danig op zijn tellen moeten passen tegen het bezoekende Roosendaal, maar wins' zit er voor de groen-zwarten wel in. Meto kan zich tegen Odio wel handhaven maar of RCS van de schrik bekomen zal zijn moet tegen RKFC blijken. Het is zaak voor de Souburgers door een zege aansluiting te houden met de leiders. BSC blijkt niet zo gemakke lijk te kloppen als de stand op de ranglijst doet vermoeden en voor Middelburg blijft het dan ook weer oppassen. MOC kan zijn leidersplaats tegen Steenbergen mogelijk wel be stendigen maar voor Zierikzee zal het tegen Nw. Borgvliet niet over rozen gaan. Amsterdamse Beurs 9 Nov. 10 Nov. Nederland 1948 3%- 100 V2 100% dito 1947 (3%) 3 98% 98% dito 1937 3 97% 97% Dollar-lening 1947 3% 94 94 Investeringscert. 2 99 69 Nederland 1962—64 99% 991/4 Nederland 1962—64 99 V4 991/4 Nederland N.W.S. 2% .77% 77% Spaare, f 100 2%% 161 100% Indië 1937 A 3 95 95% Grootboek 1946 3 97% 97% Ned. Ind. Hand. B 103V4 103 Ned. Handelmij. 164 164 AKU 184 182% Bergh's Jurgens 313% 313 Calvé-Delft 149 147 Centrale Suiker 189 190 Kon. Ned. Hoogovens 20834 208 Unilever 240% 240 Ned. Kabelfabriek 293% Philips 237 234% Wilton Feyenoord 154 155 Biliton Kon. Petrol. Mij. 311% 310% Amsterdam Rubber 138% 136% HA. Lijn 164 163 Kon. Paketvaart 151 149 Ned. Scheepv. Unie 155% 153% Rotterdamse Lloyd 146 143 Stv. Mij. Nederland 155% 150% Handelsver. A'dam 151% 147% Deli Batavia Mij. 105 Deli Mij. 136% 1313,4 Anaconda 27% 263,4 Bethlehem Steel 88% 87% General Motors 69 69% Kennecot 48% 48% Shell Union 38% 38% Baltimore Spw. 71/4 Miss KT. Spw. 3% 3% New York Centr. Spw. 9% Pennsylvania 12% 12% De dagelijkse gang van zaken op de effectenbeurs wordt sinds het einde van 3e KLASSE E. Oostburg—Clinge; Hoofdplaat—Corn Boys; Hontenissc—Sluiskil; Ria W— Breskcns; AxelSteen; Terneuzen Aardenburg. Oostburg zal Clinge wel meer last opleveren dan de grensbewoners ver moeden maar uiteindelijk zien we de punten toch naar Clinge gaan. Corn Boys wint wel in Hoofdplaat maar Sluiskil moet daar in Hontenis- se maar niet al te vast op rekenen. Ria en Breskens gaan elkaar te Jijf en de winnaar blijft een hartig woord je meespreken. Axel lijkt ons te sterk voor Steen en ook Terneuzen achten we wel in staat de volle winst thuis te houden. 4e KLASSE G. EMMHulst BiervlietRobur; Yer- sekeIJzendijke; De Patrijzen— Schoondüke- Van veel belang is de wedstrijd in Biervliet waar de leiders Robur ont vangen. Een nederlaag zou de Goese- naren voorlopig een eind achterop brengen maar zover is het nog niet al lijkt ons de kans op winst niet groot. Hulst heeft het in Vüssingen verre van gemakkelijk en ook IJzen dijke heeft geen beste papieren tegen Yerseke. Voor Schoondijke zit er wel een winstkansje in het treffen met de Patrijzen. RES. 2e KLASSE D. Zierikzee 2—Vüssingen 2; Middel burg 2Axel 2; Breskens 2Terneu zen 2; Goes 2De Zeeuwen 2; Dqsko 2—RCS 2. 