LEZERS SCHRIJVEN Sport en wedstrijden «BORSTELS G. KOTOUN REEDS 40.000 VOETBALLERS OP ZATERDAGMIDDAG KLANKEN uit de AETHER AGENTEN GEVRAAGD verkoopster GEEN DRUKFOUT DECCA GRAMOFOONS van f 225.- voor 75 gulden DERT'S 6 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 10 NOVEMBER 1949 Heeft Middelburg een bioscoop nodig Men schrijft ons van geachte zijde het navolgende. In Uw blad van 25 October kwam een bericht voor. verlucht met een tekening van de voorgevel, betreffende de voorgenomen bouw van een café-res taurant. annex bioscoop en schouwburg, zaal in de Lange Delft. Aan het slot van Uw artikel vermeldt C dat het te hopen valt, dat voor de bouw van deze inrichting, die. zoals V stelt, in een grote behoefte voorziet, spoe dig bouwvolume ter beschikking zal kun- nen worden gesteld. Hoe is in feite deze zaak. In de eerste plaats is er geen behoefte aan een nieu we bioscoop in Middelburg. Wy hebben thans gedurende de gehele week voor stellingen in de Electro Bioscoop op de Markt en gedurende vier dagen per week in de Schouwburg op het Molenwater Geheel in de lijn van hetgeen men overal ziet. zijn zelfs bij goede films de zalen matig tot slecht bezet. Van een dringende behoefte aan meer bioscoopruimte is m.«. dan ook geen sprake. Is er in Middelburg behoefte aan meer zalen? M.i. is dit zeer zeker niet het ge val: de Concertzaal, de Schouwburg en het Schuttershof, tezamen met nog enkele andere zalen, voorzien ruimschoots in de behoefte. Zolang er groot gebrek bestaat aan bouwvolume, bouwmaterialen en kapi taal, komt het my voor. dat deze beter en nuttiger dienen te worden besteed en wel voor de wederopbouw van woonhui zen en bedrijfspanden. Ik kan dan ook Uw wens, dat voor een nieuwe bioscoop in de Lange Delft spoe dig bouwvolume zal worden toegewezen, op bovenstaande gronden geenszins de len. Het leek mij juist, dit naar voren te brengen. Naschrift: Aan een schouwburgzaal in Middelburg is inderdaad geen behoefte. Een moderne, comfortabele bioscoop zou evenwel oi. voor de Zeeuwse hoofdstad waarlijk geen weelde zyn. Redactie. DE PETROLEUMPRIJS. De regering heeft beloofd dat aan de prijsstop de hand zal worden gehouden, zeer zeker wanneer het artikelen betreft die tot het dagelijks gebruik van de ar beider behoren. Nu hebben wij tot he den toe nog niet anders 'dan het tegen overgestelde kunnen constateren. Ook thans weer is dit het geval met petroleum. Dit artikel is liefst met ingang van 1 No vember. met 3>4 cent per liter in prijs gestegen. Een liter petroleum kost nu 18 cent. Gas en electriciteit zijn voor de arbei ders luxe artikelen geworden, kolen veel te duur om alleen maar je „potje" te ko ken. En nu petroleum Wij nodigen minister Lieftinck uit on ze petroleumwijk eens voor 'n week over te nemen en de huismoeders aan te ho ren. Misschien zou dat helpen A. WALRAVE. Petroleumventer Souburg. FILMS VAN DE WEEK Als de dauw hangt, komt er regen. „Levensstormen" (Driver dagg faller regn) met Mai Zetterling, Alf Kjellin, Sten Lindgren en Anna Lindahl; regie: Gustaf Edgren. De ook in ons land bekende roman van Margit Söderholm „Als de dauw hangt, komt er regen" werd het was te ver wachten door Svensk Film verfilmd. Edgren maakte van het forse verhaal over een conflict in een boerengezin een zeer verantwoord filmwerk, dat