HEROPENING KAPPIE verliest Je It MARKTBERICHTEN BEGROTING 1950 AANGENOMEN Scheepvaartberichten WALCHEREN SNIPPERS DONDERDAG 10 NOVEMBER 1949 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 Gemeenteraad Koudekerke Vier surrogaatwoningen. De gemeenteraad van Koudekerke vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. Tot lid van het Burgerlek Armbe stuur werd benoemd de heer J. Si- monse. Brj het punt benoeming en herbenoeming van leden voor de woonruimtewet vroeg de heer P. Flipse of het wel zin had een derge lijke commissie te benoemen. Nadat de voorzitter hierop bevestigend ge antwoord had, werden herbenoemd de heren P. Flipse, W. Ova, A. Ja- cobse en J. W. Christiaansen. In- plaats van de heer J. de Kroo, die thans zitting heeft in het college van B. en W., werd benoemd de heer J. de Vos. Er werd op voorstel van B. en W. een bedrag van 185.30 be schikbaar gesteld voor de aansluiting van de Herv. Chr. School op het wa terleidingnet. Een voorstel van B. en W. tot wij ziging van de bouwverordening werd aangenomen, evenals een voorstel een ontoegankelijk gebied Een stoel van Fokker bij een waterval. Ergens in het Oosten van Vene zuela, in een woest en vrijwel onbe- tot vaststelling van een verordening op de heffing van keurlonen. Het keurloon voor een varken is 5, voor een schap 2,en voor een geit 1,— De raad besloot met de N.V. Bank I voor Nederlandse Gemeenten een j overeenkomst aan te gaan waarbij het crediet in rekening-courant voor het jaar 1950 werd vastgesteld op 35.000.—. Eveneens werd besloten om voor het tijdvak van 1 Januari 1950 tot en met 31 December 1952 tot een totaal-bedrag van 9000. deel te nemen aan de verwaarbor- gingsregellng van de vereniging Frauderisico-onderlinge van Gemeen ten te 's Gravenhage. De rekening 1948 werd voorlopig vastgesteld- Voorts werd vastgesteld een wijzi ging van de begroting voor 1949 en werd de begroting voor het Burger lijk Armbestuur voor 1950 lijk keurd. Hierna kwam de begroting 1950. )e voorzit! goedge- in bespreking De voorzitter gaf hierover enkele algemene beschouwingen. Allereerst noemde hij enkele belangrijke feiten uit het afgelopen jaar. Zo werd een i i 1 zeer geriefelijk verenigingsgebouw Merkwaardige ontdekking m «SSL? JfSSSLfiP él" deze zomer een opgewekt strandle ven en gelukkig voor de gemeente ging de grenswijziging niet door. Het was jammer, dat men maar 4 wonin gen kreeg toegewezen en dan boven dien nog „surrogaat-woningen" (Daalhuiswoningen) Ook het volgend jaar zullen weer belangrijke besluiten genomen moe- gaanbaar gebied tussen de Orinocoten worden. De waterleiding en een A mftzonerivier bevindt zich »s we- sportveld hebben nog steeds de volle Amazonerivier bevindt zich relds hoogste waterval. Deze is 15 keer hoger dan de Niagara. Vrijwel niemand uit de beschaafde wereld had dit gebied ooit betreden, omdat in de loop van duizenden jaren de erosie grote ravijnen in het landschap had uitgeslepen, waardoor het terrein vrijwel onbegaanbaar is. Een kleine Amerikaanse expeditie, die zich onlangs op weg naar de wa tervallen begaf, deed in het oerwoud een zonderlinge ontdekking. In een der grashutten van een Indianenne- derzetting vond men een prachtig blinkende metalen stoel, die als een soort troon in het midden van de hut stond, omringd door enkele op de grond hurkende Indianen. Het