PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Tito verwacht van Moskou geen militaire actie DEBILT Hij acht verzoening onmogelijk VVV. KOLONEL S0MER VERWACHT IN INDONESIË EEN GROTE CHAOS .r West-Duitsland lid van Raad van Europa. MIDDELBURG KRIJGT ER EEN HUISHOUDSCHOOL BIJ „INCIDENT" MET GRUBBE IN DE LONDENSE PERS Stropersdrama kostte vader en zoon het leven. Prins Bernhard naar Venezuela, Brazilië en Mexico 192e Jaargang - No. 273 Provinciale Directie B\ van de Velde en F. B. den Boer Adj. W. de Pagter. Hooldred.; G. Ballii.tyn, Pl.verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 32 ct. per week; f 3.90 p. Uw.; £r. p. p. I 4.15 per kW Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 10 Nov. '49 ADVERTENTIEPRIJS: 18 ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.50. (ngez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): '•an 1—5 regels f 1.—. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C., Middelburg. Bur. Vlisslngen. Waisu 58-60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358). M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924 - Goes: L. Vorststr. 63. tel. 2475 rbg.g. 2228) - Oostburg: Pr. Mauritsstr. 12, tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 26 Interview gepubliceerd in Deens blad. Het Deense liberale blad „Politiken" heeft een interview gepubliceerd, dat zijn correspondent had met maarschalk Tito. De belangrijkste vraag, die aan de maarschalk werd gesteld was wel: Zal naar Uw mening de Sow- jct-Unie tot een militaire actie overga an tegen Joego-SIavië. Tito antwoord de hiorop, dat dit naar zyn mening niet zou gebeuren. De Russen wisten zeer wel, dat zulk een aparte actie in aansluiting op de economische blok kade en de propaganda-oorlog onmogelijk was. Wel zou de Russische acti. viteit langs de grenzen voortgezet worden en ook zou de Sowjet-Unie ge. heime agenten naar Joego-SIavië blijven zonden „om een scheuring in onze gelederen te veroorzaken". Tito verklaarde voor zijn eigen veiligheid, noch voor iets anders, be vreesd te zijn. Dat de Russische pro paganda Joegoslavië in het Westerse kamp trachtte te drijven toonde aan, hoe weinig men de omstandigheden begreep. „Wij kunnen niet in het Westerse kamp gedreven worden. Wij zijn communisten", aldus Tito. Op de vraag of hij geloofde in de mogelijkheid van een verzoening met Rusland antwoordde Tito ontken nend. In elk geval zou het heel lang duren voordat dit gebeuren zou. De Russen waren zi. te ver gegaan in hun propaganda-oorlog. Toen de cor respondent hem vroeg of de verwij zing in de Joegoslavische nota's aan Rusland naar „zekere Russische lei ders" betekende, dat Tito geloofde in een breuk tussen de leiders in Mos kou, zeide Tito: „Men kan zelf wd hegrijpen dat er een breuk moet zijn. Er verdwijnen daar nog steeds men sen". De maarschalk noemde Tsjectio- Slowakije en Bulgarije als de landen Zeeland paraat In October steeg het aantal werk lozen in Nederland van 41.236 tot 49 246, dus met rond 8000 man. Zee land slaat nog altijd een goed figuur. Het staat met 4 werklozen per dui zend mannelijke inwoners ver bene den Drente en Noord Brabant, die er respectievelijk 18 en 14 hebben en ook ver beneden het gemiddelde aan tal werklozen in Nederland, dat 10 per duizend mannelijke inwoners be draagt. Er zou dan ook geen reden zijn om van het waarlijk niet verontrustende cijfer van bijna 50.000 werklozen spe ciaal melding te maken, ware het niet dat binnen zeer afzienbare tijd 75.000 militairen uit Indonesië zullen repa triëren. Voor 1 Februari gaan er reeds niet minder dan 20.000 scheep! Gelukkig zijn er nog steeds indu strie takken, die gebrek aan perso neel hebben maar toch stelt de thuis komst der troepen uit Indonesië Ne derland voor een probleem, dat waar lijk niet gemakkelijk op te lossen zal vallen. Vraagt men, hoe het tot dusver in Zeeland met de