geheel en al de sfeer draagt, die wij zo goed kennen uit de Scandinavische letterkunde. Mai Zetterling, die thans in Engeland filmt, speelt het meisje, dat het meest te duchten heeft van de „levensstormen" (waarom in plaats van de karakteristie ke Zweedse titel te vertalen de film zo'n afgezaagde naam te geven?). De film be vat voorts prachtige opnamen van het schone Zweedse landschap. Luxor, Vlis- singen. „Motorduivels" (Once a jolly swagman) met Dirk Bogarde, Bonar Colleano, Renée Asherson en Bill Owen; regie: Jack Lee. In de kringen van de Engelse motor- en speedwayenthousiasten was men helemaal niet verheugd, toen deze Rankfilm uit kwam, omdat men meende, dat deze een smet werpt op de beoefenaars van de mo torsport. Dit is wel wat overdreven, maar „Motorduivels" is in ieder geval een waarschuwing voor de professionals om het hoofd bij alle successen koel te hou den. Bill Fox (Dirk Bogarde) slaagde daar niet in en vergooide er bijna zijn le ven door. Electro. Middelburg. „De geveltoerist" (Hold that blonde) met Eddie Bracken, Veronica Lake, Alb. Dekker en Willy Best; regie: George Marshall. Nog dit seizoen zal in ons land een van de oudste en dolste Harold Lloydcomedies opnieuw uitgebracht worden. Als voor proefje brengt Paramount „De Geveltoe rist" met een (voor ons althans) nieuwe komiek: Eddie Bracken, die de voetstap pen van Lloyd drukt en ons ondermeer vergast op een krankzinnig-dwaze jacht door een troepje gangsters, die hem vol gen tot in de vlaggestok op de 40e ver dieping van een wolkenkrabber. Alham- bra, Vlissingen. ONBEKENDE SOLDATEN... Op Allerzielendag wandelde ik langs de Vlissingse duinen en hoorde plots in de nabijheid van café „Uivers" schril ge schreeuw en luid geroep, waartussen ik enige lelijk uitgesproken Duitse vloeken kon onderscheiden. Enige bengels van omtrent 16 jaar waren een graf van enke le Duitse soldaten met stenen aan het bekogelen. Vlak achter het prikkeldraad is een bijna niet meer te onderscheiden omheining en daarin staan enkele sinis tere kruisjes, half vergaan en met niet meer te lezen inkervingen. Op twee kruis jes bevinden zich Duitse helmen, waar aan men de doodsoorzaak van de begra- vene goed kan herkennen Half verdoken onder het helmgras waren ze niet genoeg verborgen voor kwajongens. Bij mijn aan komst vluchtten de bengels weg. Bij dat graf heb ik een eenvoudige bloem neerge legd. Is het niet erg dat dit eenzame graf van soldaten, die ook ouders en vrouwen gehad hebben, die misschien nu nog treu ren om hun verwanten of nog op hun terugkomst wachten, zo verwaarloosd wordt, dat binnenkort het helmgras de plaats van het graf helemaal niet meer te zien geeft, omdat het toch maar moffen zijn? Deze soldaten zyn onze naasten ge weest Vlissingen L. TUREL. DE ILLEGALITEIT. Verzoeke beleefd enige plaatsruimte in Uw blad om in te gaan op de uitlatin gen. de illegaliteit betreffende, van de heer F. van Sabben, oud-cdt. der N.B.S. te Vlissingen in de P.Z.C. van 3 Nov. j.l] Ik ben het volkomen eens met de heer van Sabben. wanneer hij zijn misprijzen te kennen geeft over de oud-verzetslie den. die voordelen trachtten (of nog trachten) te trekken uit hun verzetswerk. Deze elementen geven (gaven) daarmee blijk, volkomen gespeend te zijn geble ven van de geest van het verzet. Verheu gend voor