bleek een vüegerstoel uit een Fokkervlieg tuig te zjjn, een stoel uit de Fokker PH-AED, die in 1939 door de KX.M, aan de Venezolaanse regering was verkocht. Drie weken na de over dracht aan Venezuela moest het toe stel, wegens gebrek aan brandstof, een noodlanding in het oerwoud ma ken, waarbij de bemanning ongedeerd bleef. De stoel, toen nog met rood leer bekleed, is haar geschiedenis begon nen op 27 Januari 1928, toen de PH- AED op het Europese luchtnet van de K.L.M. werd ingezet. Bekende K.L.M.-vliegers als Sillevis, Hondong en Frijns hebben, gezeten op deze stoel, de passagiers naar Londen, Hamburg en vele andere steden ge vlogen - --Eind-o1937*'•werd-1 <te- Fokker voor luchtkartering in West-Indië gebruikt en bracht daar, als PH-AED, 500.000 ha. in kaart. (Ingezonden mededeling) VRIJDAG A.S. MODERNE SLAGERIJ A. v. d. BERG St. Jacobsstraat 12 Vlissingen. Wij leveren U uitsluitend le kwaliteit rund- en varkensvlees tegen -matige prijzen. Grote sortering fijne vlees waren van de beste fabrieken. Beleefd aaanbevelend. Woelige verkiezingen op de Phiiippijnen. Volgens de jongste officieuze uit slagen van de presidentsverkiezingen op de Phiiippijnen heeft Quirino 355.000 stemmen gekregen tegen 342.000 voor Laurel en 115.000 stem men voor een derde candidaat, Ave lino. De kiescommissie wordt verder overstelpt met berichten over bedrog en terrorisme in verscheidene plaat sen. Volgens het hoofdbestuur der na tionalistische partij duren de onlusten op 't platteland voort en zouden er talrijke slachtoffers zjjn. Hierover is teen enkel communiqué uitgegeven, och volgens officieuze verslagen zouden er meer dan 100 doden zgn. Uit dezelfde bron wordt vernomen, dat 78 nationalisten door de burger wacht van Lanao zqn neergeschoten, nadat men hen verhinderd had te gaan stemmen. WIELERSPORT Bruneel Lapebie leiden in Brusselse Zesdaagse. Na de sprint van 10 uur luidde Woens dagavond het klassement in de Brusselse zesdaagse: 1 Bruneel—Lapebie (Belg. - Fr.) 67 pnt., 2 Ramon—van den Meer- schaut (Belg.) 52 pnt.. Op 1 ronde: 3 Kubler—Bruyland (Zw.— Belg.) 120 pnt.. 4 Thyssen— OlUvier (Belg.) 96 pnt., 5 Acou—Adriaenssens (Belg.) 49 pnt. Op 2 ronden: 6 Klnt—van Steenbergen (Belg.) 69 pnt., 7 Leoni—Bevilacqua (Ita lië) 62 pnt., 8 Naeys—Depauw (Belg.) 27 pnt. 9 Schulte—Peters (Ned.) 15 pnt. De overige koppels volgden op drie of meer ronden. DAMMEN VOORWEDSTRIJDEN DAMKAM PIOENSCHAP VAN ZEELAND Zaterdag werden te Goes en te Breskens de eerste partflen gespeeld van de voorwedstrijden om het dam kampioenschap van Zeeland. De uit slagen zijn: Schuitema-Rijkse: 0-2; Maas-Brasser: 1-1; Davidse-de Smet: 0-2; Lente-Hoogstad: 2-0. aandacht van de raad. Nadat nog enkele raadsleden het woord hierover hadden gevoerd, waarbij zij als hun mening te kennen hadden gegeven, dat de begroting 1950 zeer deskundig was samenge steld, werd deze zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag vestigde de heer Flipse de aandacht op de slechte toe stand van de rioolput op het Dorps plein. B. en W. zullen hier aandacht aan besteden. Tenslotte informeerde de heer Ova naar de watervoorzie ning langs de Vlissingse straatweg bij een eventuele brand, waarop de voor zitter meedeelde dat met het brand weercorps te Vlissingen een overeen komst was getroffen dat bij een brand met groot materiaal uitgerukt