PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Het Poolse leger onder leiding van Sowjet-maarschalk Afweer van werkloosheid in de provincie Zeeland BILT Sensationele benoeming van Rokossofsky SOWJET-UNIE VIERDE DE VERJAARDAG DER REVOLUTIE DE LICHTSTAD ZONDER LICHT Vandaag OVERDRACHT VAN BESTUUR WORDT VOORBEREID Het is een kwetsbaar gewest 192e Jaargang - No.271 Directie: F van de VeJde en F B den Boer Adj W de Pagter. Hooidred.. C». tSalln.Min Pl.verv.. W. Leertouwei en H A Bosshardt ABUNMCMENISPBUb 32 ct. per week; t 3.90 p. kw.; Cr. p. p. t 4.15 oer kw Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN OE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 8 Nov. 1949 ADVERTENTIEPRIJS 18 Ct. per mm. Minimum p. advertentie i 2.30. ingez. mededelingen dubbel tarief. Kleine advertenties (max. 8 regels): «•an 1—3 regels f 1.—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven of adres Bureau van dit blad" 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C.. Middelburg Bur. Vlissingen. Waisu 58-60. tel. 2355. 4 lijnen (b.g.g. 2358). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2 - Goes: L. Voretatr. 63. tel 2473 (bg.g. 2228) - Oostburg. Pr. Mauritsstr. 12. tel. 102 - Terneuzen: Brouwerijstr. 2 - Zierlkzee: N. Bogardstr. C 160. tel. 28 Poolse minister van defensie weggerangeerd. Maarschalk Konstatin Rokossofsky, tot voor kort bevelhebber van de Russische Westelijke legers, is vrijgesteld van dienst in het Rode Leger en ter bechikking gesteld van de Poolse regering. Deze heeft hem tijdens een speciale zitting benoemd verklaard tot chef van de Poolse gewapende macht. Volgens radio Moskou geschiedde de overplaatsing op verzoek van de Poolse president, Bierut, ,,wegens Rokossofsky's bekwaamheid en zjjn populariteit b\j het Poolse volk." In Londen heeft men echter de indruk, dat de benoeming 'n eerste stap is op weg naar volledige Russische controle over de Oosteuropese staten. Er worden nog meer overplaatsingen van Sovjet-maarschalken verwacht. Rokossofsky is inderdaad van Poolse herkomst, doch maakte zijn carri're geheel in Rusland. De 62- jarige Russische officier begon zijn loopbaan tijdens de eerste wereld oorlog als majoor in het Czaristi- sche leger. Tijdens de tweede we reldoorlog maakte hij snel promotie en bekleedde ten slotte één der hoogste militaire rangen. Hij was opperbelhebber aan het Don-front en leidde de omsingeling van Sta lingrad. Na afloop van de oorlog bleef Rokossofsky in Polen als opperbe velhebber van de 80.000 man Rus- Perspectief Nu men gelegenheid heeft gehad om het Uniestatuut zorgvuldig te be studeren, blijkt het op de meeste Ne derlanders toch wel een zeer ter neer drukkende impressie te hebben gemaakt. Men mag het een Nederlander, die het wel meent met zijn land en zijn volk niet euvel duiden, dat hij, nu Indonesië onafhankelijk is geworden en weldra de souvereiniteit overge dragen zal krijgen, eens even gaat kijken naar de economische kant van de Unie. Voor de oorlog immers kwam niet minder dan een zevende van ons nationale inkomen uit Indië en Nederland heeft voor 3,850.000.000— in Indonesische be drijven en staatsleningen belegd. Wat zal er van dit alles overblij ven? Omtrent de betaling van rente en aflossing van de 4.3 milliard schuld, die Indonesië aan Nederland heeft, staat vermeld, dat rente en aflossing zullen worden betaald en dat ook de winst der Nederlandse ondernemingen zal worden overgemaakt. Mocht de regering van Indonesië overgaan tot onteigening van bedrijven, dan zal de schadeloosstelling binnen 3 jaar plaats hebben. Zo staat het zwart op wit. Maar er staat ook bij, voor zover de Indonesi sche deviezenpositie dit mogelijk maakt. Onze lezers voelen wel. dat op deze wijze een achterdeurtje is opengelaten, die de gehele rentebeta ling enz. tot een aanfluiting zou kun nen maken. Met opzet zeggen