de oud-illegaliteit is. dat hun aantal zeer beperkt is gebleken. Volgens mijn mening zou de heer van Sabben objectiever zyn geweest, wanneer hij óók zyn misnoegen te kunnen had ge geven over het feit, dat er nog zovele oud-illegalen zyn. die hun maatschappe- Iyke positie geheel of gedeeltehjk ver knoeid zien als gevolg van hun verzets werk. Verder betreur ik de mening van hem, dat „het hoofdstuk der illegaliteit" voor hem èf is. De oud-illegaliteit, verenigd in de N.F.R. van het voormalig verzet, den ken daar gelukkig anders over en reke nen het als him ereplicht mee te helpen hun, in de verdrukking geraakte makkers, weer op de been te brengen. En met succes. Kloetinge. K. MEIJER. BOUWACTIVITEIT IN MIDDELBURG Als iemand van buiten Middelburg in de stad komt, ziet hy tal van panden in aanbouw. Onwillekeurig stelt hij zichzelf dan de vraag, wat die gebouwen zullen worden. In vele steden ziet men by in aanbouw zynde percelen behalve het re. clamebord van de aannemer ook 'n bord: „Hier wordt gevestigd... enz." Kruiningen. J. B. Naschrift redactie: De nieuwsgierigheid van de heer B. is zeer begrijpelyk en wordt door velen, ook door talrijke Mid delburgers, gedeeld. In ons blad van 30 September is echter een gehele pagina gewijd aan de bouwactiviteit; in enige artikelen gaven wij nauwkeurig aan wel ke zaken in de nieuwe panden zullen worden gevestigd. Bovendien zijn' er fir ma's. die wel degelijk borden en andere aankondigingen in de geest zoals de brief schrijver bedoelt, laten aanbrengen. GEEF C.O.A.K.-LEERLINGEN EEN STUDIE-ADRES! In de nieuwe wintercursus van de C.O. A.K. is er weer een sterke behoefte aan .studie-adressen" voor de leerlingen. De ze worden buitengewoon gewaardeerd door de cursisten en hebben de bijzondere belangstelling van de militaire autoritei ten. getuige hetgeen door hen daarover gesproken is op de afscheidsavond in het Schuttershof. U doet er een zeer goed werk mee. ook ten aanzien van de ouders der leerlingen. Geef-daarom een tydeiyk tehuis voor studie en gezelligheid. Adressen voor aangifte bij de diverse kerkbestuurders en by het Comité tot behoud van het garnizoen, d.i.: J. P. P. de Blécourt. voorzitter; J. J. Kerkmeyer. secretaris, bgy wie tevens het correspondentie adres: Zandstraat 4; Ballintijn: A. Beugelink; J. A. van Dixhoorn; Mevr. S. Gabriëlse-Risseeeuw; P. F. L. J. v. d. Grinten. Zeeland heeft 44 elftallen in deze competitie. Het steeds meer aan populariteit winnende Zaterdagmiddagvoetbal da teert reeds van 1940. Het ontstond uit een geheel vrijwillige fusie van de Christelijke Nederlandse Voetbalbond en de K.N.V.B. In een fusie-overeen komst werden de rechten ervan vast gelegd en voor een goede organisatie benoemde de K.N.V.B. een landelijke commissie .voor het Zaterdagmiddag voetbal onder voorzitterschap van de heer H. Teeuw uit Schiedam. Het aan tal beoefenaars steeg snel. Speelden er in 1945 ruim 15.000 voetballers in de verscheidene competities mee, thans voetballen bijna 40.000 spelers op Zaterdag. Er zijn nu twee verschillende afde lingen van het Zaterdagmiddagvoet bal. Het kan georganiseerd zijn door de K.N.V.B. of door de verschillende plaatselijke of provinciale afdelingen van de K.N.V.B. In Zeeland is het Za terdagmiddagvoetbal georganiseerd door de afd. Zeeland van de K.N.V.B. in