tewerkstelling der repatriërenden gegaan is, dan kan het antwoord gunstig luiden. De de mobilisatieraden, het Gewestelijk kan toor van de Sociale Dienst van het Ministerie van Oorlog te Middelburg, dat onder leiding staat van kapitein Th. N. J. Dankers en het Gewestelijk Arbeidsbureau hebben tot dusver zeer veel succes geboekt met de zorg, die zij besteden aan het plaatsen der te rugkerende werkkrachten. Alleen dit jaar keerden rond 600 jongens uit Indonesië naar Zeeland terug. Prac- tisch allen konden weer in het pro ductieproces worden ingeschakeld. Het aantal dergenen, voor wie men nog niet geslaagd is, beloopt slechts een kleine dertig. De vooruitzichten ten aanzien van de komende stroom van repatriëren den zijn niet ongunstig. Het eerste halfjaar van 1950 heeft men zeker voldoende plaatsen. Er kan dus ge zegd worden, dat Zeeland paraat is. Toch is het wellicht niet overbodig om thans reeds ook op deze plaais een beroep te doen op de werkgevers om, wanneer de gelegenheid daartoe aanwezig is, bijzondere aandacht te schenken aan de belangen der repa triërenden. Zeeland moge paraat zyn, zodra de tewerkstelling der jongens uit In donesië een nationaal probleem wordt, zullen ook in Zeeland de moeilijkhe den stijgen. Dertigduizend Amerikanen hebben dit jaar ons land bezocht, honderd duizend toeristen kwamen uit En- feland, Scandinavië, Frankrijk en witserland, uit België kwamen er rond anderhalf millioen. Aan deviezen brachten deze toerïs- ]-as r0ntl 40 miUioen »ulden in onze Men zal moeten toegeven, dat het vreemdelingenverkeer een niet te versmaden deviezenbron is en als men er by gaat tellen wat de Nederlan ders uitgaven die in eigen land hun vacantie doorbrachten, komt men tot de conclusie dat duizenden aan het toerisme hun dagelijks brood danken. Meer en meer wint dit inzicht veld. Dezer dagen hebben de V.V.V.'s op de Waddeneilanden de koppen bij elk aar gestoken en middelen beraamd om in de komende jaren nog meer mensen te trekken, dan zij toch reeds aoen. Wellicht is dit voorbeeld voor de Zeeuwse V.V.V.'s een reden om even eens te komen tot een verhoogde ac tiviteit. Spant men niet alle krachten in, dan gaan anderen met de buit stryken. waar de sympathie voor Tito sterk was. Tito verklaarde ten slotte, dat Joe goslavië de ernstige moeilijkheden, veroorzaakt door dé Russische eco nomische blokkade, „bijna overwon nen" had. In de laatste zes maanden had het land meer geproduceerd dan in de voorgaande twee jaren. Yoego-Siavlë bevreesd voor parachutisten. De Joegoslavische autoriteiten te Belgrado zijn ernstig bezorgd over de mogelijkheid, dat de Kominform- landen parachutisten boven het land zullen uitwerpen met de opdracht sa botage, propaganda of sluipmoord uit te voeren. Volgens deze bronnen ondergaan sommige van de onlangs opgeroepen Joegoslavische reservisten intensie ve oefeningen voor strijd tegen pa rachutisten. Einde van de mijnwerkers staking in de Ver. Staten. John Lewis, de leider van de Ame rikaanse vakbond van mijnwerkers heeft de stakende arbeiders in de bruinkoolmijnen gelast weer aan het werk te gaan. Dit besluit geldt voorlopig tot 30 November en dient om de „goede wil" te tonen. Gehoopt wordt, dat in die tussentijd overeenstemming zal worden bereikt. De staking omvatte 380.000 arbei ders. Voormalig chef van de inlichtingendienst Woensdag met de „Oranje" gerepatrieerd. stemming in Indonesië verbitterd. Men heeft daar het gevoel zo zei-, de hij dat het Nederlandse volk zo wel door zijn kranten als door zijn re gering zeer slecht is voorgelicht SOMBERE VOORSPELLING Over de toekomst van Indonesië was de kolonel uiterst kort. „Het wordt een chaos", zo zeide hij, „en dit komt omdat de T.N.L de situatie onmogelijk kan beheersen. Een ac- coord van de sultan van Djocjakarta met de communisten heeft de activi teit van deze laatste opgeschort. Zo dra echter de