wij „zou", want het zal geheel afhangen van de geest van samenwerking tus sen de beide staten (Nederland en de V.S.I.) of er veel of weinig terecht komt van deze transferregeling. Nu is het duidelijk, dat Indonesië zeer veel geld nodig zal hebben om economisch weer op dreef te komen. Dat geld moet uit Amerika komen. En Amerika zal het alleen willen le veren. als er goede garanties wor den gegeven voor orde. sociale rust en productiviteit. Voor orde en soci ale rust zal Indonesië zelf moeten zorgen. Voor productiviteit zal de nieuwe staat aangewezen zijn op Nederland en Nederlanders, met na me op de Nederlandse ondernemers. De grote vraag is nu maar, of In donesië blijk zal geven dit in te zien Doet het dit, dan kan er een ge zonde samenwerking, een gezonde unie groeien. Gaat er gebeuren, wat velen vrezen, nl. dat Indonesië er op uit zal zijn de Nederlanders zo spoe dig mogelijk buiten de deur te zetten, dan is voor Nederland en Indonesië het leed niet te overzien. Het perspectief lijkt ons niet on gunstig. Men moet aannemen, dat In donesië de weg zal kiezen, die ook het eigen land de beste kansen biedt Schreieder Toen onlangs werd aangekondigd, dat Schreieder, beruchte figuur uit de Duitse tijd, zijn gedenkschriften had geschreven en dat er ook een Neder landse uitgave van zou komen, is er van verscheidene kanten fel tegen geprotesteerd. Men achtte het onjuist, dat Nederlandse uitgevers zouden verdienen aan en reclame zouden maken voor het geschrijf van iemand, dio zoveel ellende heeft gebracht over zoveel Nederlandse gezinnen. Zo groot was bij velen de tegenzin in dit book, dat er zelfs verzoeken tot de re- ge ving werden gericht om de publi catie van Schreieders memoires een voudig te verbieden. Wij achten deze tegenkanting rond uit onjuist. Schreieder is niet bepaald een figuur, die ons hart gestolen heeft. Maar zijn gedenkschriften kun nen van belang zijn voor de vorminq van een !uist beeld van de bezet tingsperiode. Zij kunnen mededelingen bevatten, onthullingen zelfs, waarvan wjj de waarde niet kunnen beoordelen, maar die door het nageslacht als belang- sische bezettingstroepen, die de ver bindingslijnen met Oost-Duitsland moesten beveiligen. Mogelijk is thans Moskou voor nemens de troepen uit Oost-Duits land en Polen terug te trekken. De jongste benoeming beoogt dan de inlijving van de Poolse gewapende macht by die van de Sovjet-Unie. De voormalige Poolse maarschalk Zymierski. die vjjf jaar lang minis ter van defensie was en een vrij populaire figuur in het na-oorlogse Polen, is op een zijspoor gerangeerd door een onbelangrijke benoeming, die in feite op degradatie neerkomt. Velgens berichten, welke in de afgelopen maanden de ronde hebben gedaan, heeft Zymierski zich steeds krachtiger verzet tegen het toene men van de Russische invloed in óe Poolse legerleiding. Vrienden van Zymierski hebben Kort geleden ver klaard, dat hij aan gezag had inge boet, toen hij zich verzette tegen 'n Russisch voorstel in de Sovjet-Unie Poolse troepen te doen opleiden voor dienstneming in het „Griekse democratische, leger." SIBERISCHE IRRIGATIE. Twee Berlijnse bladen uit de Rus sische sector, Neues Deutschland en Nacht Express, bevatten Zater dag fantastische verhalen over het gebruik van atoomenergie in de Sov jet-Unie, om bergen op te blazen en de bedding van rivieren te wyzigen, ter bevloeiing van gebieden tussen de Kaspische Zee en het Aralmeei, waar dertig, millioen ha. vrucht baar zouden worden gemaakt en 82 millioen kilowatt-uur electrische energie uit water zouden worden ge wonnen, zodat „Siberische vlakten in bloeiende tuinen en valleien zou den worden herschapen." Traditionele grote parade in Moskou. .Maandag werd in de Sowjet-Unle de 32ste verjaardag van de October- revolutie gevierd. Alle belangrijke gebouwen in alle steden en dorpen wa ren versierd en overal