de volksmond nog steeds de Zeeuw se Voetbalbond genoemd. Er wordt in drie 2e klassen en één le klasse ge speeld. Terwijl in andere districten mogelijk is van de Zaterdagmiddag competitie in afdelingsverband te pro moveren naar de Zaterdagmiddagcom petitie van de K.N.V.B., is dat in de districten IV en VI. dus de Zuidelijke districten, niet mogelijk. De kampioen van de le klasse Zaterdagmiddag voetbal in afdelingsverband kan dus in de districten I, H, III en IV naar de 4e klasse Zaterdagmiddagvoetbal in K.N.V.B.-verband promoveren, en vervolgens naar de 3e klasse. Deze 3e klasse is er alleen nog maar in de Westelijke districten, het Oostelijk en het Noordelijk district hebben alleen een 4e klasse. Het volgend jaar hoopt het Westen een 2e en het Oosten een 3e klasse erbij te krijgen. Dit is in Zeeland anders. De kampioen van de le klasse Zaterdagmiddagvoetbal in afdelingsverband kan niet naar een hogere afdeling promoveren. Als later het Zaterdagmiddagvoetbal in Zee land op een hoger peil is gekomen zal de K.N.V.B. waarschijnlijk ook het Zaterdagvoetbal in Zeeland gaan or ganiseren. ZEELAND SLAAT GOED FIGUUR. Toch slaat het Zeeuwse Zaterdag voetbal in het land geen gek figuur. In het landelijk tournooi kwam het zelfs tot de demi-finale. Er zijn ech ter te weinig goede clubs en deze zijn ook te klein. Het aantal in de Zater dagmiddag-competitie spelende clubs in Zeeland bedraagt 22. twee hiervan spelen zowel op Zaterdag als op Zon dag. met verschillende elftallen na tuurlijk. Deze 22 clubs zijn als volgt over Zeeland verdeeld: op Walcheren 7. op Noord-Beveland 4 en de rest op Zuid-Beveland. Schouwen en Zeeuws- Vlaanderen hebben geen Zaterdag voetbal, hoewel in Oost-Zeeuws- Vlaanderen de oprichting ieder ogen blik verwacht kan worden. Tholen en St. Philipsland spelen in West-Bra bant mee. De clubs, die in de afd. Zeeland spelen hebben gezamenlijk 34 senior- en 10 junior-elftallen met een ledental van 903 leden. Zaterdagvoetbal wordt wel eens be spot of als aanhangwagen van het Zondagvoetbal beschouwd. Maar het biedt vele enthousiaste voetballiefheb bers, .die om principiële redenen op Zondag niet kunnen voetballen, de mogelijkheid hun geliefde sport op Zaterdag te beoefenen. KERKNIEUWS. Dr. Visser 't Hooft naar het Oosten vertrokken. De secretaris-generaal van de Wereld raad van Kerken, dr. W. A. Visser 't Hooft, die de conferentie van de jonge kerken in het Oosten, welke van 4—11 December in Bangkok gehouden wordt, zal bijwonen, is reeds daarheen vertrok ken. Van te voren zal hij met kerkelijke leiders uit het Nabye en het Verre Oosten besprekingen voeren. Dr. Visser 't Hooft zal eveneens deelnemen aan de bespre kingen in verband met het oprichten van een Christenraad van Indonesië. Ook zaï hij in Indonesië voordrachten houden, o.a. aan de Hogere Theologische schooi te Batavia. Na afloop van de conferentie te Bang kok gaat dr. Visser 't Hooft naar Hong kong en Birma. India en Ceylon. Na zijn bezoek aan Ceylon zal dr. Visser 't Hooft eind Januari naar Gen(ve terugkeren. SCHAKEN KOUDEKERKE I WON. In de Z.S.B. competitie 2e klasse werd gespeeld de wedstrijd Middel burg IVKoudekerke I. De gasten wonnen met 3%6%. De gedetailleerde uitslag was: D. Verburg—Chr. Schipper J. JoosseJ. de Lange 01; J. J. Meypr Jac. de Witte 