zal worden. ONJUISTE OPGAVE AAN DE DOUANE. B. A. v. d. S. te Middelburg ging op 17 Augustus naar België. Aan de dou ane deelde hij mee 200 francs bij zich te hebben. Bij visitatie bleek hij ech ter nog over 45.te beschikken, welk geld in beslag genomen werd. 10.of 5 dagen met verbeurd ver klaring van het geld. 2. Kappie, de maat en de meester zaten in Kappie's hut, al waar ze een zeekaart bekeken, om alvast de koers naar Porto Rica uit te stippelen. „Het is een aardig eind, jongs", zei Kap pie. „Maar we heb ben een geluk, dat die baggermolen leeg is, dus dat we gauw kunnen opschieten!" „Wanneer het ten minste goed weer is!" zei de maat. „Volgens mij zit de wind ver keerd, en zouden we wel eens een storm kunnen krijgen bovendien steekt m'n eksteroog soms, en vanmorgen heb ik m'n zakspiegel stuk laten vallen! Allemaal voor tekens van narigheid en ellende. „Ik wist niet, dat jij zo ijdel was, dat je er een zak spiegel op nahield, maat!" zei de meester spot tend. „Vandaar, dat je altijd zo mooi bent!" De kleine man, die hen vanaf het havenkan toor naar de „Kraak" gevolgd had, stond nu gespannen door het sleutelgat van de deur van Kappie's hut te luisteren, en wat hij hoorde bevizl hem zeker, want er speelde een voldane geheimzinnige glimlach om zijn mondhoeken. Toen hij genoeg gehoord had, holde hij weg, ging ergens in een straatje een huis binnen, en beklom de trappen, totdat hij bij een zolder kamertje terecht kwam, alwaar hij woonde. Hij zette zijn hoge hoed af, draaide vervolgens aan een knop. die in de kokarde verborgen was. en sprak: Hier Pi R, hier Pi R. verstaat U mij? In 1950 meer subsidie voor grasdrogerijen. De Regering overweegt de in het voorjaar van 1946 opgeheven subsi dieregeling voor grasdrogers in 1950 weer in te voeren, aldus meldt „de Volkskrant". Haar beslissing kan in Januari of Februari worden ver wacht. De Regering bestudeert de mogelijkheid van een hogere op. brengst van het grasland. Alleen op de zandgronden liggen al 200 duizend hectaren grasland, waar van de opbrengst bij normale behan deling 10 tot 60 percent bij het ge middelde ten achter blijft. In Neder land zijn thans, ter vergroting van de veevoeder-voorraad, 100 grasdro gers van verschillende capaciteit in gebruik. Haar eigen kinderen ontvoerd. Maandagmiddag heeft de 29 jari ge A.E.P. haar twee kinderen respec tievelijk lVs en 2y2 jaar oud, meege nomen uit het kindertehuis Bergsterjn aan de straatweg. Or last van de kin- derrechter waren zij daar geplaatst in verband met de huiselijke omstan digheden. De vrouw heeft van een on bewaakt ogenblik gebruik gemaakt. De kinderen werden naar buiten ge bracht en in een wachtende taxi meegenomen. De vrouw, zowel als haar man, heb ben reeds enkele malen de kinderen weggehaald van de adressen, waar ze waren ondergebracht. De politie die direct na de verdwijning een onder zoek instelde, heeft de kinderen nog niet kunnen vinden. Waar zijn onze schepen Vlissingen aangekomen, 8 Nov.: Visten van Zweden; Cremona van Antwerpen; Ka the Ritscher van Antwerpen: Wega van Zierikzee; 9 Nov.: Mado van Londen: Ma ry van Dover; Hanna van Antwerpen; Gruno v. Hansweert. Vlissingen vertrokken. 