prjjkten geweldige portretten van Stalin en van de leden der regering. Spandoeken verkondigden de lof van het communis tisch bewind. In Moskou werd de traditionele grote parade gehouden voor de leiders van de party, de regeringsautoriteiten en de chefs der gewapende machten. Stalins zoon was commandant van het eskader gevechtsvlieg tuigen. Startverbod voor Slijkhuis. Naar wij van de zijde van de KNAU vernemen heeft het dagelijks bestuur van deze Unie in overleg met de technische commissie besloten aan Slijkhuis geen startvergunning te verlenen voor de „grote jaarmarkt cross" die Zondag 13 Nov. in Niel bij Antwerpen zal gehouden worden. Het besluit is gegrond op het feit dat als hoofdprijzen herencostuumS en overjassen zijn uitgeloofd, hetgeen in strijd wordt geacht met de amateur bepalingen van de IAAF. De militaire parade begon nadat - cn orkest van het Rode Leger, be staande uit 1.500 muzikanten, de na tionale hymne had gespeeld. Meer V dan een millioen demonstranten volg- de de tanks over het Rode Plein. In schitterende zonneschijn, doch met 'n Dit is Brian Drake, een baby van temperatuur, die aanzienlijk beneden 7 maand™ uit Southampton. Tgdens het vriesp„nt log. marcheerden zij het spelen met zhn tweejarig broertje i en]cele uren. spandoeken met slagzin- allkte hii liefst 7 muntstukjes in en nen en portretten ook van bulten. moest toen in allerijl naar het zie. kenhuis woorden gebracht. Daar' luk te het de muntjes zonder ongelukken te verwijderen. Onbewust van de schrik, die hjj zjjn ouders heeft aan. KNAU en de gejaagd kijkt Brian na de behande- Hng naar de fotograaf. landse communistische leiders mee- Electriciteitsvoorziening in Frankrijk zorgwekkend. en. Daarenboven zijn de op steenko len gestookte centrales in Frankrijk zowel verouderd als te gering in aan tal. De Parijse bladen kunnen over 't algemeen de genomen maatregelen wel billijken. De „Aurore" echter noemt ze een „nationale ramp" en eist ontslag van degenen, die hier voor verantwoordelijk zijn. Het blad Franc Tireur beschuldigt do „internationale trusts" van het voeren van een „zwarte oorlog" te gen het genationaliseerde Franse electriciteitsbedrijf. .is het 7 jaar geleden, dat En gelse en Amerikaanse troepen landden in Noord-Afrika; is het 5 jaar geleden, dat Duitsland voor het eerst ge bruik maakte van het nieuwe wapen, de V 2. N.. -J In een groot deel van Parijs, de Lichtstad van Europa, zal deze win ter na het invallen van de duisternis tot half negen 's avonds slechts een uiterst spaarzame verlichting zijn. Lichtreclames en étalage-verlichting zjjn tot dat tijdstip verboden, uitge zonderd op Zon- en feestdagen. De beperkingen gelden niet alleen voor Farjjs, maar voor geheel Frankrijk. De Franse gezinnen zullen het ver der twee dagen in de week van 7 tot 19 uur zonder stroom moeten stellen. De ingrijpende bezuiniging op het stroomverbruik is volgens de autori teiten onvermijdelijk geworden door de overbelasting van de centrales. De toestand der electriciteitsvoor ziening is zeer zorgwekkend. De grootste schuld wordt gegeven aan doregen, die uitbleef.. Door de abnormale droogte van dit jaar leveren de rivieren niet genoeg waterkracht om de hydraulische cen trales op volle toeren te laten draai- Moh. Hatta vertrokken. Uitgeleide gedaan door minister van Maarseveen, sultan Hamid II, dr. Prinsen en de heer Koos Vorrink, is Mohammed Hatta met een speciaal vliegtuig van de K.L.M. Maandag middag om klokslag twee uur van Schiphol naar Cairo vertrokken. Granaatontploffing bij IJmuiden eist 2 slachtoffers. Projectiel bij baggeren opgehaald. Maandagmorgen om elf uur is op het buiten Beeckemplein onder de ge meente Velsen bij het uitbaggeren van een vijver een granaat mede op gehaald. Toen het projectiel tegelijk met de bagger op een vrachtauto zou worden geschept, stootte een ar beider uit