0—1; W. J. Goor—P. v. d. Heiden H. Vermeule— A. Marinusse 0—1: W. KoejemansS. v. d. Heiden 01; P. J. BosP. de Witte VzK. v. BelzenD. Jozi- asse 1—0; C. v. d. KoordeJ. Steutel 1—0; H. PapegaayG. Klap 0—1. Duitsland en de Olympische Spelen. Het Duitse Olympische Comité heeft besloten om een Duitse Olympi sche vereniging op te richten, die ge heel Duitsland zal bestrijken. De taak van deze vereniging zal zijn, gelden in te zamelen voor Duitslands deelne ming aan de Olympische Spelen en tevens hiervoor reclame te maken. De eerste gift, ten bedrage van on geveer 40.000 gulden, kwam binnen van de voetbalpool van West Duits land. VOETBAL Tommy Lawton Britse scheidsrechters zijn slecht. Dezer dagen heeft Tommy Lawton als zijn mening te kennen gegeven, dat de leiding van wedstrijden in Enge land nooit zo slecht geweest is als nu. Eén van de redenen hiervan zou zijn, dat de scheidsrechters zich niet be hoorlijk trainen. „Zij kunnen het spel niet bijhouden" zei Lawton, „en dat is een van de voornaamste oorzaken van de achter uitgang van het Britse voetbal". WIELERSPORT De Berlijnse zesdaagse. Ook Berlijn krijgt zijn zesdaagse en wel van 10-16 Nov.. Van start gaan o.m. de Nederlanders. Vooren van Beek en waarschijnlijk van Est- Pellenaars. De Brusselse zesdaagse. Na de sprints van Woensdagmorgen luidde de stand in de Brusselse zesdaagse. 1. KuplerBruyland (Zwits.-Belg.) 87 pnt.; 2. ThyssenOllivler (Belg.) 69 pnt.; 3. Bruneel—Lapebie (Belg.) 32 pnt.; 4. Ramon—van den Meerschaut (Belg.)' 13 pnt. Op één ronde: 5. Kintvan Steen bergen (Belg.) 35 pnt.; 6. Acou—Adriaen- sens (Belg.) 33 pnt.; 7. NaeyeDepouw (Belg.) 8 pnt.; 8. Ockers—Gillen (Bèlg- Lux.) 5 pnt.; 9. Schulte—Peters (Ned.) 4 pnt.: 10. SterckxHendrikx (Belg. i 4 pnt. Alle overige koppels hadden twee of meer ronden achterstand. HOCKEY Competitiestand 2e klasse A. Zoals verwacht behaalde Breda II een overtuigende overwinning op Forward II (50), Hoco I won op het nippertje van Tempo in Bergen op Zoom (54), terwijl Middelburg door gebrek aan schotvaardigheid op eigen veld één punt niet D.E.S. naar Kaatsheuvel moest mee geven (0—0). De star uit: Breda II Push II Hoco I D.E.S. I M'burg I Tempo I Forward II 5 Voor Zondag zijn geen competitie wedstrijden vastgesteld, in verband met wedstrijden voor de Dr. Exalto beker en de Tresling-beker. JEU GD COMPETITIE. Voor de jeugdcompetitie Zeeland-West- Brabant is ingeschreven door: Pelikaan, Push. Breda en Middelburg, met een meisjes- en jongenselftal. Voorts is de mogelijkheid aanwezig voor één of meer der deelnemende verenigingen om nog met een B team uit te komen. Het vorige jaar behaalden de Middelburgse meisjes het kampioenschap (een zilve ren beker) in deze competitie. VETERANENCOMPETITIE. In een te Breda gehouden vergadering werd besloten een veteranencompetitie te organiseren voor heren in twee afdelin gen. In afdeling A zijnq ingedeeld: Pelikaan (Roosendaal). Zwart Wit (Breda). Middel, burg en Breda. In afdeling B: HTCC (Eindhoven), EM HC (Eindhoven), MOP ('s-Hertogenbosch) en Tilburg. De winnaars van iedere afdeling zul len op een centraal gelegen sportpark om de kampioenschapstllel slrijden, terwijl de overige teams, die dag. ook tegen elk aar in het veld komen. Bovendien zullen nog enkele vriendschappelijke mixed- wedstrijden georganiseerd