1 3. De „Kraak" was naar de haven geva ren, waar de bagger molen lag, en daar werd alles gereed ge maakt voor het ver trek. De sleepkabel werd vastgemaakt, en daarna gingen Kappie en de maat de kade op, om het geheel eens te bekijken. „Dat ziet er goed uit!" vond Kappie. „Wanneer de meester, de machine heeft na gekeken, kunnen we vertrekken!" „Zo'n baggermolen is een goede sleep", vond de maat. „Geen lading er in en zo dus dat geeft geen zorgen! Wanneer die wind nu maar ging draaien, zou ik alles best vinden, maar ik houd mijn hart vast Hun gesprek werd afgeluisterd door het klei ne mannetje, dat zich verscholen hield achter 'n paar vaten, en dat zich Pi Ri noemde. „Dus straks vertrekken ze!" mompelde hij bijna on- verstaanbaar voor zich heen. Inderdaad was de meester al gauw met de machine klaar, en toen 't schemerig werd, kon den ze de reis aanvangen. Niemand zag, dat op het laatste moment een kleine gestalte op de baggermolen sprong, want Kappie had het te druk met het geven van or ders, terwijl de maat op het stuurrad lette. Toen ze de haven uit waren en in volle zee kwamen, merkten ze pas, hoe hevig de wind was. De „Kraak" steigerde op de hoge golven en de baggermolen deed het hem na. Zowel de Vlissingers als de Mid delburgers hebben de beste papieren maar of Terneuzen 2 het tegen Bres kens 2 zal halen moet nog even afge wacht worden. De Zeeuwen-reserves kunnen zich ook nu nog wel onge slagen houden en de RCS'ers zullen ook nu nog wel op hun eerste over winning moeten blijven wachten. DE EERSTE KLASSERS. West I: 1 HaarlemKFC; -2 Sparta Feyenoord; 3 VSV—Blauw Wit; 4 Her mes DVSADO; 5 ZeeburgiaDOS. West II: 6 de Volewijckers—AJax; 7 HBS—SW; 8 DWSRCH; 9 Xerxes— Neptunus; 10 EDOGooi. Oost: 11 Zwolse Boys—AGO VV; 12 Quick N.Enschedé; 13 Go Ahead—Hera cles; 14 Enschedése Boys—NEC; 15 Hen geloWageningen. Zuid I: 16 MW-PSV; 17 Brabantia— RCB; 18 KerkradeLimburgia; 19 Noad VW; 20 HelmondiaSitt. Boys. Zuid II: 21 Maurits—BW; 22 Eindho venTSC; 23 Sportc. Emma—NAC; 24 Willem IIJuliana; 25 Bleyerheide Longa. Noord: 26 VelocitasLeeuwarden; 27 Be Quick—HSC; 28 Frisia—Sneek; 29 FrieslandGVAV; 30 AchillesHeeren- I veen. de R.T.C. in hoofdzaak bepaald door de stemming op de cultuurmarkt. De koer sen van de Indonesische fondsen zijn zeer gevoelig voor beoordelingen en uitlatin gen over de komende ontwikkeling van de situatie, vooral na het vertrek van de Nederlandse troepen. In beurskringen is men te dien aanzien over het algemeen niet bijzonder optimistisch gestemd, ge tuige de gedrukte stemming van de laat ste dagen, maar de uitermate sombere uitspraken van kolonel Somer bij zijn te rugkeer. hebben op het koerspeil bijzon der deprimerend gewerkt. BIOSCOOPPORTIER 'N BEST BAANTJE. Het „Alg, Handelsblad" bericht, dat de fiscale recherche ln Rotterdam een flink aantal bioscoopportiers heeft verhoord, die allen verklaard hadden dat ze niet „Rotterdam bezit sedert het bombar dement in Mei 1940 weer twaalf biosco pen, welker direcües tezamen ongeveer veertig portiers in dienst hebben Tot dus ver heeft de fiscale recherche er 35 ge hoord. Enkelen die halstarrig volhielden weinig te hebben verdiend, heeft men acht dagen vastgehouden. Anderen heb ben twee dagen ten burele van de recher che