souvereiniteits-over- dracht zal hebben plaatsgevonden zal met name de Moerba, de partij van Tan Malakka, niet aarzelen tot revo- lutionnaire daden over te gaan, waar bij, zoals gewoonlijk, de kleine man de dupe zal worden. Kolonel Somer stelt zich op het standpunt, dat de van Royen-Roem-overeenkomst het beslissende keerpunt is geweest. Deze overeenkomst, zo zeide hij, dreef de federalisten in de armen van Soekar- no en verspeelde de stevige positie, die dr. Beel ten opzichte van de fede ralisten had opgebouwd. Een ander punt is de houding van de Ambonnezen. de Timorezen en de Menadonezen, de minderheden van de Grote Oost. Deze mensen, zo zeide hij, voelen zich letterlijk verkocht en ver raden en zullen zich nimmer neerleg gen bij een bestuur van Java uit. In de toekomst ziet kolonel Somer na melijk de republiek Djocja d.w.z. de Javanen, als de heersers en hij acht het uitgesloten, dat de 39 andere vol ken van de archipel zich bij deze overheersing zullen neerleggen. Enkele uren later dan verwacht was, meerde Woensdagmorgen het vlaggeschip van de Nederland, het m.s. „Oranje" in de Noordersluis te IJmuiden. Langs de kade hiervan hadden zich wel 400 volgelingen van de heer L. Slok, hoofdbestuurder van de hersteld apostolische gemeente in Nederland, opgesteld om hun „apos tel" een hartelijk welkom te bereiden. Honger, kou en natte voeten hadden deze mensen getrotseerd en toen ten slotte om acht uur de „Oranje" in de kolk lag, zes uur later dan verwacht was, klonken hun gezangen en wel komstroepen even vrolijk en hartelijk alsof zij zo juist waren gearriveerd. Behalve de heer Slok bevonden zich aan boord van het schip verscheidene passagiers van importantie, o.a. kolo nel dr. J. M. Somer. gewezen hoofd van de militaire inlichtingendienst in Indonesië. Kolonel Somer heeft, daar hij zich niet langer met het regerings beleid in Indonesië kon verenigen, ontslag genomen. Over de situatie in Indonesië, in het bijzonder nu de R.T.C. tot resultaat heeft geleid, laas kolonel Somer bij zonder pessimistisch. Hij noemde de Ver. Naties besluiten Libye. souverein te maken. De politieke commissie van de al gemene vergadering der V.N. heeft een voorstel aanvaard om de voor malige Italiaanse kolonie Llbye tot een onafhankelijke staat uit te roe. pen. De nieuwe staat zal de drie de len Cyerenaica, Tripol itanië en Fez. zan omvatten. Het besluit zal onge twijfeld door de Assemblée worden goedgekeurd. De Britten, die Libye in beheer hadden, gaven reeds eerder zonder de Ver. Naties te raadplegen aan het gebied een grote mate van on. afhankelijkheid. Alle Russische voorstellen by de V.N. inzake de voormalige Italiaan se koloniën werden verworpen. Baby-perikelen. Deze eeuw van in- en uitvoer vergunningen is genoeg om een jonge wereldburger al vroeg rillingen te bezorgen. Een En gels baby-jongetje, dat onlangs geadopteerd werd door een Ca nadese uitgever in Montreal, moesst zijn nieuwe vaderland verleden week poedelnaakt bin nentreden, zonder luier zelfs. Zijn hele uitzet, kleertjes, luiers, rammelaar en fles moest hij bij de Canadese immigratie autoriteiten achterlaten. Emi granten naar Canada mogen nl. alleen die dingen meene men. die zij langer dan zes maanden in hun bezit hebben gehad, en baby Jimmy had die rijpe leeftijd nog niet bereikt Het wurm zal dus be slist niet in staat zijn de Ca nadese handelsmarkt te gaan beconcurreren met onwettig in gevoerde artikelen. Levenslang voor dader van Bredase bomaanslag. Het Gerechtshof te 's Hertogenbosch heeft uitspraak gedaan in de appèl zaak contra G. M. te Raamsdonkveer, wie de bomaanslag in Juli 1947 te Breda ten laste wordt gelegd alsmede poging tot doodslag, daar hij met een als surprise verpakte handgranaat zijn vroegere verloofde poogde te doden. In deze zaak werd ook in hoger be roep door de advocaat-generaal le venslang geëist. Het Gerechtshof ver oordeelde