worden, rijden. AUTOMOBILISME De Nederlandse deelnemers aan Rallye de Monte Carlo. Voor de sterrit naar Monte Carlo Zijn tot dusverre 45 inschrijvingen by de K.N.A.C. binnengekomen. De meeste inschrijvers hebben Stockholm als punt van vertrek opgegeven. An dere startplaatsen zijn Monte Car lo, Oslo, Florence, Praag, Stockholm en Glasgow. Onder de rijders treft men tal van bekende Rallyerijders aan, zoals Verkammen -van Keulen, Gravin van Limburg-Stirum-van Vredenburch, Knegtel en Mutsaers. Karei Ton, mevr. van Strien, v. d. Heyden, Gat- sonides en Barendregt. Inmiddels staat het nog niet vast of al deze Nederlandse équipes definitief door de Sporting Club van Monaco als deelnemers zullen worden aangeno men Volgens het reglement is het aan tal deelnemers namelijk vastgesteld op 230 met dien verstande dat de inschrij ving gesloten kan worden verklaard als dit aantal is bereikt. Aangezien ook in andere landen de belangstelling voor de Rallye zeer groot is, is het dus de vraag of men te Monte Carlo de grote Nederlandse inschrijving in haar geheel zal kunnen aannemen. KORFBAL Competitie loopt ten einde. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. Ie kl. Madjoe I—Vlos I 1—1. 3e kl. A: Togo II—Swift III 2—2; Vopo Tjoba II 2—0. 3e kl. B: Vios II—Dios 0—3. PROGRAMMA VOOR ZATERDAG 12 NOVEMBER. le kl.: Vios I—Volharding. 3e kl. B: Scampolo II—Vios II. De competiUe van de Zeeuwse Korfbal- bond loopt ten einde, verschillende kam pioenen en degradatie candidaten zyn be kend In de eerste klasse is Swift I onge slagen kampioen geworden, de strijd om de onderste plaats is nog niet beslist, doch Madjoe staat er wel heel slecht voor. Nu Luctor zich uit de competities heeft teruggetrokken heeft het Bondsbestuur beslist, dat de kampioen van de tweede klasse. Tjoba. met no 2. Scampolo. met de onderste uit de eerste klasse, Madjoe of Vios, een halve competitie zullen spe len Het gaat dus hier met 3 twaalftallen om 2 plaatsen in de eerste klasse. Haalt Swift II uit de resterende wed- stryd een puntje, of komt dit binnen uit het lopende protest, dan zal VKV degra datie wedstrijden moeten spelen tegen de 3 derde klasse kampioenen. In 3A is Togo n kampioen geworden. In 3B gaat de strijd nog tussen de Poel en Dios. terwijl ook in 3C de stryd nog niet beslist is, het gaat hier tussen Zuidzande en Groede. Ook deze wedstryden zullen in halve competitie verspeeld worden. Het zal dus voor de betrokken verenigingen een „la- tertje" worden dit seizoen. Amsterdamse Beurs ziet er thans als volgt 5 5 15- 2 10 5 3 2 16- 8 6 5 3 2 15-15 6 5 2 1 2 9-12 5 5 1 2 2 8- 8 4 6 2 4 13-20 4 5 1 4 4-15 1 Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3Vé) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3% Investeringscert. 3 Nederland 196264 Nederland 1962—64 Nederland N.W.S. 2% Spaarc. a f 100 2%% Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Ned. Ind. Hand. E Ned. Handelmy AKU Bergh's Jurgens Calvé Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. Petrol. My. Amsterdam Rubber H.A. Lyn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia My. Deli My. N.V. Kon. My. De Schelde Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecot Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Pennsylvania Spw. Nov. 9 Nov 1003/4 100% 981,4 98% 97% 97% 94 