vertoefd. Vóór de heren werden gehoord, heeft de fiscus eens nagerekend hoe groot hun ontvangsten zijn geweest, en men kwam tot de conclusie, dat de salarissen niet f 40 per week, doch resp. f 200, f ieo en f 150 hadden bedragen. En wel resp. over de belastingjaren 45/46, 47/48 en 48/49. Ten slotte hebben alle portiers toegegeven, dat de verdiensten zo ongeveer wel met deze cijfers overeenstemmen, en men heeft hen toen een stuk laten tekenen, waarin zij bevestigden deze bedragen te nebben verdiend". Vlissingen aangekomen: 9 Nov. Tim van Antwerpen; 10 Nov. Meeuw van Teigne- mouth. Vlissingen vertrokken; 9 Nov. Waltraud naar New Castle; Kathe Ritscher naar Hamburg; Hanna naar Rostock; Gruno naar Boston. Gepasseerd naar Antwerpen: 9 Nov. Trompenburgh van Stockholm; Eban van Port Talbot; Angeja van Swansea; Hase- wint van Amsterdam. Gepasseerd van Antwerpen: 9 Nov. Ternate naar Rotterdam. Arnedijk naar Rotterdam; Nassauhaven naar Rotterdam; Westland naar zee; 10 Nov. Prins Frede- rlk Hendrik naar Rotterdam. Hestia naar Curacao. Alcinous p. 9 Perim naar Amsterdam. Aldegonde 9 van Pladjoe naar Bangkok. Amer. Jurist 10 v. New York naar Am sterdam. Annenkerk 9 van Adelaide naar Rotterdam. Arnedijk 10 van New York te Rotterdam. Averdijk 8 v. Baltim. te New York, Axeldijk 9 v. Guiveston te New York. Bantam p. 9 K. Guardafui naar Batavia. Biltar p. Minicoy naar Rotter dam. Bloemfontein 10 van Hanburg te Amsterdam verw. Borneo 10 te Abadan naar Bombay. Colytto p. 9 K. St. Vine, naar IJmuiden. Coryda 10 te Suez naar Rotterdam. Delfland p. 9 St. Paul's Rock naar Amsterdam. Delft 10 v. Amsterdam te Curacao. Empire Brent 10 v. Batavia te Amsterdam. Gieroy 10 van Yokohama te Rotterdam. Helder 10 van Iquique naar Amsterdam. Joh. van Oldenbarnevelt 9 van Soerab. naar Batavia vertr. 12 n. Am sterdam 6 Dec. verw. (verbeterd bericht). Laagkerk 9 van Rotterdam te Hamburg. Lindekerk 9 van Genua naar Antwerpen. Marlekerk 9 van Pt. Said naar Rotterdam. Merwede 9 v. Kaapstad naar Amsterdam Molenkerk 9 v. Hongk. naar Rotterdam. Mijdrecht p. 9 Madeira naar Londen. Nij megen 9 v. Sfax naar Amsterdam. Or pheus p. 9 Gibraltar naar Antwerpen. Peleus 7 te Singap. naar Amsterdam. Po lyphemus 9 v. Belawan naar Amsterdam. Rempang 9 v. Genua naar Batavia. Siba- jak p. 9 St. Helena naar Kaapstad. Sla mat 9 te Singapore n. New York. Stad Alkmaar 10 v. Rotterdam te Montreal. Stad Leiden 9 v. Swansea te Montreal. Tamo 10 van Antwerpen te B. Aires. Ta- wali 10 te Balek Papan naar Macassar. Tosari p. 9 K. Bonn n. Rotterdam. Triton 10 v. New York te Maracaibo. Westland 10 v. Amsterdam te Montevido. Willem Ruys p. 9 K. Bon n. Batavia. Zeeland p. 9 K. St. Vincent naar Rotterdam. Zui derkruis p. 9 Perim naar Batavia. De ontruiming van kamp Vossenbos. Bij de aanvang van de vergadering van de Tweede Kamer heeft de heer van Vliet (K.V.P.), aan de minister van financiën vragen gesteld over de aanzegging aan bewoners van het kamp Vossenbos te Wierden om dit kamp vóór 15 November a.s. te ont ruimen. Minister Lieftinck verklaarde dat de bewoners