8 Nov.: Hollan- dia naar Zeebrugge; Visten naar Gent; 9 Nov.: Cremona naar Treport; Mado naar Hansweert: Mary naar Zierikzee; Wega naar Londen. Gepasseerd naar Antwerpen, 8 Nov.: Remrnert van Londen; UniE. van Rot terdam; 9 Nov.: Arnedijk van New York; Prins Alexander van Rotterdam. Gepasseerd van Antwerpen, 8 Nov.: De mocraat naar Huil; Batavier naar Kopen hagen; Waal naar Amsterdam; 9 Nov.: Helena naar Londen. KERKNIEUWS. BEVESTIGING EN INTREDE. Dinsdagavond 15 Nov. a.s. zal ds. H. van Leeuwen, Christelijk Gere formeerd predikant te Tholen, die het beroep naar Delft heeft aangenomen, door prof. L. H. v. d. Heijden uit Apeldoorn te Delft bevestigd worden, waarna hij des Donderdagsavonds 17 Nov. zijn intrede zal doen. De vrouw en het ambt. CLASSIS MIDDELBURG NED. HERV. KERK. De classis Middelburg der Neder lands Hei-vormde Kerk, vergaderde Woensdag te Middelburg onder voorzitterschap van ds. A. de Vries. Gesproken werd over een rapport van een commissie der Classis over het vraagstuk van de vrouw en het ambt. Bovendien werden enkele or dinantiën voor de nieuwe Kerkorde in bespreking genomen. Ten aanzien van het vraagstuk van de vrouw en het ambt, was de vergadering van mening, dat de be slissing inzake de toelating van de vrouw tot de ambten der Kerk niet behoort samen te vallen met die over de nieuwe Kerkorde. De verga dering vreesde, dat een dergelijke gelijktijdige beslissing schade zou kunnen doen aan het leven der Kerk. Wij komen op deze vergadering nog nader terug. DS. H. VELDKAMP 30 JAAR PREDIKANT. Op 27 November a.s., de avond van Dankdag, zal ds. H. Veldkamp. Gerefor meerd predikant te Middelburg, gehul digd worden in verband met de herden king van zijn 30-jarig ambtsjubileum. Er ls een comité gevormd, dat de jubilerende voorganger, die enige dagen later tevens zijn 30-jarige echtvereniging hoopt te her. denken, namens de gemeente een ge schenk zal aanbieden. DE VRIJE UNIVERSITEIT IN ZEELAND. In de vacature, ontstaan door het vertrek van ds H. Scholing te Kam perland uit de provincie is benoemd tot voorzitter van het prov. comité van de Vrije Universiteit in Zeeland, ds. D. Bremmer, Geref. predikant te Bruinisse. Aardijk 8 v. Vera Cruz te Tampico. Al- blasserdijk p. 8 Bernuda naar Rotterdam. Alcinous p. 7 K. Guardafui naar Amster dam. Aldabi 8 v. Santos naar B. Aires. Al- gorab 9 v. Rotterdam te Pernamb. Alu- dra 8 v. Bahia naar Antwerpen. Alwaki 8 v. Hamburg n. Antwerpen. Amstelland 8 v. Montev. naar Amsterdam. Amstel veen 9 v. Colombo naar Bomb. Arnedijk 9 v. New York te Antwerpen. Bantam 8 v. Aden naar Batavia. Ceram 7 van Rotterdam te Calcutta. Chama 4 van Miri te Singapore. Duivendijk 8 van San Franc, naaf Rotterdam. Gaasterkerk 9 v. Beira te Rotterdam. Garoet p. 8 Suez naar Ba tavia. Gooiland 8 v. Bahia naar Amster dam. Java 8 v. Batavia naar Amsterdam. Joh. van Oldenbamevelt vertr. 10 van Ba tavia naar Amsterdam. KamerL Onnes 8 van Limhamn te Rotterdam. Kota Agoeng 9 van Rotterdam te Bataria. Kota Inten 9 van Suez naar Bataria. Melampus 30 te Macassar naar Amsterdam. Mentor 8 v. Tanger naar Gibraltar. Modjokerto 8 v. Suez naar Rotterdam. Molenkerk 9 te Hongkong verw. naar Rotterdam. Murena 8 v. Mena al Ahmadi te Rotterdam. Oran je 9 van Bataria te Amsterdam. Poelau Laut 8 te Singapore naar Amsterdam. Pr. Willem van Oranje p. 8 Cornwall K, n. Chicago. Pr. Willem IH 8 v. Toronto naar Montreal. Polydorus p. 8 Socrota naar Ba taria. Sarangan 8 v. Semarang te Batavia. Salland p. 8 Finisterre naar Amsterdam. Stad Arnhem 9 v. Oxelosund te Velsen Stad Dordrecht 9 v. Stettin naar Amster dam. Stad Haarlem p. 8 Finist. naar Gi braltar. Sumatra p. 8 Minicoy naar Rot terdam. Taria p. 8 K. de Gata naar Lands End. Tjitjalengka 8 van Muntok te Bata via. Van Ostade 8 van Maracaibo naar Colon. Waal 9 van W.