94 99% 99 99% 99% 77% 77% 100% 101 95% 95 97% 97% 103 103% 162% 164 183% 184 -«13% —313»* 150 149 187 189 208% 20834 239% 240% 294 237% 237 154 154 313 311% 140% 138% 164 164 151% 151 156 155% 146 146 157 155% 154% 151% 111 1393% 136% 122% 122% 27% 88% 88% 48% 48% 38% 38% 7% 3% - 2 12% enig animo TAFELTENNIS Vrijdagavond wordt een aanvang ge maakt met de Walcherse tafeltenniscom- petitie. Niet minder dan zestien ploegen van zes clubs hebben ingeschreven. Er zyn twee groepen gevormd van acht ploe gen. In groep A zyn ingedeeld Sla Raak I, Sla Raak II. Sorry I, Sorry II, PZEM. Schelde. SOS en Amor. Groep B. bestaat uit Sla Raak III. Sla Raak IV. Sla Raak V, PZEM II, PZEM Hl, Sorry III, Schelde II en SOS II. Groep A. speelt op Maandagavond en Groep B. op Vrijdagavond. Alle wedstryden worden gespeeld in de daarvoor belangeloos beschikbaar gestelde gymnastiekzaal van Kinderzorg. Slechts de wedstryden tussen de Vlissingse clubs Sorry en Schelde worden in Vlissingen gespeeld en wel in de Scheldehal of het gymnastieklokaal aan de Bouwen Ewout- straat. Er is voor deze competitie een wissel beker beschikbaar gesteld. Deze zal drie maal in successie of vijf maal in totaal moeten worden gewonnen om definitief bezit te worden. Voor Vrijdagavond ziet het programma er als volgt uit: Groep B: Schelde II Sla Raak V; Sorry III—Sla Raak IV; SOS II—Sla Raak Hl. Voor Maandag 14 November werden de volgende wedstrijd vastgesteld: Groep A: SorrySla Raak; Sorry II—Sla Raak H; ScheldeAmor. op de Amsterdamse effectenbeurs geen sprake. Nieuws ontbrak en de geringe aan- en vrekooporders vermochten geen grote wyzigingen aan te brengen in het koersniveau. Na een iets lagere opening verloren de meeste fondsen nog een klei nigheid, doch hierna kwam er een einde aan de koersafbrokkeling en trad een licht herstel in. Tegen slot echter had den de kleine verkooporders weer de overhand, zodat opnieuw de beneden waartse richting werd ingeslagen en over het algemeen verliezen van één tot twee punten werden geleden. VRIJDAG. Vanavond wordt een verkorte radio uitvoering gegeven van „Der Frei- schütz" van Carl Mario von Weber (H. 20.12). Felix de Nobel speelt de sonate in Bes groot van Mozart (H. II 11.45). Volksliederen en balladen worden gezongen door het Omroep- a Capel- la-koor onder leiding van Anton Kre- lage (H. I 10.45). Hilversum I: 7. 8. 13. 18, 20 en 23 Nws. 8.15 Operette. 8.50 Voor de huisvrouw. 9 Symphonie-Orkest. 10.05 Morgenwyding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Omroep a Ca- pella koor. 11,05 Marion en de muziek. 11.25 Orgelspel. 12 Harmonetto. 12.45 Hu- go de Groot en zijn AVRO-orkest 14.10 Kookkunst. 14.30 Bloemlezing uit balla den van Cari Loewe. 15 Ons volk in zijn dichters. 15 Het Weens Octet. 16 Filmland presenteert. 16.30 Tussen twaalf en zes tien. 17 Kwartet Jan Corduener. 17.20 Wij en de muziek. 18.15 Vara feliciteert. 18.30 Regeringsuitzending. 19 Denk om de bocht. 19.15 Accordeola. 21 Men vraagt en wy draaien. 21.40 De Ducdalf. 22.15 Swing and sweet. 22.45 Avondoverden king. 23.15 Gram. muziek. 23.30 Werken van Paul Hindemith. Hilversum n: 7. 13, 19. 20 en 23 Nws. 1.15 Vlaggenparade. 9 Moeders wil is wet. 935 Schoolradio. 9.45 Schoolradio. 10 Muziek houdt fit. 11 De Zonnebloem. 11.35 Als de ziele luistert. 