van Vossenbos die aan zegging hebben gekregen. De mensen hadden door het verbreken van deu ren en ramen zich toegang tot de ba rakken verschaft. Ze bevonden zich wederrechtelijk ter plaatse. Men heeft het kamp nodig voor het ministerie van justitie. Beschikbaar stellen van woonruimte behoort niet tot sprekers taak, hij heeft zijn betrokken ambtge noot op het geval gewezen en het ont ruimingsbevel is voorlopig opgeschort. Spr. zegde consideratie toe. Besluiten der R.T.C. nog deze maand in de Kamer. De voorzitter der Tweede Kamer heeft medegedeeld, dat het in het voornemen ligt het wetsontwerp tot bekrachtiging der besluiten van de R.T.C. nog ln November af te doen. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Zierikzee, P. Holst te Woerden. Beroepen te Dronrijp, J. Oosterhuls te Heerenveen-Terband; te Poortvliet, J. ï/erwellus te Hel en Boescop. Bedankt voor Assen (vac. J. Dieper- sloot), H. P. Hulsman te Makkum. Twee andere door toeval gered. De advocaat-generaal, mr. E. Gruen- berg, heeft aan de Surinaamse pers medegedeeld, dat het onderzoek naar de dood van de destijds in Suriname geïnterneerde N.S.B.-ers Oldenbarne velt en van Poelje, die bij een poging tot ontvluchting werden neergescho, ten, thans zover is gevorderd, dat kan worden gesproken van een misdrijf. Dat de twee andere geïnterneerden, die samen met" de slachtoffers uit het interneringskamp waren ontsnapt en ook samen met hen weer werden ge vangen genomen, met werden neerge schoten, zou zijn veroorzaakt door 'n bloot toeval, n.l. doordat er een wei gering was opgetreden in een automa tisch wapen. Hoofdagent van politie was omkoopbaar. Een gevangenisstraf van één jaar met altrek werd geëist tegen de 42- jarige hoofdagent van poluie, O. T., Üd van de mobiele brigade van de Haagse poütie. T. stond terecht voor de Haagse rechtbank, omdat hij een verklaring, die een arrestant in zijn cel voor cte poütie had afgelegd, heeit doorgegeven aan de Haagse onderwe reld. De zware jongens, oie zeer veel belang hadden bij deze verklaring, betaalden er hem 200 voor Luitenant in Indonesië stal 14.000 liter benzine. Wegens verduistering van 14.000 li ter benzine, die later bij de republi keinen terecht kwam, en enkele an dere kleinere onregelmatigheden in 1946 te Tandjong Priok gepleegd, ver oordeelde de Krijgsraad West inder tijd de 30-jarige reserve 1ste luite nant M. J. K. uit Amsterdam tot 3 jaar gevangenisstraf. In hoger beroep schilderde de lui tenant voor het Hoog Militair Ge rechtshof de chaos en corruptie, welke in 1946 in Indonesië heerste. „Corrupt gold als een eretitel", aldus de appèl- iant, die op een prachtige staat van dienst in de illegaüteit en bij de Stoottroepen kan bogen. De geestelij ke spanningen uit die tijd, de schei ding van zijn gezin en de chaotische toestanden waren hem de baas gewor den, zo voerde hij verder aan. Een psychiatrisch rapport bevestigde dit en achtte K. destijds sterk vermin derd toerekeningsvatbaar. Maandenlang leefde het onderdeel, waarbij de als getuige optredende sergeant J. V., een