M. conform de eis. Maarschalk Rokossovsky, de Russi sche legerleider, <li aan het hoofd van de Poolse strijdkrachten gesteld is. In het VVesten wordt deze benoe ming beschouwd als het begin van de inlijving van het Poolse leger by dat van de Sowjet-Unie. Geen zitting van de Raad van Ministers. De 28 leden tellende „Kleine As- semblee" vaji de Raad van Europa, heeft zonder stemmen tegen, ge. stemd voor toelating van West- Duitslaiul en het Saargebïed als toe gevoegde leden van de Raad van Europa. Een toegevoegd lid kan zit ting nemen in de Assemblee, doch niet in de Raad van Ministers. De kleine Assemblee 'n perma nente commissie, waarin alle 12 le den-sta ten van de Raad van Europa zijn vertegenwoordigd heeft ook meer vrijheid van handelen geëist dan het comité van ministers bereid is haar toe te staan. Het comité van ministers had het advies van de kleine Assemblee ge vraagd alvorens het tot toelating van het Saargebied en West-Duits- land zou besluiten. Verenigde Staten zullen spoedig de R.I.S. erkennen. De V.S. zullen waarschijnlijk zeer kort na de souvereiniteitsoverdracht de Ver. Staten van Indonesië erken nen, aldus hebben autoriteiten in Washington medegedeeld. Deze autoriteiten voorspelden, dat economische bijstand aan de nieuwe Indonesische republiek zal worden verleend. Marshallgelden ook voor Nederlandse visserij". De administratie van de E. C. A. heeft bekend gemaakt, dat 'n deel van de Marshallgelden zal worden gebruikt voor de visteelt, voorname lijk in Griekenland, Oostenrijk en Nederland. Op de Graafseweg te Nijmegen werd bij een aanrijding tussen twee auto's de 22-jarige mej. T. Jurgens uit Nijmegen, vrijwel op slag gedood. Verbouwing van voormalig paviljoen op Noordbolwerk tot C.B.T.B.-school vordert goed. Toepassing van moderne onderwijsmethoden. Op het Noordbolwerk te Middel burg is men thans druk bezig met de bouw van een Landbouwliuis- houdschool voor de C.B.T.B. Het gebouw, waarin deze school zal worden ondergebracht, was oor spronkelijk bedoeld als Herensocië teit, doch werd de laatste jaren ge bruikt als Paviljoen voor t.b.c.- patiënten. Het betreft hier niet alleen een inwendige verbouwing, doch zeer zeker ook een uitwendige. Zo is de houten waranda, die aan de oost- en zuidzijde om het gebouw liep, afge broken en varvangen door een ste nen uitbouw. In deze uitbouw wor den de lerarenkamer, de eetzaal, de provisiekamer en de droogkamer ondergebracht. Het lelijke toren - vormige trappenhuis werd gedeelte lijk opgebroken, terwijl de kap over het hoofdgebouw doorgetrokken werd, hetgeen niet alleen een veel grotere nuttige ruimte op de verdie ping oplevert, maar ook ten goede komt aan het uiterlijk van het hoofdgebouw zelf, daar nu de dak- vorm minder gecompliceerd is ge worden. Het gebouw, dat men via de be staande toegang aan de noordzijde betreedt, bevat behalve de boven- gënoemde vertrekken, op de begane grond een ruime hal met trap naar verdieping en toiletten, een kamer voor het hoofd en tenslotte nog het belangrijkste element van dit ge bouw: het leslokaal voor het kook- onderwijs. DE KOOKLES. Van de twintig leerlingen die in dit vertrek les krijgen, kunnen er acht koken met een gascomfoor van twee pitten, terwijl zij gezamenlijk de beschikking hebben over een gas- oven. Acht krijgen er les met een electrisch comfoor met twee platen. Gezamenlijk hebben zij weer de beschikking over een oven, doch nu een electrische. Voorts kunnen er dan nog twee meisjes koken op petroleumtoestellen en tenslotte nog twee meisjes op een kolenfornuis. MODERNE METHODEN. Wat de inrichting van dit laatste lokaal betreft, vernemen wij nader dat hier met moderne inzichten op dit onderwijsgebied rekening zal worden gehouden. Zo zullen de twintig meisjes die hier tegelijker tijd les kunnen krijgen niet alleen leren koken op electrische kook platen en gascomforen, doch ook op een