-Indië te Amsterdam. Westland 8 van Santos naar B. Aires. Winsum 8 van Amsterdam te Santa Lucia IJssel 9 van Amsterdam naar Hamburg. Zeeland p. 8 Gibraltar paar Antwerpen. Zwijndrecht p. 8 Finisterre naar Livorno. lië) 62 pnt., 8 Naeys—depauw (Belg.) 27 De Niwin-collecte bracht te Melisker- ke f 253.75 op. Tot concierge van de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg is benoemd, de heer J. P. Bosdijk, aldaar. Geslaagd voor het examen van can- didaat-notaris. derde en laatste gedeelte, de heer J. S. van de Velde te Alkmaar, vroeger te Vlissingen. In de maand October is bij de Rijks postspaarbank te Krabbendijke inge legd, 14612,48, terugbetaald 9416,71 terwijl 63 nieuwe boekjes werden uit gereikt. De Klaproos-collecte bracht te Krab bendijke f 46.20 op. Officiële publicaties. VLISSINGEN. De Wethouder van Volkshuisvesting te Vlissingen zal heden Donderdag geen spreekuur houden. Diploma-uitreiking B.O.V.A.G.-examen. Woensdagavond zijn in de Caljouw- zaal van de Ambachtschool te Middel, burg de diploma's uitgereikt aan de geslaagden voor het B.O.V.A.G.- examen voor leerlingmonteurs en hulpmonteur. Dit geschiedde in een bijeenkomst, die tevens werd bijge woond door de waarnemend burge meester, de heer J W. Kögeler. de weth. de heer A. J. Berenpas. de voor zitter van het schoolbestuur, de heer G. van Nederveen, vertegenwoordi gers van het B.O.V.A.G.-bestuur te Middelburg en enige leraren. De directeur der school, de heer E. Visscher, opende deze bijeenkomst en schetste het grote nut van dit examen, niet alleen voor de leerlingen, doch ook voor de autogebruikers. Hij ver zocht vervolgens de heer Kögeler om de diploma's uit te reiken. Deze verklaarde, dat het gemeente bestuur de B.O.V.A.G.-cursussen op hoge prijs stelt en prees dg leerlingen, dat zij in hun vrije tijd hiervoor wilden werken, omdat zij inzagen, dat' kennis het leven verrijkt en zij aan hun toe komst wilden bouwen. Hij bracht hulde aan allen, die er toe bedroegen, dat de cursus slaagde en overhandigde vervolgens de jon. gelui met een hartelijk woord voor ieder de diploma's. Tenslotte wenste hij de geslaagden geluk met het be halen hiervan Ook de heer Visscher sprak felicitatiewoorden en drukte de cursisten op het hart, dat dit di. ploma een begin is en dat zij moeten trachten verder te komen Tenslotte dankte de heer Sukkel namens de B.O.V.A.G. de leraren voor hun toe wijding en sprak de hoop uit. aat er spoedig met een nieuwe cursus ge. start zal kunnen worden. De namen van de geslaagden zullen wij in een volgende editie opnemen. Middelburg VAARDIGHEID SPROEVEN. Onder auspiciën van de Zeeuws- Brabantse Turnkring van het K.N.G. V werden door de heren S. J. Klom- pe en J- de Keyzer de vaardigheids- proeven Gymnastiek afgenomen bij de Middelburgse turnvereniging Me- dioburgum. De volgende turnsters en turners kwamen in het bezit van het diplo ma: Adspirant meisjes: Ina Bil, R. Bou- wens, N. Lubsen. C. Vergouwe, J. Goeman L. Kerkhove, H. Joosse, W. Dingemanse, B. Uil. N. Blanker, G. Schunselaar, N. Dekker, (allen