medepüchtige van K., diende, op wat droog brood, aard appelpoeder en een handvol gedroog de pruimen. Volgens deze getuige hielden de diefstallen, toen dit beter werd, vrijwel geheel op. Daarvoor gold men als abnormaal, wanneer men niet meedeed. De Advocaat-fiscaal wilde rekening houden met de psychische toestand van de appèllant en eiste thans ander half jaar gevangenisstraf. Jehova's Getuige door Hoge Raad in het gelijk gesteld. Nadat vooral in het Zuiden, maar inci denteel ook in enkele andere plaatsen van ons land in de loop van de laatste 12 maanden vele getuigen van Jehova door kantonrechters, politierechters en recht banken waren veroordeeld tot geldboe. ten, omdat zij met hun evangelisatie- werkzaamheden volgens deze rechterlijke instanties in conflict waren gekomen met plaatselijke algemene politieverordenin gen, heeft de Hoge Raad der Nederlan den thans in de eerste zaak, die tegen een Getuige van Jehova in cassatie werd be handeld, de kantonrechter in het onge lijk gesteld en diens vonnis vernietigd. Het betreft hier het vonnis (f5.of 2 dagen), dat de kantonrechter te Zwolle heeft uitgesproken tegen een Getuige van Jehova, die op een terrein langs de open bare weg in Hasselt een bijbellezing had gehouden. Hij werd vervolgd en veroor deeld op grond van een artikel van de alg. politie verordening, volgens hetwelk het verboden is „op of aan de openbare weg een toespraak te houden". Zonder daarbij nadrukkelijk te verkla ren. dat art. 10b van de verordening on verbindend wordt verklaard, heeft de Hoge Raad thans 't vonnis van de kanton rechter vernietigd. Het verbod op of aan de openbare weg een toespraak te houden moet naar het spraakgebruik allerminst aldus worden verstaan, aldus het arrest, dat het zich mede richt tegen het houden van een godsdienstoefening. Het is veeleer aannemelijk, dat de gemeentewetgever niet heeft willen tre den in een onderwerp, waarin reeds door de wet is voorzien. Grote brand ln opslagplaats Na 18 uren strijd tegen het vuur is een grote brand in een opslagplaats aan de haven te Liverpool geblust. De opslagplaats, één der grootste ter wereld, is zwaar beschadigd. De 400 brandweerlieden, die de strijd aan bonden,'.moesten vaak werken in een 30 centimeter hoge stroom van ge smolten rubber. De 400 meter lange en 30 meter diepe opslagplaats bevatte een waar de van bijna 16 millioen gulden aan goederen. Schepen, die in de buurt van de brand geankerd lagen, wer den weggesleept en dammen opge worpen om de stromende rubber te gen te houden. Volksraadpleging ln België nlef voor half Januari. Hoewel men het aanvankelijk en vooral in koningsgezinde kringen voor mogelijk hield, dat de volks raadpleging over de terugkeer van koning Leopold naar België reeds op 18 December a.s. gehouden zou kun nen worden, is men het er thans te Brussel wel algemeen over eens. dat deze niet eerder dan na 15 Januari doorgang zal kunnen vinden. Hoewel men in regeringskringen er op heeft aangedrongen de propagan dacampagne in een geest van waar digheid te voeren, gelooft men noch in anti- noch