kolenfornuis en petroleumtoe- stel. De tafels in dit lokaal worden in carré-vorm opgesteld. Aan 't hoofd hiervan staat de lerares die dus een goed overzicht van 't ge heel krijgt. De tafels waar de kook- toestellen op komen te staan, wor den afgewisseld met tafels met granitobladen, die dienen als werk- De „Hollandse Week" uitstekend geslaagd. (Van onze correspondent). De „Hollandse Week" in de Londense internationale persclub, opge luisterd met schatten bloemen uit Aalsmeer, Edammer kazen, Neder, lands bier en foto's, o.a. van Walcheren, heeft grote belangstelling ge trokken en is uitstekend geslaagd, ondanks een nietig Incidentje" van Duitse zyde, dat nog wel een nasleepje zal hebben. Het onplezierige voorval en volkomen mislukte poging om de buitengewoon goede stemming te bederven had plaats nadat de Nederlandse persattaclié, de heer Dirk de Man, de „Hollandse Week" geopend had, in tegenwoor digheid van de meeste leden der buitenlandse persverenïging le Londen en een grote vertegenwoordiging der Britse pers. Nabij de speciale hoek, die gewijd was aan de Nederlandse illegale pers, stond Herr Peter Grubbe, de Londense correspondent van de Frankforter Allgemeine Zeitung. Hoewel hy hier pas enkele maanden is, hebben zyn by zonder hatelijke ar tikelen over het Engelse volk de aandacht getrokken en zijn de reeds laatste weken in de Engelse pers geciterd en becritiseerd. Herr Grub be stond voor de grote foto van Ko ningin Juliana en de langs de gehe le muur gedrapeerde Nederlandse driekleur. Zijn blik gleed over de fo to's van de door zijn volk omge brachte Nederlandse illegale pers mannen, over de door Oorlogsdocu mentatie uitgeleende collectie illega le blaadies en bleef toen rusten op het grote bord, waarop in het En gels te lezen stond: „De Duitsers hébben 200.000 Nederlanders ver moord. Nederland zal dit nooit ver geten." Op het moment, dat de En gelse voorzitter van de club, James Moran, een hartelijk woord van dank sprak tot de Nederlandse pers attaché, wendde Herr Grubbe zich tot een andere edelgermaan en maakte hardop in het Duits een de graderende opmerking aan het adres van Nederland, hetgeen wegens de taal door de meeste aanwezigen echter niet verstaan werd. Na deze daad verliet Herr Grubbe de club. Voordat de deur achter hem dicht sloeg, zag hij echter nog kans een geïllustreerd Duits tijdschrift op ae tafel met tentoongestelde Neder landse weekbladen te smyten... Het clubbestuur zal naar aanleiding hiervan de lidmaatschapskwestie van Duitse correspondenten opnieuw in bespreking nemen. Het gebeurde is inmiddels ter kennis gebracht van de persafdeling van het Britse Foreign Office. Politie schoot uit zelfverweer. In de nacht van Dinsdag op Woens- j dag is in de Veldhoek tussen Ruur- lo en Zelhem de 59-jarige stroper L. doodgeschoten door, een wachtmees. ter van de Rijkspolitie. Zijn zoon kwam tydens de vlucht om het le. ven. De 59-jarige D. L. en dic-ns oud ste zoon, beiden uit Varseveld, wa- ren in het veld, toen zij werden aan- j gehouden door een wachtmeester j van de Rijkspolitie, die met een jachtopziener het tweetal had aan getroffen. Eén van de stropers zou I daarbij zijn geweer in de aanslag hebben gebracht en gericht op de 1 wachtmeester, die daarop een schot l loste uit zijn revolver. De kogel trof de oudste stroper, die daarop vrij spoedig overleed. De andere is j waarschijnlyk op zijn vlucht zodanig gevallen, dat hij eveneens het leven verloor. De beide lijken zijn naar j Zutphen gebracht. banken en waarop de ingrediënten bereid kunnen worden. Tevens die nen zij als onderstel voor de strijk planken. Voor dit laatste komen van het plafond af snoeren te han gen, waar de snoeren van de strijk ijzers mee verbonden kunnen wor den. Dit voorkomt beschadigingen aan snoer etc., en bovendien blijft alles vrij van draden. De werktafels zijn voorts voorzien van laden en