voor de le maal). Voor de tweede maal slaagden: L. Zwigtman, A. Geldof, R. Jellens, J. Sorel, W. Vriens, R. Sorel, C. Steen huizen. Voor de 3e maal: A. Heren, E. de Klerk, E. Lubsen en voor de 4e maal J de Bruin. Adspirant Jongens: J. H. Rosen- boom, 3e maal; K. Zuidwcg, 2e maal; F. Jeilema, H. Mesu en J. Dingeman se voor de le maal. Dames le graad: J. C. Vermeulen, 6e maal. Dames 2e graad: P. Mecuwse, M. Beun, T. Gabrielse, K. Lubsen en J- de Ryk, alles voor de 4e maal. Dames 3e graad: K. Kouwen en R. Blok, 4e maal; W. Hubers, 3e maal en voor de le maal. mevrouw L. Versluys en A. Sorel maal. Heren 2e graad: P. Cappon, 4e Heren 3e graad: L. Dingemanse en A. Mesu. 2e maal. De beschikbaar gestelde wisselbe kers werden resp. gewonnen door: Adspirant Meisjes: Erna de Klerk. Adspirant Jongens: Jan Rosenboom. Dames: Mej. T. Gabrielse. Nflissingen NED VER. VAN HUISVROUWEN Dinsdagmiddag hield de Ned. Ver eniging voor Huisvrouwen afd. Vlis singen een bijeenkomst in het Strand- hoteL In deze matig bezochte bijeen komst sprak de heer F. Leenhouts van de Raad van Arbeid te Middel burg over „Sociale Wetgeving". Hij vertelde op zeer duidelijke wijze over de diverse sociale problemen, die de huisvrouwen raken, zoals de so ciale verzekering van dienstboden e.d. Tot slot beantwoordde de heer Leen houts enkele vragen, waarna de voor zitster mevr. W. E. Kapsenberg—van IJsselstein hem in haar sluitingswoord dank bracht voor zijn heldere uiteen zetting. HARMONIE „ONS GENOEGEN" Het harmonie-orkest „Ons Genoe gen" te Vlissingen viert volgend jaar Augustus zijn 60-jarig bestaan. In een onlangs gehouden ledenver gadering is een werk commissie be noemd, welke de viering van dit ju bileum zal voorbereiden. Voorzitter van deze commissie is de heer S. Lako; secretaris de heer A. J. Prince, Lepelstraat 7 en penningmeester de heer D. Valkier. Oostkapelle ZANG IN ZONNEVELD De heer A. Lichtendahl uit Middel burg heeft in het kinderhospitaal Zon neveld te Oostkapelle een pianocon cert van bekende kinderliedjes gege ven. De patiëntjes amuseerden zich uitstekend en zongen uit volle borst mee. J - en W.-Souburg RAADSVERGADERING. Vrijdagmiddag om 2 uur komt de ge meenteraad van Oost- en West-Souburg in openbare vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m. de volgende punten: Voorstel tot het aangaan van een kasgeld lening, groot f 250.000. voorstel tot voor ziening in de kasgeldbehoeften voor de gewone uitgaven gedurende het jaar 1950. Voorts zullen er voorstellen behandeld worden tot wijziging van de verordening tot heffing van lonen voor het keuren van vee en vleeswaren, tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 26 September 1947, inzake aankoop van grond voor de bouw van woningen door de vereniging tot ver betering van de Volkshuisvesting te Vlis singen en omliggende gemeenten, tot be noeming van een onderwijzer in vaste dienst bij de O.L. school, tot uitbreiding van de O.L. school, tot aankoop van ban ken voor de O.L. school en een voorstel inzake overname van 80 woningen in het verlengde van de Wilhelminastraat en de De Deckerestraat door de Chr. Woning stichting Walcheren te Oost- en West- Souburg. Burgerlijke Stand MIDDELBURG. Bevallen: G. Outeiman—Weng, z.; S. M. Klaaysen—de Vlieger, z.; J. M. Niest- hoven—Beaufort, d.; M. Morgenstern- Sul. d.; P. A. Kroeders—Cauwels, z.: C, Verhulstv. d. Borst, d.; G. Simpelaar— Slager, z P. v. d. Bergv. Gijzen. z.; D. C. M. VerduynPlaizier, d. Ondertrouwd: C. Joosse. 