in pro-koningsgezinde kringen dat hiervan veel zal terecht komen. Men is in het algemeen van oordeel, dat de tegenstellingen reeds te ver op de spits zijn gedreven en verwacht wordt, dat vooral van link se zijde in de dagen, die aan de volksraadpleging vooraf zullen gaan, een feüe perscampagne tegen de Bel gische vorst gevoerd zal worden. Russische duikbootbasis in Adriatische Zee? Tüdens het debat in het Britse Ho. gerhuis over de defensie he«ft lord Templewood gewaarschuwd, dat de Sovjet-Unie „druk bezig is een on derzeebootbasis t« bouwen op een Al banees eiland in de mond van de Adriatische Zee". Lord Templewood is de vroegere sir Samuel Hoare. die in 1935 Brits minister van Buitenlandse Zaken was. Karei de Grote gedemilitariseerd. Het standbeeld van Karei de Grote voor het stadhuis te Aken is de af gelopen nacht van een van zijn voor naamste attributen beroofd, nl. de we reldbol, welke samen met de degen en de kroon de macht van de keizer ver zinnebeelden. Reeds enige tijd geleden was de keizer gedemiütariseerd door wegneming van zijn degen. De politie heeft Donderdagochtend de wereldbol teruggevonden en de dief gearres teerd. VOETBAi WALES VERLOOR MET 2—0 VAN SCHOTLAND. Woensdag speelde het Schotse na tionale elftal in Hampdenpark te Glasgow in een voorronde van het tournooi om het wereldkampioen schap tegen Wales. Nadat de rust was ingegaan met een 1—0 voorsprong voor de Schotten, wonnen zij tenslot te met 2—0. WIELERSPOR1 De Ronde van Nederland 1950. Naar het A.NP. van de zijde van de stichting „Ronde van Nederland" ver neemt is aan de Nederlandse Wiel- fen Unie verzocht als data van de Ronde van Nederland 1950 de pe riode van 20 tot en met 29 Mei te wil len goedkeuren en deze voor te leg gen aan het kalendercongres van de U.C.I. ter plaatsing op de internatio nale kalender. Over de verdere organisatie kunnen op dit ogenblik nog geen nadere me dedelingen- worden gedaan. Het ligt wel in de bedoeling wederom Amster dam te bestemmen als plaats van ver trek en aankomst. Ramon en v. d. Meerschut leiden in de Zesdaagse te Brussel. Na de sprints van 10 uur luidt het klassement ln de Brusselse Zesdaagse; 1 Ramon—van den Meerschut 17 pnt. Op 1 ronde: 2 Bruneel—Lapeble 126 pnt.; 3 AcouAdriaenssens 86 pnt. Op 2 ronden: 4 KublerBruyland 210 pnt; 5 ThyssenOlllvier 147 pnt.; 6 SterckHenrickx 24 pnt.; 7 Gillen— Ockers 19 pnt. 3 ronden: 8 Kint—van Steenbergen 83 pnt.; 9 SchultePeters 56 pnt. Vergeefs zoeken naar vermist Belgisch scheepje. Het Belgische ministerie van ver keerswezen heeft twee Dakota's van de luchtmacht uitgezonden om het sedert veertien dagen vermiste vis sersvaartuig O 304-Laermans op te sporen. Onverpoosd hebben de Dakota's ge durende twee uur hun nasporingen verricht. Er werd evenwel geen spoor van het verdwenen vaartuig ontdekt en de toestellen moesten, na dat zij 2000 km. hadden afgelegd, on- verrichterzake naar Meisbroek (nabij Brussel) terugkeren. AUTOMOBILISME Goede prestatie van Middelburger in K N.A.C. herfstrit. Dezer dagen heeft de sportcommis- sie van de KNAC de