een droogrek. Langs de wanden, tussen de ramen, staan kasten. Elk meisje krygt één zo'n kast voor 't opbergen van huis houdelijk gerei. Bovendien zijn langs de muren, tussen de kasten, gootstenen met aan elke kant een aanrechtblad geprojecteerd. Voor vier meisjes staat een gootsteen ter beschikking. Tenslotte is er dan nog een servieskast, die tegen de muur wordt geplaatst. De bovenste helft van de deuren van deze kast wordt zwart geschilderd, zodat de lerares deze kast bovendien nog als school bord kan benutten. Op de verdieping treffen we ver der nog een naailokaal en een I theorielokaal aan. Boven de ver- i dieping van het hoofdgebouw is een ruime bergzolder aanwezig. Het gebouw dat men ongeveer half December in gebruik hoopt te nemen, zal geheel centraal ver warmd worden. Zoals bekend is deze cursus in middels reeds.aangevangen en heeft deze school tijdelijk onderdak ge vonden in een paar leslokalen van de school aan de Nieuwe Haven. In Januari 1950. Z.K.H. de Prins der Nederlanden, zal in aansluiting op zijn reeds aan gekondigde bezoek aan de Neder- iandse Antillen en Suriname in Ja nuari 1950 een officieel bezoek bren gen aan resp. Venezuela, Brazilië en Mexico. De regeringen van genoem de landen zijn van dit voornemen in kennis gesteld en hebben hierme de reeds liun instemming betuigd. Volgens het voorlopig reisprogram ma zal Z.KJL, na zijn bezoek- aan de Antillen, aan boord van Hr. Ms. kruiser Jacob van Hcemskerck" naar Caracas, de hoofdplaats van Venezuela, vertrekken. Daarna zal het bezoek aan Sari- name worden gebracht en ten slot. te zal Prins Bernhard zich per vlieg, tuig begeven naar Brazilië en Mexi co voor een officieel bezoek. Prins Bernhard over het demobilisatie-vraagstuk. In samenwerking met denationale demobilisatieraad," waarvan Z.K.H. Prins Bernhard voorzitter is, heeft de N.C.R.V. Woensdagavond een uitzen ding gegeven om de aandacht te ves tigen op het vraagstuk, dat zich hier te lande voordoet, nu in snel tempo vele duizenden militairen uit Indone sië zullen terugkeren. Deze uitzending werd ingeleid door Prins Bernhard. Deze zeide o.a. dat circa 90',ó van hen, die tot 1 Juli van dit jaar gede mobiliseerd werden, zijn bestemming heeft gevonden. In de eerstvolgende maanden komen echter verscheidene tienduizenden in een snel tempo teurg, juist in de tijd van het jaar, dat de seizoeninvloeden zich bij de werkzaamheden doen gel den. Ook valt er buitendien een lichte kentering op de arbeidsmarkt waar te nemen. De herplaatsing van hen, die nu gaan komen zal daarom niet vanzelf gaan. Heel het Neder landse volk, doch in het bijzonder zij, die werk te vergeven hebben, zullen,daarbij een handje moeten hel- pen. Binnenkort besprekingen over de „Fritalux". De besprekingen over de totstand koming van Fritalüx (een economi sche unie tussen Frankrijk, Italië en de Lage Landen) zullen in de twee de helft van November geopend wor den. Juiste data zijn nog niet be paald. Eerst zullen de deskundigen bijeenkomen en daarna de ministers van financiën. Als men tot overeen stemming komt, zullen de deskundi- j gen de uitvoeringsbepalingen uitwer ken. Waarschijnlijk zal het overleg wel i enige lijd duren. Aanvankelijk zal men niet meer dan een beginselver klaring bereiken, aldus Be!ga. De „Karei Doorman" oefent mei de Engelse vloot. Het Nederlandse vliegdekschip ..Ka rei Doorman", vergezeld van de Ne derlandse onderzeebootjager „Ko ningin Wilhelmina", kwam Woensdag te Portsmouth aan, in verband met 'n reeks oefeningen met de Engese vloot. In het instituut voor kernphysïsch onderzoek te Amsterdam wordt vandaag een grote cyclotron in gebruik genomen. VOORSPELT: ZACHTER. Geldig tot Donderdagavond. Wisselend bewolkt met plaatselijk een enkel buitje. Matige tot krach tige en in de middag plaatselijk har de Westelijke wind. Zachter.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1