26 j. en N. de Rijcke, 24 j.; K. van Hoorn. 29 j. en W. M. Huijsman, 29 j. Getrouwd: W. P. M. Schoenmakers, 27 j. en J. Vreeswijk, 21 j.; J. C. de Nooijer, 26 j. en J. Vermeule, 23 j T. A. de Reu ver. 30 j. en H. van der Weij, 23 j. Overleden: M. van der Meer. 53 j.; A. Tjaarda, 75 j.; I. Haartsen, 34 j. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Bevallen: M. B. Steentjes—Jansen, z. Ondertrouwd: I. J. Jansen, 23 j. en J. K. van de Velde, 20 j. Overleden: J. de Kuiper, 67 j.; M. L. Duine, 80 j.; G. Baas, 2 j. DOMBURG. Overleden: A. J. Fransen, 65 j„ echtg. v. W. Kliphuis. Ondertrouwd: J. de Pagter. 53 j. met E. Louwerse. 46 j.: P. Minet, 48 j. met C. van Zetten, 22 j.; C. van Rotten, 24 j. met M. Verhage. 22 j. Gehuwd: J. de Pagter, 53 j. met E. Louwerse, 46 j. WESTKAPELLE. Bevallen: D. MinderhoudMinderhoud, d.; M BooneSijsouw. d.; M. Jonge- SierFaasse, z.; P. van Vaardegem— obse, z. Getrouwd: P. Provoost, 30 j. cn J. W. Dekker, 28 j. Overleden: A. Huibregtse, 89 j.. wed. an H. Heijt. GRIJPSKERKE. Bevallen: L. GeertseDingemanse. d.: C. SinkeBoone, z. ZOUTELANDE. Bevallen: J. DekkerSturm, z.; A. Faasse—Wijkhuijs. z.: L. A. Bosman Dekker, z.; H. A. HeesenHuisman, z Ondertrouwd: F. Vos, 25 j. en T. Din gemanse. 22 j. INSTRUMENTEN VOOR „VLIJT EN VOLHARDING". De muziekvereniging „Vlijt en Vol harding" te Souburg, mag zich nog steeds in een groeiende belangstelling verheugen. Het stemt dan ook tot ver heuging dat dit corps nieuwe instru menten voor alle leden heeft kunnen aanschaffen, alsmede lessenaars. Ter- bestrijding van de kosten zal op 5 December een avond met attracties worden gegeven, terwijl het in de be doeling ligt met Pasen 1950 een bazar te organiseren De nieuwe instrumenten zullen a.s. Zaterdag bij de opening van de Sou- burgse winkelweek in gebruik wor den genomen. De rondgang vangt aan om 4.30 uur. Biggekerke RAADSVERGADERING. Maandag komt de raad van Bigge kerke in vergadering bijeen. De agen da vermeldt o.m. de volgende pun ten: voorstel tot verpachting van het jachtrecht op de vroongronden aan M. Kleinepier. voorstel tot wijzi ging van de verordening op de hef fing van keurlonen en van de veror dening op de vee- en vleeskeurings dienst. Voorts zullen voorstellen be handeld worden tot wijziging van de gemeentebegroting 1949. tot goedkeu ring van de begrotingswijziging Bur gerlijk Armbestuur 1949, tot goedkeu ring van de begroting 1950 van het Burgerlijk Armbestuur en tot vast stelling van de gemeentebegroting 1950. .Politierechter Middelburg De politierechter te Middelburg behandelde de volgende zaken: C. H. J. Bakker te Middelburg, begaf zich op 27 Juli 1949 naar de zaak van de rijwielhandelaar P. V., aan wie hij mededeelde een rijwiel te willen ko pen. Toen men het over de prijs eens was geworden, verliet verdachte met het rijwiel de zaak, onder mededeling dat hij in de avond van dezelfde dag het geld zou brengen. Toen van be taling of teruggave van het rijwiel niets kwam werd aangifte bij de po litie gedaan. Verdachte bekende een rijwiel van Verrijzer te hebben ge kocht met de bedoeling dit rijwiel niet te betalen. Wegens oplichting werd hij veroordeeld tot 60 of 20 