uitslag bekend gemaakt van de op 28 en 29 October verreden herfsttocht. Voor deze tocht hadden 201 deelnemers ingeschreven, van wie er slechts één de rit in de voorgeschreven tijd heeft gereden en geen enkele van de 1F route-controles heeft gemist. Dit was de heer A. J. van Amerongen uit Amsterdam, die door deze prestatie de herfsttocht- plaquette won. Voorts was er slechts één deelnemer, die één controle had gemist en zes deelnemers die twee controles hadden gemist. Onder deze zes bevond zich het team Versluys- ir. Coolman. Hattem-Middelburg, dat dus een uitstekende prestatie leverde. Marktberichten EIERVEILING WALCHEREN. 7—14 November 1949. Sortering I: Minimumprijs voor pluim veehouders f 2.68 per kg. Vuilschaligen 2 cent minder per ei. Zegelprljs 5 cent. Winkelprijs per 100 stuks f 23.— voor klasse 0. f 22— voor klasse I; f 21.voor klasse U: f 20.voor klasse III; f 19. voor klasse IV; f 17.voor klasse V; f 16.voor klasse VI. f 15.— voor klasse VII. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 10 November 1949. Exportgarnalen 1022 kg.: 6584; Pelle rij garnalen 146 kg.: 45; Schar 66 kg.: 33 47; Bot 36 kg.: 35—42; Wijting 127 kg.: 21 —24; Ongesorteerde vis 18 kg.: 37—39. VEILING „ZUID-BEVELAND". Van 10 November. Appels: Goudreinette 17—51. Jonathan 1452. Sterappel 8—26. Zure Bellefleur 10—26. Zoete Armgaard 424. Zoete Bel- lefeur 818. Zoete Campagne 514, Adams Perman 822. Golden Delic. 25. Grof Goud Reinet 25.50—28.30, Grof Jona- tahn 21—23. Kroetappels 8.40; Peren: Comt. de Paris 435. Zwljndr. Wijnpeer 518. Br. Alex. Lucas 4145. B. v. Sch. 15. Pondspeer 915.40, Gieser Wildeman 5 23. St. Remy 16-21. Kleipere 3—16. Mis pels 22. alles per 100 kg. De in de gemeente Kortgene gehou den collecte ten bate van de Niwin, bracht op f 909.Dit bedrag ad f 909, is samengesteld als volgt: Dorp Kortgene f 383.15. dorp Colijnsplaat f 321.en dorp Kats f 204.85. In de vergadering van kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente te Wilhelmina- dorp werd tot president-kerkvoogd be noemd. de heer C. Burger. Strenger Zondagsrijverbod te verwachten? Op Oudejaarsavond, van dit jaar verliest „Verkeer en Waterstaat" de bevoegdheid het Zondagsrijverbod te handhaven. Maar als men nu gedacht had voortaan op Zohdag zoveel te mo gen rijden als men zelf wil, dan heeft men het toch mis. Het ene ministerie heft het rijverbod op, maar een ander voert waarschijnlijk een nieuwe en nog sterkere beperking in. Het minis terie van Economische Zaken, waar onder distributie resorteert, legt, vol gens de Telegraaf, de laatste hand aan een nieuw voorschrift; een ben- zine-verbruiks-verbod. Hierdoor zal het mogelijk zijn niet alleen auto's cn motorrijwielen 's Zondags van de weg te weren, maar ook op die dag motor boten van het water en sportvüegtui- gen uit de lucht te houden. Inmiddels heeft, het Tweede Kamer lid Posthumus (P.v.d.A.) reeds vra gen aan de minister gesteld, waarbij hij aandringt op voortzetting van de maatregelen tot beperking van het benzineverbruik op Zondagen. ZON EN MAAN. 12 November. Zon: op 7.54 Maan: op 22.07 onder 16.54 onder 14.08 ZATERDAG. Het N.B.C, Symphonie-orkest speelt de Leonore-ouverture van Beethoven en de zevende symphonie. De sopraan Rose Bampton zingt de Aria van Leo- nore uit de eerste acte van Fidelio (H. I 9). Het Omroeporkest, onder leiding van Maurits van den Berg. speelt de Sere nade nr. 1 in D op. 11 van Brahms. (H. I 15.15). Hilversum I: 7. 