12.03 Metropole Or kest. 12.33 Metropole Orkest. 12.55 Zonne wijzer. 13.20 Omroeporkest. 14,15 Negen ,t de klok. 15 Schoolradio. 15.30 Film fragmenten. 16 De Zonnebloem. 17 'Na Schooltijd. 17.15 Kinderkoor De Karekie- ten. 17.45 Amusementsorkest. 19.15 Rege ringsuitzending. 20,05 De gewone man zegt er het zyne van. 20,12 Der Freischütz. 22,25 Het Haags Blaaskwintet. 22.45 De zin van het huwelyk. 23.30 Lichte Avond- kianken. RADIO-CENTRALES 3. 7 (Brussel VI.) Nieuws. 7,05 Gram.mu- ziek 7,25 Operettemuziek (gr.). 7,40 Och tendgymnastiek. 7,50 Gram.muziek. 8 Nws. 8.05 Gram. muziek. 8,30 Dagklapper. 8.45 Gram.muziek, 9 Nieuws. 9,15 Casino programma (O-.). 10 Pianomuziek (gr,). 10,20 Liederen (gr.). 10,30 „The Sweet and Soft Players". 11 Elf November progr. (gr.). 12 Chansons (gr.). 12,30 Weerbe richten. 12,32 Omroeporkest. 13 Nieuws. 13.15 Scand. muziek (gr.). 14 Gevar. gr. muziek. 14,45 Salonorkest (gr.) 15 Harmo nie orkest. 16 (Eng. L.P.) Falkman en Apachenorkest. 16.30 John Reynders en orkest. 17 (Kootwyk) Batavia. 18 (Béro- miinster) Amusementsorkest. 18,30 (Brus sel VI.) Voor de soldaten. 19 Nieuws. 19,30 Solistenconcert (gr.). 19,50 (Brussel Fr.) Actualiteiten. 20 Harmonie orkest. 20.30 (Eng. L.P.) „Up the pole". 21 Gracie Fields (zang). 21.30 „Over the garden wal"l 22 Muzikale causerie door Boyd Neel m. m.v. Kathleen Long. BBC Opera orkest en Alfredo Campoli. 20 Nieuws. 23.15 „Topic for to-night". 23.20 „Music in the Sun". ZON EN MAAN. 11 November. Zon: op 7.52 onder 16.56 Maan: op 20,45 onder 13.40 U.+NAP u.+NAP HOOG WATER Vlissingen 4.46 1.74 17.11 1.77 Terneuzen 5.15 1.90 17.39 1.94 Hansweert 5.48 2.01 18.13 2.06 Zierikzee 6.12 1.25 18.33 1.37 u.—NAP u.—NAP LAAG WATER 11.05 1.76 23.20 1.50 11.36 1.95 23.49 1.69 12.16 2.12 11.55 1.48 Bij FOCUS.VEILIG, La- tijnseschoolstraat 14, Mid delburg, is plaats voor handige meisjes, die vertrouwd zijn met naai. cnachinewerk. Aanmelden dagelijks van 912 en van 2—5.30 uur. Mixturetabak is zwaar ro ken. Wanneer U echter onze bijzondere pijp ,,La Ruche" gebruikt, kimt U lichte pijp. tabak roken, terwijl U dan toch een Mixture-smaak krijgt. Deze pijp is natuur, lijk verkrijgbaar in We Ka's Pijpenhuis Walstraat 31, Telefoon 2840 Vlissingen. Tandarts SMIT Middelburg, Vrijdag geen spreekuur. Biedt zich aan UITVOERDER, bekend met grondwerken, wegenaanleg, enz. Brieven onder lett- A, Boekhandel KRUIT, Zoutelande. Gevraagd terstond NET DAGMEISJE. voor hele of halve SUISSE, Nieuwendijk 3, Vlissingen. Kleine zending Zwit serse en Engelse in div. kleuren, rose, bleu, groen, wit, met bijpassende spiegel en haarkam. Ook afzonderlijk ver krijgbaar bij WALSTRAAT 88-90 VLISSINGEN. in alle plaatsen van Zuid- Beveland voor verkoop van een goed nieuw che misch artikel op provisie basis. Vierstraat 10, Yer. seke. Gevraagd voor zo spoedig mogelijk een b\j Modemagazijn DAALHUIZEN. Zij, die met het vak bekend zijn, genieten de voorkeur. Fa. H. G. DAALHUIZEN Jr. Nieuwendijk 39, Vlissingen. Slcclr, MusicvSlar Dit apparaat bestaat uit electr. motor, versterker, kristal Pick-Up en luidspre ker, ingebouwd in pracht notenkast, 35.5 x 22 x 37.5 cm., voor alle voltages. Be stelt direct; levering 15 Nov. Franco door geheel Zeeland. Ziet étalage. Tel, 2209, Nieuwendijk 35, Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 6