Bloemendaal met een schop op het projectiel, waardoor het ont plofte. De man werd op slag gedood. Zijn mede-arbeider uit Haarlem, werd zwaar gewond en moest in zorg wekkende toestand naar het Antonius ziekenhuis in IJmuiden worden over gebracht. De man, die het leven verloor was 48 jaar, gehuwd en vader van 8 min derjarige kinderen. Het tweede slacht offer, dat in zeer zorgwekkende toe stand verkeert, is 61 jaar, gehuwd en vader van 3 kinderen. dragend. Het hoofdthema der slagzin nen was: „Wij zijn sterk en vol ver trouwen en bereid de vrede tegen alle oorlogsstokers te verdedigen". Het Rode Plein was behangen met rode banieren. De kanonnen van het Kremlin vuurden een salvo af van 24 saluutschoten. "Ook in de satelliet-staten is de Rus sische herdenkingsdag met bijeen komsten en defilé's gevierd. De Oost- duitse premier, Grotewohl. hield een redevoering, waarin het heette, dat door het samengaan van een vrede lievend Duitsland met de al even vre delievende Sowjet-Unie de mogelijk heid van een nieuwe oorlog in Euro pa uitgesloten is. Maarschalk Stalin ontving een groot aantal telegrafische gelukwensen van geestverwante staatshoofden. Maarschalk Tito heeft de president der Sowjet-Unie, Nikolai Sjwernik, telegrafisch gelukgewenst. In Joego slavië maakte men veel minder op hef van de herdenking, dan in vorige jaren. Het vorige jaar zond Tito een persoonlijk telegram aan Stalin, waarin hij „onwankelbare loyaliteit" aan de Sowjet-Unie beloofde. Marathondans in Hamburg. De Marathondans te Hamburg is ge wonnen door een paar dat het 221 uur volhield. De wedstrijd begon tien dagen geleden met 17 paren. Er werd aan één stuk door gedanst op samba- en rumba- muziek met tussenpozen voor slapen en eten. Verleden week is in München een soortgelijke dwaze vertoning begonnen. Er bestaat hierover reeds contact met B.F.O. en Republiek. Indonesische delegatieleden naar Engeland. Dr. Koets heeft Maandag medege deeld. dat de voorlopige federale re gering zich door tussenkomst van de Nederlandse delegatie tot de delega ties van de B.F.O. heeft gericht met verzoek vertrouwenslieden aan' te wij- Na de tjjdelyke „boom" wijze thans vele tekenen er op dat wjj weer op weg: zjjn naar een depressie-periode in het economisch leven. Er is één lichtpunt: beter dan in 1929/1940, is de wereld, is ook Neder land, op een eventuele, massale werkloosheid voorbereid. Reeds benoemde de regering een „Werkgelegenheidscommissie", onder leiding van mr. dr. van Rhyn. die ook aan de provincie Zeeland en aan alle Zeeuwse gemeenten verzocht, die openbare werken op te geven, die veel arbeidskrachten en weinig voorbereiding eisen en in ,.een crisis" kunnen worden uitgevoerd. Vóór het uitbreken van de laatste wereldoorlog, is reeds een onderzoek ingesteld naar die gebieden in ons land, waar werkloosheid en andere sociale problemen in zó sterke mate voorkwamen, dat speciale maatrege len voor die gebieden gewenst werden geoordeeld. Men noemde deze gebieden .pro rijk kunnen worden gewaardeerd Bovendien moet er iedereen alles aan gelegen zijn om te voorkomen, dat rie indruk wordt gewekt, dat bepaalde groepen of personen belang hebben bij het onbekend blijven van wat Schreieder meent te vertellen te heb ben. Zou men dit boek inderdaad ver bieden. dan zou het wellicht in het geheim worden verspreid en meer mensen bereiken, dan die er normaal belangstelling voor zouden hebben. Tijdens de bezettingsjaren, neen. reeds in 1940, circuleerde in Neder land de beschrijving van de Meida gen van '40 van mr. van Kleffens. De Duitsers zaten achter ieder exem plaar aan. En toch heeft iedere Ne derlander het boek reeds in 1940 ge lezen. Wegmoffelen k&n de overheid lectuur nu eenmaal niet. En daarom: laat Schreieder rustig aan de markt komen. Men verhindert daarmede, dat on gezonde belangstelling wordt geprik keld. bleemgebieden". Korte