8. 13. 18. 20 en 23 Nws.; >.15 Oog in al. 8.40 Orgelspel door Cor Steijn. 9 Beethovencyclus; 10.05 Morgen wijding; 10.20 Radiofeuilleton; 10.35 Uit zending voor de arbeiders in de continu bedrijven; 12 De Ramblers; 12.33 The Ki- lima Hawaiians; 13 Regeringsuitzending; 13-.30 Malando en zijn Tango en Rumba Orkest; 14 Het Nederlandse Lied; 14.20 Metropole Orkest 15.15 Het Omroep Ka merorkest; 16 Onze sociale Wetten. 16.15 Amateurs zetten hun beste beentje voor; 17 Nieuws van de Platenmarkt: 17.30 De Disselwagen: 18.15 Als de bladeren val len; 18.20 Danny Kaye en the Andrews Sisters; 18.30 Regermgsuttzending; 19.45 Regeringsuitzending; 20.05 Dingen van de dag; 20.45 Onder moeders paraplu; 22 Pro menade Orkest: 22.25 Onder de pannen; 22.45 Kwartet Sem Nijveen; 23.15 Dans muziek. Hilversum II: 7. 8, 19. 20 en 23 Nieuws; 8.15 Pluk de dag: 9 Moeders wil is wet; 9.25 Inleiding Hoogmis; 9.30 Plechtige Re quiemmis: 10.50 Philh. Orkest; 11 De Zon nebloem; 11.03 Lunchconcert; 12.33 Lunch concert; 12.55 Zonnewijzer; 13.20 Lunch concert; 14 Dilettanten musiceren; 14.20 Engelse les voor beginnelingen; 14.40 Zangrecital; 15.10 Kroniek van letteren en kunsten; 15.45 Dilettanten musiceren: 16.20 De Vliegende Hollander; 17 De Wig wam; 18 Volksliederenkwartet; 18.30 En semble Organola; 19.30 De Zevenklapper: 19.50 Amerikaans Commentaar: 20.12 José Iturbi; 20.40 Werken van Johann Strauss; 21 Negen heit de klok; 21.45 Weet U het; 21.55 Keekend serenade; 22.30 Wij luiden de Zondag in; 23.15 Radio Philh. Orkest. RADIO-CENTRALE PROGR. 3 7 (Brussel VI.) Nieuws; 7.05 Gram.muz.; 7.30 Kroniek van de dag; 7.40 Ochtend gymnastiek; 7.50 Gram.muziek; 8 Nieuws; 8.05 Morgenconcert (gr.); 9 Nieuws; 9.05 Gram.muziek; 10 (Eng. LP) Nieuws; 10.10 Verz. pr. v. d. Huisvrouw (gr.); 11 Sandy Macpherson (orgel): 11.15 De Rendesvouz Players; 11.45 Parlementsoverzicht: 12 (Brussel VI.) Salonorkest; 12.30 Weerbe richten; 12.32 Licht orkest; 13 Nieuws: 13.15 Vrolijke gram. muziek; 11 (Brussel Fr.) Verz.pr. (gr.); 15.30 Klassiek verz.pr. (gr.): 16.30 Ens. Bill Alexandre; 17 (Koot wijk) Batavia; 18 (Brussel VI.) Aug. Schel- straete (accordeon); 18.15 Muziek voor 2 piano's; 18.30 Voor de soldaten; 19 Nws; 19.30 Chansons (gr.)* pLm. 19.50 (Brussel Fr.) Actualiteiten; 20 Omroeporkest; 20.45 Franse liedjes (gr.); 21 Amusementsmuz. (gr.); 22 (Brussel VI.) Nieuws; 22.15 Verz. pr. gr.); 23.95 Phil Moore met Rhythm, pianobegeleiding (gram.); 23.40 Rustige gramofoonmuziek. Vüssingen Hansweert HOOG WATER u.+NAP U.+NAP 5.29 1.59 18.03 1.68 6.27 1.89 19.01 2.01 LAAG WATER u.—NAP u.—NAP 11.52 1.63 0.29 1.85 13.00 1.98

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5