dagen. A. B.. grondwerker, wonende te Heeze. werkzaam bij de D.U.W. te Gapöige, belemmerde te Serooskerke de wachtmeester der Rijkspolitie H. Leijten, toen deze een arrestant naar het gemeentehuis wilde overbrengen, 1 week gevangenisstraf. F. Z„ grondwerker, te Oostkapelle had A.R. mishandeld, 30 of 15 dagen. G. S., havenarbeider, te Middb-, werd wegens belediging van J.Z. en A.K. veroordeeld tot 15.of 10 dagen. P. L., landbouwer te Vrouwenpolder, had op 3 September 1949 te St. Lau rens ae wachtmeester J. M. en A. D. beledigd, 25.of 10 dagen. W. B., grondwerker te Rotterdam, en P. d. N., werkman te 's-Gravenhage, beiden verblijvende in het Wederop- bouwkamp te Koudekerke, hadden op 2 September 1949 te Middelburg, een hoeveelheid lood op de buitenplaats „Torenvliet" weggenomen. Straf: B. 40.of 20 dagen; d. N. een week gevangenisstraf. M. J. J.. echtg. van A. C.te Middel burg had op 20 Aug. 1949 M. G. de H. beledigd, 25.of 10 dagen. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 9 November. Pellerij garnalen 2194 kg.: 45, Schar 97 kg.: 40—45, Bot 144 kg.: 41—57, Wijting kg.: 21—32, Kleine tong 37 kg.: 124— 128, Rog 136 kg.: 22—23, Kabeljauw 3 kg.: 69. VEILING „WALCHEREN". Op 9 November. Fruit. Appels: Jonathan 1442, Goud- reinet 21—37, Groninger Kroon 814, Bis marck 11—16, Appels Fabriek 1220, Druiven: Alicant 4298, Peren: Gieser Wildeman 1526, Beurré Clairegeau 18 23, Comtesse de Paris 1827, Legipont 1628. Conference 1618, Peren val 6 t, Tomaten 1662, alles per kg. Groenten: Andijvie 517. Bloemkool I 4661, idem n 16—38, idem IH 8—34, Rodekool 6—13, Savoijekool 10—25, Wittekool 7—11, Bcere- kool 6—14. Chinesekool 11—14, Prei 12— 34, Kroten (Kg.) 610, Boskroot 29, Veldsla 27—39. Witlof 50—81, Breekpeen 6 Bospeen 824, Uien 6—26, Kassnij- bonen 1.34, Spruiten 11—46. VEILING KAPELLE -BIEZELINGE EN O. Op 9 November. Appels: Goudreinette 18—54. Jonathan 9—45, Zure Bellefleurs 9—27, Ermgaard 5—19, Campagnezoet 5—20, Hollands zoet 5—15, Rode Ribbeling 11—18, Franse Rei- nette 15—24, Sterappel 6—25, Braraley Seedling 1019. Glorie van Holland 27. Dubb. Bellefleur 1523, Laxton Superb. 15—25, AlUngton Pippin 15—24, Golden Delecious 13—24, Lanes Prins Albert 15 16, Lunterse Pippin 1316, Cox Oranje Pippin 1361. Udoappel 1420, Curt Pen- du 1114. Bismarck 1320, Val Goudrei nette 145. Kroetappels 8, Peren: Comt. de Paris 3—38, Jodenpeer 315. Nov. Po- teau 312, Pondspeer 415, Beurrc Alex. Lucas 3845, Saint Remy 5—18, Gieser Wildeman 325, Zwijndr, Wijnpeer 318, Doyenne de Cornice 3638, Kleipeer 517. Brederode 819. Wintersuikerij 39. Conference 619. Beurré Hardy 1642. Bonne Louisse 1240. Duch. William 6 12. Legipont 15—22. Josephine de Maline 3—18, Chaumontel 6—8. Kweepeer 310. Diversen: Mispels 3—19. Druiven 1.01 1.10, Uien 14—20. Aardappelen 6, Andijvie 58, Rode kool 5.5, Breekpeen 5, alles per kg. VEILING KRABBENDIJKE EN O. Op 9 November. Exportveiling: Goudreinette 20. Comtes se de Paris 37,70. Buerr. Alex. Lucas 37.70. Gewone veiling: Goudreinette 1050. Glorie van Holland 1037, Jonathan 12 —50. Cox Oranje Pippin 2468. Gilden DelicJons 12—35, Zure Bellefleur 9—24. Peren St. Remy 817, Comtesse de Pa ris 7—30, Gieser Wildeman 5—22, Zwijndr. Wijnpeer 417, Beurré Alex. Lucas 11 31, Kleipeer 5—15, Appelkroet 7.30—10.50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 5