ttfd terug heeft een by uit stek deskundige, dr. W. Steigenga, 't resultaat van zijn onderzoeking ge publiceerd. ook ten aanzien van de provincie Zeeland. Dr. Steigenga wijst er op. dat door de algemene crisis tussen 1930 en 1940. die ook de industriegebieden teisterde, het wel duidelijk geworden is, dat speciale aandacht zal moeten worden bestded aan de agrarische, de landbouwgebieden. Daarnaast wijst hij op de gebieden met eenzijdige industriële structuur, waar de mogelijkheid van beroeps keuze zeer gering is en het werkloos heidsgevaar dubbel ernstig is. VLISSINGEN Hij wijst op Twenthe, doch direct daarop op Vlissingen, „waar een enkele scheepswerf bedoeld wordt de N.V. „De Schelde" de gehele arbeismarkt overheerst. Bovendien wordt in tijden van werkloosheid de gemeenschap daar in haar geheel ge troffen, hetgeen de sociale gevolgen der werkloosheid des te ernstiger maakt." Dr. Steigenga wijst hiertegenover van één enkel zakelijk afhankelijk bedrijf. Merkwaardig is het evenwel, dat juist in de inaustrie-centra ook in Vlissingen thans nog een tekort aan arbeidskrachten bestaat dat ver band houdt met de woningbehoefte. DE LANDBOUW De werkloosheidcijfers aldus dr. Steigenga, van 30 Juni 1948 en 1 Januari 1949, wijzen er z.i. op, dat er in de landbouw arbeidsoverschotten ontstaan. „Zo valt de huidige om vangrijke werkloosheid in de land. bouwgewesten op." Dr. Steigenga merkt op. dat be halve in gebieden als Groningen, Friesland en Drente, op Tholen thans reeds een vrijwel permanent overschot aan arbeidskrachten, gedu rende nagenoeg het gehele jaar, be staat. Als de schrijver dan de „probleem gebieden" noemt welke met een blij vende werkloosheid worstelen, dan vermeldt hij naast Goeree Overflak- kee bv,, ook Tholen en St. Philips- land. Hierop volgen dan de gebieden, die weliswaar met een overschot zitten, doch geringer, zodat het vraagstuk hier niet urgent moet worden geacht: Zuid- en Noord-Beveland en een deel van Walcheren. Toch meent de schrijver, dat deze werkloosheid met het oog op de toe nemende arbeids-productivlteit, de mechanisatie in de landbouw, de te verwachten demobilisatie en de be volkingsvermeerdering, een waar schuwing inhoudt. REGIONAAL PROBLEEM Uit alles blijkt, aldus dr. Steigenga, dat het werkloosheidsvraagstuk een regionaal probleem is. Als mogelijkheid om een dreigende grote werkloosheid, met al de gevol gen van dien, te voorkomen wijst hij allereerst op de noodzakelijkheid van een nauwkeurig onderzoek door de ..y-, Pr°v. organen, door de E.T.I. en de als voorbeeld op Eindhoven (Philips).Planologische diensten. Te wei- Eindhoven heeft z.i. boven Vlissin- niff Is z-i. tot heden met het regio gen voor, dat de vraag op technisch naai karakater rekening gehouden, gebied op een hoger niveau ligt ter-Hij wijst op regionale industriali- wijl er een grotere productie-variatie satie. Van groot belang acht hij ook is en dus ook grotere mogelijkheid de verkeersverbindingen, van beroepskeuze. De agrarische bevolking is veelal Evenals Vlissingen blijft Eindho-1 tè zeer aan de geboortegrond gebon- ven evenwel bij werkloosheid hoofd- den om die blijvend te verlaten. zen. die in het federale regeringsap paraat in het bijzonder op de depar tementen, zich een oordeel kunnen vormen over de organisatie en ct:er de vraagstukken, die op het ogen blik aan de orde zijn. Men hoopt, dat van Indonesische zijde zeer spoedig personen zullen worden aangewezen, die op regeringsniveau kunnen spre ken over het algemene beleid. Indonesische kringen acht men hem de meest ideale persoon". DELEGATIELEDEN NAAR ENGELAND. Een woordvoerder van het Engel se ministerie van buitenlandse zaken heeft medegedeeld, dat de Engelse re gering zeven leden van de republi keinse delegatie ter R.T.C. heeft uit genodigd om zes dagen in Engeland door te brengen. Zij zullen waar schijnlijk informele besprekingen voeren met Engelse ministers en an dere autoriteiten. Leider van tapijten smokkelarij gearresteerd. BELGISCH FABRIKANT, DIE ER MXLLIOENEN MEE VERDIENDE. DE HOGE COMMISSARISSEN, j Enige weken geleden heeft de Mr. Roem. dr Leimena en Sultan Nederfendse politie aan de grens Sjahrir worden in een artikel van d,. Antwerpse tapijtenfabrikant Hen. Nieuwsgier genoemd als mogelijke Sreda mmrgfbracht Nrd°'S;,n$he h0ge commissarlsscn in j Naar thals vrijwel vast staat is »T deze de leverancier van de tiendui- de Nederlandse hoge com- zenden Belgische tapijten, die na de srnrnft het blad om., dat oorlog naar Nederland zijn gesmok- keld, vaak met pantserauto's. De tapyten, die ren kostprijs heb- missaris schrijft men in Indonesische kringen het er vrij algemeen over eens is. dat de heer Lovink na de souvereiniteits- overdracht zal heengaan. „Niet om dat men hem niet mag of om 4jn politieke overtuiging. de mate van bekwaamheid of instelling je gens de nieuwe toestand, doch omdat men in het aanblijven van de heer Lovink een zekere bestending van de prae-ouvereine periode zou kun nen zien". „De Nieuwsgier" gaat dan voort: „Het is ons bekend, dat dr. van Roy- en reeds is gepolst voor de post van Hoge Commissaris in Indonesië. In VERTREK NAAR ELDERS. Toch zal volgens dr. Steigenga ben van f 50, werden in Nederland gekocht voor 100 tot 150 gulden, zodat de Antwerpenaar millioenen verdiend moet hebben. Hij werkte achter de schermen en liet beruchte smokkelgroepen als die van John Braspennincx het gevaar lijke werk doen. Het onderzoek is nog niet vol tooid; vele details moeten nog na gespeurd worden. Zeker is echter, dat een zeer goede vangst gedaan is. Hervatting Marshall-hulp aan Indonesië. De Amerikaanse administratie - - - - van de Marshall-hulp, de E. C. A., voor probleemgebieden als Tholen, de heeft Maandag bekend gemaakt, stimulans elders werk te zoeken dat als gevolg van de R. T. C.- geografische mobiliteit ernstig on- overeenkomst een onmiddellijke her der het oog moeten worden gezien, vatting van de Marshall-hulp aan Wat de uitvoering van openbare Indonesië mogelijk gemaakt is. werken betreft, wijst de schrijver er op, dat in het algemeen de uitvoe- de verdehng van de huhj voor rine van ODenbare werker en werk- het bojaar 1919—50 werd een verruimingswerken geen oplossing T^nesië^wwLwwrri11 gceit voor blijvende overschotten. ting van hft het coSuft! Merkwaardig is, dat de schrijver Thans staat niets meer een her- Oost Zeeuwsch-Vlaanderen nietyatting van de Marshall-leveranties noemt, waar reeds deze zomer werk loosheid in de landbouw was en waar deze winter een vrij grote werkloos heid verwacht wordt, zodat reeds de uitvoering van ontwateringswerken, wordt overwogen. Kort samengevat: Zeeland behoort als landbouw-provincie tot de kwets bare gewesten. Vlissingen levert door zyn eenzijdige industrie ook gevaren op. Bepaalde gebieden als Tholen en St. Philipsland behoren tot de sgn. „probleem.gebieden". De ligging van deze gebieden wat betreft de indus triegebieden is vrij ongunstig. Het is bij dreigende werkloosheid stellig een voordeel, dat in Zeeland door E.T.I., Planologische dienst enz. meer dan in de periode 1930—1940. enige afweer tegen de werkloosheid georganiseerd kan worden. in de weg. De beschikbare fondsen zullen voornamelijk worden aange wend voor verscheping van voe dingsmiddelen. textielproducten en andere verbruiksgoederen. De toewijzingen voor Indonesië blijven voorlopig via Nederland lo pen. DE VOORSPELT: WISSELENDE BEWOLKING. Geldig tot Dinsdagavond. Wisselende bewolking met voorna melijk in de kustprovincies nu en dan buien, plaatselijk met hagel en sommige met onweer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en West. Ongeveer dezelfde temperatuur als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1949 | | pagina 1